WILLEBRORD landde te Westkape L Petsie Pelle Pingo Burgerlijke Stand Huisvuil in Ellewoutsdijk wordt voortaan opgehaald TELEVISIE to en macht der zonde raó GOES Sluizenbouw in het Haringvliet FRANSE AUTO MET ATOOM- AANDRIJVING? Wachthuisjes alleen voor busreizigers Middelburg zorgt voor veel RodcKruislectuur EMMER MET 50.000 KAKKERLAKKEN t^adt Tegen Haarlemmer 301-ste proces-verbaal opgemaakt Achtvoudige moordenaar kreeg 20 jaar Films van Fuchs en Hillary over het Zuidpoolgebied De vrolijke avonturen van en Maandag 10 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 De landing van Willebrord te Westkapelle is wel een historisch feit, berust, is niet met zekerheid te zeggen. Rond het leven van deze zen deling zijn nog meer legenden geweven. Voorzover ze betrekking hebben op zijn leven in Zeeland wil ik er in dit tweede artikel nog iets van vertellen. Te Vlissingen Van Zoutelande vertrok Willebrord naar Vlissingen, toen een klein ge huchtje met enkele visserswoningen. Daar ontmoet hij twaalf arme dor- etige bedelaars, die hem te drinken vragen. De prediker geeft hun zijn zilveren drinkfles, waaruit ze alle twaalf hun dorst lessen. Het wonder is, dat de fles nog rven vol is als vóór het gebruik en wel met de beste wijn, die er te proeven is. Het spreekt vanzelf, dat Willebrord ook hier het Evangelie predikt. Met weinig succes. De toehoorders lopen de een na de ander weg. Teleurge steld laat hij zich met de veerboot overzetten naar Vlaanderen. Dan ont dekt hij dat de vissers zijn wonder bare fles gestolen hebben. „Gij moogt voortaan Flessingers heten", roept hij de dieven kwaad toe. Flessedieven is nog altijd de scheldnaam van de Vlis- gingers. Hun wapen is een zilveren fles op een rood veld. Eikenbossen verdwijnen, duinen verschijnen Groot is het succes van Willebrords prediking niet geweest. Misschien wel voor korte tijd, maar na enkele jaren is er weinig over van het Christendom. De heidense ge woonten waren te diep ingeworteld in het volk. Alleen een wonder zou hen misschien kunnen bevrijden van hun ongeloof. Dat wonder is gebeurd. Op het ge bed van Willebrord worden bij een zware storm alle eikenbossen op Wal cheren verwoest. De eik was de heilige aan Wodan gewijde boom, waar de offerdiensten en de afgodische feesten werden ge houden. Door de vernieling van ,de heilige wouden verloren de bewoners dus hun plaats van godsverering. In die tijd bestond Zeeland uit een grote menigte eilandjes, die herhaal delijk overstroomden. Willebrord was diep getroffen door deze rampen. Om de bewoners te beschermen, trok hij met zijn staf een denkbeeldige lijn langs de kust van de zee. In Gods naam riep hij daar de golven een halt toe en ze bleven staan voor de zand heuvels, die we duinen noemen. Dergelijke verhalen hebben we vooral te danken aan zijn levensbe schrijver Alcuïnus en andere Rooms- Katholieke schrijvers. Na zijn bezoek aan Zeeland vertrok de prediker naar Rome, om aan de Paus toestemming te vragen, in ons land het Evangelie te mogen verkon digen. Natuurlijk gaf de Paus hem verlof. Hij benoemde hem zelfs tot bisschop van Dtrecht (695). Feestelijke jaarvergadering van NCLB afd. Rilland Donderdagavond werd de jaarver- f[adering gehouden van de afd. Ril- and-Bath van de N.C.L.B.. De voor zitter, de heer A. v. d. Klooster, sprak een hartelijk welkom aan de leden met hun gezinsleden, in het bijzonder tot burgemeester J. C. W. Jobse, Ds. Ph. Stoffels en afgevaardigden van zusterverenigingen. Het financieel ver slag sloot met een batig saldo van f 266. De voorzitter merkte nog op dat de feestavonden goed bezocht werden, doch de gewone ledenvergaderingen kregen weinig belangstelling. Hij hoop te dat hier verbetering in zou komen. De heer Beenhakker, bondsbestuurder van het CNV uit Middelburg hield een eauserie over het bondslid zijn en wees op de rechten en plichten van de werknemer. De toneelclub van het C. N. V. uit Goes kwam daarna op de planken met het stuk „Als de poorten open gaan". Dit stuk dat vooral de so lidariteit van een goed bondslid ver tolkte, werd bijzonder goed opgevoerd. De voorzitter sprak zeker naar de me ning van de vele aanwezigen toen hij de leider met de leden (in 't bijzonder de jongste, een jongen van 12 jaar) zeer hartelijk dankte voor hun keurig spel. In de pauze werden consumpties verstrekt en een verloting gehouden. Ds. Ph. Stoffels sloot deze gezellige avond met dankgebed. Leiding persbureau Ned. Herv. Kerk Het moderamen van de raad voor zaken van pers en publiciteit van de Ned. Hervormde Kerk deelt mede, dat het, in verband met het overlijden van de directeur van het persbureau der Ned. Hervormde. Kerk, de heer N. G. J. van Schouwenburg, heeft besloten mejuffrouw C. A. de Vlieger, adj .-directrice van het persbureau, tot waarnemend directrice te benoemen. Ondertrouwd: P. J. van Liere, 27 j. *n D. C. Jeremiasse, 24 j.; C. Bol, 39 1. en K. E. Langeveld, 29 j.; P. P. Dek ker, 24 j. en M. C. Slootmaker, 32 j. Gehuwd: M. S. Beneden, 25 j. en J. A. Karman, 21 j. Overleden: H. J. Kiters, 64 j.; C. van Dijke, 90 j. wed. van J. de Vos; A Rot tier, 59 j. vr. v. W. Bos te Kloetinge; A. L. Franke, 2 dagen te Kloetinge; H. Th. van Son, 73 j., m. v. D. Mieras; M. Dekker, 72 j. m. v. E. Rottier te Yerseke. Samen met de bekende Bonifatius heeft hij gewerkt onder 'de Friezen en Saksen. Soms met grote tegenstand, Bonifatius is zelfs door de vijandige Friezen bij Dokkum vermoord, vijf tien jaar na de dood van Willebrord. Zijn graf in Echternach Op 7 november 739 stierf Willebrord en werd begraven in de kerk te Ech ternach, waar hij een Benedictijner abdij had gesticht. In de gewelven onder de kerk rusten zijn beenderen in een wit marmeren sarcophaag. Van alle kanten kwamen pelgrims ter be devaart naar zijn graf. Ook zieken en ongelukkigen, om hier genezing te zoeken. Vóór de Hervorming hield men te Westkapelle op kermis (begin juli) een processie, waarin een kistje met het gebeente van Willebrord werd meegedragen. Uit het feit, dat hij in Echternach begraven is, blijkt dus dat dit niet waar kan zijn. Tijdens de laatste oorlog zijn de abdij en de kerk te Echternach totaal verwoest. Maar, o wonder, Willebrords marmeren grafmonument bleef onge schonden. Nu is er een nieuwe kerk gebouwd over het graf van Wille brord. Toen ik een paar jaar geleden daar een paar weken vakantie doorbracht, heb ik natuurlijk ook zijn graf be zocht. Het was druk in het oude stad je, dat vol was met toeristen. Nog drukker is het met Pinksteren, als duizenden mensen uit de omgeving hierheen komen, om deel te nemen aan de springprocessie, een soort re ligieuze optocht door de straten van de stad. In het testament van de prediker werd bepaald, dat de vele goederen, die hij bezat, geschonken moesten worden aan de abdij van Echternach. We lezen daar ook Walcherse na men, zoals: Coldekirca (Koudekerke), Gripeskirca (Grijpskerke), Poppedam- me, Ostcanella en Dumburch. Nog altijd herinnert de voornaam Willeboord (die niet veel meer voor komt) en de meer voorkomende ach ternaam Willeboordse aan Willebrord. L. v. W. Geslaagd Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het voorlopig diploma voor scheeps- werktuigkundige de h°er A. D. Goed hart te Middelburg, leerling van de School voor Scheepswerktuigkundigen aldaar. Verbeterinn Zwindiik Het Nederlandse deel van de inter nationale dijk om het natuurreservaat het Zwin op de grens tussen België en Zeeuwsen-Vlaanderen zal volgens de normen van het Deltaplan worden verzwaard en verhoogd. Het Water schap „Het Vrije van Sluis" heeft dit werk "indaag am>>'«<ite°d. Hoogste inschriifster was de Fa Hanssens en Zoon te Brugge met f 339.000, laagste de Aannemingsmii A. Snepvanger te Apeldoorn met f 516.000. Bij de dichting van de ringdijk om de bouwput voor de sluizen in de toe komstige Haringvlietdam heeft men enige schepen en baggermachines binnen de ring gelaten om bet vlak van de bodem te egaliseren en op juis te diepte te brengen. Met peilboten wordt dit opgemeten. Met dit zgn. af vlakken komt men binnenkort gereed en dan moeten de vaartuigen, die zich binnen de ring bevinden, er weer nit. Aan de oostzijde is daartoe reeds 'n sleuf in de dijkwand gegraven, die op 15 maart geheel zal worden openge maakt om het varend materieel naar buiten te brengen. Aan weerszijden van de sleuf ligt reeds een hoge berg zand gereed om, zodra alles buiten de ring is, het opengemaakte gat weer te dichten. Met bulldozers wordt dit zand er dan ingeduwd, waardoor de ring meteen weer zal zijn gesloten. Om zeker te zijn heeft men aan de rivierkant een kleine strekdam gelegd om, wanneer het gat open is, even tuele sterke instroming, waardoor af brokkeling van de bestaande dijk zou kunnen ontstaan, te voorkomen. Na 15 maart zal men vrij vlug aan het leeg pompen van de ring beginnen om dan eon aanvang te maken met het verde re uitdiepen en de betonstortingen voor de sluizen. Een Franse machinefabriek heeft vrijdagavond bekend gemaakt, dat zij op het ogenblik werkt aan plannen voor een auto met atoomaandrijving. De auto zou werken op kernbrand stof in patronen, verkregen door stra ling in een atoomzuil of vervaardigd uit atoomafval. Daar zij slechts een geringe stralingscapaciteit heeft kon men de brandstof zonder buitensporig zwaar materiaal afschermen en toch zou de opgewekte kracht gelijk zijn aan of zefs sterker dan die van een stoommachine. Toestemming om tot produktie van zulk een auto over te gaan zou van de Franse regering afhangen. De gemeenteraad van Ellewoutsdijk onder voorzitterschap van burgemees ter Lodder, heeft besloten tot wijzi ging van de bouwverordening in ver band met de drinkwatervoorziening van de percelen die tot nu toe nog niet zijn aangesloten op de water leiding. Voorts werd overgegaan tot vast stelling van een wijziging op de plaat selijke politieverordening, waarbij 'n verbod wordt gesteld op het zich op houden in autobuswachthuisjes voor gebruik, anders dan overeenkomstig hun bestemming. Tevens werd een be paling opgenomen waarbij het verbo den wordt gesteld huisvuil te storten op een andere plaats en op een an dere wijze, dan aangegeven door b. en w. In verband met het instellen van 'n ophaaldienst voor huisvuil in deze gemeente werd vastgesteld een ver ordening waarbij is bepaald dat per perceel een recht zal worden gehe ven van f 4,50 per jaar. Aan de mondaccordeonelub „Schelde- galm" zal een subsidie van f50, worden verleend over de jaren 1957 en 1958. In behandeling werden genomen 2 verzoeken om premiewoningverbete ring, n.l. van P. J. Maat en H. W. Jeremiasse. Op deze verzoeken werd gunstig beschikt. Tevens werd beslo ten premie beschikbaar te stellen voor verbetering van de woning van J. van der Schraaf en C. Wolse. Daarna werd de vergoeding voor de kleuterschool vastgesteld per lo kaal en per kleuter, zijnde f975, voor de school en f153,voor de leerlingen. Gevraagd werd de sloot naast de begraafplaats te doen uitbaggeren alsmede werd gewezen op de nood zakelijkheid van het afgooien der havenzathen. Tevens werd opgemerkt dat juist bjj de aftapkraan der water leiding aan de Trenteweg een ver- keerspaal is geplaatst waardoor het watertappen wordt bemoeilijkt. Hier zal aandacht worden geschonken, zal aandacht aan worden geschonken. Het Middelburgse publiek heeft zwak voor zieke mensen. Dat blijkt wel uit het feit, dat Middelburg vijf de staat op de lijst van steden, waar Rode-Kruislectuurhuisjes zijn ge plaatst. Een goed figuur dus voor de Zeeuwse hoofdstad, temeer als men bedenkt, dat er in Nederland 130 van die huisjes staan. In de dezer dagen in restaurant Wöhler gehouden leden vergadering van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Middelburg, werd meegedeeld, dat het huisje in 1957 heeft opgeleverd 5200 kg tijd schriften en ongeveer 500 boeken. Be halve naar de zieken zal de geschon ken lectuur ook worden gedistribu eerd onder de onlangs naar Neder land gekomen Indische Nederlanders, die in tehuizen en andere gebouwen zijn ondergebracht. Het aantal leden van de afdeling Middelburg bedroeg op 31 december 1957 751. De transportcolonne (heren) 34 en de damesafdeling 26 leden. In BB-verband waren 35 leden werk zaam. Ter vergadering werd verder ge zegd, dat de bloedtransfusiedienst uit stekend floreert. 436 donorh konden worden ingeschreven. In het afgelopen jaar hebben 367 leden bloed gegeven. Het totaal aantal transfusies in het ziekenhuis bedroeg 600. Aan 50 leden kon de Landsteiner-penning worden uitgereikt en aan drie de plaquette. Ook de moedermelkcentrale functio neert bijzonder goed. Voor het eerst werd voorts het jeugd-Rode Kruis ingeschakeld. De Middelburgse schooljeugd kwam met een verzameling chocoladerepen voor de Hongaarse kinderen en de verken ners en verkensters bevorderden met veel succes de verkoop van Rode- EEN VAN DE WEINIGE dler- groepen, die in de Amsterdamse Dierentuin en ook daarbuiten beslist ongewenst zijn, is ongetwij feld die van de kakkerlakken. Niet de enkele bruine griezels, die, keu rig in glazen kastje met etiketjes gehuisvest, zich daar aan de regels van het huis houden. Neen, het zijn de horden vrijbuiters, die overdag achter warme radiatoren of in de stookkelders zich verschansen en waarvan het publiek af en toe wel eens een haastig en verschrikt exem plaar over de vloer van apen- of reptielenhuis ziet rennen. Overdag houden ze zich wel koest, maar zo dra het donker wordt, komen ze te voorschijn, de horden van duizenden en nog eens duizenden, wel vier of vjjf centimeter grote bruine in secten, ritselend als wanneer de wind over de dode bladeren strijkt. In massa's storten ze zich dan op de etensresten in de apenkooien, op hout, of board, kortom op alles wat door hun knaaggrage kaken kan worden opgevreten. Een kunstschilder had eens zijn palet met klodders verf ln het apen- huis laten staan en kwam de vol gende dag tot de ontdekking, dat de oppassers z'n gereedschap blijkbaar grondig hadden gereinigd, zo gron dig, als hemzelf nooit was gelukt. Het waren echter geen zorgzame op- Kruispostzegels. passers, maar kakkerlakken, die de verf hadden geconsumeerd Hun „optreden" was zo langza merhand ln Artis uitgegroeid tot een plaag, en onbecijferbaar was, nog afgezien van de onsmakelijkheid van de wriemelende horden, de scha de, die de Insecten dagelijks aan brachten. Nu is het niet zo eenvoudig kak kerlakken in een dierentuin uit te roeien. Een probaat middel is, bij vrie zend weer het door hen bewoonde gebouw flink te laten doorluchten en de verwarming af te zetten. Aan kou hebben kakkerlakken namelijk een broertje én een zusje dood en ze sterven er ook zelf vail. Maar toepassing van dit middel ls ln een dierenverblijf onmogelijk, omdat mét het ongedierte ook de wettige in woners het te kwaad zouden krij gen. Vergiftigen, een andere metho de, levert ook al gevaren op, omdat vele dieren nogal eens een kakker lakje snoepen en ze tengevolge van 't gif, vooral zieke exemplaren ge makkelijk te pakken kunnen krij gen. Wat zou betekenen, dat ook zij dit gtf naar binnen kregen. Toch is men nu met een groot scheepse bestrijding begonnen. Na mogelijke vluchtgaten te heb ben gedicht, is men de bruine horde te lijf gegaan met krachtige spui ten met lnsectendodende middelen, die niet direct schadelijk voor de an dere dieren zijn. Vooral de kelders onder het apenhuis hebben een beurt gehad. Toen pas kwamen de Artis- mensen tot de ontdekking, dat üe schatting van „duizenden kakker lakken" bij lange na niet aangaven, hoeveel van deze Insecten daar wel rondrenden. Tienduizenden zou heel wat beter bij hun aantal passen. Want reeds na twee spuitdagen kon men een volle vuilnisemmer dode kakkerlakken bij elkaar vegen niet zo'n kleine huishoudemmer, maar een grote, die speciaal bij be drijven wordt gebruikt! Een schat ting leerde, dat de emmer maar eventjes 50.000 kakkellakken bevat te!! Het ls allemaal nog maar het be gin van de actie. Ook de andere warme dierenverblijven komen aan de beurt, terwijl de terugkeer der kakkerlakken ze breiden zich enorm snel uit zo veel mogelijk zal worden voorkomen door de wan den en plafonds te besmeren met een nieuwe, lnsectendodende verf. Het verwekte wei enige hilariteit, toen op hetzelfde dagrapport, waar op de emmervolle oogst aan gesneu velde kakkerlakken was beschreven, onder de rubriek „Ingekomen dieren" stond vermeld: een!kakkerlak! DINSDAG 11 MAART 1958 HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianoduo. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz. Landb. rubr. 1. Kente ring op het platteland. 2. Wij bezoeken een nieuwe voorlichtingswoning in Kampen. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Viool en piano. 15.30 V. d. zieken. 16.30 V. de jeugd. 17.20 De dierenwe reld en wij, caus. 17.30 Gram. 17.40 Accordeonspel. 18.00 Nws. 18.15 Jour naal. 18.30 Amateurprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Koorconc. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Pianovoordr. 22.35 7Experimentele muz. 22.55 Ik ge loof, dat... 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New Work calling. 23.21—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.45 Licht baken, caus. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennieuws. 13.25 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14.30 V. d. platte landsvrouwen. 14.40 Pleidooi voor een non, hoorsp. 15.20 Gram. 15.35 Prome- nade-ork. en verteller. 16.00 V. d. zie ken. -6.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Mr. J. A. J. van Gorkom: Districten van Suriname. 18.00 Lichte muz. 18.20 Zang. 18.45 Dit is leven, caus. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 19.45 Act. 20.00 Lijdensmeditatie. 21.00 Instr. sextet. 21.25 Koor., kamerork. en soL 22.50 Nws. 23.05—24.00 Hier helpt al leen maar bidden, hoorsp. TELEVISIEPROGRAMMA'S. VPRO: 20.00 Journ. en weerover. 20.15 Gesprek aan de schrijftafel. 20.25 Oude films. 20.45 Al mijn zoons, toneelstuk. BRUSSEL (324 m.) 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koer sen. 16.02 Vlaamse muz. 16.30 Omroep- ork. en sol. 17.00 Nws. 17.10 Cellore cital. 17.45 Boekbespr. 18.00 Jeugdcono. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 V. d. vrouw. 20.15 Gram. 21.30 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Baiokmuz. 22.5523.00 Nws. 105) „En ik dacht nog wel, dat het zo mooi zou zijn, als weduwe geboren te worden, dat was zo gemakkelijk, om iemand 't oude vrijsterschap te bespa ren, of de verantwoordelijkheid van 'n echtgenoot, maar wanneer men geen enkele jonge man kent. over terugkomen. Met het verleden door had zij afgedaan. Zij had zelfs Anne het geduldige kindermeisje, ontslagen, Leslie keith omdat ze alles voor Maisie zelf wilde doen. In de brieven, die zij terugkreeg, klein dorpje, gelegen dicht bij een be- teken van zwakte. Zij leefde in en voor yae!fde gewetenswro^einf °als 1hot iH„r! niioon 7M harMon kamers ™elae ziJ enige gewetenswroeging, ais ,Ik hoop, dat je nooit ie man zult langrijke havenstad. De zekerheid, het kind alleen. Zij hadden kamers een van peggv>s dikke enveloDoen verliezen, die je lief hebt, lieve." dichtbij schepen te zien, die tweemaal dicht by het strand en op elke mooie obende Maar zeg kon ni t 0D d JfL Mevrouw Brandon vervolgde haar per dag gelegenheid gaven, uit Enge- dag van die zachte winter wandelden wijze antwoorden Mevrouw Brandons eigen gedachten. „Maar die boekenmo- land te vluchten, bracht haar zenuwen zy daar, of werd Maisie rondgereden moederij;ke -bezorgdheid vermoeide len. Ik ben benieuwd naar zijn gezicht, enigszins tot rust. Zij wist, dat zij geen op haar ezel, haar moeder naast haar. baar zjcb vergewist had dat als hij die ziet, Peggy. We zullen die vluchtelinge was, maar meer en meer Het was een andere zee saffierblauw, Herrisons naam niet 6werd ver^eld, in de huiskamer laten staan tot hij te- groeide desondanks in haar de wens, vreselijk m haar schoonheid, waaraan liet de brief achteloos i;ggen. rugkomt. Als hij er blij mee is zal ik om te ontsnappen. de moeder dacht, de zee met haar zeifs Verney Drake scheen niet meer het wagen, hem over Maisie te raad- Nooit kon zij zich thuis gevoelen in eeuwig lied van smart. Maar Maisies vriendeliike herinnering En plegen. Ik hoop, dat hij het niet al te het koude Engeland. Het was te laat, kinderlijk gemoed ging met verder te- toch was haar egrste gedachte aan vrij vindt. Je moet je oude moeder om nieuwe banden aan te knopen, in rug dan tot Nieuw Orleans en het was bem toen de die peeds zo jang niet voor koppelaarster laten spelen." plaats van de oude. Wanneer alles wet- over Nieuw Orleans, de stad der tui- drejgde scheen te zullen vallen Lang nadat de dochter sliep, ging 't telijk geregeld was en het geld veilig nen en over het huis, dat zij daar zou- De kjeine Maisie had een moeloze hart der moeder nog in een zacht ge- was, zou zij Maisie m haar armen ne- den inrichten, waarover zij het meest nacht gehad tegen de morgen ze bed tot de Vader, Wiens gelaat nooit men en teruggaan naar die zonnige spraken. in een zware, koortsachtige slaap. Haar Reeds hadden hun levens zich los „„„ut iT„a is verborgen. wereld, waar ze kon neerzitten bij het Want is niet het bezit van Christus graf van haar liefde. gemaakt van Londen en het kleine waakt 'zat by baar terwijl ze nauwe- door het geloof de enige kracht van Intussen was het haar al een grote huisje in Kensington. Maisie schreef durfde te ademen bevreesd dat hen, die het moeilijk hebben? verlichting, afgedaan te hebben met zo nu en dan eens. Maar zij wist nooit, M d sluimeline van het kind zou'ver- HOOFDSTUK XXIX Londen en de rug te hebben gekeerd wat ze moest schrijven. Zij volstond storen Vrees en schaamte aan al het geraas en de verwarring met kleinigheden: De predikant was Deze dingen gebeurden met Kerst- van die wereldstad. Hier had zij Mai- op bezoek geweest. Hij wilde gaarne, 4 5g P mis, maar het was lente, eer mevrouw sie alleen voor zich zelf en kwam nie- dat zij werkte voor een bazar, maar zij V.L t,Vl IT Brandon de moed had, Verney Drake mand tussen beide. Dagelijks staarde had hem tevreden gesteld met een gift. P.Vf JJ®z*J niet de als haar afgezant naar Maisie te zen- zij met angst naar het kleine witte ge- Een klein meisje van een buurman djenaast den. zichtje, Maisie was altijd bleek ge- was bij Maisie op theevisite gekomen. e slaapkamer was gelegen. Zij had zich gevestigd te Seagate, 'n weest in Engeland. Ze beefde bij elk Dat was haar nieuws. Nooit schreef ze (Wordt vervolgd) Voor de 301ste keer is gisteren tegen de 59-jarige koopman P. J. D. uit Haarlem proces-verbaal opge maakt, deze keer omdat hy in de ka mer van de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, in het paleis van justitie aan de Jans straat te Haarlem zo omstreeks negen uur in de ochtend een grote ravage heeft aangericht. Zoals later bleek had de koopman zich tot de officier van justitie willen wenden om weer in het bezit te komen van zijn rijbewijs, dat hem enkele maanden geleden we gens een verkeersovertreding was afgenomen. Uit de wijze waarop hy „zijn hand tekening" in de kamer achterliet en uit andere kentekenen is vastgesteld, dat de man „te weinig bloed in zijn alcohol" moet hebben gehad. Voordat de toegeschoten concierge en parketwachter het hadden kunnen verhinderen, had D. reeds een glazen asbak door het raam -egooid en een op het schrijfbureau staande lamp ver nield. Na het gereedkomen van dit eerste proces-verbaal in een nieuwe serie de vorige had hij wegens stroperij opgelopen is de koopman die reeds dertig maal is veroordeeld, op vrije voeten gesteld. De 39-jarige vishandelaar Giuseppe Faletto is in Turijn veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf omdat hij in 1944 en 1945 acht moorden gepleegd zou hebben in de omgeving van Turijn. Hij stond voorts terecht voor de po litieke moord op Enrico Codeca, die directeur was van een van de Fiat- fabrieken. Wegens gebrek aan bewijs werd Fa letto echter in deze zaak vrijgesproken. Het filmverslag van Dr. Fuchs' tocht van Shackleton naar South Ice is de zer dagen in Groot Brittannië gearri veerd. Een groot deel van het mate riaal dat Sir Edmund Hillary en zijn gezelschap tijdens hun reis hebben op genomen, is reeds in besloten kring vertoond. Dit filmverslag van de Zuid- poolreizen wordt geredigeerd op kos ten van British Petroleum Company Ltd, door World Wide Pictures. Deze maatschappij verwacht, aan het einde van de zomer een film klaar te heb ben met de lengte van een normale speelfilm. De recettes van de verto ning zullen ten goede komen aan de Zuidpoolexpeditie. 56-3 Schiet eens een beetje op, Pingo! Gooi het touw eens naar beneden. We willen naar bo ven toe, want we hebben erge honger! Dat ziet er niet zo eenvoudig uit! Dat touw ls veel te lang! Hoe zullen we dat weer oplossen! Zeg, vertellen jullie eens: binden jullie jezelf nu vast, of zijn jullie aan het spelen?

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5