Zeeuwse CJMV-ers hadden uitstekend weekend op Ernst Sillemhoeve Hoofdthema: en... Deze zomer weer folkloristische dagen in Middelburg Arnemuidse gemeenteraad gaat geldlening aan Wetsontwerp gemeentelijke herindeling van Schouwen A.R.'Statencentrale Goes besprak Zeeuwse problemen Walcherse zaalhandbalsters moesten veer laten in Goes Dorpshuis te Aagtekerke werd officieel geopend Werkverband van herv. diaconiën Spoedig houw van openbare lagere school Aanleg sportveld Ovezande begint Afscheid ds. H. L. Boonstra te Wissenkerke MIDDELBURG THOLEN Ds. E. Jansen naar Goes Slechts 6 van de 18 gemeenten zullen er overblijven Geanimeerde jaarvergadering Z.R.V. vergaderden Herenteam verloor met 23' 19 Nagekomen advertentie Maandag 10 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Zaterdagmiddag hield het werkver band van Hervormde diaconiën de voorjaarsvergadering in „De Land bouw" te Goes. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Straub te Waarde. Het onderwerp „Vraag en zorgen van de P.D.C." werd ingeleid door de heer Strubbe te Middelburg, voorzit ter van de Provinciale Diakonale Com missie in onze provincie. Hy vertelde de aanwezigen over het praktische werk van deze commissie. Vervolgens werd door ds. H. M. Strating de ach tergronden van het diakonale werk in onze provincie belicht en hij schetste hierbij het ontstaan en bestrijding van vele moderne problemen. Hierop aansluitend werd de op de band opgenomen toespraak van dr. A. A. Koolhaas, praeses der Generale Sy node, die hij heeft gehouden op de jaarvergadering van de Federatie van Diakoniën te Utrecht op 8 nov. 1957 ven gehore gebracht. De vergadering werd geleid door de heer W. G. Scherpenisse te Goes. 'Wij en.Dat was 't hoofdthema van een weekend, dat 70 jongens en meisjes uit Zeeland hebben doorgebracht in het conferentieoord van het C.J.M.V. „De Ernst Sillemhoeve" te Den Dolder. Op dit thema is in vele toonaarden geïmproviseerd, in het bijzonder tijdens de zon dagmiddag. Discussiegroepen hadden tot taak eerst met elkaar te praten en daarna uit te spelen hoe zij over dat „Wij endachten. Een groep jongens praatte over de meisjes, een groep meisjes over de Jon gens, gemengde groepen over het werk, de kerk, het gezin, de televisie en het geld om daarna voor het forum van alle deelnemers hun r lening weer te geven. Dit jaarlijks terugkerend Zeeuws week end, uitgaande van de prov. commissies van Meisjesbond C.J.V.F. en C.J.M.V. was ook nu weer terdege voorbereid. Op de zaterdagavond werd een afwis selend programma gebracht met spel, volksdans en een praatje over jazz. Mevr. A. H. v. d. GraaffLammerink uit Nieuwvliet, die de leiding had, hield de dagsluiting. Op de zondagmorgen werd gekerkt in Den Dolder, waar dr. H. Ie Mat zelf Zeeuw van geboorte preek- De gemeenteraad van Arnemuiden, die zaterdagochtend vergader de, heeft besloten tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten, waardoor de bouw van een nieu we openbare lagere school gerealiseerd kan worden. Het gaat over een bedrag van ongeveer 225 duizend gulden. De aanbesteding zal spoedig plaats vinden. Tot onderwijzer aan de openbare lage re school in de kom der gemeente werd benoemd de heer C. van Leeuwen uit Rotterdam. De legesheffing toeristen- kaarten (in de plaats gekomen van de bewijzen van Nederlanderschap) werd bepaald op f 1,Tevens werd besloten over te gaan tot de verkoop van een stuk grond, groot 92 m2, aan „Het Schorretje", voor de particuliere bouw van een aantal woningen door de firma Boone. Ook zullen b. en w. een reclamebord plaatsen ten behoeve van de plaatselijke politieke verenigingen in verband met de a.s. gemeenteraadsverkiezingen en de verkiezingen voor Provinciale Staten. Tijdens de rondvraag werden (weer) klachten geuit over de gedragingen van de jeugd In Arnemuiden. Telkens worden de ruitjes van het wachtlokaal voor de In de gemeenteraadsvergadering o.l. van burgemeester Andriessen, is medegedeeld, dat de aanleg van het sportterrein door Ged. Staten is goed gekeurd en dat binnenkort met de aanleg hiervan zal worden begonnen. De gemeente-geneesheer W. Lucas Luijckx werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 febr. 1958 met dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. Tot gemeente-geneesheer werd be noemd dokter J. Lucas Luijckx te 's-Heerenhoek. De raad besloot verder met alge mene stemmen het sluitingsuur voor de café's te wijzigen. Zodra de wij ziging van de politieverordening is goedgekeurd zullen de café's in ver volg open mogen zijn tot 23 uur. Het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd verhoogd tot f 100.000,zulks In verband met de a.s. bouw van een r.k. kleuterschool, welke kosten de gemeente moet betalen. Na een zevenjarige ambtsperiode ln deze gemeente heeft ds. H. L. Boon stra gistermiddag afscheid genomen van de Hervormde gemeente te Wis senkerke. Tekst voor de prediking was Open baring 21 vers 1 t.e.m. 8. Na de preek werd de scheidende predikant op zeer hartelijke wijze toe gesproken, waarbij er op werd gewe zen dat de prediking van ds. Boonstra en zijn herderlijk werk in Wissen kerke zeer gewaardeerd werden. Burgemeester Van Halst sprak na mens het gemeentebestuur, ds. S. P. de Roos te 's-Heer Arendskerke na mens de ring Goes en ds. M. C. Ker sten namens de Geref. Kerk. Verder werd nog het woord ge voerd door ds. A. Postma te Kamper land, die zeven jaar geleden ds. Boonstra bevestigde en consulent van de Herv. gemeente te Wissenkerke is. Hij sprak mede namens het modera- men van de classis Goes en de Her vormde predikanten van Noor-Beve land. Namens de kerkeraad sprak de heer C. Louwerse de scheidende predikant toe. Op zijn vtrzoek zong de gemeen te ds. Boonstra Psalm 121 vs 4 toe. Ook mevr. Boonstra werd dank ge bracht voor haar activiteit in het ver enigingsleven. Ds. Boonstra sprak hierna woorden van dank, o.a. tot de gemeente, die hem bij het afscheid een radio met bijpassende tafel heeft aangeboden. De kerk was tot de laatste plaats bezet. Ook afgevaardigden van de kerkeraad der Hervormde gemeente te Warmond, welke gemeente ds. Boonstra nu gaat dienen, woonden de dienst bij. bus vernield, om maar «en voorbeeld te noemen, aldus één der raadsleden. Het kan zo niet blijven doorgaan. De voorzitter, burgemeester W. H. van der Heide, zegde toe maatregelen te ne men. Contact zal worden opgenomen met de plaatselijke hoofden der scholen. Des noods zal worden overgegaan tot de be noeming van een „commissie tot wering van jengdbaidadighe;J". Feestavond „Achilles" Ter gelegenheid van het 35-jarig be staan hield de Middelburgse gym nastiekvereniging „Achilles" zaterdag avond in het „Schuttershof" een feest avond, die verzorgd werd door het ge zelschap van Frans du Mee. Over het geheel genomen een geslaagde avond, natuurlijk dank zij Frans du Mee, die in de schetsen uitstekend terzijde ge staan werd door Fred Wiegman, Ellen Castell en Jan Slaats. Een goede oefe ning voor de lachspieren vormde met name de scène „Je moet er maar op komen!" en vele aanwezigen zullen zich bij deze schets afgevraagd hebben „hoe komen ze er op?" De Tardona's en de accordeoniste Ria Verda speel den en zongen op verdienstelijke wij ze de schetsen van Frans du Mee c.s. „aan elkaar". Badhuistarief Er is een wijziging gekomen ln het badhuistarief. Voortaan kunnen kinde ren beneden de leeftijd van 12 jaar op vrijdagmorgen en zaterdagmiddagmid dag tegen een bedrag van 15 cent ba den. Op vrijdagmiddag en zaterdag morgen moeten zij 25 cent betalen. te over Marcus 143242. KONGO-PROJECT Na de kerkdienst vroeg de Wereld- wijd-werk-commissie van het C.J.M.V. aandacht voor het Kongo-project. Het middagprogramma was boeiend en tevens instructief. De jongens konden zich op een bepaald onderwerp bezinnen, maar niet alleen dat; hetgeen besproken werd moest in spelvorm naar voren worden gebracht, waarbij de leiding van de groep een samenvatting diende te geven. Zo kreeg men een bonte staalkaart van me ningen, beter dan in menige Inleiding over deze zaken tot uitdrukking kon worden gebracht. Geboeid luisterde men zondagavond naar de bekende journalist Jan Roelfs, die vertelde over een recente reis die hij maakte naar Amerika, waarna een film het gesproken woord kwam illustreren. VOLDAAN Zeer voldaan toog men maandagmor gen ln alle vroegte huiswaarts, ln de agenda van de Ernst Sillemhoeve een notitie achterlatend, dat ook ln het voor jaar van 1959 weer een Zeeuws weekend zal worden gehouden. Het was de wnd. voorzitter van de prov. commissie van het C.JJVI.V., de heer M. Allewjjn uit Goes, die op zondagavond het grote be lang van deze conferentie onderstreepte en de hoop uitsprak, dat de gevolgen er van in het verenigingswerk zichtbaar zullen zijn. Dit jaar zullen in Middelburg opnieuw een tweetal folkloristische dagen worden gehouden, zo deelde zaterdagmiddag de voorzitter van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging, de heer P. Brasser, mee. Gezien het grote succes, dat vorig jaar is bereikt, hebben de besturen van V.V.V., Z.R.V., Handelsbelang en van de stichting Nieuw Walcheren hiertoe besloten. Op 24 juli wordt te Middelburg de ringrijderij met sjezen en een 20-tal ringrijders gehouden, vier weken later 21 augustus gevolgd door de grote vrije wedstrijd in de hoofdstad, waarbij het ook nu weer in de bedoeling ligt, dat kort na het middag uur een optocht door de stad gemaakt wordt. Ds. E. Jansen te Aduard heeft het be roep naar de Geref. Kerk van Goes (vac. R. A. Flinterman) aangenomen. Ds. Jansen, die 48 jaar Is, krijgt door zijn komst naar Goes zijn vijfde gemeen te. Hij diende achtereenvolgens de kerken van Anna Paulownapolder (1935—1947); Uithuizen (19471951); Berlicum (1951 1954) en staat dus sinds 1954 in Aduard. 's-HEER ABTSKERKE Feest in het dorp. Tweemaal wapperde dezer dagen de vlag van gebouw Irene. Het was dan ook een feestelijk gebeuren voor het dorp. Het echtpaar P. de Jonge- Minnaard herdacht het feit, dat zij vóór 50 jaar in het huwelijksbootje stapte, ter wijl kort daarop het echtpaar J. Proos- Braam zijn 40-jarige echtverbintenis vierde. Beide echtparen mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Aan be langstelling bij het feestelijk herdenken heeft het hen niet ontbroken. Gedeputeerde Staten hebben thans aan de gemeentebesturen van Schonwen- Duiveland het wetsontwerp gestuurd, dat de nieuwe herindeling van het eiland zal regelen. Van de 18 gemeenten zullen er, indien dit ontwerp te zijner tijd door de staten-generaal wordt aanvaard, slechts zes overblijven. Zij zullen de volgende namen krijgen: Westerschouwen (thans de gemeenten Burgh, Haamstede, Renesse, Noordwelle en Serooskerke, totaal aantal inwoners ongeveer 4000); midden-Schouwer, (thans de gemeenten Kerkwerve, Eikerzee. Elle- meet en Duivendijke, totaal aantal in woners ongeveer 1900); Ter Gouwe (thans de gemeenten Brouwershaven, Dreischor, Noordschouwe en Zonne- maire, totaal aantal inwoners ongeveer 3800). Zierikzee, ongeveer gelijk aan de huidige gemeente, met een geringe uit breiding o.a. met gebied van Ouwerkerk en Nieuwerkerk, nog de polders Groot- en Klein Bettewaarde en de Gouweveer- polder). Duiveland (thans de gemeenten Ouwerkerk, Nieuwerkerk en Oosterland, totaal aantal Inwoners 3700). Bruinisse (gelijk aan de huidige gemeente met en kele grenswijzigingen). Als datum van ingang voor deze in deling noemt het wetsontwerp 1 jan. 1960. De raden van de nieuw te vormen gemeenten zullen voor 1 december 1959 gekozen moeten worden. Het aantal ze tels van deze raden ls dan als volgt: In de zaterdagmiddag te Goes ge houden jaarvergadering van de AJt. statencentrale Goes heeft de heer A. A. van Eeten uit Nieuwerkerk, lid van provinciale staten van Zeeland, een interessante causerie gehouden over provinciale vraagstukken en ac tiviteiten. Voorts kwamen in deze vergade ring de jaarverslagen aan de orde en vond de verkiezing van bestuursleden plaats. De vergadering stond onder leiding van de heer R. Zuidema uit Goes, die in zijn openingswoord de afgevaardig den van de kiesverenigingen opwekte tot het ontplooien van grote activiteit voor de a.s. verkiezingen. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer J. Hommes uit Nieuwdorp, bleek dat het ledental van de kies verenigingen in de centrale is geste gen en 1214 bedraagt. Tijdens de ver gadering deelden diverse afgevaar digden mede dat het ledental van hun kiesverenigingen in de afgelopen weken nog is toegenomen. Opmerke lijk is de stijging in Kapelle-Bieze- linge. Aftredend waren de bestuursleden, de heren R. Buitenhuis te Kloetinge (herkiesbaar), C. Clarisse te 's-Gra- venpolder en M. v. d. Maas te Wis senkerke. De heer Buitenhuis werd herkozen en gfekozen werden de heren I. Tange te Kamperland en W. Vleu gel te Wemeldinge. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer C. Douw, werd voorzien door de verkiezing van de heer M. Rouw te 's-Heer Hendrikskinderen. Medegedeeld werd dat op 17 mei de jaarvergadering van het provin ciaal comité te Goes zal worden ge houden. Ds heer Van Beten besprak tal van problemen, die momenteel in de pro vincie Zeeland aan de orde zijn. Hij betreurde het dat aan Zeeland slechts 500 woningwetwoningen zijn toegewe zen. Voorts kwamen aan de orde de industrialisatie, de concentratie van polders, het vervoer via de veren en waterleiding, elektriciteit- en gas- voorziening. Ook het Deltaplan betrok de heer Van Eeten in zijn beschou wing. Dat het onderwerp in het middel punt van de belangstelling stond bleek wel uit de talrijke vragen, die wer den gesteld. O.a. werd opgemerkt, dat de hoofden van diverse provinciale diensten tot een bepaalde politieke partij behoren. Dt heer Van Eeten deelde mede dat z.i. bij de benoeming van deze ambtenaren net de politieke richting geen rekening is gehouden, doch uitsluitend is gelet op bekwaam heid. De heer Van Eeten wees er tenslot te op dat het van belang Is dat bij de volgende Kamerverkiezingen Zeeuwse kandidaten op kansbiedende plaatsen komen. M. J. v. d. Vrede te Bergen op Zoom plotseling overleden Zaterdagavond is de 56-j. heer M. J. v. d. Vrede, hoofd van de neutrale school te Bergen op Zoom, plotseling op straat overleden. Hij had een sport- vergadering bijgewoond en reed op de fiets naar zijn woning. Op de hoek van de Balsebaan naar de Pastoor Juten- laan kwam hij plotseling te vallen en bleef bewusteloos liggen. Toen een dokter de eerste hulp verleende kon deze slechts de dood constateren. De heer Van de Vrede werd te Yerseke Duiveland 11 zetels, midden-Schouwen 7 zetels, Tergouwe 11 zetels, en Wes terschouwen 11 zetels. De raden van de 13 gemeenten op het eiland moeten nu voor 15 april a.s. aan Gedeputeerde Staten hun mening over het ontwerp kenbaar maken. Het voor stel moet bovendien 30 dagen voor ieder ter inzage liggen. Vervolgens houden Gedeputeerde Staten nog een „hearing", waarna de minister het ontwerp bil het parlement aanhangig kan maken. Dit bleek tijdens de algemene verga dering van de Z. R. V., waarop verder werd besloten op 14 juni a.s. in Aagte- kerke de eerste klaswedstrijden te hou den, op 12 juli de tweede klaswedstrijden te Ritthem en de derde klaswedstrijden in Vlissingen op 26 juli, gecombineerd met een vrije wedstrijd. Het gemeente bestuur van Ritthem stelde reeds f 100, ter beschikking. Met het gemeentebestuur van Vlissingen is de Z.R.V. nog niet tot im financieel akkoord kunnen komen. De derde klaswedstrijd in Vlissingen wordt in wit costuum verreden, terwijl de deelnemers aan de vrije wedstrijd in nationale dracht moeten verschijnen Dit laatste geldt vanzelfsprekend tevens voor de folkloristische dagen in Middelburg. GROOT SUCCES In zijn openingswoord van deze achtste jaarvergadering wees de heer Brasser erop. dat het afgelopen jaar een groot succes is geweest. „In 1957 werd onze sportvereniging pas voor het eerst ten volle erkend", aldus de voor zitter, die woorden van lof toezwaaide aan de gemeentebesturen van Middel burg, Vlissingen, Veere, Koudekerkeen Domburg voor hun medewerking aan de diverse wedstrijden Hy toonde zich ten zeerste verheugd over de samenwerking, die met de Mid delburgse V V V., Handelsbelang en de stichting Nieuw Walcheren tot stand kwam, een samenwerking die tot een prachtig resultaat leidde: de twee folk loristische dagen in Middelburg. In een vergadering van de bestuursraad werden de heren Caste) en De Visser als juryleden herkozen, evenals de penning meester, de heer Joh. Maljaars. De heren VOLLEYBAL De uitslagen van de volleybalwed strijden van de NeVoBo, afd. Z.-Beve- land, welke zaterdag te Goes werden gespeeld zijn: Dames: AstraSmash 80; OKK I OKK II 3—0. Heren: BazoAstra 03; Smash Vlam 1—3; Astra II—OKK 3—1. Benoeming. Tot onderwijzeres aan de christelijke school te Waarde is met ingang van I mei a.s. benoemd mej. Deij, thans in gelijke betrekking te St. Philipsland. De wedstrijden in de Zeeuwse competitie zaalhandbal zijn thans ver gestreden. Volgende week vinden er nog slechts enkele wedstrij den in Middelburg plaats en dan is ook deze competitie weer voorbij. Het interessantste programma dat zaterdagavond werd gespeeld vond plaats in de veilinghal te Goes en wel de ontmoeting tussen de dames en herenteams van Walcheren en Zuid-Beveland. Uit deze selectie speelsters en spelers zal nu de afd. technische commissie haar spelers (sters) kiezen, welke op zaterdag 29 maart in Middelburg het Zeeuw se zaalhandbalteam zullen vormen en dan uitkomen tegen het team(s) van west-Noord-Brabant. Tegen de verwachtingen ln eindigde de ontmoeting tussen de damesteams van Walcheren en Zuid-Beveland in een gelijkspel: 66 en de verwachting, dat Walcheren sterker zou zijn ging dus niet ln vervulling. Bü de herenteams won de Zuidbevelandse ploeg met 23 19. Uit deze cijfers komt eveneens duidelijk naar voren, dat het herenspel feller, sneller dan dat der dames was Zaal handbal ls een sport die meer en meer door heren wordt beoefend en langza merhand maken de dames plaats. In Ne derland, waar de verhouding nog onge veer 50—50 ligt zal het nog wel ettelijke jaren duren, voordat de dames van deze overwegend „harde" sport zyn „ver dreven". Uitslagen In de veilinghal te Goes kwamen tot slot nog tegen elkaar uit: Dames derde klasse: LuctorO.D.I. (22), Hellas 2Hontenisse (4—6), en Hellas 2—O.D.I. (3—3). In de veilinghal te Middelburg wist in de klasse dames Junioren A Walcheren het kampioenschap te behalen door een 50 zege op Olympus 1. By de heren junioren hees Hellas de kampioensvlag doordat 't met 125 won van Olympus 2. In de afdeling Meisjes adspiranten afd. A en B werden de navolgende wedstry- den gespeeld: MarathonOlympus 61, Walcheren HlTonldo 43, Olympus 2 Walcheren 20. Jongens adsp. afd. A; VolhardingHel las 85. In de dames reserve eerste klasse ont moetten Olympus 2 en Marathon 2 el kaar en dit eindigde in een grote over winning voor Olympus 2, nl. niet minder dan 71. In de dames tweede klasse waar E.M.M. i en Olympus 1 tegen elkaar uitkwamen was de eindstand 30. Zaterdag worden alleen ln de Veiling- hal te Middelburg de laatste wed strijden ln competitieverband gehouden. Het zyn ontmoetingen ln de afdelingen Dames junioren en herenjunioren terwyi er nog een ontmoeting in de dames re serve eerste klasse op het programma staat. Op zaterdag 22 maart worden ln geboren, waar zijn vader bakker was. de Veilinghal te Middelburg de slotwed strijden gehouden en wel de bekercom petitie met daarna de districtsontmoetin gen. Pleijte, Nijsse en Huissoon hebben het bestuur verlaten; hun plaatsen zijn inge nomen door de heren P. Rooze, P. Peper en J. Reijnierse. Ook uit de jaarverslagen van secreta ris en penningmeester, resp. de heren A. Janse en Joh Maljaars, bleek dat de ver eniging een goed jaar achter de rug heeft. Bij de verschillende wedstrijden waren niet minder dan 365 deelnemers en de meest succesvolle rijder was Cor Abrahamse uit Sint Laurens. Zowel se cretaris als penningmeester spraken woorden van dank tot de voorzitter voor de grote hoeveelheid werk, die hij heeft verzet. De rekening over 1957 sloot met een saldo van 219,35. 's-GRAV EN POLDER Eindles klein fruitteelt. In „Ons Dorps leven" is de vorige week de eindles van de cursus „Klein fruitteelt" gehouden onder leiding van de heer M. de Witte. In het welkomstwoord werd een bijzon der welkom gericht tot de heer C. L. da Wilde te Goes, vertegenwoordiger van de Rykstuinbouwconsulent, en de heer L. C. Oele te Kapelle, onder wiens lei ding de cursus was gegeven. De cursist Jac. van der Plasse te 'g- Gravenpolder hield een inleiding overt „De aardbeienteelt" en de cursiste mej. M. Slabbekoorn te Kapelle over het on derwerp „De ziektebestrijding in da aardbeien" Het diploma kon worden uitgereikt aan J. A. Blok, L. J. Fierloos, Jac. op 't Hof, G. op 't Hof, M. Harthoorn, G. v. Oosten, D. Nijsse, Jac. van der Plasse, F. Ver- hage, D. Verhage, M. J. Verhage, W. van de Visser en J de Wolf, allen uit 's-Gra- venpolder; L. de Jonge te Hoedekens- kerke; G. Minnaard te 's-Heer Abtskerke; R. Boogaard en Joh. Bosman te Nisset H. Slabbekoorn. M. Hoogesteger, de da mes M. Slabbekoorn en P. M. Slabbe koorn uit Kapelle De heer De Wilde wenste de gediplo meerden geluk met het succes en bracht dank aan de heren M. de Witte en A. Nijsse. die als leden van de commissie van toezicht hebben gefungeerd. Ten slotte dankte de heer Van der Plasse de cursusleider voor de prettige en aan gename wijze van les geven. YPRSEKE Eerste rog. Door de YE 55 (firma Wed. SinkeWisse) is op een oesterput de eerste rog van dit seizoen gevangen. Dit is iets vroeger dan andere jaren; in 1956 was dit acht dagen later. Slechts twee voetbalwedstrijden Door terreinafkeuringen zijn er slechts twee voetbalwedstrijden ge speeld: in de eerste klasse: Terneuzen- se BoysWemeldinge, uitslag 24 en in de tweede klasse B: Wolfaartsdijk IWissekerke I, uitslag 74. De span ning blijft er dus nog in. Arnemuiden krijgt nog de gelegenheid zich te pre pareren op de nog te spelen wedstrij den en voor Nieuwdorp betekent dit, dat de kampioensvlag nog even bin- In tegenwoordigheid van wethou ders, raadsleden, vertegenwoordigers der kerkelijke besturen, gemeente- personeel en vrijwel alle verenigingen is door burgemeester J. Geuze, het nienwe verenigingsgebouw „Amicitia" te Aagtekerke geopend. De burge meester bracht namens de raad zijn dank over aan allen die hebben mede gewerkt aan de tot standkomink van dit nieuwe dorpshuic. „Dit huis is van U allen, bewoon dit dan ook alsof het uw eigen huis." Betoon verdraag zaamheid en saamhorigheid, doe de naam van dit huis alle eer aan" zo gesloot burgemeester J. Geuze zijn openingswooi Hierna zong de zangvereniging o.l.v. de heer F. Bakker, een voor dit doel speciaal ontworpen openingslied, ge volgd door nog enkele nummers uit het repertoir. Na de pauze voerden diverse sprekers het woord, n.l. oud- Burgemeester J. Bosselaar, S. Blaas namens de damclub en Oranjevereni ging, hij bood de burgemeester een orgellamp aan. Ds. Theunissen noemde het een wijs besluit, toen destijds de oude school aan een particulier werd verkocht. Wat er thans voor in de plaats is gekomen noemde spr. een mooi resultaat. De heer C. Minderhoud sprak na mens de zangvereniging „Nut en Ge noegen", mej L. Westerbeke namens de Herv. jeugdvereniging, P. Kodde namens de vereniging Diepvries, A. Bosselaar namens de C.B.T.B. en W. Verhage namens de Z.L.M. De heer S. Wisse bood namens het gevormde comité de buprgemeester de opbrengst van de deurcollecte aan, en wel het mooie bedrag van f 1299,25. De heer L. Sturm sprak namens de zangver» eniging „De Lofstem", terwijl de heer C. Klap de rij der sprekers als hoofd der Diaconie-school besloot. Namens de fa Bakker werd de burgemeester een elektrische klok kangeboden, ver der waren talrijke bloemstukken aanwezig. Nadat de burgemeester alle spre kers en gevers hartelijk dank had gebracht voor de gesproken woorden en mooie geschenken, bracht de zang vereniging „De Lofstem" o.l.v. de heer L. Joosse enkele nummers ter afwis seling. Na de nu volgende pauze be sloot de muziekvereniging „Agatha" o.l.v. de heer J. Wijkhuis 't program ma, besluitende met 2 coupletten van het volkslied, wat door alle aanwezi- staande werd meegezongen. WAARDE Benoeming. Tot onderwijzeres aan de Chr. lagere school te Waarde is benoemd m.l.v. 1 mei 1958 mej. Deij, thans ver bonden als zodanig aan de Chr. lagere school te Sint Philipsland. Heden overleed, zacht en kalm, na geduldig gedragen lijden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader ANDRIES BIMMEL Wzn, Wedn. van Pieternella Brouwer, in de ouderdom van 89 jaar en 10 maanden. Uit aller naam: W. Bimmel Domburg, 9 maart 1958 Schelpweg 16

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2