Zoutelande Westkapelle en hebben beide een zëër actiëve VVV t Wolphaartsdijk krijgt modern dorpshuis Afbraak en opbouw in Walcherse badplaatsen In Zoutelande straks schoner uitzicht op de zee In KAMPERLAND wenst men vakantiegangers peen prote stroom i maar recreatie met rust IN WESTKAPELLE VORIG JAAR DRUKKÈR DAN OOIT GOES VLISS1NGEN Onzekerheid bij tal van plannen 8 Vrijdag 7 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 WIE IN DEZE MAARTSE DAGEN door de Zeeuwse badplaats Zou telande loopt, bespeurt een activiteit, die men voor dit Walcherse dorp eigenlijk zou moeten betreuren. Een activiteit, die er op uit is een gedeelte van het oude dorp te doen verdwijnen in verband mét de toestand van de duinen ter hoogte van het dorp. Aan de andere kant echter zullen de toekomstige voorzieningen straks een redding bete kenen voor de Zoutelanders, van wie er sommigen nu hun huizen moeten afbreken om deze ergens anders weer op te bouwen. Op ver schillende plaatsen in het dorp worden huisjes, die de jaren hebben getrotseerd, met de grond gelijk gemaakt. En als men door de lange dorpsstraat loopt, die destijds een gesloten geheel was, dan kan men nu al goed tussen de nog bestaande huizen door de smalle duinstrook zien oprijzen, die Zoutelande scheidt van de zee. ZOUTELANDE MAAKT thans een periode van grote veranderingen door. Maar hoewel er in sommige kringen onrust en wrevel heerst, zijn er toch ook velen in het dorp, die zich neer leggen bij de ontwikkeling en zelfs die er sympathiek tegenover staan. Dat geldt echter niet voor alle voorzienin gen, die zullen worden getroffen. Dankbaar gestemd is -bijvoorbeeld de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Zoutelande voor de mede werking van de Polder Walcheren tot de ontsluiting van het mooie duinge bied bij het dorp. Er zal een prachtig tegelpad komen over de duinen, die de badplaats Zoutelande zo aantrek kelijk doen zijn voor de toerist. Zonder die duinen zou er veel van'de charme van dit dorp verloren zijn en zou de benaming parel aan de Zeeuwse riviè- ra misplaatst zijn. Zoutelande vormt eigenlijk het centrum van de duinen op Walcheren, die op dit eiland een lengte van 26 km hebben (de lengte van de duinen in "heel Zeeland be draagt 32 km). TEGELPAD Reeds in het begin van 1954 heeft de VVV gesproken met ir. Wièrsma, de toenmalige ingenieur van de Polder. Walcheren om een pad, door de duinen aan te leggen. Reeds toen is de mede werking toegezegd. Even voorbij Zou telande, op de weg naar Westkapelle, is mén zoals reeds gemeld, bezig met het opruimen van een grote bunker, die in het „Bramendal". Het betreft hier een bunker, die het dichtst bij de zee staat, en die een verzwakking be tekent voor de Zeewering. Van het puin zal een weg worden aangelegd vanaf de vroegere „Diep Dean" tot aan •de trap naar het strand van Zoutelan de. Tussen Westkapelle en Zoutelande liggen echter nog meer bunkers. Men heeft er nog 94 geteld. Met de oprui ming hiervan zal echter nog wel enige tijd zeker nog wel een jaar ge-, moeid zijn. De Polder Walcheren treft voorts voorzieningen voor- het voorko men van zandverstuivingen. De VW van Zoutelande legt nu in samenwerking met de gemeente een tegelpad aan. De vereniging betaalt zelf de totale kosten van het materiaal, zoals bevoorbeeld de tegels en de ban ken. De lengte van het tegelpad is of ficieel gesteld op 450 meter. Maar doordat het pad zich zal slingeren door de duinen en ook het grote verschil in hoogte in aanmerking genomen, zal de lengte wel ongeveer 600 a 700 meter worden. PANORAMA Het bestuur Van de VW heeft in de Gevonden voorwerpen In de maand februari 1958 zijn aan het bureau van gemeentepolitie te GOES onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en nog niet afgehaald. Inlichtingen hierover zijn aldaar op iedere werkdag te verkrijgen: 6 diverse vulpennen, w.o. merk: „Ta- lens", „Cora de Luxe", „Sparta" en „Vendex"; rood lederen tas (mogelijk plastic), tnh. boodschappen; 14 diverse onparige wanten; 3 div. paren dito; 9 div. onparige handschoenen; 5 div. paren dito; goudkleurig kinderarmbandje (lichtmetaal); goudkleurige broche, w.l. 2 pareltjes en gitjes; 6 div. portemon- naie's, m/z inhoud; 2 lederen dames-pan toffels (nw.); gouden ring met steentje; zw. plastic tas, inh. poppenjasje; dekzeil; kanarie; verguld koperen speld (danse res); nikkelen manchetknoop met rode kop; wit-blauwe gymn.schoenen; 2 X een kwartje; oorbel; kapje van lamp; 2 gym. schoentjes (1 zw. en 1 bl.); bastaard-fox hond; 3 div. sjaals of hoofddoeken; huis sleutel; kettinkje w.a. sleuteltje en dui- venring; 3 dubbeltjes en 1 stuiver; licht metalen schakelarmband; groen vulpen- etui (ledig); 2 div. ballpoints, o.a. 1 z. dop; rolschaatssleutel; 1 muntbiljet van 2 1,bruin kinderbroekje; zw. plastic pet-overtrek; koevoet; dames polshorL; rode plastic damestas, inh. gebroken D. bl. asbak en dito klompje; zilv. schakel armband, w.o. diverse figuren; penhouder „Grafhos"; 4 muntbiljetten van f 2,50; grijs jongenspetje met bontrand; paar zw. regenpijpen; rode zakagenda 1958; zakmes; autosleutel, verm, van „V.W."; klauwhamer; ijzeren buis, plm. 6 meter lang en diameter 6 cm; speelgoed wan delwagentje; rose haarkam; kleedje met strengetjes zijde; plastic wieltje w.i. ge prikt 3 auto-speldjes; muziekboek; tim mermansduimstok; herenhoed; broche m. 3 gele steentjes; grijze trui; br. tas, inh. hl. kindermutsje en doosje krijtjes; he- renbril; lederen voorschoot; passer; witte gymn.schoen, mt. I; zwarte ceintuur; re genbroek. loop der jaren een reserve gekweekt voor wandelpaden en vaste toiletten op de badstranden. Op 31 december 1957 vermeldde de balans f4980. De kosten voor de aanleg van het pad zul len vermoedelijk belangrijk hoger zijn, omdat er tevens een aantal banken op beschutte plaatsen neergezet zullen worden. Ook is de prijs afhankelijk van het slingeren van het pad en toet hoogteverschil. Er moet een hoogte worden over wonnen tussen de 35 en 40 meter. Het grote voordeel van een pad op een der gelijk niveau is echter het schitterende panorama, dat zich voor het oog ont rolt. Op een van de bunkers, die voor lopig wel niet opgeruimd zullen wor den, zullen eveneens banken geplaatst worden. Vandaar zal men eveneens van een prachtig uitzicht kunnen ge nieten. Een en ander is mogelijk geworden door een belangrijke contributieverho ging en een zuinig beheer. De VVV beschikt nog over f 2000 aan kasmidde len. Het is evenwel niet uitgesloten, dat er nog kasmiddelen moeten wor den geleend om het geprojecteerde te kunnen financieren. Volgend jaar, wanneer de Polder Walcheren gereed zal zijn met de zeewering voor de kom der gemeente, zal de VW weer voor grote lasten komen te staan, -o.m. om verscheidene voorzieningen te treffen als het plaatsen van banken optie Ver lengde Boulevard. Christelijke Plattelandsvrouwen De Christelijke Plattelandsvrouwen afdeling Zuid-Beveland hielden gister middag te Goes hun jaarvergadering. Uit de diverse jaarverslagen bleek, dat er een levendig verenigingsleven is. De penningmeesteresse had een be langrijk saldo in kas. De presidente bracht verslag uit van een landelijke contactdag, waar de bondspresidente afscheid nam. Het aftredende bestuurslid, mevr. Willems werd bij acclamatie herkozen en mevrouw Boelman werd gekozen in de vacature mevrouw Breure. Na de pauze was er een zeer interes sante causerie van het Gezinsbegro- tings Instituut. Een zeer levendige bespreking liet zien, hoezeer dit onderwerp de belang stelling had van de dames. Gevonden voorwerpen De Commissaris van Politie te Vlissin- gen maakt bekend dat in het tijdvak van 26 februari tot 4 maart 1958 de volgende voorwerpen aan zijn bureau als gevon den zijn gedeponeerd: Diverse rijwielen, diverse handschoe nen en wanten, sleutels, gezangenbijbel, boodschappentas, sierspeld je, knipbeurs, armbandje, boekje met psalmen en ge zangen, gebreide sjaal, nylonkous, re- klamebord, kinderkruiwagen, een map technische tijdschriften, scheepshoorn, vlaglijn, das, oorhanger en diverse step pen. Dat de adressen zijn te bevragen waar de volgende voorwerpen zijn te bevragen: Glacéhandschoenen, herenhoed, nylon kous en oorbel, speelgoedhondje, wollen handschoen, kinderwantje, polshorloge, Van de V.V.V. Zoutelande naar de V.V.V. Westkapelle. In de jong ste vergadering van deze vereni ging, welke zeer druk bezocht was, heeft de voorzitter, mr. M. Tyde man jr., er zijn vreugde over uit gesproken, dat de in 1950 door en kele actieve Westkappelaars opge richte V.V.V. gedurende haar achtjarig bestaan is uitgegroeid tot een vereniging van betekenis. Westkapelle heeft in binnen- en buitenland een naam gekregen, een naam dan bedoeld in toeris tenkringenNiet omdat het er mondain is en uitermate Vtubé, zo vertelde burgemeester Tydeman, maar omdat men er als badgast wat hij noemde zichzelf kan zijn. Men komt in Westkapelle niets bijzonders zoeken. Aan een Duitse badgast vroeg 'n V.V.V.-bestuurs lid eens, waarom hij naar West kapelle was gekomen. De Duitser antwoordde: „Ik zoek er niets, maar ik vind er een vriendelijke en behulpzame bevolking, een prachtige kreek om te vissen, een aardig strand en bovenal rust, die ik na een jaar hard werken heel erg nodig heb". De secretaris-penningmeester van de W Westkapelle, de heer A. Huïbregtse heeft in zijn jaarverslag geschreven, dat het in het schier naar Amerikaans model wederopgebouwde dorp in 1957 drukker is geweest dan ooit tevoren. Was het aantal overnachtingen in 1956 19008, in 1957 is dit uitgegroeid tot 35504. Het leden- en verhuurdersaantal is toegenomen. Op het secretariaat kwamen 1899 aanvragen om een fol der binnen. Uitlatingen van vakantiegangers we zen er op, dat de strandfeesten zeer ge waardeerd worden, alsmede de ringrij- derij van de VW, en de concerten, ge geven door de plaatselijke verenigin gen. Voor de W Westkapelle was het een prettige mededeling te horen, dat zij destijds (in 1957) de koninklijke goedkeuring verkreeg. Voorts konden vele verbeteringen aan trappen, bord jes, enz. worden aangebracht. De VW Westkapelle gaf in 1957 een bedrag uit van f 2072,98, ontving f 2018, 13, zodat er een batig saldo is van f 54,85. De directeur van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer, de heer G. W. Oskamp, heeft in die vergadering van de Wesrt- kappelse-WV nog iets gezegd aver de betekenis van de Wereldtentoonstelling voor Westkapelle. Op interessante en duidelijke duidelijke manier zette hij uiteen, welke mogelijkheden er in Zee land liggen voor bezoekers van de EXPO '58, die van plan zijn naar Brus sel te gaan via ons gewest. Dat er reeds grote belangstelling bestaat voor onze provincie, blijkt wel uit de honderden boekingen, die nu reeds zijn gedaan. PUINPROBLEEM Toch is het in Westkapelle niet alles rozegeur en maneschijn. Vele;, leden van de V.V.V. zijn name lijk ongerust over de plannen van de Polder Walcheren en van Wa terstaat om het puin, dat vrij komt van de bunkers, die worden afge broken, op het noodstrand te gooien. Zou dit werkelijk gebeuren dan kan dit voör de badplaats Westkapelle funest zijn, omdat bij* westenwind het puin dan op het strand zal komen. De voorzitter antwoordde, dat deze kwestie de volle belangstelling heeft, zowel van het V.V.V.-bestuur als van het gemeentebestuur. OOST- EN WEST-SOUBURG Burgerlijke stand. Geboren: Adrianus, zv P. A. Asscheman en J. W. Melse; Cornells F., zv L. Kok en M. E. Dam huis; Pieter, zv P. Crucq en D. West- Veer; Maatje A., dv M. J. Rijnberg en E. Hirs; Adriana C„ dv J. "Vermeulen en p! J. de Meij; Jacoba N., dv M. Marteijn en J. W. Poppe; Yvonne, dv H. H. A. Horstman en A. J. van der Hoek. Ondertrouwd: J. -F. Lambregts, 26 J. en L. E. Aspeslagh, 21 j. Getrouwd: W. Kous, 23 j. en C. Vader, 21 j. Overleden: M. van Sluijs, 76 j., wed. van A. Wiélemaker. (Vervolg van pag. 1) Het dorpshuis komt dus aan het kruispunt te staan, met de fassade naar het zuiden (zie tekening). In een spoedeisende vergadering heeft de raad deze week de benodigde grond af te staan voor de symbolische prijs van f 1,Links is via een per gola door de gazons het entree, ter wijl geheel rechts een vrij korte vleu gel naar voren springt, van waaruit men d.m.v. openslaande deuren toe gang heeft tot een terras (op het zuid westen) omzoomd door een gazon. Aan de overzijde van de straat is de brand- vijver. Met burgemeester Ter Haar en secretaris Ruisaard hebben we alvast eens een gezellige rondwandeling ge maakt door het (althans nog) papieren gebo:uw. Links voor is dus de hoofd ingang, waarna men via de hall in de gang terecht komt, die links toegang geeft tot de keuken en de garderobe en aan het eind tot de toiletten. Daar is tevens een achteruitgang. Het grootste gedeelte van het ge- houw wordot ingenimen door de grote zaal, die rechte van de gang ligt en een kleine 250 personen kan bevatten. Aan het eind van de zaal (oostzijde) komt een royaal toneel met draaibare coulissen. De kosten van een kelderruimte on der het toneel heeft men zich kunnen besparen, omdat in het vlakbij gele gen raadhuis voldoende opberggele- genheid voor materiaal, stoelen, etc. is. Wat direct zal opvallen, is dat de re creatiezaal geen plafond heeft. Het pu bliek zal, wanneer het in de pauze zijn ogen omhoog laat gaan, tot het 5,75 m. hoge dak kunnen kijken, waartegen zgn. heraclietplaten zijn aangebracht. Er zullen (losse) stapelstoelen worden geplaats, zodat de zaal ook ontruimd kan woraen en een prachtige plastic- vloerT vrijkomt. Rechts langs de zaal, aan de front zijde van het gebouw (zuid) is een wandelgang, die weliswaar één geheel vormt met de zaal, maar waarvan een op 3 meter hoogte aangebracht pla fond een afgescheiden indruk schept. Boven de gang, voor de ingang van de zaal, is een zolder, waartoe een zgn. Vlizo-trap toegang verleent. Vanaf de ze zolder kan men eventueel films of dia's projecteren, cLm.v. aangebrachte spleten. De vooruitspringende rechtervleu gel wordt ingenomen door de kleine zaal (5x8 meter), die bestemd is voor vergaderruimte, terwijl ook de bejaardensociëteit en eventueel de Nutebibliotheek van deze ruimte kan profiteren. Via openslaande deuren krijgt men toegang tot het terras, dat een prachtig uitzicht biedt op het gazon, de bloemperken en de vijver. Architect Valk ontwierp tegen de vrijwel blinde buitenmuur aan de westkant een drietal betonblokken, waarin bepaalde symbolische voorstel lingen in bas-relief zullen worden aan gebracht door een beeldhouwèr. Exploitatie Voorlopig (hebben, de' initiatiefnerneïs de handen vol, wanneer: zij zich bepa len tot het realiseren van de bouw. Toch heeft men de exploitatiemogelijk heden niet willen voorbijzien. Hoewel er nog niets zwart op wit staat is men geneigd voorlopig de tarieven in t9 stellen die ook voor het dorpshuis te 's-Heer Hendrikskinderen worden ge heven. Het spreekt vanzelf, dat de huur van deze moderne, ruime toneelzaal en vergaderruimte hoger komt te liggen dan die van het trieste, holle Tavenu- gebouw, waarmee men zich de laatste jaren, heeft moeten behelpen. „Dat mag ook geen bezwaar zijn", aldus zei burgemeester Ter Haar ons, „want wanneer men zo'n prach tig dorpshuis vrijwel cadeau krijgt uit voos het leeuwendeel geschenk- gelden, dan mag de bevolking daar toch wel iets tegenover stellen." Brandweerkazerne Zodra het dorshuis gereed is, wordt Tavenu, dat de laatste jaren maar moeilijk „Tot Algemeen Vermaak En Nuttige Uitvoering" kon meewerken, bestemd tot brandweerkazerne. De ruimte waarin tot dusver zo'n 150 man zich in een trieste kille sfeer konden vermaken, zal dan de moderne spuit en het nieuwe blusmateriaal een goede plaats bieden. Voorlopig is dit nog on dergebracht in een houten keetje. Op zaterdagmorgen 15 maart zal ten gemeentehuize de bouw van het nieuwe dorpshuis worden aanbesteed. Dit geschiedt onderhands door inschrij ving van de vijf plaatselijke aanne mers. Als streefdatum voor de begin van de bouw wordt genoemd: medio april, d.a.v., waarna men tegen de herfst onder de pannen hoopt te zijn. Omstreeks de jaarwisseling verwacht men het gebouw in gebruik te kunnen nemen. Het behoeft geen betoog, dat Wol- faartsdijk met dit nieuwe centrum voor het eigen culturele en vereni gingsleven ten zeerste gebaat is. Er komt nieuwe ontplooiingsmogelijkhe den voor vele van de 35 plaatselijke verenigingen en clubs en ook znllen nn eens culturele evenementen (de burgemeester denkt aan een schilde rijententoonstelling, een goed toneel gezelschap of een muziekensemble), welke voorheen afstuitten op de slech te accomodatie In Tavenu kunnen plaats hebben. Ook de bibliotheek van de Ver. tot Nut van het Algemeen zal nu een geschikt onderkomen kunnen krijgen, n.l. In de kleine zaal. 's-GRAVENPOLDER Leger des Heils. In het verenigings gebouw „Ons Dorpsleven" werd een voorlichtingsavond gehouden over het Leger des Heils. Nadat de bijeenkomst door de Ned. Herv. predikant, ds. J. H. Kluiver, was geopend, sprak luitenant Boonstra van het Leger des Heils een welkomstwoord. Daarna werd onder gro te aandacht de film „lh Opmars" ver toond! De voorzitter van de kerkeraad der Geref. kerk, de heer C. Clarisse, sprak een slotwoord. *s Middags was er êfenSlkinderVóorstellmg. Beide keren was er zeer goede belangstelling. y- ty/Jver O O „ZOLANG IK hier nog burgemeester ben, zal ik al Ihet mogelijke doen om van Kamperland een beschaafd en rustig recreatiegebied te maken." Dat verzekerde mij de heer J. VAN HALST, burgemeester van de ge meente WISSENKERKE, waartoe ook Kamperland behoort. „Gelukkig", zo voegde hij eraan toe, „is onze raad het daar volledig mee eens, en ook de bevolking van Kamperland." land richten we ons tot de va kantiegangers, die niet naar dansmuziek, maar naar de golf slag komen luisteren. Wij wil len hen een rustig recreatieoord bieden". IEen rustig recreatiegebied. Daarover is men het op Kam- Iperiand wel eens. Zoals burge meester A. A. Schuit zijn per- soonlijk stempel drukt op de I toeristische toekomst van Kort- gene zie ons blad van eergis- H teren zo is ook de figuur van burgemeester Van Halst ken- I merkend voor de plannen, die voor de gemeente Wissenkerke Izïjn en worden uitgestippeld zakelijk, maar dan vooral rus- tig en overwogen. „Als ik de ontwikkeling van Kamperland als nieuw toeris- E tengebied de vrije teugel zou laten, dan kregen we hier bin nen korte tijd een Zeeuws Zandvoort", zei de heer Van Halst mij, „en dat is nu juist niet onze bedoeling. In Kamper neer straks een dam de mon ding naar zee zal versperren, moet er een oplossing zijn ge vonden. Lozen in dicht water kan alleen, als er een zuive ringsinstallatie is. En dat kost wel een half miljoen. „Die rio lering is een zaak van vestzak broekzak", aldus de burgemees ter, „als er maar wat meer sa menwerking bestond tussen de verschillende hogere instanties die hierover gaan". De afgelopen zomer waren er zeker zo'n honderd werklozen op Kamperland, en binnenkort zullen er wel weer een 50 a 60 zijn. „Ik vind het trenrig, dat Zeeuwóe 'abbelaan van h'temli Zolang ik burgemeester ben, zei de heer Van Halst. Dat be tekent nog slechts een viertal jaren. Voldoende evenwel om de grote lijnen voor de nabije toekomst van zijn gemeente te kunnen uitstippelen, want in 1961 zal de afsluitdam van Vrouwenpolder naar Noord- Beveland reeds gereed zijn, al dus het voorlopige tijdschema. RIOLERING 9 Er liggen tal van problemen voor de gemeente Wissenkerke. De afwatering bijvoorbeeld. Kamperland loost zijn riolering in het Veerse Gat. Maar wan- er voor hen geen werk is", zegt de burgervader, „terwijl de rio lering zo nodig uitgevoerd moet worden". Meer dan twee ton moet de riolering (zuiverings installatie niet meegerekend) kosten, waarvan plm. 40 pet. aan materiaal opgaat. HAVEN De nieuwe haven van Kam perland is vrijwel besteedklaar. Zeer binnenkort kan met de uitdieping worden begonnen. De spuikom wordt gedempt, waardoor er een industrie ont staat van plm. 300 X 50 meter. Veerse Gat was men aanvanke lijk wat ongerust, omdat vol gens de eerste tekeningen zou blijken, dat dit oesterbassin een flinke hap uit het recreatie gebied zou nemen. Dit blijkt thans echter wat rooskleuriger, nu de nadere plannen bekend zijn geworden. Maar het neemt niet weg, dat toch nog altijd een 150 ha recreatieterrein daarvoor moet worden opge offerd. „Het is jammer", vindt de burgemeester, maar hij voegt er direct aan toe, dat het lands belang en het belang van de Nederlandse oestercultuur voor gaat. Enfin, men weet nu, dat de dijk zal lopen van het vroegere fort „De Haak" op Walcheren naar Noord-Beveland ter hoogte van de hofstede „Vredenhof" en 2800 meter lang zal zijn. Langs de binnenberm zal een verkeersweg worden aangelegd en aan de Noordbevelandse kant zal een duinstrook tegen de dijk worden gespoten, WEG HOTEL Bij ,alle plannen, die ter tafel komen, bemerkt men echter een ondertoon van on zekerheid. „Inderdaad", gaf de I heer Van Halst mi) ten ant- g woord, „er moet op korte ter- mijn veel gebeuren, maar we g kunnen meestal veel te weinig doen, omdat we geen houvast, geen zekerheid hebben". Die onzekerheid is een grote handicap. Dat heeft Kamper- land reeds een hotel gekost. Er 8 was nl. een aanvraag voor het bouweh van veertig zomer- Q huisjes en een hotel ingediend. Maar omdat met het bouwen 20 meter afstand van de dijk ge houden moest worden, ging de hotelbouw over. Later bleek die voorwaarde geheel overbodig te zijn geweest, maar Kamperland H was zijn (groots opgezet) hotel kwijt. Het staat nu in Koude- kerke. Het verbeterde uitbreidings- plan is juist gereed gekomen, vernam ik. Dit jaar zal met de uitvoering worden gestart. Bij al die onzekerheid ver- E liest burgemeester Van Halst de grote gedachte niet uit het oog: een recreatiegebied schep- I pen met een behoud van het eigen karakter. En dat betekent |J dat de westelijke helft van het eiland een rustig toeristenoord I zal blijven. De beide gemeenten op het eiland kunnen elkaar prachtig aanvullen. Zonder dat men het nu speciaal g heeft afgesproken is er een verdeling gemaakt. Legt Kortgene zich toe op het aantrekken van veel toeris- M ten, die daar een goed geoutilleerde jachthaven, veel m comfort en modern vermaak zullen vinden, Kamper- land wil juist de grote toeristenstroom vermijden en Q een rustig duin- en bosgebied houden waar men in hotels, pensions of zomerhuisjes de gasten ontvangt, I die voor langere tijd komen genieten van natuur- n schoon en rust. Toekomstplannen die geheel passen in Over het proef bassin in het het karakter van Kamperland.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2