Bouw van nieuwe chr. school te Wolphaartsdijk begint Drie gemeenten gaven medewerking Feestelijke dag voor schooljeugd Geref. Gemeente Meliskerke „Sinterjan" vermaande zijn echtgenote Voldoende geld beschikbaar dank zij aller medewerking Nestor Middelburgse raad bedankt voor lidmaatschap UIT ZEELANDS STEDEN Succes van de burgemeester Man verbrijzelde vinger Verkeerd aangesloten... Baconprijs met vijf cent verhoogd Ook (met echtgenote) uit P.v.d.A. getreden V.g.l.o.-school met drie leerkrachten Kantonrechter Middelburg „Verboden hier fietsen te plaatsen" MIDDELBURG GOES THO'EN VLISSINGEN Burgerlijke stand DERDE SHOW VAN MODE - EN ALLERLEI TE GOES Donderdag 6 maart 1958 2 .H DAGBLAD Pagina 2 Nog eerder dan men had durven hopen, is er ondanks alle beste dingsbeperking geld losgekomen voor de bouw van een nieuwe School met den Bijbel te Wolfaartsdijk. Dank zij de voortvarendheid van burgemeestetr B. H. G. ter Haar Romeny en de medewerking van een drietal gemeenten is er thans voldoende geld beschikbaar gekomen om tot de bouw van de nieuwe 3-mansschool met een woning voor het hoofd over te gaan. Zo spoedig mogelijk zal met de bouw worden be gonnen, zodat men het nieuwe complex nog dit jaar zal kunnen betrekken. In 1956 wilde men reeds tot nieuw bouw overgaan, maar steeds staken moeilijkheden en tenslotte de be stedingsbeperking een spaak in het wiel. Het- oude gebouw waarin de 100 leerlingen thans zitten en die voorheen als pakhuis diende, werd in 1900 voor school ingericht. De tand des tijds en ook de watersnood hebben er behoor lijk aan geknaagd, zodat momenteel de toestand verre van rooskleurig ge noemd moet worden. De half-steens muren slaan voortdurend door en vooral de toiletten verkeren in een bij zonder slechte toestand. Het nieuwe schoolgebouw met de on derwijzerswoning zal verrijzen aan de Van der Baanstraat, naast de nieuwe burgemeesterswoning. Het oude ge bouw is reeds verkocht aan de fa. Van Liere, die dit voor het onderbrengen en repareren van landbouwwerktuigen wil bestemmen. PANDBRIEVEN Het geld voor de nieuwe school Is ten dele verkregen uit de opbrengst van de pandbrieven, die in de gemeen te zijn geplaatst en waarvan de ge- Wethoudtr Geschiere (Grijpskerke) niet herkiesbaar De heer A. Geschiere J .Hzn te Grijpskerke, lid van de gemeenteraad voor de A.R. en wethouder van deze gemeente, heeft medegedeeld, gezien zijn leeftijd zich niet herkiesbaar te stellen. De A.R.-kiesvereniging te Grijpsker ke, die vergaderde onder voorzitter schap van de heer A. Francke heeft de volgende kandidatenlijst vastgesteld voor de raadsverkiezing: 1. P. Ton (aftr.), 2. A. Francke (af- tr.), 3. J. Vlieger (aftr.), 4. A. Poppe, 5. A. Geschiere S.Pzn, 6. I. Mannussen, 7. C. Riemens, 8. A. Koets, 9. A. Lou- werse, 10. P. Francke. De secretaris en penningmeester, resp. de heren I. Marinussen en A. Louwerse brachten een jaarverslag uit waaruit bleek dat de vereniging 112 leden telt (vorig jaar 100). Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter en de heren A. Koets en L. Francke herkozen. Om aan verzekeringsuitkering te komen Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft de vertegenwoordiger W. J. uit Venlo conform de eis van de procu reur-generaal veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf. Hij stond op 19 februari terecht, verdacht van een poging tot het wederrechtelijk incas seren van een verzekeringsuitkering van f27500, door het verbrijzelen van zijn rechter wijsvinger. De rechtbank te Roermond had J. vrijgesproken. De officier van justitie, die eveneens negen maanden gevan genisstraf had geëist, was van dit von nis in hoger beroep gegaan. 162 was het telefoonnummer, dat VA een Amerikaans passagier direct na aankomst op de luchthaven van Kv Zurich draaide. Hij was twee dagen M tevoren per SWISSAIR-vliegtuig de 5^ Atlantische Oceaan overgestoken en in Keulen uitgestapt om eerst en- A kele Duitse relaties te bezoeken, alvorens naar Zwitserland door te reizen. AA De stewardess aan boord van het SWISSAIR-vliegtuig had op de man rv nogal indruk gemaakt en dus vroeg AA hij haar tegen het einde van de reis om met hem te dineren. £5 „Mag ik uw telefoonnummer?", AA vroeg de Amerikaan aan de char ge mante stewardess, „ik zal u op- bellen zodra ik in Zurich ben". Aa Zulke ogenblikken vereisen van *7^ de stewardess een grote dosis tac- £3 tisch inzicht. Zonder de persoon al AA te zeer te kwetsen moest het ver- fjrC zoek afgewezen worden. Zij ant- £3 woordde dus: „Belt u nummer 162 AA maar!" Groot was de ontsteltenis van de £3 Amerikaan toen hij, nadat de ver- Aa binding tot stand was gekomen, in plaats van de lieftallige SWISSAIR- £3 stewardess een vrouwenstem aan de AA telefoon kreeg die hem het laatste IfV weerbericht mededeelde £5 aangezicht en lachte meente zoals bekend een bepaald per centage ter beschikking krijgt. Het be drag was echter niet toereikend, waar na burgemeester Ter Haar Romeny zich in verbinding heeft gesteld met andere gemeenten die eveneens een te goed hebben, maar welk bedrag te klein was om voor bepaalde doeleinden te besteden. Een drietal gemeenten werd bereid gevonden dit tegoed ter beschikking te stellen voor de bouw van de nieuwe Christelijke lagere school in Wolphaartsdijk. Het hoofd der school, de heer M. v. d. Maas, zeide zeer erkentelijk te zijn voor de prachtige medewerking van de andere gemeenten. „Maar wij hebben het vooral te danken aan de activiteit van onze burgemeester," aldus het schoolhoofd, „Wij hadden in de verste verte niet durven hopen, dat wij dit jaar al in onze nieuwe school zouden kunnen trekken." Het produktschap voor Vee en Vlees had met het oog op een verhoogde vraag het besluit genomen voor de lo pende week de gewichtsgrens voor baconvarkens tot 70 kg te verhogen. Inmiddels is het snel wisselende beeld op de baconmarkt verder gewijzigd en is een verdere prijsstijging te verwach ten. In zijn gisteren te Utrecht gehou den vergadering besloot het produkt schap, de prijs van de bacon met 5 ct. te verhogen tot f 2.15 en de gewichts grens weer in te krimpen tot 68 kg. Over de gehele linie bleek de vraag naar varkensvlees verhoogd en was 't binnenlands gebruik weer toegenomen. De rundermarkt geeft eveneens een stijgende prijstendens te zien. Wat be treft de schapenuitvoer zijn de grote moeilijkheden nu wel achter de rug, omdat de produktie is geplaatst. De heer I. van Loo, raadslid van de gemeente Middelburg voor de Partij van de Arebid, heeft met ingang van gisteren bedankt voor het lidmaat schap van de gemeenteraad. Zoals be kend is de heer Van Loo met zijn 68 jaren de nestor van het hoofdstedelijke gemeentebestuur. Aan de ontslagname ligt ten grondslag het feit en hier citeren wij de heer Van Loo letterlijk „dat de voorzitter van de afdeling RECHTER BENOEMD TE MIDDELBURG Bij K.B. is benoemd tot rechter in de arrondissementsrechtbank te Middel burg: mr. C. E. Coester, thans griffier van de kantongerechten te Leeuwar den en Heerenveen, tevens kanton- rechter-plaatsvervanger te Leeuwarden en Beetsterzwaag. ST. MAARTENSDIJK N.C.V.B. Onder leiding van mevr. Lindhout werd een vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond gehouden. Ds. Bouter sprak over het gebed in het ge zinsleven. Op 25 maart zal ds. Den Hoek spreken. Een auto, waarvan de vracht te hoog was geladen ramde In ïerseke de vaste brug, die de winkel van de fa. Van Poelje verbindt met de zeedijk. Inspecteur Z.V.T.M. onderscheiden De heer B. F. C. Pauwels, inspecteur bij de Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg maatschappij te Axel was gisteren .40 jaar in dienst van dit bedrijf. Hij werd onderscheiden met de Huisorde van Oranje-Nassau in goud. Burgemeester G. L. D. J. van Oeveren speldde de jubilaris de onderscheiding op de borst. HET KLEINE, onmiddellijk het schildersoog trekkende dorp Melis kerke heeft gisteren een grote dag beleefd. Nauwelijks was de benoe ming afgekomen van de heer J. M. Zandee uit Rijssen tot hoofd van de school voor v.g.l.o., of voor de kinderen van het dorp, die deze school bezoeken of nog zullen gaan bezoeken, werd een prachtige mid dag georganiseerd. Met trots en genoegen kan de Geref. Gemeente van Meliskerke, waarvan de Boaz-school (de lagere school) en de school voor v.g.l.o. uitgaan, op de bijeenkomst terugzien. UIT NEGEN DORPEN komen de leerlingen van de v.g.l.o.-school thans naar Meliskerke. De school is reeds sinds 1950 een afdeling van de Boaz- school, maar pas sedert 1 januari j.l. is zij officieel erkend. Drie leerkrach ten zullen na 1 juni, wanneer de heer Zandee in dienst zal treden, hun krachten wijden aan de school. Drie leerkrachten voor 51 leerlingen; daar door zal het mogelijk worden, dat aan elk kind die aandacht worden besteed, welke het verdient. De heer Janse, die op het ogenblik nog hoofd van beide scholen is, zal het hoofdonderwijzersschap op 1 juni a.s. overdragen aan de heer Zandee. Zelf zal hij dan nog hoofd blijven van de Boaz-school. De v.g.l.o.-school treedt voortaan als zelfstandige school op. De feestelijke bijeenkomst werd be gonnen met een openbare les. Eerst werd Bijbelse geschiedenis onderwe zen, waarna de kinderen dankbrieven voorlazen van de jeugd, die zij met liefdadigheid hadden verblijd. Bijzon der aardig was het spreekonderwijs, dat de leerlingen van de v.g.l.o.-school gaven aan de kleinen, die nog niet on der de leerplichtwet vallen. Een groot aantal ouders, dat op deze middag niet verstek wilde laten gaan, kon voorts een leken-orkestje zien, met o.m. een accordeon en een blokfluit. Er werden liedjes gezongen en gespeeld, die de leerlingen zelf hadden gecomponeerd. Het rooster vermeldde vervolgens algemene geschiedenis. Verschillen de kinderen kregen gelegenheid hun taken voor te lezen, als die over Florence Nightingale, Napoleon e.a. Ook ontbrak niet de gedachtenwis- seling over kranten- en tijdschrif tenartikelen. Het Zeeuwsch Dagblad werd eveneens kritisch besproken. De verschillende problemen in de dag- en weekbladen aan de orde ge steld, werden bezien vanuit het standpunt van de Geref. Gemeenten. De politiek werd niet vermeden. Het hoofd der school, de heer Janse, zei ons hierover, dat het goed is, dat de kinderen al jong iets weten van het wereldgebeuren. Een belangrijk onderdeel van het programma was ook de demonstratie en tentoonstelling van door de meis jes zelf vervaardigde voorwerpen en kledingstukken. We zagen er heel leu ke bloesjes onder en nachtjaponnetjes. En verder waren er sjoelbakken te be wonderen en kindermeubeltjes. De heer Janse deelde ons nog mee, dat de kinderen, indien zij daartoe de lust gevoelen, opgeleid kunnen wor den voor het I.V.I.O.-diploma, zodat de zelfwerkzaamheid en de zelfstudie wel zeer worden bevorderd. Handboek natuurreservaten De Verenigijng tot Behoud van Na tuurmonumenten in Nederland heeft ten gerieve van haar leden een hand boek uitgegeven waarin voor het eerst alle natuurreservaten in Nederland, dus zowel die welke aan de vereniging toebehoren, als ook de reservaten van overheidsinstanties en andere instel lingen die zich met natuurbescherming bezighouden, gebundeld zijn. Men vindt er o.a. gegevens in over de toe gangsregeling tot al deze en andere, voor het publiek toegankelijke, na tuurreservaten. Het boek zal niet in de handel verschijnen. Middelburg van de P. v. d. A. de me ning is toegedaan, dat men op 65-jarige leeftijd uit openbare lichamen moet verdwijnen." De heer Van Loo heeft inmiddels, evenals zijn echtgenote, bedankt voor het lidmaatschap van de Partij van de Arbeid. De beweegredenen hiertoe worden uiteengezet in een aan het af delingsbestuur gericht schrijven. Hier in wordt o.m. gezegd, dat het nu de tweede keer is, dat een socialistisch raadslid van Middelburg, dat de leef tijd van 65 jaar heeft overschreden, door de partij gedwongen wordt zijn plaats in dé raad in te ruimen. De heer Van Loo wijst er op, „dat vroeger vaak ouder wordende arbei ders op straat werden gezet, iets waar de socialisten schande van spraken. En nu gaat de afdeling, onder leiding van haar voorziter dit spelletje spelen. Dit afdelingsbesluit is echter geen par- tijbesluit, gezien de kandidaatstelling van de heer Van Oorschot voor de ko mende verkiezingen." Gedurende een 12-tal jaren heeft de heer Van Loo zitting gehad in de ge meenteraad van Middelburg en uit hoofde van deze functie was hij vele jaren lid van de commissie van toe zicht van de Technische School te Mid delburg, de commissie van,bijstand van Gemeentewerken, bestuurslid van „Goed Wonen" en van de nijverheids avondschool. Na een lidmaatschap van 45 jaar heeft de heer Van Loo thans afscheid genomen van de socialistische beweging. Wij vernamen nog dat in een verga dering van de afd. Middelburg van de P.v.d.A. met meerderheid van stemmen het besluit is genomen dat personen die de 65-jarige leeftijd hebben bereikt geen zitting meer kunnen hebben, na mens de partij in openbare organen. „Verboden hier fietsen te plaatsen Sinterjan". Dat was de korte inhoud van het briefje, dat de Middelburgse onderwijzer J. S. op 27 november van het vorige jaar in de Stroopoortgang te Middelburg aan de fiets van zijn vrouw bevestigde. De betekenis van het epistel was overduidelijk; de fiets van me vrouw stond op een plaats, waar dat niet mag en S. wilde dit zijn echtgenote op deze wijze kenbaar maken. Hij tekende met „Sinterjan", omdat het in de tijd van Sint Nicolaasfeest was. Op het moment, dat hij het briefje aan de fietsbel bevestigde, verscheen echter een adspirant agent van politie op het toneel, die S. verbaliseerde, omdat deze zijn fiets ook op de verboden plaats had neergezet, zulks om het briefje te kunnen schrijven. GETUIGE ALS VERDACHTE Deze „vrolijke" zaak diende gister morgen voor de kantonrechter te Mid delburg, waar S. nog eens bereidwillig zijn verhaal voor mr. J. Moolenburgh opdiste. Het bord aan de ingang van de Stroopoortgang verbiedt, dat men hier fietsen plaatst of laat staan. De' officier van justitie, mr. Th. Lebret, zei, dat S. de fiets wel niet heeft laten staan, maar hem er toch geplaatst heeft, waarom hij f 3,boete vroeg. De kan tonrechter was evenwel van oordeel, dat S. te goeder trouw gehandeld had en gezien de geringe omvang van het feit, kreeg „Sinterjan" geen straf op gelegd. „Roekeloos" In hoge mate roekeloos vond de kantonrechter de handelwijze van de chauffeur A. J. de R. uit Wolphaarts dijk, die zijn portier had geopend, zonder uit te kijken of er achter hem ook nog verkeer aankwam. Derge lijke dingen hebben vaak ernstige ongelukken tengevolge, in dit geval kon de achteropkomende automobi list een aanrijding voorkomen door scherp naar links te sturen. Het bleek, dat De R. de ernst van de overtreding niet goed inzag, want hij zei het kinderachtig te vinden, dat hij bekeurd werd. „Er zijn wel belangrijker dingen in de wereld," voegde hij de verbalisant toe, „en ik stop zo dikwijls, dat ik niet steeds in mijn spiegel kan kijken. De eis van de officier f 20 nam de kantonrechter onveranderd in zijn vonnis over. Een boete van f30 (eis f 40) viel de Domburgse expediteur J. W. ten deel. Hij was begin november op de Loskade in Middelburg met zijn vrachtwagen gekomen, terwijl het gewicht van de lading bieten, die hij vervoerde, 1900 Literaire wedstrijd Gisteravond is door de Middelburgse boekhandel Van Benthem en Jutting een literaire wedstrijd gehouden. Uit de vier deelnemende scholen, de Chr. kweekschool, de Chr. H.B.S., het Gym nasium en de Rijkskweekschool, trad het laatste team als winnaar tevoor schijn. Een jury, bestaande uit leraren van deze scholen, beoordeelde de zeer goede prestaties. De heer Van der Pol fungeerde als arbiter. In 24 vragen werden de deelnemers- op hun kennis van Vlaamse en Nederlandse litera tuur getoetst. De uitslag luidt: 1. Rijks kweekschool; 2. Chr. kweekschool; 3. Gymnasium; 4. Chr. H.B.S. Filmavond G.F.A. Gisteravond werd door de Christe lijke Film Actie, afdeling Middelburg, in de schouwburgzaal de film „Reich mir den Hand, mein Lieben" vertoond. Een schitterende kleurenfilm over het leven van Mozart. De CFA heeft kunstminnend Mid delburg een goede en op hoog peil staande avond bezorgd. Ongeval bij houthandel Alberts Op het terrein van de Houthandel v.h. G. Alberts Co. aan het industrie terrein gebeurde een ongeval, waarvan de Middelburger J. O. het slachtoffer werd. De man liep op het dak van de triplexloods, waarbij hij vermoedelijk in een lichtkoepel is gestapt en een val van vier meter maakte. O. liep een hersenschudding op en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Overbeeke-rit De contact-commissie .Scheldegouwen' ,De Zeeuwen' heeft haar eerste taak volbracht. Gezamenlijk hebben de beide clubs een wedstrijd uitgeschrevende Overbeeke-rit, die vorig jaar door om standigheden niet kon worden verreden. Zij zal nu worden gehouden op zaterdag 8 maart. Deze rit telt mee voor het club- kampioenschap 1958 van de M.C. ,De Zeeuwen'. Lezing over termijnmarkt en termijnhandel In het Schuttershof te Goes heeft de fa. G. de Vries Zonen, makelaars te Amsterdam, voor een aantal daartoe uit genodigde handelaren in de aardappel- branche een uiteenzetting gegeven over de begrippen termijnmarkt en termijn- handel, waarbij het in hoofdzaak draait om het dekken van het prijsrisico. De heer P. de Graaf gaf namens de directie een duidelijke explicatie, die door de tientallen aanwezigen met interesse werd gevolgd. Voorlichtingsavond E.V.O. Op dinsdagavond 18 maart a.s. zal in de Prins van Oranje een voorlichtings bijeenkomst van de E.V.O. worden ge houden, waarin verscheidene ver voersvraagstukken zullen worden be handeld en een aantal films in dit ver band zullen worden vertoond. Toezegging van beroep In de a.s. vacature ds A. W. M. Odé, Herv. predikant te Goes, die emeritaat heeft aangevraagd, is toezegging van beroep gedaan aan ds F. N. M. Nijssen te Mijdrecht. Familieavond. De Ned. Chr. Land- arbeidersbond zal op vrijdag 7 maart om half acht in het verenigingsge bouw een familieavond met filmver toning houden, 's Middags om vier uur wordt een kindervoorstelling ge geven. Doorlichting. In het verenigingsge bouw is het personeel der gemeente met huisgenoten doorgelicht. Dammen De uitslagen van de onderlinge com petitie luidt: T. BoutM. Heesen 02; J. HoogerheideS. de Korte 0—2; J. ElenbaasC. Elenbaas 20; D. Je- roenseL. Potter 02; L. van Dijke C. van Iwaarden 11; I. DeurloP. Steyns 20; M. NieuwenhuyzenS. de Korte 20; C. PotterP. Jeroense 20; C. PotterL. J. Moeliker 02; D. de Vos—C. J. de Korte 1—1; J. PriemJ. de Rijke 02. kg te hoog was. Ter verontschuldiging voerde W aan, dat er door het slechte weer veel tarra aan de bieten geko men was. „Onschuldig „Ik ben onschuldig," zei de bejaarde fabrieksarbeider M. de N. uit Vlissin- gen. Hij stak 26 november j.l. de Paul Krugerstraat in Vlissingen over, zon der op de bromfietser J. de N. te letten. Er ontstond een botsing, waarbij de bromfietser zodanig ten val kwam, dat hij met een hersenschudding en een beenwond vier weken in het zieken huis moest doorbrengen. „Toen hij. aankwam, was ik al op het trottoir," sprak de voetganger, maar dit was niet te rijmen met da aanrijding, waarvan in het proces-ver baal gesproken werd. Daarom vroeg da officier f 10, een lage vordering met het oog op de civiele vordering van f 98, die J. de N. had ingesteld. De kan tonrechter vonniste conform en wees de civiele vordering toe. De bedrijfsleider J. C. D. uit Middel burg was tot voor kort een berucht man in Meliskerke. Hij placht daar na melijk met zijn auto met hoge snel heid politie en burgemeester schat ten deze op 60 a 70 kilometer per uur links door de bocht in de Dorps straat te schieten. Mr. Lebret vroeg voor het punt snelheid vrijspraak, vooral ook omdat D. zelf geen juiste opgaaf had kunnen doen. Voor het links rijden werd f 50 boete gevraagd. De kantonrechter achtte evenwel bei de feiten bewezen en veroordeelde D. bij verstek tot twee maal f 25 boete. Voor de Middelburgse kantonrechter verscheen woensdagmorgen een getui ge. als verdachte. De man in kwestie, de Vlissingse loodgieter P. J. A. S. moest op 30 oktober van het vorige jaar voor het kantongerecht als getui ge komen in de zaak tegen A. H. S. uit Vlissingen. Maar hij was weggeble ven, waarmee hij in strijd handelde met art. 192 van het Wetboek van Strafrecht. Hij had dus „opzettelijk niet voldaan" aan enige wettelijke ver plichting, die hij als zodanig te vervul len had. De officier van justitie, mr. Th. Le bret, eiste f 20 boete. De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, wees onmiddel lijk vonnis en veroordeelde S. conform. Geboren: Cornells W., zv J. J. Bos en M. Marijs; Catharina M., dv J. Stokman en M. E. N. Louws; Ingrid M., dv D. Gooris en M. Schout; Johannis C., zv J. J. Daane en P. Jansen; Klazina J„ dv J. Zijl en J. J. Hoving; Gerharda, dv A. Koudijs en G. A. Mekenkamp; Aafke J., dv T. Schaafsma en J. G. de Kam; Ma- rinus P. N„ zv M. IC. de Nooijer en D. L. Kervink; Hendrik, zv L. de Ridder en M. Jasperse; Adriana M., dv C. F. H. Benee en J. H. M. T. Vervenne; Hen- riëtte M., dv A. J. H. Bakker en J. M. v. d. Steen; Willem, zv J. Kruit en A. P. Vreeke; Jacobus H. A., zv J. Capello en N. M, Roeland; Hendrik, zv D. J. v. d. Linden en M. J. Kramp. Ondertrouwd: Q. Abbas, 23 j. en H. Gunst, 20 j.; P. van Breda, 25 j. en J. de Jonge, 23 j. Gehuwd: R. F. van Opbergen, 23 j. en J. M. Besooijen, 27 j.; J. H. W. Kaljser, 22 j. en J. de Pagter, 21 j.; A. G. Arents- horst, 22 J. en M. M. R. Brasser, 22 j. Verzorgd door de Goese Middenstands Vrouwen Vereniging De Goese zakenvrouwen gaven woensdagmiddag een uitmuntende show in „De Prins van Oranje". Mevrouw Ten Kate opende deze met waarderende woorden voor de Goese zakenvrouwen, die niet alleen deze show maar ook een beknopte expositie organiseerden van wat in hun zaken wordt verhandeld. De show, waarin de firma- Berco en het modehuis Dominicus de dames lie ten zien wat de komende zomer ge dragen zal worden, was zeer goed ver zorgd. De firma's Eversdijk-Schrijver en Verburg, Kampman en Rietveld van Eysden zorgden, dat de assessoires in stijl met de toiletten waren. De firma Gerco liet prachtige man tels aan het oog voorbij gaan. Mantel pakjes zijn ook de grote mode. Er is echter veel verschil in lijn, waardoor zowel oudere dames als jonge meisjes hierin vlot een keus kunnen maken. De japonnen zijn veelal van eenvou dige lijn, doch de goede stof en uitne mende coupe geven een kledij die vol doet. Het Moc ehuis liet een collectie Bleyle japonnetjes en pakjes zien, die uitmuntend was. Deze zelfde firma verzorgde als van ouds het hoogtepunt van de show, n.l. de bruidsstoet. Het jonge bruidsjonkertje met zijn twee bruidsmeisjes liep eerst plechtig het showplankier op, waarmee hij en zijn dames op slag aller harten ver overde en dat niet alleen door de snoe zige toiletjes en het correcte costuum van de jongeman. De complete stoet met de bruid er bij schreed statig over het plankier waardoor de zeldzaam mooie bruidsja pon ruimschoots kon worden bekeken. De kleinere zaal, waar de verschillen de stands waren trok ook veel belang stelling in de pauze. Het was er prettig „winkelen" in deze straat binnenshuis. Het geheel gaf wel de indruk, dat men. in Goes op alle gebied inkopen kan doen. Dit overzicht van de komende mode is geruststellend voor de dames, want het zijn prachtige modellen, die zullen voldoen in het dragen. De hoeden vertonen de neiging wat omvangrijker te worden d. n we de laatste jaren ge wend waren. Wel flatteus, doch met wind niet zo praktisch. ZOUTELANDE Verbetering. In ons blad van giste ren maakten we melding van het op ruimen van de bunker in „Bramendal". Volgens dit bericht zou de verdwijning een verzwakking van de zeewering be tekenen. Onze lezers zullen wel begre pen hebben, dat wij bedoeld hebben te schrijven, dat de aanwezigheid van de bunker een verzwakking van de zee wering betekende.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2