UIT ZEELANDS STEDEN A.R.-kiesvereniging Sint- Laurens jubileerde „Verkiezing" bestuur Veilig Verkeer wekt bevreemding UIT DE PROVINCIE ZEEUWSE Dinsdag 4 maart 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Hulde voor commissaris der Koningin De heer van Zweeden te Nieuwland 40 jaar bij de PTT Nieuwe rapporten Stichting Zeeland Bestuur Zeeuwse Geref. .J.V.'s vergaderde Afscheid van PZEM-chef H. F. Linse GOES VLISSINGEN Waarde verhoogt reinigingsrechten Christelijke textielhandelaren te Goes hijeen VEREENVOUDIGDE OPLEIDING HANGT IN DE LUCHT THOLEN Burgerlijke stand ïUtTICrm TERNEUZEN Gewestelijke Raad v. Landbouwschap VELPON De aSdeling Middelburg en Omstre ken van de „Vereniging voor Veilig Verkeer" hield maandagavond in het Schuttershof te Middelburg een alge mene ledenvergadering. Tijdens de rondvraag, stelde een der leden aan de voorzitter, de heer E. Vlsscher, de vraag hoe het mogelijk was, dat in het 17 leden tellende be stuur zoveel nieuwe gezichten waren te zien, zonder dat de leden hiervan op de hoogte waren. „Want volgens artikel 8 der statu ten", aldus deze vragensteller, „moe ten bestuursleden door de ledenverga dering worden gekozen". De heer Visscher betoogde, dat het altijd de gewoonte is geweest, hoofden van bepaalde diensten in het bestuur op te nemen, iets wat hij bovendien als een vereiste zag. Toen nog meer leden van hun misnoegen over deze gang van zaken blijk gaven, beriep de voor zitter zich op het predikaat „koninklij ke", dat de vereniging draagt, waarna hij de zaal: als afgedaan beschouwde. Een aantal aanwezigen was het hiermede echter geenszins eens, omdat dit beroep volgens hen in dit verband geen enkele rechtsgeldigheid heeft. De voorzitter ging echter niet meer op deze materie in. Bij de aanvang der vergadering werd Middelburgs nieuwe burgemees ter, mr. J. de Widt, tot ere-voorzitter benoemd. Tegen de benoeming van mevrouw Mazure-Hagemans, die kort geleden als penningmeesteresse aftrad, tot ere lid had evenmin iemand bezwaar. VERKEERSEXAMEN S De voorzitter deelde mede dat ook de leerlingen van de B.L.O.-school te Middelburg dit jaar aan het verkeers- examen zullen deelnemen. JAARVERSLAG Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer C. Bakker, kwam -vast te staan, dat van de 31 lagere scholen op Walcheren Vlissingen niet meege rekend 801 leerlingen aan het schriftelijk en 774 aan het praktisch gedeelte van het verkeersexam en deelnamen. Bijna 700 leerlingen be haalden het diploma. Het ledental be woog zich iets in stijgende lijn; het bedraagt thans 533 en er zijn 26 be gunstigers. MevrouwMazure-Hagemans meldde dat het saldo van de vereniging f 1.891,64 bedraagt. Voorts werd een verkeersforum ge houden, waarbij experts op verkeers gebied talrijke vragenstellers op des kundige wijze van repliek dienden. Tijdens de opening van het nieuwe Groene-Kruis wijkgebouw te Renesse heeft de heer A. de Lange uit Goes, hoofdbestuurslid van de Algemene Ne derlandse vereniging „Het Groene Kruis" de Commissaris van de Konin gin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, gehuldigd voor diens onvermoeid ijve ren voor het tot standkomen van een reeks voor de volksgezondheid zo be langrijke gebouwen in Zeeland. Als dank voor zjjn bemiddelingen werd de Commissaris van de Koningin een kristallen asbak aangeboden, waarin, behalve het embleem van het Groene Kruis, de initialen van de heer f)e Casembroot zijn geslepen en de aartallen 1953 en 1958. Het wijkgebouw dat te Renesse is geopend, is het voorlaatste van de 22 die in Noord Zeeland en de Zeeuwse eilanden konden worden gebouwd, dank zij de Zwitserse giften. Statutenwijziging 'De Schelde' voorlopig besproken In de gisteren onder leiding van dr. L. J. Kortenhorst gehouden Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" en N.V. „Nationaal Bezit van Aandeelen Koninklijke Maatschappij De Schelde", werden de jaarstukken ongewijzigd met algemene stemmen goedgekeurd en conform de voorstel len van Directie en Commissarissen het dividend vastgesteld op 12 voor de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" en 12% voor de N.V. „Na tionaal Bezit van Aandeelen Konin klijke Maatschappij De Schelde". De voorgestelde Statutenwijziging werd in de Aandeelhoudersvergadering van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" met algemene stemmen goedgekeurd. In de vergadering van de N.V. „Na tionaal Bezit van Aandelen Koninklij ke Maatschappij De Schelde" bleek het statuair vereiste quorum niet ter ver gadering vertegenwoordigd te zijn zo dat de vergadering niet bevoegd was, een besluit te nemen. Van de 6996 aandelen bleken er 853 door 54 aandeelhouders vertegenwoor digd, terwijl meer dan de helft van het aandelenkapitaal voor een dergelijk besluit noodzakelijk is. 28 maart zal een nieuwe vergadering worden gehouden, welke, ongeacht het vertegenwoordigde kapitaal bevoegd zal zijn, een besluit te dien aanzien te nemen. De oproeping tot deze vergade ring zal via de pers geschieden. Wel werd een bespreking over deze Voorstellen gehouden, waarbij bleek, dat er geen bezwaren tegen bestonden. Drs. J. F. Posthuma ('s-Gravehhage) Commissaris van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" en Ir. H. C. Wesseling (Wassenaar), Lid van de Raad van Beheer van de N.V. „Natio naal Bezit van Aandelen Koninklijke Maatschappen De Schelde", die aan de beurt van aftreden waren, werden in hun functie herkozen. Zaterdag hield de heer A. M. van Zweden, kantoorhouder van de P.T.T. te Nieuw- cn Sint Joosland een druk be zochte receptie in het verenigingsgebouw ter gelegenheid van het feit dat hjj 40 jaar werkzaam was bij de Posterijen. De gehele dag was het een komen en gaan en de jubilaris werd met geschenken en giften overladen. Des morgens kwam de Inspecteur van het postdistrict Middelburg de heer P. J. Waale met echtgenote alsmede de twee adjudant-Inspecteurs de heren Brekhoff en Wolthers hun gelukwensen aanbieden. Meerder P.T.T.-personeel gaf acte de precense: -ve zagen o.m. de heer Van de Berge, hoofdbesteller Van Gilst, de heer Kraak en kantoorhouders uit de omlig gende gemeenten, o.a. mej. Boogerd, kantoorhoudster uit Souburg. Ook de ingezetenen lieten zich niet on betuigd, aanwezig waren o.a. burgemees ter F. S. K. Graaf van Randwjck met echtgenote, Ds. A. van Haarlem, de ge meente-secretaris P. J. Brakman, de dok toren P. J. en J. A. C. Brons uit Nieuw land en Souburg, de heer E. Verlaren, dijkgraaf, de heer C. A. Polderdijk, voor zitter Boerenleenbank en verder vele vooraanstaande ingezetenen uit het dorp. De heer Joh. Joosse bood namens het voltallige aanwezige bestuur van het Groene Kruis bloemen en geschenken aan. De heer J. K. Mesu sprak als voor zitter van het leesgezelschap, waarvan de jubilaris meer dan 40 jaar bestuurslid is; de heren Poppe en Kakebeeke spraken namens de Ouden van Dagen onder aan bieding van een enveloppe met inhoud. Nadat de heer Van Zweden de ver schillende sprekers had bedankt, bleef men nog gezellig bijeen. De Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk zal bin nenkort twee rapporten het licht doen zien: een over het amateur-toneel in Zeeland en een over de Zeeuwse mu ziekkorpsen. Het toneelrapport geeft een opsom ming van de gezelschappen, doch geeft ook nauwkeurig aan, welke verbete ringen mogelijk zijn en bovendien worden de toneelstukken kritisch be oordeeld. Het rapport over de muziekkorpsen zal o.a. aangeven, welke verbeteringen mogelijk zijn om tot een hoger peil te komen, welk subsidiebeleid door de bestuursorganen gevolgd kan worden en zal waarschijnlijk ook de noodzaak aantonen van een provinciaal muziek- adviseur en het instellen van een pro vinciaal muziektoernooi. De uitge brachte rapporten zijn bestemd om te dienen als leidraad voor de ontwikke ling op cultureel gebied. Zaterdagmiddag vergaderde in Goes het Zeeuwse afdelingsbestuur van de Geref. Jongelingsbond o.l.v. de heer J. P. Balkenende te Kapelle-Biezelinge. Goedgekeurd werd het door het mo- deramen opgestelde programma voor de met de Zeeuwse M.V.-afdeling op Paasmaandag in Goes te houden jaar lijkse toogdag. Breedvoerig werd be sproken het concept-centraal-rapport Bondsbezoek 19571958 over: „Het voilé leven onder de Bijbel". Door ver schillende omstandigheden was een aantal verenigingen niet bezocht. Het rapport zal met een enkele aanvulling ter behandeling naar de verenigingen worden gezonden, waarna het in al gemene bespreking komt op de jaar vergadering, te houden op de morgen van Paasmaandag. Voorts werd beslo ten op de agenda van de jaarvergade ring een voorstel te plaatsen tot ver hoging van de afdelingscontributie. Ter voorziening in de vacatures voor twee vrijgekozenen (moderamenleden) werden de volgende dubbeltallen op gesteld: 1. C. v. d. Maas te Zierikzee en W. J. Sanderse te Serooskerke (W.) 2. H. Tissink te Bergen op Zoom en A. van Vlaanderen te Koudekerke. De rekening en begroting vormden een breedvoerig punt van bespreking, mede in verband met de subsidie. Een en ander werd voorlopig vastgesteld. De jaarvergadering zal in hoogste in stantie deze bescheiden moeten goed keuren. Mede, gelet op de zeer geslaagde besturenweekend-conferentie gehou den in november 1957, werd na be spreking besloten in mei opnieuw zulk een weekend-conferentie te organise ren. Zo mogelijk wederom in een Zeeuwse Jeugdherberg. Als lid van het landelijk bondsbe- stuur deed de voorzitter uit deze kring verschillende mededelingen, o.a. over de op Hemelvaartsdag in Leeuwarden te houden Bondsdag in combinatie met de Meisjesbond. Om alle bezoekers te kunnen plaatsen, zullen waarschijn lijk negen vergaderlokaliteiten nood zakelijk zijn. Tijdens een bijzonder geanimeerde receptie werd gistermiddag in het Strandhotel te Vlissingen afscheid ge nomen van de inmiddels gepension- neerde en naar Hilversum vertrokken chef van het Centrale bedrijf der P.Z. E.M. de heer A. F. Linse. In 1919 werd de heer Linse chef van nog behoorde tot de S.A. de Tramway a Fapeur de Flussinque Middelbourg Eytensions. Dit bedrijf werd eerst in 1929 door de P.Z.E.M. overgenomen. De heer Linse was de laatste in deze functie bij het Nederlands Electriciteitswezen, die niet de ingenieurstitel voerde. Zo als werd gezegd was hij tevens de „laatste der Mohikanen". Op verzoek van de scheidende wer den er geen officiële woorden gespro ken doch desondanks heerste er een bijzonder prettige sfeer en zeer velen, waaronder het volledig bestuur van de P.Z.E.M., directie, hoofdingenieurs en personeelsleden, afgevaardigden van gelijksoortige bedrijven in Nederland en zakenrelaties brachten hem dank voor de prettige wijze van samenwer king en deden hun woorden vergezeld gaan van geschenken. De heer Linse wordt in het bedrijf opgevolgd door de ingenieurs J. A. M. Schoonderwoerd en H. Broekhof. Goedkeuring voor bouw chr. school in Zoutelande Naar wij vernemen is in Zoutelande 't verblijdende nieu.ws ontvangen, dat rijksgoedkeuring is verleend voor de houw van een nieuwe Christelijke school. Zeer binnenkort zal de aanbe steding plaats hebben. KATS Sportvereniging. De sportvereniging gaf de jaarlijkse uitvoering. De toneel vereniging uit Wissekerke voerde het stuk „Vader Jacob" op. Nutsspaarbank Bij de Nutsspaarbank werd in de maand februari ingelegd f 170.925,74 en terugbetaald f 120.313,56. P.T.T.-personeel vergaderde De rayongroep P.T.T. van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel hield gisteravond in „De Prins van Oranje" te Goes een bijeenkomst on der leiding van de voorzitter, de heer D. Koster uit Kloetinge. De hoofdbe stuurder, de heer L. H. Post uit Den Haag, sprak over de moderne belo ningssystemen, welke men ook in de overheidsinstellingen wil proberen in te voeren. Kandidatenlijst van P.v.d.A. De kandidatenlijst van de P.v.d.A. voor de gemeenteraadsverkiezingen te Goes, ziet er als volgt uit: 1. mr. H. B. Bouwman, 2. J. S. Vis scher, 3. Ph. Haverhoek, 4. P. de Munck, 5. D. P. Leupen, 6. D. van Loon, 7. mevrouw P. Harinek-Sehaalje, 8. K. Flipse, 9. H. v. d. Veen, 10. M. J. M. Gubbels, 11. J. R. van Wattum, 12. mevrouw E. Schrijver-Waage, 13. P. C. Kerkhove, 14. G. Boon, 15. H. Wijs, 16. Th. A. v. d. Spiegel, 17. C. Hoek, 18. L. H. de Leeuw, 19. C. Schrijver Fzn., 20. C. van Ginkel. Geslaagden „De Ruyterschool" Aan de „De Ruyterschool" te Vlis singen zijn geslaagd: voor diploma a. scheepswerktuigkunde L. C. Mehl- baum, R. S. J. Vijver (met lof), L. Pot- appel (met lof), W. Kluijfhout, A. J. De gemeenteraad van Waarde heeft de begroting 1958 vastgesteld. Beslo ten werd de reinigingsrechten te ver hogen van drie tot vijf gulden. De aanslagbiljetten reinigingsrech ten (over drie jaar) worden spoedig verzonden. Wethouder van Fraassen betreurde het dat de aanslagen niet eerder zijn verzonden. Besloten werd te verbieden dat na schooltijd het schoolplein wordt betre den i.v.m. vernielingen aan gebouw en beplanting. Wethouder van Fraassen sprak zijn misnoegen uit over het niet voorlezen van de notulen van de drie vorige ver gaderingen. Aan aannemer van Doorn werd op zijn verzoek bouwterrein verkocht om 4 woningen te bouwen voor eigen ri sico. De prijs van de grond bedraagtwezen weer van o.a. de boedelverze- f 5,25 per vierkante meter. kering, compagnons-verzekering en Tijdens een in hotel Centraal te Goes gehouden algemene ledenvergadering van de afdeling Zeeland van de Christelijke Textielhandelaren Bond heeft de adjunct-directeur, mr. P. W. Huizenga te Amsterdam, een causerie gehouden over het onderwerp „Vader en zoon in het bedrijf". Hij sprak daarbij over de vestigingseisen en over de fiscale moeilijkheden bij bedrijfsovername. Men is bezig nieuwe vestigingseisen vast te stellen, aldus spreker, die de opleiding vereenvoudigen. Heeft men tegenwoordig, naast het middenstands diploma, een zestal vakbekwaamheidsverklaringen nodig, nu hoopt men alles bi) elkaar in een diploma op te nemen. De opleiding zal tevens meer aan de praktijk getoetst zijn. Over deze nieuwe vorm is het betreffende ministerie druk doende. Mr. Huizenga wees in zijn causerie op de belangrijkheid van de detail handelsvakscholen, zoals die in ver schillende provincies zijn gevestigd. Hij noemde het de beste vooropleiding voor de middenstandskinderen. Overi gen!) vond spreker, dat een opleiding zoveel mogelijk op jonge leeftijd moet aanvangen. Tenminste een Mulo-diplo ma is gewenst voor de toekomstige op volger in het bedrijf. Hierna behandelde de heer Huizenga de ingewikkelde materie van de over dracht van de zaak van vader op zoon, vooral waar dit in aanraking komt met de fiscus. Algemene richtlijnen zijn moeilijk te geven, doch het bureau van de C.T.B. zal aan een ieder deskundig advies geven, aldus de adjunct-direc teur. Hij beperkte zich daarom tot de behandeling van de verschillende ver zekeringen, die een ontketening vor men van de financiële banden met de familie bij het overlijden van de va der. In enige korte trekken gaf hij het G. Strengholt, H. Zander, P. Wester huis (met lof), G- R- Bazuin en C. Woittiez, voor diploma b I, scheeps werktuigkunde P. A. C. M. Adraan- sens (met lof), H. W. M. van Roy, M. J. v. d. Velde en P. M. de Waal, voor diploma B II, scheepswerktuigkunde H. v. d. Ridder (met lof), K. J. Leeftink (met lof), J. Walthuis (met lof), K. Sanders, C. Harms, L. A. Verhulst en R. W. H. Buitenrust Hettema, voor di ploma C I scheepswerktuigkunde P. Moens en S. L. Kodde, voor diploma C II scheepswerktuigkunde I. Dellebe- ke, voor het diploma motordrijven A. N. Borsboom (met lof) en J. de Korte (met lof), voor eerste stuurman G. H. V. P. J. H. Seijbel, M. Romijn, H. W. Tabek (theor. gedeelte) en A. C. de Rubber (theor. ged.), voor tweede stuurman G.H.V. J. W. A. Bèrndsen, B. Speek, J. M. Bazen (theor. ged.), J. C. W. Wimmers (theor. ged.) en F. W. Haase (theor. ged.), voor deerde stuur man G.H.V. G. C. W. Speld, L. B. A. van Bruinesse, M. Wijkhuis en A. Op peneer. Nutsspaarbank Bij de Nutsspaarbank werd in de maand februari ingelegd f 466.162,23 en terugbetaald f 334.934,60. Benoeming De heer M. van Berkel uit Ooltgens- plaat is benoemd als fitter aan de gas fabriek te>Tholen. Kerkdienst Heden (dinsdag)avond 7 uur hoopt voor de Geref. gemeente op te treden ds. H. van Gilst te Dirksland. Stembureaus De stembureaus voor de a.s. verkie zing van leden van prov. staten c.q. gemeenteraad zijn als volgt samenge steld: Stembureau I: voorzitter mr. A. J. v. d. Hoeven, leden de heren H. Jansen, J. M. Berrevoets, plv. leden de heren J. H. Bal en W. de Korte, stem bureau XI: voorzitter de heer A. de Heer, leden de heren P. J. Drooger, J. v. d. Velde, plv. leden M. v. d. Sande en L. de Jonge. Hoofdstembureau: voorzitter mr. A. J. v. d. Hoeven, le den A. de Heer, W. de Korte, J. M. Berrevoets en H. Jansen. Plv. leden A. Kot, J. v. d. Velden en J. H. Bal. Voor de verkiezing van leden van de ge meenteraad treedt 't hoofdstembureau tevens op als centraal stembureau. De A.R.-kiesvereniging te Sint Lau rens heeft op twee avonden op feeste lijke wijze het 55-jarig bestaan der vereniging gevierd. De bijeenkomst werd o.a. bijgewoond door het college van b. en w., de voorzitter van het provinciaal comité, de voorzitter van de Statencentrale Middelburg en door afgevaardigden van de C.H.-kiesver- eniging. Nadat de secretaris, de heer P. San derse, een historisch overzicht had ge geven, deelde de voorzitter mede, dat de oud-voorzitter, de heer P. Boon, sr. tot ere-voorzitter is benoemd. Aan mevrouw Boon werden bloemen aan geboden. De heer Boon memoreerde nog enkele voorvallen uit de begintijd van de vereniging en bood daarna, als geschenk, een lijst met namen aan van vijftien dames, die zich als lid der ver eniging hadden opgegeven. Felicitaties werden uitgebracht door burgemeester Baas, de heer A. Schout, voorzitter van het provinciaal comité, ae heer H. van Langevelde na mens de C.H.-kiesvereniging en door de heer J. de Wolf namens de Staten centrale Middelburg. Door enige Geref. jongeren te Ga- pinge werd daarna op verdienstelijke wijze opgevoerod het stuk: „De rebel der bergen", dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. De chr. gem. zangvereniging „De Lofstem", onder leiding van de heer O. Joosse verleen de muzikale medewerking. De heer Boon sr. eindigde met dankgebed. Op de tweede avond bood de heer A. C. Schipper, namens de kiesvereni ging der S.G.P. gelukwensen aan. ST. LAURENS Nieuwe correspondent. Als corres pondent van Zeeuwsch Dagblad voor Sint Laurens treedt voortaan op da heer P. Sanderse, Noordweg 133 te Sint Laurens, De heer P. Boon Jr, die tal van ja ren voor ons blad op voortreffelijke wijze de plaatselijke berichtgeving heeft verzorgd, zag zich tot zijn spijt genoodzaakt ontheffing van deze func tie te vragen. De redactie is de heer Boon zeer erkentelijk voor de vlotte en nauwgezette berichtgeving. De lezers te Sint Laurens vooral bestuursleden van verenigingen worden vriendelijk verzocht aan da heer Sanderse dezelfde welwillende medewerking te verlenen, die ook de heer Boon mocht ontvangen, o.a. wat betreft het berichten van te houden en gehouden vergaderingen. ANNA JACOBAPOLDER Ouderavond. In „Ons Dorpshuis" werd de ouderavond van de Christelijke school gehouden o.l.v. de voorzitter van de schoolvereniging, de heer A. C. v. Strien. Een punt van de agenda, „Met z'n allen op schoolbezoek bü de kleintjes van juf frouw Wolff", was mogelijk door een lesopname met een bandrecorder. Inlei ding, doorleiding, opleiding, was de titel van het prevelementje, zoals hij het zelf noemde, van de hoofdonderwijzer, de heer P. van 't Hoog. In zijn afscheidstoespraak was de heer J. Koolstra dankbaar voor alle medewer king welke hij hier heeft ondervonden. Daarna dankte de voorzitter de scheiden de onderwijzer voor alies wat hij voor de kinderen heeft gedaan, waarna hem een Engels muziekboek werd aangeboden. Na de pauze ging men in optocht naar de school, waar het werk der kinderen werd bezichtigd. AXEL Benoeming. Het echtpaar A. Robijn- Baas uit Retranchement is per 1 april a.s. benoemd tot „ouders" van het Ned. Herv. tehuis voor bejaarden „Zorg vliet" alhier. BAARLAND Uitvoering. De muziekvereniging „Prin ses Juliana" hield in het verenigings gebouw haar jaarlijkse uitvoering, Ach- tèfèenvólgèns werden gespeeld: Imperial Echo's. Arnold Safroni, Mondnacht auf der A]ster, Occ Petras, Sincirité, L. Mo- renbeek en Aux bord du Rhin, J. Martin, welke nummers goed gespeeld werden. Hierna werd door de leden voor het voetlicht gebracht het toneelspel in drie bedrijven van Hans Nesna „Het meisje met het leeuwenjong". Aan het einde van de avond richtte voorzitter De Mol zich tot de ouders en tot de jongeren opdat verschillenden jeugdlid worden van de vereniging, daar deze behoefte heeft aan uitbreiding van het ledental. Namens de aanwezigen in de zaal sprak burgemees ter Van Liere een woord van dank voor het gebodene. BIGGEKERKE C.V.O. De schoolvereniging voor Chr. Volksonderwijs hield haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer P. Wijkhuqs. Na zijn openingswoord gaf hij het woord aan de heer R. Nonnekens, hoofd van de school voor buitengewoon lager onderwijs te Middelburg, die een zeer interessante uiteenzetting gaf over het onderwijs op de B.L.O. school, dat hij aan de hand van de aldaar gebruikte leermiddelen demonstreerde. Diverse vragen werden door spreker vlot beant woord. Uit de ingekomen stukken bleek o.a. dat de bouw van een derde lokaal op de urgentielijst geplaatst was. Uit de ver slagen van de secretaris en de penning meester bleek dat de vereniging 79 leden en vijf begunstigers telt en dat het boek jaar sloot met een nadelig saldo van 221.26. De heren P. Wijkhuijs en M. Koets werden herkozen tot resp. voor zitter en bestuurslid. KAMPERLAND V.V.V. Noord Beveland. De V.V.V. Noord Beveland hield haar algemena ledenvergadering in „Havenzicht" ta Kamperland. De voorzitter, de heer G. P. Leendertse, deelde mee, dat twea landbouwers hun boerderij beschik baar heben gesteld als kampeerboerde rij. Als bestuursleden werden herko zen de heren G. P. Leendertse en A. G. M. Markusse. Gekozen werd de heer M. Arenthals te Kats. De heer Oskamp, directeur van de provinciale V.V.V. hield een causerie over het onderwerp „Wat vreemdelingenverkeer is". KRABBEND1JKE N.C.V.B. De Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder leiding van mej. J. Z. Dominicus in de consistorie der Ned. Herv. kerk Als spreekster trad op me vrouw van Noppen uit Middelburg, dia het onderwerp behandelde „Bejaarden zorg". „Emanuël". De Chr. Jongensclub „Emanuel'- hield in de zaal van da heer Verburg de jaarvergadering. Me dewerking werd verleend'door de ac cordeonvereniging „Tonido" uit Yer- seke. WOLPH AARTSDIJK Nutsspaarbank. Gedurende de maand februari werd ingelegd f 12.177,22 en terugbetaald f 6.132,99. sehulddelgingsverzekering. Na deze causerie volgde een boeiende bespre king over dit onderwerp. Koffie-actie De koffie-actie ls een succes gewor den. De omzetten zijn groot, waardoor de prijzen juist verlaagd worden met 12 cent per pak. De onderhandelingen verlopen traag, doch bieden wel enig perspectief op een overeenkomst. Dit deelde de heer Huizenga nog mede in antwoord op een desbetreffende vraag van een der leden. De vergadering sprak eenstemmig de wens uit, dat deze zeer ongewenste en ongezonde toestand spoedig zal beëin digen. Op 9 juni zal in Goes weer een ver gadering worden gehouden, waarop de directeur van de landelijke C.T.B., de heer Van Eijsden, een referaat zal houden. De bijeenkomst stond onder leiding van de vice-voorzitter, de heer W. J. Berg, wegens ziekte van de voorzitter, de heer P. Hamming. Geboren: Magdalena J. P., d.v. P. J. Lantsheer en J. L. Loof; Jolanda C. E. M., d.v. Ch. Ch. de Bruijn en M. Ph. Dobbe laar; Ronald P., z.v. P. Roelands en M. Breepoel; Cornelia M., d.v. J. de Bruijne en M. E. Faas; Magdalena M. C„ d.v. L. Jansen en J. de Jonge; Mathilda, d.v. C. Jansen van Rosendaal en J. M. Hommel; Frank A. A., z.v. J. G. Steenbakker en T. R. G. Kindt; Clara W., d.v. E. A. van Wijck en A. P. Hamelink. Ondertrouwd: P. H. Janse, 23 j. te Wassenaar en J. C. Romeijnsen, 21 j.; P. E. Boone, 21 j. en J. S. van de Wege, 21 j. Gehuwd: J. P. Tazelaar, 34 j. en M. E. Delaruelle, 29 J.; C. J. de Rijk, 30 j. te 's Heer Arendskerke en D. Jansen, 23 j. Overleden; C. Verhelst, vijf maanden; R. van Eetvelde, 78 j„ geh. gew. met A. D. Clemminck; L. de Koeijer, 81 j., geh. gew. met M. Wolse; K. Bareman, 77 j geh. gew. met L. v. d. Wege. R TTTHF.M Burgerlijke stand. Getrouwd: W. Won- dergem, 25 j. en L. P. Pouwer, 20 j. Overleden: P. Roelse, 84 j., weduwn. v. A. van den Broeke. De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap besloot zich nogmaals tot de bevoegde instanties te wenden, met het dringende verzoek thans op korte termijn maatregelen te willen nemen, die tot een oplossing voor de verdrogende bedrijven rond de Braakman kunner leiden. Met de P.Z.E.M. werd overeenstem ming bereikt over de te volgen pro cedure inzake de schadevergoeding voor het plaatsen van masten voor de te bouwen hoogspaningslijn Westdor- pe-Hulst. Besloten werd een werkgroep in te stellen ter bestudering van de plan nen voor industrialisatie van het Zuid-Sloe, en de daaraan voor de land.- en tuinbouw verbonden conse quenties. De raad besloot tot aanwijzing van 15 nieuwe bedrijven, die aan de kost prijsboekhouding van het L.E.I. zullen deelnemen, n.l. 5 in Schouwen-Duive- land, 7 in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en 3 in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Verschillende punten die op de kost prijsberekening betrekking hebben zullen nader worden besproken. Met de afdeling Zeeland van de B.O. VAL zal worden onderhandeld over eventueel te maken afspraken inzake de tariefstelling voor het loonwerk. Gezien de moeilijkheden rondom de afzet van lucernemeel van oogst 1957, werd besloten dit probleem aan de Hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouwschap voor te leggen. Op het bedrijf „Domeinplaat" ta 's-Heer Arendskerke zijn de arbeiders Joh. van Oosten en J. v. d. Berge on derscheiden met de bronzen ereme- dalje verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau, wegens het feit, dat beiden 40 jaar op „Domeinplaat" werkzaam zijn geweest. Burgemeester Vermet speldde, namens H. M. de Koningin da onderscheidingen op. Rentmeester J. Q. C. Lenshoek sprak woorden van waardering en bood de jubilarissen elk een enveloppe met inhoud aan.,® Ook de molenaar te Zuidzande (Z.-VIaan- deren) is onderscheiden, en wel door de Ver. tot behoud van molens in Ne derland „De Hollandse Molen", wegens zijn verdienste „het gebruik van de windkracht in ere gehouden te heb ben". Wat molens in Zeeland be treft vernamen wij voorts van deza vereniging, dat de molen te Axel-Spul eigendom is geworden van de gemeen te, dat de molen te Oost-Souburg be langrijk herstel onderging, evenals dia te St. Maartensdijk en te Groenendijk. In Yerseke gaan de vlaggen weer uit. En terecht, want niemand minder dan de populaire wethouder P. da Koeijer hoopt morgen, woensdag 5 maart zijn 60-jarige huwelijksfeest te vieren. Zoals hekend, geniet het echt paar nog een uitstekende gezondheid. In Kamperland boekte de toneel groep van het tamboers- en pijper korps „Nicoleen" vier avonden groot succes met de opvoering van het spel „Terugkeer". Directeur P. Kramer wekte in zijn slotwoord het publiek op de aanschaf mogelijk te maken van jas jes en handschoenen voor de korps leden. Er was zoveel belangstelling voor de drie vastgestelde avonden, dat ook nog een vierde uitvoering moest worden gegeven. Krabbendijke gaat aandacht besteden aan het uiterlijk schoon. Van gemeentewege is men be gonnen met de beplanting van de stra ten. Wanneer de jeugd een beetje uit kijkt en de nieuwe aanplant spaart, zal Krabbendijke straks lekker in het groen komen te zitten. Zoutelande heeft nog steeds niet over belangstel ling te klagen. Het Nederlandse reis bureau, dat zoals we reeds meld den met autobussen vol Duitse toe risten de wereldtentoonstelling te Brussel wil bezoeken vanuit Zoutelan de boekt nog dagelijks gegadigden. Een hotelhouder deelde mede, dat het aan tal reeds tot 8000 is gestegen. Ingezonden mededeling (Adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2