in OLLE, KABOUTERS BURGERLIJKE STAND Uit Zeelands steden IWBMMMttaiiWi HOEST? tïïTTl wat Klok slaat PLASTIC SUIKERAUTOMAAT VOOR 37 ct. wlnkelprl/i 75 ct.) ete*CH, ND krijgt U Uw geld! macLt der zonde Het hele jaar door vruchten op tafel! dagmeisje Kookster het Eskimo jongetje 250 GRAM BISCUIT VOOR 23 Ct. VLISSINGEN GOES TERNEUZEN „Activa" te St. Annaland was actief in 1957 MIDDELBURG Schapen uit sneeuw gegraven Vrijdag 28 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 Flipje van „De Betuwe", Tïei, tovert het hele jaar door uitgezochte vruchten op Uw tafel: eerste klas fruit, verwerkt in meer dan 20 verrukkelijke soorten „De Betuwe" jam. De zomer in de winter, - gezondheid in overvloed! Jam is bovendien een voordelige^ broodbelegging. Rekent U maar na„De Betuwe" biedt U 3 kwaliteitenzijn weergaloze Prima jam; zijn heerlijke Huishoudjam 1 en zün zo voordelige Ring jam. Allemaal méér dan hun prijs waard Bij Apothekers en Drogisten DIVERSEN: Verslapen.Onmogelijk met een Kienzle wekker van Horlogerie D. Lieven- se, L. Vorststr. 87, Goes. Tel. 3280. Van een kalenderplaat maken wy voor U een fraaie wandversiering. Den Boer, Lange Vorststr. 110, Goes en Nieuwediepstr. 36, Terneuzen. Bijverdiensten voor ie dereen postbus 61, Sittard U onlv. p.o. antwoord! - BENZO RIJWIELEN!! Bestelt zelf uw rijwiel aan de fabriek. U bespaart f 50,f 60,Niet beter te koop. 52 jaar ervaring, dit zegt u genoeg. Ook wasmachines, stofzuigers en centrifuges. Vraagt gr. prijscourant. Benzo rijwiel- fabriek, Hoogstraat 169. Tel. 2474-4244-5686, Vlaar- dingen. Zeer lage fabrieks prijzen MET „KABOUTERS" ALTIJD SUCCES De eierprijzen zijn laag, dus: Eieren bij het ontbijt Eieren bij de lunch Eieren bij de warme maaltijd Notaris R. BATTEN te Middelburg is voorne mens op dinsdag II maart 1958, des namid dags 2 uur, op de hof stede en ten verzoeke van de* heer P. Polder man, aan de Poppendam- se weg 5 te Meliskerke, a contant, publiek te verkopen wegens verandering: DE INSPAN, bestaande uit: 3 Koeien, Vaars 22 m., Vaars 1 j., Os 2 j., Luchtbanden- wagen, 2-Schaarswend- ploeg, Kantploeg, 2 st. 10-Balkseg, Zigzageg, Tank 750 L., IJzeren Bak 500 L., Aardappelsorteer der, Kruiwagen, 4 Bie- tennetten, Melkbussen, Palen, enz. Voor de huishouding een flink gevraagd. VAN DE KAMER, Lan- geviele 40, Middelburg. Overgangsleeftijd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstop ping? Vetzucht? Natter- mann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1,85 bij elke drogist In het Roode Kruis Zie kenhuis, Vondellaan 13 te Beverwijk, wordt ge vraagd een zo mogelijk met inrich tingservaring. Behoorlijke salaris- en pensioenregeling. Sollicitaties te richten aan de economisch-direc- teur. Gemeente O.- en W.-Souburg Zij, die na 1 januari 1957 houder zijn geworden van één of meer hondeïi, of thans meer honden hou den dan op 1 januari 1957 en zij, die sedert die datum één of meer hon den minder houden, zijn verplicht hiervan aangif te te doen vóór 15 maart 1958 ten gemeentehuize. Zij, die na laatstgenoem de datum houder van 'n ,hond worden, moeten hiervah binnen veertien dagen bericht doen. O.- eM W. -Souburg 25 februari 1958 Officiële Publikatie Burgemeester en wet houders van Vlissingen; maken bekend, dat in verband met de op 26 maart a.s. te houden ver kiezing voor leden van de Provinciale Staten, van 10 maart a.s. af ver kiezingsbiljetten kunnen worden aangeplakt op: de blinde muur van de woning Koudekerkse- weg 26; de bunker aan de zee zijde van de Coosje Buskenstraat; de bunker aan de Bou levard Bankert ter plaatse van de vroe gere pier; de nood-aanplakbor den, welke zijn aan gebracht in de Iris laan, de Bloemenlaan, de Bonedijkestraat, de Koudekerkseweg en het Havendorp. Vlissingen, 21 febr. 1958 Biedt zich aan: Bakkersgezel 5 jaar praktijk. Zag zich gaarne geplaatst in ge mengd bedrijf. Intern. Godsdiénst: protestant. Br. onder No. A 5114, Bur. van dit blad, Goes. bij aankoop van 100 gram VéGé-thee 10°/o korting in geldzegels. 6. Dèt was me eventjes een hoge golf! Olie schrikt ervan. Z'n kano danst op en neer, op en neer. MaarWat ziet hij daar, vlak voor zich uit? Warempel, daar gaat de walvisvaarder, die op de witte walvis loert. Stel je voor dat ze hem al hebben gevangen! O, wéar zitten nu toch die yskabouters, denkt Olie, en hij begint nog harder te roeien. Zó hard, dat hij niet eens merkt wie daar, vlak bij zijn kleine bootje, zijn reusachtige kop uit het water omhoog steekt. Het is het isde grote witte walvis! S220 bij aankoop van 1 pakje VéGé-cacao 100 gram 60 cent met 12 geldzegels. Nu extra voordeel dank lij Europese VéGé Unie. Er xijn ook VéGé-winkels In België, Frank rijk, Duitsland, Saargebled. Luxemburg, Zwitserland. Geboren: Harmke G., d.v. A. M. Turk- sema en G. Minnenga; Petêr, z.v. C. Joos- se en N. de Rijcke; Janneke C„ d.v. A. Snoek en J. Provoost; Johannes J., z.v. R. F. Haarsma en M. E. de Koster; Jaco bus, z.v. P. v. Damme en T. M. Kouwer; Willemina J., d.v. G. G. J. W. Frohn en W. G. Faas; Johannes G. T., z.v. A. B. Nieuwburg en D. J. de Koning; Maria H., d.v. J. H. v. Osch en A. C. J. Wage- makers; Esther L, d.v. G. J. Verspoor en J. Schipper; Petrus J. M., z.v. E. P. Lan- su en M. W. Verbraak; Donald, z.v. G. H. Gillissen en A. C. Tielrooij; Nicolaas J., z.v. J. A. Mallie en J. S. Meerman; Jacob, z.v. J. Breure en A. A. de Klunder; Robbert W., z.v. J. Tabak en A. J. v. d. Berg; Harry, z.v. M. Roelands en J. A. Hoogstraate; Leonardus F. E., z.v. H. J. M. v. Vught en H. M. Barends; Antheu- nis, z.v. G. Maranus en M. Gillissen. Ondertrouwd: H. J. M. Tummers, 27 j. en S. J. Keessemeeckers, 21 j. Gehuwd: H. L. Ang, 24 j en P. E. M. M. de Waal, 23 j.; P. A. J. Slof, 24 j. en A. Kort, 24 j. Overleden: A. Danckaerts, 73 j., wedn, v. V. J. Barremans. Geboren: Jan J., z.v. J. Rosier en M. Adriaanse; Maria, d.v. J. F. van Wel en M. Corstanje; Louis, z.v. J. Schrier en L. J. Openeer te Waarde; Michiel J., z.v. H M. Weezepoel en P. van Sabben; Sebas- tiana E., d.v. A. W. Blondel en E. J. Jans- sens; Cornelis M., z.v. J. C. Baarends en M. A. Peeters. Ondertrouwd: J. C. Meeuwse, 25 j. en M. Geleedst, 26 j.; L. Hubregtse, 22 j. en M. van der Weele, 24 j.; J. C. v. d. Ber gen, 22 j. en J. C. Feleus, 22 j.; W. J. Scheers, 26 j. en C. J. Feleus, 19 j. Overleden: M. A. v. 't Westeinde, 24 j. e.v. A. Tilroe, te 's H. Arendskerke; L. F. M. R. de Graaf, 2 w. Geboren: Johan, z.v. P. Moes en E. P. de Lijzer; Maria P., d.v. J. F. de Maes- schalck en J. C. van Cadsand; Alex V. C. M., z.v. H. E. Haers en X. M. M. Adam; Nancy, d.v. A. Donze en D. Dhaemers; Pieternella W., d.v. J. van de Wege en E. M. Stolk; Margaretha G., d.v. A. C. de Hulsters en A. T. Verstraten; Eduardus H., z.v. R. van Gassen en M. H. Goethals; Geertruida H. R., d.v. J. Visser en M. D. de Koene. Ondertrouwd: R. A. van Helsland, 25 j. en W. J. Leijs, 23 j. Gehuwd: L. de Blaeij, 27 j. en C. Ha melink, 23 j.; A. I. Overdulve, 29 j. en L. C. Hamelink, 25 j. Overleden: A. de Causemaeker, 77 j., m.v. M. C. D'haene; G. Dees, 78 j. m.v. P. Riemens; P. de Feijter, 91 j.; C. de Meester, 66 j., v.v. A. van den Ende; J. M. van de Walle, 83 j., wed. v. C. F. Kesbeke; P. Lammens, 77 j., m.v. M. A. de Ridder. De middenstandsvereniging „Actifa" te Sint Annaland hield haar jaarver gadering. De heer F. J. Stols stelde in zijn openingswoord vast, dat in de toekomst nog meer samenwerking noodzakelijk zal zijn, zeker wanneer de hoogconjunctuur verder terugloopt. De heer Stols betreurde het, dat niet alle uitgenodigde verenigingen gevolg hadden gegeven aan het ver zoek van het gemeentebestüur ohi een afvaardiging te zenden voor een ter plaatse op te richten industrie commissie. Hij meende, dat een deel van de agrarische werkgevers tegen werkt. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer A. Gunter, bleek dat „Activa" in 1957 weer verschillende activiteiten had ontplooid en daarbij voor het belang van de middenstand in de bres had gestaan. Er is een batig kassaldo van f 979,81. Tijdens de be stuursverkiezing werden de heren A. Gunter en I. Vroegop herkozen, ter wijl in de plaats van de niet herkies bare heren F. J. Stols en M. den En gelsman werden benoemd de heren G. Heijboer en A. Seherpenisse. LESLIE KEITH 100) Zij hield het gordijn voor het raam zo krampachtig vast, dat het scheurde en zij een stuk in haar hand hield. Het jurkje, waarmee ze bezig was, viel op de grond. Zij had geen kracht om de kamer door te gaan en de deur, die op een kier stond, te sluiten, ofschoon haar machteloze schrik er nog te gro ter door werd. Zij hoorde Peggy's voetstappen in de vestibule, vlug en vastbesloten. Deze vervolging maakte de trots van het meisje des te groter. Zij kon hem hier, in haar moeders huis, niet ontkomen, maar zij zou boos zijn; zij zou hem ook boos maken, dacht Maisie. O, kon zij hem maar hebben aangenomen! Maisie wist, dat Herrison Peggy Bran don geheel onwaardig was, maar haar eigen onnodige opoffering trof haar nu als een dwaasheid. „Had ik maar ge zegd, dat ik hem zou helpen!" kermde zij. Het onderhoud was heel kort. Toch scheen het haar eindeloos toe. Toen werd de deur van de huiskamer ge opend en weer trof haar zijn stem. Er was iets uitdagend in, een uitdaging, die uitkwam boven verdriet en teleur stelling en toonde, wat voor man hij ik*-- etc! isJjfFToov »(l „Sé iult nog wel Veranderen, Peg gy", dreigde hij. „Weinig weet je, welk een grote dienst ik in mijn macht heb je te doen. De mensen denken, dat ik naar Nicaragua ga voor mijn krant. Maar het zijn jouw zaken, die mij daar heen leiden. Je zult mij een ander ant woord geven, als ik terugkom en je een rijke vrouw maak." Maisie hoorde het verontwaardigde antwoord niet, dat Peggy op haar lip pen had. Zij zonk ineen op de vloer. Alles om haar heen danste en voor 'n ogenblik verloor zij het bewustzijn. Toen zij weer bij kwam, boog Peggy's verontrust gelaat zich over haar heen, Peggy's sterke armen beurden haar op en legden haar op het bed tussen al de uitgespreide kledingstukken. Veertien dagen lang wachtte zij op nieuws en toen las zij toevallig in een courant want zijn naam werd bij de familie Brandon niet meer genoemd dat Herrison Engeland had verlaten. Na deze geschiedenis werd Londen haar ondraaglijk, en de dagelijkse om gang met Sevastopol Terrace, de da gelijkse poging om belangstelling te veinzen, werd haar een pijniging. Soms dacht ze er met een soort bit tere humor aan, wat men van haar had verwacht, het weergevonden familie lid, het teruggekomen kind, dat ver loren was. Toen Kerstmis naderde, werd het verlangen, om te ontsnappen bijna overstelpend. Zelfs mevrouw Brandon was enigszins onrustig, aangegrepen door de algemene opwinding, die kerst mis zeker in Engeland altijd geeft, om dat het de tijd is van het kerstmaal en de kerstgeschenken. De oude dame was vol van vertrouwen in een nieuw recept voor fijn gehakt vlees, en vol belangstelling voor de plumpudding, die zelfs naar Verney Drake's kamer ging, om geproefd te worden. Ze was ook vol van de geschenken, die ze moesten verzenden. De onderste lade van haar kast was vol met gebreide kleren, de vrucht van de vlijt,van een jaar, alles voor oude vrienden en ge meenteleden te Haleford. Een zijden das rustte in vloeipapier, om straks Verney Drake naar Monnowbridge te volgen, waar hij de feestdagen bij zijn familie zou doorbrengen. Maisie, die iets van deze onschuldige geheimen af wist, vroeg zich af, welke van de pak jes haar geschenk zou bevatten. Zij antwoordde op goed geluk af, toen mevrouw Brandan haar raadpleegde over een geschenk voor Peggy. Zij be gon plannen te koesteren om te vluch ten. Zij, met haar gebroken hart, kon het niet uithouden al die vreugde, al die dankbaarheid. Een week voor Kerstmis liet zij een rijtuig komen en zei de koetsier, haar naar de beste winkels te rijden. Hij voerde het bevel uitstekend uit en hield stil bij vele dure magazijnen in Bond Street, Oxford Street en Regent Streert. Haar bleek gelaat toonde noch genoegen, noch belangstelling. Werk tuiglijk stapte zij overal uit en her haalde tegen een beleefde bediende dezelfde woorden: „Lékt mij uw nieuwste Kerstgeschenken zien!" De tas, die zij had, was vol met goud en banknoten en werd geledigd bij ju weliers, bontwerkers, bloemisten, in winkels vol met bekoorlijke en prach tige dingen van leer en metaal, win kels, vol met kostbare geschenken. Soms hield zij even op en plaagde haar vermoeide hoofd, om iets pas sends te vinden voor het meisje, dat nu bij mevrouw Brandon in dienst was dan wel om zich dit of dat ook te vrolijk zou vinden bij haar eenvoudi ge, donkere kleding en of Peggy wel van juwelen zou houden. (Wordt vervolgd) Vereniging van Slechthorenden Tijdens de avond van de noord ooster-sneeuwstorm hield de afd. Mid delburg van de Vereniging van Slecht horenden haar maandelijkse bijeen komst. Het is te begrijpen dat de op komst niet zo groot was als gewoon lijk. Deze keer werd een spelavond ge houden. De aanwezigen hadden diver se gezelschapsspelen meegebracht, zo als scrabbel, slabber jan, halma, waar mee verschillende groepjes zich een paar uur hebben beziggehouden. Zeer belangrijk was de toelichting, die de presidente mevr. Stam gaf op de circulaire, die aan alle leden is toegestuurd. Dit jaar bestaat nl. de Vereniging van Slechthorenden, die ruim 7.000 leden telt, 50 jaar. Dit gou den jubileum wil men op 29 maart te Amsterdam feestelijk herdenken. Dan wil men een cadeau aanbieden in de vorm van een uitneembare ver plaatsbare geluidarme kamer. Daar mee kan men in alle delen van ons land slechte oren onderzoeken en dia grammen maken van het geluid, dat nog aanwezig is. Heel ons volk kan hiervan dus profiteren, vooral ook slechthorende kinderen. Voor dit doel vraagt het Landelijk Comité „een gouden gift voor het gouden feest", zoals de slagzin uit de circulaire luidt. Alle leden helpen na tuurlijk graag hieraan mee. Ook gif ten van iedereen, die met het doel der Vereniging sympathiseert worden gaarne ingewacht, b.v. door storting op girorekening no. 121136 van de secr. der afd. Middelburg, L. van Wallenburg te Middelburg, lid van het Landelijk Comité dat het „gouden feest" organiseert. Op een buitendijkse kwelder bij Anjum trof men dezer dagen onge veer honderd schapen aan, die waren ingesneeuwd. Een groep arbeiders heeft de dieren uitgegraven. De tweeduizend schapen, die in een pol der bij Anjum door de sneeuwstorm werden bedreigd, zijn er goed afge komen. Er kunnen hoogstens enkele zijn omgekomen, maar men kan dit nog niet met zekerheid vaststellen. Overigens neemt men wel aan, dat de sneeuwstorm in Friesland slachtoffers onder de schapen heeft geëist. Zuivering in de P:olse communistische partij Honderdvijftig duizend Polen zijn uit de communistische partij gestoten of als lid geschrapt wegens gebrek aan activiteit en andere tekortkomingen. Uitstoting uit de partij een stren ge vorm van partijdiscipline kwam in bijna 21.000 gevallen voor tijdens zuiveringsacties om baantjesjagers, egoïsten, revisionisten, liquidateurs en conservatieve elementen van de leden lijsten te voeren. I MISSISIPPI is gisternacht door een reeks wervelstormen geteisterd met het gevolg, dat minstens acht mensen zijn omgekomen en meer dan vijftig gewond zijn. De schade is aanzienlijk.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6