Vijfendertigduizend vrouwen meldden zich reeds bij de B.B. jonge ogeu^ Ook het zwakkegeslacht bij paraat Maar Bescherming Bevolking vraagt er nog 25000... Slanke naaistertjes hanteren de zware brandspuit Ernstige mijnramp in India Tuinbouw maakt zich zorgen over hoogte minimumprijzen in euromarktverband Moordzaak Anjum van specialisatie Gevaar voor uitblijven Gemeentelijke indeling N oor doostpolder gevraagd Vrijdag 28 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 (Van één onzer verslaggeefsters) MET GILLENDE SIRENES komt de grote brandweerauto het ter rein op razen. Nog voor hij door zijn piepende remmen tot staan is gebracht, springen er kleine jiguurtjes uit, gehuld in oliejassen, stevige broeken en kaplaarzen. Er is iets vreemds aan deze brandweer- "mannen"aan de haren die onder hun glimmende helmen uit komen hangen tot op hun schouders is zelfs in de bijna ondoordringbare rook wolken duidelijk te zien, dat de meeste van hen de lipstick en de poederdons hebben gehanteerd Ja, het zijn inderdaad vrouwen, deze brandweerlieden. Maar ze trekken zich niet veel aan van de verbazing van enkele onwetende toeschouwers. Ze slepen ijverig met zware slangen en verbindings stukken, ze koppelen en ze slaan motoren aan, ze nemen de brand met een vakkundige blik in ogenschouw en even later sissen de eerste wa terstralen in de „loeiende vuurzee". De temperatuur is enkele graden onder nul en de handen die de spuiten stevig vasthouden, worden al gauw paars. Maar als een van de omstanders met medelijden in zijn stem aan een lid van het team vraagt, of ze het niet koud heeft, steekt se verontwaardigd haar rode neusje in de lucht en zegt hooghartig:. „Daar kunnen wij wel tegen!" DE BRAND is bijna geblust. In 'n grote schuur aan de andere kant van et terrein is de geneeskundige dienst druk in de weer met het het ver lenen van eerste hulp aan de ge wonden, die uit het brandende huis zijn gered door de eveneens vrou welijke leden van de reddings dienst. Za leggen snel en vakkundig de nodige verbanden aan, ze spalken gebroken armen, ze spreken troosten de woorden en ze laten de niet-bewus- teloze slachtoffers voorzichtig drinken van de gloeiendhete koffie die wordt aangedragen door de leden van de dienst sociale verzorging. Gelukkig is de situatie niet zo ern stig ais op het eerste gezicht lijkt, De brand is niet echt, de rook is kunstmatig veroorzaakt en de won den zijn heel realistisch aangebracht met stopverf en een rode kleurstof. Maar al is het gelukkig deze keer geen bittere ernst, een onschuldig en vrij kinderachtig spelletje is het beslist óók niet. Bij de B.B.-oefeningen wor den de mensen immers voorbereid op de vreselijke gevolgen die een ramp of een nieuwe oorlog voor de Neder landse bevolking zou kunnen heb ben Even later vinden we een van de leden van de Haagse brandweerploeg, die uitsluitend uit vrouwen bestaat, terug bij een dampende beker koffie. Ze is al weer wat bekomen van de kou, nu ze zich van haar natte plunje heeft kunnen ontdoen. Francien Scha- denberg is vrij klein en tenger. We zouden beslist niet geloven dat dit slanke naaistertj zo handig met de zware brandweerspuit om kan gaan, als we haar zelf niet aan het werk hadden gezien. Francien vertelt, dat ze in Den Haag een spoedopleiding heeft ge volgd van acht lessen. De meisjes, die uit alle wijken va de stad kwa men en die in het normale leven de meest uiteenlopende beroepen uitoefe nen (de leidster studeert rechten), leerden natuurlijk in de eerste plaats hoe alle onderdelen 'van een brand weeruitrusting heten en waarvoor ze dienen. Daarna werd er een plan de campagne opgesteld, waarbij precies werd bepaald, wat ieder lid van het team moet meenemen wanneer er er gens brand uitbreekt, zodat er geen straalpijpen, tweeduimers (slangen) of verdeelstukken kunnen achterblij ven. Natuurlijk leerden ze ook, hoe een brand het effectiefst bestreden kan worden. De eerste oefeningen waren „droog" o.a. slangen uit gooien en aan de verdeelstukken be vestigen en daarna kwam er (héél veel) water aan te pas. Alle meisjes kregen hun eigen aangemeten pak: een waterdichte jas, een varm onder pak, kaplaarzen en een helm. Zelfbescherming De Brandweer is maar een van de vele diensten van de Stichting Bevor dering Bescherming Burgerbevolking, die in 1952 in het leven werd geroe pen en die is opgebouwd onder aus- Ï>iciën van het Ministerie van Binnen- andse Zaken. Deze enorme hulpver leningsorganisatie, die in actie komt waar en wanneer er in tijden van ramp en oorlog maar nood te lenigen is, rust op de zelfbescherming en de overheidsorganisatie. De B.B. geeft de burgerbevolking voorlichting over de maatregelen die ieder in zijn eigen huis kan en moet nemen, wanneer, er brand uitbreekt, gewonden zijn, enz. Daarnaast is de zelfbescherming georganiseerd in de blokploegen (bestaande uit twintig vrijwilligers) die in tijden van nood onmiddellijk de bewoners van hun eigen blok te hulp komen en die daar voor de benodigde uitrustig en oefen ervaring hebben. Dan kent de B.B. nog de overheids organisatie, waarbij de volgende dien- Sten zijn ondergebracht: de Verken- nings- en Verbindingsdienst, de Poli tie, de Reddingsdienst, de Brandweer, de Geneeskundige Dienst en de Dienst Sociale Verzorging. De Verkennings- •n Verbindingsdienst beschikt over verschillende commandoposten met 'n een eigen telefoon- en telexverbin ding, zodat men niet afhankelijk is draagt. Er zijn nu in totaal 5388 Zeeuwse vrijwilligers bij de B.B. Atoomoorlog De B.B. sluit zijn ogen niet voor de mogelijkheid van een toekomstige atomische biologische of chemische oorlog. Een „moderne" oorlog heeft gevolgen, die niet op de tot nu toe gebruikelijke manier kunnen worden bestreden. In de gevaarlijke streken van ons land, daar bijvoorbeeld, waar belangrijke verkeersknooppunten, vliegvelden, radar- en oliestations voor een eventuele vijand waarschijn lijk het eerste doelwit zullen vormen, moet rekening worden gehouden met een mogelijke evacuatie van de be volking tot buiten de gevarenzone. Atoombommen betekenen ook radio activiteit. Om zoveel mogelijk de schade en het gevaar te kunnen be perken, gaat de B.B. zeer binnenkort een A.B.C.-dienst instellen. Deze zal een net van enkeleduizenden vaste meetposten in ons land vormen, uit gerust met een verbindings- en een meetapparatuur. Van de meetposten zullen gegevens over radio-activiteit worden doorgegeven naar de centrale commandoposten. Wanneer er buiten onze grenzen atoombommen vallen, duurt het nog uren voor er in ons land radio-actie ve stof kan neerdwarrelen. Dank zü de internationale berichtgeving, een speciaal waarschuwingssysteem en 'n verkenningsdienst die de intensiteit van de radio-actieve lucht kan meten, hebben wij tijd om ons zo goed mo gelijk op de „fall-out" voor te berei den. De atoomverkennings- en ont- smettingsdienst, die volgend jaar al De vrouw in de B.B.! Nu de koude én natte oefening achter de rug is, gauw even het uiterlijk in orde maken. Waar een spiegeltje op een brandweerauto al niet goed voor kan zijn! van de P.T.T. De Dienst Sociale Ver zorging moet zorgen voor voedsel, kleding en tijdelijke onderbrenging van daklozen, het verlenen van gees telijke bijstand, het verzamelen van inlichtingen over vermiste personen, enzovoort. Het spreekt vanzelf, dat de talrijke cursussen, het materieel en de hele opbouw van het apparaat handen vol geld vragen. De B.B. heeft vanaf de oprichting dan ook al 140 miljoen gulden gekost. Op het ogenblik is er zo'n 70 miljoen in het materiaal ge ïnvesteerd. De lopende kosten bedra gen ieder jaar ongeveer 17,5 miljoen gulden, terwijl de opleiding van mo biele colonnes van brandweer, red dingsdienst en medische dienst jaar lijks nog eens 7,5 miljoen vraagt. De ze bedragen worden door het Rijk verstrekt, bovendien dragen de ge meenten gemiddeld nog 35 cent per inwoner bij. Noodwachters nodig De B.B. is een organisatie die on ontbeerlijk is. Daar is iedere Neder lander wel van overtuigd. Maar aan de actieve deelneming schort het hier en daar helaas nog. De opleidingen voor de verschillende diensten kosten de cursisten gemiddeld maar één avond per week, terwijl na de eerste zes maanden met enkele oefeningen per jaar kan worden volstaan. Toch zijn vooral in de grote steden nog lang niet genoeg mensen gevon den, die deze uurtjes beschikbaar wil len stellen. Men heeft berekend, dat er in totaal ongeveer 242.000 nood- wachters nodig zijn om het apparaat volledig te kunnen bezetten. Er zijn er nog maar 167.000 aanwezig. Gelukkig kan wél gezegd worden, dat degenen die zich eenrhaal heb ben' aangemeld, - doof gaans' enthou siast de cursussen volgen. Zij zien er niet tegenop eens een snipperdag te nemen, wanneer er een demon stratie gegeven moet worden en zij vervullen hun taak met hart en ziel. Het platteland is in dit opzicht een voorbeeld voor de grote steden: de bezetting is er relatief het grootst, terwijl het verloop in een provincie als Drente bijvoorbeeld met 4% wel heel gunstig afsteekt tegen dat in Amsterdam, waar het bijna 28% bedraagt In onze pro vincie is 73% van de B.B.-posten bezet. Wij steken dan ook ver uit boven Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, waar dit percentage res pectievelijk slechts 50, 61 en 48 be- volledig uitgerust wordt, zal dan ho pelijk over het hele land In staat zijn tijdig en met de vereiste nauwkeurig heid waarschuwingen te geven en middelen, die kunnen worden aan gewend. Reeds nu worden er door de B.B. brochures verspreid over de gevaren van radioactieve neerslag en over de maatregelen die er tegen kun nen worden genomen. Natuurlijk is het niet te hopen, dat de nieuwe A.B.C.-idienst ooit in de praktijk zal moeten tonen, hóe on misbaar hij is. Maar een struisvogel politiek helpt niemand in tijden van gevaar en minitieuse voorbereidingen van datgene, wat eventueel bij een atoomaanval gedaan kan worden, zul len de gevolgen ervan in vele geval len minder ernstig kunnen maken en de omvang van de ramp tot het mini mum kunnen beperken. En daarom moeten er, óók voor de toekomstige A.B.C.-dienst, die het héle Neder landse volk zal helpen, nóg eens 7000 noodwachten komen. Oók vrouwen! Vrouwen zijn onmisbaar in de B.B. Hier en daar werken ze zeer actief mee (in Hilversum is b.v. een blok- ploeg van alleen maar vrouwen en in Goes en Den Haag zijn al vrouwe lijke brandwachten), maar elders schijnen ze er toch nog niet van over tuigd of doordrongen te zijn, dat ze in alle diensten en vooral bij het so ciale, het medische en 't verbindings- werk, belangrijke taken hebben te vervullen. Zij kunnen verpleegster, e.h.b.o.- ster, piotster, kookster, telefoniste of centraliste worden, maar in feite kun nen zij worden geplaatst in alle dien sten van de B.B., ook daar waar geen typisch vrouwelijke werkzaamheden verricht moeten worden. Er zijn al vrouwelijke wijk- en blokhoofden en ook op andere B.B.-posten bekleden vrouwen belangrijke functies. Op het ogenblik zijn er 34.500 vrou wen bij de B.B. ingeschakeld, vrouwen uit allerlei milieus en uit allerlei be roepen: kantoormeisjes, naaisters, dienstbodes, kamerleden, artsen en huismoeders. Het is een respectabel aantal, maar er kunnen er nog zeker wel 25.000 méér gebruikt worden. Daarom voert de B.B. tot eind maart 'n actie, onder het motto: „Meer vrou wen in de B.B.". In kranten, op affi ches, bij persoonlijke bezoeken, in fol ders en in een speciale vrouwenfilm van de B.B. die in de afdelingen van de diverse vrouwenorganisaties ver toond zal worden, zal er dan nogmaals de aandacht op worden gevestigd, dat de Nederlandse vrouw niet gemist kan worden bij het belangrijke bescher- mings- en hulpverleningswerk, dat door de B.B. wordt verricht. Eisen van vijf tot zeven jaar De rechtbank te Leeuwarden zal op 16 april ajs. de behandeling van de moord zaak te Anjum voortzetten. Deze zaak werd reeds op 19 en 20 juni 1957 behan deld. De officier van justitie vorderde toen U en de 26-jarige timmerman A. S. vijf jaar gevangenisstraf en tegen diens kameraad, de 20-jarige landarbeider J. D. zeven, jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de regering, beide wegens doodslag van de slikwerker P. S. te Anjum op 22 september 1956. Tegen de ouders van J. D., de 43-jarige landarbeider A. D. en de 38-jarige huis vrouw F. D.-D. eiste de officier destijds respectievelijk vrijspraak en vijf jaar ge vangenisstraf met aftrek, wegens uitlok king van deze doodslag. Op 3 juli hield de rechtbank de zaak tegen alle verdachten echter aan. Zij wil de een nieuw psychiatrisch rapport heb ben van de jongste twee verdachten, die door de geneesheer-directeur van de psy chiatrische inrichting te Franeker, dr. P. J. A. van der Burg ten tijde van hun daad volkomen ontoerekenbaar waren geacht, door een zogenaamde psychoti sche affect-toestand. Tevens wilde de rechtbank nader voorgelicht worden over de betekenis van een afgeluisterd gesprek tussen de ouders van J. D. uit welk ge sprek zou zijn af te lelden dat de vader minder passief was geweest dan tijdens de rechtzitting werd vermoed. Alle ver dachten zijn reeds langer dan 1 jaar en vier maanden gedetineerd. 196 mijnwerkers geraakten afgesloten van de buitenwereld toen zich, een kwartier voor hun nachtdienst zou aflopen, in de grootste kolen mijn van India, die van de Chinakoeri steenkolenmaatschappij, onge veer 180 km van Calcutta, een ernstige ontploffing voordeed. Slechts veertien mannen konden worden gered en van hen overleden er later nog vier. De 182 mannen die opgesloten bleven zijn reddeloos ver loren verklaard. Temeer daar de reddingspogingen wegens onder grondse branden moesten worden opgegeven. De foto laat zien hoe familieleden en vrienden van de ongelukkigen wachten bij de mijn, waaruit zwarte rook opstijgt. In zijn openingsrede tot de algemene vergadering van de afdeling tuinbouw van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité, die dezer dagen te Utrecht werd gehouden, heeft de voorzitter, de heer W. J. v. Kampen, medegedeeld, dat in 1957 in het algemeen de tuinbouw een gunstig jaar heeft gehad. Speciaal zeide hij voor de intensieve groententeelt, sierteelt en boomkwekerij. De fruitteelt heeft in mid den-Nederland zeer veel geleden van de late voor j aars vorst, maar langs de kustgebieden is door de vrij normale opbrengst en de zeer hoge prijzen een uitzonderlijk goed resultaat bereikt. Steeds meer, vervolgde hij, worden voorts de Nederlandse tuinbouwpro- dukten op de Europese markt gecon fronteerd met die der omliggende lan den. De Nederlandse tuinbouw vreest de komende Euromarkt echter niet, al zal de ontwikkeling met aandacht van dag tot dag gevolgd moeten wor den. Afgezien van deze ontwikkeling zullen verschildende factoren, die wij zelf in de hand hebben, beslissend kunnen zijn om de toekomst met ver trouwen tegemoet te zien, zet de heer Van Kampen. In de eerste plaats moeten hiervoor de allerbeste tuinbouwgronden en centra behouden blijven. Een stelsel matige afbrokkeling van deze gebie den ten behoeve van de volkshuisves ting dreigen, speciaal in Zuid-Holland funest te worden. Tijdens de middagvergadering hield de heer G. Opstelten van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen in Ne derland een lezing over de tuinbouw in de Euromarkt. Hij betoogde, dat onze tuinbouw over het geheel geno men voorstander is van het verdrag tot oprichting van de Europese econo mische gemeenschap, dat 1 januari jl. in werking is getreden. Niettemin houden de bepalingen van dit ver drag voor onze sector nog grote risi co's in, in het bijzonder wat betreft de mogelijkheid om de bestaande handelsbelemmeringen (Invoerrechten en contingenten) te vervangen door minimumprijzen. Het is niet zeker, O Mijn beste nichtjes en neven, Nu heb ik alle brieven, welke lagen te wachten, beantwoord, en daardoor heb Ik zo'n groot stuk van ons Jeugdhoekje opgesnoept, dat ik enkel maar zeg, dat de prijs van deze week uit mijn kast verhuist naar Orchidee te Middelburg. En aan allen een hartelijke groet van jullie TANTE TRUUS. Blauwvos te Veere. Je zult een hele dame zijn met zo'n mooie rok en blouse. Ik vind de stof prachtig. Als Je het rap port hebt gekregen, dan hoor Ik zeker gauw wat daarover? Het zal best mee vallen vermoed Ik. Lekker kostje heb je klaargemaakt. Je mag nu zeker van moe der thuis ook wel eens koken. Zo'n aar dig kinderjurkje te mogen maken, lijkt me een feest. Heb je het patroon al ge kozen? Harlekijn te Serooskerke. Hoe is het met de zieken? Weer uitgegriept? Leuk om eens op een andere plaats je paan zingen. Is alles_goed gegaan? jflj, fle; heb ook het lekker zonnetje benut. Heb Je het boek al gelezen? Boerinnetje te Domburg. Ik kan wel indenken, dat er gedurende de drukke repetitietijd niet veel kans is, dat je aan briefschrijven toekomt. Maar nu ben ik toch wel blij, dat ik weer eens wat uit Domburg hoorde. Als het rapport er is, laat je me maar gauw weten, hoe de zaken er bij staan, hé? Ja, ook bij mij tn de tuin geven sneeuwklokjes en cro- cusjes alles al een lente-achtig aanzien. Wat kreeg de jarige een prachtcadeau. Wat zal jij krijgen op je kroonjaar? Ik kijk verlangend uit naar het staaltje van de stof, dan weet lk hoe je kunststuk er zal uitzien. Schrijf me niet meer over lekkere cocoskoekjes als ze toch al op zijn, want dan ls een hard gelag voor me. Daarvoor zou ik haast een reis naar Dom burg maken! Orchidee te Middelburg. Wat een tob berij met al die zieken op school. Het is natuurlijk wel een keertje leuk om extra vrij te hebben, maar zo kom je toch ook niet verder met het leren, hé? Misschien ls het nu wel in orde allemaal. Wanneer gaan jullie naar de volgende klas, In april of met september? Blondje te Serooskerke, Jij hebt al een prachtig begin met je postzegelverzame ling. Is het moeilijk om aan vreemde postzegels te komen, zonder dat je er veel geld voor uitgeeft? Wat trof dat aardig met het boek en die uitzending. Wat zal die kamer lekker ruiken met die bloeiende hyacinten. Al heb ik dan geen hyacint in de kamer, toch heb lk wel een prachtige bloem hoor, want mijn clivia ls gesierd met wel tien grote bloe men, Janneke van I. te Middelburg, Q, nicht, wat een 'veyjaardag had'jij! Daar Wil' ik het ook voor doen. Heb je alle vier de boeken al uit? Wat een voorrecht dat Je je grootouders zo lang mag bezitten. Je zult zeker nog al eens In Goes komen? Zijn ze beiden nog goed gezond? Nelleke W. te Anna Jacobapolder. Ver drietig hoor, dat je nog steeds niet hele maal beter bent. Misschien zal straks de voorjaarszon je zoveel goed doen, dat je dan ineens opknapt. Moet je nog aldoor te bed liggen? Dan is je boek onlangs wel goed van pas gekomen, want met lezen kom je de dagen wel door. Je post papier is snoezig. Sneeuwklokje te Gaplnge. Natuurlijk mag je met ons meedoen. Het zou echt gezellig zijn om eens bij jullie aan te komen voor een kopje koffie. Op jullie school heb ik heel wat nichten, bemerk ik wel. Je zou er een club van oprichten! Zit je ook in dezelfde klas als de nicht jes waarover je schreef? Welk vak doe jij het liefst? Goudhaantje te Gaplnge. Dat was ook een strop, dat je net in bed lag, toen er zo'n pak sneeuw lag, waarmee je van alles kon uithalen. Nu weer helemaal be ter? Het is ook niet zo prettig zo lang van school te verzuimen hé, want dan kom je gauw een stuk achter. Er mogen best twee brie\ .i in één couvert, hoor. Stevelien van H. te Krabbendijke. Wat een visite had jij op je verjaardag! Zeker wel echt gezellig. Eigenlijk hebben ze op jouw verjaardag goed voor mij gezorgd. Vind je dat vreemd? Toch is het zo, want nu je twee dozen postpapier kreeg, kun je een hele tijd brieven aan mij schrijven op dat mooie papier! Je vindt het wel jammer, denk ik, dat het nichtje weer wegging. Adrie S. te Kamperland. Wie trouw een poosje met one meedoet komt vast voor een prijs in aanmerking, dus jij ook. Kies maar gerust een schuilnaam. I1 ben benieuwd welke je kiest. Nu je toch graag voetbalt is het ook niet zo erg, dat de sneeuw zo gauw verdwenen was. Heb je vlak bij huis een goed plekje om te kunnen voetballen. Sjaan van H. te Krabbendijke. Voor je moeder fijn, dat je veel van handwerken houdt, want n kun je allerlei mooie din gen maken, die de kamers zo gezellig doen uitzien. Zijn nu al de werkjes al af, waaraan je bezig was? Zo'n klein jurkje te breien, is wel een secuur werk, is het niet? De oplossingen zijn: 1. Anna Jacobapolder. 2. Een zwaluw maakt nog geen zomer.' 3. Zalm, halm, psalm, schalm. dat de minimumprijzen alleen maar tijdens de overgangsperiode zullen worden toegepast en daardoor be staat het gevaar, dat de agrarische sector blijvend,van een volledige deel neming aan de gemeenschappelijke markt zal worden uitgesloten. De tuinbouw maakt zich vooral zor gen over de hoogte van de minimum prijzen voor tuüibouwprodukten, die door de deelnemende landen voorlopig volkomen autonoom zullen worden vastgesteld. De bepaling, dat de mini mumprijzen rekening moeten houden met de gemiddelde nationale kostprij zen in het importerende land bergt 't gevaar in zich, dat althans op tuin bouwgebied de noodzakelijke speciali satie niet tot stand kan komen. Spreker drong er op aan, dat aan de minimumprijzen voor bederfelijke pro- dukten de eis wordt gesteld, dat deze niet hoger mogen zijn dan noodzakelijk is om ernstige marktverstoringen te voorkomen. Het aantal inwoners van de Noordoost polder is thans zo groot geworden, dat verder uitstel van de instelling van een of meer gemeenten in deze polder werke lijk niet meer toelaatbaar is, omdat reeds te lang duizenden hunner verhinderd worden hun rechten als Nederlanders uit te oefenen. Dit wordt gezegd in het voorlopig ver slag van de Eerste Kamer over de begro ting van het Zuiderzeefonds. Voort# wordt in dit yerslag gevraagd of de mi nister mededeling kan doen over de pro vinciale indeling van de nieuwe polders. Een andere vraag is, of de minister kan zeggen hoeveel bedrijven nog in de Noordoostpolder zullen worden uitgege ven en of dit in 1958 zal geschieden. vi/m De politie van Bremen heeft dins dag een 38-jarige vrouw nog juist bij' tijds gered uit een opslagbunker, waar zij zaterdagavond, na uitvoerig de bloemetjes te hebben buiten gezet, In was gegaan om wat te gaan slapen. Kort hierna moet een nachtwaker d« deur op slot hebben gedaan. De vrouw werd gered, doordat voorbijgangers ge jammer in de bunker hoorden. DE AUSTRALISCHE regering zal het proefterrein Woomera ter beschik king van de Verenigde Staten stellen voor raketproeven als de Verenigde hierom mochten verzoeken, aldus is in Canberra verklaard. De Ameri kaanse regering zou overwegen in maart een dergelijk verzoek te doen. Een Condense handelaar heeft vijfhonderd pond (vijfduizend gulden) geboden voor een balkbiljet van tien shilling ongeveer vijf gulden) dat slechts aan één kant is bedrukt. De eigenares, een vrouw uit Wales, heeft het aanbod afgeslagen. HET FEDERALE gerechtshof in Karlsruhe heeft de 59-jarige ambte naar Hermann Stössberg tot drie en een half jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens spionage voor oost- Duitsland. IN EEN noordelijke wijk van de stad Mexico heeft dinsdagavond een hevige brand gewoed, die duizend mensen dakloos maakte en vijftien ge wonden eiste. Drie kinderen worden nog vermist.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5