YersekelII stevent recht op kampioenstitel af romót^iieum 's-H, H. Kinderen heeft een onbereikbare voorsprong UIT 2EELANDS STEDEN acuo en De gemeente worde gemeenschap Spanning in zaterdagvoetbal gebroken NIEUWDORP agent/bezorger Verbetering Vlaamse televisiezender Selectieteams volleybal MIDDELBURG VLISS1NGEN TERNEUZEN TELEVISIE Prov. Kerkvergadering kwam bijeen HOE OUD MAG EEN BROMFIETSER ZIJN? Geslaagde kadercursus CBTB en CJBTB te Oostburg Vrijdag 28 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD jina 4 De spanning in de zaterdagmiddagcompetitie, vooral door het ge lijkspelen van Arnemuiden tegen Spui is thans ver gebroken. Nieuw- dorp gaat thans onbedreigd aan kop en kan de kampioensvlag reeds hijsen. Op dit moment staat eveneens reeds vast, dat Nieuwdorp, Arnemuiden en A.Z.V.V. zullen promoveren naar de vierde klasse der KNVB en er is nog slechts een zekere spanning, welke club definitief de vierde plaats in de eerste klasse zal innemen en daardoor zal promoveren naar de vierde klasse. Een strijd, die uitgevochten wordt door twee gelijkwaardige ploegen: Spui en Colijnsplaatse Boys. In de tweede klasse A behaalde V.C.K. het kampioenschap reeds en in de twee de klasse B gaat Yerseke III doelbewust op deze titel af. Wie er in de tweede klas se C met het kampioenschap gaat strijken Is nu nog moeilijk te zeggen. Wemeldinge II heeft weliswaar de leiding, doch deze wordt hoofdzakelijk veroorzaakt omdat men een wedstrijd meer speelde dan Ar nemuiden 11 en Nieuwdorp II. Met 17 punten uit 10 wedstrijden leidt 's Heer Hendrikskinderen in de tweede klasse E en het heeft een zo danige voorsprong, dat geen enkele van de in deze klasse spelende clubs het nog in weet te halen, zodat „Schreis- kinders" de kampioensvlag kan ont vouwen. Voor de eerste plaats in de tweede klasse F zijn er eveneens drie kandidaten en wel Driewegen I, Hoek I en Tem. Boys II, zodat hier met nog ongeveer 4 wedstrijden te spelen nog veel mogelijk is. OM DE VIERDE PLAATS Zaterdagmiddag zal Spui I, op bezoek bij Terneuzense Boys 1 ongetwijfeld de volle winst mee willen nemen. Theore tisch moet het ook kunnen, maar Ter neuzense Boys zal best eens de kracht op kunnen brengen om Spui een gelijk spel af te dwingen. Dat zou dan beteke nen, dat Colijnsplaatse Boys, dat zater dag geen moeite zal hebben met Zaam- slag I, vastere aanspraken gaat maken op de fel begeerde vierde plaats in de eerste klasse.«Krabbendijke I gaat op bezoek bij Arnemuiden I. En ook in deze wedstrijd móet het mogelijk zijn, dat Arnemuiden de beide punten thuis kan houden. Doch gezien de resultaten van de laatste maan den is een veilige overwinning voor Ar nemuiden niet als vaststaand aan te ne- In de tweede klasse A krijgt hekke- sluiter Nieuwland I het sterkere Veere op bezoek en blijft dus weer met lege handen achter. Serooskerke krijgt be zoek van RCS IV en houdt de punten wel thuis. Zeeland Sport VI zal onge twijfeld de mindere zijn van Middel burg V, zodat al met al in de tweede klasse A geen grote verschuivingen zullen plaats vinden. GELIJKE WEDSTRIJDEN Vrijwel gelijkopgaande wedstrijden vinden plaats in de tweede klasse B. Kop loper Yerseke III krijgt Mevo I op be zoek en zal op eigen veld wel de meer dere blijven. Kloetinge I gaat op be zoek in Driewegen en zal daar slechts met veel krachtsinspanning de punten mee kunnen nemen. Voorlopig houden we het op een overwinning voor S.V.D. Heinkenszand I, lantaarndrager van deze klasse moet op bezoek bij Kapelle en het Het „Zeeuwsch Dagblad" vraagt een accurate en actieve voor krantenwijk Nieuwdorp. Aanmeldingen schriftelijk of persoon lijk bij directie „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. De beide Belgische zenders Brussel- Vlaams en Brtissel-Frans zijn deze week van maandag j.l. tot vrijdag 28 februari te 19 uur buiten bedrijf gesteld als ge volg van werkzaamheden aan de Vlaamse televisiezender. De Belgen willen de saeirj kracht van de Vlaamse televisie verhogen maar daartoe moesten de zend masten van h^t zendstation te Waver- Ovcrysse, waarover de Belgische radio programma's worden uitgezonden, gedu rende enkele dagen buiten gebruik wor den gesteld. Deze masten zullen n.l. in de naaste toekomst eveneens voor de uitzending van de Belgische televisieprogramma's dienen. Om de Belgische nationale radio- omroep deze dagen evenwel niet geheel uit de ether te laten verdwijnen maakt men zolang gebruik van zwakke reserve- zender van 20 kilowatt op de „Vlaamse" golflengte van 324 meter. Over deze nood- zender worden ook de nieuwsberichten In het Frans van Brussel-Frans uitgezon den, die na vrijdag 19 uur zijn uitzen dingen op de 484 meterband hervat. Paasconferentie Youth for Christ Voor de derde maal in successie or ganiseert de Youth for Christ Zee land een Paasconferentie te Hedenesse (Zesuwsch-Vlaanderen). De confe rentie begint op zaterdagmiddag 6 april en eindigt 2e Paasdag, 's mid dags om 5 uur. Het vormingscentrum Hedenesse ligt dicht bij de grote weg Breskens- Sluis. VIJF PERSONEN vonden woensdag de dood en 44 raakten gewond bij een botsing tussen twee treinen op enkele kilometers van Calcutta. zal voor de veertiende maal een neder laag moeten incasseren. Goes V krijgt be zoek van Wissenkerke en het iets ster kere Goes zal wel baas in eigen huis blij ven. Wolfaartsdijk, dat af en toe verras sende dingen laat zien speelt een uitwed strijd tegen Bevelanders I, een iets zwak kere ploeg, zodat de mannen uit Wol faartsdijk als het éven meezit, hun ze vende overwinning zullen vieren. Een wedstrijd met spanning wordt in de tweede klasse C de ontmoeting tussen Wemeldinge n (koploper met 20 punten uit 13 wedstrijden) en Krabbendüke n (11 punten uit 9 wedstrijden). Het „voor eigen publiek" spelen van Wemeldinge zal ongetwijfeld een grote morele steun voor deze club zijn doch dat het een erg grote overwinning zal behalen, geloven we niet. Kapelle n krijgt geen schijn van kans bij Nieuwdorp II, waardoor het nog steeds geen enkele gewonnen wedstrijd op zijn naam kan schrijven terwijl Kloe tinge II op eigen veld niet op zal kunnen tegen Rillandia II. In de tweede klasse F kan Hoek I, door te spelen tegen hekkesluiter Drie wegen II, de leiding blijven behouden. Driewegen I speelt tegen AZW III wat een overwinning voor Driewegen in houdt en Hoek IISpui II kan niet an ders eindigen dan in een overwinning voor Hoek. Zaterdag zijn voor de tweede keer de selectiewedstrijden gespeeld. Het was voor de jury een moeilijke opgave te teams vast te stellen, die in het vervolg zullen uitkomen voor de afd. Zuid-Beve land. De volgende afdelingsteams zijn nu vastgesteld. Dames A-team. H. v. Donk, E.G.V.C.; C. Meerman, Bazo; S. Koster, Bazo; E. v. d. Maas, OJK.K.; B. Laport, Astra; S. de Bruine, Astra. Reserve: D. Donner, Smash; M. Gunst, Smash. Dames B-team. D. Donner, Smash; M. Gunst, Smash; C. v. Dullemen, Bazo; D. Boer, Bazo; K. Kloosterman, Astra; A. v. Oost, Smash. Reserves: A. Duvekot, Astra; A v. Donk, O.K.K. Heren A-team. W. Dockes, A.V. '56; R. Nederveen, A.V. '56; J. Meyers, E.G.V.C.; M. Speelman, O.K.K.; J. Bax, Terhole; M. Kouwjjzer, Terhole. Reserve: A. v. Denkelaar, E.G.V.C., K. Laport, A.V. '56. Heren B-team. A. v. Denkelaar, E.G.V.C.; K. Laport, A.V. '56; P. Steutel, Astra; C. de Munck, Vlam; J. Everaard, Terhole; D. Tiber, OK-K. Rerseve: J. Moerman, Astra; J. Naes- sens, Terhole. Zaterdag zullen de volgende wedstrij den worden gespeeld in het Chr. Lyceum te Goes. Prognoses: Dames Smash—O.K.K 2' E.G.V.C.O.K.K. II 1. Heren; A.V. '56Lamswaarde 1; Nep tunesVlam 3; E.G.V.C.Lamswaarde 3. Melkconfrolcvcreniging Tijdens de algemene vergadering, die de Provinciale Vereniging voor Melkcontrole in Zeeland woensdag middag hield, in de „Vergenoeging" te Middelburg, werd op voorstel van het bestuur besloten tot de oprichting van een fonds, waaruit aan monsternemers, die 65 jaar of ouder zijn en die ten minste twintig jaar in dienst van een controlevereniging zijn geweest, een bescheiden toelage kan worden ver leend. Hiervoor zal vijf cent per ge controleerde koe in het fonds worden gestort. Op de begroting voor 1958 is ten behoeve van dit fonds f285 uitge trokken. De rekening over 1957 vertoonde een beginsaldo van f 5031,88 en een eindsaldo van f 4844,61. De voorlopige omslag a f 2,50 per koe zal door de af delingen in drie termijnen worden vol daan, waarbij de vervaldata zijn ge steld op 1 april, 1 augustus en 1 no vember. In principe werd besloten, van de monsternemers te eisen, dat zij tot persoonlijke dienstverrichting bereid zijn. De P.V.M. zal toetreden tot de Fe deratie van Bonden van Rundveefok- en controleverenigingen in Nederland. Jubileum mej. Bosschaert De receptie ter gelegenheid van het jubileum van mej. Bosschaert, die a.s. zaterdag 40 jaar als onderwijzeres aan de Chr. kleuterschool aan de Bree is verbonden, is uitgesteld tot een nader te bepalen datum. Zaterdag zal dit feit ongetwijfeld wel in intieme kring herdacht worden in het schoolgebouw. Ned. Christen Vrouwen Bond De afdeling Vlissingen van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond hield in het jeugdgebouw van de Ge reformeerde kerk haar jaarvergade ring. De leiding was in handen van de presidente, mevrouw Holthuis-Van der Broeke. Een koortje, onder leiding van me vrouw J. Noot-Meeldijk, zong enige liedjes. Verder werd' de avond gevuld met zang en spel. De bestuursleden, de dames Van Noppen, De Jonge en Dekker, die af tredend en niet meer herkiesbaar wa ren, werden toegesproken. In hun plaats werden aangesteld de dames mevr. Buitelaar-De la Rie, mevr. Ste- ketee-Van Deyl en mevr. Buijs- Wisse. Jeugddag op vliegbasis Woensdrecht Op dinsdag 4 maart a.s. zal op de vliegbasis Woensdrecht weer een jeugddag worden georganiseerd. Dit maal zijn het scholieren van de Hoge re Burger Scholen. Er zijn uitgenodigd 27 leerlingen van de R.K. H.B.S. uit Goes, 25 leerlingen van de R.H.B.S. uit Oud-Beijerland, 38 leerlingen van de R.K. H.B.S. uit Gouda. Omstreeks tien uur zullen deze gas ten aan de basis arriveren waar zij in de manschappencantine zullen worden verwelkomd en, het een en ander over; de basis, doel, enz. zal worden verteld door de veiligheidsofficier, luitenant De Korver. Er zal een film worden vertoond en verder kunnen zij zien, wat hier op deze basis wordt gedaan. Verschillende demonstraties en rond leidingen staan op het programma met als slot een bezoek aan de verkeers toren en bij goed weer het gadeslaan van de vliegdemonstraties van de straaljagers e.d. KLOETINGE Ongeval. Mevr. L. Straub-Welleman had donderdagmorgen het ongeluk een voet te breken toen zij door de gladheid kwam te vallen voor de garagedeur naast haar woning. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis in Goes vervoerd. Chr. Reisvereniging „Voorwaarts" Het winterprogramma van de Chr. Reisvereniging „Voorwaarts" werd dezer dagen op waardige wijze afge sloten met een lezing door de heer Alb. IJsebaert -over „Oud-Terneuzen". Met bijzonder interesse hebben de aanwezigen de boeiende causerie ge volgd. Een aantal bijzonder geslaagde dia's deed lang vervlogen tiiden voor de aanwezigen opnieuw l*^ten. Voor de ouderen waren.het veelal dierbare jeugdherinneringen, terwijl het voor de jongere generatie;1 alsmede voor de „import"-Terneuzenaren be langwekkend en uitermate interessant was om van de geschiedenis en de groei van Terneuzen op deze wijze te kunnen zien en horen. Uit het enthousiasme van zijn be toog, de liefde, het geduld en de speurzin waarmee de heer IJsebaert het vele materiaal had verzameld en op kundige wijze had geordend bleek overduidelijk hoe grote plaats de historie van ons stadje in zijn leven inneemt. Voor_ dit werk, dat is uitgegroeid tot méér dan een hobby, verdient de heer IJsebaert de dank en erkente lijkheid van alle Terneuzenaren. ZATERDAG 1 MAART 1958 HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 V. d. vrouw. (9.359.40 a- terst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgescha keld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Dansmuz. 10.55 Buitenl. overz. 11.10 De familie Doorsnee, 'hoorsp. m. muz. 11.40 Strijkkwartet. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Dansmuz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 V. d. jeugd. 14.35 Gram. 15.00 Boekenwijsheid. 15.20 Koorzang. 15.40 Van de wieg tot het graf. 15.55 Kamerork. en sol. 16.40 Sport en toto, caus. 16.50 Lichte muz. 17.10 Amateursprogr. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Operaconc. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Waar gaan wij heen20.13 Gevar. progr. 21.45 Soc. comm. 22.00 Roemeens ork. 22.25 Laby rinth ih Lan-Fang, hoorsp. 23.00 Nws. 23.15 Bezoek Prinses Beatrix aan de West. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.50 Gram. 12.00 Middagkloknoodklok. 12.03 Me- tropole-ork. en solist. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platen- nieuws. 13.30 Dansmuz. 14.00 V. d. jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Amateursprogr. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.50 Amateurspro gramma. 16.00 V. d. jeugd. 16.50 Gregori aanse zang. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Dans muz. 17.45 Pianospel. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Pari. overz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Atlantisch Aller lei. Een en ander over de 15 landen, aan gesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Promenadeork en soliste. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Act. 20.40 Kerkenbouwzondag, caus. 20.45 Filmmuz. 21.05 Pleidooi voor een non, hoorsp. 22.10 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. In Esperan to. 23.2224.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA'S: NCRV: 17.00—17.30 V. d. kleuters. VARA: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Pension Hommeles, muzikaal blijspel. 21.00 Filmverz.progr. 21.2022.00 Weet wel wat je waagt, vraag- en antwoord spel. BRUSSEL (324 m) 12.00 Ork.conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Radio-Almanak'. 14.30 Radiojourn. 15.00 Ork.conc. 16.00 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische zangen. 17.30 Gram. 17.45 Volksliederen. 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Woensdag' 26 februari is de Prov. Kerkvergadering van de Ned. Herv. Kerk in Zeeland bijeen geweest. Ds. S. J. M. Hulsbergen (Hoe- dekenskerke) als oudste van de aanwezige predikanten opende deze vergadering. Herdacht werd het overlijden van Ds. F. Don, die lid was van de Prov. Kerkvergadering. Nadat als praeses was herkozen Ds. F. Kloosterman (Vlissingen) werd de leiding aan hem overgedragen. Als gewoonlijk op de eerste verga dering van een jaar, waren er ook nu veel benoemingen te doen. In de- plaats van P. v. Kluinen is als assessor geko zen ouderling M. Krijger (Bruinisse), terwijl als zijn secundus werd herbe noemd ouderling J. Glas (Kapelle) en als tertius oud.-kerkvoogd K. C. A. de Kraker (Zaamslag). Tot lid van het Breed-Moderamen is benoemd oud. Slager (Aardenburg), als secundus en tertius leden Ds. H. Bouter (Stavenisse), Ds. J. F. Wage- ner (Zoutelande) en oud. J. Traas (Nieuwdorp). Tot leden van de commissie voor 't opzicht zijn herkozen Ds. S. P. de Roos ('s-H. Hendrikskinderen) en Ds. L. P. W. Groenveld (Sluis). Gekozen zijn Ds H. W. v. d. Brink (Bruinisse), oud.- kerkvoogd C. A. de Kraker (Zaamslag) en oud. H. J. Simons (Renesse). Als lid van de Prov. Diac. Commis sie is herkozen H. Freie (Goes) en als lid van de Prov. Kerkvoogdij Commis sie C. Philipse ('s-H. Arendskerke). Gekozen is als lid van deze laatste commissie Ds. J. Scholten (Terneuzen). Verschillende jaarverslagen over '57 werden behandeld. Tenslotte heeft de Prov. Kerkverga dering zich bezig gehouden met de ur gente vraag van de gemeentevorming. Op welke wijze kan een gemeente meer een gemeenschap worden, zoals zij moet zijn. Er wordt hier steeds meer Ingezonden mededeling (Adv.) Onzuiver bloed veroorzaakt Uw Rheumatische Pijnen. Krmchen zuivert dat bloed en jaagt ïo die pijnen eruit Geen wonder dat ge U al gauw een ander mens voelt, tot wonder wat in staat, terwijl gij met die tergende Rheumatische Pijnen van alle dag nauwelijks meer op of neer kunt. Krusehen maakt U weer een ander mens vief, vitaal! Jaren vallen van U af en ge ziet 't leven weer van de zonnige kant. Uw apotheker of drogist levert U Krusehen graag. Opgravingen op een 100 km ten noorden van Karatsji, bij Kot Diji, hebben aangetoond dat hier een tot nogtoe onbekende beschaving heeft bestaan, die tot dertig eeuwen voor Christus teruggaat. Men heeft er de ruïnes van een vestingsstad blootge- Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 *Nws. 23.05— legd, die op het hoogtepunt van haar 24.00 Gram. bestaan moet zijn verwoest. BIGGEKERKE Stormschade. Tijdens de hevige sneeuwstorm van dinsdagavond werd in de kom van het dorp door de hevige wind enige schade aangericht. De dakbe dekking van de wagenberging bij de landbouwer Verhage werd weggevaagd. Van verschillende panden sneuvelden dakpannen. Men kan zich afvragen, in hoeverre het verantwoord is, dat een man van uw leeftijd nog op een bromfiets rijdt," sprak gisteren de kanton rechter te Middelburg, mr. J. Moolenburg, tegen de 74-jarige lompen handelaar C. van T. uit de hoofdstad. Weliswaar had Van T. geen schuld aan het verkeersongeval, waarbij hij op 23 november van het vorige jaar op de Blauwedijk in Middelburg betrokken was, maar het kwam de kantonrechter voor, dat de bejaarde toch beter zijn voertuig kan laten staan. Het ongeluk gebeurde, toen de ad junct-inspecteur M. A. M. (Zoutelan de) vanaf de Blauwedijk met zijn per sonenauto de stationsbrug wilde op draaien. Deze liet de doorgang niet vrij voor de eveneens van de Blauwe dijk komende bromfietser, die zodoen de met de achterzijde van M.'s wagen in botsing kwam. Van T. kwam ten val en moest zich onder doktersbehande ling stellen. Hiervoor ontving hij ech ter van M. al een schadevergoeding en hiermee rekening houdend veroordeel de de kantonrechter de automobilist tot f 15 boete, nadat de officier van ju stitie, mr. Th. Lebret, f25 had gevor derd. De Middelburger A. V. werd con form de eis tot f 25 boete veroordeeld. Hij was op 19 december op de hoek van de Balans en de Bogardstraat in botsing gekomen met de auto van de landmeter J. H. M. (Kloetinge). V. verzuimde hierbij, de voorrangsregel toe te passen, iets wat de man moeilijk aan het verstand bleek te brengen. Hy hield voorts hardnekkig vol, dat hij de auto niet gezien had. Hij was echter op een spatbord beland, waaruit over duidelijk blepk, dat de wagen er wel dégelijk was. Dé civiele vorcleriAg vah, f 12,50 werd tóegéwëzeri. Toen de controleur J. V. (Schore) 9 november van het vorig jaar met zijn brommer over de ventweg langs de Patijnweg in Goes reed, zag hij een kennis, die hij met een brede arm zwaai grootte. De zwaai bleef helaas niet tot de arm beperkt want V.'s voertuig boog plotseling scherp naar links af, waarna voertuig en berijder met een passerende auto in aanraking kwamen. De officier wenste deze „uit schieter" van V. te honoreren met een boete van f 15, alsmede toewijzing van de civiele vordering, ten bedrage van f36. Het vonnis luidde conform. Teneinde tegenwicht te geven aan de wet van de zwaartekracht, schoot de Yersekse vertegenwoordiger V. S. op 10 februari met een auto in zijn woonplaats links door een bocht. S. had geluk, want er kwam geen tegen ligger, maar hij had pech, dat een po litieman zijn manoeuvre niet kon waarderen. De f 20 boete, die de offi cier van justitie vorderde, bracht de kantonrechter terug op f 15. Aan achttien deelnemers van de door de C.B.T.B. en de C.J.B.T.B. deze winter te Oostburg gehouden kader cursus is een getuigschrift uitgereikt. De heer J. J. de Jager uit Kapelle gaf vooraf een interessante les over vergaderen en vergadertechniek. Er is gedoceerd in de volgende vakken: economie, waterschapswegen, financie ring van landbouwbedrijven en ver gadertechniek. De heer Kunst sprak na de uitrei king der getuigschriften namens de deelnemers en de heer J. Haak na mens de C.B.T.B. in .West Zeeuwsch- 'Vtóandëtëitf* iJcV <jl De grote deelname aan deze cursus bewijst dat zij in een behoefte heeft voorzien. Het ligt in de bedoeling ook in andere gewesten een dergelijke cur sus te organiseren. DIAMANTEN BRUILOFT IN MELISSANT De heer Jac Troost en mevrouw E. Troost-Van Baek te Melissant op Goeree-Overflakkee zijn op zondag 2 maart 60 jaar getrouwd. Het feest van dit diamanten huwelijk wordt op maandag 3 maart in hun woning aan de Marijkelaan 7 gevierd. ANNA JACOBAPOLDER Jaarvergadering N.C.L.B. De Ned. Chr. Landarbeiders Bond hield haar feestelijke jaarvergadering. Uit het financieel ver slag bleek men over een batig saldo te beschikken. De vereniging heeft ruim tachtig leden. Enkele aanwezigen waren 25 jaar lid van de vereniging. De voor zitter van de afdeling, de heer Van Wen sen, reikte de gouden insignes uit. De heer Van Wensen sprak over het onder werp „Deining". De zangvereniging „Crescendo" verleende op deze avond haar medewerking. BORSSELE Korfbalclub. De korfbalclub VOPO hield onder voorzitterschap van de heer J. Westerweele haar jaarvergadering. De gehouden bazar heeft een batig saldo op gebracht van f 800,—, waarvan f 500, beschikbaar werd gesteld voor de bouw van een kleedlokaal op het sportterrein. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer M. Verrijzer. Op Hemelvaartsdag hoopt de vereniging deel te nemen aan de seriewedstrijden, die georganiseerd zijn door Swift te Middelburg. De burge meester, de heer Dominicus, deelde nog mede dat mogelijk eind augustus het sportterrein in gebruik zal kunnen wor den genomen. HAAMSTEDE Oudstrijders. Velen hebben het ongunst ige weer getrotseerd om de gezellige avond bij te wonen van de afdeling Hhamstede van de bond van oudstrijders en dragers van het mobilisatiekruis. De voorzitter van de landelijke bond, gene- raal-majoor Sitzen, sprak een korte maar krachtige rede uit, waarin hij de beteke nis van de bond nog eens aanstipte. „Met eigen krachten", zoals de voorzit ter, de heer C. van der Velde het noem de, werd het toneelstuk „De Gouden Kooi" van Hans Nesna voor het voetlicht gebracht. De eigen krachten bleken stuk voor stuk voor hun rol berekend te zijn. De traditionele verloting en de verkoop van worstbroodjes ontbrak ook dit jaar niet op het programma. KLOETINGE Excelsior. Op de jaarvergadering van de mirückysfienigipg ...Excelsior?) is, de voorzitter, de heer W. P. Beye voor de tijd van drie jaar herkozen. In de plaats van de heer L. Zwarte- poorte werd als secretaris gekozen de heer Jac. den Toonder. De heer J. den Toonder werd als bestuurslid herkozen. Uit het financiële verslag bleek, dat over het afgelopen boekjaar, de uitga ven de inkomsten verre overtreffen. De data voor de jaarlijkse uitvoering zijn 21 en 22 maart. OUD-VOSSEMEER Ouderavond Chr. kleuterschool. Tijdens de ouderavond van de Chr. kleuterschool deden de kleuters onder leiding van mej. Rijstenbil talrijke aardige spelletjes. De heer Van der Houten vertoonde enige Elto 2 films. 74. een nood openbaar, die in menige ge meente klemmend is. De verantwoor delijkheid voor het geheel van de ge meente verzwakt, wat mede tot uiting komt in het bedanken, wanneer ge meenteleden gekozen worden tot ambtsdragers. De vraag is ter sprake gekomen, of vormingswerk, al of niet in oen vor mingscentrum, mogelijk is en uitkomst kan bieden. Deze bespreking is een voorlopige geweest, om te zien hoe de zaken in de verschillende gemeenten, waaruit de leden van de Prov. Kerk vergadering afkomstig zijn, liggen. De bedoeling is, dat de ontvangen mede delingen, worden verwerkt in een bre der rapport, dat in een latere vergade ring ter sprake kan komen. Ingezonden mededeling (Adv.) BONZO Voer uw hond het beste wat er is. Geef hem Bonzo. Hij glanst u dan tegen! 70 cent per pak. Dit jaar weer Taptoe-Delft De voorbereidingen voor het vijfde militaire muziekfestival „Taptoe- Delft" zijn reeds in volle gang en de data zijn vastgesteld. Taptoe-Delft zal dit jaar worden gehouden van vrijdag 22 tot en met zaterdag 30 augustus. ST. PH1L1PSLAND Jaarvergadering. De Hervormde kna pen- en meisjesverenigingen hielden een gecombineerde jaarvergadering in het jeugdgebouw, wat met zang en spel een geanimeerd verloop had. Tijdens de pauze werd een gratis consumptie aangeboden. Ook werd nog een verloting gehouden. Deze avond, die voor de ouders werd gegeven, werd druk bezocht. Vrijdag avond werd vrijwel hetzelfde programma afgewerkt. Beide avonden stonden onder leiding van ds. van Dieren. Benoeming. In de classisvergadering van de oud. geref. gemeente is met meer derheid van stemmen in de volle bedie ning benoemd de heer L. Gebraad, than3 lerend ouderling bij de oud geref. ge meente te St. Philipsland. Ouderavond. Onder leiding van de heer L. Gebraad is een geslaagde ouderavond gehouden van de Christelijke school. Het hoofd der school stelde de leerlingen vragen, mej. Dey sprak over het gezag en de ouders bezichtigden het werk der leerlingen. YERSEKE C.H.-kiesvereniging. Vanavond spreekt voor de C.H.-kiesvereniging te Yerseke het Tweede Kamerlid C. F. v. d. Peijl uit Goes over het Deltaplan en de konse- kwenties daarvan. De vergadering wordt gehouden In de Hervormde school aan de Dreef. WAARDE Oranjevereniging. Maandagavond hield de Oranjevereniging haar jaarvergade ring in „Het Wapen van Waarde". De re kening van de penningmeester toont een klein batig saldo. Begin april zal opnieuw een vergadering worden belegd, dit tér bespreking van de viering van de ver jaardag der Koningin. SEROOSKERKE fW.) Z.L.M. Onder voorzitterschap van de heer P. de Buck hield de Z.L.M. afdeling Serooskerke een ledenvergadering in café Westdorp. Behandeld werd het Z.L.M.- vraagpunt, „de teelt en afzet van aard appelen". Als spreker trad op de heer C. P. J. van Iwaarden, adjunct-secretaris der Z.L.M. met als onderwerp „De landbouw in het Nederland van heden". De heer W. Sinke vertoonde dia's over de Z.L.M.- excursie naar Frankrijk. NIEUWDORP A.R.-kiesvereniging. Onder voorzitter schap van de heer J. Hommes vergader de de A.R.-kiesvereniging. Na verschil lende stemmingen werd de candidaten- lijst voor de gemeenteraadsverkiezing op gesteld, Resultaat: 1. J. Hommes, 2. K. Fraanje, 3. W. van Boven, 4. S. de Fey- ter, 5. A. de Kok, 6. M. Blankenburgh, 7. J. de Jager. De heer A. Sandee hield een causerie over „De taak van het gemeentebestuur" en nam tevens afscheid als lid in verband met zijn a.s. vertrek. ZOUTELANDE Sloop van acht panden. Zoutelande staat wel in het teken van de afbraak. Van het gemeentehuis is geen steen meer over, evenmin als van twee woningen, waardoor een groot gat gaapt in de Langstraat. Wederom is aan de fa. Hoor- ninck te Middelburg de sloop van wo ningen gegund, acht in getal nu, voor een bedrag van f3112, KAPELLE Chr. kleuterschool. Ondanks het slech te weer was er een goede opkomst op de dinsdagavond gehouden ouderavond en jaarvergadering van de Christelijke kleu terschool .Samuël". De leiding berustte bij de heer M. J. Groenleer. In zijn jaar verslag kon de secretaris, de heer J. A. van Neuren, melding maken van een goe de gang van zaken op financieel gebied. De vereniging heeft nog wel schuldgn, maar er kan geregeld worden afgelost. •Het aantal kindeten dat de school be zoekt, is echter in dalende lijn en dat geeft reden tot zorg. Als bestuursleden werden herkozen mevr. v. d. Guchte- Nijsse en de heren J. C. Fossen en J. A. van Neuren. Na de pauze werden de ouders bezig gehouden door het onderwijzend perso neel. Zij kregen een poppekastvoorstel- ling te zien en mochten spelen beoefenen welke ook de kinderen doen. Dit was een erg leuk onderdeel van de avond. Micro korfbal. Voor bet micro-korfbal- toernooi van de plaatselijke vereniging Elto werden dinsdagavond in het sport gebouw weer een tweetal wedstrijden ge speeld en wel met de volgende uitslagen: Vios 2 149, Elto III—Vios III

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4