Zeeuwse muziekschool dreigt sympathie te verspelen geen verf.vraag RIP O LIN KORTGENE MOET HOOGNODIG INDUSTRIE HEBBEN Balletcursus verslindt geld Z-Bevelandseplattelandsvrouwen hielden voorjaarsvergadering Middelburgse Oostherk voorzien van ramen met glasruiten Zaalhandbal Kritiek van raadsleden Kand. van Bottenburg naar Schoondijke De Aydin als wrak „Koepel met doorzicht in de lantaarn" Eeumude lindebomen bezwijken ZIERIKZEE Vrijdag 28 februari 1958 ZEEÜWSCH DAGBLAD Pagina 2 HET ZIJN NIET ALLEEN de kleine gemeenten, die moeilijkhe den ondervinden bij het trachten te vervullen van vacatures aan de openbare lagere scholen. Overi gens hebben ook de besturen van 5e bijzondere scholen hier veel te leurstellingen te incasseren. Ook in Goes gaat het echter niet vlot met de vervulling van onderwijs- vacatures. Dat is wel gebleken in de dinsdag gehouden vergadering van de Goese gemeenteraad. Voor een vaca ture van onderwijzeres aan de Prof. dr. Kohnstammschool plaatste het ge meentebestuur herhaaldelijk oproepen, doch het resultaat was slechts zeer po- Ver: één adspirant-onderwijzeres meld- !e zich aan. Zij moet in de zomer van it jaar nog examen doen. De inlich- ngen, die de directeur van de rijks- weekschool te Middelburg over haar lrerstrekte, waren gunstig en om in leder geval na de a.s. zomervakantie fen nieuwe onderwijzeres te hebben, Stelden b. en w. de raad voor mej. C. Van Nieuwenhuijzen uit Kruiningen aan de Prof. Kohnstammschool te be noemen. Uiteraard moest het gemeen tebestuur hierbij het voorbehoud ma ken, dat de benoeming alleen door- Saat, wanneer mej. Van Nieuwenhuij- en is geslaagd. Doch gelet op de inlichtingen van de directeur van de kweekschool is het Vel zo goed als zeker dat de Kruining- te kandidate zal slagen. Er staat nu in ieder geval bij haar een stok achter de deur om hard te blijven studeren. Het zou onprettig «jn voor de a.s. onderwijzeres zo- tvel als voor het gemeentebestuur fis moest blijken dat de raadsleden op hun besluit terug moeten komen. KAPELLE Verkeerscursus. Niet minder dan 53 personen waren woensdagavond in het Sportgebouw aanwezig op de eerste avond van de verkeerscursus welke floor de plaatselijke politie gedurende j>en aantal avonden gegeven zal wor- Hieruit blijkt dus wel duidelijk dat er bij velen belangstelling bestaat voor deze zaken. Burgemeester van Suyle- jcom, die een openingswoord sprak, toonde zich hierover dan ook ten zeer ste verheugd. Wie voorlopig de tweede plaats zal bezetten bij de Dames Junioren in de Keeuwse Zaalhandbalcompetitie wordt zaterdag te Middelburg uitgemaakt door de Dames Junioren Olympus 3 en Zeeland Sport. Het zijn twee ploe gen die aan elkaar gewaagd zijn, doch Zeeland Sport maakt de beste kans. In de Dames reserve eerste klasse komen Zeeland Sport II en Olympus H tegen elkaar uit cn ook hier is de .verwinning ongetwijfeld voor Zee and Sport, terwijl de ontmoeting tus sen de Dames van E.M.M. H en Ma rathon n wel In een Vlissingse zege sal eindigen. Op het programma voor zaterdag avond komt voorts de return-ontmoe ting in de Dames tweede klasse: Wal cherenOlympus I voor. Met een Smadelijke 141 nederlaag moest Olympus de vorige week naar huis te rugkeren. Zal het nu weer zo zijn? Tot slot van de wedstrijden in de reilinghal te Middelburg spelen in de fteren derde klasse Marathon 3 en De lieeuwen. Hoewel de mannen uit 's- leerenhoek heel wat mans zijn, kan ilarathon o.i. een kleine overwinning jlit het vuur slepen. In de veilinghal te Goes komen de pames junioren van ONO tegen Hellas het veld en wederom zal er geen Winst voor de meisjes uit Kapelle zijn |e behalen. VolhardingLuctor en DDIHellas II in de Dames derde Jdasse worden in beide gevallen een ■verwinning voor de bezoekers. In de Beren derde klasse zal ONO niet veel jnoeite hebben met Tonido IH, dat hierdoor naar de laatste plaats zal af takken. In de Heren reserve eerste klasse zal Hellas II niet in staat zijn, Ki EMM n de beide punten te ont- tselen. Zondag a.s. hoopt de geref. kerk in Schoondijke een nieuwe predikant te krijgen in kand. H. A. van Bottenburg uit Hilversum In de morgendienst zal kand. Van Bot tenburg beves tigd worden door d». G. Meynen uit Hilversum, waarna om half ■es de intrede volgt. De heer Van Bottenburg is op 7 april 1829 te Semarang in Indonesië geboren, Waar zijn vader landbouwkundig inge nieur was in dienst van de bosbouw. Hij Woonde om in Madioen, Medan en Poer- Wokerto en bracht de kamptijd, tijdens de japanse bezetting, in Semarang door. In 1946 kwam het gezin naar Neder land, waar het zich vestigde in Hilver sum. Daar ontving de aanstaande predi kant zijn opleiding aan het nieuwe ly ceum. In 1951 liet hij zich inschrijven aan de V.U. Op 5 oktober 1957 werd hij kan didaat in de theologie. Muziekschool Nu we het toch over schoolzaken hebben, de Zeeuwse muziekschool is in de Goese raad ook uitvoerig onder werp van gesprek geweest Bij instel lingen, die voor een belangrijk deel hun uitgaven bestrijden uit overheids gelden, hun geworden in de vorm van subsidies, bestaat tegen wil en dank overigens de neiging de zaken meer uit te breiden, dan wanneer uit eigen middelen zou moeten worden gefinan cierd. Het is natuurlijk nooit verkeerd be doeld, maar er liggen hier toch geva ren. Dan is het de taak van de raads leden of de leden van andere over heidsinstanties, om het rode lichtje te laten branden. De Zeeuwse muziekschool krijgt sub sidie, o.a. van de gemeenten. Het be gon met een gulden en het bedrag is nu als f 1.70 per inwoner. „Hgt wordt wel wat erg bar!" heeft de heer Zuidema in de Goese raad op gemerkt. Speciaal de balletcursussen verslinden geld. Burgemeester mr. W. C. ten Kate heeft de heer Zuidema de verzekering gegeven, dat voortdurend bij het be stuur van de-~ muziekschool op zuinig heid wordt aangedrongen. En de bur gemeester beklemtoonde ook dat deze school van grote betekenis is. We ge ven dit toe. Er is behoefte aan zo'n school. Al leen, in hoeverre wordt deze behoefte opgeschroefd? De heer Zuidema heeft de raad in overweging gegeven bij voortdurende kostenstijging of beter, bij niet verla ging van de kosten, uit de gemeen schappelijke regeling voor deze school te treden. De raad heeft een dergelijk besluit niet genomen. Misschien zou het wel aanbeveling verdienen hier een forse taal (en da den) te stellen. De raad zou bijv. hebben kunnen bepalen dat men voor een bedrag, la ger dan het genoemde, deel wilde blij ven nemen in de school. De hoge kosten zijn voor een belang rijk deel ontstaan door de balletcursus. Wij menen dat er geen dringende behoefte aan bestaat, dat de Zeeuwse jeugd leert op culturele wijze op de tenen te dansen. En helemaal niet op gemeenschapskosten. Er zijn belang rijker uitgaven te doen. Het is goed dat in de Goese gemeen teraad deze zaak aan de orde is geko men. De school verdient veel waardering te ontvangen, kritiek mag echter ook niet worden onthouden. 's-HEER ARENDSKERKE „In Opmars". Het Leger des Heils, dat op zijn propaganda-toemee door ons gewest geen dorp of stad overslaat kwam deze week te 's Heer Arends- kerke. De belangstellenden werden op dui delijke en indringende wijze voorge licht over de doelstellingen en werk zaamheden van het Heilsleger. De pro pagandafilm „In Opmars" geeft inder daad een goed beeld van de vormen van naastenliefde, waarmede de heils soldaten hun geloof in de wereld uit dragen. Niet ten onrechte vestigde Ds. Plantinga in zijn inleidend woord dan ook de aandacht op het voortdurend bezig-zijn, het in-actie-zijn van het Le ger, terwijl anderen zichzelf „een zon dagse rust" gunnen. De zangbrigade van het korps Goes verleende medewerking, die veel bij droeg tot het welslagen van de bijeen komst. De afdeling Zuid-Beveland-west van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft gistermiddag in de Prins van Oranje te Goes een drukbezochte voor jaarsvergadering gehouden onder lei ding van mevr. A. van Willegen (Goes). Zeer geanimeerd bespraken de dames enkele punten en luisterden o.a. naar het jaaroverzicht van de secreta resse, mevr. de Ruiter (Nisse). De af deling heeft voor de leden in het afge lopen jaar elk wat wils geboden: ex cursies, cursussen, exposities enz. Mo menteel staan ongeveer 380 leden bij de afdeling ingeschreven en met de verschillende clubs gaat het prima. Mevr. Seip-de Gruyter (Goes) lever de een verslag van de prov. najaars vergadering en mevr. Le Cocq-de Vo gel (Goes), van de landelijke najaars vergadering te Utrecht. Voor de vol gende (28 mei in Utrecht) werden af gevaardigden benoemd. De penningmeesteresse, mevr. Bur ger (Wemeldinge) kon melding maken van een batig saldo. In het bestuur werden gekozen de dames Freije-de Graaf (Goes) en Evers-Pauw (Wilhelminadorp), die de plaatsen zullen innemen van de dames Schregel-Hoek (Goes) en Van de Vel de-van Liere (Kloetinge), die niet her kiesbaar waren. De presidente dankte de scheidende bestuursleden voor haar Twee gemoderniseerde zaken in Goes De gemeente Goes is gisteren op nieuw twee gemoderniseerde winkel panden rijker geworden. In de Vogel- zangsweg heeft slager Schrijver zijn zaak laten opknappen en de firma Th. Bos opende in de Lange Vorststraat een nieuwe dameszaak. De firma Bos, die zich tot gisteren alleen toelegde op herenkleding, heeft het pand, dat naast de huidige winkel van herenmode is gelegen, geheel In gericht voor de damesconfectie. Het interieur biedt een moderne aanblik en geeft een overzichtelijk beeld van hetgeen zoal op het gebied van de damesconfectie te vinden is. De dames kunnen in deze zaak hun hart op halen in de laatste mode-snufjes. Voor de Langevorst betekent deze nieuwe, moderne en fraaie dameszaak onge twijfeld een aanwinst. In de Vogelzangsweg, dat we nu di rect geen winkelstraat kunnen noe men, heeft slager Schrijver getoond met de eisen van de tijd mee te kun nen gaan. Hoewel aan de buitenkant van zijn winkel niet veel veranderd is, is het interieur wel zeer fraai op geknapt. En wat vooral opvalt is de overzichtelijkheid, waarmee de vele vleessoorten zijn uitgestald. We zagen o.a. een aparte afdeling van allerlei produkten in blik. De firma Schrijver kan met zijn mooie, gemoderniseerde slagerszaak primp voor de dag komen, AXEL Kankerbestrijding. Dinsdagavond hield het comité „Kankerbestrijding" een propaganda-avond in de Christe lijke bewaarschool, onder leiding van de heer J. van Houk. Dokter K. Boor hield een boeiende rede over .Kanker". Verder werden de films „Er is een tijd van komen" en „Het leven van Louis Pasteur", vertoond. Ook werd nog ge sproken door de heer Van Wijk, pro pagandist van het „Koningin Wilhel- minafonds". Het was een zeer leerza me avond. In de middaguren werden er een paar tekenfilmpjes gedraaid voor de jeugd. Toen was ,,'t schooltje" stamp vol. werk en bood een geschenk aan. Het zomerprogramma voor de afde ling ziet er zeer aantrekkelijk uit: op 20 maart zal drs. M. C. Verburg spre ken over het Deltaplan; in april wor den twee excursies gemaakt; op 13 mei volgt dan weer een lezing en tot slot zal op 24 juni mevr. LJÜjf Huysman- Griep het boek „het^eS^fchter Gods rug" van A. den Doolaar™oespreken. Na de pauze hield de heer G. Vleugel hoofd van de BLO-schoól te Goes, een causerie over zijn werk onder deze kinderen, een en ander verduidelijkt met kleuren-dia's. Rijkswaterstaat onderzoekt de mo gelijkheden tot opruiming van het Turkse vrachtschip Aydin, dat een tiental dagen geleden bij Bath werd overvaren en zonk. De Aydin liep een gat op van 30 bij E meter, zodat de drie voorste ruimen opengereten wer den. De Belg? che bergingsmaatschap pij „Union de Remorquage et Sauve- tage" is er tot dusver slechts in ge slaagd, ongeveer duizend ton stukgoe deren uit het schip te bergen. Nadat het eind vorige week door Rijkswater staat onder de „Wrakkenwet" werd gesteld, moesten de bergers zich te rugtrekken. Toen het schip nog niet geheel ge zonken was, werd de totale waarde van schip en lading geschat op ruim zes miljoen. De Aydin had een kost bare lading stukgoederen aan boord, bestaande uit machine-onderdelen, sta len constructies, vele soorten smeer oliën, 49 ton aluminium en 2 ton zil ver. Op de uit de zwaar beschadigde rrtimen spoelende goederen, waaronder vele vaten olie wordt ijverig jacht ge maakt door officiële instanties en strandjutters. Voordat er weer godsdienstoefeningen in de Hervormde Oostkerk van Middelburg gehouden kunnen worden, zal er nog heel wat werk Verzet moeten worden. Maar wie zo om de paar maanden een kijkje gaat nemen, zal steeds weer bemerken, dat er voortdurend meer schot komt in de restauratie van het al meer dan een paar eeuwen oude bouwwerk. De restauratie is nu zo ver gevorderd, dat de kerkvoogdij van de Hervormde gemeente van Middelburg er behoefte aan voelde iets meer over de aangebracht voorzieningen te vertellen. Wat het eerst in het oog valt, zijn de nieuwe ramen met de glasruiten. In het bovenste deel van het kerkgebouw, de zgn. „lantaarn" zijn de acht hoge ijzeren ramenvervangen door koperen. Verwacht kan worden, dat deze kope ren ramen (die niet zullen roesten, zo als de voormalige ijzeren) zeer veel jaren hun kostbare glasruiten zullen vasthouden. Het is ondertussen al weer een aan tal jaartjes geleden, dat leerlingen van de Technische School in Middelburg bezig waren met het vervaardigen van maquetttes voor Miniatuur Walcheren. Om een van die momenten nog even opnieuw voor de geest te halen eji om u nog even de Oostkerk zijn het in zeer verkleinde vorm te tonen, heb ben wij bovenstaande foto bij dit arti keltje geplaatst. „Der Messias" Door omstandigheden buiten onze wil kan de bespreking van de uitvoe ring van „Der Messias" door de C.O.V. „Willem 't Hooft" eerst morgen ge plaatst worden. Automobilisten die in België in staat van dronkenschap een ongeluk veroorzaken, zullen zich voortaan moeten onderwerpen aan bloedonder zoek. Hun straf zal worden verdub beld indien het alcoholgehalte van het bloed 1,5 promille of meer is. Ingezonden mededeling (Adv.) In de woensdag gehouden raadsvergadering, de eerste in 1958, heeft burgemeester A. A. Schuit gememoreerd, wat er in 1957 in Kortgene tot stand gekomen is. Er werden 21 woningen gebouwd, waaronder 2 particuliere. Kats werd een verenigingsgebouw rijk. In Kortgene is men op het ogenblik bezig met de bouw van een wijkgebouw voor het Groene Kruis, annex badhuis en woning voor de wijkverpleegster. Vooral onderwijs en sociale zorg stellen grote financiële eisen aan de gemeente en gezien de bestedingsbeperking zullen diverse geprojec teerde plannen uitgesteld moeten worden, omdat de benodigde gelden ontbreken. Om deze reden kan de bouw van een nieuwe kleuterschool te Colijnsplaat, die hard nodig was, geen doorgang vinden. er één omgewaaid. Een andere is, voor het zover kwam, verwijderd. De raad was algemeen van mening, dat deze toestand gevaarlijk wordt en daarmee was over het lot van deze bomen, die aan de Voorstraat een eigen karakter gaven, beslist. De noodwoning „Arnhem" werd verhuurd aan C. J. Janse tegen een wekelijkse huurprijs van f 5, Van het aan de Rentespaarbriefle- ning 1957 verbonden voorkeursrecht werd ten gunste van de gemeente Kortgene voorkeur uitgesproken tot een bedrag van f 900,(stand per, 18 januari 1958). Het normale krediet in rekening courant bij de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten werd van f 75.000 tot f 100.000 verhoogd. 'Bij dezelfde Bank werd uit de opbrengst van de Eerste Nationale Woningbouwlening 1957 een geldlening van f 4000,aan- Het steeds afnemende inwoneraan tal der gemeente is een verschijnsel, dat bezorgdheid wekt. Van 3908 in 1948 daalde het zielental met 362 tot 3546, of met bijna 19 pet. Wanneer over en kele jaren het Drie-Eilandenplan tot stand is gekomen, zal dit probleem nog urgenter worden Om de uittocht tot staan te brengen, zag de raad, die hier over uitvoerig discussieerde, maar één oplossing: industrie. Hoe dit verwe zenlijkt moet worden, is echter nog niemand duidelijk. De voorzitter zei, dat eventuele suggesties uit de raad ernstig zullen worden bestudeerd. Wat dc jachthaven betreft, deelde de voorzitter mede, dat hierin gestage voortgang Is, maar nadere bijzonder- t--J-)n kon hij hierover niet bekènd Tot commandant van de brandweer te Colijnsplaat werd benoemd de heer J. Th. van der Weele. De gemeente opzichter, de heer Warren, wordt be last met het toezicht op de brandweer korpsen, dit ingaande 1 maart. De gemeenterekening over het jaar 1956 werd voorlopig vastgesteld met een nadelig slot in de gewone dienst van f 2012,en van f 102.725,54 in de kapitaaldienst. DE LINDEBOMEN De dubbele rij lindebomen in de Voorstraat te Colijnsplaat, die onge veer honderd jaar oud zijn, zullen binnenkort worden gerooid. Het was bekend, dat verscheidene bomen ou- derdomsverschijnselen vertoonden. Met de harde wind van deze week is gegaan tpgen de koers van 100 procent, met'een lóöptüd"Vah 25 jhar en een rente van zes pfóbént. Ze móét" Wér den gebruikt voor de financiering van de woningbouw. DE OUDSTE MOLEN Er werd een bijdrage van 20 procent of maximum f 3163,verleend in de kosten van de restauratie van de mo len van de heer Bak, te Colijnsplaat. Deze molen is één van de oudste, zo niet de oudste molen in Zeeland. Aan de Coöperatieve Landbouwver- eniging „Noord-Beveland" G.A. te Kortgene werd een gedeelte van het erfpachtsrecht op het haventerrein te Kortgene verkocht ten behoeve van de bouw van een aardappelsorteerhal annex koelhuis, tegen de prijs van f 6,50 per m2. Naar aanleiding hiervan vroeg de heer Van der Weele (C.H.), waarom destijds het verzoek van een aardappelhandelaar te Colijnsplaat, die op de haven te Colijnsplaat grond wilde kopen, werd afgewezen. Hij vond dit inconsequent. De voorzitter zei, dat men bij de afwijzing van dat verzoek bang was geweest dat er aan de haven geen ruimte voor andere doeleinden meer beschikbaar zou blij ven. Eén en ander zal echter nog eens worden bekeken. SPORTTERREINEN Het sportterrein te Colijnsplaat werd aangekocht voor de prijs van f 0,60 per m2, wat neerkomt op een bedrag van ongeveer f 9550,De aankoop van dit sportterrein was nodig om de plannen voor de bouw* van een kleedlokaal te kunnen realiseren. De heer Breure (S.G.P.) vond dat de exploitatie van de sportterreinen zeer hoge kosten met zich mee brengt. De voorzitter was het volmondig met hem eens. De drie dor pen beschikken ieder over een eigen sportterrein. De gezamenlijke grootte hiervan is circa zes ha en dat is voor ongeveer 3500 inwoners vrij duur. Maar men kan hier moeilijk van af wijken, aangezien de drie dorpen over eigen scholen, begraafplaatsen, enz. be schikken, aldus de voorzitter. De subsidie van f 25,aan de Ver. voor Vreemdelingen Verkeer in Zuid. en Noord-Beveland werd ingetrokken, terwijl per 1 januari 1958 een subsidie van f 25,werd toegekend aan de Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer „Noord-Beveland". De heer Breu re, die tegen deze subsidiëring was, vroeg zich af, of de Noordbevelandse vereniging, gezien de bezetting der be stuursfuncties, niet méér de belangen der Horeca-bedrijyen behartigt ijan die van hef vreemdelingenverkeer. De burgemeester werd aangewezen als lid van de contactcommissie voor de Stichting Zeeuwse Muziekschool. B. en w. werd een krediet toegestaan van maximaal f 360,voor de aan schaf van een Zweedse Bank en een springmat ten behoeve van de open bare lagere school te Kats. In de vacatures bij de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulp betoon werden gekozen de heren A. Markusse, M. Broekhoven, N. Houter man, J. A. Salomé en M. Breure. Bij de rondvraag werd nog de aan dacht gevestigd op de slechte toestand van de muziektent en van enkele we gen en straten te Colijnsplaat. Met die glasruiten zit 'het namelijk zo, aldus wordt in „Gemeenteleven"' uiteengezet: Het kerkgebouw is er op gemaakt om vanaf de kerkvloer naai boven in de lantaarn te kunnen zien. Vroeger was dat ook zo en dit moet heel mooi geweest zijn. Omstreeks 1812 is echter onder aan de lantaarn een Tlasplafond aangebracht. Vermoedelijk kwam er door de eenvoudige glas-in- loodruiten teveel koude in de kerk ruimte. De bouwtechniek is echter vooral in de laatste tijd enorm ontwikkeld. Thans zullqn bouwmethoden worden toegepast, waarmede het mogelijk ii de koude buiten de lantaarn te hou den. Het glasplafond kan daardooi rustig worden weggenomen en de oude •luister van de „koepel met doorzicht ic de lantaarn" komt weer terug. De glasruiten zijn als volgt gemaakt: in speciale fabrieken worden twee glasplaten met een tussenruimte van enkele millimeters in een metalen raam gevat. De ruimte tussen de beide glasplaten wordt vrijwel luchtledig ge maakt, waardoor een sterke isolatie te gen koude en warmte ontstaat. Zo'n dubbele ruit wordt dus in de fabriek precies op maat vervaardigd en in ko peren ramen met stopverf vastgezet Aan de buitenkant komen dan mis schien, op enkele centimeters afstand van de eerstgenoemde ruiten, de ge wone glas-in-lood-ruiten. Ove hei geheel genomen een zeer goede voor ziening, waarvoor de kerkvoogdij van de hervormde gemeente van Middel burg erg dankbaar is. Van de straat af zijn de nieuwe ramen met de glasrui ten uitstekend te zien. Jaarvergadering „Swift" Tijdens de gisteravond in het clubhuis gehouden jaarvergade ring van de Middelburgse korfbal vereniging „Swift" heeft de waar nemend voorzitter de heer F. Schreuders meegedeeld, dat twea Eindhovense eerste klassers, DET O en PSV, op Hemelvaartsdag op het terrein aan de Nadorst een de monstratiewedstrijd zullen spelen. Definitief staat thans vast, dat Swift op zaterdag 22 maart a.s. ten bate van 'Sport Steunt Zonneveld' op de Markt uitkomt tegen een Zeeuws twaalftal. Nadat bestuur en leden het onlangs overleden lid mevr. J. SlimmenVer- straate had herdacht en de jaarversla gen waren goedgekeurd, werd tot voorzitter van Swift gekozen de heer L. de Vries, die de benoeming aan nam. Na enige wijzigingen ziet het bestuur er thans als volgt uit: L. de Vries, voorz., F. Schreuders, secr.,"S. Baljeu, penn., mej. W. Mon- taan, mej. M. de Voogd, mej. A. Stein, P. Eiff, A. van Molenbroek en J. Boon, (leden). In de twaalftalcommissie hebben thans zitting: Mej. De Voogd en de heren Schreu ders, Eiff, Van Molenbroek en J. Mal- jers. Het saldo per 1 jan. 1958 bedroeg f 509,73. „Corale" wordt geruimd Rijks Waterstaat heeft de berging (opruiming) van de Nederlandse coaster Corale, die op 5 november van het vorig jaar vlak voor de boulevard van Vlissingen na een aanvaring kap seisde en zonk thans gegund aan het bergingsbedrijf van Van den Akker, te Vlissingen. Het bergingsbedrijf zal trachten, de coaster, die geladen is met hoogovenslakken, in zijn geheel te bergen. Mocht dit mislukken, dan zal het schip in stukken worden gesneden. Volgende weel- wordt met de berging begonnen. Bouw middenstandswoning cn garages Op donderdag 6 maart zal de ge meenteraad bijeenkomen. B. en w stel len o.a. voor een krediet beschikbaar te stellen aan de woningbouwvereni ging „Beter Wonen" ten behoeve van de bouw van een midenstandswoning en zes garages in het plan-Malta. Reeds eerder heeft de raad toestem ming verleend voor de bouw van een tweetal van dergelijke woningen en zes garages. Dit tot volle tevredenheid van de raad. Vooral de garages voor zien in een dringende behoefte. B. en w. stellen dan ook voor het gevraagde krediet tot, een bedrag van f 39.965,80 te verlenen.' Vaste geldlening Teneinde een verdere voortgang van de woningbouw in het bouwplan- Malta voor de naaste toekomst te ver zekeren, hebben b. en w. zich gewend tot de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Een van de voor waarden, die moeten zijn vervuld al eer een bouwplan kan worden ver wezenlijkt, is het beschikken over fi nancieringsmiddelen in de vorm van de opbrengst van een vaste geldle ning. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, heeft een dergelijk vaste geldlening ad f 80.000,— aangeboden. B. en w. stellen de raad voor deze lening te sluiten voor het verder bouwrijp maken van een deel van het uitbreidingsplan Malta.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2