Minister Struycken hoorde wensen en klachten van gemeenten aan Prettige reacties en gezonde argumenten", aldus bewindsman Adverteerders Wemeldinge kreeg een nieuw postkantoor Hebben rijk en provincie voldoende oog voor streekkarakter van Goes? Sint-Laurens helpt andere gemeenten op Walcheren HEARING HERINDELING WALCHEREN TOEKOMST VAN GEMEENTE STAAT OP SPEL Woensdag 26 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Interessant bezoek s: Nieuwe woningen te koop in Goes Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Chefariaie ,4 Moderndoelmatig en origineel Algemene beschouwingen in de raad Voorkeurbedrag f280.245 uit de tweede woningbouwlening MINISTER Mr. A. A. M. STRUYCKEN heeft zijn tweedaags bezoek aan Walcheren volbracht. Twee dagen, waarin hij zich uitvoerig heeft onderhouden met de besturen van negentien Walcherse gemeenten, die zich reeds lang op het bezoek van de minister van Binnenlandse Zaken hadden voorbereid. Het ging mr. Struycken er om in een zgn. hearing te vernemen hoe de colleges van burgemeester en wethouders en de gemeenteraden stonden tegenover zijn plannen tot gemeentelijke herindeling van het eiland Walcheren. Tijdens een te Middelburg ge houden persconferentie heeft de bewindsman een zeer summier ver slag gegeven van zijn bevindingen. De minister was op zijn tocht ver gezeld geweest van de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en enkele functionarissen van het departement van Binnenlandse Zaken. Hij verklaarde zeer tevreden te zijn over zijn bezoek. Alle gemeenten hebben op goede wijze gereageerd, aldus mr. Struycken, en op een prettige manier hun eigen belangen stevig be pleit. Bi; de vele gemeenten trad als uitgangspunt het behoud van de zelfstandigheid het meest op de voorgrond, zo luidde zijn eerste commentaar. DE MINISTER verklaarde, dat de ■emeentebesturen geen al te starre houding aannamen, maar dat zij ook, Wanneer het feit daar ligt dat aan her- ipdeling niet te ontkomen valt, moge lijkheden naar voren brachten, waar uit een keus kan worden gemaakt. Over het algemeen kwamen de Wal cherse gemeenten goed geargumen teerd voor de dag. De minister be schouwde zijn bezoek aan het Zeeuw se eiland als een zeer interessante vi site. Na deze hearing zeide minister Struyken, dat alles nog eens goed iverwogen moest worden. Als voor- jeeld noemde hij het samengaan van Domburg, Oostkapelle en Vrouwenpol der, welke drie gemeenten één grote reereatiegemeente zonden kunnen vor men. Bij deze dorpen spreekt de ge aardheid van de bevolking ook een ■terk woordje mee. Hierop nader in gaand verklaarde de bewindsman, dat Vooral de midden-agrarische gemeen ten angst bezaten hun eigen gemeen- E" ppen te verliezen. Het verdient s aanbeveling, zo ging hij verder, we de zaak even laten bezinken. BEGRÏJPELIK Op de vraag hoe de minister dacht over het verdwijnen van Oost- en West-Souburg als zelfstandige ge meente en over de weerstanden bij de gouburgse bevolking met betrekking tot inlijving bij Vlissingen, zeide de minister, dat het alleszins begrijpelijk is, dat vooral in Souburg veel tegen- Stand is losgekomen. Een verzet van een dergelijk allure had hij ook ge- eonstateerd bij bijv. Vrouwenpolder en Aagtekerke. Het argument, dat Rijs wijk en Voorburg, ondanks het feit, dat deze plaatsen aan Den Haag zijn vastgeplakt en daarmee dus stede- bouwkundig gezien één geheel vor men, ook nog steeds zelfstandig zijn, is Volgens mr. Struycken voor Souburg Do gemeenteraad van Goes heeft Bisteren besloten vijftien woningen in de M. D. de Grootstraat, overeenkom stig het voorstel van b. en w. te kopen voor rond f 16.000 per stuk. Ook vijf garages zullen worden gekocht. Aanvankelijk werd overwogen deze huizen te verhuren, doch thans voelt tnen er veel voor deze woningen weer t« verkopen. De raad machtigde gister avond b. en w. te trachten tot verkoop van deze panden over te gaan. Lukt het niet maar er zijn nu reeds ge gadigden dan kan verhuur plaats Vinden. De prijs bedraagt f 17.500, per woning. Vier garages kunnen van de gemeente worden gekocht voor 2000,plus kosten en een garage Voor f 3000,plus kosten. Van onze Expositie van Sturm's boekhandel te Goes Daar vele zakenmensen momenteel veel moeilijkheden hebben met hun administratie, omdat zij teveel aan het oude systeem vasthouden, heeft Sturm's boek- en kunsthandel te Goes het ongetwijfeld goede plan opgevat om een expositie te organiseren, waar- In een groot aantal moderne hulpmid delen voor administratie, bedrijfslei ding en opbergmiddelen is tentoonge steld. De achterzaal van hotel „Cen traal" was gisteren dan ook geheel voor dat doel ingericht. Deskundige voorlichting op het gebied van moder ne bedrijfsadministratie was aanwezig om in een rustige omgeving de belang stellenden van advies te dienen. We zagen o.m. de nieuwste automatische rekenmachine, waarbij vooral opvalt de vereenvoudiging van het toetsen bord. Verder is op overzichtelijke wijze opgesteld een uitgebreide collecte van showalbums, opbergmiddelen en be- drijfsformulieren. Een enorme ruimte besparing gaven de pendex-hangmap- pen te zien. Tenslotte kon men kennis maken met het moderne systeem voor boekhouding. Een expositie, die zeker t het doel bereikt, dat de heer Sturm veilinggebouw niet aan te voeren. In dit verband merkte hij op, dat het van belang moet worden geacht dat in Zeeland gemeenschappen komen in groter verband, gezien uit talrijke ge zichtshoeken. Bij vele argumenten meende de minister deze wens tot uiting te zien komen. Hoewel de bewindsman zelfs bij be nadering niet kon zeggen, wanneer het wetsontwerp tot herindeling van Wel- cheren tot wet zou kunnen worden verheven, meende hij toch te kunnen zeggen, dat een periode van vier tot zes jaar hem het meest aannemelijk voorkwam. Uiteraard zal men trachten de ontwikkeling te bespoedigen, maar de gedachte van een herindeling zal toch nog een lange weg moeten In slaan, voordat zij als wetsontwerp aan de leden van de Staten-Generaal wordt voorgelegd. Minister Struycken verwachtte niet, dat zijn plannen met Walcheren nog grote wijzigingen zou den ondergaan, in elk geval geen in grijpende. Wat betreft de Stichting Gezinsver zorging en Maatschappelijk Werk op het platteland van Walcheren, wier mening was, dat bij het totstandbren- gen van een herindeling op het eiland de werkzaamheden van de stichting aanzienlijk zullen verminderen be toogde de minister nog, dat naastig be keken zal worden of de grondslag van deze stichting niet gevaar loopt, Zo ja, dan zal worden gestreefd naar een compensatie van hetzelfde kaliber. Niettemin is de stichting bevreesd, dat haar draagvlak straks bijzonder klein zal worden. (pjaagtjjooaSuo) Ingezonden mededeling (Adv.) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I Dt vier geneesmiddelen van Chelarine „4" worden in de hele wereld met uit stekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen (alen. 4 BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maeg, want die wordt beschermd door hel bestanddeel Gielaron. MINISTER STRUYCKEN DE GEMEENTE WEMELDINGE heeft een prachtig visitekaartje gekregen: het nieuwe post- en telegraafkantoor, dat gisteren officieel in gebruik is gesteld. Het is een prachtige aanwinst voor de gemeente, waarover niet alleen het gemeentebestuur bij monde van burgemees ter C. N. F. van Sas verheugd was, maar ook de P.T.T. en de gehele bevolking. Nadat in het gemeentehuis een korte bijeenkomst was be legd, vertrok het gezelschap naar het nieuwe gebouw, waar de burge meester officieel de deur opende en zich onmiddellijk naar het loket begaf om als eerste inwoner van de gemeente de eerste postzegels te kopen; op de voet gevolgd door de oud-kantoorhouder de heer J. Minnaar. Burgemeester Van Sas was in zijn toespraak tijdens de bijeenkomst op het gemeentehuis om meer dan één reden verblijd met dit nieuwe post kantoor. Als eerste reden noemde hij het betrekken van een nieuw pand („Als je het gebouw aan de Wilhel- minastraat binnentrad, dan kwam ahw. de muffige, negentiende eeuwse lucht tegemoet") en als tweede reden bracht de burgemeester naar voren, dat nu 'n mijlpaal is bereikt in de verwezenlij king van de plannen bij de ontwikke ling van het dorp. GESCHIEDENIS De burgemeester vertelde het een en ander over de totstandkoming van het gebouw. In 1950 werden voorbereidin gen getroffen voor een uitbreidings- De gemeenteraad van Sint Laurens heeft in haar vergadering van gistermorgen besloten een geldlening aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, en het uitlenen van gelden aan de Wal cherse gemeenten Serooskerke, Westkapelle en Zoutelande. Het ging hier om het voorkeurbedrag van f 280.245 uit de tweede woningbouw lening. De gelden uit deze lening mogen niet voor woningbouw worden bestemd, maar wel voor scholenbouw, aanleg vain wegen, enz. Voor dit laatste bestaat in Sint Laurens geen noodzakelijkheid, maar het gemeentebestuur was van oordeel, dat wellicht omliggende ge meenten geholpen zouden kunnen worden. 2ich heeft gesteld. De gemeenteraad van Goes heeft gisteren bij de behandeling van de begrotingen voor 1958 uitvoerig de belangen van deze gemeente be sproken en bij de algemene beschouwingen, die de fractievoorzitters hebben gehouden, werd duidelijk het accent gelegd op de speciale positie, die Goes bekleedt als centrumgemeente. Men was algemeen van gevoelen dat de rijksoverheid niet voldoende rekening houdt met deze bijzondere functie. De geringe toewijzing van woningwetwonin gen aan de gemeente Goes lokte veel protesten uit. De heer F. J. P. Polderman (C.H.), betreurde het dat de begroting voor 1957 nog steeds niet is goedgekeurd. Hij merkte op dat door de huidige fi nanciële moeilijkheden de ontwikke lingsmogelijkheden voor Goes in on gunstige zin worden beïnvloed. Wat betreft de woningbouw toonde hij zich zeer bezorgd. De toewijzing van 500 woningwetwoningen aan Zeeland noemde de C.H.-woordvoerder ramp zalig. Hij deed de suggestie kleine wo ningen te bouwen voor bejaarden en voor jonggehuwden. GRENSCORRECTIE De heer Polderman vroeg voorts of er iets kan worden gedaan voor de aanleg van een jachthaven bij het Sas en informeerde naar de grenscorrectie mogelijkheden, i.vjn. het feit dat Goes weldra geen gronden meer zal hebben voor woningbouw. De bouw van een nieuwe b.l.o.-school noemde hij zeer urgent. De uitgaven van de muziekschool, die zeer zijn ge stegen hadden hem verontrust, De R.H.B.S. vergt, aldus de heer Folder man, grote offers. Zijn die offers niet te hoog? HINDER VAN BEDRIJVEN De heer Polderman vestigde de aan dacht op de hinder, die de bewoners van de binnenstad ondervinden van de hier gevestigde bedrijven. Tenslotte liet de C.H.-woordvoerder een princi pieel geluid horen. De C.H.-fractie wil zich, aldus spr. in de raad van Goes laten leiden door het Woord van God. De heer R. Zuidema (A.R.) noemde de begroting een weinig zeggende ver zameling van cijfers. Van de zelfstan digheid van de gemeenten is weinig over gebleven. Wij zien nu de gevol gen van het ver doorgevoerde dirigis me. De uitgaven van een aantal begro- tingspósten zijn belangrijk gestegen. Op de stijging van tal van posten heeft de gemeente geen enkele invloed. Ook de heer Zuidema accentueerde de be tekenis van Goes als streekcentrum. Zien, zo vroeg hij, rijk en provinciaal bestuur dat wel voldoende? De heer Zuidema betoogde eveneens dat Goes meer bouwterrein nodig heeft. Ook Ged. Staten zijn, aldns spr., tot deze conclusie gekomen. Blqkens de verwachtingen zal Goes in 1975 18.000 inwoners tellen. Momenteel staat de ontwikkeling in Goes stil. Wat willen b. en w. doen om uit de moeilijkheden te komen? Misschien verdient het aanbeveling, dat b. en w. zich tot Ged. Staten rich ten. De toekomst van Goes staat op het spel. De heer Zuidema informeerde naar de mogelijkheid voor de woningbouw systeembouw toe te passen. Wanneer grenscorrecties? De heer J. S. Visscher (P.v.d.A.) opende de rq van sprekers voor het houden, van algemene beschouwingen. Hij merkte op dat, gezien de financi ële positie, waarin de gemeente ver keert, hij niet geheel gerust is, wat betreft de ontplooiing van Goes in de toekomst. De heer Visscher verzocht b. en w. na te gaan of door de ambtena ren der gemeente wel efficient wordt gewerkt. Er wordt wel eens een smet geworpen op de ambtenaren en daar om is het goed, aldus de heer Visscher, dat uit een onderzoek komt vast te staan, dat deze blaam onverdiend is. Uit het antwoord, dat de voorzitter naderhand gaf, bleek dat het college van b. en w. grote waardering heeft voor het werk van het personeel der gemeente. De andere raadsleden wa ren het daar mee eens, doch van ver schillende zijden werd wel opgemerkt, dat de opmerking van de heer Visscher niet erg gelukkig geformuleerd was. De heer Visscher pleitte voor het bouwen van zoveel mogelijk premie woningen met een redelijke huur. Hij vroeg aandacht voor een huis vesting van bejaarden en informeerde naar de ontwikkeling van de plannen ten aanzien van samenvoeging van de gemeenten Goes en Kloetinge. De K.V.P.-woordvoerder, de heer G. W. Vervest accentueerde dat Goes een taak heeft met betrekking tot de om liggende gemeenten. Hij vroeg aan dacht voor de uitbreiding van het in dustrieterrein en wilde weten hoe het burgerlijk armbestuur werkt. Is de gemeentelijke invloed in het .burgerlijk armbestuur, aldus de heer Vervest, wel in overeenstemming met de enorme bedragen, die de gemeente voor deze instelling moet betalen? Is zo vroeg de heer Vervest, geen alge mene reorganisatie van het burgerlijk armbestuur nodig? De heer Vervest hield een warm pleidooi voor de behartiging van de be langen van de Goese jeugd. Hij be toogde dat de jongeren van nu in Goes niet slechter zijn dan de jeugd van vroeger. Niet de jeugd is slechter ge worden, aldus deze spreker, maar de ouderen. Zij moeten meer goede voor beelden geven. De heer Vervest informeerde naar de mogelijkheid de zaalhuren voor sportverenigingen voor rekening van de gemeente te nemen. Deze spreker wees op het belang van het stichten van een zwembad en op perde de mogelijkheid dat t, z. t. het voor sportdoeleinden kan worden gebruikt. Ook bracht de heer Zuidema hét plan tot het aanplanten van een bos in deze gemëente weer ter sprake. Hij had daarbij het oog op eên terrein aan de Vogelzangsweg. De hoge kosten, van de gymnasium afdeling van de R.H.B.S. f 3000, per leerling achtte de heer Zuidema wel wat erg hoog. Scherp nam de A.R. woordvoerder stelling tegen de voort durend stijgende uitgaven 'van de Zeeuwse muziekschool. Aanvankelijk moest de gemeente 20 cent per inwo ner betalen, nu is het bedrag al ge stegen tot f 1.70. De balletcursus voor al doet de kosten stijgen. De heer Zui dema gaf van zijn ernstige ontstem ming over de gang van zaken blijk en vroeg zelfs of niet overwogen moet worden zich aan de gemeenschappe lijke regeling muziekschool te onttrek ken. Tenslotte zei de heer Zuidema, dat zqn fractie zich gebonden wil zien aan Gods wet. TEGEN KERMIS De heer M. de Bat (S.G.P.) ving zijn algemene beschouwing aan met op te merken dat de mens van deze tijd het teveel in het materiële vlak zoekt en te weinig zich bekommert om de wil van God. Overheid en volk moeten, aldus de heer De Bat, terugkeren tot de oude paden. Sterk nam hq stelling tegen de ker mis in Goes. Daar kan geen zegen op rusten en daarom moet de kermis ver dwijnen. De subsidies aan culturele in stellingen konden zijn goedkeuring niet hebben, evenmin als de verzeke- ringsposten op de begroting en de sub sidie aan het Humanistisch Thuisfront. Hij pleitte voor het bouwen van goedkope woningen en voor het weer verkopen van dure woningen. De heer De Bat achtte het beneden de waardigheid van het gemeentebe stuur dat het de fruitfee en Sint Ni- colaas officieel ten stadhuize ontvangt. De heer E. N. C. van Riessen (V.V.D.) beklemtoonde dat meer woningen no dig zijn. In Den Haag moet men, aldus deze spreker, de Zeeuwse plannen met Zeeuwse ogen bezien. Hij pleitte voor het scheppen van goede voorwaarden voor de particu liere bouw en wilde weten hoe het staat met het, door het slopen van woningen vrijgekomen terrein aan de Voorstad. KLOETINGE Raadsvergadering. A.s. donderdag zal de gemeenteraad van Kloetinge bijeenko men. B. en w. stellen o.m. voor over te gaan tot onbewoonbaar verklaring van een drietal panden. Met de N.V. Bank van Nederlandse gemeenten kan een geldlening worden aangegaan. De op brengst dezer lening moet worden ge bruikt voor de financiering van de wo ningbouw, alsmede van de met woning bouw In ruime zin samenhangende wer ken van dringende aard, w.o. begrepen de bouw van scholen. 's-GRAVENPOLDER Uitvoering. De junioren van de gym nastiekvereniging DAW hebben in „Ons Dorpsleven" een uitvoering gegeven. Na het uitvoeren van oefeningen werden ver schillende toneelstukjes opgevoerd. Ver der werden enkele voordrachten gebracht door de jongste meisjes-leden. Gedeputeerde Staten juichten het initiatief van Sint Laurens om andere gemeenten te helpen zeer toe. De raadsbesluiten van Westkapelle, Se rooskerke en Zoutelande om een ge deelte van het voorkeurbedrag van Sint Laurens te lenen, werden door dit college dan ook goedgekeurd. Sint- Laurens treedt dan als bemiddelings orgaan op bij het terugbetalen van de rente. Het voorstel, zoals het thans op de agenda stond, werd doorgegeven aan de belanghebbende gemeenten. De burgemeester van Westkapelle over handigde dezer dagen persoonlijk aan de burgemeester van Sint Laurens, de heer W. Baas, een briefje van de Westkapelse raad, waarin deze raad aan Sint Laurens zijn erkentelijkheid betuigt voor de geste van deze ge meente. Westkapelle zal van het geld een nieuwe school kunnen bouwen. SIGAREN Die erkentelijkheid van Walche ren® meest westelijke gemeente werd niet alleen in woorden uitge drukt. Een doos sigaren vergezelde de brief. Ter veraangenaming van de raadsvergadering liet burgemees ter Baas gistermorgen de sigaren rondgaan, en daarmee ging de dank van Westkapelle voor de toegezegde f 80.000 in rook op De heer K. A. Hamelink (Gem. Bel. vroeg of er voor St Laurens zelf geen moeilijkheden zouden kunnen ont staan. De lening heeft ten slotte een looptijd van 13 jaar. Als wq nu zelf nog eens geld nodig hebben bijv. voor de riolering kunnen wij dan nog aankloppen bij de bank? De voor zitter antwoordde, dat de voorkeur tot 1 maart geldt. Voor die datum moeten we zeggen, of we het bedrag aannemen of niet. Het geldt hier immers een voorkeurbedrag. De heer J. Marinus- sen (A.R.) wilde nog weten hoe het stond met de rente en aflossing. Ook hem kon de voorzitter geruststellen, omdat Ged. Staten aan deze regeling hun goedkeuring hadden gegeven. VERDERE BESLUITEN Verder werd besloten in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van de heer Davidse, te voorzien door de benoeming van een bode-concierge- gemeentewerkman. Voorts ging de raad akkoord met het uitgeven in erf pacht van een perceel grond (trans- formator-annex wachthuisje) aan de gemeente Middelburg. Onder de ha mer gingen nog door, de vaststelling van diverse pensioengrondslagen en een verzoek om premie in woningver betering. In zijn openingswoord had burge meester Baas enkele woorden gewijd ter nagedachtenis aan de heer David se. Hij noemde de overledene een cons ciëntieus werker, die node gemist wordt in de kleine gemeenschap van Sint Laurens. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Jubileum bij P.T.T. Zaterdag 1 maart hoopt de heer A. M, van Zweden, kan toorhouder van de P.T.T. het feit te her denken, dat hij 40 jaar werkzaam is bij de posterijen. In het gemeenschapsleven van het dorp vervult de jubilaris een aantal belangrijke functies. Hij is o.m. voorzitter van de vereniging „Het Groene Kruis", bestuurslid van de vereniging „Ouden van Dagen", penningmeester van de „Oranje Buurtenbond" en voorzitter van het leesgezelschap „Nieuw en St Joosland". A.s. zaterdagmiddag om 3 uur zal er een receptie worden gehouden in het verenigingsgebouw te Nieuw en Sint Joosland, plan. Gedacht werd aan een nieuw centrum voor de gemeente. Omdat Wemeldinge een specifiek straatdorp is, was men er toch wel wat huiverig voor, maar toch kreeg het steeds vas tere vorm. „Toen de kantoorhouder Minnaar met pensioen ging, ja, toen moest er wat gebeuren met het oude gebouw", aldus de burgemeester. Na vele be sprekingen werd het oude kantoor mei woning verkocht en op 21 februari '51 nam de raad het besluit een nieuw kantoor met dienstwoning te bouwen in het nieuwe centrum; 5 februari '5' volgde de aanbesteding en in juli van dat jaar is met de bouw begonnen. Met de dank aan allen, die aan de tot standkoming van het gebouw hadden meegewerkt droeg burgemeester Van Sas het complex aan de P.T.T. over. EEN SIERAAD De directeur van het postdistrict de heer P. J. Waele, vertelde, dat het kantoor 70 jaar oud was. Hij bracht bijzonder dank aan de heer M. Geluk en zijn moeder voor de steun bij het onderdak verlenen van de P.T.T., aan het architectenbureau Klokke voor deze schepping („modern, doelmatig en origineel en gunstig gelegen"), aan aannemer Marteijn en aan het plaat selijk P.T.T.-personeel en wenste de gemeente geluk met deze nieuwe aan winst. „Een sieraad voor Wemeldinge, waarvoor ik veel lof heb", aldus de heer Waele. Burgemeester Van Sas ontving voor zijn vele bemoeingen met dit project als dank het bankje, dat jaren Ia..g in de wachtkamer van het oude gebouw heeft gestaan. Verdei voerde het woord de heer J. H. van Pagee namens het architectenbureau, de heer J. H. Verbaken, directeur van het ressort Goes en de plaatselijke kantoorhouder, de heer A. de Hulster (die van vele zijden gelukwensen in ontvangst mocht nemen). De heer J. J. Lindenberg, de eigenaar van de grond, waarop het nieuwe gebouw staat, over handigde een enveloppe met inhoud, zijnde een vriendelijke geste voor het P.T.T.-personeel. De burgemeester was tenslotte de tolk van zeker de gehele bevolking, toen hij een ieder dank bracht voor de keurige inrichting van het gebouw, want dat is ongetwijfeld boven alle lof verheven. ARNEMUIDEN Geslaagd. Bij de gehouden examens der E.N.M.U. te Breda slaagde Mej. A. J. Grootjans uit Arnemuiden voor het diploma lingerie-coupeuse. Zij werd opgeleid door Mej. Kwekkeboom te Oostkapelle. BORSSELE Overlijden. De oudste inwoner der ge meente, de heer A. Bruinooge Jz is in de ouderdom van 92 jaar en 9 maanden overleden. Filmavond. De Hervormde jeugdraad organiseerde zaterdagavond een filmver toning. Het bleek, dat men met „Ciske de Rat", een goede keus had gedaan. De voorstelling trok een grote belangstelling. Ouderavond o.l.-school. Onder leiding van de heer A. J. Pieters werd de ouder avond van de openbare lagere school ge houden. De heer P. van 't Westeinde ver toonde de door hem gemaakte films over Zuid-Afrika. De leerlingen van de hoog ste klassen droegen enige gedichten voor. KAPELLE Vergadering kolenfonds. Op de maandagavond gehouden vergadering van het kolenfonds „Ons voordeel" waren slechts enkele leden aanwezig, hoewel de vereniging er ruim 200 telt. Het bestuur was hierover, terecht, niet te spreken. De leiding berustte bij de heer J. Nijsse. In zijn jaarverslag be sprak de secretaris de heer J. A. van Neuren de kolenvoorziening, welke dit jaar heel wat beter was dan in het voorgaande jaar. De rekening over 1957 had een batig slot. Tot lid van de kascommissie werd de heer G. J. v. d. Kuid benoemd. Handelsbelangen heeft nieuw bestuur. In verband met reorganisatieplannen van de middenstandsvereniging „Han delsbelangen" was het gehele bestuur afgetreden. Maandagavond werd een algemene ledenvergadering gehouden om over de ontstane situatie te spre ken en tijdens deze bijeenkomst is 'n nieuw bestuur gekozen, waarvan de heer Huissoon wederom voorzitter zal zijn. Verder werden gekozen: J. Geen- se; H. J. Blok; Jac. van Oosten; A. M. Kuzee, allen te Kapelle en M. de Ja ger en J. Schipper te Biezelinge. Uit het jaarverslag van secretaris A. Eversdijk bleek dat er vijf leden had den bedankt, waardoor het aantal kwam op 58. Op de volgende vergade ring zullen de activiteiten worden be sproken. Stembureaus. Voor de komende verkiezingen voor Provinciale Staten en Gemeenteraad zijn in Kapelle vier stembureaus gevormd en wel: stem bureau 1 in het gemeentehuis; 2 in het wijkgebouw te-Kapelle; 3 in de Herv. school te Biezelinge en 4 in het ver enigingsgebouw te Schore. Het hoofdstembureau wordt gevormd door H. G. van Suylekom (voorzitter), J. Balkenende (plv. voorzitter), B. de Jager, F. van Hoorn en C, Tramper, leden. De lede, der stembureaus zijn: stembureau 1 H. G. van Suylekom, L. van Wal en A. de Neef; stembureau 2 B. de Jager, C. Tramper en J. de Ja ger; stembureau 3 J. Balkenende; Adr. de Waard en Mevrouw Beenakker; stembureau 4 C. Goud, H. Glerum en F. van Hoorn.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2