kippensoep proef je de 20 Ct. altijd even lekker! UIT DE PROVINCIE Dagbladreclame is niet te versmaden soep.' De show bewijst het weer Dinsdag 18 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 KABOUTERS Winkel-woonhuis met pakhuis Ivoor exclusieve stoffen Op de grasmat Er is maar één woord voor Maggi Kippensoep: verrukkelijk! Waarom? Omdat MAGGI alleen het beste van de kip gebruikt. Of U dat proeft! ERWTEN - VERMICELLI - TOMATEN - GROENTE - ASPERGES - CHAMPIGNON - KALFSBOUILLON - OSSESTAART (met stukjes vlees) TE KOOP: 2 vare koeien. A. Goed- bloed, Dorpsstraat 61, Ga- pinge. 2 nieuwe ladders 17 en 11 sporten en 1 nieuw kin derledikant. Tuindorp 14, Arnemuiden. DIVERSEN: Voor jubileum en ver jaardag, een schilderij, aquarel, crayoutekening of wandbord met onderwerp uit uw eigen omgeving, ook met uw woning of bedrijf. Het meest persoonlijke en originele cadeau. Den Boer, L. Vorststr. 110, Goes en Nieuwediep'str. 36, Terneu- zen. Overgangsleeftijd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstop ping? Vetzucht? Natter- mann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1,85 bij elke drogist. m. Schrijfmachines, Telma chines, Kantoormeubelen. Van der Peijl. Tel. 532, Yerseke. Een i.g.st. verkerende geheel gesloten bestelwa gen Opel Blitz 1951, Br. onder no. A 5102 bur. v. d. blad, Goes. Uw beste en voordelig ste reparatieadres voor elektrische en radioappara ten en alles op dit gebied is Radio Temme, tel. 2557, L. Noordstr. 47-49, t.o. postk., Middelburg. mm Scooterles. Wij hebben hiervoor een moderne les- seooter. Ook verzorgen wij de opleiding voor rijbewijs C-E en D-E met een Che- vrolet-lesvrachtauto. Auto rijschool Jasperse, erk. en gedipl. F.N.O.P., Vliss.str. 1 Koudekereke, tel. 01185 343. Als U een T.V. apparaat wenst onder volle garantie, technisch verantwoorde aanleg van antennes enz. treedt dan in overleg met Radio Temme, tel. 2557, t.o. postk., L. Noordstr. 47-49, Middelburg. Ingaande 10 febr. gelden de nieuwe Philipsprijzen. NCVB. Onder leiding van mevr. Hoek stra hield de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond de maandelijkse vergadering. Mej. J. Dregmans uit Am sterdam sprak over het onderwerp: Wat is maatschappelijk werk. Met grote aan dacht werd er geluisterd. Op 20 maart zal voor de afdeling spreken ds. A. Els- hout over de Jehova getuigen. Zanguitvoering. Zaterdagavond hield de zangvereniging „Zanglust" in het ge meentelijk verenigingsgebouw de jaar lijkse uitvoering. Onderm/er werd uitge voerd: Ruth, de Hoabitische. Medewer king verleende een viertal solisten van zusterverenigingen. De leiding van de uitvoering had de heer J. Kousemaker. De belangstelling was vrij gering. KLOET1NGE Herv. kerkkoor. De jaarvergadering van het Hervormd kerkkoor was goed be zocht. Uit de jaarverslagen van secreta ris en penningmeesteresse bleek dat het koor gezond is wat ledental betreft en fi nanciële positie. Men blijft echter wel kampen met een tekort aan mannelijke krachten De heer L. Ruissen uit Kapelle di§> sinds een jaar de dirigeerstok hanteert kreeg zijn vaste aanstelling. Bij de bestuursverkiezing werd de heeir A. Sturm als secretaris herkozen. Mevr. I. Kuypers-Coppoolse stelde zich niet meer herkiesbaar als penningmeesteresse Haar plaats werd ingenomen door mej, L. Hoogstrate, die voorheen een andere bestuursfunctie bekleedde en daarin werd opgevolgd door mevr. C. Welleman- Hillebrand. De heer M. Reijnhoudt zal als voorzit» ter worden opgevolgd door ds. P. Kloos» term an. ST ANN ALAND Kolenvereniging. De Coöperatieve Ko- lenvereniging „Ons Belang" mocht het feit herdenken, dat ze voor 50 jaar werd opgericht. De voorzitter, de heer J. J, Mosselman kon in zijn openingswoord in het bijzonder een welkom toeroepen aan drie oud-voorzitters, n.l. de heer G. Goe- degebuure (wethouder), A. P. Bil, thans te Vlissingen en de ere-voorzitter W. A. Boogaard. Op 10 januari 1908 werd de vereniging opgericht, waarbij al dadelijk 120 personen zich als lid opgaven. Van de oprichters is alleen nog de heer Nies. Overbeeke in leven. In 1917 waren er 225 leden en hiervoor was maar 325 hl brandstof. Daarna is het met sprongen vooruitgegaan. Er werden omzetten ge boekt van niet minder dan 1.408.058 kg brandstof in het recordjaar 1939. Het jaar 1957 was "een gemakkelijk jaar, daar alle bestelde brandstoffen vlug kon den worden aangevoerd. Met de herden king van de gestorven leden eindigde de voorzitter dit historisch overzicht. Als tolk van de drie oud-voorzitters voerde de heer G. Goedegebuure het woord, feliciteerde „Ons Belang", haalde nog eens oude herinneringen op en bood namens deze drie oud-voorzitters een bloemstuk aan. Namens de Coöperatieve Boerenleenbank wenste de heer D. Dor- maar de vereniging een verdere groei en bloei toe en bood eveneens een bloemetje aan. Hierna volgde de afwerking van de huishoudelijke zaken. Boekhouder P. den Haan deelde mede, dat er 332.760 kg brandstoffen werden aangevoerd, waar van 371.260 kg werden afgeleverd. De in komsten hiervan bedroegen f48.328,50, terwijl de uitgaven f46.554,74 bedroegen, zodat er een batig saldo was van f 1773,76. De totale bedrijfswinst was dit jaar f455,20. De boekhouder wierp vervolgens in zijn jaarverslag een terugblik op de afgelopen 50 jaar. Het ledental bedraagt thans 565. In de plaats van de heer Jb. L. Goedegebuure Abrzn, die zich wegens zijn hoge leeftijd niet meer herkiesbaar stelde, werd in het bestuur gekozen dt heer Abr. Scherpenisse Johszn (Post meester). De heer Goedegebuure werd tot ere-lid benoemd. Ouderavond. De School met den Bijbel hield de 35ste ouderavond. De voorzitter de heer P. Quist, wees er in zijn ope ningswoord op, dat er nog steeds tekort aan personeel is, maar dat het bestuur al het mogelijke doet, om deze vacature vervuld te krijgen. Tenslotte herdacht hij de op 4 december 1957 overleden pen ningmeester C. K. Slager. Vervolgens gaf het hoofd der school, de heer Chr. Kalle een openbare les aan de zesde klas, die zeer in de smaak viel. Na de pauze volgde een referaat door onderwijzer Jb. Aarnoudse over het on derwerp: „U hebt ja gezegd". In een wel doordacht en belijnd betoog wees hij op de grote zegen, doch ook op de verant woordelijkheid van ouders, die hun kind hebben laten dopen en yat dat betekent, ook als de kinderen groter worden, spe ciaal wat betreft de keuze, niet alleen bij het lager, doch bovenal ook bij het hoger onderwijs. Hij drong er bij de ou ders op aan eerbied bij te brengen voor Gods Woord en ook voor het onderwy- zend personeel ontzag te hebben. Verder wees hij er op, dat er een nauw contact dient te zijn tussen het gezin en de school. Ds. P. Westland sprak een kort slot woord. TE KOOP te Souburg, waarin thans gevestigd een zaak in aardappelen, groenten en fruit. Spoedig te aanvaarden. Te bevr.: Braamstraat 34 Coöp. Boerenleenbank O. en W. Souburg ALLE BOEKJES kunnen worden afgehaald. Nog enige niet aangebrachte boekjes moeten alsnog op de bank worden inge leverd voor controle en rentebijschrijving. Het Bestuur. Komt naar de film strookavond van het Zoek licht in de Vrije Evang- kerk te Goes. Woensdag half acht. Toegang vrij. Een prachtige sortering, koperen- en houten kronen met glaswerk (hangend) keuze uit 40 modellen van af f32,50 reeds een kroon compl. bij: Radio Temme, t.o. postk. L. Noordstr. 47- 49, Middelburg. Elke wasdag wordt een feestdag met een Rilox snelwasser van Radio Tem me, t.o. postk., L. Noordstr. 47-49, Middelburg. Compl. met grote wringer ii f325 geheel geëmailleerd (volle garantie) Koop uw stofzuiger bij de vakman met meer dan 30-jarige ervaring. Holl. Electro, Ruton, Ritsema stofzuigers en andere in prijzen vanaf f115. Radio Temme, 't Stofzuigerhuis, L. Noordstr. 47-49, t.o. post kantoor, Middelburg. Nog steeds leveren wij U alle soorten lampekappen, wand-, tafel- en bijverlich tingen, zéér concurrerend en U kunt keuze maken uit tientallen modellen. Ra dio Temme, t.o. postk., L. Noordstr. 47-49, Middelburg Strijkijzers 220 en 127 V (50 modellen en srt),brood roosters 127-220 V, snelko kers, kookplaten, dompe laars en theelichten grote sortering. Radio Temme, t.o. postk., L. Noordstr. 47- 49, Middelburg. Zeer lage prijzen, kwalïteitsproduk- ten. PERSONEEL GEVR.: Met april, arbeider, vast werk of dagjongen. Joh. Poppe, Oostkapelle. mm Meisje voor hele of hal ve dagen. Mevr. v. d. Heu vel, Duinweg 87, Zoutelan- de. KIP! BIEZEL1NGE NCLB. In de Herv. school hield de plaatselijke afdeling van de NCLB een feestvergadering. Na het openingswoord door de voorzitter en de behandeling der huishoudelijke zaken waren er voor drachten van de voorzitter en C. v. d. Vrie. Na de pauze was er eerst een to neelstuk, waarna de bondsbestuurder M. de Hollander uit Goes het woord kreeg. Deze reikte ook het gouden CNV-insigne uit aan de heer A. Verhulst, die 25 jaar lid was. Tot slot werd opgevoerd het toneelstuk „Een raar stelletje mensen". HANSWEERT Ontspanningsavond. De Algemene Bond van Ouden van Dagen afdeling Hans- weert-Schore, daartoe in staat gesteld door de burgerij, organiseerde een ont spanningsavond. Medewerking werd verleend door een toneelgroep uit Schore. De voorzitter sprak woorden van dank aan de inwoners van Hansweert en Scho re, die door hun spontane giften het or ganiseren van deze avond mogelijk maak te en ook aan collectrice's en collectanten voor het werk daaraan besteed. Burgemeester Schipper hield een korte toespraak, waarin hij memoreerde wat de Bond van Ouden van Dagen voor zijn le den doet en wees o.m. op de sociëteit die naar hij meende nog door te weinig be jaarden werd bezocht. Daarna werd opgevoerd het kluchtspel „Anna Marie zeg jij het maar". KAPELLE A.R,-kiesvereniging. Onder voorzitter schap van de heer J. Balkenende hield de A.R.-kiesvereniging de algemene jaarver gadering. Op deze bijeenkomst werd ook de kandidatenlijst voor de komende ge meenteraadsverkiezing vastgesteld. Deze tiet er als volgt uit: 1. J. Balkenende (aftr.)2. J. de Jager Joszn (aftr.); 3. I. Slabbekoorn; 4. M. C. Duynhouwer; 5. Joh. van Liere; 6. J. C. Fossen; 7. Joh. de Jager; 8. J. A. van Neuren; 9. Chr. Smallegange; 10. J. Wisse. In zijn jaarverslag schonk de secretaris de heer I. Slabbekoorn speciaal aandacht aan het 1214-jarig bestaan der kiesver eniging. Uit dit verslag bleek o.m. dat in 1945 werd begonnen met 34 leden en thans zijn er 112. De penningmeester Joh. van Liere had over het afgelopen jaar een batig saldo van f32,76. Bij de bestuursverkiezing werden Joh. van Liere en I. Slabbekoorn herkozen. Jonge Kerk. Onder voorzitterschap van de heer P. Oele hield de jongekerkgroep haar maandelijkse vergadering. Op deze bijeenkomst heeft de heer B. J. J. R. Wal recht uit Biezelinge gesproken over „Wij en de natuur" een bijzonder interessant onderwerp waarop hij speciaal in ging op het bestaande evenwicht tussen mens en dier. Dit werd toegelicht met licht beelden. Mevr. De Dreu-Vermaire eindig de met een dagsluiting. KOUDEKERKE 3-0 achter bij de rust. Trainer vraagt wie wat lust. 't Hele elftal, als in koor.: „Geef ons Mars, daar win je door!" Mars is een kostelijke ver snapering, bereid met volle melk, chocolade, eieren en roomcaramel.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4