VCK, Koudekerke kampioen in voetbalcompetitie Veel velden afgekeurd Bijeenharken levende gemeenschappen leidt niet tot een eenheid De standen Achilles" uit Middelburg in het middelpunt van de belangstelling Blauw Wit I klopte Luctor II met 5-2 Zeeuwse oorlogsslachtoffers vergaderden te Goes Terhole volleykampioen Bevelandse heren le klas DHR HOMMES MAANDE TOT GROTE VOORZICHTIGHEID Benauwde zege van Amemuiden Weer kampioenen in zaalhandbalcompetitie GOES Drukbezochte receptie jubilerende turnvereniging De heer J. Bal geen „pees" maar „AS" van „Achilles" Zeeuwse korfbalcompetitie Enkele attracties voor 1958 Overwinningen op Bazo en EGVC Meerderheid ARP-leden over herindeling Walcheren Nagekomen advertentie Maandag 17 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Door de vele terreinafkeuringen meer dan 40 pet. der vastge stelde wedstrijden konden geen doorgang vinden is zaterdag weinig schokkends gebeurd in de zaterdagcompetitie. Arnemuiden behaalde een benauwde 10 overwinning op het zwakkere Zaamslag, in in tweede klasse A eiste VCK het kampioenschap nu definitief op en in de tweede klasse B slaagde Heinkenszand er eindelijk in een wedstrijd te winnen. In de eerste klasse wist Nieuwdorp de volle winst te behalen op het bezoekende Colijnsplaatse Boys en het gaat thans met 29 punten uit 17 wedstrijden aan de kop in deze klasse. Arnemuiden volgt met 24 punten uit 15 wedstrijden. Zaterdag heeft Nieuwdorp rust en moet Arnemuiden uitkomen tegen Rillandia. Ar nemuiden heeft nog kansen en zeer zeker zaterdagmiddag om de achterstand in te lopen. Het is dan wel noodzakelijk, dat men een hechte voorhoede opbouwt. Wanneer men zaterdag met dezelfde „kracht" tegen Rillandia in het veld komt, zoals nu tegen Zaamslag, dan zou het best eens kunnen, dat de puntjes in Rilland blijven. Het is alleen te danken aan het feit dat Zaamslag weinig produktieve schutters had want anders had Arnemuiden een volkomen ver diende nederlaag geleden. In de eerste klasse werd de wedstrijd Terneuzense BoysWemeldinge afgelast. Axel kreeg Rillandia op bezoek en stuur de het met een 52 nederlaag naar huis. Nieuwdorp won met 30 van het bezoe kende Colijnsplaatse Boys dat van de vierde plaats verdrongen werd door SPUI I, dat een gelijkspel wist te behalen op Krabbendijke (22). VCK KAMPIOEN Door een ruime zege van 70 op het bezoekende Oostkapelle I wist V.C.K. definitief het kampioenschap van de tweede klasse A te behalen. Alle andere wedstrijden in deze klasse werden af gelast, zodat er geen verschuivingen in deze klasse plaats vonden. Twee van de vijf wedstrijden in de tweede klasse B t.w. WolfaartsdijkGoes V en Yerseke IIIKloetinge I werden af gelast. De Bevelanders behaalden een ge lijkspel op Mevo I (22) wat een verre van onverdienstelijke prestatie is! Hekke- sluiter Heinkenszand noteerde zijn eerste gewonnen wedstrijd in deze competitie en het deed het meteen goed. Met een 40 nederlaag stuurde het Wissekerke naar huis! Kapelle verloor van het be zoekende S.V.D. en de uitslag 01 toont dat er weinig krachtsverschil tussen bei de ploegen bestond. OVERWICHT In de tweede klasse C gingen slechts twee wedstrijden door. Arnemuiden H won met 51 van Colijnsplaatse Boys II en doordat Nieuwdorp n niet kon spelen werd van plaats gewisseld. Koploper We meldinge n toonde zijn overwicht op hekkesluiter Kapelle H en het won met 10—3. In de tweede klasse E werden geen Wedstrijden gespeeld, zodat de standen- lijst gelijk bleef aan die uan vorige week, terwijl in de ranglijst der tweede klasse F eveneens geen verandering kwam. AZ W IH op bezoek bij Spui n nam de winst mee naar huis (51) en alsof het afgesproken was: AZW II won, even eens met 51 van Hoek II, waar zij op bezoek waren. Driewegen I verloor met 2—4 van Terneuzense Boys 2. Het eind van de zaalhandbalcompe- titie komt in zicht. Zaterdagavond zijn er weer enkele kampioenen uit de bus gekomen. In de heren tweede klasse wist Walcheren na een spannende wedstrijd tegen Volharding het kam pioenschap te veroveren. In de heren reserve eerste klasse wist Tonido II weer een overwinning te boeken, waardoor het kampioenschap in feite binnen ia Bij de dames junioren be haalde Tonido de eerste plaats. Mor gen hopen we uitgebreider op deze Oompetitie terug te komen. Samenwerking tussen Chr. partijen bij verkiezing? De A.R.-Kiesvereniging te Goes zal op 24 febr. a.s. een ledenvergadering hou den, tijdens welke de kandidaten gesteld lullen worden voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. De heer R. Zuide- ma, een van de beide huidige raadsleden voor de a.r. tê Goes, heeft zich niet meer beschikbaar gesteld, zoals w j reeds eer der berichtten. Op deze avond zal tevens het definitie ve voorstel betreffende de samenwerking bij die verkiezingen met de C.H.- en S.G.P.-kiesvereniging te Goes worden be sproken. YERSEKE Raadsvergadering. Tijdens de raads vergadering van Yerseke, die dezer dagen werd gehouden, werd de aan koop van een drietal woningen goed gekeurd. De invoering van eenrich tingsverkeer in de Noordgauwstraat ral voorlopig nog niet doorgaan. Door een der raadsleden werd geklaagd Over het gebrek aan lichtpunten aan de Molenlaan. Eerste klasse: Nieuwdorp I 1729, Ar- nem. 15-25; AZW 17-22 Spui 16-17; Colpl. Boys 1416, Krabbendijke 1616; We meldinge 1712; Tern. Boys 1411; Ril landia 144; Zaamslag 143. Tweede klasse A: V.C.K. I 1525; Meeu wen I 1519; Middelburg V 1317; Se- rooskerke I 1316; Veere I 1516; Zee land Sport IV 12—12; R.C.S. IV 13—8; Oostkapelle I 156; Nieuwland I 113. Tweede klasse B: Yerseke III 1421; Kloetinge I 1421; Mevo I 1419; S.V.D. I 15—19; Kapelle I 14—18; Kats I 17—17; Wolfaartsdijk I 15—14; Goes V 12—10; Bevelanders I 1610; Wissekerke 158; Heinkenszand I 142* 2 punten in mindering. Tweede klasse C: Wemeldinge n 1320 Arnemuiden II 1218; Nieuwdorp II 12 17; Krabbendijke n 911; Colpl. Boys II 13—11*; Rillandia II 9—8; Wolfaartsdijk II 10—4; Kloetinge II 7—2; Kapelle n 9—1. 2 punten in mindering. Tweede klasse E: 's-H. H. Kinderen 10 17; Serooskerke II 1011, V.C.K. H 11 11; Beren 11—11; Arnemuiden ill 8—10; Kats II 9—8; S.V.D. II 9—0, Tweede klasse F: Driewegen I 1319; Hoek I 1118; Tem. Boys n 1118, AZ W II 10—14; Hoek II 12—10; AZW III 128; Zaamslag II 128; Spui II 126; Driewegen H 113. Zeeuwse E.T.I. over kernenergie Op 26 februari zal de afdeling Zee land van het Nederlands Instituut voor Efficiency een vergadering houden in „De Korenbeurs" te Goes. Mr. C. J. M. Eysbouts, medewerker van het raadgevend bureau ir. K. H. van Gin- neken te Tilburg, zal een inleiding houden over het onderwerp: „Kern energie". ZEEUWSE REDERIJ II OPGERICHT Te Oostburg is de „Zeeeuwse Rede rij II" opgericht. Directeur is de heer P. W. Vroon te Breskens, voorzitter de heer G. H. Leyendijk te Middel burg. De „Zeeuwse Rederij II" heeft bij de Terneuzense scheepsbouwver- eniging een kustvaarder besteld met een laadvermogen van 1000 ton. Het schip zal in oktober in de vaort ko men. DE MIDDELBURGSE gymnastiekvereniging „Achilles" heeft zaterdagmiddag in het Nederlandsch Koffiehuis aan de Markt luister gegeven aan de viering van haar 35-jarig bestaan met een zeer druk bezochte receptie. Uit alle delen van Zeeland en zelfs van daarbuiten waren vertegenwoordigers van turnkringen en -verenigingen naar de Zeeuwse hoofdstad gekomen om het jubilerende bestuur geluk te wensen. En het waren niet alleen actieve of reeds rustende gymnasten, die de dit maal in een officieel pakje gestoken bestuursleden de hand kwamen druk ken, ook zwemmers, korfballers, voet ballers, muzikanten, enz. gaven acte de présence. Uit deze veelzijdige be langstelling bleek overduidelijk, welk een belangrijke plaats „Achilles" in 't Zeeuwse sportleven in het algemeen Voor de promotie naar de tweede klas se werd zaterdag op het Olympiaterein te Wilhelminadorp gespeeld de wedstrijd Blauw Wit 1Luctor 2. De ploeg uit Kloetinge was veruit de beste ploeg en klopte Luctor 2 met 52. Van een echte promotiesfeer was bij deze wedstrijd geen sprake, daarvoor nam Luctor 2 het veel te gemakkelijk op. Slechts in de laatste tien minuten viel het nog even verwoed aan en slaagde men erin de 50 achterstand die het toen reeds had nog te veranderen in 5—?. Blauw wit daarentegen pakte de zaken serieuzer aan en het won deze wedstrijd dan ook zeer verdiend. De stand in deze halve competitie is nu; Swift 4 4 2 2 0 6 136 BKC 3 2 1 0 5 19—6 Blauw wit 3 1113 1112 Luctor 2 Ondo 10—13 6—20 Aangezien uit deze competitie twee ploegen promoveren is het dus reeds zeker, dat Swift 4 zijn plaats in de tweede klasse behoudt. Voor de andere plaats gaat de strijd nu aleen nog tus sen BKC en Blauw wit. BKC, dat nog uit moet tegen Luctor 2 heeft de kans geheel in eigen hand; men behoeft uit deze wedstrijd slechts één punt te behalen en de promotie is een feit. Blauw wit, dat nog op bezoek moet bij Ondo zou het nog tot een beslissing kunnen brengen indien het zelf wint en indien BKC verliest van Luctor 2. Zover zien wij het echter niet komen en het moet dan ook al vreemd lopen, Indien BKC niet promoveert. en in het Middelburgse in het bijzon der, inneemt. De receptie werd niet alleen gehou den ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de vereniging, de feest viering gold ook het jubileum van de directeur-leider, de heer J. Bal, die een kwart eeuw lang op werkelijk su blieme wijze de belangen van „Achil les" heeft behartigd. Er was dan ook geen afgevaardigde of hij richtte zich behalve tot het jubilerende bestuur, ook tot de heer Bal, die door de ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur, wethouder L. J. van 't West- ende, de „as van Achilles" werd ge noemd. VEEL SYMPATHIE De heer Van 't Westende drukte in zijn speech de grote waardering - uit van het gemeentebestuur van Middel burg voor het werk van de gymna stiekvereniging „Achilles". En ook uit de andere toespraakjes bleek, dat de Middelburgse vereniging onder de overige clubs in Zeeland veel sympa thie gekweekt heeft. Voldoende kwam tot uiting, dat de heer Bai inderdaad de „as" en niet de „pees" van Achilles is. Namens de huldigingscommissie sprak de heer A. Imanse, die de heer Bal een encyclopedie aanbood. De heer Sio voerde het woord namens de Zeeuws-Brabantse Turnkring. Hij merkte op, dat „Achilles" daarin duch tig meetelt. Wel meende de heer Sio nog te moeten zeggen, dat het toch vooral belangrijk is de cursussen van het KNGV en van de Turnkring te volgen. De heer Van 't Hof van „Uit het volk, voor het volk" richtte zich spe ciaal tot de signaalafdeling van 'Achil les', waarna de heer D. A. Huysse sprak namens jie Adviescommissie Sportbelangen. De laatste spreker overhandigde het bestuur een voorzit tershamer. De receptionele sfeer werd intenser door de aanwezigheid van vele bloem stukken. De afdeling Zeeland van de Bond van Ned. Militaire oorlogsslacht offers heeft zaterdag in slot Ostende te Goes een druk bezochte en gezellige algemene jaarvergadering gehouden. Zoals elk jaar was ook nu de ere-voorzitter van de afdeling Zeeland, de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een zeer gewaardeerde gast temidden van de Zeeuwse oorlogsweduwen en invaliden, die, zo bleek duidelijk tijdens de bijeenkomst, met elkaar een innige en ste vige band hebben gesmeed. De voorzitter, de heer P. Paree, was dan ook verheugd, dat hij zoveel leden kon verwelkomen. Met enige toepasselijke woorden herdacht hij het overlijden van de heren Van Eenennaam uit Souburg en het hoofd bestuurslid Dick van de Heuvel, waar na staande een minuut stilte in acht werd genomtn. De heer Paree deelde mede, dat actie Appèl II op stapel staat, nadat actie Appèl I zo buitengewoon goed geslaagd is en dat dit jaar de W.V.F.- dag .waarschijnlijk in Zeeuwsch-Vlaan- deren zal worden gehouden. Ook voor 1958 staan de leden weer enkele aan trekkelijke attracties te wachten en zal alles gedaan worden om de leden te helpen. De dank hiervoor zal nog eens extra onderstreept worden door het afstaan van een kleine bijdrage bij het innen van de pensioenen. De penningmeester, de heer P. Bostelaar, maakte melding van een batig saldo van f772,14 en wekte de leden op zoveel mogelijk mee te doen aan de acties. De secretaris, de heer M. de Dreu, sprak van de vele activiteiten in 1957. Het aantal leden bedraagt 51 oorlogsweduwen en 97 oorlogsinvaliden. De heren P. Paree, J. Bostelaar en M. de Dreu werden bij acclamatie in het bestuur herkozen. Het hoofdbestuurslid, majoor A. F. van Velsen, sprak over het werk van de B.N.M.O. Het is een gelukkig feit, aldus spreker, dat de militaire oor logsslachtoffers zich na 1945 hebben georganiseerd, anders waren ze waar schijnlijk bij de vergeten groepen te recht gekomen. De problemen van de bond zijn vele. „Behalve een strijd organisatie, zijn we ook een bond, d.w.z. door banden, gesmeed door de kogels, zijn we met elkaar verbonden. Uitvoerig sprak maj. Van Velsen over de ledenwerfactie. „Meer le den. des te harder en indringerder kan onze stem klinken bij het over leg". Tot slot belichtte hij o.m. het plan-Doorn, de sport, de vakantie voor weduwen en blinde-aange- legenheden. „Belangrijke zaken, waarmee het hoofdbestuur zich in tensief bezig houdt." Jhr. de Casembroot was zeer blij aanwezig te kunnen zijn, zo bleek uit zijn toespraak. „Het is een moeilijk jaar geweest voor de oorlogsinvaliden en ook dit jaar zullen er weer pro blemen zijn. Wat thans in Indonesië gebeurt moet voor velen een tik op het hoofd zijn. In ons land speelt thans de werkgelegenheid een grote rol. In Zeeland is echter nog geen en kele oorlogsinvalide, die werk zoekt. En daar ben ik zeer blij mee", aldus de Commissaris. Na de lunch gaf in de middaguren de heer J. Goderie een interessante toelichting bij enkele films over het werk van de Moveo. Ex-politieke gevangenen vergaderen in Breda Het jaarlijkse congres van de Ver eniging van Ex-politieke Gevangenen (uit de bezettingstijd) zal 16, 17 en 18 juni te Breda worden gehouden. Het is voor de tweede keer, dat een dergelijk congres in het zuiden wordt gehouden en het betekent tevens de twaalfde jaarbijeenkomst van de ver eniging. Dit congres zal 500 deelne mers tellen, van wie er reeds 250 on derdak gevonden hebben bij de Bre dase burgerij. Het hoogtepunt van dit congres zal 17 juni zijn: op die dag wordt de opstand in Oost-Duitsland herdacht. De herenteams van Bazo (Goes) en Terhole hebben zaterdagmiddag hard gevochten om de kampioenstitel in de Zuidbevelandse volleybalcompetitie le klas. Hoewel Bazo uitstekend partij gaf en kans maakte op gelijk spel, won nen de jeugdiger Zeeuwsvlamingen tenslotte toch met 30. (154, 1510, 15li). Verrassende spanning ontstond even later, toen het veel lager ge plaatste EGVC (Goes) de Zeeuwsvlamingen eenmaal op de knieën dwong, maar Terhole zegevierde uiteindelijk door technisch beter spel met 18 (0—15, 15—13, 11—15, 5—15) en was daardoor kampioen geworden in de eerste klasse heren. Bij de heren 2e klas wist Smash OKK een 31 nederlaag toe te brengen, hoewel er voor de jonge Goese gymnasten een duidelijk gelijkspel in de lucht zat. (Op de wedstrijden Bazo-Terhole en SmashOKK komen wij morgen in een uitvoeriger verslag terug). OP ENKELE uitzonderingen na ligt de herindeling van Walcheren het overgrote deel van de anti-revolutionairen op dit eiland zwaar op de maag, zo betoogde de heer J. Hommes uit Nieuwdorp, zaterdag middag in Serooskerke tijdens een bijeenkomst van de centrale Anti Revolutionaire kiesverenigingen op Walcheren. Met prof. v. d. Pot, een groot kenner van het staatsrecht, was de heer Hommes het eens, dat het zonder voldoende noodzaak samen voegen van gemeenten, het bijeenharken van levende gemeenschap pen is tot één geheel, dat echter nooit een eenheid wordt. Men zal met de onderhavige materie uiterst voorzichtig moeten omspringen. Met klem zei de heer Hommes, dat wanneer niet overduidelijk aan getoond wordt, dat grotere gemeenten meer bestuurskracht hebben dan kleine gemeenten, men van deze laatste categorie dient af te blijven. C.J.M.V.-congres naar Amersfoort Het congres van het Christelijk Jonge Mannen Verbond op 14 en 15 mei a.s. zal niet zoals aanvankelijk is bericht in Amsterdam, doch in Amersfoort worden gehouden. De ge wenste zaalruimte was in de hoofd- etad niet meer te verkrijgen. Het con gres zal nu vergaderen in de Her vormde Bergkek. De ontspanningsr- avond op 14 mei vindt plaats in de makthallen. 0 Hedenmiddag om half vijf komt de raad van Zoutelande in spoedeisende ver gadering bijeen voor het nemen van fi nanciële beslissingen. DRIE VRAGEN De heer Hommes wilde zich niet beperken tot het bespreken van de plannen tot herindeling van de ge meenten op Walcheren, doch een weergave trachten te geven* van de a.r. zienswijze op herindeling en sa menvoeging van gemeenten in het algemeen. De antirevolutionairen staan in het algemeen, aldus spreker, gereserveerd tegenover annexatie en ingrijpende grenswijzigingen. De volgende vragen moeten worden gesteld: 1. hoe denkt de burgerij over de plannen? 2. bestaat er werkelijk behoefte aan herindeling of is er slechts sprake van een zucht naar concentratie en nivellering? 3. kan door middel van samenwerking het zelfde doei niet worden bereikt? Het aantal kleine gemeenten in Nederland is, aldus spreker, niet ver ontrustend groot. Niettemin maakt men zich van alle kanten op om de kleine gemeenten de nek om te draaien. De kardinale fout, die men hierbij maakt is volgens de heer Hommes, dat men het moderne staatkundige leven wil rationaliseren. Hij meende, dat enkele jaren geleden Gedeputeer de Staten van Zeeland deze fout ook hebben gemaakt, toen zij t.a.v. de sa neringsplannen voor Walcheren op merkten, dat de kleine gemeenten niet langer hun taak naar behoren kunnen vervullen. Dat is niet waar, aldus de heer Hommes. In Friesland, waar men gro te plattelandsgemeenten heeft, is ge bleken dat deze in feite toch geen gemeenschap vormen. BESTUURSKRACHT De heer Hommes hield vervolgens een pleidooi voor samenwerking tus sen diverse gemeenten en hij zeide te menen dat in het verleden in Zee land is getoond dat men tot een zeer behoorlijke samenwerking kan komen. Er zijn hechte dorpsgemeenschappen gemeente, die in het verleden heeft bewezen, over onvoldoende bestuurs kracht te beschikken. Alle gemeenten hebben een eigen burgemeester, uitgezonderd Bigge- kerke. De heer Hommes betoogde, dat de burgerij geen interesse toont voor herindeling. Zouden, zo vroeg hij, Domburg, Oostkapelle en Vrouwen polder, samengevoegd tot één ge meente, een betere eenheid vormen dan elk der gemeenten afzonderlijk? De samenvoeging van Arnemuiden en Nieuw- en Sint-Joosland zal, zoals reeds is gebleken, met het oog op het verschil in bevolkingsstructuur, geen bevrediging schenken en denkt men in Vrouwenpolder en in Domburg ge lijk over de recreatie? Souburg wil men ten offer doen vallen aan de expansiezucht van VIis- singen en men meent ten onrechte, aldus de heer Hommes, dat Sint Lau rens zijn eigen boontjes niet meer kan doppen. OFFER In feite ligt, zo besloot spreker, aan het herindelingsplan de gedach te ten grondslag, dat men een offer wil brengen op het altaar van de doel matigheidsgedachte. De heer Hommes zei niet afwijzend te staan t.a.v. het aanbrengen van grenscorrecties. Burgemeester W. Baas van Sint- Laurens wilde liever niet spreken van herindelingsplannen, maar van vage ideeën, die bij de minister be staan. Het verdroot hem echter, dat sommige gemeenten al het hoofd in de schoot leggen, door te beweren, dat als dan toch samenvoeging moet geschieden, zij het liefst bij die of die gemeente wilden komen. De heer Baas vond dit koren op de molen van de minister. Het liefst had hij over de gehele linie een positief „neen' gehoord. KRACHTIG „NEEN' Dé burgemeester van Sint-Laurens en er is op Walcheren geen enkele bleek toch niet zo optimistisch als hij aanvankelijk leek. Wanneer men een aantal kleine gemeenten gaat „oprui men", wordt het aantal gemeenten in Zeeland (wanneer men ook op Schou- wen-Duiveland herindeling zou toe passen) uiteraard sterk verminderd. En wanneer straks het Deltaplan ge reed is en Zeeland dus dichter bij de Randstad Holland is komen te liggen, dan zal, aldus de heer Baas, men in Den Haag zich misschien afvragen of het nog zin heeft er een provincie Zeeland op na te houden. Walcheren moet het spit afbijten voor heel de provincie, en een krachtig „neen" laten horen tegen de minister, „opdat we straks niet worden opgeslokt door Zuid-Holland". De heer L. v. d. Hiele, gemeente secretaris van Veere, zei, dat wanneer de sanering van gemeenten op Wal cheren doorgang zal vinden, het maat schappelijk werk op het platteland van Walcheren hiervan schade zal ondervinden, doordat de inkomsten aanzienlijk zullen verminderen. ANDERE MENINGEN Men hangt teveel aan h et histo risch gewordene, vond de heer P. Goedbloed uit Domburg. De Anti- Revolutionairen moeten ook beseffen, dat de wereld in een stadium van vooruitgang verkeert, wat ook zijn weerslag vindt in de plaatselijke ge meenschappen. De heer J. Goedbloed uit Middel burg geloofde niet in discriminatie. Hoe kunnen kleine gemeenten in deze tijd nog behoorlijk hun taak vervul len? Grotere gemeenschappen staan volgens hem sterker tegenover de cen trale overheid. Het was zijn vaste overtuiging, dat men in het kader van het Deltaplan niet veel meer heeft aan kleine geme'fenten. PIJLER BESTUURSKERN In zijn antwoord aan de heer J. Goedbloed zei de heer Hommes, dat het hem juist ging om de bestuurlijke kern in een dorpsgemeenschap. Wordt die kern weggehaald, dan ontneemt men de kleine gemeente het hart. Dit was een van de grootste bezwaren, die spreker tegen de ministeriële plan nen had. „U woont zelf in 's-Heer Arends- kerke, een gemeente met vier dor pen, en dat is toch een gezonde ge meente?" had de heer Goedbloed vra gend tegengeworpen. Maar de heer Hommes, die deze vraag stellig ver wacht had, onthulde, dat 's-Heer De stand is nu bij de heren le klas: Terhole Bazo A.V. '56 Astra I EGVG Lamswaarde 10 7 8 0 1 16 2 13 3 9 3 7 4 4 7 1 Bij de heren 2e klas gaat Smash op koj (12 uit 8), op de voet gevolgd door Astra II (11 uit 7), OKK (7 uit 6), Neptunes (5 uit 7), Astra III (4 uit 6) en Vlam (1 uit 6). Bij de dames waren de uitslagen: EGVC—Astra 0—3; Smash—OKK II 3—0, zodat Astra nu de leiding heeft met 11 punten uit zes wedstrijden, gevolgd door Bazo (10 uit 7), OKK I (7 uit 5), Smash (5 uit 6), EGVC (1 uit 6) en OKK II (0 uit 4). GRIJPSKERKE A.R. gezinsavond. Op de donderdag avond gehouden gezinsavond, georgani seerd door de A.R. kiesvereniging te Grijpskerke, heeft het lid der Ged. Sta ten de heer A. Schout voor een 70-tal aanwezigen gesproken over „Hedendaag se politieke problemen". Spreker wees op de machtsconcentratie in deze wereld. De binnenlandse politiek behandelende wees hij op onze taak mee te werken aan de bestrijding der werkloosheid. Dit probleem en ook dat der woningnood schreeuwt om een oplossing. De P.v.d.A. die ons wel eens iets verwijt uit de jaren 19301940 heeft na twaalf jaar regerings. partij de woningnood nog niet opgelost. Tenslotte besprak de heer Schout da Prov. en gemeentelijke politiek, waarbij hij zijn mening gaf over het Sloeplan, dat hij hartelijk toejuichte, door de meer dere werkgelegenheid, het drie-eilanden plan en de samenvoeging van gemeenten in Zeeland. Deze goed geslaagde vergadering, dia onder leiding stond van de heer A. Fran- cke, werd opgeluisterd door koorzang, onder leiding van de heer F. Dronkers. Bouw van Amerikaanse atoomduikboot In gezaghebbende Amerikaanse kringen verwacht men, dat de drie atoomduikboten voor het lanceren van polarisraketten, die de Amerikaan se marine heeft besteld, voor 1960 gebouw! zullen worden. De eerste van de drie duikboten zal circa 110 mijoen dollar kosten, de andere twee elk circa 90 miljoen. Burgemeester en Wethouders van Middelburg vestigen er de aandacht op, dat de nieuwe Burgemeester mr. J. de Widt zal worden geïnstalleerd in een openbare raadsvergadering op woensdag 19 dezer. Na afloop (aan vang ongeveer 15.30 uur) zal de Bur gemeester recipiëren voor autoritei ten, organisaties en particulieren. is. Zou men aan Lewedorp en Nieuw dorp vragen wat zij liever wilden: bij 's-Heer Arendskerke of zelfstandig, aldus spreker, wel. zij zouden het laatste kiezen. Zo zal het ook op Wal cheren worden als de plannen door- Arendskerke verre van een eenheid gaan, besloot hij.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2