Ontwikkelingsdag van kleinfruit voor teelt DE TENTACTIE AFGESLOTEN met 1.726,12 Babbelaars Grote aanpak kan goede resultaten geven BAAYENS Hartelijk afscheid op Chr. huishoudschool VH. A.kerke Knap op die kale schatting met Ceta Bever Bnitenbijts Te Zoutelande trouwt men in het verenigingsgebouw NAAR MEER PRODUKT EN MINDER ARBEID Toenemende belangstelling Raad Vlissingen acht part-time U.T.S. nodig De speciaalzaak voor uw Bril Directrice stapt in huwelijksboot Nu gemeentehuis wordt gesloopt Primeur van toernee*'58 voor Zeeland Hoedekenskerke T^euwóe GM en GM Bestrijder.... Hutspot Tent-slot emii Zeeuwen naar de Vierdaagse Westkapelle gaat geldlening aan f£aterdag 15 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Meer produktie en minder arbeid. Daar ging het over op de gisteren .n Kapelle gehouden ontwikkelingsdag voor de kleinfruitteelt, waarvoor een bij eonder grote belangstelling bestond, zo groot zelfs dat alle bezoekers geen plaats konden vinden in hotel „De Zwaan" waar meer dan 300 zitplaatsen waren. De organisatie van deze dag ging nit van de veiling „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" in samenwerking met de N.F.O.-afdeling voor deze omgeving en de vereniging van oud-leerlingen van Tuinbouwwintercursussen. De leiding berustte bij de heer P. J. J. Dekker uit Wemeldinge, die in zijn openingswoord sprak over de groeiende belangstelling voor de teelt van klein fruit (aardbeien, frambozen, bessen en bramen) in deze omgeving. Over deze ontwikkeling en de sterk toegenomen belangstelling toonde aan het eind van de dag ook ir. J. J. van Hennik, de Zeeuwse rijkstuinbouwconsu- lent zich zeer verheugd. hem had de windbeschutting in de kleinfruitteelt als onderwerp. Met tal van grafieken toonde deze spr. het grote nut van windsingels aan. In een strook van zes maal de hoogte, vanaf het windscherm, kwam men in vergelijking met onbeschutte percelen aan een produktieverhoging van 35 procent bij aardbeien en ook werd door de gemiddeld wat hogere tempe raturen bij aanwezigheid van een windschut de oogst met ongeveer een week vervroegd. Teelt in Schotland Ir. B. Roelofsen te Goes, speciaal be last met de bevordering van produktie en afzet van kleinfruit, sprak over een door hem gemaakte studiereis naar Schotland en vertoonde daarvan vele fraaie plaatjes. De heer Van Hennik merkte o.a. op, dat er in het gebied rond Kapelle-Bie zelinge een areaal van 300 ha. klein fruit is. Op de veiling in Kapelle-Bie zelinge bedroeg de opbrengst van deze produkten het afgelopen jaar rond 3 tniljoen gulden en een eenvoudige re kensom leert dus dat de gemiddelde opbrengst f 10.00.per ha was. Uit ervaringen in het buitenland (Schotland) is gebleken, dat een grote aanpak van kleinfruitteelt goede resultaten kan geven. Er is bij sommi gen een angst voor överproduktie, al- aus ir. Van Hennik, maar hij zeide hiervoor niet bevreesd te zijn. De kleinfruitteelt heeft als zeer groot voordeel dat er belangrijk minder ge ïnvesteerd moet worden dan bij de teelt van hard fruit en bij de groente teelt. Hij waarschuwde echter tegen on doordachte uitbreiding, want vooral het vraagstuk van de arbeidskrachten tijdens de pluk mag niet over het hoofd worden gezien. Een ha. fram bozen bijv. vraagt tijdens de pluk 3.000 arbeidsuren. Op de proeftuin voor de kleinfruitteelt in Kapelle worden vele Werkzaamheden verricht om de teelt pp een hoger plan te brengen en de heer Dekker maakte met dankbaar heid gewag van de mogelijkheden wel ke de overheid biedt om dit onderzoek te laten verrichten. De heer Dekker wees ook nadrukkelijk op de noodza kelijkheid van vakbekwame mensen en sprak de hoop uit, dat de voorlich tingsdienst blijvend het goede werk zal-mogen doen-wat nu aan .de gang is. Virusbestrijding Dr. H. J. de Fluiter, hoofd van de afdeling Entomologie van het Instituut Voor Plantenziektekundig onderzoek te Wageningen, was de eerste spreker op deze ontwikkelingsdag. Hij besprak de mogelijkheden van ziektebestrijding bij aardbeien door bladluisbestrijding. Overal waar aardbeien worden ge teeld, treden na enige tijd degeneratie- verschijnselen op. Hoe ouder het ge was wordt, hoe sterker dit naar voren komt. Deze degeneratie wordt veroor zaakt door virusziekten en deze zijn zeer moeilijk te bestrijden. Uit onder zoekingen is gebleken dat virusziekten worden verspreid door luizen en wel in het bijzonder door de aardbeiknots- haarluis. Proeven met bestrijding van deze luizen hebben aangetoond dat hierdoor ook verspreiding van virus ziekten wordt voorkomen en daarom deed spr. een dringend beroep op de feeuwse aardbeienkwekers, om de be strijding van deze luis met kracht ter hand te nemen. Dit moet algemeen ge- Deuren. Chemische onkruidbestrijdiug Dr. ir. W. v. d. Zweep, onderzoeker bij het instituut voor Biologisch en Scheikundig onderzoek van Land bouwgewassen te Wageningen had tot De gemeenteraad van Vlissingen heeft vrijdagavond als haar oordeel uitgesproken, dat de oprichting en in standhouding van een uitgebreid tech nische school met part-time onderwijs nodig is, dit mede in verband met de grote plannen voor een toenemende Zeeuwse Industrialisatie, vooral aan de Seheldemond. Men uitte grote erkente lijkheid aan de initiatiefnemers en sprak de hoop uit, dat met medewer king van het bedrijfsleven de school yal groeien. Het a.r.-raadslid ir. J. Krietemeijer rekende erop, dat het ge meentebestuur diligent zal zijn ten aanzien van het omzetten van een part-ttme in een full-time school, doch Wethouder Poppe moest meedelen, dat dit niet mogelijk is. Part-time onderwijs is voortgeko men uit het avondonderwijs, dat thans Overal verloopt De aanspraken op een normale u.ts. zijn er echter niet min der om geworden, en het verzoek aan de minister om Vlissingen voor de vol gende begroting op de lijst voor een ü.t.s. te zetten, is reeds In zee. Men besloot tot het aangaan van een geldlening, groot f399.000, met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, te gen een rentevoet van 6 Het geld is bestemd voor consolidatie c.q. verdere financiering van de onderhanden zijn de werken. Op gestelde vragen deelde wethou der Poppe mee, dat het geld gebruikt tal worden voor woningwethouw, Waardoor het rijk de lasten tussen 4 en 6 pet rente op zich zal nemen. Men be sloot voorts tot het aangaan van een geldlening, groot x 200.000, bij dezelfde bankinstelling en tegen dezelfde ren tevoet voor de aankoop van gronden m het plan-Paauwenburg. Na afloop Is men in besloten vergadering gegaan. taak om de aanwezigen mededelingen te doen over de mogelijkheden van chemische onkruidbestrijding bij kleinfruit. Daarbij beperkte hij zich tot de aardbeien, waarvoor weliswaar door de P.D. nog geen chemische be strijdingsmiddel is vrij gegeven maar waarvoor toch overal grote belangstel ling bestaat en vele proeven zijn geno men. Met het middel CIPC werden in sommige gevallen goede resultaten be haald. Op grote schaal kan dit nog niet worden toegepast maar er zitten on getwijfeld mogelijkheden in voor de toekomst. Windbeschutting Ir. J. A. van Rhee, onderzoeker bij het Instituut voor Toegepast Biolo gisch onderzoek in de natuur te Am- SEROOSKERKE tW.) Rectificatie NCVB. De jaarvergade ring van de NCVB te Serooskerke (W) zal niet op 26 maart (zoals op pag. 9 van dit blad is gemeld), maar op 27 maart a.s. worden gehouden. De volgende gewone vergadering is op 5 maart, wanneer de heer Kalis- waard van de Vrije Universiteit zal spreken over „Dokter en het ziekbed". De recherche te Vlissingen heeft een op Walcheren wonende man gear resteerd die in Vlissingen 15 aanran dingen heeft gepleegd. Hjj heeft be kend. In «wonden mededeling (Adv.) Ingezonden mededeling (adv.) KRU1NINGEN N.C.V.B. Voor de afdeling van de N. C.V.B., die woensdag haar maandelijk se bijeenkomst hield in het Dorpshuis te Kruiningen, sprak de heer G. Vleu gel, hoofd van de Koningin Wilhelmi- naschool te Goes, over het buitenge woon lager onderwijs. De Hervormde Vrouwenvereniging en de afdeling van de N.C.V.B. te Kruiningen zullen te zamen deelnemen aan de Vrouwenwereldgebedsdag, te houden in Ons Dorpshuis, op 21 febru ari a.s. Op bijzonder hartelijke wijze Is gistermiddag in het verenigingsgebouw te 's-Heer Arendskerke afscheid geno men van mej. A. v. d. Wetering als di rectrice van de Chr. Landbouwhuis- hondschool aldaar, wegens haar voor genomen huwelijk, „Ik heb nog nooit meegemaakt, dat iemand die maar an derhalf jaar ergens heeft gewerkt, een zo groots afscheidsfeest op touw werd gezet", aldus de heer C. de Putter, voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., „Wel een teken, dat mej. Van der Lee- den in die korte tijd zich een bijzon dere plaats Meelt weten te veroveren". Burgemeester D. M. Vermet, die met wethouder M. Schipper en de gemeen tesecretaris G. M. de Schipper tegen woordig was, sprak woorden van dank namens het gemeentebestuur voor het prettige contact met de directrice en bood een wandkleed aan. Ook de heer C. de Putter roemde, namens de Zeeuwse C.B.T.B., het vele goede, op bouwende werk van mej. v. d. Wete ring aan deze jonge school. Woorden van waardering en dank werden voorts nog gesproken door mej. Boudeling, directrice van de Chr. Huishoudschool te Middelburg, namens de huishoud scholen te Bruinisse, Kruiningen, Ove- zande en Middelburg, en de heer H. W. Ellenkamp, hoofd van de Land bouwschool te 's-Heer Arendskerke, namens de besturen van de C.B.T.B. en de Huishoudschool. Laatstgenoemde bood een electrisch straalkacheltje aan, waarna een oud-leerling een bloem stuk offreerde en de leerlingen een moderne kapstok aanboden. Met als gangmaker de heer J. J. de Jager te Kapelle, die namens bestuur en leerkrachten een grote, koperen bloemenbak overhandigde, werd onder "grote hilariteit /de heer Abr. de Feij- ter uit Cadzand door de leerkrachten getest op zijn kwaliteiten als a.s. echt genoot van mep. v. d. Wetering. De leerlingen deden op hun beurt, o.l.v. mej. Dekker, een openhartig boekje open over de vrolijke lotgevallen met de directrice. De leerlingen zorgden voor een prettige afwisseling door en kele zangnummers. Het werd een zeer gezellige af- scheidsmiddag, die ook nog werd bij gewoond door de heer Krijger, be stuurslid van de C.B.T.B. afd. Zuid- Beveland en de directrices van de Chr. Landbouwhuishoudscholen te Bruinis se en Middelburg, en van de R.K. Huishoudschool te Ovezande. De lei ding berustte bij de heer H. W. Ellen kamp. Deze zomer zal voor de Zeeuwse badplaats Zoutelande door velen de Zeeuwse Rivièra genoemd in het teken staan van de afbraak. De grote sloop is begonnen. Niet minder dan 27 panden in de drukke dorpsstraat moeten verdwijnen voor de verzwaring van de zeewering, die juist op het punt, waar deze dorpsstraat een scherpe bocht maakt onder aan de duin voet, beangstigend smal is. Een dun wandje steile duin is alles wat Walcheren hier kan stellen tegenover de zee, die op deze uitspringende punt van het eiland bij zuidwester storm hoog kan opbeuken. Dat kan niet langer, vinden de technici van de Polder Wal cheren. Er moet een zware dijk achter het duin komen. Dat is door technici misschien ge makkelijk gezegd maar in de prak tijk betekent dit een diep ingrijpen in het dorpsleven van Zoutelande, waar zoals gezegd de hoofdstraat vlak onder langs de duinen loopt. Die hoofdstraat dient dus voor een groot deel te verdwijnen. Bijna dertig pan den, waaronder twee restaurants en het intieme gemeentehuisje. Met de sloop van drie panden is inmiddels begonnen. Hierbij is ook de ouder lijke woning van bloemist Melis, die vorig jaar een voor sloop bestemde nieuwe woning uit het duingebied opkocht, deze steen voor steen af brak en de woning in zijn tuinderij optrok, zodat hij eindelijk kon trou wen. Het gemeentehuis wordt thans eveneens afgebroken en van binnen is het reeds geheel onttakeld. De ambtenaren en de gemeentesecreta ris zitten thans in een oude boeren woning. Raadsvergaderingen en trouwplechtigheden kunnen daar echter niet plaats vinden, zodat hier voor het verenigingsgebouw moet worden ingeschakeld Deze hele geschiedenis baart het gemeentebestuur grote zorgen. Niet in de eerste plaats het feit, dat Zou telande thans geen gemeentehuis meer heeft. Als het in verband met de her indeling van Walcheren samenge voegd zal worden met Biggekerke en Zoutelande tot één grote gemeente zal er wel een gemeentehuis komen. De grootste zorgen heeft men voor de fi nanciële konsekwenties, die aan deze massa-sloop zijn verbonden. Want de bewoners van de overige sloop-pan- den moeten elders in de gemeente herbouwen en waar zouden zij an ders dan bij het gemeentebestuur om steun aankloppen? Reeds tienduizenden guldens heeft het gemeentebestuur van dit nog lang geen duizend zielen tellende plaatsje In defce afbraak en nieuwe opbouw gestoken. Het eind is nog verre van in zicht. De Bank van Ne derlandse gemeenten heeft nu een le ning van één ton toegezegd, maar ook dat is nog niet voldoende. Of het Rijk steun zal geven js nog niet ze ker. De beichten, die het gemeente bestuur daaromtrent bereiken zijn no'g uitermate vaag. san De afbraak van de 27 panden gaat Zoutelande in etappes uitvoeren. De DE TENT-ACTIE, die in deze rubriek gedurende enkele maanden gevoerd is, wordt vandaag afgesloten. Met een totaalbedrag aan giften uit Zeeland van 1.726,72. Vanaf deze plaats nogmaals hartelijk dank aan al die goede gevers, wier hart warm klopt voor het Youth for Christ-werk. Een prachtig bedrag, waar mee niet alleen Artemis, maar vooral ook Y.F.C. bij zonder blij is. Want dat geld zal worden besteed voor de rallys en campagnes in ons land. Er bestaan grote plannen. Zeer binnenkort vertel ik u daarover meer. pagina's gestencild: „Betaal Voor Zeeland is er meer goed nieuws op komst. Het landelijke toernee, dat deze zomer op nieuw-opgezette, originele wijze wordt uitge voerd, zal namelijk officieel in Goes starten. Dan wordt door een hoge provinciale autoriteit het Zeeuwse aan deel in dit werk officieel overgedragen. En dan begint de toernee door Zeeland. Elke goede ge ver zal dan persoonlijk kun nen aanschouwen, op welke wijze zijn gift is besteed. Maar daarover hoop ik u over enkele dagen nader te vertellen, wanneer alle plan nen van het landelijk comi té nauwkeurig zijn uitge werkt. U kunt er in elk geval van overtuigd zijn, dat mede dank zij uw gift dit jaar voor Youth for Christ „het Zeeuwse jaar" za! zijn. Daar om wordt het toernee dan ook in ons gewest gestart. 9 NUMMER ZES is geari- riveerd. Ik bedoel, dat na Wolphaartsdijk, Rilland, 's-H. Arendskerke, Krabbendijke en Koudekerks nu ook Hoe dekenskerke een eigen ge- meentekrantje blijkt te be zitten. Een onbekend geble ven inwoner van dit stille, maar prettige dorp, stuurde mfj een exemplaar. Met gro te letter» staat er over twee reinigingsrechten en hon denbelasting in januari". Dat wordt de inwoners nog eens op het hart gedrukt, want daarna is er geen compassie meer. Dat wordt dan boete. Voor een vergeten vuilnis emmer f 1,en voor een over het hoofd geziene hond f5,-. De gemeenteiyke Ujk- wagen is aan kant gezet, zo lees ik. Daar de landbouwers steeds meer paarden van de hand hebben gedaan, werd het moeilijk voor dit werk een paard te krijgen, dat vol deed aan een passende kleur en ook „schrikvrij" was. Er is nu een overeenkomst ge troffen met iemand uit 's-Gravenpolder, die voortaan de begrafenissen zal verzor gen met een ïykauto. HET MAG een prestatie genoemd worden van de DAF-fabrieken, dat men de gegevens over de eerste Ne derlandse personenauto tot het laatste moment geheim heeft weten te houden. Hon derden journalisten uit tal van landen waren op zoek naar dat nieuws, waarvan men wist dat het een revo lutionair type zou betreffen. Maar DAF bleef potdicht. Dat deed me denken aan een recent voorval bij de in- troduktie van de nieuwste Ford-creatie, de EDSEL. De introduktie-campagne voor ONZE FOTOGRAAF knipte tijdens een zwerf tocht door Zeeuwsch-Vlaande ren deze plaat in AXEL, niet ver van het stadhuis verwij derd. „Herensalon" staat er op het raam geschilderd. Niets bijzonders, maar als u het opschrift van het bordje naast het raam leest, dan weet ik niet meer wat ik van die „Axelenezen" moet den ken. Je haren zouden ervan ten berge rijzen de Edsel was zorgvuldig voorbereid. Ongelofelijk veel denkwerk was daarin ge ïnvesteerd, en men had aan alles gedacht.Tenminste. Op de avond, dat de Edsel aan de pers zou worden voorgesteld, was een groot scheepse party gearrangeerd en daarvoor had men een be roemde band gehuurd, de voortzetting van het nog be roemder orkest GLENN MILLER. En toen alles klaar was en de TV-camera's op het toneeldoek werden inge steld, ontdekte een hoge Ford-functionaris, dat de band op hun muziekstan daards de initialen van hun beroemde oprichter Glenn Miller had geschilder. Als u weet, dat G.M, te vens de initialen zijn van General Motors, een van Fords zwaarste concurrenten, dan is er weinig fantasie no dig, om zich in te denken, hoe de Ford-mens en. d.e schrik van hun leven beleef den. HET LEEK wel huts pot, die Babbelaar van gis teren. Dat kwamen enkele lezers my vertellen. En te recht, want sommige regels waren bepaald hinderlijk door elkaar gehutseld. Mede te wyten aan een technische storing op onze zetterij, waardoor revisie onmogelijk was. Ik hoop, dat de lezers deze puzzle hebben kunnen oplossen. Weest u er echter vaa verzekerd, dat zulke puzzles voortaan naar de puzzlerubriek zullen worden verwezen. „IK KREEG een dollar om nuttig te besteden. Ik dacht en peinsde: hoe zou ik dat inkleden?" zo begint J. te WEMELDIN GE enu raadt het al, die dollar kwam in de Tent-pot terecht. Deze lezer had al eens eerder een bijdrage ge stuurd in combinatie met een familielid, „maar deze kleine gave kan er nog wel bij", al dus de brief. Hartelijk dank. Dan nog een heel bijzon dere gift ad f 100.van een lezer uit KRABBENDIJKE, die onbekend wenst te blij ven, f 2,van A. J. V. te KRUININGEN en een „nako mertje" van f2,50 van zekere X. Heel veel dank. Onze (voorlopige) eindstand wordt dan f 1.726,72. Voor eventuele „nakomertjes" staat onze giro (27.42.89) en postbus (no. 4 te Goes) natuurlijk nog altijd open. 0 MET GENOEGEN heb ik kunnen constateren, dat er elk jaar meer Zeeuwen naar Nymegen trekken om er in de laatste week van juli aan de Vierdaagse mee te doen. Ons dagblad stuurt dan ook elk jaar een speciale verslaggever naar de Karelsstad, om onze lezers van de Zeeuwse tippe laars op de hoogte te houden. Het bericht, dat „Achilles" te Middelburg een groep van Zeeuwse wandelaars tracht op touw te zetten, is bij onze sportredactie dan ook met vreugde begroet. Voorheen nam de Nat. Reserve Zeeland wel als groep deel, maar daar-bleef het dan ook bij. Achilles wil nu de individuele vremdel- keien uit ons gewest in één groep verenigen en dan geza- meniyk gaan trainen. Ik wens hen van harte succes! eerste drie zijn onderhanden. Acht worden er binnenkort door de Polder Walcheren aanbesteed. Aan het eind van het jaar, zo zegt het gemeente bestuur, moeten ze alle 27 gesloopt zijn. Het polderbestuur denkt daar an ders over. „Zo spoedig mogelijk, want met de versterking van de zeewering willen we die voorjaar als beginnen". Gemeenteraad Ritthem Een dezer dagen vergaderde de raad der gemeente Ritthem onder voorzit terschap van burgemeester P. Daniëlsa. De voorzitter releveerde in zijn nieuw jaarsrede dat juist voor de bestedings beperking in 1957 de nieuwe straatver lichting gereed was gekomen. Hij zei verheugd te zijn met de aanleg van het nieuwe sportterrein en prees de yver van de leden van „Atlas", die het kleedlokaal geheel belangeloos hadden gebouwd. Tenslotte memoreerde spre ker het heengaan van de gemeenteont vanger, de heer Joh. de Visser en het indiensttreden van zijn opvolger. De heer W. Boogaard sprak namens de raad de burgemeester hierna toe. Aan het bestuur van de vereniging voor Christelijk 1 ager onderwijs zal voor het jaar 1958 een voorschot wor den verstrekt van f 3332,Aan het schoolbestuur werd toestemming ver- leennd een begroting van de kosten te doen opmaken voor een grondig her stel van het door zout aangetaste schoolgebouw. Een vordering uit het jaar 1944 ad f 1574 op de voormalige Duitse wehrmacht is thans door het rijk betaald. De rekening 1957 van het burgerlijk armbestuur werd aangebo den en de begroting voor 1959 vastge steld met een gemeente-subsidie van f 4000,—. In besloten zitting heeft men een bespreking gehouden over de gemeen telijke herindeling van Walcheren, in het bijzonder in het zuid-oostelijk deel van dit eiland. WESTKAPELLE Z.L.M.-vergadering. De plaatselijke afdeling van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij hield onder voorzitter schap van de heer P. K. van Rooyen een vergadering. Als hëstuursleden werden herkozen de heren K. Minder- houd en P. Minderhoud. De lieer Den Ouden, verbonden aan het kalkbureau te Den Bilt, hield een causerie over kalkbemesting. Er werd een film over deze materie vertoond. Jubileum. Mej. C. M. Roelse, die 25 jaar als kraamverpleegster in Westka- pelle was, hield een drukbezochte re ceptie. Namens de dankbare ouders werd haar een thee- en ontbytservies en een theetafel aangeboden. Voor bouw Chr. school Tijdens een spoedeisende vergade ring van de raad der gemeente West kapelle, die donderdagavond werd ge houden, is besloten tot het aangaan van een geldlening, ten behoeve van de bouw van een nieuwe Christelijke school. De gemeente is in de gelegenheid ge steld uit de tweede nationale woning bouwlening een bedrag te lenen tegen een rente van 6 pet. De uitgave van de bouw der Christelijke school staat weliswaar niet op de begroting, doch b. en w. vonden de kans te mooi om deze te laten voorbijgaan. Zij stelden de raad voor over te gaan tot het slui ten van de lening, ondanks het feit dat zij een zware financiële last op de ge meente legt. De heer Gabriëlse (PvdA) had liever gezien, dat het te lenen geld gebruikt werd voor de bouw van woningen of voor de bouw van een badhuis. Maar tijdens de stemming bleek hij toch voor het voorstel van b. en w. te zijn. Een voorstel, dat met algemene stem men werd aangenomen. YERSEKE Wethouder P. de Koeijer van Yerse- ke wordt vandaag 75 jaar. Uiteraard zullen velen en ook wij hem van harte geluk wensen met deze dag. Een kleine veertig jaar is hij nu lid van da raad en daarvan dertig jaar wethou der. Zijn werk als kerkvoogd en als gezworene van „de Breede Wateringe" hebben hem tot een algemeen bekend en geacht figuur gemaakt. Naar wij vernemen, zal hij zich dit jaar niet voor een herkiezing als raadslid beschikbaar stellen. Zulk een besluit moet gerespecteerd worden, al blijft er een gevoel van weemoed, als zulke figuren afscheid nemen. Yerseke hoopt hem nog lang als een geacht burger onder zijn inwoners te tellen. Yerseke ongerust omtrent woningbouw Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Yerseke heeft de bur- gemeenster, de heer A. C. Wiilemsen, zijn ernstige ongerustheid uitgespro ken over de mogelijkheid tot woning bouw. De gemeente kan in het gun stigste geval hopen op een goedkeu ring voor de bouw van vier woningen. Er is een woningbouwlening gesloten, van f 150.000,—. De heer Wiilemsen deelde nog mede, dat de export van mosselen zeer achteruit is gelopen.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2