Voor snel scheren PHILIPS MUUSMM <R> Als u kunt stofzuigen... Zaterdag 15 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 10 Hij is zo'n knulletje dat blaakt van gezond- die graag weet wat zij haar gezin te eten geeft. heid. Wat hij graag doet? Draaien aan de knop En toen zij in een boek over voedingsleer las van de radio en de krant „stuk" lezen. Voorts dat melk het enige volwaardige voedingsmiddel sjouwen met de vadsige zwarte poes. Ja, 'n actief is met hoge beschermende waarde en dat daar- manneke die Jantje, die heel wat calorietjes van roomboter gemaakt is, wist zij dat zij opgebruikt per dag. Zijn moeder wil dat hij al Jantje nooit iets anders zou geven dan room- zeggen de mensen verbaasd, „Wat 'n kerel"). eten, want Jantje heeft 'n verstandige moeder Dit is Jantje Hendriks, oud 4 jaar („Pas 4 jaar" geeft hem daarom elke dag roomboter in z'n boter. Laag in prijs dank zij enorme wereldproduktie groeiend net zo levenslustig blijft als hij is, en Wat Is een volwaardig voedingsmiddel? COLORITE Colovinyl D. M. BOONE Vraagt eens aan het hoofd Bescherming Bevolking in uw woonplaats, aan uw wijk- of blokhoofd, wat uw taak bij dc B.B. kan zijn. Snel en glad, snel en goed, snel en gemakkelijk scheert u zich met de Philips „Philishave", 's werelds meest gevraagde elektrische scheerapparaat. Eén van de moderne gemakken van de moderne tijd, ook voor u: de Philips „Philishave". PHILIPS - wt Ut fl (k?! Voor onze gezondheid hebben wij allerlei verschillende voedingsstoffen nodig (bouwstoffen voor het lichaam). Deze voedingsstoffen hebben allemaal een eigen functiemaar tezamen zorgen zij voor een uitstekende conditie van ons lichaam. De moeilijkheid is dat in slechts heel weinig voedingsmiddelen meer voe dingsstoffen gezamenlijk in voldoende mate voorkomen. Zo zijn b.v. wortelen bijzonder rijk aan caroteen, maar arm aan andere stoffen. In citroenen en sinaasappelen is vooral de rijkdom aan vitamine C die opvalt. Snoepgoed be staat weer voor het grootste gedeelte uit koolhydraten en verder bijna niets. Het zijn alle enkelwaardige voedingsmidde len. In tegenstelling daartoe is Melk een volwaardig voedingsmiddel en van Melk wordt roomboter gemaakt. Kijk nu eens wat er alzo in Roomboter zit! melkvet, vitamine A en provitamine A (caroteen), vitamine D en enkele belang rijke groeistoffen, die juist voor 't jonge kind zo onontbeerlijk zijn. PUBLIKATIE VAN Lekker beter verteerbaar U hebt 't zeker meermalen in boeken, die over opvoeding handelen, gelezen: als 'n kind beslist niet wil eten, probeer hem dan niet er toe te dwingen, want de voedingswaarde van voedsel dat met tegenzin genuttigd wordt is veel gerin ger. Het lichaam „saboteert" de ver tering. Maar hoe anders is het met voedsel dat met roomboter bereid is! Het niet te evenaren aroma van room boter doet iedereen reeds bij voorbaat het water in de mond lopen, klaar om het voedsel om te zetten in bouwstoffen voor het lichaam. En juist omdat de zintuigen en de smaak zo „enthousiast" reageren op roomboter, is roomboter zo goed voor kleine kinderen die im mers nog zuiver zintuigelijk reageren. Roomboter is bijzonder rijk aan waar devolle bestanddelen. Dat roomboter bovendien nog zo lekker is, maakt dat Uw kind er ook van zal smullen. ET NEDERLANDS ZUIVELBURE Gezondheid is toch geen luxe? Wij kennen Uw probleem: U zoudt Uw gezin wel dagelijks roomboter willen geven als 't niet zo duur was. Maar 't is nu eenmaal zo dat voor iedere kilo gram roomboter het vet van 26 liter melk nodig is. Omdat onze beroemde koeien nog steeds de knapste geleerden de loef afsteken (want die kunnen im mers nog geen melk maken), kan roomboter ook niet goedkoper gemaakt worden. Omdat echter de gezondheid van U en de Uwen het kostbaarste goed is, kunt U beter op duizend en een andere dingen bezuinigen dan Uw kin deren, Uw man en Uzelf roomboter te ontzeggen. Een waarheid als een koel U wist dat roomboter een natuurprodukt U - RIJSWIJK Z.H. de moderne tegelvloeren! Hel moderne tegelmateriaal voorwinkels, kantoren, café's, ziekenhuizen, kerken en voor gangen, keukensrbadkarrers en halls In woningen e.d. brengen wij van het betrouw bare fabrikaat Linoleum Krommenie cumaronhars tegels In 17 fraaie gemarmerde Vieuren, door en door, waarmee talloze combinaties mogelijkzljru plastic-asbest tegels soepel en toch slijtvast grote bestendigheid tegen zuren, alkaliën en vetten; In 10 aantrek kelljko kleuren. Vraag om kleürenfolders FABRIKAAT (K.) KROMMENIE Handel in Bouwmaterialen van Korendijk 18-20, M'burg Tel. K 1180-2908 voor de gemeenschap Wij leggen ook Geef uw beste krachten ook U gebruikt uw stofzuiger toch ook geregeld Dan weet u hoe u met„slangen"om moet gaan en dan kunt u ookleren'n brandslang te hanteren. Helaas mogen wij de mogelijkheid dat ons land eens weer in brand zal raken niet uitsluiten. Daarom doet de B.B.een beroep op u.Ook vrouwelijke„spuitgasten" zijn hard nodig als de noodklok luidt. U begrijpt nu dat er bij de B.B.een taak vooru ligt Daar zijn vrouwen in allerlei functies even hard nodig als mannen. Van u kan heel veel afhangen. De bescherming van huis en haard is 'n taak, die door de gemeenschap in z'n geheel moet worden aangepakt. In die gemeenschap bent ook u 'n onmisbare schakel.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 10