Weinig armslag in 1958 voor Goes gemeente Lading van Norlanda heeft weinig waarde Aan uitvoering van grote werken kan niet worden gedacht Lovitran Firma Duvekot te Goes nam nieuwe hal in gebruik PIJN OF GRIEP1 Ckefarine4 Straatverlichting te Kapelle zal worden uitgebreid in Hogere technische school Vlissingen kamt met ernstig tekort aan ruimte ACHT KANDIDATENLIJSTEN VOOR STATENVERKIEZING INGEDIEND ONTWERP-BEGROTING AANGEBODEN tytëtr I d e Hout gelost Haagse kruideniers en Zeeuwse collega's Schippersknecht uit Yerseke verdronken Zuinig beheer bestraft Jaarverslag over 1957 Nog enkele weken fruit op Zeeuwse veilingen Woensdag 12 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 B. EN W. VAN GOES HEBBEN ALLERMINST de primeur wat be treft het aanbieden van de ontwerp-begroting voor het jaar 1958 aan de gemeenteraad. Wij menen te weten, dat er gemeenten zijn, die zich al door dit jaarlijkse boekwerk heen geworsteld hebben. Gistermiddag is het ontwerp echter verschenen, zij het nog zonder geleidebrief van b. en w., zodat wij dus op dit ogenblik niet weten, hoe het dagelijks bestuur van Goes denkt over de financiële toestand van de gemeente en over de mogelijkheden tot ontplooiing van activi teiten in 1958. Bij het doorbladeren van het omvangrijke boekwerk kregen wij niet de indruk, dat er veel mogelijkheden zijn voor de uitvoering van kapitaalswerken. De financiële middelen worden vrijwel geheel opge slorpt door de huidige lasten van de gemeente en er is weinig armslag. De gewone dienst is sluitend en de kapitaaldienst heeft een tekort van f 2.267.533,37. Bij het doorbladeren van de ontwerp begroting begroting trof het ons weer dat in een gemeente als Goes het ton nenstelsel nog welig tiert. Dat het alle begrippen van hygiëne tart is vanzelf sprekend. Voor het gebruik en verwis selen van deze beertonnen mag de ge meente voor 1958 rekenen op een in komstenbedrag van f 2500,Geschat wordt dat ook dit jaar weer ongeveer f 12000,aan marktgelden zal worden ontvangen. De verhuur van stand plaatsen tijdens de kermis zal, naar schatting f 6500,in de kas van de gemeente brengen. Aan vermakelijk heidsbelasting is een bedrag van f45000,geraamd en de uitkering uit het gemeentefonds is vastgesteld op f409.224,17 tegen f372.884,26 in 1957. STADHUIS B. en w. merken op dat het stadhuis •n de toren zich in een allerminst voortreffelijke toestand bevinden. In verband met restauratieplannen (wan neer zul' ~n ze kunnen worden uitge voerd?) zijn alleen die onderhouds werken op de begroting geraamd, die als een soort voorbehoeding tegen ca lamiteiten zijn aan te merken. De alge mene toestand van het stadhuis is zo danig met name van het beeldhouw werk aan de voorgevel dat, volgens b. en w. alleen grondige restauratie uitkomst kan geven. Voor deze nood voorzieningen is een bedrag van f2500 geraamd. BEIAARDCONCERTEN Het ligt in de bedoeling in 1958 en kele beiaardconcerten te doen geven. Voor reis- en verblijfkosten van perso nen, die v? elders komen Is een be drag van honderd gulden uitgetrokken. Uit de begroting blijkt voorts dat de Oppervlakte der bestatingen in het af gelopen jaar met twaalf procent is ver meerderd. Door gedeeltelijke mechani satie kunnen de gestegen kosten weer enigermate worden gedrukt. In 1958 zal geen vernieuwing van keibestrating kunnen plaatsvinden. De geldmiddelen hiervoor ontbreken. Dit jaar zal wel moeten worden ge rekend op hoge kosten i.v.m. het schoonmaken der rioleringen. Vrij grote gedeelten van de rioleringen doen nog dienst als bezinkingsreser- voir. Vernieuwing van de straatkolken zal voortgang hebben. BEGRAAFPLAATS B. en w. merken op dat het onder houd van vele particuliere graven slecht blijft. B. en w. menen dat ver plicht onderhoud door de gemeente een enige remedie lijkt. Er zijn bijna 1000 graven, waar praktisch niets aan gebeurt. Bet gemeentebestuur vanGoes spreekt nog steeds over kosten van verpleging van „arme krankzinnigen". Het ge raamde bedrag is f 59.500,Tal van andere gemeenten spreken over in ma teriële zorg verkerende psychiatrische patiënten. De bijzondere sociale zorg (blijkens de begroting subsidiëring van armbe sturen geheten) vergt een bedrag van f 181.800.—. Medegedeeld wordt dat het in de be doeling ligt in de loop van dit jaar de bevolking van 15 jaar en ouder te doen doorlichten op longtuberculose. Gaan de raadsleden met het voor stel van b. en w. akkoord dan zal de evenementencommissie dit jaar f 1500 uit de gemeentekas ontvangen, d.i. 500 gulden meer dan in het afgelopen jaar. Ingezonden mededeling (Adv.) Verhoogt uw weerstand meti geselecteerde levertraan Vc&cntcttettj Mf verki SB gecom vorrr of eveneens verkrijgbaar tn geconcentreerde vorm als parels of druppels ...r- De moeilijkheden aan boord van het Griekse schipNorlanda, dat december vorig jaar in de haven vaii Vlissingen aan de ketting werd gelegd en waar van de bemanning sinds het begin der vaart, nu negen maanden geleden geen gages kreeg uitbetaald zijn nog steeds niet opgelost. De Vlissingse levensmid delenhandelaar levert nog altijd op krediet en er zijn ook wat kolen ge bracht om het eten te bereiden. De lading van de Norlanda ce ment en hout is thans ten dele ge lost. Door de N.V. Haven van Vlissin gen werd ca. 1300 kub. meter hout uit de ruimen van het schip gehaald en dit wacht thans op overslag. Het zal waarschijnlijk per coaster naar Londen worden vervoerd. De lading cement is, DAT ER ONDER DE GROSCO-krui- deniers in Zeeland en West-Brabant een hechte band bestaat en dat er sprake is van een voortreffelijke sa menwerking met het grossiersbedrijf firma Gebrs. Duvekot te Goes, is gis teren duidelijk gebleken bij de inge bruikneming van de nieuwe, moderne bedrijfshal van de Goese grossierderij- Vrijwel alle Grosco-levensmiddelen- bedrijven waren vertegenwoordigd en de meeste zakenmensen- waren zelfs vergezeld van hun echtgenoten. Er heetste in „De Prins van Oranje" te Goes een prettige en ongedwongen sfeer. De bouw van het pand in de Nieuw- straat vond plaats onder architectuur van de heer J. A de Bruyne en aanne- Vier Haagse kruideniers hadden zulk een grote belangstelling voor de on dernemingen hunner collega's in Zuid- Beveland, dat ze gistermorgen al met de eerste trein uit de residentie waren vertrokken, in de loop van de dag een groot aantal collega's bezochten, *s avonds nog een vergadering met hen bijwoonden en pas met de laatste trein verlieten in de wetenschap, dat ze pas om een uur of twaalf weer in hun woonplaats zouden zijn. Hun doel was ook, met deze collega's te spreken over de Christelijke Krui- deniersbond. Dat werd 's avonds nog eens samen- fevat, toen onder leiding van de heer Blankenburgh (Vlissingen), de voorzitter van de Walcherse afdeling van de CKB in „De Opril" een geani meerde vergadering gehouden werd. De bedoeling is, zette de he-r Blan kenburgh uiteen, om ook op Zuid-Be veland een vaste kern te vormen, om 10 het werk van de CKB voor zijn le den te bevestigen en te verstevigen. De secretaris van de CKB, mr. P. J. van der Hout (Den Haag) sprak over „koffie, textiel enwasmachines", waarbij hij met name de situatie t.a.v. de koffie en theeverkoop door de tex tielhandelaren uiteenzette. Het merk waardige is, dat deze actie onder de kruideniers nagenoeg geen reactie heeft opgewekt. De koffie- en thee- verkoop heeft er niet onder geleden (wat uit de vergadering bevestigd werd). Met de wasmachines doelde de heer Van der Hout op het voorschrift in een Groningse (socialistische) wo ningbouwvereniging om voor de ge meenschappelijke wasmachines één speciaal wasmiddel te gebruiken. De heer Van der Hout zette ook uit een, dat de kruideniersorganisatie zich schriftelijk tot minister Zijlstra heeft gewend met het verzoek, zich te mo gen onttrekken aan de prijsstabilisatie, daar de cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek reeds hebben In Duitsland overboord geslagen Gistermorgen is de 20-jarige schip persknecht C. A. uit Yerseke aan öoord van een tankschip in Duitsland over boord geslagen en verdronken. De Duitse rivierpolitie dregde gis teravond nog steeds naar het stoffelijk overschot. aangetoond, dat de prijzen in het krul- deniersbedrijf gedaald zijn, zodat zij hebben getoond, op eigen initiatief te werken aan het goedkoper maken van het leven. Uit recente cijfers van het Ec. Insti tuut voor de Middenstand is ditzelfde gebleken over het jaar 19561957. Uit dit rapport citeerde de heer Van der Hout ook, dat op basis van 1955 de om zet van de coöperaties is gestegen tot 105, van het grootwinkelbedrijf tot 107 en van de zelfstandige kruideniers tot 108. Bij de bespreking bleek, dat ook Zeeuwsch-Vlaanderen graag de schijn werper van de CKB eens op het krui- deniersbedrijf aldaar zou gericht zien. mer was de heer A. de Bruyne en is op zodanige wijze verricht, dat bij de plaatsing van stellingen en Inventaris stukken de hoogst mogelijke graad van efficiency is bereikt. Men heeft hierbij gebruik gemaakt van de ideeën, ver strekt door de produktieviteitscommis- sie voor de groothandel. Het interne transport geschiedt met moderne hulpwüddelen en door een speciaal systeem van bestellén en uit voeren der orders wordt men in staat gesteld een snelle doorstroming van de artikelen mogelijk te maken, hetgeen de versheid ten goede komt en dus voor de consument van groot belang is. De heren J. Duvekot en drs. S. Duve kot hebben gisteren, tijdens de met de kruideniers gehouden bijeenkomst met klem gewezen op het belang van het verlenen van zo groot mogelijke ser vice aan het publiek. De leiding van het grossiersbedrijf. stelt zich voor de vertegenwoordigers een opleiding te geven, waardoor zij niet alleen orders noteren, doch vooral ook adviseurs zijn van de winkeliers. De Grosco-bedrijven boden gisteren de firma Duvekot een neonverlichting aan. De heer J. Wiskerke uit Kruinin- gen bracht namens de winkeliers de gelukwensen over. De oudste verte genwoordiger, de heer J. Looy offreer de namens het personeel ran alle af delingen een mooie klok en bloemen. Gistermiddag heeft de directeur van de Grosco-organisatie, d« heer D. Sou- gé uit Amsterdam een uiteenzetting gegeven over de activiteiten in 1957 en de plannen voor 1958 besproken en daarna heeft een uit zes personen be staand forum zijn visie gegeven op tal van actuele vraagstukken. voor zover deze in het achterschip was gestuwd, door de ontstane lekkage na het aan de grond lopen bij Duinker ken, volkomen onbruikbaar geworden. Het ligt als één blok beton in het ruim, zodat het met luchthamers verwijderd moet worden. Het cement in het voor schip is nog bruikbaar, doch doordat het zgn. Poolse cement is, waarvoor in ons land geen belangstelling bestaat, zal het moeilijk zijn hier een afnemer voor te vinden. De bemanning heeft de werkzaam heden hervat en was gisteren druk be zig met het bikken van roest op het to taal verwaarloosde schip. Ingezonden mededeling (Adv.) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en....doen wonderenl 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één labiel verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nig krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chelarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt baat waar andere middelen falen! _,w Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaros. De gemeenteraad van Kapelle is gis termiddag in spoedeisende vergadering bijeengekomen. Vooral over het dem pen van een sloot werd uitvoerig ge sproken. Besloten werd tot uitbreiding van de straatverlichting. De te dempen sloot loopt achter langs het Kerkplein naar de Biezeling- sestraat I.v.m. het bouwrijp maken van het van de heer H. P. Ganseman aangekochte terrein moet een deel van de sloot worden gedempt. Het gaat over een afstand van 50 meter. De heer J. de Jager (A.R.) wilde de (vieze) sloot helemaal dempen en de heren De Neef (P.v.d.A.) en Van Hoorn (V.V.D.) vielen hem bij. De heer Van Wel (C.H.) wees er op dat dempen niet voldoende is. Er moet dan ook riolering komen. De voorzit ter merkte op, dat daar geen geld voor is. Een voorste] van de heer De Jager, waarbij b. en w. opdracht kregen bij het bouwrijp maken van de boom gaard te bekijken of er voldoende grond is voor het dempen, werd aan vaard. Het bouwrijp maken kost plm. f 9290,B. en w. stelden voor het ge- lijkschuiven van het terrein op te dra gen aan een bedrijf uit Kruiningen, maar de heer De Jager gaf de voor keur aan inschrijving. De heer Van Hoorn steunde dit voorstel. De voorzit ter zegde toe dat dit node zal worden bekeken. Geldleningen Bittere woorden liet burgemeester van Suylekom horen over de toewij zing van f 146.000,uit de woning bouwlening van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Dit bedrag staat in geen verhouding tot de behoefte in Ka pelle maar omdat de gemeente altijd een voorzichtige financiële politiek heeft gevoerd en geen vlottende schuld had, is het bedrag zo laag. Over dit laatste toonde ook vooral de heer De Koeyer (C.H.) zich zeer verontwaardigd. De vaste geldlening voor dit bedrag werd aangegaan. Ook werd door de raad aanvaard de geldlening tot een bedrag van f 18.450,van de voor keurslening rentespaarbrieven 1957. Dit bedrag zal worden bestemd voor de bouw van woningwetwoningen. Meer verlichting Over het voorstel om uitbreiding te geven aan de straatverlichting toonden alle raadsleden zich verheugd. Beslo ten werd een lichtmast te verplaatsen en twee nieuwe te plaatsen in de War- retjes in Kapelle. Aan de Vroonlandse- weg in Kapelle zullen twee nieuwe masten komen. Een zelfde aantal wordt geplaatst in de Waardekens- straat en Nieuwe Achterweg te Bieze- linge. Tenslotte zal ook een nieuwe In het jaarverslag over 1957 van de vereniging „De Ruyterschool" te Vlissingen wordt meegedeteld, dat het bestuur de minister voor stellen heeft gedaan om het hulpgebouw aan de Verlengde Hobein- straat uit te breiden en hierin een aantal wijzigingen aan te brengen. Dit in verband met het grote tekort aan ruimte voor de hogere tech nische school. Steeds meer leerlingen wensen tot de school toegelaten te worden en het bestuur verwacht in de toekomst, dat vele Zeeuwse jongelui afgewezen moeten worden, omdat er geen ruimte is. Dit is een bijzonder onprettige situatie, waarvan het bestuur zich terdege bewust is. Men heeft gemeend een oplossing te hebben gevonden zoals boven vermeld, hoewel een permanent scholencomplex steeds het streven is. In het cursusjaar 19561957 kon ge bruik worden gemaakt van enkele loka- Bij de voorzitter van het hoofdstembureau, kieskring I, Middelburg, zijn dinsdag de kandidatenlijsten voor de op 26 maart a.s. te houden verkiezingen voor de Provinciale Staten van Zeeland, ingediend. Acht politieke partijen zullen op de komende verkiezingen vertegenwoor digd zijn, dat is er één minder dan vier jaar geleden. De Katholieke Arbeiders Partij heeft ditmaal geen lijst ingediend. De C.P.N. zal ook thans proberen een zetel te verkrijgen. Het aantal kandidaten, dat de communisten nu hebben gesteld, is evenwel teruggelopen van tien tot vijf. De kandidaten zijn: Partij van de Arbeid: 1. L. P. van Oorschot, Vlissingen; 2. A J. van der Weel, Middelburg; 3. M. J. van Poelje, Vlissingen; 4. H. B. Bouwman, Goes; 5. mevr. E. J. van den Broecke-de Man, Aardenburg; 6. A H. Vermeulen, Drei- schor; 7. J. L. Lukaart, Goes; 8. L. F. du Bois, Terneuzen; 9. jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, Middelburg; 12. A A Schuit, Kortgene; H. W. Zwagerman, Vlissingen; 14. C. Potter, Souburg; 15. J. Alaart, Arnemuiden; 16. C. J. Gillis- sen-Verschage, Vlissingen; 17. L. A Bouman, Middelburg; 18. A. Passenier, Domburg; 19. A. Don, Oostkapelle; 20. C. B. Helm, Middelburg. Katholieke Volkspartij: 1. mr. dr. A J. J. M. Mes, Heinkenszand; 2. C. Ver donk, 's-Heer Arendskerke; 3. E. G. Vader, Vlissingen; 4. G. P. M. Dikötter, Terneuzen; 5. P. V. M. Verkauteren, Clinge; 6. J. M. A C. van Dongen, Aar denburg; 7. C. van Bellegem, Aarden- burg; 8. E. J. van Ruymbeke, Clinge; 9. P. Vink, Hontenisse; 10. A L. van Geesbergen, Zierikzee; 11. Th. J. An- driessen, Ovezande; 12. P. J. Ars, 's-H. Arendskerke; 13. L. J. van 't Westen- de, Middelburg; 14. A. F. Goedemondt, Tholen; 15. W. L. A. Lockefeer, Hulst; 16. G. A. Nelissen, Hoofdplaat; 17. M. G. A. Wijffels, IJzendijke; 18. C. J. Compiet, Terneuzen; 19. E. H. Mel- cher-Witkampf, Koewacht. Christelijk Historische Unie: C. Phi- lipse, 's-Heer Arendskerke; 2. A. H. S. Stemerding, Souburg; 3. C. F. van der Peijl, Goes; 4. Abr. Koster, Zaamslag; 5. A. J. Kaland, Middelburg; 6. G. J. van de Waal, Schoondijke; 7. H. Dssel, Zierikzee; 8. L. P. Leendertse, Wisse- kerke; 9. W. Sanderse, Vlissingen; 10. J. Duvekot, Goes; 11. ir. M. A Geuze, Poortvliet; 12. L. van der Hiele, Veere; 13. M. L. Almekinders, Middelburg; 14. mr. P. van Empel, Middelburg; 15. S. Kodde, Veere; 16. mevr. E. Strubbe- van Veen, Middelburg; 17. J. G. Broek- huysen, Middelburg; 18. mr. W. H. Vermaas, Middelburg; 19. N. Verboon, Middelburg; 20. J. Bonthuis, Middel burg. Anti-revolutionaire Partij: 1. A Schout, Vlissingen; 2. J. Hommes, Nieuwdorp; 3. P. Meliefste, Middel burg; 4. A. A. van Eeten, Nieuwer- kerk; 5. J. van den Bos, Sint Anna- land; 6. C. de Putter, Axel; 7. D. Geu ze, Oostburg; 8. J. Balkenende, Ka pelle; 9. J. Thielen, Kloetinge; 10. L. A. van Splunder, Koudekerke; 11. P. Ton, Grijpskerke; 12. A. de Kam, Vrouwen polder. Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie: 1. mr. J. F. G. Schlingemann, Goes; 2. C. A L. Horstmann, Sas van Gent; 3. P. Heering, Zierikzee; 4. B. A. Hesselink, Middelburg; 5. C. A. Kam- meraad, Middelburg; 6. D. Delst-Gast, Zonnemaire; 7. A. H. M. van den Hoek, Groede; 8. C. G. Hage, Sint Maartens dijk; 9. H. B. J. Knoop, Vlissingen; 10. L. A Schenk, Middelburg; 11. J. S. Bloss, Souburg. Staatkundig Gereformeerde Partij: 1. D. Kodde, Zoutelande; 2. C. Boen der, Tholen; 3. A S. Wisse, Waarde; 4. H. Flikweert, Nieuwerkerk; 5. F. Die- leman, Terneuzen; 6. G. A A. Adelaar, Meliskerke; 7. M. C. van Ast, Poort vliet; 8. M. A Slotboom, 's-Gravenpol- der; 9. C. Durink, Zaamslag; 10. A. J. Schot, Middelburg; 11. R. van Omme ren, Zierikzee; 12. F. D. Bentschap- Knook, Sint Maartensdijk; 13. J. Brue- re, Kortgene; 14. C. L. M. van den Berge, Tholen; 15. L. Gebraad, Sint Philipsland; 16. A. J. Kurvink, Sint Annaland; 17. J. Hage, Stavenisse; 18. J. L. Geluk, Tholen; 19. J. van Klin ken, Ouwerkerk; 20. C. Fasol, Renesse. Communistische Partij Nederland: I. C. Mulder, Vlissingen; 2. U. Kremer, IJzendijke; 3. C. M. Schillemans, Vlis singen; 4. J. C. Pel-de Ridder, Vlissin gen; 5. H. L. J. Schutte, Veere. Gereformeerd Politiek Verbond: 1. A J. de Visser, Zaamslag; 2. W. J. Og- gel, Axel; 8. J. Geerse, Vrouwenpol der; 4. W. Balkenende, Goes. len van de „De Ruyterschool". Aangezien ook deze school door het toenemende aantal leerlingen de ruimte nodig had, moesten reeds spoedig twee lokalen ont ruimd worden. Met veel passen en meten lukte het ruimte te maken in het hulp gebouw. Daar het aantal leerlingen van de ho gere technische school eveneens sterk is toegenomen, moeten thans zoveel jongens tegelijkertijd in de werkplaats van de „De Ruyterschool" worden ondergebracht dat van een verantwoord onderwijs in de werkplaatsoefeningen geen sprake meer kan zijn. Terwijl l.et aantal leerlingen op 31 de cember 1956 totaal 164 bedroeg, was dit op 31 december 1957 gestegen tot 193. Ontwikkelingsmiddag Zeeuwse Agrarische Raad Op vrijdag 21 februari wordt in de Prins van Oranje te Goes een ont wikkelingsmiddag gehouden, georgani seerd door de Zeeuwse Agrarische Raad. Het programma luidt als volgt: 's middags (2 uur) voor de dames: mevr. D. Elema-Bakker uit Groningen spreekt over het werk van de Ned. Huishoudraad; voor de heren: een fo rum onder leiding van ir. Th. C. J- M. Rijssenbeek over „Rundveemesterij en rentabiliteit", 's Avonds zal ds. D. A. Werner uit Zweelo voor allen spreken over het werk van Dr. Albert Schweitzer, toegelicht met dia's en grammofoonplaten. Raad Meliskerke De raad van Meliskerke, in spoed eisende vergadering bijeen, heeft be sloten tot het aangaan van een geld lening, groot f 23.000 met de N.V. Bank van Ned. Gemeenten uit de op brengst van de eerste nationale wo ningbouwlening voor de financiering van de bouw van acht woningwetwo ningen. Verder besloot de raad te benoemen tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand de heer F. J. Janse, tweede ambtenaar-ontvanger ter secretarie. lantaarn worden gezet aan de Steen weg in Schore. Ook werd besloten een vrijkomende mast uit de Stationsstraat te plaatsen in het Dijkwel bij de heer v. d. Guchte De nieuwe masten zullen zijn voorzien van T.L.-armaturen. De totale kosten zullen bedragen f3530, De heer De Neef wilde graag een lantaarn hebben op het punt Goesse- straat-Hillewerveweg en de heer Goud een lantaarn bij de ingangsweg naar Schore. Voor dit plan Goud voerde ook de heer J. de Jager een warm pleidooi. De lantaarn bij de Hillewerveweg zal er waarschijnlijk wel komen, zo viel op te maken uit het antwoord van de voorzitter maar ten aanzien van Scho- te moest hij zeggen dat dit te veel zou kosten. De heer De Koeyer zeide ten slotte dat het volgens hem nodig is het gehele verlichtingsplan van de ge meente te herzien. De voorzitter zeide nog dat de straatverlichting de ge meente jaarlijks rond f 14.000,gaat kosten. Bij de behandeling van het bouwrijp maken van het nieuwe bouwterrein in Kapelle en het aanleggen van de plaats waar de v. d. Biltlaan doórgetrokken moet worden, zei de voorzitter dat het de bedoeling is de beschikbare grond te verdelen in kleinere percelen en dit voorjaar reeds te verhuren, telkens voor een jaar. Rondvraag In de rondvraag vroeg de heer Da Jager (A.R.) om het driehoekje bij da kerk der Geref. Gemeente in Biezelin- ge te verharden en verder vroeg hij ook aandacht voor de toestand waarin de Goessestraat zich bevindt. De voor zitter antwoordde dat de provincie nog niet bereid is deze straat te verbeteren. Nadat hierover nog uitvoerig was ge sproken vroeg de heer De Jager er toch in elk geval voor te willen zorgen dat de vangputten dienstbaar worden gemaakt voor afvoer van regenwater. De heer Goud vroeg de wijzerplaat van de klok van Schore eens een verf je te geven en de voorzitter zei dat hiervoor al opdracht is gegeven. Mevr. Beenakker had gezien dat de klok in Kapelle de laatste tijd helemaal van de kook is. Dit bleek te komen door de stormschade. De heer De Koyer wilde weten wanneer de straat van de van der Bilt laan naar het Kerkplein gelegd kan worden en de voorzitter zei dat dit wacht op geld. Voor verbetering en aanleg van straten alleen zou de ge meente op korte termijn f 150.000,— nodig hebben. Het gaat minder worden met da fruitvoorraad in Zeeland. Nog steeds zijn er elke week in Goes, Kapelle en Krabbendijke mooie partijen .appels, maar het aantal rassen wordt steeds beperkter en ook het aantal kwekers dat aanvoert neemt snel af. Zoals het zich op het ogenblik laat aanzien zullen er nog vier wéken na deze week flinke fruitveilingen zijn, zij het dan ook met een steeds afne mend aanbod. Het ziet er echter wel naar uit dat half maart het Zeeuwse fruit van de oogst 1957 praktisch ge ruimd zal zijn. Na die datum zullen er nog wel enkele kwekers zijn welke ap pels hebben in eigen of veilingkoelhui zen, maar het totale kwantum zal toch van geen betekenis meer zijn. Part-time onderwijs u.t.s. te Vlissingen? B. en w. van Vlissingen stelen de raad voor, de noodzakelijkheid uit te spreken van de oprichting en instand houding van een uitgebreid technische school met „part-time-onderwijs, die zal beginnen met afdelingen werktuig bouwkunde en scheepsbouwkunde. De dichtsbijzijnde u.t.s.-en zijn te Terneuzen en Den Bosch, wat uiter aard grote bezwaren heeft, terwijl deze opleiding gewenst wordt en noodzake lijk is voor de vorming van tekenaars, calculators, opzichters en administra tief technisch personeel van het lager kader. Het part-time-onderwijs is dagonder wijs gedurende 8 uur per week voor de theorie en avondonderwijs geduren de 4 uur voor de praktijk. De cursus duurt maximaal 5 jaar. Het getuig schrift is gelijkwaardig aan dat van een dagschool. Het onderwijs kan gegeven worden in het gebouw van de hogere techni sche school. Bouw nieuwe fabriek te Putte Binnenkort zal men beginnen met een nieuwe fabriek aan de Bosweg ta Putte voor de „Diamand Tools". Da bouw werd deze week onderhands aan besteed en werd gegund aan de aan nemer S. Burgers uit Tholen. ZOUTELANDE Herkozen. In de Geref. gemeente wer den herkozen als ouderling de heer L. de Bree en als diaken de heer J. de Vis ser. Ingezonden mededeling (Adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2