ALCOCHIN SPECIAAL KABOUTERS Hertog Liever- un moe van Let boeL Maandag 3 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 U zoekt geld LA. van Opstal Zn. SPIERPIJN thermogene ALCOCHIN-SPECIAAL-KUUR Bejaard echtpaar zoekt... Uit de wereld Voor de vele blijken van belangstelling onder vonden tijdens de ziekte en de bewijzen van deel neming, na het overlij den van onze lieve broe der, behuwdbroeder, oom en huisgenoot Johannes Gabriëlse, betuigen wij hierbij onze oprechte dank. Uit aller naam: E. JansenGabriëlse. Middelburg, februari '68. Krommeweele 18. Officiële Publicatie Eigendomspercelen op Java Het Ministerie van Bui tenlandse Zaken maakt bekend dat bij de Direc tie Algemene Zaken, ge bouw Plein 20 te 's-Gra- venhage, voor belangheb benden ter inzage liggen 8 nummers van de Indo nesische staatscourant met oproepen betreffen de eigendomspercelen op West-, Midden- en Oost- Java waarvan de eige naren afwezig of onbe kend zijn. Indien de eigenaren niet voor een bepaalde datum, vermeld in de oproepen, hun rechten aantonen, zullen de percelen open baar worden verkocht. op hypotheek of op an dere objekten? Wij hebben altijd een aantrekkelijke aanbie ding voor U. Makelaarskantoor Jacoba van Beierenstr. 1, Ie Goes - Telefoon 2584 M l*. adrcuon. leA ■rijyt waar voor xijn gei 01 GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND maken bekend, dat, ter voldoening aan het be paalde in art. 10, tweede lid. der Wegenwet, van 5 tot en met 18 februari 1958 op de provinciale griffie, Dam 68, te Middelburg en ter ge meente-secretarie van Aardenburg voor belang hebbenden ter kennis neming zal worden ne- dergelegd een voorstel aan de Staten tot het onttrekken aan het open baar verkeer van de St. Jorisweg, no. 48 van de wegenlegger der ge meente Aardenburg. Belanghebbenden wor den in de gelegenheid gesteld van hun voorstel kennis te nemen en hun eventuele bezwaren daar tegen schriftelijk aan de Staten in te dienen, uiterlijk tot en met 18 februari 1958. Gedeputeerde Staten voornoemd, A. F. C. de Casembroot, voorzitter. Pilaar, Griffier. Middelburg, 28 jan. '58. Leg Thermogène wat ten op de pijnlijke plek De weldadige warmte verjaagt pijn en stijfheid - *s nachts terwijl u slaapt,over dag als u werkt. STILT PIJN DOOR WARMTE MET „KABOUTERS" ALTIJD SUCCES 1083 3131 170S 1039 1718 110-232 2143 3063 1084 1468 3601 1133 3873 2295 3331 2003 2330 3279 4382 3343 2956 2362 4382 4382 3286 5171 01189-358 Kengetal Goes 01100 Autoremmenservice Autoremmen-service Hollestelle Noordeinde 16 Goes Autorijschool Paardenkoper Uitstekende opleiding voor alle rijbewijzen 's Heer Hendrikskinderen Brandstoffenhandel L Fokke Zusterstraat 10-12 Goes Brillen, Bandages, Elastieken kousen Focus Opril Grote Markt Goes Foto handel en Foto atelier A. W. Verschoore Grote Markt 7 Goes Rijksweg 45 Kruinlngen Groente- Fruit- en Aardappelhandel Joh. Siebenga Lange Vorststraat Tl Goe« Loodgieters, Gas- en water- fitters, Sanitair, Elec. Install. Firma J. van der Klooster A Zonen Ganzepoortstraat 6 Goes Plouvier's Schoenhondel Ganzepoortstraat 21 Goes A. C. van der Rest Middelen en artikelen voor uit- en inwendige lichaamszorgl Lange Kerkstraat 42 Goes Setter-Set nylons „Willy" Opril Grote Markt Goes Taxi- en Transportbedrijf J. van Sabben Frans den Hollanderlaan 7 Goes Kengetal Middelburg 01180 Beva vak- en regenkleding H. Cosijn Lange Delft 17 Middelburg Brandstoffenhandel Fa W. P. Wattel en Zn K. Noordstr. 25-27 - Middelburg Drogisterijartikelen „Damen" Drogisterij Korte Noordstraat 61 Middelburg Herenmodes, confectie en Bedrijfskleding Kledingmagazijn Van Loo Korte Noordstraat 4 Middelburg Kachels en huishoudelijke artikelen B. Midavaine, voorh. Van Roon Langeviele 62 Middelburg Kinderseries aan huis Foto les Lamain L. Noordstraat 27 Middelburg Kousenreparaties Forceleinhuis (vjh. Fa. Fastenau) Lange Viele 65 Middelburg Land- en tuinbouw- gereedschappen Ijzerwaren en timmergereedschappen A. Corneiisse Vlasmarkt 14 Middelburg Radio - Televisie - Bandrecorder D. J. Kuyt Langeviele 22 Middelburg Schoenhondel en pedicure Fa J. Allewijn en Zn Langeviele 2 Middelburg Sleutelreparaties, reserve sleutels enz. Forceleinhuis (v.h. Fa. Fastenau) Lange Viele 65 Middelburg Sola bestekgoed en serviezen Porceleinhuis Langeviele 65 Middelburg Wassen - stomen - verven Wasserij „De Lelie" Lange Noordstraat 46 (n. postk.t.) Middelburg Bergen op Zoom Bestrijdingsmiddelen voor land- en tuinbouw Fa Gebr den Herder Serooskerke (W.) Brandstoffenhandel I. Fokke 01183-352 Braamstr. 42 O. en W. Souburg het wetenschappelijk haargroeimiddel dat bewezen heeft resultaten te geven. Wacht niet tot het te laat is, hoe eerder U begint met de hoe beteri Vraagt inlichtingen aan Uw kapper» drogist» apotheker of parfumeriezaak Alcochin-Speciaal-kuurpakket f 8-50-/ 1435 (bevat alles voor een complete be handeling). Alcochin-Speciaal: kLfLf 1.95, gr. 445. kuurfL 9J5: Alcochia Shampoo: f HOS en f 1.95pakjes f 025Alcochin Super-KlitworteioÜe 140; Alcochin gevit füxarcrime: pot f 130tube f 120 Vervoer gevraagd voor 1 tot 4 G.M.C.'s tegen lage prijs met meewerkende chauffeurs. Roelse, Zuid straat 134, TeL 275 en 338, Westkapelle. Schitterende kollektie Koekoekklokken in alle kleuren, D, Lievense, L. Vorststraat 87. Goes. DIVERSEN: Ons uiterst modern les materiaal voor opleiding rijbewijs B-E bestaat uit wagens van de merken Opel, Ford-Taunus en Volkswagen. Autorij school JASPERSE, Vlis- singsestraat 1, Koudekerke tel. 01185-343. Erkend en gedipl. door F.N O P. Coöperatieve Boerenleenbank Veero Op de hieronder aangegeven data wordt gelegen heid gegeven uw spaarbankboekje in te leveren voor contróle en rentebijschrijving: Donderdag 6 februari a.s. van 48 uur non. Vrijdag 7 februari a.8. van 48 uur nan. Op donderdag 13 februari a.s. kunnen de ingelever de boekjes worden afgehaald. HET BESTUUR BENZO-RIJWIELEN! Bestel zelf Uw rijwiel aan de fabriek, U bespaard f50,— a f60,Niet beter te koop. 52 jaar ervaring, dit zegt U genoeg. Ook wasmachines, stofzuigers en centrifuge's. Vraagt gratis prijscourant. Benzo Rijwiel- fabriek, Hoogstraat 169, tel. 2474, 4244, 5686, Vlaardin- gen. Zeer lage fabrieksprij zen* Hoest Uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f2, bij elke drogist. Uit het leven van de predikant-dichter door A. M. Prijs f 0.65 Wessels In deze bijdrage tot de Nederlandse kerkhistorie, met een inleidend woord van Dr. J. H. Gunning J.Hzn. bespreekt deze historicus aan' de hand van officiële gegevens het leven van deze hoogst merkwaardige man, die door een felle strijd heen het Licht der Waarheid over zijn leven zag opgaan. We komen meteen in kennis met de verschrikkelijke verzoe king van het spiritisme, welk gevaar deze predi kant vijf jaar omklemd heeft gehouden. Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. GOES Prettige leeslamp, rustig pension, net dag meisje, gummi dop voor wandelstok, dito echtpaar om gezellig samen te kunnen babbelen, een duitse herder (vooroorlogs), maar al zouden ze iets belangrijkers zoeken, dan zouden ze het nog te pakken krijgen, als ze een „Kabouter" in de arm nemen. 10 ct. per woord (minimum 100 ct.) dar?/ FUBLIKATIE VAN HET CEBUCO. CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTENPUBLICITEIT 91. Nu spreekt het dwergje luid van toon met boze blik een lange stroom bedreigingen en moordlust uit. „Gij zijt, zo zegt het, thans mijn buit. Gij hebt verboden grond betreden Gij wordt daarvoor gestraft! Nog hedenl" Hjj wil al hand'len volgens plan Het dwergje weet niet wat het hoort, als Liever net op tijd zich van Weg is zijn woede en lust tot moord, zijn waardigheid weer wordt bewust, Aandachtig op een perkament „Zwijg, roept hij, eerbied, op plaats rust! Kijkt het of het de kroon herkent. Uw taal vervult mij met afgrijzen. Jawel! Dat moet de echte wezen! Gij dient mijn kroon eer te bewijzen!" Die daar, die lijkt precies op deze! Jan Dirks. (De bode van Joan van de Kornput.) T. Mateboer. - Uitg. Jan Haan N.V. - Grollingen. Jan Dirks (De bode van Joan v. d. Kornput) is een echt jongensboek. Evenwel ook de ouderen zullen dit boek van T. Mateboer met groot ge noegen lezen. Want niet alleen wordt er in beschreven welk een heldhaftige figuur Jan Dirks is, maar tevens laat de schrijver zien aan welke wreed heden de Spaanse bezetter zich eer tijds schuldig maakte. Waaruit blijkt, dat oorlogvoeren, vroeger geen „men selijker" karakter droeg dan tegen woordig, wat men dikwijls hoort be weren. Terwijl Rennenbere Steenwijk belegert en de bevolking van de stad de hongerdood nabij is, staan de bur gers op het platteland bloot aan de beestachtigheden van de Spaanse be legeraars. En net als in onze tijd, spe len verraad en hebzucht bij deze be legering een grote rol. Maar ook, evenals tijdens de tweede wereld oorlog, valt het verzet niet te onder schatten. De „Spanjolen" ondervinden dit tot hun schade. Jan Dirks is na tuurlijk de grote verzetsfiguur. Hij is het tenslotte, aan wie de stad de uit eindelijke overwinning dankt. Die overwinning van de Staa'.sen, is de grote beloning van de moed en trouw van Jan Dirks. Zijn vaste Godsver trouwen, zijn liefde tot Jenne en zijn onomstotelijk vertrouwen In destads- commandant Joan van de Kornput, zetten hem aan tot grote daden. Dik wijls is zijn leven in groot gevaar en soms ziet de toekomst er voor Jan erg donker uit, maar tenslotte wordt zijn werk bekroond door de overwin ning van Rennenberg's praktisch on overwinnelijk leger. S. v. d. W. Het teken van Lobo. S. M. v. d. Galiën. Uit. Jan Haan N.V., Gro ningen. S. M. v. d. Galiën heeft reeds meer dere jongensboeken op zijn naam staan. Het teken van Lobo, is het vijfde boek in een serie van zes. In al deze boeken is „Eenzame Wolf" de hoofdfiguur. Hjj is de zoon van een Opperhoofd der Cheyenne-Indianen. „Eenzame Wolf" is zowel een teleur gestelde als een idealist. Daarnaast is hij voor zijn stamgenoten ook nog verrader. Hjj is teleurgesteld in de „Medicijnmannen" van de stammen, omdat zjj, naar hij zelf ontdekt, be driegers zijn. Hij verliest daardoor zijn vertrouwen in de „Grote geesten". Maar hij doet zjjn uiterste best om meer te weten te komen van de „Grote Geest" der Bleekgezichten. Hiervan heeft „Prairiebloesem", een niet-Indiaans meisje hem verteld, toen hjj haar ontmoette. Door het kontakt dat hjj met „Prairiebloesem" en andere blanken onderhoudt, be schouwen zjjn stamgenoten hem als een verrader. „Eenzame Wolf" is ook idealist, want hjj jaagt naar een groot doel, n.1. een band te leggen tussen India nen en blanken. Dit is helemaal niet zo eenvoudig. Maar ondanks alle tegenwerking en teleurstellingen, bljjft hij hier naar streven. En ten slotte bereikt „Eenzame Wolf" nog iets. In Het teken van Lobo, helpt „Eenzame Wolf" de blanken bij hun strjjd tegen veedieven en rovers. Door zjjn toedoen lukt het tenslotte een grote bende op te rollen. Hier door heeft „Eenzame Wolf' zich ver zekerd van de achting en het respect van een groep blanken. Een spannend jongensboek. S. v. d. W. Arti-beeld-encyclopedie. (Prijs per deeltje ƒ1,90.) Men kan van alle hier besproken deeltjes uit de Arti-reeks zeggen, dat het niet zo zeer beeld-ensyclopedieën als veeleer geïllustreerde inleidingen in de behandelde onderwerpen zjjn en over het algemeen goed en rijkelijk geïllustreerde. Voor du uitvoering kan men niets dan lof hebben: ze zijn gedrukt op kunstdrukpapier en voor zien van een aantrekkelijk en stevig bandje. Nr. 25: F. W. Michels, Sterren kunde. Ook voor dit keurig uitgevoerde, vrij volledige en als leesstof zeer ge slaagde deeltje geldt het bezwaar, dat de mogelijkheden van een beeld-ency clopedie niet voldoende zjjn uitgebuit Met name de aanwijzingen voor het vinden van de sterrenbeelden vormen een wat moeizame tekst. Verrassend aardig daarentegen zijn een 20-tal af beeldingen, waarin te zien is, waarom sterrenbeelden hun naam dragen. „We beginnen toch pas". Aart Ro- mijn, uitgave: Bosch en Keuning N.V., Baarn. Het leven van Piet Vina, een Jongen uit de grote stad, begint pas als hij oen ernstig gesprek heeft gevoerd met de heer Kochen, een leraar van zijn school. Door de armoede en ellende thuis (met een a-sociale vader en een goede moe der) en het andere milieu op school gaat het met Piet de verkeerde kant op. Het is helemaal verkeerd met hem: zjjn va der kan geen goed meer doen (hij doet ook trouwens niet veel goeds), komt met slechte vrienden in aanraking en draait dan mee in de maalstroom van het leven. Hij komt in de cel terecht na enkele autodiefstallen en dan verschijnt zijn le raar, die hem weer in het rechte spoor tracht te brengen.' Aart Romeijn heeft dit gegeven verwerkt tot een spannend verhaal en bezorgt ons enkele genoege- lilke uurtjes. We weten nu iets meer van de jeugdmisdaad in de grote stad. Een goede uitgave. „Roepend in de wind". Jos van Manen-Pieters. V.O.L.-serie. Uitg. J. H. Kok N.V., Kampen. Ongetwijfeld zal de V.C.L.-serie bij onze lezers bekend zijn. Er zijn reeds meerdere goede boeken in versche nen. „Roepend in de wind" is het vierde boek van de jaargang 1956 '57 en is verschenen van de hand van de bekende schrijfster Jos van Manen- Pieters, van wie ook reeds vele goede gedichten verschenen. De figuren in dit boek getekend, leven in echt menselijke omstandig heden, hoewel zij soms een beetje overdreven worden voorgesteld. Ruurd van Reest zit nog op de lagere school, als uitgemaakt wordt, dat indien mogelijk, hij later theolo gie zal studeren. Waarom Ruurd be stemd wordt later predikant te zijn? Dit is de laatste wens geweest van zijn vroeg overleden vader Ben van Reest, die zelf op latere leeftijd alles in het werk gesteld heeft zelf aan deze roeping te gehoorzamen. Helaas vergde dit te veel van zijn (zwakke) krachten. Heel het gezin zet zich na de dood van vader in, om zijn ideaal te kun nen verwezenlijken. Grote opofferin gen getroost men zich, niet in het minst geldt dit voor Ruurds tweeling zusje Anneke, die speciaal met het oog op deze studie een kantoorbaan in Amsterdam zoekt, samen met Ruurd op een kamertje gaat wonen en met voorbijzien van zichzelf dit ideaal mee hoopt te kunnen verwezenlijken. Samen beleven zij in Amsterdam vele avonturen, terwijl Ruurd tenslot te predikant wordt. Hij wordt echter niet alleen predikant omdat het zijn vaders ideaal was, maar omdat hij, door de in Amsterdam opgedane er varingen, zich hiertoe tenslotte ge roepen voelt. Het is een vlot, geschreven boek dat prettig leest en een diepe strek king heeft. S. v. d. W. „Metti en haar eiland", Doro thea Hollatz. Uitg. Het Spec trum, Utrecht/Antwerpen. Linksboven Berlijn in de Oostzee, ligt het kleine schiereiland Darrs en op de noordkust daarvan ligt het plaatsje Prerów, het dorp waar Metti woont. Metti, de heldin uit het in de Prisma-reeks verschenen boek „Metti en haar eiland", geschreven door Do rothea Hollatz, voor meisjes van 10 15 jaar. Metti is het dochtertje van een een voudige visser. Naar gelang Metti ouder wordt, ontdekt zij het eiland, haar eiland en de schoonheid daar van, de bossen, de duinen en het strand. Maar Metti houdt ook veel van haar ouders en het vriendinnetje Friedel uit Keulen. Jarenlang is Metti alleen met da vakanties thuis geweest, omdat het dorp geen school heeft. Dit keer gaat zij evenwel naar ee.. tante in een klein badplaatsje met veel toeristen» Ook bij tante verblijven vele badgas ten en daarmee beleeft Metti een heleboel plezier. Maar als zij 's avonds in bed ligt, heeft zij vaak last van heimwee, heim wee naar haar ouders. En dit wordt erger, als zij hoort dat haar moeder geopereerd moet worden. Ze besluit daarom stikem met haar trouwe vier voeter Polio naar huis te roeien. Ge lukkig loopt alles nog goed af. Een levendig meisjesboek. S. v. d. W. „Prismaboekjes". Uitgave Spectrum, Utrecht, Het De Prismaboekjes vinden nog steeds veel aftrek bij het Nederlandse volk. Dat is ook begrijpelijk. Bereikbaar voor elke beurs en wat zijn de boekjes niet gemakkelijk om een lange trein reis te bekoren en wat kunnen ze veel goed maken op een regenachtige va kantiedag. Het zijn vaak pakkende en spannende.verhalen, die haast tot le zen dwingen. Zo ook de volgende boekjes, die wij ontvingen: Het stilla continent, verkenning van het Zuid poolgebied (William H. Kearns jr. en Beverly Britton); De das met de blau we hoefijzers (P, G. Wodehouse)) Schipbreuken en zeegevechten (Han son W. Baldwin); Beroemde gevallen van gerechtelijke dwaling (Herrmann Mostar) en De ondergedoken koning (Pamela Brown). De laatste uitgave is voor de jeugd. Wij bevelen alle deel tjes hartelijk aan.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6