UIT DE PROVINCIE Zeeuwse voetbalclubs ktinnen weldra promoveren naar de 4e klas KNVB is echter groot Petste Pelle Pingo I^dadi ZEEUWSE, a macht der zonde %o en TELEVISIE NU HET DISTRICT ZUID ER KOMT KANS VOOR DRIE OF VIER CLUBS Voorbeeldbedrijf te Nisse boekte afgelopen jaar beste resultaten Oorkonde uitgereikt aan Johs, van Gilst De vrolijke avonturen van en GOES Postzegelruilbeurs Stuur maar weer ruilzegels Maandag 3 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Met ingang van het seizoen 1958/1959 zal het zaterdagvoetbal zoals bekend een district rijker worden, met name het district Zuid. Dit zal worden gevormd door één vierde klas, die is samengesteld uit de huidige vierdeklassers uit Noord-Brabant aangevuld met enkele sterke Zeeuwse clubs. Hiermee gaat dan een lang gekoesterde wens van de Zeeuwen in vervulling, want nu bestaat' de mogelijkheid te promo veren naar de 4e klas van de KNVB, iets wat tot op heden alleen voor de Zeeuwen nog onmogelijk was. Het plan tot het vormen van een nieuw district bestaat reeds lang, maar de mo gelijkheden om dit te verwezenlijken achtte het sectiebestuur zaterdagvoetbal tot voor kort niet aanwezig. In 1952 werd de eerste steen voor het nieuwe district gelegd. In dat jaar kreeg de vereniging Dinteloord als kampioen van de afdeling Noord Brabant voor de eerste maal het recht te promoveren naar de 4de klas KNVB. Deze club werd voor lopig ingedeeld in het district West II, met de bepaling, dat bij de instelling van het district Zuid, men zou worden over geplaatst naar deze afdeling. Zoals bekend, zijn er de laatste jaren nog enkele kampioenen van de Brabant se afdeling naar de 4de klas KNVB ge- Sromoveerd, t.w. Good Luck, Sprang, waluwse Boys, The Gunners, SSC '55 en Velocitas KMA. Deze laatste vereniging kreeg bij de heroprichting in het najaar van 1957 het recht uit te komen in de 4de klas KNVB. Een totaal dus van zeven clubs. Dit aantal is ongetwijfeld een basis, waarop men kan starten met het nieuwe district. Succes Op initiatief van de afdelingen Noord- Brabant en Zeeland werd een enquête gebonden bü de Zeeuwse clubs, die in de eerste klas spelen, om te weten te komen of er voldoende belangstelling was voor eventuele promotie naar een te vormen vierde klas In het nieuwe district Zuid. Voor de initiatiefnemers werd het een sncces, want er bleek voldoende enthou siasme om het plan door te zetten. Zodoende kwam de zaak bij het sectie- bestuur zaterdagvoetbal, dat In begin 1957 de zaak eens overzag en uiteindelijk het besluit nam om over te gaan tot het vormen van een nieuw district. Dit be sluit werd genomen, voordat de jongste promotieregeling in het najaar van 1957 werd bekend gemaakt. Promotie Met name de Zeeuwse clubs hadden bij dit besluit veel belang. De strijd In de eerste klas van de afdeling Zee land werd er bijzonder fel door, want voor minstens drie clubs is er een mo gelijkheid tot promotie. Ook nummer vier van de ranglijst behoeft nog niet te wanhopen, want het aantal clubs dat vanuit de eerste klas Zeeland, zal pro moveren, zal afhangen van de prestaties van de Brabantse clubs, die op het ogenblik dus uitkomen in de 4de klas D van district West II. Wat is er aan de hand? Op het ogenblik spelen zeven vereni gingen uit de afdeling Brabant in de vierde klas. Deze clubs komen dus ook in aanmerking voor promotie naar de 3de klas en degradatie naar de afdeling. Stel het geval, dat Sprang kans ziet als eers te te eindigen, dan promoveert deze club normaal naar de 3de klas. Voorts nemen we aan, dat ook een Brabantse club laat ste wordt. (Velocitas of The Gunners) en dus degradeert. In dit geval blijven er dus VIJF clubs Over, die in aanmerking komen voor overgang naar district Zuid. Daarbij komt dan nog de kampioen van de afdeling Brabant. Om het getal tien vol te maken, blijven er nog vier plaatsen over, voor We beginnen in Yerseke, waar vrijdag dertig Belgische gasten, t.w. leden van het Vlaamse Econ. Verbond en een aantal journalisten op bezoek kwamen. Burg. Willemsen verwel komde hen op het stadhuis, waarna dr. Korringa een causerie hield en de oesterfilm liet vertonen, waarvoor veel belangstelling bestond. Professor Cuvelier uit Gent sprak over de voe dingswaarde van de oester, waarna in hotel Nolet werd geluncht. Pas om negen uur 's avonds verliet men Yer- Ceke. En zaterdag was het een klein ieetje feest in Yerseke. De oudste in woner, de heer S. Paauwe, vierde na melijk zijn 99e verjaardag. Bij leven en welzijn hopen de Yersekenaren er volgend jaar een echt feest van te maken. Kapelle kan ook een vlag getje uitsteken, want gebleken is dat de collecte voor de kerkvoogdij en diakonie van de Ned. Herv. kerk in 1957 bijna 1.000,meer hebben op- febracht dan in 1956. In totaal werd 8.541,56 gecollecteerd. De schiet vereniging „Excelsior" van Sint Maartensdijk heeft in een huishoude lijke wedstrijd flink in de roos ge schoten. Er waren heel wat prijsjes te verdelen onder de zestien deelne mers, maar zij moesten toch in de heer A. Hoogesteger hun meerdere er kennen. Hij behaalde 47/46 punten, gevolgd door de heren Joh. de Graaf, W. Priem, H. Molenkamp en W. van Oosten. De organisatie voor Russische com munistische jongeren beneden de 15 heeft zich akkoord verklaard met een plan tot uitwisseling van scholieren tussen de Sowjet-Unie en andere lan den, waaronder Frankrijk, meldt Tass. Van de andere landen, waarmee uit- fewisseld zou kunnen worden, noem- e Tass met name Oostenrijk, Dene marken, Noorwegen, Zweden, Fin land en Zuid-Slavie, die deze zomer groepen kinderen zullen zenden naar èen pionierskamp op de Krim. de Zeeuwse clubs. Het is echter begrijpelijk, dat het aan tal resterende Brabantse clubs hoger kan zijn, b.v. als Sprang geen kampioen zou worden en wanneer Velocitas en The Gunners kans zouden zien een club uit het rayon Gorkum onder zich te houden. Dit laatste achten wij evenwel uitgeslo ten. Wij nemen daarom aan, dat drie, hoogs tens vier Zeeuwse clubs in aanmerking komen voor promotie. Het is daarom wel aardig even na te gaan welke clubs in de afdeling Zeeland een mooie kans maken volgend seizoen ingedeeld te wor den bij de Brabantse verenigingen. Men vergelijke de stand, zoals die de vorige week was: Mieuwdorp 14 23 Col. Boys 11 12 Arnemuiden 13 22 Wemeldinge 15 12 AZW 14 17 Tern. Boys 13 10 Spui 14 16 Rillandia 13 4 'Crabbendijke 13 15 Zaamslag 12 1 Reisprobleem Een probleem In het nieuwe district wordt evenwel het reizen, want wat denkt u van een reisje Arnemulden- Sprang (in de Langstraat) en Sprang- Spui. Dat wordt echter een probleem, dat de nieuwe competitieleider van het nieuwe district krijgt op te lossen. Wie dat wor den zal is echter nog niet bekend. Bo vendien is het nog niet uitgemaakt wie het zaterdagvoetbal zal vertegenwoordi gen in het distrlctsbestuur van Zuid I, Tevens is het nog niet bekend of het nieuwe district een eigen sub- keuzecommissie zal krijgen. Dit zouden wij evenwel zeer toejui chen, want tot op heden is men beneden de Maas stiefmoederlijk bedeeld met bezoeken van de KC, hoewel het toch zeker verdiend zou zijn, wanneer men ook in die contreien eens polshoogte ging ne men om te zien of er spelers-ma teriaal aanwezig is. BORSSELE Ongeval. Mevrouw Van O. brak, toen zij struikelde in een schuurtje, haar been. Zij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar haar been in gipsverband werd ge plaatst. Hierna kon zij weer naar huis terugkeren. waarbij hij tevens wees op de grote vooruitgang, vooral van het gebruik van het grasland in deze omgeving, in vergelijking met een tiental jaren ge leden. Vervolgens hield dr. Van Beekom een inleiding over de ontwikkeling van het kleine bedrijf, waarbij ver schillende problemen aan de orde kwamen, die speciaal van belang zijn voor het heden en de toekomst van de kleinere, zelfstandige ondernemers in de landbouw. Hierop volgde nog een zeer levendige discussie. Dezer dagen hield de afdeling 's- Heer AbtskerkeNisse van de Z.L.M. haar algemene vergadering te Nisse, onder leiding van haar voorzitter, de heer W. Minnaard. Na de behandeling van de huishou delijke zaken werd door dr. ir. C. W. C. van Beekom, Rijkslandbouwconsu- lent voor de Zeeuwse eilanden, een oorkonde uitgereikt aan de heer Johs. van Gilst, wiens bedrijf gedurende 8 jaar voorbeeldbedrijf voor die omge ving is geweest. Dat er in deze periode zeer goede resultaten zijn geboekt, bleek onder andere uit de verhoging van de melk- produktie, die gestegen was van 4277 kg met 3,53 vet in 1949/1950 tot 5756 kg met 3.81 vet per melkkoe in 1956/1957. De opbrengst van de veehouderij en voedergewassen steeg in deze jaren met ruim 70 en van de akkerbouwgewassen met 35 On danks het voor de landbouwers min der gunstige oogstjaar 1956 was het gezinsinkomen in dit jaar op dit be drijf 26 hoger dan in 1949/1950. De heer Van Gilst sprak hierna een dankwoord aan de medewerkers van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst voor de prettige samenwerking en voor de goede raadgevingen, die hij steeds van hen mocht ontvangen, BERGEN OP ZOOM Prof. Dr. I. A, Diepenhorst voor A.R.-kiesvereniging Woensdagavond hield de A.R.-kiesver- eniging een uitstekend bezochte openbare vergadering, waarin Prof. Dr. I. A. Die penhorst sprak over „Vernieuwing en Be zinning". Op de hem eigene wijze leverde de spreker in een boeiend betoog, doorspekt met tal van historische herinneringen, een beeld v-an het vernieuwde politieker leven in Nederland en belichtte daarbij het partijwezen met haar programma's. Met klem wees spreker aan de grote en moeilijke taak van de Protestants Christelijke partijen en wekte met kracht op tot inspanning van alle krachten, met name door persoonlijke contakten. Warm meeleven en zich op de hoogte stellen van alle vraagstukken is roeping en plicht. Heel wat vragen werden gesteld, die door spreker breedvoerig werden beant woord. RÏTTHEM Burgerlijke stand. Geboren: Albert, z.v. J. Löhr en G. van Goor. WESTKAPELLE Bedrijfsvoorlichting De vereniging voor bedrijfsvoorlichting Walcheren hield in café ,J)e Vriend schap" te Westkapelle een praatavond. Door de rayonassistent werd gesproken over Contractteelt en Rassenkeuze. DOMBURG Lawntennis. De lawntennisclub hield haar jaarvergadering. In de competitie heren bezette de club de eerste plaats. In de gemengde competitie behaalde het viertal de tweede plaats. Het grote zo- mertoernooi zal zo mogelijk gehouden worden in de week van 11 tot 17 augus tus. Alle bestuursleden werden herkozen. GR1JPSKERKE N.C.V.B. De afd. van de N.C.V.B. ver gaderde. Ds. Van Haarlem sprak over het onderwerp: „Man en Vrouw". 26 febr. hoopt de afd. in jaarvergadering bijeen te komen. ST. ANNALAND Leesgezelschap. In de jaarvergadering van het leesgezelschap is medegedeeld dat door de volksbibliotheek 9043 boeken zijn uitgeleend in het winterseizoen en 3550 in het zomerseizoen. De jeugdbibli otheek mag zich in een goede belang stelling verheugen. Er werden gemiddeld 80 boeken per week uitgeleend aan de jeugd. Het bestuurslid H. Dormaar werd herkozen. Besloten werd het leesgeld voor boeken van de volksbibliotheek te verhogen tot vijf cent voor leden en acht cent voor niet-leden. Onder de aanwezi gen werd een aantal boeken verloot. OUD-VOSSEMEER A.R.-kiesverenig' \g. Tijdens de dins dagavond in een der lokalen va n de Chr. school gehouden ledenvergadering van de A.R.-kiesvereniging is afscheid geno men van de heer C. P. de Schipper, de voorzitter der vereniging, die deze week zal vertrekken naar Grijpskerke. Het be stuurslid, de heer J. D, Droogers, was de tolk van allen, toen hij hem dankte voor het werk, dat hij voor de vereniging heeft verricht. Tijdens de bestuursverkiezing werden de heren A. van Dalen en L. de Wilde gekozen. De heer J. D. Droogers hield een cau serie over het onderwerp „Gods Gebod". BIEZELINGE Wisseling kerkvoogdij. De heer H. Zuidweg is afgetreden als kerkvoogd van de Ned. Herv. gemeente alhier. In zijn plaats is nu als kerkvoogd gekozen de heer Chr. Nieuwenhuyze. Vergadering landbouwvereniging. On der voorzitterschap van de heer P. Schee- Ie hield de landbouwvereniging „Alge meen Belang" donderdagavond haar jaar vergadering. Uit de verslagen van de se cretaris-penningmeester A. de Waard bleek dat de vereniging 80 leden heeft. De omzet is nog steeds in stijgende lijn en het afgelopen jaar was er een netto winstsaldo van f 76, Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de heren P. Scheele en J. Goud, terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van de heer L. van Liere werd gekozen de heer K. Dees. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering der Z.L.M. werd benoemd de heer P. Zandee en deze werd ook be noemd in de kaseommissie. 's-GRA VEN POLDER Ongeval. Dezer dagen slipte de auto, bestuurd door de heer H. uit Ovezande, op de Schoorkeriszandweg. De bestuurder verloor de macht over het stuur en reed tegen de woning van W. J. De auto liep belangrijke materiële schade op, terwijl de panelen van een dubbele deur van de woning werden vernield. HOEDEKENSKERKE N.C.V.B. De Ned. Christen Vrouwen Bond hield haar maandelijkse vergade ring in het verenigingsgebouw onder lei ding van mevrouw Verhoole, Spreker voor deze avond was de heer O. de Moor uit Utrecht over het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront. IJsclub. De IJsclub „De Boeiert" hield een vergadering in het verenigingsge bouw. De bestuursleden Joh. Koert en D. de Meester werden herkozen. In de plaats van de heer J. Boone, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd mevr. N. P. Leendertse-Baaijens gekozen. KAPELLE Filmavond. Vele leden van de land bouwvereniging Vios hadden gehoor ge geven aan de oproep van het bestuur om donderdagavond te komen naar het CJM V-gebouw waar een filmavond werd ge geven waarin naar voren kwam wat de waarde is van kunstmest in de grond en hoe dit wordt opgenomen. De voorzitter van Vios, de heer A. de Schipper, had de leiding en dr. Stassen uit Boxtel van de Nederlandse Kali importmij gaf een toelichting op hetgeen werd vertoond. Het geheel was zeer leerzaam en interes sant. ST. MAARTENSDIJK Draagt Elkanders Lasten. De vereni ging „Draagt Elkanc' rs Lasten" hield dezer dagen haar jaarvergadering. Het jaarverslag van de penningmeester gaf een batig saldo te zien van f 115,15. De vereniging telt momenteel 62 leden. De aftredende bestuursleden werden herko zen Het inleggeld voor nieuwe leden werd vastgesteld op resp. f 10,en -f 2,50. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Raad. De raad hoopt in openbare ver gadering bijeen te komen op woensdag 5 februari a.s. om 8 uur. Er wordt o.m. be handeld een aanvraag premie woningver betering, verkoop van bouwgrond in het uitbreidingsplan, elektrificatie buiten de kom en vaststelling van het uitbreidings plan. SCHOOND1JKE Chr. schoolvereniging. Donderdagavond hield de Chr. schoolvereniging „Johan nes" haar ledenvergadering, gecombi neerd met een ouderavond. Door het hoofd der school werd een overzicht ge geven van het schooljaar 1957. Na de pauze kon men het -erk der leerlingen bezichtigen, waarbij het onderwijzend personeel toelichting gaf. Hierna volgde een causerie door de heer Wilschut over het onderwerp „Wat verandert en wat blijft". ZOUTELANDE Geitenfokvereniging. De kring Walche ren van de Geitenfokvereriging hield haar algemene vergadering onder voor zitterschap van de heer J. M. Cevaal. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental achteruit was gegaan. De aftredende bestuursleden, de heren K, Kleinepier en J. Nijholt, werden her kozen. De contributie werd vastgesteld op 60 cent per lid. Het bestuur heeft be sloten een provinciale vergadering te houden in Goes. Adenauer met vakantie De kanselier van de Duitse bonds republiek, dr. Adenauer, is gisteren per trein uit Bonn naar Vence, aan de Franse riviera, waar hij een vakantie van vier weken denkt door te brengen, vertrokken. Twee dochters van de bondskanse lier vergezellen hun vader. Wegens gebrek aan werkzaam heden, tengevolge van de bestedings beperking, is aan 40 van de ongeveer duizend arbeiders van de N.V. In dustrie te Vaassen ontslag aangezegd. 28-3) Het is heel gemakkelijk, om een railing te maken.als je maar weet hoe je het doen moet! Pelle zegt, dat we er nog een plank boven op moeten spijkeren, Petsie! Dan kan Schildpadje er tenminste niet aftuimelen! Heb je wel genoeg spijkers? Je moet een railing goed vasttim- meren! Ja, hoor, ik heb genoeg spij kers. 79) „Het is zeer gezond en vrolijk en een der mooiste badplaatsen van Enge land." „Dat is heel anders dan onze zee", zei zij en haar gelaat klaarde op. „We zullen er heen gaan, als het goed is voor mijn kleine meid. Ik moet eerst een dokter raadplegen. Het zal zeker niet zo moeilijk zijn, kamers te krij gen?" „Het is voor u een kleine moeite, overal de beste kamers te krijgen, me vrouw Kingdon, terwijl er ook heel wat hotels zijn, indien u dit liever wilt. De „Metropole" is heel geschikt". „Dan zullen we daar heen gaan, als de dokter toestemming geeft. Het zal iets nieuws voor ons zijn. Zou u mij willen helpen, de zaak in orde te krijgen? Ik zal het u laten weten, als wij gereed zijn. Er moet een vrije zit kamer en een paar extra slaapkamers buiten die, welke wij zelf nodig heb ben. Ik zal zorgen een meisje te krij gen, om voor Maisie's kleren te zor gen. En wanneer u ons geholpen hebt, om alles in orde te krijgen, moet u eens een paar dagen bij ons op bezoek komen, mijnheer Sim. Ik zou graag mijn weinige Engelse vrienden om mij heen hebben, wanneer ik mijn eigen huishouding begin." „Heel graag. Ik zal u zeker komen opzoeken", zei hij, op vergenoegde toon, in de hoop, dat zijn bezoek mocht door LESLIE KEITt- samenvallen, met dat van Peggy. „U zult het in „Metropole" heel gemak kelijk hebben. Indien u niet houdt van de beslommeringen van een huishou ding, zou voor u het hotelleven ook een heel geschikte oplossing zijn bij uw terugkeer in Londen." „Ik zal er over denken. Wat mij zelf betreft, trekt mij een eigen huis houding niet aan. De moeite om een maaltijd gereed te krijgen, is haast groter dan de moeite, om die op te eten." „U kunt dit alles vermijden, en met de eetlust, die de zee te Brighton u zal geven, zult u het eten een genoe gen vinden. Laat mij weten, wanneer u wilt gaan en Ik zal alles voor u in orde maken." Hij ging heen, er over peinzende hoe gemakkelijk het leven rolt voor de rijken. Enkele dagen later deelde Drake mevrouw Kingdon de naam mee van een oogspecialist, die hem sterk was aanbevolen. Maisie nam mevrouw Brandon is vertrouwen, maar niet vóór het laatste ogenblik ,toen hij haar toescheen, dat het onvriendelijk zou schijnen, wanneer zij dit niet deed. Het speet mevrouw Brandon, die een van haar gewone verkoudheden had, zeer, dat zij niet met moeder en kind mee kon gaan. „Zal ik het niet aan Peggy vertel len?" vroeg zij. „Een telegram kan zij nog tijdig hebben en dan kan zij je bij Harley Street ontmoeten. Maisie opende haar ogen en er was een kleine glans van voldoening in hun koude, blauwe diepten, dat zij zo gemakkelijk dit voorstel van zich af kon werpen. „Het is in het geheel niet nodig, Peggy uit haar werk te halen. Mijn heer Drake was zo vriendelijk mij te beloven mee te gaan. Omdat hij Dr. Latrobe reeds heeft gesproken, is hij ook de meest geschikte persoon". „Maar een vrouw", zei mevrouw Brandon, die na de dood van haar echtgenoot, gewoon was op haar doch ter te leunen, „zal je misschien meer tot steun zijn", „Dat zou dan de eerste maal zijn!" zei Maisie met haar harde glimlach. „Ik ben niet erg aan vrouwen gewoon, zoals weet, en ik denk, dat als het nodig was, ik dan nog liever op een man steunde. Ik ga echter alleen, op dat er niets ongedaan zou blijven, wat nog te doen is en daar ik het resul taat vooruit weet, is er niets te vre zen". Mevrouw Brandon legde haar hand teder op het hoofd van het kleine meisje; haar hart was bewogen, want voor haar was de tijd der wonderen nog niet voorbij en Hij, die tijdens Zijn rondwandeling op aarde de ogen opende, die nog nooit iets van de schoonheid daarvan hadden aan schouwd, kon ook nu nog aan dit klei ne meisje de onschatbare gave van 't gezicht geven. Maisie trok echter het kind naar zich toe en zette haar de witte muts op. „Ik weet, dat u het mij niet kwa lijk neemt, als ik u vraag haar niet te kussen? Zij kon iets van uw ver koudheid overkrijgen. Zij is zo vat baar." „Ik zal voor u beiden bidden", fluis terde mevrouw Brandon met liefde in haar donkere ogen. Drake wachtte buiten bij het rijtuig en hij merkte, dat Maisie zenuwach tig was, ondanks haar poging, zich te bedwingen. Zij keek de straat uit en en zag de kleine Verney, die met zijn hoepel speelde en er een eer in stelde, de derde lantaarnpaal niet voorbij te komen (Wordt vervolgd) Kandidatenlijst P.v.d.A. In de gehouden ledenvergadering van de afdeling Goes van de P.v.d.A. werd onderstaande groslijst samenge steld voor de gemeenteraadsverkiezin gen op 28 mei. Deze groslijst wordt nog nader aan een referendum onder de leden onderworpen: 1. Mr. H. B. Bouwman, 2. J. 8. Visscher, 3. Ph. Haverhoek, 4. P. da Munck, 5. D. P. Leupen, 6. D. van Loon, 7. Mevr. P. HarinckSchaalje, 8. K. Flipse, 9. H. v. d. Veen, 10 M. J. M. Gubbels, 11. J. R. van Wattum, 12. Mevr. SchrijverWaage, 13. P. C, Kerkhove Ezn., 14. G. Boon, 15. H. Wijs, 16. Th. A. v. d. Spiegel, 17. Q. Hoek, 18, L. H. de Leeuw, 19. C. Schrijver Fz., 20 C. van Ginkel. Een nieuwe maand Is weer begon nen, dus mogen alle leden van do ruilbeurs hun ruilwaar weer inzenden. Wij zullen proberen alles zo vlug mo gelijk weer af te werken. Velen zonden in de afgelopen week reeds de oplossing van puzzel no. 4 in. Maar we verwachten vóór de vijfde februari nog heel wat Inzendingen. Do prijswinnaars worden de volgende keer bekend gemaakt. Waar U aan moet denken 1. Niet meer dan 25 geweekte, onbe schadigde exemplaren Inzenden. Toegestaan wordt, dat men en kele reserve-zegels meestuurt voot vervanging van eventueel bescha digde zegels. 2. Postzegels met een totale waarde van 12 centen insluiten voor ant woord. Gebruik zoveel mogelijk kinder-zegels. 3. Het is toegestaan, enkele lan den te noemen, waarvan men het liefst zegels terug ontvangt, wat in geen geval wil zeggen, dat zo'n verzoek kan worden inge willigd. U wordt verzocht, te vermelden, hoeveel zegels u van de terug ontvangen ruilwaar nog niet haa. 4. Willen degenen, die voor het eerst aan de ruilbeurs deelnemen iedeï kan immers insturen melden, hoe groot hun verzameling is? 5. Vergeet niet, naam en adres op de enveloppe en op de ingesloten brief te vermelden. 6. Men mag maar eenmaal in da maand inzenden! 7. Inzendingen moet men richten aan de Beursmeester, Zeeuwsch Dag blad, Korte Noordstraat 35, Middel burg. Veel gevraagd worden zegels uit: do Zuid-Amerikaanse landen, het Midden- Oosten, de Franse koloniën, Portugal, Israël, Luxemburg en Monaco. In het bijzonder: Nieuw-Guinea en de Ned, Antillen. Heeft u van deze landen ze gels dubbel? Stuur ze dan op! DE BEURSMEESTER, DINSDAG 4 FEBRUARI 1958 HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. huisvr. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 9.55 Een boek voor het gees telijk leven, caus. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 R.V.U.: Land achter hoge muren, door Mw. Mr. L. Eversdijk Smul ders. 11.30 Pianorecital. 12.00 Zang en pl ano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Mil. ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Tenor en piano. 15.30 V. d. zieken. 16.30 V. d. jeugd, 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 R.V.U.: Het U.N.O.-werk in de onderont wikkelde gebieden van India, door Ir. F. B. Carbasius Weber. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Strijkkwart. 19.45 Filmpraatjei 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Operamuz. 22.55 Ik geloof, datcaus. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.45 Lichtbaken. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als d« ziele luistert. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Sopr. en piano. 14.20 Gram. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee. Landelijke ontwikkeling in Ne derlands Nieuw-Guinea, door Ir. J. H. da Haan. 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Van klanten en wanten weten. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 La Traviata, opera. (20.15—20.30 Act. 21.40—21.55 In het hart van een beweging, klankb.). 22.35 De Ra diodokter. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Nouveauté'». TELEVISIEPROGRAMMA'S! NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. NCRVl 20.45 Filmprogramma. BRUSSEL (324 m) 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.35 Tuinb. kron. 12.40 Pianospel. 13.00 Nws. 13.16 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen 16.02 Gram. 16.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 Radio- kron. 21.00 Gram. 21.30 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5