Jhr. De Casembroot wees jonge boerenstand op gezang 300 Spanning bij zaalhandbal BENELUX Contributieverhoging bij ZKB Mist spelbreker bij voetbal Hellas kampioen eerste klasse Maandag 3 februari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Geslaagde toogdag CPMB en CJBTB in Middelburg LETTERKUNDIGE OOMS SPRAK OVER DE VEREENZAMING VAN DE MODERNE MENS Pess: t Waarom geen microkorfbal? Plaatsverwisseling in de 2e klasse In Kapelle komt een Vicaris Nagekomen advertenties „WAT DE TOEKOMST brengen moge, mij geleidt des Heren hand". Deze regel van gezang 300 zijn lievelingsgezang koos de commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, als uitgangspunt van zijn toespraak tot de Zeeuwse leden van de CiP.M.B. en de C.J.B.T.B., die zaterdag in het Schuttershof te Middelburg hun toogdag hielden. Jhr. De Casembroot herinnerde daarbij aan de ont roerendste en mooiste kerkdienst, die hij in zijn leven had meege maakt, namelijk die te Zierikzee een week na de ramp. Tijdens die dienst, te midden van ellende en misère, zag hij het Zeeuwse volk op zijn best. In geloof en berusting heeft dit volk de ramp aanvaard, maar toonde tegelijk een vast vertrouwen op God voor de toekomst. Dat was Zeeland op zijn mooist, aldus de commissaris. Jhr. De Casembroot meende dit- gelfde vertrouwen te kunnen bespeu ren bij de jeugd van de christelijke boerenstand, zoals zij te Middelburg bijeenkwam. In de huidige wereld dreigt de mens te vereenzamen, zo zei {lij, daarbij aanhakend op hetgeen een Vorige spreker tijdens deze toogdag, de heer Ooms, had opgemerkt. Wij Werken met reglementen, plannen en systemen, en dreigen daarvan de slaaf te worden. Wij moeten echter durven regeren en werken met en uit barm hartigheid en christelijke naastenlief de. Spreker besloot met nogmaals te Wijzen op de prachtige inhoud van ge- tang 300. Eerder op de dag, eveneens tijdens de gecombineerde middagbijeenkomst, hield de heer J. W. Ooms, letterkundi ge te Soestdijk, een rede over: „De Vereenzaming van de moderne mens' Wij moeten God danken, aldus de heer Ooms, dat wij in de tijd leven van de aardsatellieten en andere gloednieuwe Ontdekkingen. God heeft met al deze Vondsten zijn bedoeling. Wanneer wij nu de technische ontwikkeling zien in het licht van de versregel ,,'t sal hier haast sijn gedaen", dan moeten we des te dankbaarder zijn. Maar misschien fijn er juist daarom zoveel eenzamen in deze tijd. De moderne mens is de mens, die onveranderlijk is in zijn geschonden heid vanwege de zonde, aldus de heer Ooms. De vereenzaming moet volgens jpreker worden gezocht op het vlak van het geestelijk leven. Eenzamen zijn zij, die iets missen van de geestelijke inhoud. Kort en hondig zei de schrijver, dat de vereen zaming daarin zijn oorzaak vindt, dat de mens geen houvast meer heeft. En eenzaamheid manifesteert zich in de angst. Angst voor het communisme, satellieten, enz. Begrijpelijk enerzijds, Want het leven vraagt enorm veel van ons; voortdurend moeten we op ons flul vive zijn. Maar de angst ontstaat vooral, wanneer we 't eeuwigheidsper- Bpectlef, zoals de Bijbel het ons laat zien en de geschiedenis van de chris telijke kerk, niet kennen. Slechts als Wij weten, dat ons hart God toebe hoort, worden wij behoed voor een zaamheid. Tijdens de morgenuren hielden de beide bonden afzonderlijk hun jaar- Vergadering. De voorzitter van de C.J.B.T.B., de heer P. S. Dekker uit Euidzande, zei in zijn openingswoord, dat er met betrekking tot de toekomst sprake is van een zeker pessimisme. Er is een minder goede harmonie in onze staathuishouding en er valt een klaaglijk geluid te horen in de land en tuinbouwwereld. De opbrengsten gingen achteruit en de kosten stijgen Volleybal De wedstrijden van zaterdagmiddag j.I. hebben geen grote verrassingen gebracht, pe uitslagen waren gelijk aan de prog noses. De damesteams Bazo en OKK I hebben beide hun wedstrijd gewonnen resp. Ba- Zo van Smash met 30 en OKK II even eens met 30. De wedstrijd in de le kl. heren A.V. «56 tegen EGVC was zeer spannend. In 8e eerste 2 games had A.V. '50 de over hand, EGVC had veel moeite, de scherp eeplaatste smashes van W. Doekes op te angen en terug te spelen. Na de 2e game verslapte het spel van A.V. '56 en wist EGVC de achterstand vrij vlug in te ha len, zodat deze set eindigde in een ge lijk spel. Smash behaalde een verdiende over winning op Neptunes. Astra II won met 1 van het zich sterk verdedigende Vlam. eerder dan zij dalen. Van reserve vorming komt volgens de voorzitter dan ook niet veel terecht. De heer Dekker gewaagde voorts van de moeilijkheden voor de jonge boerenzoon om een passend bedrijf te vinden. Hun, die wel een bedrijf hebben, ried hij aan zo rationeel mo gelijk van de grond gebruik te maken. Anderen moeten zichzelf voor de keus stellen van beroep te veranderen, of in loondienst te treden. Hij zei tenslotte, dat de C.J.B.T.B. een onveranderde positief protestants-christelijke hou ding zal blijven aannemen. In haar openingswoord had de pre sidente van de C.P.M.B. mej. J. de Jager, meegedeeld, dat in april ver moedelijk in Goes beide bonden 'n culturele dag zullen beleggen. Tijdens die dag zal met de jongeren 'n decla matiewedstrijd worden gehouden. De beste dame en de beste heer worden afgevaardigd naar de landelijke bonds wedstrijd. Uit de jaarverslagen van de CPMB en C.J.B.T.B. bleek een verheugende activiteit van bijkans alle afdelingen. Helaas heeft de afdeling Haamstede van de C.J.B.T.B. de strijd moeten staken. Tijdens de morgenuren sprak voor de C.J.B.T.B. de heer S. P. Dek ker uit Oostburg en voor de C.P.M.B. mej. J. Mol te Kamperland. Beiden hadden Amerika als onderwerp geko zen. Mevr. Jannie GeschiereRiemens met solozang, een zangkoortje uit Big- gekerke en een wedstrijd 2 maal 1 is 1, gaven aan de middagbijeenkomst 'n veelzijdig cachet. Des avonds voerde de ring Walche ren het toneelstuk „De rebel van de bergen" op, dat zich afspeelt in Ma cedonië, waarvan althans in dit stuk een gedeelte van de bevolking wenst vrij te zijn. De opvoering mag alleszins geslaagd worden genoemd, al had er door enkele medespelenden iets meer op de intonatie en het mo ment van de spontane reactie moeten worden gelet. Zonder de anderen te kort te willen doen willen we toch twee tonelisten vermelden, namelijk R. Roelse, die als Briska haar rol uit stekend verstond, en de heer Jac. de Nood, die vader Matosj zeer verdien stelijk gestalte gaf. De leden van beide bonden kunnen terugzien op een geslaagde dag. De Zeeuwse Korfbalbond hield zaterdagmiddag te Middelburg een druk bezochte jaarvergadering. Het meest belangrijkste feit van deze vergadering was wel, dat de meerderheid der aangesloten clubs thans geen reiskostenomslag, waaraan reeds jaren werd gedokterd, meer wensen. De vergadering had een bijzonder vlot verloop omdat alle agendapunten weinig stof tot spreken gaven. In zijn openingswoord releveerde voorzitter Saaman nog eens de voor naamste feiten van hetafgelopen bondsjaar. Hij betreurde het, dat het seniorenledenaantal iets terug liep, wat hij weet aan het feit, dat de clubs all een him spelende leden opgeven. Het adspirantenledenaantal vertoonde we derom een forse stijging, terwijl ook enkele nieuwe clubs werden opgericht of in oprichting zijn. Helaas moest bij ook melding maken van enkele ver enigingen, die een noodlijdend bestaan lijden. De jaarverslagen gingen vlot onder de hamer door, evenals de behandeling van de begroting 1958, niettegenstaan de hierbij een voorstel tot contributie verhoging ter tafel kwam. Tegen deze verhoging was alleen BKC-Breskens. Ook de bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. Alle aftreden den stelden zich herkiesbaar en er wa ren geen tegenkandidaten. Het reglement werd op enkele pun ten gewijzigd. Zo werden voorschrif ten gemaakt met betrekking tot clubs, die in de KNKB competitie uitkomen, waardoor het onmogelijk wordt, spe lers van een hoger twaalftal in de KN KB te laten uitkomen in een lager Z KB twaalftal. De enige hierbij be trokken vereniging Swift had tegen het voorstel van het bondsbestuur en kele kleine bezwaren en slaagde erin, een amendement te doen aannemen waardoor de grieven werden wegge nomen. Het voorstel reiskostenomslag, naar een voorbeeld van het Noordelijk dis trict, was in het begin van de vergade ring reeds door het bondsbestuur te ruggenomen, omdat de daarin genoem de cijfers door verschillende oorzaken geen juist beeld meer gaven. Het bondsbestuur stelde hiervoor in de plaats, deze materie op de te houden rayonbijeenkomsten nog eens terdege te bespreken, daarbij uitgaande van de cijfers, gebaseerd op de nieuwe compe titieindeling 1958. Oorspronkelijk ging men hiermede accoord, totdat in de rondvraag Robijn (Togo) van de ver gadering het principebesluit uitlokte, of men nog een omslag wenste. Met grote meerderheid verklaarde men zich tegen de omslag, zodat hierover voorlopig niet meer gesproken zal worden. Schreuders van Swift wenste te ver nemen, of het Bondsbestuur in Zee land geen mogelijkheden ziet voor mi- crokorfbaJ. De voorzitter deelde hier op mede, dat de mogelijkheden wel aanwezig zijn, doch dat o.a. het Vel- lingsbestuur te Goes geen toestemming wil geven, om in zijn gebouwen te spelen alhoewel men dit aan het Hand- balverbond wel toestond. De zeer dichte mist, die sinds enkele dagen vele delen van ons land in zijn klamme greep houdt, zorgde er zaterdagmiddag voor, dat vier wedstrijden in de zaterdagmiddagcompetitie geen doorgang konden vinden. Hiertoe be hoorden Arnemuiden HI—Kats II (2e klasse E), S.V.D. IGoes V (2e klasse B) (die na 17 minuten gestaakt moest worden), Zaamslag IRillandia I in de le klasse en ook de wedstrijd Spui IArnemuiden L Dat de ontmoeting tussen Spui en Arnemuiden geen doorgang kon vinden, is enerzijds jammer, doch anderzijds heeft het de spanning in de eerste klasse vergroot. Nieuwdorp, dat op bezoek moest bij Krabbendijke I nam de volle winst mee naar huis door een 30 overwinning en leidt thans met 25 punten uit 15 wedstrijden. Arnemuiden komt nog steeds op de tweede plaats met 22 punten uit 13 wedstrijden en zaterdagmiddag had het zijn achterstand iets kunnen inlopen. Aan het eind van deze week krijgt het Nieuwdorp op bezoek en nu reeds staat vast, dat het voor Arnemuiden een spannende en gevaar lijke ontmoeting zal worden. Nieuwdorp, dat een zeer goede tactiek van spelen heeft en steeds precies op tijd van achteren de zaak weet af te grendelen, zou heide puntjes wel eens mee naar huis kunnen nemen. Waardoor het dan de voorsprong weet te vergroten. Terneuzense Boys kreeg A.Z.V.V. op bezoek en broederlijk heeft men de punten gedeeld: 33. Wemeldinge kon het niet bolwerken tegen Colijnsplaat- se Boys, vooral omdat men gehandi capt was door het ontbreken van kee per Tissink, tengevolge van een be drijfsongeval; het leed een 13 neder laag. De standenlijst toont, dat er in de eerste klasse nog geen verschuivin gen plaats vonden. In de tweede klasse A hebben Veere I en Zeeland Sport VI van plaats gewisseld. Nieuwland I slaag de er niet in, zijn positie wat te ver beteren en iets in te lopen op Oost- kapelle dat óók weer verloor zodat men nog steeds de onderste plaats in blijft nemen. Meeuwen won met 64 van RCS IV en loopt sterk in op koploper V.C.K. Middel burg V voegde door haar 4I zege op Zeeland Sport VI wederom een overwinning aan zijn aantal toe en neemt nu met 17 punten uit 13 wed strijden een belangrijke derde plaats in. Serooskerke klopte met niet min der dan 60 het bezoekende Nieuw land I en wist zich op de vierde plaatste handhaven. In de tweede klasse B waren er gro tere plaatsverwisselingen. Koploper Kloetinge I verloor met 24 van Kats I, na afloop tekende men protest aan, omdat men in een zodanige dichte mist speelde, dat de scheidsrechter midden in het veld de beide doelen niet kon onderscheiden. Yerseke ni won met niet minder dan 90 van lantaarndrager Heinkenszand, dat nog geen enkele wedstrijd heeft kunnen winnen, en daardoor nam Yerseke met een totaal van 20 punten'de leiding in de tweede klasse B over. Kapelle I, dat op bezoek is geweest in Kamper land, nam de winst mee naar huis, want men versloeg de „Bevelanders'" met 41. Wissekerke I, dat op bezoek ging in Zierikzee, bezorgde Mevo 1 een fikse nederlaag, want het won met 6 3 en daardoor heeft men de achter stand op Bevelanders Wat verkleind. In de tweede klasse C leidt Nieuw dorp II nog steeds met 17 punten uit 12 wedstrijden, doch het wordt sterk belaagd door Arnemuiden en We meldinge, die elk 16 punten uit 11 wedstrijden wisten te behalen. In deze klasse verloor Kapelle II lantaarndrager met 35 van het bezoekende Arnemuiden II, Colijns- plaatse Boys II stuurde het bezoe kende Kloetinge II met lege handen naar huis: 7-2, Wolfaartsdijk II wist Het volgend jaar zal van 5 tot 10 april te Rome door de voedsel en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (F.A.O.) het tweede wereldcon gres worden gehouden inzake vissers vaartuigen. Op dit congres zullen de technische ontwikkelingen en de voor uitgang besproken worden, die sedert 1953 plaatsvonden in het ontwerpen en de bouw van vissersvaartuigen. Contactbijeenkomst voetbalscheidsrechters De eerste contactbijeenkomst, die op initiatief van de scheidsrechterseommissie Van de KNVB afdeling Zeeland in Vlis- singen werd gehouden, is een succes ge- Worden. Niet alleen een groot aantal scheidsrechters was aanwezig, maar ook het dagelijks bestuur van de afdeling en de administrateur. Voorzitter I. W. Bakker sprak zich zeer waarderend uit over dit door de scheids rechterseommissie genomen initiatief en ook tijdens de bespreking, die ontstond na de inleiding van voorzitter W. F. L. Korff mengden zich de heren Bakker, Al- laart en Bom vaak met waardevolle ad viezen over verschillende problemen in de discussie. De heer Korf gaf een uiteenzetting van de moeilijkheden, waarmede de commis sie bij de aanstelling vaak heeft te kam pen. Een en ander bleek niet alleen een gevolg van het nog steeds nijpende ge brek aan scheidsrechters, want ook „ploe gendienst", reismoeilijkheden e.d. leveren dikwijls onoverkomelijke bezwaren op. Öok de administratieve handelingen vormden nog een punt van bespreking. Deze eerste geanimeerde bijeenkomst zal worden gevolgd door besprekingen in andere delen van Zeeland. De wedstrijden in de Zaalhandbalcompetitie, die zaterdagavond in de veilinghanen te Goes en Vlissingen werden gehouden, zijn geken merkt door grote aantrekkelijkheid en een toenemende spanning. Het kon ook niet anders. Kampioenstitels stonden op het spel en de even eens belangrijke tweede plaatsen, terwijl de zaterdag in Goes te spelen „Zuidelijke Kampioenschappen" eveneens van invloed waren. In de dames eerste klasse krijgt het afdelingsbestuur een (kleine) puzzel op te lossen, want door de overwinning van TONIDO op Zeeland Sport met 53, zijn in deze klasse drie ploegen met een gelijk aantal punten geëin digd. Of hier het doelgemiddelde uit komst moet brengen, is nog niet be kend. Wél is dit het geval, indien de eerste en tweede plaats in het geding komen; voor de derde en vierde plaats past men een beslissingswedstrijd toe. Standen in de dames eerste klasse: Marathon Sport 6 6 0 0 12 30— 9 (kampioen 6 2 0 4 4 41—41 .620 4 4 27—35 6 2 0 4 4 28—41 6 4 0 2 8 65—56 6 3 1 2 7 54—56 6 2 1 3 5 61—61 6 2 0 4 4 56—63 Hellas Zeeland Tonido Hellas Tonido E.M.M. Marathon Bij de dames tweede klasse kwamen E.M.M. I en Walcheren tegen elkaar uit en De Meeuwen tegen Olympus I. Beide wedstrijden eindigden in gelijk spel, de eerste in 11 en de tweede in 3—3 zij het onder protest van Olympus. Het protest gold een doel punt, dat precies viel op het moment, dat de scheidsrechter afblies. Deze hield echter voet bij stuk en kende het doelpunt niet toe. Door deze uitslagen heeft Walche ren zijn voorsprong weten te handha ven en het maakt nog steeds een zeer goede kans voor het kampioenschap. Doch Olympus moet nog vier wedstrij den spelen, tegenover Walcheren nog twee, zodat Walcheren zich nog niet erg gerust kan voelen. Standen in de dames tweede klasse: Walcheren 4 3 10 7 Olympus 2 110 3 E.M.M. 4 1 1 J 3 De Meeuwen 4 0 13-1 De wedstrijd in de dames reserve eerste klasse Marathon 2Olympus 2 kon geen doorgang vinden wegens niet opkomen van Olympus. In de Heren eerste klasse speelden Tonido en E.M.M. Ook deze wedstrijd eindigde in een gelijkspel, 7—7, onder protest van E.M.M. Tonido wist dus niet meer gelijk te komen met Hellas en bezet nu de tweede plaats.HelIas werd daardoor veilig kampioen. Uitslag: In de Heren tweede klasse wist Wal cheren met 1411 te winnen van For- tuna I. In deze klasse leidt Volharding nog steeds met 7 punten uit 5 wed strijden. Olympus heeft 6 punten uit 6 wedstrijden, en neemt de derde plaats in. Walcheren heeft zes punten uit vijf wedstrijden en bezet de tweede plaats. De onderste plaats wordt inge nomen door Fortuna met twee punten uit zes wedstrijden. Volharding en Walcheren moeten dus nog tegen el kaar uitkomen op 15 februari in Goes en dit belooft een spannende wedstrijd te worden om het kampioen schap der tweede klasse. In de heren derde klasse heeft kop loper Fortuna II het af moeten leggen tegen Marathon III met een 512 ne derlaag. Daardoor verloor Fortuna n de lei ding en Marathon H gaat thans met 7 punten uit 4 wedstrijden doelbewust op het kampioenschap af. Fortuna H neemt (nog) de tweede plaats in met 7 punten uit 6 wedstrij den, doch zal in de loop van de ko mende weken ook van deze plaats worden verdreven. Neptunes wist met 75 te winnen van E.M.M. III en bereikte daardoor de derde plaats. Tonido Hl verloor van De Meeuwen, dat zijn eerste over winning boekte, en de onderste plaats verlaten heeft. Standen: Marathon in Fortuna II Neptunes Tonido tl ONO De Meeuwen E.M.M. t 7 punten uit 4 wedstr. 7 punten uit 6 wedstr. 5 punten uit 4 wedstr. 4 punten uit 4 wedstr. 4 punten uit 4 wedstr. 2 punten uit 3 wedstr. 1 punt uit 4 wedstr. In de heren reserve eerste klasse heeft Marathon n met niet minder dan 74 gewonnen van E.M.M. 2. Door de 712 nederlaag van Hellas II tegen Tonido II kwam Marathon n derhalve op de derde plaats. Tonido wist door zijn overwinning de voorsprong op E.M.M. H te vergro ten. Het kampioenschap ligt wel te wenken, doch is lang niet veilig.'Wel iswaar heeft Tonido II een voorsprong van 3 punten, doch men moet nog 2 wedstrijden spelen. E.M.M. daaren tegen nog 4. Standent Tonido II E.M.M. II Marathon II Hellas II Hellas II 39—31 18—18 32—31 29—38 29—38 Bij de dames junioren wist Hellas een 81 overwinning te behalen op De Meeuwen en bij de heren junioren verloor Tonido van Olympus I. Uit slag 25. Hellas IITonido in deze juniorenklasse eindigde in 712. eveneens de winst in eigen huis te houden en won met 2—0 van Nieuwdorp II een uitslag die vrijwel niemand verwacht had, zo dat Wolfaartsdijk een kostbaar plaatsje steeg. Rillandia II kon het op eigen veld niet bolwerken tegen Wemeldinge II dat dan ook door een 52 overwinning de winst mee naar huis nam. In de tweede klasse F wist Hoek I met 43 van Tern. Boys II te winnen, de wedstrijd A.Z.V.V. II—Zaamslag II eindigde in een 4-0 zege voor de Axe laars en Driewegen IDriewegen II eindigde in 113. Door de overwin ning op Terneuzense Boys wisselde men van plaats. Driewegen I Hoek I Tern. Boys II AZW n Hoek II Zaamslag II Spui II Driewegen II AZW m 12 9 1 2 19 53—29 10 8 0 2 16 64—13 10 8 0 2 16 63—17 10 7 0 8 14 33—15 11 4 2 5 10 35—47 11 4 0 7 8 25-40 11 3 0 8 6 20—66 10 1 1 8 3 15—56 9 1 0 8 2 15—50 EERSTE KLASSE Nieuwdorp I 15 11 8 1 25 71—34 Arnemuiden I 13 11 0 2 22 68—16 AZW I 15 8 2 5 18 54—33 Spui I 14 7 2 5 16 45—45 Krabbendijke I 14 7 1 6 15 31—32 Col. Boys I 12 5 4 3 14 24—30 Wemeldinge I 16 5 2 9 12 37—78 Tern. Boys I 14 4 8 7 11 23—39 Rillandia I 13 2 0 11 4 22—52 Zaamslag I 12 0 1 11 1 19—45 TWEEDE KLASSE A VCK I 13 9 8 l 21 58—21 Meeuwen I 15 8 3 4 19 55—46 Middelburg V 13 8 1 4 17 44—30 Serooskerke I 12 7 2 3 16 35—19 Veere I 14 7 0 7 14 44—42 Zeel. Sport VI 12 6 0 6 12 32—36 RCS IV 12 2 2 8 6 29—56 Oostkapelle I 13 3 0 10 6 29—54 Nieuwland I 10 1 1 8 8 13—36 TWEEDE KLASSE B Yerseke III 13 9 2 2 20 49—30 Kloetinge 13 8 8 2 19 39—27 MEVO I 13 8 2 3 18 72—33 Kapelle I 13 8 2 3 18 42—28 SVD I 13 7 2 4 16 39—27 Kats I 15 6 4 6 16 63—41 Wolfaartsdijk I 14 5 3 6 13 43—28 Goes V 12 4 2 6 10 27—30 Bevelanders I 15 4 1 10 9 40—77 Wissekerke 14 2 4 8 8 39—58 Heinkenszand I 12 0 1 11 0 16—89 (2 pnt. in mindering) TWEEDE KLASSE O Nieuwdorp H 12 8 1 3 17 44—27 Arnemuiden H 11 7 2 2 16 65—31 Wemeldinge II 11 6 2 3 16 40—25 Krabbendijke II 9 5 1 3 11 22—22 Col. Boys n 11 5 8 3 11 37—26 Rillandia II 9 3 2 4 8 29—21 Wolfaartsdijk II 10 2 0 8 4 20—51 Kloetinge II 7 0 2 5 2 14—30 Kapelle II 8 0 1 7 1 16—46 TWEEDE KLASSE K 's-H. H. Kinderen 9 8 1 0 17 54—11 Arnemuiden Hl T 4 2 1 10 25—12 Serooskerke II 9 4 1 4 9 25—18 Beren 10 8 3 4 9 26—29 VCK II 10 4 1 5 9 21—22 Kats II 9 3 2 4 8 20—20 SVD II 8 0 0 8 0 5—64 TWEEDE KLASSE F HET IS VANDAAG voor België, Lu xemburg en Nederland een belangrijke dag, omdat de ondertekening plaats heeft van de Benelux-Economische Unie. Daarmee is dan een voorlopig eind punt bereikt al moet er nog parlemen taire goedkeuring volgen op de weg van de integratie der drie landen, die tot in de 16e eeuw bijeen hoorden, doch daarna tot 1813 en opnieuw sinds 1830 van elkaar gescheiden waren, al was er tot 1890 een personele unie met Luxem burg, doordat dit als groothertog de ko ning van Nederland had. Deze ontwikkeling, versneld door de tweede wereldoorlog, is een onontkoom bare. We groeien naar groter eenheden. Het zal misschien slechts korte tijd du ren en de Benelux is slechts een onder deel van een geintegreerd West-Europa. Wij juichen het toe, dat de Benelux daaraan vooraf ging. Mits er van werke lijke eenheid in de Benelux sprake is, zal deze in een eenheid van Europa te ster ker optreden. Zodra de verdragen bekend zijn in hun definitieve vorm, zal er wellicht aanlei ding bestaan, er nader op terug te ko men. Voor heden moeten we volstaan met deze aantekening, om het belang van de dag van heden te markeren. Hen vicaris in Kapelle. De Ned. Herv. kerk van Kapelle zal niet samen met Kattendijke een predikant beroepen. Dit is besloten in een gecombineerde verga dering van ekrkeraad, kerkvoogdij en no tabelen van deze gemeente. Wel was men er va n overtuigd, dat het noodzakelijk is, dat er een hulp voor de plaatselijke predikant komt. Men wil dit trachten op te lossen door het aanstellen van een vicaris gedurende het najaar en de win ter. Om dit te kunnen bekostigen zal een apart fonds worden gesticht, waarvoor reeds bedragen zijn binnengekomen. Vorige week werd over deze zaak een gemeente-avond gehouden. Toen was er een voorstel, om samen met Kattendijke een predikant te beroepen. Kattendijke is namelijk te klein, om nog zelfstandig een predikant te kunnen beroepen. Het plan, om samen te gaan met Kapelle, was afkomstig van de Clas sis? De praeses van de classis ds. Postma (Kamperland) lichtte een en ander uit voerig toe. Er waren in deze gemeente avond tegenstanders van dit plan, maar toen er gevraagd werd, hoe de aanwezi gen er over dachten, bleek er toch een grote meerderheid te zijn voor het plan tot samengaan. In de gezemelijke verga dering van de besturende collega's bleek het echter anders te zijn en zo is het plan Kattendijke in Kapelle van de baan en hoopt men het komende najaar reeds een eigen vicaris te kunnen benoemen als hulp van ds. Jebbink. Heden nam de Here tot Zich mijn lieve Man JACOBUS WILLEM DAVÏDSE, op de leeftijd van 62 jaar. Sterke de Here mij in deze zware weg. J. S. DAVIDSE-JANSE. St. Laurens, 2 februari 1958. De begrafenis zal plaats vinden op donderdag 6 februari a.s. om 12 uur. Liever geen bezoek, geen bloemen Heden nam de Here tot Zich mijn geliefde Zoon en onze Broeder, Zwager en Oom JACOBUS WILLEM DAVIDSE, op de leeftijd van 62 jaar. De Here trooste alle bedroef den met dit sterven. Fam. DAVIDSE. Fam. JANSE. St. Laurens, 2 februari 1958. Na geduldig gedragen lijden overleed onze lieve Man, Vader, Zoon, Broer, Zwager en Oom HENDRIKUS TRIMPE BURGER, oip de leeftijd van 32 jaar. Sas van Gentd F. A. M. TRIMPE BURGER—GREUP JANKEESJE JANBASJE Goes: Goest C. TRIMPE BURGER S. C. TRIMPE BURGER—SCHRIJVER J. A. TRIMPE BURGER G. G. J. TRIMPE BURGER—PONTE en Kind Rhoon: M. KEGGE—TRIMPE BURGER L. J. KEGGE en Kinderen Goest J. TRIMPE BURGER L. G. v. d. HEIJDEN Rotterdam: M. TRIMPE BURGER Rotterdam: K. TRIMPE BURGER Den Haag: D. M. F. GREUP G. TH. GREUP—GOTINK en Kinderen SAS VAN GENT, 1 februari 1958. Tijdelijk adres: Kloetingse weg 84, Goes Ter aarde bestelling te Kloetinge vindt plaats op woensdag 5 februari. Vertrek sterfhuis om 14 uur. Liever geen bezoek.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2