Reg ering van Venezuela omvergeworpen Jeudige muzikanten uit vijf landen komen naar Kerkrade DECEMBER IS NIET DE 10e MAAR 12e MAAND President Jimenez naar het buitenland gevlucht Kabinet-Soekarno beraadt zich over oproep Sjafruddin Sporthal gebouwd zonder vergunning. Wat nu? Amerikaanse hoogleraar in A'dam met bierglas geslagen ïSi Vrijdag 24 januari 1958 ZERIIWSCH DAGBLAD Pagina 3 Werk gevraagd Britse helicopter brengt Hollander aan boord terug NVENTUM (1 Oproep van Sjafruddin „Geen satelliet van Rusland ANDERHALF JAAR CEL VOOR GEFINGEERDE ROOFOVERVAL Eigen initiatief van aannemer Gerben de Jong staakt strijd voor onderwijs aan schipperskind Kleuter kwam bij brand om Talloze Rheumatieklijdori vonden baat bi] 'n bloedzuiverende knnr met Kruachen Salts. Dader gegrepen DAT WIJ eergisteren in wat bittere toon schreven over de misverstanden, difr er over Zeeland heersen in de an dere delen van ons land, houdt ver band met een bepaalde bezorgdheid, die wii over de ontwikkelingsmoge liji.heden van Zeeland hebben. Die mceliikheden zijn er. Maar als Zeeland lanser door de ho«ere organen verwaarloosd wordt dreigen die mo'Tf'1 iikheden verloren te gaen en dreigt daarmee, dat onze pro vincie een gebied wordt, dat uitslui tend als een soort attractie-gebied voor overig Nederland beschouwd wo^dt en waar verder alleen maar mensen behoeven te wonen, die de at tracties verzorgen. Dat dit in striid is met de gehele geschiedenis van de onkomst van Zee land. die in ziin wapenspreuk wordt VPrsvmboliseerd, behoeven wij niet uiteen te zetten. ZEELAND IS geen „ontwikkelings gebied". Geen enkel deel ervan. Men heeft in Den Haag hele streken van de noordeliike provinciën en van Brabant wèl tot ontwikkelingsgebie den verklaard. Daar werd het nodige gedaan, om er industrie heen te trek ken en de bedrijvigheid te bevorderen. Dat gebeurde voor Zeeland niet. Men zou natuurlijk met enige trots kunnen zeggen: de Zeeuwen hebben dat niet nodig, die zijn daar zelf flink genoeg voor. Dit volledig in onze beschouwing verdisconterend, moeten wij toch op merken, dat de praktiik leert, dat be paalde gebieden van Zeeland men denke bijv. aan Tholen een zoda nige ontwikkeling vertonen, dat duide- liik bliikt, dat daar wel arbeidslust is, doch dat de arbeidsgelegenheid weg ebt. Pendelarbeid moest in de tijd van arbeldersschaarste in andere delen van het land als een uitkomst gezien wor den. Maar men kent de gevaren en be- zwaren daarvan. Bovendien op de duur werkt die arbeid weer mee aan het leegzuigen van de provincie. EN ER ZIJN meer delen van de pro vincie te noemen, waar op de duur nog epc c-beldersoverschot zal optreden. is tot nog toe niet zo aan de A- -broden, omdat door de schade van oorlog en watersnood grote wer- ker> werden uitgevoerd. Die lopen nu 10 langzamerhand af. T.andbouwherstel en herverkaveling riin werkzaamheden, die eveneens te Overzien ziin. H°t gewone landbouwleven vraagt door fte sterke mechanisatie mee vrucht van de andere maatregelen minder handen. De mechanisatie is in verscheiden delen van Zeeland op het hoogst denkbare peil gebracht. Daar door dreigt over heel onze -provincie een structurele werkloosheid. Men zal zeggen: de Deltawerken ko men. Maar allereerst zijn die werken er nog maar in een beperkte omvang en ziin ze over grote perioden uitgesmeerd (die toch ook weer een eind vinden, zodat we een oog moeten houden op een verdere toekomst). En in de tweede plaats vragen die werken veel specialisten, die van el ders komen, zodat de invloed op de Zeeuwse arbeidsmarkt slechts tijdelijk en beperkt zal zijn. Zo ontstaat er voor de toekomst op dit gebied een vacuum, een luchtledig, waarin Zeeland als levende en wer- ken'b provincie dreigt weg te zinken. zvt.fr DE CIJFERS van dit ogen- bi'1' baren zorg. Op een beroepsbevolking van rond 83.000 had Zeeland per 1 januari niet minder dan 4540 werkzoekenden. Dat ls dus meer dan de befaamde 3 pet., waarover de plan-politici van „een tikkeltje werkloosheid" graag spreken. Oo 15 ianuari was dit zelfs gestegen tot 4637. Daarmee staat Zeeland met zijn werkloosheidscijfer onmiddellijk na de noordelijke provinciën. Die noordeliike provinciën hebben op dit punt alle aandacht van Den Haag. Zoals daar de meeste ontwikke lingsgebieden liggen, zo heeft Den Haag ook direct gekeken: wat kunnen we voor die provinciën doen. Officieel is meegedeeld, dat minister Suurhoff en de directeur voor de arbeidsvoorzie ning, de heer Mansholt, naar het Noor den gereisd zijn, om de zaak te bekij ken. Wij vragen ons af: is dat voor Zee land ook al overwogen? Wij hebben er niets over gehoord. En minister Suurhoff is nu voor vier weken naar het buitenland. EN TOCH is er alle aanleiding toe. Is het werkloosheidspercentage voor geheel Zeeland omstreeks 5.4, voor het ravon Goes was dat 6, voor Tholen 7, voor Hulst 8.5, voor Oostburg 9.5. Die rayons waren dus alle belangrijk ho ger dan het gemiddelde. Daarnaast staan dan Middelburg met 5, Zierikzee met 4.8, Kruiningen met 4, VTssingen met 3 en Sas van Gent met 1 net. Alleen voor Sas van Gent zou dus gezegd kunnen worden, dat de werkloosheid daar ligt beneden het cij fer. dat men dan als „normaal" belieft te kenschetsen. Om nog een paar cijfers te geven: van de werklozen per 1 januari waren er 1000 uit de bouwvakken, 120 me taalbedrijf, 175 textielindustrie, 1415 landbouw, 335 (niet varend) transport bedrijf, 637 losse arbeiders, verder de minder geschikten. Voor de landbouw mag men ver wachten, dat, als de winter niet te lang duurt, de werkloosheid snel zal afnemen. Maar als men nu ziet op het aantal van 1000 bouwarbeiders en men be denkt dan, dat Zeeland voor dit jaar slechts 500 woningwetwoningen krijgt toegemeten, dan vraagt men zich af: is er dan helemaal geen reke ning gehouden met het feit, dat Zee land de arbeiders heeft, om de wo- ningbouw iets meer te richten op de bestaande behoefte? Het Franse persbureau meldt uit Caracas, dat de regering van Perez Jimenez gevallen is. 's Morgens vroeg bewoog zich een opge togen menigte door de straten van de Venezolaanse hoofdstad. Men gaf luide uiting aan zijn vreugde. Op hetzelfde ogenblik werd echter in de buurt van het ministerie van landsverdedignig nog gevochten tussen regeringstroepen en opstandelingen. Een New-Yorks radiostation heeft een bericht uit Caracas opgevangen, volgens hetwelk de regering zou zijn omvergeworpen en president Perez Jimenez donderdagochtend vroeg met onbekende bestemming per vliegtuig zou zijn vertrokken. Door deze staatsgreep is een ein de gekomen aan het op dictatoriale leest geschoeide bewind van presi dent Perez Jimenez, die inmiddels naar de Dominicaanse republiek is gevlucht. Bij de opstand in Caracas, die dinsdag werd ingeluid met een algemene staking, zijn vele mensen om het leven gekomen of gewond. Bij de staatsgreep waren alle drie onderdelen van de strijdkrachten betrokken. PERON WIL WEG Ex-president Peron van Argentinië, die zoals bekend in 1955 asiel heeft gekregen in Venezuela en te Caracas verbleef, zou op het ogenblik pogingen doen om per auto naar Columbia uit te wijken. De militaire junta, die het bewind heeft overgenomen, bestaat uit vijf personen. De Venezuelaanse radio stations zonden donderdagmorgen boodschappen uit, waarin steun werd toegezegd aan de militaire junta en Een hefschroefvliegtuig van de Britse luchtmacht heeft woensi t een sneeuw storm getrotseerd or- de machinist van het Nederlandse kustvaartuig Tempo D' naar zijn schip teru te brengen, dat voor de haven van Huil vc— anker was ge- i .an. De Tempo D' haü op reg van Rotter dam naar Huil erij gekregen. De ka pitein had het -nker laten vallen en vissers hadden de machinist aan wal ge bracht waar h onderdelen wilde halen die voor de reparatie waren. Door de sneeuwsto-m konden de vis sers de machinist, ïad t hij zijn inkopen had gedaan, niet --in boord terug bren gen. De A F. stelde daarop een hef- schroefvlieg' beschikbaar, dat hem in een zware s- euwst—m aan een touw op het dek -i zij- 'o liet z-'-ken. waarin werd aangedrongen op onmid dellijke vrijlating van de politieke ge vangenen, wier aantal geschat wordt op 4.000. De officieren, die hebben deelgenomen aan de opstand van 1 ja nuari en naar het buitenland gevlucht zijn kunnen naar het land terugkeren. De 43-jarige Perez Jimenez, die in 1952 president van Venezuela werd, werd de vorige maand na een volks stemming waarbij de oppositie geen kandidaten mocht stellen, voor vijf jaar in zijn ambt bevestigd. Op 1 ja nuari slaagde Perez Jimenez erin een opstand van militairen de kop in te drukken, nadat de plannen van deze verzetsgroep voortijdig waren uitgelekt. ERKENNING In officiële Amerikaanse kringen voorspelde men, dat de V.S. het nieu we Venezolaanse bewind spoedig zui len erkennen. De Argentijnse regering overweegt de diplomatieke betrekkingen met Venezuela te hervatten. Zoals bekend werden deze betrekkingen het vorig jaar verbroken, toen Argentinië pro testeerde tegen de politieke manoeu vres van ex-president Peron, die in Venezuela vertoefde. Tyf jeugdorkesten uit het buitenland zullen in de komende maand augustus deelnemen aan het wereld muziekconcours, dat in Kerkrade wordt gehouden. Canada, Duitsland, Enge land, Israël en Zwitserland zullen een jeugdorkest van naam naar de muziekstad zenden. Uit Canada verwacht men het 68 man sterke „Junior Symphon'- Or chestra". Het gezelschap komt uit Montreal. De le den van genoemd orkest bestaan uitsluitend uit leerlingen van middelbare en hogere burgersc! olen. Het jongste lid telt elf lentes. Het Montreal Junior S -nphony Orchestra be hoort met het symphonie- orkest van de stad Durban in Zuid-Afrika tot de verstkomend- deelnemers aan het groots opgezette concours. Uit Israël komt het „Gadna Youth Orchestra". T leden van dit gezel schap zijn niet ouder dan 18 jaar. De „Arbeiter Knabe- musik" uit Zurich (Zwit serland) telt 73 jongens als actieve leden. De overige twee jeugd orkesten zijn: het „Schüler Blasorchester" uit Burg stri 'ur: in Duitsland; verder de „Norman Me- moria1 Youth Silver Band" uit Blackpool in Engeland, die ook in 1954 te Ke.k- rade „act- de presence" gaven. Russische duikboot in dienst van wetenschap De Russische regering heeft een duikboot ter beschikking gesteld van Russische geleerden voor diepzee-on derzoek, aldus heeft TASS donderdag gemeld. De duikboot wordt voorzien van grote schijnwerpers, die de geleerden in staat zullen stellen het leven onder de zeespiegel gade te slaan. Verder zal ondermeer een onder zoek worden ingesteld naar de samen stelling, de temperatuur, het zoutge halte en het zuurstofgehalte van het zeewater. Het Griekse nieuwsagentschap meldt, dat de Nederlandse regering op zich heeft genomen op eigen kosten een voorbereidende studie te maken voor het draineren en ontginnen van 10.000 acres land in het gebied van Missolonghi in het westen van mid den-Griekenland. Ingezonden mededeling ttutuuuuu »K< warmte jlllP'EÏ» mei INVENTUM voor alle elektrische huishoudelijke apparaten Het Cyprische vakverbond heeft met onmiddellijke ingang een alge mene staking van 48 uur afgekondigd als protest tegen het vermoorden van twee Griekse Cyprioten, dinsdag avond, door onbekenden. 99 De oproep tot alle patriotten om te „voorkomen dat Indonesië een Rus sische satelliet zal worden", welke van de gouverneur van de bank In- De Amsterdamse rechtbank heeft gistermorgen zowel de 33-jarige bankloper G. B. als de 32-jarige bankwerker W. S., beiden uit Amsterdam, wegens .medeplegen en verduisteren in dienstbetrekking", veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek. Tegen deze verdachten was twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. Zij hebben op 25 juli van het vo rige jaar in de Paleisstraat te Am sterdam een gefingeerde overval „op gevoerd", waarbij de bankwerker wat tabak in het gezicht van B. gooide en deze een tas met f 55.000, die hij als bankloper van het bijkantoor van de Amsterdamsche Bank aan het Dam rak naar het wisselkantoor van de Nederlandsche Bank aan de Heren gracht moest overbrengen, aan de bankwerker gaf. Van het geld is f 54.739.56 achterhaald. donesia, Sjafruddin, ls uitgegaan, zal door de regering worden bestudeerd en naar waarde worden geschat. Dit verklaarde de minister van voorlich ting, Sudibjo, na afloop van een kabinetsvergadering, welke zeven uur heeft geduurd. Eerst in de vroege ochtenduren was deze vergadering ge ëindigd. Deze „open brief" van Sjafruddin aan president Soekaino, welke eerst in dagbladen in Palembang was ge publiceerd, verscheen gistermorgen op de voorpagina's van bijna alle dag bladen in Djakarta. De linkse „Bintang Timur" plaat ste de opvallende kop: „Sjafruddin wil een tegenrevolutie". De, eveneens linkse, „Pemuda" scheef: „Sjafruddin beledigde de regeringsinstanties uit vrees voor het communisme". De on afhankelijke „Indonesia Raya" plaat ste de brief onder een kop van vier kolom, doch onthield zich van com mentaar. De Sowjetrussische partijleider Chroesjtsjef heeft gehoor gegeven aan het verzoek van een Noor in augustus j.l. om medicijnen te zenden voor zijn dochter, die al vier jaar lijdt aan spier vermoeidheid. De medicijn, die werd bezorgd door bemiddeling van de Sow- jet-ambassade te Oslo, ging vergezeld van een gebruiksaanwijzing in het Rus sisch en het Noors. De vader van het meisje zal de medicijn in het staats- zigkenhuis te Oslo laten analyseren. Een van de eerste dingen die de mens ging drukken toen hij de boekdrukkunst had uitgevonden was een kalender. Niet zonder reden, want de mens kan niet zonder een indeling van dag en maand leven. Het bestaan van een jaarindeling bij een volk wijst op een graad van bescha ving en de nauwkeurigheid van de kalender is een maatstaf voor de verstandelijke ontwikkeling van die volken. De maanden en de jaren bepalen ons leven en wij gebruiken de namen van de maanden in miljoenen drukwer ken, brieven en mededelingen. Namen die ons allen zo bekend in de oren klinken dat wij er niet eens meer stil bij staan dat deze namen een betekenis moeten hebben. Wij hebben nu de bete kenis van deze namen, die wij altijd zo achteloos gebruiken, eens voor U opgezocht en in onze tekening in beeld gebracht. Hoewel dit niet altijd zo geweest ls begirjfien wij nu de jaren met januari. Deze maand is genoerr naar de god Janus rvan de eigenlijke betekenis bij de Romeinen verloren is gegaan. Men beelde hem af met twee gezichten en hij gold als de go 1 van het begin en werd by godsdienstplechtigheden het eerst aangeroepen. Februari heeft de betekenis van reinigings- en boete- maand omdat de grote reinigingsfees ten en boetedoeningen der Romeinen, de Februa, op 1128 februari werden gehouden. Al oud De gedachte om het jaar in twaalf maanden te verdelen, die echter lang niet altijd even lang waren, ls al oud want reeds bij de oude Egyptenaren en de Romeinen kende men twaalf maan den. De verschillen in lengte en de ver- WAT BETEKENEN DE NAMEN VAN DE MAANDEN januari is genoemd naar Janus de Romein se god zh.begin melisgenoemdnaar Maia de Romeinse godin van de aarde september is afgeteld van hetlatijnse woord voor zeven oktober is afgeleid van hef Latijnse woord voor acht maart is genoemd naar de oorlogsgod Mars juli isgenoemdnaar .....--no of) Julius Ceasar isul Brutus november Is afgeleid en het Latijnse woord voornegen april is afgeleid van hef Latijnse woord vooropenen augustus isgenoemi naar de Romeinse keizer Augustus V december is afgeleid van het Lahjnse woord voor hen sÜKdhrlngen van dagen brachten echter verwarring en er moest nodig orde worden geschapen >m een chaos te voorkomen. Deze orde werd gebracht door Julius Caesar die echter eerst ge noodzaakt wa- om het jaar 46 voor Christus 445 dagen lang te maken eer hij kon beginnen een jaar op 865 dagen te stellen. Caesar ls in de maanden blij ven voortleven als de maand juli die naar hem genoemd werd omdat hij in deze maand werd geboren. Nog een Romeinse keizer vinden wij in een maand terug en wel Augustus. De door Caesar ingestelde tijdreke ning was wel een hele vooruitgang ver geleken bij de andere methoden maar toch ontstond er in de loop der tijden •en hinderlijke verschuiving van dagen •n in 1582 heparlde Paus Gregorius dat er tien dagen uit het lopende jaar weg zouden vallen waarna een nieuwe £a- lender werd opgesteld. Deze verbeterde kalender gebruiken wij nu nog en een groot deel van de wereld leeft dan ook met de Gregoriaanse tijdrekening. Uit onze tekening blijkt overigens dat vier van de r. ndnamen geen andere betekenis hebben dan een cijfer, terwijl dit cijfer niet klopt in onze rangorde van maanden. Immers december ls bü ons de twaalfde maand maar heeft de betekenis van het cijfer tien. Dit heeft zijn oorzaak in het feit dat de Romei nen vóór Caesar's tijd het jaar in de maand maart lieten beginnen en in fe bruari eindigen, hierdoor was septem ber de zevende maand en december de tiende maand. De namen voor deze maanden waren, bij de nieuwekalender- opstelling, zo ingeburgerd dat men ze maar liet voortbestaan. Er is nogal wat te doen rond het mysterieuze betonskelet, dat in Rothem- Meersen zonder vereiste papieren uit de grond werd gestampt. Zonder een enkele vergunning bouwde het aannemersbedrijf Theunissen uit Valkenburg dit bouwwerk, dat circa vijfendertig meter lang, zeventien meter breed en twintig meter hoog is. Noch bij de planologische dienst noch het welstands toezicht en evenmin het departement van volkshuisvesting werd om de ver eiste papieren gevraagd voor deze opslagplaats, waarvan een verdieping zou ingericht worden tot sporthal. In 1957 begon de aannemer met de bouw van een zestiental woningen te Rothem (gemeente Meerssen). Be halve de bouwvergunning voor deze woningen, ontving hij toestemming op een onrendabel stuk grond achter het uit te voeren complex een sous terrain te bouwen met bovenop een aantal bergruimten. De heer Theunis sen zag echter de mogelijkheden tot een groter object. Een enorm bouw- skelet kwam in aanbouw. Behalve de goedgekeurde verdieping en het sous terrain kwamen er nog twee verdie pingen bij. In de bovenste zag de aannemer in gedachten reeds een sporthal. Volkshuisvesting en bouwnijverheid hoorden kort geleden van het bouw werk. Proces-verbaal volgde, terwijl de gemeente Meerssen de bouw stop zette. Over de schuldvraag is nogal wat te doen. Theunissen geeft toe mis schien wat te ver te zijn gegaan, maar hij voelde zich gedekt door een toe zegging van overheidsinstanties. Heeft hij deze toezeggingen verkeerd ge- Onderwijs voor elk schipperskind. Dat is het levensdoel geweest van de thans 73-jarige Gergen de Jong, die hiernaar het grootste deel van zijn le ven in de binnenvaart heeft gestreefd, eerst als directeur van het koninklijk onderwijsfonds voor de scheepvaart, de laatste tien jaar als directeur van het schoolfonds voor schipperskinde ren vanwege de Nederlands Hervorm de Kerk, van welk fonds hij de stich ter is geweest. De heer De Jong zet thans, bi) het tienjarig bestaan van dit schoolfonds, min of meer gedwongen vanwege zijn hoge leeftijd, radicaal een punt achter zijn activiteiten. Zijn doel, algehele leer plicht voor voor de schipperskinderen, is nog niet bereikt. Jongere krachten zullen deze strijd voortzetten. Uit dank voor het vele dat door zijn activiteiten tot stand is gekomen, wordt de heer Gerben de Jong dezer dagen ge huldigd. Een gedenkboek over de arbeid van het tienjarige schoolfonds, met fraaie foto's van de vier internaten („Prinses Beatrix" te Amsterdam, „Prin ses Irene" te Rotterdam, „Prinses Mar griet" te Zwolle en „Prinses Marijke" te Groningen) is aan hem opgedragen. Hij is benoemd tot ere-lid van het school fonds. Zaterdagmi tag neemt hij van zijn vele vrienden en relaties afscheid tijdens een receptie in Krasnapolsky te Amsterdam, de stad waar hij zovele ja ren heeft gearbeid. interpreteerd? Het werk ligt reeds geruime tijd stop. Ondertussen wordt er druk onderhandeld. Welstandtoezicht heeft de bouw in middels goedgekeurd, aldus de aan nemer, doch het is uiteindelijk Den Haag dat over het al of niet voort bestaan zal moeten beslissen. Gisteravond omstreeks ne gen uur tijdens een hevige sneeuwstorm is brand uitge broken in een der oude wonin gen aan de Ridderstraat te Nij megen. Bij deze brand is het vierenhalfjarig dochtertje van het echtpaar Maasakker, dat dit pand met zeven kinderen bewoonde, omgekomen. De brandweer rukte met groot ma terieel uit en was de brand binnen een uur meester. Terwijl het huis in vlammen stond, ging de mare rond, dat een der zeven kinderen niet terecht was. Aanvanke lijk nam men aan, dat het bjj buren ondergebracht was. Doch dit bleek niet het geval. Toen de brand geblust was vond men onder de puinhopen het verbrandde kindje. De brand is ont staan op de zolder, de oorzaak is ech ter niet bekend. Men was tegen brand verzekerd. Ingezonden mededeling (adv.) En 't betekent als het ware een her wonnen leven, als ge, bevrijd van Uw Rheumatische Pijnen, weer monter en vief uit de voeten kunt, bevrijd van stijfheid en stramme oijn. Begin mor gen zonder verwijl met Kruschen Salts; U zult al gauw zelf ervaren, hoe goed er U hij voelt. Gisteren is de 14-jarige Antje Alt huis uit Workum, die per fiets onder weg was naar de landbouwhuishoud- school te Koudum, doordat zij op het gladde wegdek kwam te vallen door een autobus van de Z.W.H. aangereden en gedood. Antje was het enig kina uit het gezin Althuis. w De voorzitter van het centrale stem bureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der staten-gene- raal heeft in de vacature in die kamer ontstaan door de benoeming van het lid dr. ir. A. Vondeling tot minister benoemd verklaard de heer A. J. Schouwenaar te Bilthoven. De 42-jarige Amerikaanse hoog leraar. E. Sterrenberg Barrihoorn uit Lexington, Massachusetts (V. S.) is in de afgelopen nacht met een bierglas op het hoofd geslagen. Gistermiddag tegen zes uur is de dader, de 25-jarige metaalgieter W. W. W. uit Amsterdam, die reeds een uitgebreid strafblad heeft, door een rechercheur gear resteerd. Het motief van zijn daad staat nog niet volkomen vast, doch de recherche ver denkt hem ervan de professor van zijn geld te hebben willen beroven. Geen cent le echter verdwenen. Luchtje scheppen Prof. Sterrenberg, die een reis door verschillende Europese landen maakt, zoekingen en zaken, was drie dagen ge- deels voor vakantie, deels voor onder leden op Schiphol gearriveerd met zijn echtgenote, en zou vrijdag weer naar de V.S. vertrekken. Gisteravond omstreeks elf uur ging mevrouw Sterrenberg in het hotel naar bed, doch haar man wilde eerst nog eer luchtje scheppen. Hij be zocht daarbij een café, waar hij in con tact kwam met de metaalgieter. Niet wetende met wat voor man hij to doen had, liet de professor zich overhalen nog een ander café te bezoeken en om twee uur liep hij samen met de Amsterdam mer over het Frederiksplein. Harde klap Daar diende de metaalgieter hem on verwachts een harde klap op het hoofd toe met een bierglas, dat hij tot dat doel uit het laatste café had meege nomen. Hevig bloedend aan zijn gelaat liep hij naar een boom en zocht daar tegen steun. De metaalgieter liep eerst weg, doch zag op dat moment twee agenten nade ren, die toevallig in de buurt waren. Deze twee richtten hun schreden ter stond naar de hoogleraar, terwijl ook andere voorbijgangers om hert heen groepten. Dit gaf de metaalgieter aanleiding zich ook voor te doen als een nieuwsgierige. Hij mengde zich tussen het groepje, het geen de agenten niet ontging, doch die hadden er op dat moment geen idee van dat deze nieuwsgierige zelf de dader was. Zij brachten de gewone Amerikaan naar de naburige Alexander Foreestkliniek en letten ver1"- niet meer op het groepje nieuwsgierigen dat zich verspreidde. Ook de metaalgieter ging gewoon naar hui». De hoogleraar had veie en ernstige verwondingen.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3