Alle Zeeuwse huisvrouwen krijgen les in visbereidng z Nieuwdorp wacht zware taak in Krabbendijke OOSTKAPPELSE BOER BEDOLVEN ONDER DE KALKOENE EIEREN Babbelaars In maart komt de Rijdende Viskeuken naar ons gewest België: rechten verzekeren bij uitvoering van Deltaplan Grieks libertyschip in haven van Vlissingen aangekomen Zeeuwse plattelanders houden toog- en familiedagen iVrijdag 24 januari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Zes weken toernee door Zeeland Mussenkoningin Heinskenzand Middelburgs nieuwe burgemeester Minister Larock in Kamerdebat Over enkele dagen naar Zeebrugge Vorst en sneeuw spelbreker Gedrang in de eerste klasse Meliskerke ziet toekomst somber in Paar weet van geen ophouden Tikje Misverstand Koud Viel U?... ^4rt< 'emió DAMMEN Pagina 2 In de maand maart zal in vrijwel elk dorp in Zeeland, van Rilland tot Westkapelle en van Sas van Gent tot Brouwershaven, in het open baar aan de Zeeuwse huisvrouwen les worden gegeven in het bereiden yan vis. Daarvoor zal „De Rijdende Viskeuken", een 13 meter lange truck yan het Produktschap voor Visserij en Visserijprodukten, met een demonstratrice een speciaal toernee door Zeeland maken, waarbij heel onze provincie tot in alle uithoeken zal worden bezocht. Waarschijnlijk langer dan een maand achtereen zal op deze wijze Zeeland worden 'doorkruist. De Rijdende Viskeuken zal in het centrum van de meeste Zeeuwse ste den en dorpen een gehele dag stand plaats kiezen, in welke wagen dan ge demonstreerd wordt smakelijke en Weinig tijd vereisende visgerechten. Het Produktschap is nl. van mening, dat de Nederlandse huisvrouw in het algemeen maar weinig variatie in de bereiding van vis kent en ten onrechte meent, dat het klaarmaken op een an dere manier zoveel tijd moet kosten. In de Rijdende Viskeuken zal drie maal per dag (om 10.30, 2 en 4 uur) worden gedemonstreerd voor een twintigtal dames tegelijk, die op de amfitheatersgewijs aangebrachte ban ken de verrichtingen van Neerlands eerste en enige visdemonstratice, mej. K. F. A. de Graaff uit Zandvoort kun nen gadeslaan. En niet alleen gade slaan. De dames krijgen allen een proef van de visgerechten aangebo den. Bij de Zeeuwse vrouwenorganisaties bestaat veel belangstelling voor dit toernee. Het provinciaal bestuur van de Bond van Plattelandsvrouwen in Zeeland Is voornemens de toernee voor te bereiden. Naar wij van de ge- Het Heinkenszandse mussengilde heeft de heer J.Wirtz te Heinkenszand tot „mussenkoning van' 1957" gekozen. In totaal zijn door de verenigingsleden In 1957 10.903 mussen geschotèn, waar van 2275 door de heer Wirtz. Het uit roepen van een koning is een oud ge bruik in Heinkenszand. Het mussen- gilde stelt zich ten doel schadelijke Vogels te verdelgen. De leden bestaan in hoofdzaak uit landbouwers. Het doel is de vogelstand op een redelijk peil en de schade aan landbouwgewas sen binnen redelijke grenzen te hou den. Ieder verenigingslid moet, naar ge lang de grootte van zijn bedrijf is, een aantal mussen inleveren. Niet voldoen hieraan heeft boete tot gevolg en van deze boetes worden, samen met 80 gul den van de weegbrug, premies uitbe taald. Aan de gezamenlijke maaltijd van de jnussenvereniging heeft de heer G. W. Oskamp, directeur van de prov. Zeeuwse V.V.V. een Texels jutters- verhaal verteld. westelijke secretaresse, mej. A. v. d. Leede, vernamen, wil men daar zeker veertien dagen „opereren", opdat ook het kleinste dorpje een beurt krijgt. Grats proeven Mej. De Graaff, de demonstratrice die gistermiddag een lezing hield in Goes voor de Plattelandsvrouwen ver telde ons, dat in de plaatsen, waar de Rijdende Viskeuken gestationeerd wordt, contact zal worden opgenomen met de besturen van Vrouwenorgani- Slcepboot liep motorschade op De sleepboot Passe Partout, die met het sleepschip Josephina op weg was naar België, heeft in het Krammer motorschade opgelopen. De sleepboot kwam daarbij te verlageren en brak het roer. Het motorvaartuig Jan Blan ken heeft het schip later naar Dor drecht gesleept. saties, teneinde de leden van deze ver enigingen in de gelegenheid te stellen een speciaal voor hen gereserveerde demonstratie (die drie kwartier of een uur duurt) bij te wonen. Alles, ook het proeven is geheel kostenloos voor de bezoekers. Een recente foto van de nieuwe bur gemeester van Middelburg, mr. J. de Widt, over wiens benoeming men gisteren in ons blad al uitvoerig heeft kunnen lezen. Tengevolge van de grote vertraging in het treinverkeer op woensdag is het ons niet gelukt nog in ons blad van gisteren een foto van mr. De Widt te plaatsen. De Belgische minister van bui tenlandse zaken, Larock, heeft donderdag naar aanleiding van het Nederlandse Deltaplan ver klaard, dat België zijn rechten moet verzekeren, zonder ook maar enigszins het recht van zijn Ne derlandse vrienden om zich te wa penen tegen een herhaling van de overstromingsramp van 1953 in het geding te brengen. Bij het beantwoorden van vragen die over het Deltaplan en de Neder lands-Belgische waterwegen door af gevaardigden waren gesteld tijdens het kamerdebat over de begroting van buitenlandse zaken, zei de minister o.m,. dat aan deskundigen advies is gevraagd omtrent de gevolgen van het Deltaplan voor de scheepvaart op de Westerschelde. GERUSTSTELLING België wil weten wat over 15 of 25 jaar de gevolgen van de afsluiting der zeearmen zullen zijn voor de diepte Het Griekse libertyschip Captain Farmakides, groot 7176 brt, dat woens dagavond enkele uren lang op de ge vaarlijke zandplaat Banjaard aan de grond heeft gezeten, doch bij opko mend water weer vlot wist te komen, werd door de sleepboot Maas en een bergingsvaartuig naar Vlissingen ge sleept, waar het in de loop van de morgen op de rede aankwam. Het libertyschip had Zeebrugge tot bestemming, waar het voor onbepaal de tijd zal worden opgelegd. Door sto ten en schuren op de zandbank heeft het schip lichte bodemschade opgelo- Sen, waardoor het water maakt. Voor at het schip echter wordt opgelegd wenste de kapitein een nauwkeurig onderzoek en zo nodig herstel, waar voor men het schip in de namiddag de haven van Vlissingen binnensleepte. Verwacht wordt dat de Captain Far makides binnen enkele dagen naar Zeebrugge voor oplegging zal vertrek ken. AAN DE KETTING In de Vlissingse buitenhaven ligt nog steeds het Italiaanse vrachtschip Norlanda, gebouwd in 1920, groot 7581 brt en geladen met hout en ce ment Het schip werd drie weken geleden door een drietal schuldeisers t.w. de Steenkolen Handels Vereni ging te Vlissingen, een scheepswerf te Rotterdam en een Belgische ship- handler aan de ketting gelegd doch tot dusver heeft de rederij uit Sa- vona nog steeds geen schikking ge troffen. Voor de bemanning, die nog steeds aan boord vertoeft, is door geldgebrek de toestand allerminst plezierig gewor den en in scheepvaartkringen te Vlis singen verwacht men, dat binnen kor te t(jd de lading gelost zal worden, waarna het schip verkocht zal worden. COLIJNSPLAAT Benoemd. Met ingang van 1 mei a.s. is tot onderwijzer aan de Chr. school te Honselersdijk benoemd de heer A. P. van Dalen, thans onderwijzer aan ae Chr. Nat school te Coljjnsplaat. Gezien de ouderdom en de staat waar in het verkeert naar alle waarschijn lijkheid aan een sloper. der vaargeulen en de stroming. Enkele gedeeltelijke aanwijzingen zijn reeds verkregen. Zij zijn tamelijk geruststel lend, zo zei de minister. Verscheidene kamerleden hadden betoogd dat de besprekingen met Ne derland over de gevolgen voor Ant werpen en Gent bespoedigd moesten worden. Minister Larock deelde mede, dat wat Gent betreft de besprekingen zijn hervat, met als basis het advies van de commissie Cauwelaert-Steenberghe. Gent wenst o.a. een nieuwe zee sluis te Terneuzen en verbreding van het kanaal van Gent naar Ter- neuzen. Voorts zou in Terneuzen de voorhaven vergroot moeten worden en er zou een sluis voor de binnen vaart moeten komen. Wat Antwerpen betreft had de mi nister van de plaatselijke autoriteiten de verzekering gekregen, dat er over tal van kwesties onzekerheid bestaat. Zo zijn er de vragen, hoever de juridi sche kwesties staan die verband hou den met de vaart op de Westerschelde, welke gevolgen kunnen worden ver wacht 'van de uitvoering van het Del taplan voor de Schelde en hoe het staat met de kwestie van het Moer- dijkkanaal, dat in het rapport van Cauwelaert-Steenberghe was voorzien. V erkeersregelingen voorgesteld in Kloetinge In de maandag te houden vergade ring van de gemeenteraad van Kloe tinge komen voorstelllen van b. en w. aan de orde om een wachtverbod in te stellen in een gedeelte van de Prin senstraat en van de Prins Bernhard- straat. Een gedeelte van de Prinses Irenestraat willen b. en w. gaarne ge sloten zien voor alle voertuigen, rij en trekdieren. B. en w. adviseren de heer W. Jobse, Schoolstraat 1, vergunning te verlenen voor max. een jaar, voor het plaatsen van een salonwagen met toebehoren aan het einde van Groenedaal. Voor gesteld wordt m.i.v. 1 febr. a.s. aan de heer P. G. v. d. Bosse eervol ontslag te verlenen als gemeente-secretaris en ambtenaar van de burgerlijke stand in verband met zijn benoeming tot secre taris der gemeente Axel. Verkeer stagneerde op Tholen Tengevolge van de sneeuwval is de postauto, waarmede de heer L. van Daalen de buitenwijken van St. Anna- land moest bewerken woensdag in de sneeuw blijven steken, waardoor een deel der ingezetenen van post versto ken bleef. De T.A.D. ondervond ook veel stagnatie. Wanneer vorst en sneeuw zaterdag niet als spelbrekers zullen op treden worden er in de zaterdagvoetbalcompetitie tal van aantrekke lijke en spannende wedstrijden gespeeld. Arnemuiden, dat vorige week een onverwachte nederlaag leed tegen Axel gaat nu op bezoek bij Spui. Beide ploegen zullen ongetwijfeld hun uiterste krachten inspan nen om de kostbare punten te bemachtigen, Spui om de vierde plaats in de kopgroep te behouden en Arnemuiden om de achterstand op Nieuwdorp zo klein mogelijk te houden, misschien zelfs voorbij te streven want Nieuwdorp moet op bezoek bij Krabbendijke. En ook Krabbendijke zal alles op alles zetten om de zozeer begeerde vierde plaats te kunnen innemen, zodat het nog helemaal niet zeker is, dat Nieuwdorp beide punten mee naar huis zal nemen. In deze eerste klasse gaat Axel op bezoek bij Terneuzen en neemt de punten mee naar huls. Wemeldinge I De Zeeuwse Chr. Plattelands Meis- jesbond en de Zeeuwse Chr. Jonge Boeren- en Tulndersbond zullen op zaterdag 1 februari in het Schutters hof te Middelburg een toogdog hou den. Des morgens vergaderen beide bonden afzonderlijk, waarna des mid dags een gecombineerde vergadering volgt. De morgenbijeenkomsten beginnen om half tien. Bij de meisjes zal als spreekster optreden mej. J. Mol te Kamperland over haar reisindrukken uit Amerika. Bij de mannelijke jon geren houdt de heer S. P. Dekker te Oostburg een causerie over „Amerika in woord en beeld". Tijdens de ge combineerde vergadering treden als sprekers op jhr. mr A. F. C. de Ca- sembroot, commissaris der Koningin in Zeeland en de heer J. W. Ooms te Soestdijk. Laatstgenoemde zal spreken over „De vereenzaming van de mo derne mens". Deze middagbijeenkomst vangt aan om half twee. Des avonds om half zeven zal het prachtige toneelstuk „De rebel der bergen" worden opgevoerd. Donderdag 30 januari houden de CBPB, de CBTB, de CP? TB en de CJBTB in Zuid-Beveland een geza menlijke familiedag in de Prins van Oranje te Goes, die des middags om twéé uur zal aanvangen. Tijdens deze bijeenkomst zullen het woord voeren de voorzitter van de CBTB, afd. Zuid-Beveland, de heer J. J. de Jager, ds. P. Homburg te Vlissingen en mej. J. Mol te Kam perland. Des avonds om half zeven zal het toneelstuk „Vliegtuig ver mistworden opgevoerd. Woensdag 29 januari houden de Chr. Plattelands Vrouwenbond, de Chr. Plattelands Meisjesbond, de Chr. Boeren- en Tulndersbond en de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond om 5 uur in „Ons Dorpshuis" te Anna- Jacobapolder e engezamenlijke fami- RILLAND-BATH Film. In de zaal van de heer A. van Hoek werd een film vertoond, uitgaande van het Ned. Rode Kruis, getiteld: „Zwervers van de 20ste eeuw". Burge meester Jobse sprak namens de afdeling Zuid-Beveland (Oost) een inleidend woord. Des middags werd voor de jeugd een film gedraaid getiteld: „De spoor zoekers". Muziekschool te Borssele In een te Borssele gehouden verga dering is besloten tot oprichting van een muziekschool en een pianofonds. Getracht zal worden een geschikte do cent te krijgen. Het voorlopige bestuur bestaat uit: mevrouw Dominicus, me vrouw Duvekot, de heer C. van Weele, de heer A. de Muijnck-Krijger en de heer S. Wagenaar. Diverse verenigin gen zegden financiële medewerking toe voor de aanschaffing van een piano voor het verenigingsgebouw. In het pianofonds hebben zitting de burge meester, mevr. Kievit en de heer A. de Muijnck-Dingemanse. Het bestuur, dat zal trachten voldoende geld bijeen te brengen, zal nog worden uitgebreid. liedag. De heer G. J. de Jager zal spreken. Opgevoerd zal worden het toneelstuk De eoon van Berkenhof". Mevr. Van Spronsen-Taal te Goes zal een slotwoord spreken. Tijdens de raadsvergadering van Meliskerke, die dezer dagen werd ge houden, heeft de voorzitter, burge meester G. A. A. Adelaar, zijn nieuw jaarsrede uitgesproken. Hij gaf een overzicht van het totstandgekomene in 1957, o.a. van de bouw van 8 woning wetwoningen, welke mogelijk was door een burgerzinlening, de bouw van een wachtlokaal voor buspassagiers, de elektrificatie van de Pekelingseweg en de aanschaf van een nieuwe blus- eenheid. De heer Adelaar sprak er zijn te leurstelling over uit, dat in 1957 de restauratie van de toren geen door gang kon vinden evenals de verbete ring van de Noordstraat en het Dorps plein. De bevolking nam toe met 24 zielen, zodat het peil van 1956 weer is be reikt (n.l. 732 inwoners). De heer Adelaar noemde de voor uitzichten voor 1958 minder gunstig, mede door het ministeriële voorstel tot opheffing van de gemeentelijke zelf standigheid. Dit onderwerp werd later in besloten vergadering verder aange sneden. De burgemeester besloot zijn rede met enkele plannen voor 1958 ter tafel te brengen. In de allereerste plaats noemde hij de strijd om het be houd van de gemeentelijke zelfstan digheid. Daarnaast de verwezenlijking van het uitbreidingsplan, de uitbrei ding van de riolering en de stichting van een zuiveringsinstallatie, benevens de verbetering van de Dorpsstraat en het Dorpsplein. Tijdens de raadsvergadering werd zonder hoofdelijke stemming besloten het gemeentepersoneel looncompensa- tie toe te kennen in verband met de huurverhoging. Besloten werd een be drag ad f50,ter beschikking te stel len voor de inventarisatie van het kooklokaal van de school aan de Dorpsstraat. Besproken werd het ont werp uitbreidingsplan en de daaraan verbonden bebouwingsvoorschriften. Een volledige overeenstemming werd hierover bereikt. Binnen afzienbare tijd zal dit plan dus ter visie kunnen worden gelegd. In besloten vergade ring hield men een bespreking over het verkrijgen van grond in het uit breidingsplan. „ALTIJD ZORG" staat er op de boerderij van de landbouwer A. WATTEL te OOSTKAPELLE. Over zijn kalkoenen behoeft de heer Wattel zich echter geen. zorgen te maken, want die beesten weten van geen ophouden met de eier-produktie. In het afgelo pen seizoen legden twee kalkoenen op dit bedrijf sa men meer dan tweehonderd eieren. En nu zijn ze al weer dapper aan een nieuwe serie weer een re- kord? begonnen. What's in a name? Men zal zich herinneren, dat wjj vorig jaar ook over een landbouwer Wattel schreven, die onder de eieren bedolven werd. Dat was een paar kilometer verder, in GRIJPSKERKE. Toen betrof het een gans, die in het afge lopen jaar 124 eieren heeft ge legd en die ook spoedig wel weer zal beginnen. Enfin, de heer A. Wattel te Oostkapelle raapt dageljjks met genoegen do kalkoene-eieren op. We kunnen gerust stellen, dat de Wattel-kalkoenen be hoorlek in de watten worden gelegd. 0 Gisteren kwam er tussen de stapel post vandaan een enve lop van de Stichting voor de Zomerpostzegels op m'n bureau terecht. Inhoud: een gestencild schrijven, waaraan een (even- eens gestencild) briefje was ge. „en zo gebeurde het, dat op een hecht met de volgende woor den: „De zeer hoge P.T.T.-tarie- ven dwingen ons U dit als drukwerk toe te zenden. Maar mogen wij U vragen er de zelfde aandacht aan te geven als U aan 'n brief zou doen?" Aardig gevonden, dacht ik. En met dat kleine, beleefde tikje op zijn Friese vingers kan minister Algera het dan wel doen. 0 Van de bekende, uit WE MELDINGE afkomstige Neer landicus Dr. F. C. DOMINICUS te Den Haag vernam ik een aardige anecdote over een Zuidbevelandse boer. Het ver haaltje, dat historisch is, speelt in 1813 toen de Russen ons land waren binnengevallen om ons van de Franse bezetters te ver lossen. „Die verlossers waren echter ook niet allemaal van die lieve jongens", aldus Dr. Dominicus, eeuwóa boerderij in Zuid-Beveland een Russische officier ingekwartierd was, die er aardig de baas speelde en op zijn wenken moest worden bediend. Toen dat op een keer niet gauw ge noeg ging, trok hij zijn grote cavaleriesabel uit de schede en legde die naast zijn bord Maar de boer was oog niet van de bangste. Hij stond op, ging naar de «chvur en kwam terug met een grote hooivork, die hij op zijn beurt naast zijn bord legde. De officier keek raar op, maar wist niets beters te doen dan na enige tijd zijn sabel maar weer in de schede te steken, waarop de boer de hooi vork ook van de tafel nam". Van bluf gesproken. EEN KWART van de in ons land geplaatste diep- vrieskluizen staat in Zeeland. Dat kwam de Nat. Coop. Raad mij vertellen, waarvan de bekende heer H. D. LOUWES de voorzittershamer hanteert. Zeeland prijkt nl. met 21 kluizen op de eervolle tweede plaats, slechts getroefd door Gelderland (waar de huisslacht erg popu lair is) met 25 kluizen. Per 1 jan. j.l. telde ons land 85 kluizen, hetgeen een toename in het afgelopen jaar is van 100 pet. Zoals het momenteel gaat ik kijk door het raam en zie alleen maar sneeuw en nog eens sneeuw schijnt diepvries overbodig. Maar gelukkig komen er ook andere tijden en nu kijk ik naar de plaats van het bloeiende Keukenhof en dan is zo'n kluisje niet te versmaden, «o vindt men in onze provincie. Een mijner collega's kwam mij uit Vlissingen melden, dat het daar ook niet aan glijbaantjes ontbreekt. Op een der boulevards liep hij achter een kwieke meneer, die haastig zijn weg zocht door de platgetreden sneeuw. Plotseling zag hij de benen van deze heer omhoogschie- ten, en met een sierlijke maar waarschijnlijk tevens niet prettige zwaai smakte de voetganger neer achter het glijbaantje. Waarop een zorgzame melkboer onmiddellijk na derbij hnelde en de prakti sche vraag stelde: „Viel UT' liet antwoord ging geluk kig maar) in het rumoer van een voorbijspattende auto verloren. krijgt bezoek van Coljjnsplaat cn waarschijnlijk deelt men de punten, Rillandia I en Zaamslag I, de beide laatste ploegen zullen zeker trachten er het beste van te maken, maar we zien toch de winst in Zeeuws Vlaan deren achter blijven. TWEEDE KLASSB In de tweede klasse A gaat RCS IV op bezoek bij Meeuwen I en zal uit deze ontmoeting wel geen winst weten te behalen. Serooskerke krijgt bezoek van Nieuwland I en houdt beide pun ten eveneens thuis, Veere I ontvangt Oostkapelle I en zal eveneens in staat zijn de bezoekers met lege handen te rug te sturen. In de 3e klasse B. staan er 5 wed strijden op het programma. Bevelan ders I—Kapelle I wordt ongetwijfeld een overwinning voor de laatstge noemde ploeg, SVD I—Goes V kan winst opleveren voor Driewegen, Yerseke IIIHeinkenszand I, een ontmoeting tussen één der koplopers en de rode lantaarndrager zal niet in een overwinning voor Heinkenszand eindigen. Mevo I, dat van zijn kop- plaats werd verdrongen door Kloe tinge I, zal weinig moeite hebben met Wissekerke en koploper Kloe tinge I heeft eveneens weinig moeite met het bezoekende Kats. In de 2e klasse C. spelen Kapelle II tegen Arnemuiden II winst voor Arnemuiden -, Colpl. Boys IIKloe tinge II kan in een gelijkspel eindigen, Nieuwdorp II dat op bezoek gaat bij Wolfaartsdijk II neemt ongetwijfeld da punten mee naar huis en Rillandia II zal op eigen veld verliezer zijn van Wemeldinge II. In de tweede klasse E. bestaat er slechts één ontmoeting op het pro gramma e. wel: Arnemuiden III Kats II, een zege voor Arnemuiden. In de tweede klasse F. spgelt AZVV II tegen Zaamslag II en huodt de pun ten thuis, Driewegen I krijgt zeer wei nig moeite met Driewegen II en Hoek II zal op eigen veld geklopt worden door Tern. Boys II. G. Blom, 's-Gravenpolder kampioen le klas Om het persoonlijk kampioenschap van Zeeland werden de volgende partijen ge speeld, waarvan de uitslagen luiden als volgt: le klas H. de Vlieger—E. Hennekij 0—2, H. MesC. W. van Damme 02, C. J. Holle- stelle—A. Krijger 0—2, G. Blom—E. Hen nekij 20, J. C. NijssenL. J. Verkerk® 11, H. de VliegerF. Roggeband 20. In een zeer mooie en tactisch ge speelde partij van Blom tegen zijn grootste concurrent Hennekij, wist hij deze in zijn voordeel te beslissen en hiermede nu al reeds, met nog één ronde te spelen, beslag te leggen op het kampioenschap van Zeeland eerste klas. Ongetwijfeld voor de eerste maal een mooie prestatie van deze nog jeug dige speler. Jeugdklasse C. van Eenennaam—M. de Jager 20, A. WalravenJ. Louwerse 02, A. Gel dofP. Westveer 02, Jac. v. Iwaarden M. de Jager 2—0. Door de overwinning van Louwerse op Walraven is voor de laatste ronde de spanning nog groter geworden, daar Louwerse en Westveer ieder 11 punten bezitten en Walraven en Van Eenen naam 10 punten met ieder nog één partij, zodat a.s. zaterdag in Goes tus sen LouwerseVan Eenennaam en De JagerWalraven harde noten gekraakt zullen worden. 0 Zo, even de sneeuw van ons afschud- den. Daar gaan we dan weer zwervend door het besneeuwde Zeeuwse land. 0 Eerst even naar Borssele. Daar heeft het Leger des Heils een bezoek gebracht. De commandant sprak over „Sociaal en Evangelisch Werk", er werd een filnj over het werk van het Leger gedraaid en er werd veel gezongen, waaraan de koren „Soll Deo Gloria" en „Tot oefe ning en ontspanning" een flinke steun gaven. De opkomst was zeer goed. 0 Dat gaat maar goed in 's-Gravenpolder, Het nieuwe jaar is amper drie weken oud, of de dammers aldaar hebben al drie kampioenschappen veroverd. Eerst door vader en zoon Blom en nu door het tweede tiental, dat in de tweede klasse kampioen werd door een over winning op Lammerenburg II (11—9). 0 In Oostburg zullen na een onderbre king van ongeveer twee jaren opnieuw leesdiensten worden gehouden voor de Gereformeerde Gemeente. Zondag om 9.30 en 2 uur in „Pro Rege" wordt daar mee begonnen, verzorgd door de Geref. Gemeente te Terneuzen. 0 De afdelin gen Tholen, Stavenisse, St. Maartensdijk en Poortvliet van de Ned. Chr. Vrouwen, bond kwamen eendrachtelijk bijeen in Poortvliet. Voor de pauze luisterden de Thoolse vrouwen naar huishoudelijke problemen. Na de consumptie sprak Ds. Veldman van Coüjnsplaat over „Brood", een drama van Ibsen. De avond werd besloten met het zingen van Gezang 132 vers 1 en 2.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2