Invloed ioniserende stralen op openbare gezondheidszorg Ook Zeeuwse percelen benutten voor de mosselcultuur Twintig jaar Convent Vak leerkracht voor tekenen Vak leerkracht Engels DIT BLAD Goudswaard KABOUTERS „Meubelbranche moet zich niet te veel illusies maken" ADVERTEERT IN Walcherse meubelhandelaren bijeen THANS VOOR ONGEVEER 109 MILJOEN GULDEN AAN RENTE- SPAARBRLEVEN GEPLAATST Woensdag 22 januari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Stralenwet wordt 1 februari na in 1931 te zijn aangenomen van kracht Specifiek op individuele veiligheid gericht Ministeriële richtlijnen aangaande de bouw van woningwetwoningen Verstrekking rijksvoorschotten Vierdaagse werkweek bij NKF te Delfzijl Zes gewonden op Haagse weg Afzonderlijke staat Sumatra ALGEMEEN VISSERSBELANG TE BRUINISSE 'TTICO HUIS administratieve hulpkracht De boodschap van het boek Job Vragen van kamerlid over garantiemelkpnj s TERUGGANG IN DE OMZET HET GEVAL van radio-actieve besmetting te Putten heeft vooral de diensten voor openbare gezondheidszorg de afgelopen dagen bezig gehouden, overtuigd als men is van de grote gevaren, die een der gelijke besmetting voor de bevolking met zich brengt. De gevaren van de zgn. ioniserende stralen worden thans als een belangrijk onderwerp van openbare gezondheidszorg beschouwd. Het omvangrijke gebruik van röntgenstralen en de toepassing van radium in de geneeskunde schijnt zonder bezwaar ten aanzien van de volksgezondheid te zijn aanvaard. Een stralenwet, welke in 1931 werd aangenomen om de gevaren van ioniserende stralen bij de medische toepassing te beteu gelen, is ondanks aandringen van deskundigen 25 jaar lang niet uitge voerd. Op 1 februari a.s. zal de wet op de ioniserende stralen van kracht worden. DE WET is specifiek op de indivi duele veiligheid gericht en niet in de eerste plaats op de belangen van de openbare gezondheid. De directeur-generaal voor de volksgezondheid, prof. dr. P. Munten dam, meent evenwel, dat de controle die op grond van dit besluit wordt ingevoerd, eveneens grote waarborgen voor de gezondheidsbescherming biedt. Zowel het gebruik van kernenergie voor de energievoorziening als de toe passing van radio-actieve stoffen voor medische, industriële, landbouwkun dige of andere doeleinden, hebben tot gevolg, dat de hoeveelheid ionise rende stralen, waaraan levende we zens worden blootgesteld, zal toe nemen. Dit is mogelijk langs de weg van uitwendige en inwendige bestra lingen. In het laatste geval is dat door opneming van radio-actieve elemen ten uit de buitenwereld in het orga nisme, bijvoorbeeld door inademing uit de lucht, of door resorptie uit het drinkwater of voedsel GEVOLGEN zwangeren, kinderen en mensen in de vruchtbare leeftijd. Een ongecontroleerd gebruik van ioniserende stralen bij andere maat schappelijke toepassingen brengt, vol gens dr. Spaander, eveneens gevaar met zich. Dit klemt naar hij zegt, des te meer, omdat de maximaal toe laatbare doses waaraan iedere werker stralingsbron vormen. zich Individueel uit een oogpunt van arbeidsbescherming moet houden, hoger liggen dan met de voorgestelde bevolkingsdoses van 10 röntgen voor mensen beneden de 30 jaar overeen komt. RAPPORT Wanneer in Nederland in overeen stemming met een uitgebracht Ame rikaans rapport voor de bevolking in haar geheel een gemiddelde toeene ming per individu in bestraling van de geslachtscellen gedurende de le vensperiode van conceptie tot dertig jaar oud tot 10 röntgen zou worden toegestaan een dosis dus, die niet onschadelijk is, maar misschien on vermijdelijk en derhalve aanvaardbaar dan moet wel bedacht worden, al dus dr. Spaander, dat thans drie a vier röntgen daarvan door röntgen stralen voor medische doeleinden wordt opgeslokt. Toepassing van radio-actieve isoto pen in diagnostiek en therapie kan juist ten aanzien van de verhoging van de bevolkingsdoses grote gevaren opleverden, doordat de verspreidings kans groter wordt in de personen, die radio-actief materiaal in zich dragen gedurende enige tijd op korte afstand een niet onbedenkelijke onbeschermde De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft richtlijnen doen toekomen aan de gemeentebesturen over de voorgenomen verstrekking van bouw en grondvoorschotten voor woningwet woningen. Onder voorbehoud van goedkeuring door de Staten-Generaal zullen de voor schotten, waarvoor op de ontwerp-begro- ting voor 1958 van het departement van volkshuisvesting en bouwnijverheid een De gevaren der ioniserende stralen, bedrag van f 540 miljoen is uitgetrokken, afkomstig van de kernreactie, welke de gewenste energie (gedoseerd of explosief) moet opleveren, vormen het grootste probleem niet. Het zijn de gewenste en ongewenste neven reacties en bijprodukten van het kernproces, die de moeilijkheden kun nen veroorzaken. De gevolgen van de bestraling ma nifesteren zich alleen bij grote doses op korte termijn, het latente effect van de cumulerende kleine doseringen kan zich nog vele jaren openbaren en zelfs pas tot uiting komen in vol gende geslachten. Volgens dr. J. Spaander, algemeen directeur van het rijksinstituut voor de volksgezondheid te Utrecht, zul len de medici zich in elk voorkomend geval ernstig moeten afvragen of het gebruik van ioniserende stralen om De N.V. Nederlandsche Kabelfabriek te Delfzijl heeft voor vrijwel alle werk nemers de vierdaagse werkweek inge steld. Dit is geschied omdat belangrijke binnenlandse bestellingen zijn ingetrok ken en een grote Indonesische opdracht niet is uitgevoerd. Er werken than? nog 223 mensen bü de N.K.F. te Delfzijl. In de loop van het afgelopen jaar keerden zeventig werk nemers terug in hun vroeger beroep; woningwetbouw niet alleen de voortgang velen werden weer landarbeider. van die bouw te verzekeren maar ook tegen een rentevoet van 4 ter beschik king van gemeenten en woningbouw corporaties worden gesteld. Met deze rente, welke niet onaanzien lijk onder de huidige marktrente ligt, beoogt de regering de te bouwen woning wetwoningen binnen het bereik te hou den van diegenen, waarvoor zij in be ginsel zijn bestemd. In verband hiermee zal worden bepaald, dat tenminste 80 van die woningen betrokken moet wor den door gezinnen met een inkomen, dat niet groter is dan dat van een geschoolde arbeider. De grond- en bouwvoorschotten zullen de totale stichtingskosten der woningen omvatten, voorzover deze althans door de minister worden aanvaard. Indien de bouw van woningen bij voorbeeld ge paard gaat met de bouw van garages, dagwinkels en dergelijke ruimten, zullen voor de bouw van deze ruimten geen voorschotten worden verleend, evenmin als voor de aanleg van centrale verwar mingsinstallaties en dergelijke bijzondere voorzieningen. In gevallen waarin de garages, dagwinkels e.d. worden onder gebracht in de onderbouw van blokken meergezinshuizen, zullen in de voorschot regeling de kosten van een normale on derbouw worden betrokken. Voorschotten zullen niet worden gege ven aan gemeenten, die nog de beschik king hebben over gelden afkomstig uit het zogenaamde contract met de institu tionele beleggers. Zoals bekend, beoogt de regering met het verlenen van voorschotten voor de een bijdrage te verlenen tot sanering van de financiële positie der gemeenten. Met het oog op dit laatste zal in 1958 voor de bouw van woningwetwoningen alleen een jaarlijkse rijksbijdrage worden toege zegd, wanneer de stichtingskosten zijn gedekt door rijksvoorschotten of gelden uit het „grote contract". Donderdag 13 februari a.s. hoopt het Convent der Christeljjk-Sociale Organi saties zjjn 20-jarig bestaan te vieren. Deze viering vindt plaats in het gebouw voor K. en W. te Utrecht en begint te 10 uur v.m. De heer M. Ruppert, voorzitter van het C. N. V. en dit jaar voorzitter van het Convent, zal deze herdenkingsbijeen komst openen. Prof. Mr. P. Borst, adviseur van de Federatie van Werkgeversorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf en buitenge woon hoogleraar aan de V.U. te Amster dam, zal in de morgenvergadering spre ken over: „De Conventsgedachte". In de middagvergadering vindt een forumgesprek plaats over „Bezitsvor ming". Aan het gesprek, dat onder lei ding staat van de heer C. J. v. Mastrigt, tweede voorzitter van het C.N.V., nemen verder deel de heren H. van Eijsden, lid van de Tweede Kamer; I. P. van Leer dam, economisch adviseur van de Chris telijke Metaalbedrijfsbond; Drs. J. W. de Pous, economisch adviseur van het Ver bond van Prot.-Christelijke Werkgevers; Prof. Mr. W. Rip, bijzonder hoogleraar aan de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen en Prof. Dr. F. de Roos, hoogleraar aan de V.U., te Amsterdam. Vragen, op het onderwerp „Bezitsvor ming" betrekking hebbende, kunnen door de deelnemers tot 6 februari a.s. bij het secretariaat van het Convent der Chris- telijk-Sociale Organisaties, Alexander- straat 8, Den Haag, worden ingeleverd. Op de Haagse weg bij de afsplitsing naar de Sloterweg heeft zich gister middag een zeer ernstige aanrijding tussen twee personenauto's voorgedaan waarbij zes personen (vier uit Zaan dam en twee uit Amsterdam) werden gewond. Alle slachtoffers werden naar een ziekenhuis vervoerd. Een citroën wilde links af slaan, waarbij een ach ter op komende wagen de citroën ramde. Vijf gewonden konden na be handeling naar huis worden vervoerd. De 15-jarige Cees Roskes (Nijmegen) overhandigt H. K. H. Prinses Margriet een grammofoonplaat ter gelegenheid van haar verjaardag. De chef-staf van het Indonesische leger, generaal-majoor Nasution zal deze week naar Sumatra vertrekken, waar hij zich op de hoogte zal stellen van de pogingen tot instelling van een afzonderlijke staat Sumatra. Onthuld werd, dat documenten, die op het be staan van zulke pogingen wijzen reeds in het bezit van de legerleiding zijn. Ook was gebleken, dat bepaalde ele menten streefden naar „een andere centrale regering dan de tegenwoor dige". De ontwerper van dez plannen zou zijn geweest kolonel Lubis, die sedert november 1956 voortvluchtig is, toen een poging om de regering omver te werpen mislukte. De Vissersvereniging .Algemeen Vis- sersbelang" te Bruinisse hield haar jaar vergadering onder leiding van de heer D. de Koning. In zjjn openingswoord ver welkomde deze in het bijzonder burge meester H. K. Michaelis en drs. R. Cam- bier, de secretaris van Zevibel. In zjjn jaaroverzicht memoreerde hjj de teleur stellende export naar Frankrijk, verge leken bjj vorig jaar bedraagt de achter stand in deze export nog ongeveer 100.000 tonnen. De export naar België en de afzet in het binnenland waren zeer bevredigend, terwijl gelukkig ook de handel op Frank rijk weer gunstige perspectieven toont. Het vraagstuk van de uitbreiding van de percelen op de Waddenzee blijft de aandacht vragen, al ging in het afgelopen jaar de voorgenomen uitbreiding niet door. De wijziging van de standaardcapaci- teitscijfers bracht onrust en misnoegen onder de mosselkwekers. De bewaking op de Waddenzee zou moeten worden uitgebreid, een voorstel om een of meer bewakingsvaartuigen met hun bemanningen die thans dienst doen op de Zeeuwse stromen in te zetten op de Waddenzee ging nog niet in ver vuiling. De oprichting van de plaatselijke han delsvereniging in combinatie met Zierik- zee noemde spreker een winstpunt van betekenis. Mede door het werk van „Solidair" kon een dreigende prijsverlaging voor de kwekers worden voorkomen, een feit dat financieel aan de betrokkenen veel voor deel bracht. De rekening van de penningmeester, de heer ".V. A. Jumelet, sloot met een nadelig saldo van f222,82. Het jaarver slag van de secretaris, de heer L. de Waal, was een aansporing tot het be waren van de saamhorigheid en het steunen van het werk van het bestuur. De vissersvloot werd uitgebreid met twee schepen, waarvan een nog voor het bedrijf wordt gereed gemaakt. Het mo torvermogen van de vloot steeg met 410 P-k. Ook de secretaris memoreerde de stel- lingname tegen de prijsverlaging van het produkt, die met succes was bekroond. De zaadvisserij gaf slechts matige resul taten. Storm en slechte groei waren voor meerdere kwekers een handicap van be tekenis bij de aflevering van het produkt. Spreker wekte tenslotte op ook de Zeeuwse percelen zoveel mogelijk te be nutten voor de mosselcultuur en niet al les op een kaart te zetten In de Wadden zee. Burgemeester Michaelis gaf zijn visie op de gebeurtenissen met en rond de Commissie van Dertien. De voorzitter besprak de houding die moest worden aangenomen tegenover een mogelijke wijziging van de kwaliteits eisen betreffende de soort B. extra, die Heden overleed tot onze diepe droef heid, nog onver wachts, onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Tannetje Boogaard in de ouderdom van 72 jaar en 10 maan den. Schenke de Here ons kracht om dit kruis te dragen. Uit aller naam: P. de Buck Biggekerke 20 januari 1958 De vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze geliefde Man, Va der, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader ABRAHAM KRIJGER hebben ons diep getrof fen. Wij zeggen U hiervoor hartelijk dank. Familie Krijger Middelburg Vlissingen 22 januari 1958 Bij spataderen en •J vermoeide benen Elastieken Kousen in de juiste maten A. C. van der Rest S Lange Kerkstraat 42 j Goes o n "k Lange Delft 32, Telefoon 4034, Middelburg Trlx en Marklin Elektrische treinen, Jumbo-spelen Meccano Bouwdozen Ter Provinciale Griffie van Zeeland wordt ge vraagd een op arbeidsovereenkomst van jeugdige leeftijd. Vereist wordt het bezit van een diploma H.B.S. of Mulo, terwijl het bezit van het diploma boek houden van de Nederlandse Associatie voor prak tijkexamens tot aanbeveling strekt. Sollicitaties zo spoedig mogelijk schriftelijk te rich ten aan de Griffier der Staten van Zeeland. Geen bezoek dan na oproeping. Het Bestuur van de Chr. U.L.O.-school Olmenlaan 8 - Middelburg vraagt een Aantal lessen 10 a 12 van 45 minuten. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Tevens gevraagd voor terstond wegens ziekte, een (max. 9 lessen a 45 minuten in de hoogste klassen). Combinatie met 9 lessen van 50 minuten Rijks H.B.S. Middelburg is mogelijk. Sollicitaties te richten aan het hoofd der school R. A. SWANBORN, Noordsingel 74, Middelburg, telefoon 3115. Zie de bijzondere koopjes in lederwaren, glas, porcelein, aardewerk enz. enz. Verder op alle artikelen 10 korting uitgezonderd de merk artikelen met vastgestel de prijzen. Kop en schotel vanaf ƒ0,95. Portemonnaie, prima leer, vanaf fl,75. Zie etalages. Korte Noordstraat 6 MIDDELBURG TE KOOP 6-jarige stamboekmerrie M. Kodde, Lepelstraat 5, Serooskerke (W.) DIVERSEN Het zakhorloge voor de landbouw is Kienzle f 13.65 met volledige gar. Stofkast f 1.45 extra. Hor logerie D. Lievense, Lange Vorststraat 87, Goes Pluimveeh.! Vanaf 15 februari af te geven 8-w. hennen. Alle rassen en kruisingen van prima se- lectiestammen. Zeer billij ke prijs. Vraagt vrijblijv. prijscourant en garantie- voorwaarden. Pluimvee- bedrijf ,'t Centrum', Maarn Tel. 03432—400 Heer zoekt kamer met pension aan Boulevard te Vlissingen. Brieven onder no. A 40 bureau Zeeuwsch Dagblad te Middelburg Seizoen-opruiming 11 Lakentjes met sloopjes v. d. wieg 3.98, 4.25, 5.75, voor het ledikant 5.55, 5.95, 6.35, Baby-borstrokjes 62 cent, Linkse kousen 1.35, 1.55. Afslag van wol 2.40, 2.55. Speciaalhuis „De Weef stoel", Langeviele 3, Mid delburg mm Opruiming restanten. Zie de etalage. Mej. Poppe, Gravenstr. 86, Middelburg Maak nu flitsfoto's. Wij hebben alles voor de flits. Foto les Lamain, Lange Noordstraat 27, Middelburg Openb. uitvoering van het Dameskoor „E. M. M." te Oostkapelle op 25 janu ari a.s. in 't Ver.gebouw. Aanvang 7.30 uur n.m. Entree f 1.Na afloop opv. van het blijspel „De Trekpleister" Vrijdag 24 jan. 7.30 uur in de Geref. kerk Domburg herdenkingsdienst J. V. op G.G. 40-j bestaan. Spreker Ds. Homburg. M.m.v. de Chr. Zangver. Toegang vrij Uw naaimachine door SINGER gerepareerd gaat weer jaren mee. Wij repa reren alle merken onder volle garantie. SINGER N.V., Segeerstraat 9a, Mid delburg. Tel. K 1180-2165 Doe uw voordeel! Ge durende januari uw auto- rijles voor slechts 6,— per les b(j Autorijschool P. Wattel, L. Noordstraat 44, Tel. 4118, Middelburg Dames! Laat uw knoops- faten bij Singer maken, e zijn in één dag gereed. Singer N.V., Segeersstraat 9a, Middelburg Laat eens zo'n leuke kinderserie thuis maken. Foto les Lamain, L. Noord straat 27, Middelburg. Wasmachinefabriek heeft gloednieuwe wasmachines en centrifuges met lichte emaille beschadiging voor 145,met garantie; des gewenst afbetaling. Fa- brieksagent: Nieuwstraat 28, Terneuzen, Tel. 01150— Aangeboden: restanten le kwaliteit zwarte en ro de aalbessen, Frambozen, zure Morellen. A. J. v. d. Guchte, Boomkweker. Tel. 2979, Goes. PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd tegen half maart een arbeider. Wo ning beschikbaar bij F. Nieuwenhuijse, Rilland- Bath door Prof. Dr. K. J. POPMA Inhoud: 1. De beroering gekomen 2. De vriendschap ver giftigd 3. Een milder slot 4. Een rechtzinnig inter mezzo 5. Gesprek met God 6. Terugblik Prijs 5.50 gebonden Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bjj OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. GOES niet meer volop voorhanden is en die over de handel wordt gedistribueerd. Medegedeeld werd dat de verkoop in het thans lopende seizoen vorige week 82 van de gezamenlijke standaard- capaciteitscijfers bedroeg. Bi) de rond vraag kwam opnieuw het vraagstuk van de tarra ter tafel. Opnieuw zal worden voorgesteld geen mosselen meer af te keuren wegens een te hoge tarrapercen- tage. Tenslotte werd nog gesproken over de pacht van de percelen in Zeeland, een vraagstuk voor de vereniging Zevibel. Het tweede kamerlid, de heer Borst, heeft aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening de vol gende vragen gesteld: 1) heeft de minister kennis genomen van het voorstel van het bestuur van het Landbouwschap voor één algemene ga rantiemelkprijs van 29.80 cent per kg melk met 3,7 pet vet? 2) heeft de minister zich op de hoogte gesteld van een rapport van het LEI, waarin voor vier gebieden de volgen de kostprijzen zijn berekend voor 100 100 kg melk? Friesland 2 f31.40, Overijssel f31.60, Friese Wouden f32.50, en Drenthe f33. 3) is de minister ook niet van mening, dat in bovengenoemde gebieden de kostprijzen zo ver boven de door het Landbouwschap- voorgestelde lande Hjke garantieprijs liggen, dat ook in dit lopende melkjaar niet aan een toe. slag op de melkprijs te ontkomen Is? 4) acht de minister de door het bestuur van het Landbouwschap geuite be zwaren, dat een tweeprijzenstelsel een te grote rompslomp met zich brengt, niet overdreven, nu de veehouders of voor de lichtere of voor de zwaardere grond staan geregistreerd? 5) wanner bovengenoemde vragen beves tigend zouden worden beantwoord, acht de minister het dan niet funest de veehouders in genoemde gebieden met verlies te laten werken? In Bussum is op 73-jarige leeftijd overleden de heer L. F. M. Bensdorp, directeur van de N.V. Bensdorp. Tijdens de vergadering van de Bond van Walcherse patroons in het meubi leringsvak te Middelburg hebben de heer C. Brouwer, secretaris van het Produk- tiviteitsoentrum voor het meubelbedrijf en de houtverwerkende industrie en te vens landelijk secretaris van de Christ. Bond van meubelpatroons, en de heer A. Korstanje, rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, het woord gevoerd. De heer Brouwer schetste in brede lijnen de inefficiency van vele midden- standsbedrijven. Men moet b.v. de voor- raadpolitiek van vele zakenmensen maar eens nagaan om te kunnen vaststellen, dat veel voor verbetering vatbaar is. Spreker meende, dat, als men wil trach ten zijn bedrijfsvoering zo rationeel mo gelijk te doen zijn, men eerst een doel treffende moderne bedrijfsadministratie moet opstellen. Indien hierbij dan nog uniformiteit wordt betracht, zal men za- kenclubs kunnen oprichten, waardoor be- drijfsgenoten, natuurlijk niet uit dezelfde plaats, hun gegevens kunnen uitwisselen, zodat bedrijfsblindheid kan worden ver meden. Verder bepleitte hij een inten sieve samenwerking tussen detailhande laar, grossier en fabrikant, hetgeen tot verbetering van het produktieschema zal leiden. Bezuinigd De heer Korstanje gaf een uiteenzet ting inzake het omzetverloop van de middenstandszaken in het algemeen en die van de meubelbranche in het bijzon der. Gezien de omstandigheid, dat het in komen van de consument slechts een maal kan worden uitgegeven, zal worden bezuinigd op de aankoop van duurzame gebruiksartikelen, zodat de meubelbran che zich ln deze aangelegenheid niet al te veel illusies moet scheppen. De omzet- statistieken van het Economisch Instituut voor de Middenstand spreken hierbij duidelijke taal. Inderdaad is volgens deze gegevens de omzet in de meubelbranche teruggelopen, terwijl zaken voor de eerste levensbe. hoeften geen teruggang te zien geven. Opmerkelijk is daarbij, dat de omzetten van zaken in snoepwaren zelfs nog een toename vertonen. Administratis De heer Korstanje constateerde ten slotte, dat gezien de geschetste omzet ontwikkeling het voor de meubelbranche een kwestie wordt van „to be or not to be" om de bedrijfskosten te gaan beheer sen en te verminderen. Hij sloot zich bij de vorige spreker aan, dat de admini stratie hierbij een belangrijk hulpmiddel zal kunnen zijn. Na deze twee inleidingen ontstond een levendige discussie, waarbij de consulent er vooral op wees, dat de middenstanders hun positie niet moeten ondergraven. Dit naar aanleiding van een klacht van één der aanwezigen, dat de consument in de opruimingsperiode ook kortingen op de gewoon gangbare artikelen wenst. De heer Korstanje meende, dat een gezonde concurrentie noodzakelijk is; maar dat uiteindelijk de gebruikers ei ook niet bij gebaat zijn, dat de zaken mensen in financiële moeilijkheden ge raken. Door te luisteren naar de bonds- functionarissen kunnen vele ongerechtig heden op dit gebied worden voorkomen. Aan het slot van de avond deed de heer Brouwer de toezegging, gezien ds prettige belangstelling in deze provincie, spoedig met een aantal technici en films naar Zeeland te komen om op deze wijzs ook aan de personeelsleden doeltreffende voorlichting te kunnen geven. De Nederlands-Duitse onderhandelin gen onder leiding van oud-minister mr, J. W. Beyen en prof. E. Kaufmann over de grenscorrecties en het Eems-Dollard- probleem hebben opnieuw geen definitie ve resultaten opgeleverd. De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten deelt mede, dat de verkoop van rente-spaarbrieven 1957 tot en met 15 januari j.l. reeds heeft opgeleverd ca. 109 miljoen gulden. Als gevolg van de bepaling in het prospectus, dat vanaf 16 januari j.l. rente moet worden bijbe taald is de verkoop gedurende de dagen aan die datum voorafgaande zeer groot geweest. In totaal zijn thans ca. 381.000 rente-spaarbrieven verkocht. Van het recht om voorkeur voor bepaalde gemeenten te kunnen uitspreken is zeer druk gebruik gemaakt. De hoeveelheid ingekomen kaarten is zo enorm groot, dat het nog ongeveer een week zal duren voordat aan de gemeenten het bedrag van de tot 15 januari uitgesproken voor keur kan worden opgegeven.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4