'TPLEKKIE IS BEST GENOGT, MAAR BUUR VROUW DEUGT NIET KLAS Nieuws uit België en Duitsland BERCO BIEDT AAN// Alle verandering is geen verbetering POSTZEGELR UILBEURS Prijswinnaars en oplossing van de derde puzzel Burgerlijke stand MIDDELBURG WIE? Vakantie te financieren van toeslag 200 WINTERMANTELS 300 JAPONNEN 175 WEVENIT PAKJES 450 DAMES BLOUSES 370 KAM6AREN ROKJES Maandag 20 januari 1958 De hoofdprijs van de derde postzegelpuzzel werd gewonnen door J. L. Joosse (Middelburg), die de Russische en Oost-Duitse Spoetnikzegels binnenkort zal ontvangen. B. Leasen (Zaamslag) ontvangt eveneens de Oost-Duitse Spoetnikzegel. Vijftien Belgische zegels gaan naar I. Dekker (Lewedorp), terwijl vijftien ■egels van verschillende landen naar Johan Mol (Hansweert) zullen worden gezonden. Winnaars gefeliciteerd met het behaalde succes.' ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 De oplossing van de puzzel luidt als volgt: 1. In de jaren 1927, 1949, 1953 en 1957 werden in ons land Rode zegels uitgegeven, t. Vondel vinden we op één van de in 1937 uitgegeven Weldadigheids zegels (6 4 cent donkerpaars). 8. De Ridderzaal te Den Haag werd in 1948 op een zegel afgebeeld. 4. Het oplaagcijfer van de in 1945 uitgegeven gelegenheidszegel „Herrijzend Nederl." is 56.788.994. 5. Petrus Stuyvesant staat afgebeeld op de in 1939 uitgegeven welda digheidszegel van 12 3 cent, blauw. („Kind met hoorn des overvloeds" is eveneens goed!) 6. Het hospitaalschip „DE HOOP" wordt afgebeeld op een der wel dadigheidszegels van 1933. T. Het Zierikzeese stadhuis staat op een der propagandazegels voor de A.N.V.V. in 1932. 8. De serie, die in verband met de 300-jarige gedenkdag van de ge boorte van Admiraal DE RUYTER werd uitgegeven, bestond uit drie zegels. 9. Marnix vait St. Aldegonde vindt men op één der in 1938 uitgege ven weldadigheidszegels. 10. Aagje Deken op één der in 1941 uitgegeven weldadigheidszegels. Donderdag ontvingen we bericht van een contact-adres in Duitsland, dat zij ons voortaan op regelmatige tijden ze gels toe zullen zenden. Ook van ons Belgisch contact-adres mochten we weer een hele zending postzegels ontvangen. Vele leden pro fiteerden hier reeds weer van. De vol gende verzamelaars werden de afge lopen dagen genoteerd als lid van de ruilbeurs: A. P. Steketee (Vlissingen), dpi. kpl. J. Ouartel en dpi. kpl. D. v. d. Bijl (Middelburg); C. joziasse (Ga- pinge); K. Riemens-de Groote (Axel). Thans zijn 125 verzamelaars inge schreven bij de Zeeuwsch Dagblad- postzegelruilbeurs. We willen deze keer nogmaals een beroep doen op al onze le zers! Wie van u heeft nog een ver zameling van vroeger, waar niets meer' aan gedaan wordt? Als u ze af wilt staan aan de ruilbeurs, zijn wjj en de Zeeuw se verzamelaars (speciaal de jeugd) u daarvoor van harte dankbaar. Vooral oude Neder landse zegels zijn erg welkom. Mocht u familie of vrienden heb ben, die geëmigreerd zijn en waaarvan u regelmatig post ont vangt, dan zijn de zegels daarvan eveneens zeer welkom. We wach ten de komende dagen weer vol spanning af. Het adres van de beurs is: De Beursmeester, Zeeuwsch Dagblad, K. Noordstr. 35, Middelburg. Waar U aan moet denken I. Niet meer dan 25 geweekte, onbe schadigde exemplaren inzenden. Toegestaan wordt, dat men en kele reserve-zegels meestuurt voor vervanging van eventuele bescha digde zegels, t. Postzegels met een totale waarde van 12 centen insluiten voor ant woord. Gebruik zoveel mogelijk kinder-zegels. I. Het is toegestaan, enkele lan den te noemen, waarvan men het liefst zegels terug ontvangt, het geen in geen geval wil zeggen, dat zo'n verzoek kan worden inge willigd. U wordt verzocht, te vermelden, hoeveel zegels u van de terug ontvangen ruilwaar nog niet hadt. 4. Willen degenen, die voor het eerst aan de ruilbeurs deelnemen ieder kan immers insturen vermelden, hoe groot hun verzameling is? 8. Vergeet niet, uw naam en adres op de enveloppe en op de Ingesloten brief te vermelden. 6. Men mag maar eenmaal in de maand inzenden! Inzendingen moet men richten aan de Beursmeester, Zeeuwsch Dag blad, Korte Noordstraat 35, Middel burg. Veel gevraagd worden zegels uit: de Zuid-Amerikaanse landen, het Midden- Oosten, de Franse koloniën, Portugal, Israël, Luxemburg en Monaco. In het bijzonder: Nieuw-Guinea en de Ned. Antillen. Heeft u van deze landen ze gels dubbel? Stuur ze dan op! DE BEURSMEESTER. „De mogelijkheid tot financiering fi nanciering der vakantie kan onder de huidige omstandigheden door de be staande vakantietoeslagen gevoegd bij het vrijkomende deel van het inkomen voor het merendeel der loontrekkenden aanwezig worden geacht, zo concludeert de beraadsgroep inzake vakantiefinan ciering in het dezer dagen verschenen rapport over de besprekingen, die zij over het onderwerp vakantiefinanciering op initiatief van het Nederlands Cen trum voor vakantie en vakantierecreatie heeft gevoerd. Hieraan wordt toegevoegd dat 'n voorbehoud moet worden ge maakt voor de grote gezinnen beneden een bepaald inkomensniveau. f. 107-jarige in Dordt Mevrouw Neeltje van Velzen uit Dordrecht, zal op dinsdag 21 januari haar honderdzevende verjaardag vie ren. Zij is op twee na de oudste in woonster van het land. Neeltje van Velzen wordt reeds 10 jaar verpleegd in het gebouw van het Leger des Heils in het Kromhout. Voor de gerepatrieerden Het college van b. en w. van Har derwijk heeft in overleg met de ge meentelijke huisvestingscommissie en de centrale woningstichting besloten, 25 eensgezinswoningen voor gerepa trieerden beschikbaar te stellen. In het kerkje van Aix en Provence in Frankrijk is een schilderij ontdekt het martelaarschap van Sint Paulus voorstellende dat gebleken is een werk van Rubens te zijn. De bijgaande foto toont het werk. Geboren: Eliza C., z.v. W. Daane en S. de Groot; Maria P., d.v. P. Hoek en C. M. Alma; Rozalina, d.v. A. L. Kerk- hove en A. de Vos; Geert J., z.v. G. J. Cevaal en M. Maljaars; Elisabeth C„ d.v. J. Janse en T. Meeuwse; Johannes P., z.v. J. Hamelink en E. G. Versprille; Jacobus, z.v. L, M. Koole en L. van Oosten; Jan P., z.v. J. de Visser en J. de Visser; Ronald, z.v. J. C. Vader en M. E. Willemsen; Jasper, z.v. M. Jobse en J. de Visser; Elizabeth, d.v. R. Oebeles en E. A. Belgrave; Pieter, z.v. P. Büys en A. M. Laroes; Adriana J., d.v. W. J. Pleijte en J. Baaijens; Elly, d.v. F. A. Reijnhoudt en L. M. Geluk; Pieter J., z.v. J. van Ouwerkerk en C. Meliefste; Carla, d.v. A. W. van Ek en A. Houthuijzen; Anja C„ d.v. A. Kuijl en L. 't Jong. Ondertrouwd: L. J. Poortvliet, 20 j. en C. Tr. Buys, 21 j.; W, J. Rustwat, 22 j. en A. P. Dingemanse, 21 j.; M. J. Steenloop, 27 j. en V. M. de Groot, 24 j.; W. Bui tenkamp, 22 j. en V. G. Dirven, 23 j.; H. M. M. A. Wolfs, 32 j. en G. P. W. van Tol, 22 j.; W. Syaranamual, 28 j. en D. Coppejans, 33 j. Gehuwd: W. J. G. Paardekoper, 29 j. en J. W. Brevet, 27 j.; J. W. den Engels man, 20 j. en A. C. Th. Snijders, 22 j.; W. Kamienski, 38 J. en C. de Klerk, 35 j.; A. M. Geljon, 23 j. en G. xan der Graaf, 23 j.; P. Scherpenisse, 22 j. en C. M. Jansen, 19 j.; H. M. Roeting, 24 j. en C. A. J. Schunselaar, 22 j.; T. P. Tas, 26 j. en M. van Sluys, 22 j.; P. J. C. Lan- genhuyzen, 21 j. en C. M. Flipse, 19 j. Overleden: P. C. Buijs, 73 j., m. van J. I. Schepens; A. van Offenbeek, 60 j. m. v. C. Joziasse; C. Moisson, 85 j., wed. van P. J. Schreurs; C. Keersemaker, 82 j„ w. v. J. Son; C. Akkermans, 90 j., wed. v. E. Izeboud; J. Binnuts, 84 j. wed. J. Haga; P. Jongepier, 85 j., wedn. v. J. Jopse; M. Luitwieler, 41 j., v. v. C. Huijs- soon; P. Krijger, 77 j., v. v. J. A. Eteinz; P. A. van Hoeve, 63 j., v. v. E. Dootjes; S. S. Bruynooge, 56 j., wed. v. J. Brevet; J. S. Gillesse, 72 j., v. v. C. Meijers; J. Dijke, 83 j., wedn. v. M. Verstraate; M. Ie Feber, 75 j., v. v. J. Ekkebus; J. Gabriëlse, 70 j.; W. A. A. K. Balfour van Burleigh, 80 j., wed. v. J. T. Roessingh; J. Saaman, 32 j.; A. Krijger, 72 j. m. v. S. Kooman; M. Meijers, 81 j., v. v. J. Moens: J. Mos, 85 j., m. v. J. J. Pieterse van Wijek; K. Boot, 44 j. m. v. F. M. van Sluijs. De Westduitse regering heeft heden besloten, dat de tarieven van de bonds- spoorwegen op 1 februari a.s. zullen worden verhoogd. Verwacht wordt, dat als resultaat van de tariefsverho gingen het personenvervoer 210 mil joen en het goederenvervoer 490 mil joen D.M. meer per jaar zullen op brengen. B0E1KE Besteedt uw geld goed Koopt nu zeer voordelig 19.75 29.75 39.75 49.50 9.75 11.90 13.90 19.75 39.75 49.75 59.50 69.75 2.90 3.90 4.90 5.90 4.90 5.90 6.90 7.90 Extra aanbieding kamgaren mantelpakjes 29.75 39.75 49.75 59.50 ..ÏEECO LANGE VORSTSTRAAT 80-82 - GOES Mijn beste nichtjes en neven, Dat zal trekken en duwen worden aan het krantenpapier om er alles in- gepropt te krijgen, wat ik te vertellen heb, want dat is nog al wat. Laat ik beginnen met te zeggen, dat de prijs voor de raadseloplossingen van deze keer gaat naar Blauwvos te Veere, die wel klaar zal staan om het boek in ontvangst te nemen. Dat is dus afgewerkt, maar nu ver der. Het heeft me heel wat bekijken en piekeren gekost, eer ik zeker wist, wie voor de kleur wedstrijd met de prij zen aan de haal zouden gaan. Geen wonder, dat het mij moeite kostte hierover te beslissen, want ik heb een heel kippenhok vol fazanten ontvan gen. Je moest nu de uitstalling eens kunnen zien op de grote huiskamer tafel. Het is al fazant, wat er te zien is. Maar het is een alleraardigst ge zicht. Nu heb ik nog eens weer goed gekeken en ja, nu weet ik het zeker, 'de prijzen gaan naar: Boerinnetje te Domburg. Maaike de H. te Middelburg. Hannie K. te Terneuzen. Ria A. te Axel. Leo S. te Vlissingen. Arnold W. te Oostkapelle. Lies H. te Oosterland. Zo, dat is gebeurd en nu nog haas tig een stapel groeten naar alle plaat sen waar nichten of neven van me wonen heengestrooid en dan stop. Jullie tante Truus. Kaaps Viooltje te Biezelinge. Je hebt de naam van een prachtig plant je tot schuilnaam gekozen. Ik hoop echt, dat je na de vakantie nog wel eens tijd- zult hebben om naar mij te schrijven, want door de brieven blijven we immers raadselfamilie van elkaar. Je hebt zeker wel veel huis werk. Ik weet er nog alles van uit mijn jonge jaren. Sterkte daarmee. VANNACHT SLECHT GESLAPEN. Of ik dat in de krant moet zetten, vraagt u, want als alle men sen, die een gestoorde nachtrust hadden, dat eens dedenJa, wat zouden we dan onze krant gauw en goedkoop vol hebben. In het algemeen hebt ge gelijk met uw opmer king, maar mijn slechte nachtrust staat in lijnrecht verband met „mijn klas", dus daarom dacht ik, dat ge het best moogt weten. Verder speelt dit week- verhaal zich „buiten mijn klas" af. Zit ik gisteren in de vredige avonduren in alle genoegelijkheid te werken, toen er bezoek werd aangekondigd en toen begon hetDe moeder van Elsje de Bruin is de bezoekster. Al krijgt ze een hartelijk welkom van me, toch ben ik inner lijk wel verbaasd, want kort voor de Kerstvakantie was ze ook al even bij me en het is geen gewoonte van onze mensen om vaak binnen te stappen. Wat ze op hun hart hebben, vertellen ze me meestal wel, als we elkaar in het dorp eens tegenkomen. Verder is het enigszins voelbaar, dat moeder de Bruin niet op haar gemak is. Ik help haar op gang en vraag, of ze niet tevreden is met het plaatsje, dat ik haar Elsje gaf, nadat ze bij haar vorig bezoek had verteld, dat de ogen van de kleine meid niet zo best waren, waarom een plekje meer naar voren beter was. Reeds de volgende morgen, verhuisde Elsje tot vlak voor het front. alle Mientjes op het nu mee deelde euvel aanzien). Mientje is geen lastig kind, dat Elsje hinderen zal, dus wat is er dan loos? Elsjes moeder zit te draaien op haar stoel en dan komt het. „Juffrouw ik zei het maar ineens zegge, sinds onze Elsie, naast dat kind van Zwart zit mot ik t'r ieleke avond met de „Dat het het nou juust", steekt moeder van wal. 't Plekkie is best genogt, maar de buurvrouw deugt niet." Mijn gezicht zal wel een vraagteken zijn, want het buurmeisje van Elsje is nu Mientje Zwart. (Ik waar schuw u, dat dit niet de echte naam is, want anders gaat ge luzekam an te pas komme en een pookje over gezelliger on vroeger wiste we niet wat dat voor een dienk was." Weer ben ik een en al ver bazing en dat niet alleen, maar ik voel nare griezels over mijn rug ritselen. „Jaet juffrouw," zegt mijn bezoekster, hoewel ik niets te gengesproken heb", uwes wil het misschien niet gelove, maar 't is zo". „Dat ik daarvan niet eerder iets gemerkt heb", peins ik hardop, want ik ben zelf zo vuurbang voor „inwoning", dat ik telken jare na 1 april mijn nieuwelingen heimelijk UIT MIJN een beetje bespionneer ,want al p" ik de kinderen met een veestapel, die er natuurlijk zelf niets aan kunnen doen, gelijk als de anderen behande len en toespreken, ik behoud wel'enige afstand. En laat ik nu net vanmid dag even bij Mientje in de bank geschoven zijn om haar }p weg t helpen bij een moeilijke tekening. Vandaar die griezels over mijn rug. Omdat ik een beetje ver bouwereerd nog steeds niets zeg, neemt de moeder aan, dat ik haar niet geloof, en daarom doet ze me de welgemeende aanbieding, dat ik 's avonds maar eens mot komme kieke, as ze Elsje onderhanden neemteen aanbieding, die ik haastig afsla en meteen de stellige belofte geef, dat Elsje morgen direct een ander buurtje zal krijgen. Dan is de onrust bij moeder de Bruin verdwenen, om bij mij zijn intrek te nemen. Ik houd me echter stoer, zolang ze bij mij is en we praten nog derwerpen, welke conversatie besproeid wordt met een „lek- ker bakkie thee" welke de hospita komt serveren. Bij het scheiden komt nog even ,,'t onderwerp" ter sprake en ik zeg, dat ik meende, dat dit ongedierte tot een uitster vend soort ging behoren, dank zij het kort haar en d.d.t.. „De juffrouw kiekt alle mense niet op d'r kop," krijg ik ten somber ten antwoord en dan verdwijnt de bezorg de moeder. Ik draag de last Ik verduw alle griezelingen en ga weer aan het werk, dat goed gelukt. Maar ach, de mo derne psychologie heeft wel gelijk, als deze ons waar schuwt, dat al dat verdringen van angsten, zorgen en be kommernissen, maar com plexen schept. Nu dan, mijn complex begin al in de nacht te werken. In mijn droom re ageert zich de narigheid af, want ik zie daarin Elsjes moe der levensgroot op me afko men gewapend met een stof kam, ter grootte van een fikse tuinharkMet een schok word ik wakker, in het nog gruwzaam duister Mijn eerste werk is heden morgen, dat ik met een vrien delijk smoesje, dat grif ge accepteerd wordt, Mientje een ander plaatsje geef, op het enige bankje waar ze geen buurvrouw zal hebben. Toen ik me voorbereidde, vroeger voor het ambt van schooljuffrouw heb ik me geen enkel ogenblik gereali seerd, dat "it beroep zoveel en dusdanige verschillende kan ten zou hebben. Had ik alles gewetenwel dan was ik toch schooljuffrouw gewor den! Hulstbesje te Oudelande. Ja, ik ben ook opgebleven, net als jij en het was een fijne avond. Heb je al een brief ontvangen van je verre vriendin? Schrijft ze wel eens over het leven in dat vreemde land? Fijn dat je geen enkele onvoldoende had op je rap port, want dat zijn van die akelige klanten in een net rijtje goede cijfer». Ik zou het leuk vinden, als je zus ook in onze familiekring kwam als nicht. Madeliefje te Serooskerke. Jij bedacht me weer goed met een mooie kaart. Veel dank daarvoor. Wanneer komt er weer een lange brief? W. W. te We- meldinge. Je inzending ontvangen. Met een beetje jaloersheid naar de letters van je naam gekeken, want dat zijn beste letters tegen Sint Nicolaas en tot slot woon je ook nog in W. Een mooie rij dikke letters dus. Het jager tje te Vrouwenpolder. Dat was een ouderwets gezellige en lange brief. Ik kan me goed begrijpen dat het tot slot ook weer fijn is om naar school te gaan, vooral omdat je het werk daar graag doet. Ben je al aan de schort begonnen? Ik kreeg er zelfs nog de schrik van beet, toen je ver telde van dat presenteerblad.... Het liep anders best af. Heeft de poes je niet gekrabbeld, toen je haar aan kleedde? Daar zijn poesen anders maar heel vlug mee. Korenbloem te West- kapelle. En ik maar uitkijken naar de beloofde brief. Marijke de R. te Vlis singen. Dat trof ook goed, nu je net in Goes moest zijn, want nu kon je zelf voor postbode spelen. Je hebt het zeker wel fijn gehad bij je jarige tante. Kom je anders toch ook wel eens in Goes? Ik wel in Vlissingen hoor, meer dan is- het meer in de zomer. De oplossingen zijn: 1. Een gelukkig jaar gewent-!.; teen- Geul-week-j as-kris. 2. Tong-schol-bot. 3. Bier-vliet. Biervliet. Nieuwe raadsels: 1. Verborgen jongensnamen. Je moet dit kar elders een plaatsje geven, want die staat hier in de weg. Januari is een lange en donkere maand. Je moet dat windscherm anders plaatsen, anders helpt het niet voor de tocht. i Ik heb die want onder de kapstok gevonden. 2. Vul in, maar zo, dat de beide mid delste letters steeds dezelfde zijn. De man was niet jong, maar.... De som was niet goed maar. De kamer was niet warm maar. Het horloge was niet van zilver maar van Het huis was niet van steen maar van. 3. In welke school worden nooit som men gemaakt? De oplossingen kunnen met vermel ding van voornaam, naam, (schuil naam als je die hebt), leeftijd en adres tot zaterdag 25 januari worden gezon den aan tante Truus, Redactie Zeeuwsch Weekend, Goes. Vijftig slagers uit Stuttgart zullen zich voor een rechtbank moeten ver antwoorden omdat zij gevaarlijke mid delen hebben gebruikt om hun waren een appetijtelijk uiterlijk te geven. Volgens een deskundige zijn de door de betrokkenen gebruikte hoeveelhe den van deze middelen voldoende ge- .weest om de gehele bevolking van Stuttgart te vergiftigen.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4