Thoolse arbeiders, werkzaam buiten eiland, soms als „boer" beti teld het miwsi lill Conclusie: Forensenleven gevolgen, maar ook heeft nadelige voordelen BIGGEKERKE TEGEN GRENSWIJZIGING BAA7ENS Veel fruitkwekers dupe van nachtvorst IHUIB MOL wil meester worden, maar dan bovenmeester! aaró Rapport van Stichting Zeeland over forensisme Invloed op mentaliteit gezin gemeenschapsleven Eerste prot.'chr. v.g.l.o.' school in Zeeland Indien toch, dan samenvoeging met Koudekerke èn Zoutelande Afscheid raadslid P. Polderman VLISSINGEN De speciaalzaak voor uw Bril Tuinbouwcommissie Z.L.M, vergaderde te Goes (de 7farige voordrager uit „Willeminadurp") MIDDELBURG Blinde vinken Actieve baby Watjes-III Voor de tent jcat«rdag 15 januari I5TJ5 ZEEUWSCH DAGBLAD - M Pagina 2 Het stagnerende bevolkingscijfer van Tholen en Sint Philipsland is voor de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk Jnede een oorzaak geweest tot het instellen van een onderzoek op deze eilanden. Het eerste onderzoek naar de sociale problematiek, waarvan de resultaten thans in een rapport zijn vastgelegd, betreft het foren- gisme (het werken buiten het eiland). Volgens dit rapport heeft het Thoolse forensisme vele nadelige gevolgen, maar aan de andere kant moet men het ook als een uitkomst zien. Het onderzoek, dat geleid werd door de socioloog van de stichting, drs. L. Turkstra, met behulp van mej. E. F. losch, soc.-psych. stud, te Amsterdam s gehouden van 15 juli tot 15 augustus .957 en bestond in het interviewen van ,21 forensen of hun familieleden over iet werk buiten het woongebied. Het s uiteraard niet mogelijk in ons num mer van heden op alle aspecten van dit uitgebreide rapport uitvoerig in te ;aan. Wij hopen in 'onze editie van andag echter wel enkele punten uit it rapport nader te bespreken. Voordeel De rapporteurs komen tot de con- Êusie, dat een teveel aan arbeids- achten, zoals op Tholen het geval is, dat dagelijks verplaatst wordt naar ge bieden, waar men juist werkkrachten te weinig heeft als een voordeel van deze tijd beschouwd kan worden. Voor hen, die anders alleen werk- caam waren wanneer de drukte op het land op het hoogtepunt .was, is het werk buiten het eiland een uitkomst. Zolang er nog sprake is van foren sisme heeft dit zijn invloed op ver schillende gebieden. Invloeden, die vaak uit maatschappelijk oogpunt bekeken, bezwarend genoemd mo gen worden, aldus het rapport. De lange tijd, dat men van huis is en het tijdelijke karakter van het werk hebben invloed op de mentaliteit van de arbeider t.o.v. het werk, het gezinsleven en het leven van de ge meenschap. Prestatiedrang Het Thoolse forensisme komt voort pit een tekort aan werkkrachten. Doordat de werkgelegenheid vaak van tijdelijke aard is, is de gebondenheid pan het bedrijf klein. Uit de gesprek ken bleek dan ook, dat men dikwijls in gemakkelijk van werk veranderde, "et loon wordt de overheersende fac- ;or. Men reist liever enkele uren per ag om een hoger loon te krijgen dan at men dichterbij werk zoekt. Men «telt vaak de economische (financiële) voordelen boven de sociale nadelen. Behalve, dat de mentaliteit t.o.v. het werk moet veranderen, is ook het con tact met arbeiders uit andere streken Van invloed. De werkgevers brachten naar voren, dat de Thoolse arbeider zich onders seidt door zij prestatie drang. De landarbeider op Tholen Ï'ordt betaald naar prestatie. Arbei- ers uit andere streken, waar men al jarenlang industrie gewend Is, staan anders tegenover dit werk. Het is Waarschijnlijk, dat door langdurig con tact de verschillen tussen beide groe pen kleiner worden. De Thoolse arbei der wordt nu soms als „boer" betiteld, maar langzamerhand zullen deze ver schillen wegvallen. Het gezin In de meeste gevallen is de man anger van huis dan vroeger. Wanneer le man ongetrouwd is brengt het fo- fensisme nog niet zoveel gevolgen met zich mee. Anders is dit voor de ge huwde man. In de meeste gezinnen ziet men het verschijnsel, dat de.man in de week nooit tegelijk met de andere leden eet. Dit komt natuurlijk het contact tussen de vader en zijn ge zin niet ten goede. Waar van ploe gendienst sprake is, vindt men een zeer ongeregeld gezinsleven. Uit de gesprekken bleek, dat niet iedereen dit erg vond. Wel werd aan gevoerd als bezwaar de ongezellige pvond voor de vrouw als de man weg Wat de opvoeding van de kinderen betreft, wordt deze afwezigheid lang niet altijd als een bezwaar gezien. De vrouwen zeggen, dat ze vroeger toch ook eigenlijk alleen voor de opvoeding stonden. Wel ziet men als een bezwaar, dat de man de kinderen te weinig ziet. Een opmerkelijk verschijnsel is, dat het werk veranderd is, maar de vrije tijdsbesteding (zoals het bewerken van een eigen lapje grond) behoort nog bjj het vorige beroep. Het-gezinsleven is dus door het fo rensisme meer onregelmatig geworden en het contact tussen de man en het gezinsleven kleiner. De vrouw heeft het bovendien drukker gekregen. Gemeenschapsleven Door de ploegendienst en het late thuiskomen kunnen enkelen niet meer iedere week op de verenigings avonden verschijnen. Dit ledenver lies is voor sommige verenigingen zwaar vanwege het kwijnende be staan. Het verenigingsleven lijkt op Tholen in het algemeen niet bloei end. Sommige mensen verklaarden, dat geschikte leidinggevende perso nen ontbreken en er teveel een schotjesgeest heerst. Voor de meeste mensen is het thans onmogelijk, actief deel te nemen aan het gemeenschapsleven. Ook voor de vrouw is het moeilijk geworden, zich te geven aan het verenigingsleven. Door de mogelijkheid van het foren sisme is het aantal werklozen op het eiland kleiner geworden. Men kan zeggen, dat het ene kwaad opgelost is met een ander kwaad. Want dat het forensisme nadelen meebrengt is door de gesprekken wel duidelijk gewor den. Hoe het forensisme zich zal ont wikkelen, wordt in het rapport niet voorspeld. Wel is het waar schijnlijk, dat dit jaar het aantal forensen toe zal nemen, omdat in de herverkaveling minder mensen Verblijdende mededeling voor Meliskerke Het bestuur van de Boaz-school voor Chr. l.o. en v.g.Lo. te Meliskerke heeft Van de minister bericht ontvangen, dat de v.g.l.o.-afdeling van de school ids zelfstandige v.g.l.o.-school is er kend. Volgens het bestuur is de Boaz- echool dus de eerste protestants-chris telijke v.g.Lo.-school in Zeeland. Alge meen was men in Meliskerke van oor deel, dat de minister deze erkenning niet zou verlenen, zulks in verband met de pogingen van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij om in Melis kerke een Z.L.M.-l«\ndbouwhuishoud- school te stichten. Voor de v.g.Lo.- Vakken huishoudkunde, handenarbeid, naaien, verstellen en knippen zijn reeds bevoegde leerkrachten aange trokken. Aan het eind der openbare raadsvergadering, die gistermorgen door de raad der gemeente Biggekerke werd gehouden, heeft men in een besloten zitting de door de minister Struyken voorgestelde grens wijzigingsplannen besproken. Na afloop van deze besloten zitting deel de burgemeester J. L. Dregmans mede, dat de raad het voorstel on aanvaardbaar acht en zich uitspreekt voor het bewaren der zelfstan digheid. Mocht echter een grenswijziging doorgevoerd worden dan zal men aandringen op een combinatie als door Gedeputeerde Staten werd aangegeven: samengaan met Koudekerke én Zoutelande. De raad Biggekerke nam in deze bij eenkomst afscheid van de heer P. Pol derman (A.R.), die meer dan 12 jaar het lidmaatschap der gemeenteraad bekleedde. De heer Polderman, die naar de N.O.-Polder vertrekt werd toe gesproken door burgemeester Dreg mans, die opmerkte, dat in de afgelo pen periode van 12 jaar veel is ge beurd en dat de heer Polderman heeft mogen meehelpen bij de herbouw der gemeente Biggekerke en de sanering van de slechte financiële toestand in die dagen. Het scheidende raadslid werd even eens toegesproken en dank gebracht door de verschillende fractie-voorzit ters. In zijn dankwoord wees de heer Polderman dat over deze dag de drei ging hangt van grenswijziging. „Indien de gemeentegrenzen dan gewijzigd moeten worden, moge dan de gemeen schap Biggekerke blijven bestaan", al dus de heer Polderman. Financiële offers In zijn nieuwjaarsrede heeft burge meester Dregmans een terugblik gege ven over het afgelopen jaar en hij sprak er z'n vreugde over uit, dat res tauratie van kerk en toren nu haar be slag heeft gekregen. Doch de restaura tie vergde financiële offers, waaronder Biggekerke lange tijd gebukt zal gaan. Van woningbouw kon in het afgelopen jaar geen sprake zijn, evenmin kon een verenigingsgebouw opgetrokken worden en een straat aangelegd. De bevolking toont een' teruggang wat ontstaan is doordat het geboorte-over schot beneden het gemiddelde bleef. Tijdens de rondvraag deelde burge meester Dregmans mede, dat naar al le waarschijnlijkheid in 1958 evenmin woningwetwoningen gebouwd kunnen worden, gezien de toewijzing van to taal 500 stuks aan Zeeland en de voor 1000 stuks in Den Haag liggende aan vragen. Ten aanzien van de beplanting van de begraafplaats kon hij mededelen, dat het plantmateriaal deze maand be steld werd. Voor 't verkeer, komepde uit de richting Zoutelande is er door de beplanting der begraafplaats een onoverzichtelijke hoek ontstaan, doch b. en w. zouden het betreuren wanneer de beplanting ten dele weggehakt moet worden. Omdat men doordron gen is van de gevaarlijke en onhoud bare situatie zal men het probleem ernstig bestuderen en trachten een an dere oplossing te vinden dan het weg kappen van beplantingen. werkzaam zullen zijn door de be stedingsbeperking. Echter de be stedingsbeperking brengt ook ge volgen voor de fabrieken met zich. De Thoolse arbeiders (die relatief het duurst zijn) kunnen dus daar wel eens het eerst zonder werk komen. Van deze situatie is men zich op het eiland ook terdege be wust. Zolang er buiten het eiland een tekort aan arbeiders heerst, kan het werkloosheidsvraagstuk op Tholen nog op deze manier opge lost worden. Maar laat men er goed van doordrongen zijn, dat dit een noodoplossing is, die uit so ciaal en economisch oogpunt be zien zeker niet aan te bevelen is, zo besluit dit rapport. K.N.V.B.-scheidsrecliters in Vlissingen bijeen De scheidsrechters van de Afdeling Zeeland der KNVB wonende op Wal cheren en West Zeeuwsch Vlaanderen zullen op woensdagavond 22 januari, om 8 uur in Hotel De Ruyter te Vlis singen met de Scheidsrechters-Com- missie een contactavond houden, waar in diverse aangelegenheden worden besproken. Het ligt in de bedoeling om binnenkort ook dergelijke contact avonden te houden voor de districten Zuid-Beveland, Oost Zeeuwsch Vlaan deren en Schouwen. Gymnastiekuitvoering De Christelijke Gymnastiek Vereni ging „Oranje Nassau" te Vlissingen houdt hedenmiddag om 3 uur in het Concertgebouw te Vlissingen haar kleuteruitvoering, welke zal worden herhaald op zaterdagmiddag 25 janu ari. Meisjes en jongens van A. 1, B. 1, A. 2, B. 2, A. 3, A. 4 en A. 5 tonen hun vaardigheid in diverse oefeningen. Ingezonden mededeling (adv.) Serenade voor dokter M. v. d. Siuijs te Veere Bij het scheiden van de markt had, het fanfarekorps „Veere's Genoegen" de attentie om vrijdagavond een sere nade te brengen voor het huis, waar dokter M. van der Siuijs met zijn ge zin zeventien jaar heeft gewoond. De thans vertrekkende arts nam met zijn gezin, staande op de stoep, deze muzikale afscheidshulde in ontvangst. Hij werd toegesproken door de voor zitter van het korps, de heer H. A. van Cranenburgh, waarna de dokter de muzikanten hartelijk bedankte voor de spontane attentie. Geflankeerd door fakkeldragers trok het korps al musi cerend naar het café van de heer Mal- jers, waar de muzikanten op een trac- tatie werden onthaald. Tijdens de vergadering der Tuinbouwcommissie der Z.L.M., die te Goes werd gehouden, werd uitvoerig stilgestaan bij de gevolgen van de nachtvorstschade, welke in het voorjaar van 1957 is opgetreden. Als gevolg van de hoge fruitprijzen zijn over het algemeen de gevol gen nog beperkt gebleven. Toch zijn een groot aantal fruitkwekers, die geen oogst hebben gehad, de dupe geworden. Getracht is voor deze categorie een kredietregeling te verkrijgen. De regering heeft zich echter op het standpunt gesteld, dat nachtvorstschade tot de normale bedrijfsrisico's moet worden gerekend. Verwezen werd daarom naar een borgstellingsfonds. De vergadering juichte het toe, dat het Dagelijks Bestuur der Z. L. M. momenteel actie voert voor een belastingheffing over een ge middeld inkomen van 5 jaar en voor een belastingvrije reservevorming. De afzet van hard en zacht fruit is het afgelopen jaar bijzonder goed ver lopen. Typisch is overigens, dat on danks de geringe fruitoogst, er in 1957 nog meer fruit is geëxporteerd dan in andere jaren. Op dit moment is de vraag in het buitenland nog groot, hoewel te verwachten valt, dat deze in februari zal afnemen. De voorraden zullen dan evenwel al zo goed als ge ruimd zijn. Grote groente-oogst In de groentesector is er een grote oogst geweest, waarvan de afzet vrij goed is verlopen. Toch is opnienw ge bleken, dat de kondegrondsgroentesec- tor wel erg kwetsbaar is. Met name in de koolstreken zit men met grote voorraden kool, waarvoor momenteel geen afzet is. Getracht zal worden hiervoor een oplossing te vinden. Medegedeeld werd, dat er zowel voor het kursorisch onderwijs op tuin bouwgebied als voor de fruitteeltvak scholen een zeer levendige belang stelling bestaat. Er worden in 13 plaatsen in Zeeland cursussen gegeven. Bovendien worden er een groot aantal korte cursussen gehouden voor moto renkennis en praktijkgebruik van de tractor. W erkclassif icatie Uitvoerig werd door de vergadering van gedachten gewisseld over de in te voeren werkklassificatie in land- en tuinbouw. Door het bureau Berenschot werd in 1951 reeds een werkklassifica- tie-rapport samengesteld. Uit de be schikbare gegevens blijkt echter, dat het onderzoek zich nog niet uitstrekte tot het fruitteeltbedrijf. De vergade ring meende dan ook, hangende dit onderzoek, haai; uiteindelijke conclusie te moeten opschorten. Wel zal er bij 't Dagelijks Bestuur der Z.L.M. op wor den aangedrongen met kracht te blij ven streven naar vereenvoudiging van de loonadministratie. De voorzitter van de Tuinbouwcom missie, de heer P. J. J. Dekker, deelde mede, dat over de tuinbouwafzetver- ordening nog steeds besprekingen gaande zijn. Hij heeft echter goede hoop, dat binnen afzienbare tijd een redelijke oplossing voor deze kwestie gevonden zal worden. Tuinbouwmiddag Besloten werd om begin februari 'n tuinbouwmiddag van de Z.L.M. te or ganiseren. In de bedoeling ligt op deze bijeenkomst het onderwerp „De bete kenis van de Euromarkt voor de tuin bouw" te laten behandelen. Met de uit te nodigen sprekers zal nader contact worden opgenomen, waarna tevens 'n definitieve datum kan worden vastge steld. De heer J. L. J. van der Berge is af- tredend en niet herkiesbaar als lid van f Hij heet Huib, is zeven jaar oud, woont in Wilhelmina- dorp en heeft onder zijn springerige kuif een leuke toet met twee pinkelende oogjes. En in de kast van zijn moeder staat een grote zilveren erebeker. Die is van Huib; gewon nen als voordrager voor radio-Luxemburg! Met die Huib, het zoontje van de wagenmaker, heeft Artemis een babbeltje gemaakt. het hoofdbestuur der Z.L.M. Besloten werd namens de tuinbouwcommissie als hoofdbestuurslid voor te dragen de heer L. M. de Zwart te Philippine. Geslaagd - Ds. C. Trimp, predikant bij de Geref. Kerk (Vrijgemaakt) alhier slaagde voor zijn doctoraal examen in de dogmatiek aan de Theol, Hogeschool te Kampen. „IK WEUN in Willemina- iurp...." zegt 7-jarige Huib Mol en dat klopt, want die klei ne knaap met zijn blozende wangen, zijn guitige oogjes en een korte, springerige kuif is 't zoontje van de wagen- en ca- rosseriebouwer Mol in Wilhel- minadorp. Maar pas op, wanneer die Huib dat zinnetje: „Ik weun in Willeminadurp" zegt. Dan is hij voorlopig nog niet uitgepraat, want dat is de eerste regel van een van zijn succesnummers. Huib, dat joch van net drie tur ven hoog, is namelijk een eerste klas voordrager. Hij heeft er zelfs al een grote zilveren beker mee in de wacht gesleept, toen hij onlangs voor radio Luxem burg is opgetreden Zo is het. Deze week ontmoette ik de 7-jarige Huib op een avond van „d'Opreghte Amateur". Hjj zat keurig opgeprikt op zijn stoel, in korte broek en met een artistiek vlinderdasje on der z'n kin, te wachten tot hy op het podium werd geroepen. Naast hem zat zijn moeder. Kom, dacht ik, laat ik eens een praatje gaan maken met de Mollen. Misschien wel leuk voor een Babbelaartje. Voor de radio Eerlijk gezegd hèb ik het niet zo op die „wonderkinderen". Ze worden zo gauw tot kleine oude opoetjes en opaatjes gemaakt. Ze kunnen niet meer blozen, als er geklapt wordt en nee, het zijn meestal kleine grie zels. Ik geloof, dat het met die HUIB MOL wel zal meevallen. Daarvoor heeft hij een heel verstandige moeder, die onderwijzeres geweest is (en nog les geeft aan de b.l.o.-school te Goes) en dus wel weet hoe je kinderen moet aanpakken. Die MEVR. MOL vertelde me, zo tussen de bedrijven door, dat haar zoontje pas vorig jaar ls begonnen met voordragen. Dat was op school. Dat ging zó goed en hij had er zelf zoveel aardigheid in, dat Huib weldra be kend stond als „de voordrager van Wilhelminadorp". En zo kwam ook hfl tijdens de Hajuto-feesten op 21 sept. j.l. op de amateur-avond, die door radio-Luxemburg werd uitgezonden. Met een knots van een zilveren beker, de tweede prijs, ging de kleine Zeeuw naar huis terug. Plankenkoorts? Natuurlijk, maar toch gaat-ie elke keer weer plomp verloren voor een zaal vol mensen staan. In de afgelopen zomermaanden, toen hU met vakantie In Putten was, heeft Huib staan voordragen in een gebouw met 700 toeschouwers. Zo maar. Alleen in 't Zeeuws Het leuke van dit ventje is, dat-ie alleen in het Zeeuwse dialect (nou ook goed, taal dan....) voordraagt. „Dat ligt 'em het best", vertelde zijn moeder mij, „maar het is moeilijk om geschikte voordrachten te vinden." Er zijn massa's leuke dingen van Annie M. G. Schmidt, e.a. te vinden, maar die zijn niet in het Zeeuws geschre ven En Huib wil ook wel eens wat anders, dan altijd met zijn „Ik weun en „JoSne op de bromfiets" te komen. Mevr. Mol verklapte mij, dat de alom bekende Mevr. HUISMAN- GRIEP uit RILLAND enkele Zeeuwse voordrachten voor Huib zal schrijven. Want hij is nog lang niet uit-gedecla- meerd. „Leuk", zei Huib zelf, toen ik hem vroeg hoe hfl het voordragen vond. „En nu wil je zeker later naar het toneel", praatte ik vrolijk mee, maar daar sloeg ik de plank finaal mis. „Be neênt", antwoordde Huib ver wonderd, „ik wil meester worde". En om alle misverstand te voorkomen, voegde hfl er vlug aan toe: „Maar geen gewone meester, 'oor. 'k Wil bovenmeester worde!" 0 OOK EEN Commissaris van de Ko. ningin is nooit te oud om iets te leren. Dat bleek donderdagavond, toen JHR. DE CASEMBROOT in de zalen Krij ger te GOES de grote, landelijke vo geltentoonstelling kwam openen. „Ik wil u wel eerlijk vertellen," zei da Commissaris, „dat ik nog nooit zo'n opening heb verricht, dat ik zelfs nog nooit een vogeltentoonstelling heb ge zien." Maar onze Commissaris is een groot dierenvriend en toen hem was geble ken, dat de liefhebberij van het vo gels kweken en verzorgen niets meer te maken heeft met blinde vogeltjes en zwarte doekje over de kooi, toen was hij direct bereid geweest deze landelijke kampioenstentoonstelling voor het eerst in Zeeland te ope nen. IK WEET niet, of u al op de expo sitie bent geweest. Zo niet, waag het erop. Negenhonderd vogels, uit alia delen van de wereld, jubelen u toe, kanaries, beo's, toekans, paradijsvin- ken en weet Ik veel. Het is een hele eer, wanneer een plaatselijke vereniging zo'n landelijke kampioenstentoonstelling van de Ned. Bond van Vogelvrienden mag organi seren. Wist n, dat die club in Goes drie jaar geleden nog niet eens be stond? Maar in de twee jaar van haar bestaan heeft de afdeling in Goes zo veel activiteit aan de dag gelegd en zoveel aandacht getrokken met ds twee vogelshows, dat het bondsbe- stuur direct bereid was de expositie in Goes te laten organiseren. En daar mee heeft deze piepjonge baby-afde ling de Zeeuwse primeur. „Een voorbeeld van activiteit en or ganisatievermogen," zei de bondsvoor zitter de heer J. NOORDZIJ uit.... natuurlijk uit het vogelparadijs AL PHEN AAN DE RIJN, toen ik hem vroeg, wat hij van de Goese club vond. En die woorden herhaalde hij nog eens met nadruk, toen ik mijn blocnote pakte. Groter compliment zou men voorzitter K. HAMELINK en zijn bijna honderd enthousiaste en hardmeewerkende clubleden niet kunnen maken. geen gewone meester, 'oor. 'k Wil ZsfftéMFlLÓ O Nu we toch in Goes zjjn, wippen we nog even in de Zonnebloemstraat aan. U weet wel, de straat van de watjes-in-de-oren. Aan de muur van het zovéél lawaaimakende melkstation is een groot papier geplakt. „Hinder wet" staat er met grote letters op en daaronder heb ik kunnen lezen, dat er bij de gemeente een verzoek is in gediend om daar een uitgifte-station te mogen oprichten en aldaar een 2 p.k. motor voor koelhuisinstallatie te mogen plaatsen. „O, zit dat zo," zeiden de ZONNEBLOEMERS tegen elkaar, „dus tot nu toe hebben ze altijd zon der vergunning gewerkt Inmiddels hebben de omwonenden een brief in de bus gehad, zowel de huiseigenaren als de huurders, dat zij zich op donderdagmorgen 23 jan. a.s. om 10 uur ten stadhuize kunnen vervoegen om hun bezwaren ken baar te maken. En de andere straat bewoners met-watjes-in-de-oren kunnen dat schriftelijk doen. Wel een bewijs, dat er iets gebeurt. 0 EN DAN tenslotte nog even een paar verantwoordingen van giften voor de tent. Als u nog niets ge offerd hebt, wacht er dan niet te lang meer mee, want binnenkort gaan we de inzameling sluiten. Ik zal dat nog wel nader aankondigen. Via t ons bijkantoor te Middelburg ontving ik: van A. P. te Middelburg f 2,van N.N. f 6.van N.N. te Zie- rikzee f3,en van B. van E. ta Utrecht f2.50 (via W. B.). De stand is nu: f 1.514,43! Van die laatste riks moet ik nog iets vertellen. Het herinnert u er mis schien aan, dat u ook kermissen of familieleden hebt, die nog niets heb ben geofferd voor de tent-actie. Da heer W. B. (uit Zeeuwsch-Vlaanderen) schreef mij het volgende: „Zolang de tentactie loopt, heb ik geregeld een Zeeuwsch Dagblad naar mijn zwager in Utrecht gestuurd, om de belangstelling te wekken en om misschien ook een gift te ontvangen. Nu is het dan zover; ik kreeg vandaag f2,50. We hadden er veel plezier om. En hij rijmde: De tent ging wel aan honderd stukken Doordat de wind eraan ging rukken, 't Zeeuwsch Dagblad echter was paraat En dat gaf heel goed resultaat. De giften stroomden groot en klein, Tot er een nieuwe tent zal zijn. En dan geef ik hier voor de laat ste loodjes! nogmaals ons gironum mer: 37.42.89 en ons adres Postbus 4 te Goes, of aan de kantoren te Goes en Middelburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2