Oók al{aan de sigaar? SZ WITS AL Moeilijkheid van prijsvorming in Sowjet-Rusland Hoe krijgt men juiste prijzenzonder vrijheid? Makarios naar Turkije? kinder HONING siroop Voor iedereen werk op a.w. VLUCHTBERG IN DE POLDER DREISCHOR GEVONDEN Opvallend groot aantal schapen- of geiten beenderen Verhoging uitkering bij ongevallen? Eerst gerechtelijk onderzoek over schrootfraude Donderdag 16 januari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 De besprekingen over een ver doorgevoerde hervorming van de Russische prijspolitiek, die reeds in december 1956 een aanvang na men, zijn meer dan een jaar later nog niet beëindigd. Voor de op merkzame toeschouwer is het thans duidelijk, dat de Russische econo men meer en meer tot het inzicht komen, dat aan dit stelsel van prijs vorming gebreken kleven en dat enkele veranderingen nodig zijn, of schoon men blijkbaar nog steeds niet weet, waaruit deze zullen be staan. Reeds een jaar lang wordt in de vakbladen van de Sowjet-Unie de prijspolitiek aan een nadere beschou wing onderworpen en deze vormde ook het onderwerp van een belang rijk congres van economen, dat mei 1957 te Moskou is gehouden. Het eco nomisch instituut van de Russische Academie van Wetenschappen hield toen (gedurende een week) een confe rentie, waarvan vijfhonderd economen uit alle delen van de Sowjet-Unie deelnamen om van gedachten te wis selen over „de wetten van waarde en prijs en de toepassing daarvan op de economie van de Sowjet-Unie". Tijdens deze conferentie werd, blij kend de augustus-nummers van de „Socialistische Waarheid" en „Econo mische Vraagstukken", vooral aandacht besteed aan het vraagstuk, op welke wijze de juiste relatieve waarde moet worden bepaald van goederen, die in verschillende sectoren van de commu nistische volkshuishouding worden ge produceerd. Ofschoon volgens genoem de tijdschriften een aantal aanbevelin gen werd gedaan, werden deze niet gepubliceerd. Hoe belangrijk de daarmee in ver band staande vraagstukken geacht worden, blijkt uit een artikel, dat dit jaar van de hand van K. Ostrovityanov is verschenen in „Kommunist", het gezaghebbende politieke tijdschrift van de Communistische Partij. De schrijver is kandidaat-lid van het Cen trale Comité van de Partij en lid van het presidium van de Russische Aca demie van Wetenschappen. Hij is de meest vooraanstaande econoom, die zich tot dusver in het debat heeft ge mengd. In zijn artikel behandelt Ostrovi tyanov uitvoerig enkele marxistisch- theoretische vraagstukken en bestrijdt daarin de mening van Stalin, dat de prijswetten niet van toepassing zijn op produktiegoederen. Hij legt er de na druk op, hoe belangrijk het is, de kosten op de juiste wijze te waarde ren ten behoeve van de produktie- planning en hij geeft daarbij te ken nen, dat dit bij het huidige prijzen stelsel niet doenlijk is. Hij stelt voor, dat de onderwaarde ring van de geproduceerde goederen dient te worden gecorrigeerd en dat het prijsstelsel te beschouwen is als een „hulpmiddel" bij de economische planning voor de juiste vaststelling van de hulpbronnen. Hij geeft even wel geen aanwijzingen, hoe de juiste prijsverhouding van de verschillen de goederen moet worden bepaald en hij verzet zich categorisch tegen het voorstel van twee Poolse economen, die beweren, dat het prijsstelsel kan worden toegepast als automatische re gelaar van het economisch gebeuren. Ostrovityanov blijft op het stand punt staan dat een prijsvorming ter- Wille van een regulerende werking anarchie in de produktie zou veroor- taken en in tegenspraak is met de aard van een geleide communistische economie. Aartsbisschop Makarios van Cyprus heeft een Turks visum aangevraagd. Dit nieuws, dat in Turkije veel op- tien baarde, werd door het Turkse mi nisterie van buitenlandse zaken beves tigd. Makarios, die zijn paspoort naar het Turks consulaat-generaal in Athe ne stuurde om het visum erin te laten aanbrengen, wilde enkele dagen in Turkije doorbrengen, maar zweeg over de beweegredenen van zijn reis. Geleid projectiel gelanceerd in de Ver. Staten De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren een geleid projectiel van het type „Bomarc" afgeschoten, dat met supersonische snelheid een afstand van meer dan 400 kilometer kan afleg gen. Dit wapen, dat van de grond af tegen doelen in de lucht kan worden gebruikt, zal spoedig ter beschikking van de luchtmacht worden gesteld. In- i mededeling (adv.) Naturellenstam weigert woonplaats te verlaten De vierhonderd leden van de Mam- tolastam hebben voor de tweede keer geweigerd hun grondgebied in de Wol- feebergen in Transvaal te verlaten. Zij hebben hiertoe opdracht gekregen van het ministerie voor Naturellenzaken, dat van mening is dat de stam door slecht beheer van de grond erosie ver oorzaakt in een vruchtbaar gebied. Voor de stam is evenwel vijftig km. verder een nieuw gebied gereserveerd. Het stamhoofd en de raad weigeren echter weg te trekken. In welingelich te kringen te Pretoria verwacht men, dat de regering in het parlement een resolutie zal indienen om de stam te kunnen dwingen. Het ziet er naar uit dat de Russi sche economen over het algemeen heel goed inzien, dat de bestaande prijzen, vooral die voor verbruiksgoederen, niet in overeenstemming zijn met de werkelijke waarde van de verschil lende goederen in de Sowjet-Unie. De hier gesignaleerde denkfout heeft tot gevolg, dat een verkwistend gebruik wordt gemaakt van de te laag ge prijsde goederen en een onvoldoende toepassing van de te hoog geprijsde. De Russische autoriteiten trachten nu een methode te vinden om de goe deren hun juiste waarde te geven, zonder dat daarvoor een soort vrije markt voor produktiegoederen in het leven zou worden geroepen. Aan onze zijde van het IJzeren Gor dijn zou een dergelijke handelwijze natuurlijk tot de onmogelijkheden be horen en het kan best zijn, dat zulks in het communistische paradijs even eens het geval zal blijken te zijn. Jongeman die vrouw met beton sloeg gearresteerd De jongeman, die zaterdagmorgen in een café aan de Oude Zijds Achter burgwal te Amsterdam de 53-jarige mevrouw J. van der Linden met een stuk beton op het hoofd sloeg, is dit weekend op aanwijzing van buurtge noten door de politie aangehouden. Het is de 25-jarige Rotterdamse student W. J. B., die, zoals de politie verklaarde, geestelijke enigszins gestoord is. De student heeft geen motief voor zijn handelwijze opgegeven. Voor zover thans bekend heeft B. geen misdrij ven op zijn geweten. De jongeman sloeg de caféhoudster neer toen deze een kop koffie wilde gaan halen. De toestand van mevrouw Van der Linden is niet ernstig. Op vragen van het Tweede Kamer lid de heer Vredeling in verband met maatregelen, gericht op het uitsluiten van bepaalde leeftijdscategorieën van plaatsing op aanvullende werken, heeft minister Suurhoff geantwoord, dat in de eerste twee weken van de cember 1957 nog in een aantal rayons van Gewestelijke Arbeidsbureaus bij zondere leeftijdsgrenzen golden op grond waarvan werklozen niet in aan merking kwamen voor toelating tot de aanvullende werkgelegenheid. Op 16 september waren in alle rayons de bij zondere leeftijdsgrenzen opgeheven. ARNEMU1DEN Rode Kruis. Op een in het Verenigings gebouw gehouden propaganda-avond van het Rode Kruis heeft de heer A. D. Con- standse, kringsecretaris van het Rode Kruis een uiteenzetting gegeven van het werk van het Rode Kruis. In het bijzon der besprak hij de bloedtransfusiedienst. Hierna werd de film: „Uw reddend bloed" vertoond en bestond er gelegen heid zich op te geven voor bloedtransfu sie. De kringsecretaris reikte vervolgens aan vier kolonneleden de medalje met oorkonde uit voor tien jaar trouwe dienst aan K. Meulmeester, A. v. d. Ketterij, A. v. Belzen en J. Baaijens. Na de pauze werd een film over de boottocht voor chronische patiënten vertoond. COLIJNSPLAAT A.R.-kiesvereniging. Onder voorzitter schap van de heer J. M. Contant kwam maandagavond de A.R.-kiesvereniging bijeen. Na vaststelling van de candida- tenlijst voor de Prov. Staten en stemming voor de streekcandidaten, hield de heer Ding. van Gilst een inleiding over de brochure van prof. Schippers: „Het man dement, verzuiling en onze strijd tegen de doorbraak". 's-HEER ARENDSKERKE Ned. Chr. Vrouwenbond. Voor de af deling 's-Heer Arendskerke van de N.C. V.B. die onder leiding van mevr. Allewijn werd gehouden sprak mej. M. de Vries te Goes over het ontstaan en het werk van het Leger des Heils. De jaarvergadering zal op 12 februari worden gehouden. DE INSTELLINGEN VAN DE EUROPESE GEMEENSCHAPPEN Kolen- en Staal Gemeenschap HOGE AUTORITEIT O Econom i schejj Gemeenschap k Raadpltging ^gwnt«fl»ch«pp»lijl optredwt HOF VAN JUSTITti Ragallng van f nctiftWi* Nu de verdragen tot oprichting van de Economische Gemeenschap en van Europese Gemeenschap voor Atoomenergie (Euratom) van kracht zijn geworden, is het interessant, dat schema te bestuderen van de instellingen van de drie Europese Gemeenschappen. VROUWENPOLDER N.C.V.B. Mevr. Laarman uit Den Haag heeft voor de afd. Vrouwenpolder van de N.C.V.B. gesproken over „Gods Naam in de omgangstaal". Ambtsdragers. In de Herv. gemeente zijn als ouderling herkozen de heren J. Duvekot en A. Sturm, tot diaken de heer W. Wondergem en tot notabel de heer A. Tilroe. De heer W. Th. Wiegel werd ge kozen als ouderling-kerkvoogd en de heer W. Vermeulen als notabe). Allen hebben hun (her) benoeming aangenomen. E.H.B.O. De volgende personen behaal den het E.H.B.O.-diploma: de dames A. Sturm-Wondergem, F. Vos-Meser, C. Sturm, F. W. Duvekot en de heren P. C. Hofman, Chr. Francois en J. v. d. Velde. Voorts werd op hartelijke wijze afscheid genomen van de docent, dokter M. v. d. Sluijs uit Veere, die zeven jaar de E.H.B.O.-cursisten uit - Vrouwenpolder heeft opgeleid. Hij ontving een geschenk. N.C.L.B. ZUID-BEVELAND Het district Zuid-Beveland van de Ned. Christelijke Landarbeidersbond hield za terdag onder leiding van de heer C. Maas (Krabbendüke) een goed bezochte kader vergadering in „De Opril" te Goes. De bondsvoorzitter, de heer P. Stok man (Utrecht) gaf in deze vergadering een duidelijke uiteenzetting van het ver drag van de Europese Economische Ge meenschap en de positie van de landbouw daarin. Hij legde er de nadruk op, dat nauwe samenwerking noodzakelijk is in Europa, doch speciale moeilijkheden biedt voor de regeling. De vakbeweging moet er naar streven, dat zij bij de uitvoering wordt ingeschakeld. Bij de opening herinnerde de heer Maas eraan, dat het afgelopen jaar voor de Nederlandse landbouw zeer ongunstig is geweest. Als bedrijfsgenoten leven de landarbeiders daarin mee. Als het gewas, zoals de aardappelen, waaraan zoveel zorg en vlijt besteed is, nadat het gerooid werd, op het veld moest blijven liggen, gaat dat ook ons aan het hart, aldus spr. Dankbaar zijn we, dat althans de fruittelers een goed jaar hadden. Tenslotte wees hij op het dreigende spook der werkloosheid. HOEDEKENSKERKE Loop der bevolking. In 1957 liep het inwonertal onzer gemeente terug van 1646 tot 1632. Het aantal geboorten beliep 39 (20 jongens en 19 meisjes), het aantal sterfgevallen 8 (6 m. en 2 v.), zodat er een geboorteoverschot was van 31. Maar het aantal ingekomenen beliep slechts 51 (22 m. en 29 v), terwijl er 96 inwoners vertrokken (38 m. en 58 v.), zodat er een vertrekoverschot was van 45, Daaruit komt als resultaat een verlies van 14 inwoners. Geslaagd. De heer J. J. Verhoole, on derwijzer aan de Christelijke school, slaagde vorige week voor de akte gym nastiek. Naar het ANP meldt, is bij het af graven van een hoogte aan de noord zijde van de polder Dreischor op Schouwen-Duiveland door de dienst ruil- en herverkaveling, is men op een vluchtberg gestuit. Volgens deskundi gen van de rijksdienst voor oudheid kundig bodemonderzoek is deze berg omstreeks 1288 gemaakt, vlak vóór of ten tijde van de Sint Aagtenvloed, waarbij Dreischor zwaar moet hebben geleden en ongetwijfeld veranderin gen in de woonplaats zijn ontstaan. Op de door nu wijlen dr. J. C. de Man vervaardigde kaart van Schou wen-Duiveland, waarop alle vlucht- bergen die vroeger op het eiland wer den aangetroffen waren aangegeven, komt de nu gevonden vluchtberg niet voor. De berg is in de loop der eeuwen ver afgevlakt. De top was tot nu toe slechts tachtig centimeter plus NAP, de zeeafzetting onder de berg werd op 35 centimeter min NAP gevonden. De doorsnede van de berg was 80 me ter en de kernaanleg had een breedte van 24 meter. Opvallend was het grote aantal schapen- of geitenbeenderen, dat in de ophoging werd gevonden. Deze botten waren niet van begraven kadavers, maar van dieren die voor consumptie hebben gediend. Dit kon worden af geleid uit het feit, dat de beenderen waren doorgehakt. Er is tevens een aantal hoektanden van manlijke var kens gevonden en botten van runde ren en paarden. Voorts zijn in de berg scherven en Voorstel van regering De regering heeft de Tweede Kamer voorgesteld de ongevallenwet 1921, de land- en tuinbouwongevallenwet 1922 en de zeeongevallenwet 1919 dusdanig te wijzigen, dat het uitkeringspercen tage gedurende het eerste jaar na het ongeval wordt verhoogd. Het uitkeringspercentage bedraagt per werkdag 70 pCt van het dagloon in geval van gehele ongeschikheid tot werken en een evenredig deel van dat percentage in geval van gedeeltelijke ongeschikheid. De sociale verzekerings raad heeft geadviseerd het percentage van de ongevalsuitkering krachtens de ongevallenwet 1921 ,en de land- en tuinbouwongevallenwet 1922 geduren de het eerste jaar tot 80 te verhogen. De regering heeft gemeend, het advies te moeten opvolgen en wil ook het percentage voor de zeeongevallenwet verhogen. gebruiksvoorwerpen gevonden die uit de periode tussen de tiende en de der tiende eeuw stammen. Enige brokken tufsteen, waaronder een stuk van 35 bij 20 bij 6 centimeter, zouden een aanwijzing kunnen zijn dat op deze plaatsen ook een of ander bouwwerk heeft gestaan, waarover geen enkele geschiedschrijver heeft geschreven. Deze berg kan, naar de mening van deskundigen, worden gezien als mid delpunt van een vroege nederzetting, toen de schapenteelt op de schorren nog hoofdmiddel van bestaan was. De berg lag niet ver van de zeedijk en van het vroegere Sunnameer. De da tering van de gevonden keramiek brief van keizer Otto III aan graaf komt overeen met de datering van een Dirk II van 25 augustus 985, waarin wordt gesproken van „de villa van de stroom Sunnemere en het bijbehoren de gebied", dat toen in eigendom aan de graaf overging, nadat deze het tot op dat tijdstip van de keizer in leen had ontvangen. Hoge Autoriteit: De Hoge Autoriteit van de Kolen- en Staalgemeenschap heeft kennis geno men van de door de heren Van der Goes van Naters en Nederhorst ge stelde vraag inzake bepaalde onregel matigheden, welke zouden zijn ge pleegd bij het afgeven van verklarin gen met betrekking tot binnen de ge meenschap ingezamelde partijen schroot, met het oogmerk voor deze partijen wederrechtelijk de uit de ver evening voor ingevoerd schroot voort vloeiende voordelen te laten gelden. De Hoge Autoriteit is van oordeel, dat zij niet mag vooruitlopen op het thans lopende gerechtelijke onder zoek. Zij behoudt zich derhalve de mo gelijkheid voor, deze vraag op een la ter tijdstip te beantwoorden, heeft de Hoge Autoriteit bericht. Het Atheense blad Eleftheria zegt van Griekse militaire zijde vernomen te hebben, dat drieduizend Russische specialisten Russische raketbasis in Albanië bemannen. In militaire krin gen was men reeds lang op de hoogte van de aanwezigheid van dergelijke bases op Albanees grondgebied. In een massaproces te Nitra, in O. Slowakije, zijn 32 personen op be schuldiging van spionage ten behoeve van de Verenigde Staten, veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van één tot twaalf jaar. HUISPERSONEEL Er wordt nog al eens gevraagd, met welke sociale verzekeringen men voor huispersoneel moet rekenen. Dat willen we iets uitvoeriger weer geven. Men heeft te maken met: 1. de ziektewet; 2. het ziekenfondsenbesluit; 3. de invaliditeitswet; 4. de algemene ouderdomswet. Wat de eerste twee aangaat, dit geldt alleen voor huispersoneel, dat ten minste vijf dagen per week bij een werkgever in dienst is (het döet er niet toe, hoeveel uur per dag). Dag zegels voor de rentekaart ingevolge de Invaliditeitswet (3) moet men steeds geven en als er twee dagen per week wordt gewerkt moet er loonbelasting en ook premie A.O.W. (B) worden ingehouden. Voor de ziektewet (1) wordt huisper soneel opgegeven bij de D.E.T.A.M., bedrijfsvereniging voor detailhandel en ambacht. Direct nadat de werk gever zich als lid van deze bedrijfs vereniging heeft opgegeven, ont vangt deze een boekje met alle ge gevens, ook omtrent de premiebere kening. Als loon wordt ook gere kend vrije kost, inwoning, gedeelte lijke kost, broodmaaltijden. Behalve bij de D.E.T.A.M. vervoegt de werkgever zich bij het belastingkan- koor, waar een tabel omtrent in houding loonbelasting en A. O. W.- premie wordt gehaald. Het meisje zelf geeft zich op bij een ziekenfonds als verplicht verzekerde en de werkgever verstrekt haar wekelijks een ziekenfondscoupon die aan de postkantoren kunnen worden gekocht (boekje zegels huispersoneel met 10 weekcoupons kosten nu f 10). Tenslotte geeft het meisje zich bij de Raad van Arbeid op voor een rentekaart, waarvoor ze daarna van de werkgever de zegels krijgt (ook aan het postkantoor te koop). Men mag 2.1 procent van het loon inhouden voor het ziekenfonds en 1 procent voor de ziektewet. Plus natuurlijk de halve A.O.W.-premie. De D.E.T.A.M. vraagt een voorschot premie, die aan het einde van het jaar wordt verrekend met de schut bladen van de couponboekjes zie kenfonds. TOL DOOR DE RUIT En dit is dan nog een geval van wet telijke aansprakelijkheid. Jantje (het is altijd weer Jantje), tolde en sloeg zo mannelijk, dat de tol door een ruit vloog. De bezitter van de ruit ging hiermee niet akkoord en de vraag is: wie zal betalen? Pa. Daaraan is in dit geval geen twijfel mogelijk. PLUIMVEE Een lezer heeft ernstige moeilijkheden met een nogal grote partij kippen, die hij kocht en waarmee hij zich „bij de neus" genomen voelt. Nu kunnen wij niet uitmaken, of hier ergens een oplossing is te vinden langs juridische weg, zonder eerst te weten wat er aan die kippen man keerde. Wij zijn niet deskundig op dit gebied en weten van kippen- ziekten niets af. Het Ujkt ons de juiste manier, dat lezer zich wendt tot de rijks-pluimveeconsulent. Deze zal de kwestie volkomen kunnen be oordelen. BERGEN OP ZOOM Winteravond volleybalcompetitie. Deze week werden weer verschillende wed strijden gespeeld in de winteravond vol leybalcompetitie. Bij de le klasse heren behaalde Olympia weer twee overwin ningen. S.M.W. I en O.V.C. I zegevierden beiden tegen P.S.O.V. In de tweede klasse heren won Smevo I van P.B.B. en O.V.C. II. Bij de dames was V.V.S. de sterkste. .V.S. I won tegen Avanti I en V.V.S. II tegen Avanti II. V.V.S. I won wel van Avanti II doch V.V.S. H moest het on derspit delven tegen Avanti I. Uitslagen: Heren le klasse: SMW I Olympia I 0—2; OC I—PSOV 2—0; SMW I—PSOV 2—0; OVC I—Olympia I 1—2. Heren 2e klasse: VIO I—OVC II 2—0; VIO II—OVC II 1—2; Smevo—PBB 2—0; PBB—OVC II 2—0; Smevo—OVC II 2—0. Demes le klasse: WS IAvanti I 2—0; WS II—Avanti XI 2—0; Avanti I—WS II 2—1; VS I—Avanti II 2—0. KLOETINGE N.C.V.B. Voor vele aanwezigen sprak de heer J. van Bennekom dir. Chr, Kweekschool uit Middelburg over Gezin en Opvoeding. Dat dit interessante onder werp de volie belangstelling had bleek uit de naar voren gekomen vragen, waar de heer v. Bennekom uitvoerig op ant woordde. Het a.s. jaarfeest hoopt men de tweede woensdag in februari te houden. De avond zal dan gevuld worden me voordracht en zang van de leden onder ling. MEL1SKERKE Benoeming. Mej. M. de Muynck is be noemd tot onderwijzeres aan de school der Geref. gmeeente te Terneuzen OOST- EN WEST-SOUBURG Loop der bevolking. Het zielental van de gemeente Oost- en West-Souburg nam in het afgelopen jaar toe met 132. Op 31 december 1956 bedroeg het aan tal ingezetenen 6875 (3468 mannen en 3407 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door de geboorte met 151 (88 mannen en 63 vrouwen) en door vestiging met 371 (184 mannen en 187 vrouwen), het ver minderde door overlijden met 55 (34 mannen en 21 vrouwen) en door vertrek met 335 (165 mannen en 170 vrouwen). Er werden 47 huwelijken voltrokken, er werd 1 echtscheiding ingeschreven. Dokter Dikland zeventig jaar. Dins dag vierde dokter W. K. Dikland oud directeur van de inrichting Vrederust zijn zeventigste verjaardag. Van tal van zijden mocht de jarige blijken van belangstelling ontvangen in de vorm van bloemstukken of wel door per soonlijke gelukwensen. Van de Maat schappij Ziekenfonds waarvan de jari ge adviserend arts is kwam de direc teur en enkele leden de felicitaties overbrengen. SEROOSKERKE (W.) Z.L.M.-vergadering. De afd. van de Z.L.M. kon in haar jaarvergadering me moreren, dat zij 64 leden telt. De boeken van de penningmeester sluiten met een batig saldo van 1202,97. Subsidie zal worden gegeven aan; veu lenkeuring f 10,fokveedag f 10, geitenvereniging f5,Z.J.G.-ploegwed- strijd f5,—. De heer P. de Buck werd met algemene stemmen als bestuurslid herkozen. Het oude vergaderlokaal, waar de vereniging aandeel in had is verkocht; het aandeel der afdeling bedroeg £125. Met algemene stemmen werd besloten, deze f 125,— aan het Groene Kruis te schenken voor het aanschaffen van een bed, waai' grote behoefte aan is. De heer B. Meijer, directeur van het boekhoudbureau, hield een leerzame rede over „Actuele vragen op landbouw-, fiscaal- en economisch gebied", waarna hij vele vragen beantwoordde. SINT ANN ALAND Benoeming onderwijzer. Tot tijdelijk onderwijzer aan de school met den Bij bel te Sint-Annaland is benoemd de heer A. Trommel uit Delft. Door deze benoe ming is een eind gekomen aan de nood toestand, want thans krijgen alle leer lingen van genoemde school weer gere geld les. Momenteel zijn er weer zet leer krachten aan deze school. VEERE A.R.-kiesvereniging. De A.R.-kiesver eniging vergaderde onder leiding van haar voorzitter, de heer A. P. Kasse. In deze vergadering werd gestemd over de candidate» voor de Prov. Staten. De heer P. Meliefste (Middelburg) sprak over „Taak en Werk der Prov. Staat". Hij vond een aandachtig gehoor en er volgde een flinke gedachtenwisseling. Stremming kanaal van Temeuzen De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland te Middelburg laat weten, dat met het oog op reparatiewerkzaamheden aan de Middensluis te Terneuzen er was een defect ontstaan aan een onder draaipunt van een der deuren de scheepvaart door die sluis gestremd is tot en met donderdag 16 januari of zo veel langer dan nodig mocht zijn. Gedurende deze stremming zal de scheepvaart uiteraard anders worden geregeld. Alle binnenschepen met een lengte van ten hoogste 55 meter en een breedte van ten hoogste 7,50 meter moeten schutten door de Oostsluis, uitgezonderd vaartuigen geladen met lichte ontplofbare lading en niet ont- gaste vaartuigen. Laatstgenoemds vaartuigen en alle overige vaartuigen moeten schutten door de Westsluis. Binnenschepen bestemd voor de West- sluis moeten in de Westbuitenhaven meren op de eerste vier meerstoelen, gerekend van het buitensluishoofd van. de sluis. Boven de sluis moeten bin nenschepen meren langs de westelijke kanaaloever op een afstand van ten minste 400 meter ten zuiden van de Een superconstellation van de Amerikaanse marine is bij een oefen landing in de staat Maryland veron gelukt, waardoor de negen inzittenden om het leven kwamen. Ingezonden mededeling (adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5