Adresboek van Goes Csroentesoep KABOUTERS Dagbladreclame is niet te versmaden die opwekt! TfchoVi TZhcVi Zweden zou in april 1945 Noorwegen bezetten ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 een organist Openbare Aanbesteding KABOUTERS DOEN HET Wat kan 'n mens daér naar snakken: een goed kop koffie - koffie van Van N e 11 e Lekker sterk, lekker geurig... Daar knap je echt helemaal van opl 'n Weldaad, zo'n kop Van Nelle's koffie! Paarsmerk Roodmerk Goudmerk Zomers genot.in geuren en kleuren 58 cent Internering van Duitsers Vloeibaar gas in brand Vrijdag 10 januari 1958 Heden overleed, na een langdurig gedragen lijden, onze lieve Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer CORNELIS JOHANNIS VAN LIERE (Echtgenoot van Klazina Anna Vis van Heemst) in de ouderdom van 75 jaar. Goes: K. A. van Liere-Vis van Heemst C. W. Krijger-van Liere C. Krijger Vlissingen: M. A. van Liere H. M. C. van Liere-Derex Goes: C. van Liere J. van Liere-Dees Alkmaar: A. C. Spaans-van Liere J. Spaans en kleinkinderen Goes, 9 januari 1958 Patijnweg 46 Liever geen bezoek. Begrafenis zal plaats hebben op 13 januari op de Algemene Begraafplaats te Goes. Ver trek sterfhuis 2 uur. Polder Walcheren Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren zal op vrijdag 24 januari '58 te 14 uur in het Polder huis, Groenmarkt 10 te Middelburg, in het open baar aanbesteden: de uitvoering van de ■werken en leveringen tot verbetering en on derhoud van de zeewe ringen en andere wer ken van de Polder Walcheren, in vier per celen (le, 2e, 3e en 4e perceel) omschreven in bestek no. 173. Het bestek met 2 teke ningen is tegen betaling van f 10,verkrijgbaar •an het bureau van de Technische Dienst van de Polder Walcheren, Groenmarkt 10 te Mid delburg. 1650 IDEALE MANNEN! In Nederland zijn 1650 VéGé-kruideniers die U graag verwennen met on eindig veel geldzegels! Gemeente SEROOSXERKE (W.) Het hoofd van het ge meentebestuur van Se- rooskerke (W.) brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 87 der Onteigeningswet, ter openbare kennis, dat van af 11 januari 1958 gedu rende 21 dagen, ter sec retarie voor een ieder ter inzage ligt, het Konink lijk Besluit van 14 nov. 1957, no. 19, tot goedkeu ring van het raadsbesluit van 22 februari 1957, zo als dat besluit gewijzigd is bij raadsbesluit van 19 augustus 1957, tot ont eigening in het belang der volkshuisvesting van een gedeelte van een per ceel grond, gelegen in het uitbreidingsplan, welk Koninklijk Besluit in de Staatscourant van 3 jan. 1958, no. 2, is gepubli ceerd. Serooskerke (W.), 10 januari 1958. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Adr. Goedbloed, wnd. GEVRAAGD: voor de diensten te 's-Heer Arendskerke op het gerestaureerde 22 stemmige orgel Brieven met opgave van verlangd salaris vóór 18 januari aan Ds. D. Plan- tinga te 's-Heer Arends kerke. -*• ic Namens de Zeeuwse Landbouw Maatschappij te Goes zal ondergetekende in het openbaar aanbe steden: Het bouwen van een LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL TE AXEL. Bestek en voorwaarden zijn vanaf 13 januari 1958 verkrijgbaar, zolang voorradig, a f30,- per stel (of per post na ontvangst postwissel van f30,60) bij ondergetekende, Korte Burg 1 te Middelburg. Restitutie per onbeschadigd stel f 15,-, binnen 3 dagen na aanbesteding. De aanbesteding vindt plaats maandag 8 februari 1958 om 10.30 uur v.m. in Hotel Centraal te Goes. Architectenbureau Irs. A. ROTHUIZEN P. J. 't HOOFT b.i. Middelburg ra Wasmachinefabr. heeft gloednieuwe wasmachines en centrifuges met lichte emaille beschadiging voor 145,met garantie; des gewenst afbetaling. Fabr.- agent: Nieuwstraat 28, Ter- neuzen. Tel. 01150—2410 VERSCHENEN: Het nieuwe officiële 1957-1958 bijgewerkt volgens de gegevens van het bevolkingsregister tot 1 sept. '57 HeJ bevat een lijst van instellingen, verenigingen, adverteerders, inwo ners van Goes en een plattegrond van Goes Prijs 1,25 Verkrijgbaar bij de Boekhandel en bij de Uitgeefster Oosterbaon Le Cointre N.V., Goes Postrekening No. 36000 per 250 gram Van Nelle stelt u nooit teleur I met selderij, tomaten, worteltjes, peterselie, bloemkool, prei, kervel, de fijnste kruiden!! - en boterzachte vermicelli in parelende bouillon. Gauw de diepe borden op tafel, jongens 1 Dat wordt smullenDat wordt Knort 1 En ja hoor... je rdikt de soepterrien binnenkomenmet die gulle imulsoep uit de fijne keuken van Zwitserse koks. Kijk toch 's wat een fleurige zomer groenten... en zovéél (in hartje winter!). Zó lekker, dat moeder er niets meer san toe wil voegen I typisch Knorrl S Maak xt ooi eens blij met EDELPREII 1Veer zo'n kostelijke Knorr soep gemaakt door Zwitserse koks en... 600 Nederlandse huisvrouwenl zondag-soep voor elke dag ZWITSERLAND tom«tensoe^^chsmpignonsoe^^sscstaartsocj^-^erartensoep^^rippeabouillonsoe^fl^^ Bereid onder controle en licentie win Knorr A.G, Thayngen - Zwitserland dooi Monda N.V„ Brunei TE KOOP Vaarskalf. Domb.weg 69, Oostkapelle Een pink, 8 mnd. oud. D. Ridderbos, Steengracht- weg 5, Grijpskerke Mooie Opel Olympia van 1953. Zien is kopen! Elk deskundig onderzoek toe gestaan. C. van Boven Jz., Tel. 01134391, Krabben- dijke PERSONEEL GEVRAAGD Meisje voor de dag, of dag en nacht in klein gez. Hulp van werkvrouw aan wezig. Londense Kaai 7, Middelburg De Gemeentelijke Werk plaats te Leiden zoekt voor de huis-aan-huis-ver- koop van de in deze werk plaats vervaardigde arti kelen (borstels, matten en mandwerk) voor Zeeland een zelfstandig verkoper. Verdere inlichtingen te verkrijgen bij de directeur, Gem. Werkplaats, Groene- steeg 97 te Leiden DIVERSEN Peugeot Stat. Car. '51— 2 kl. ƒ900.Wolseley 4- drs. zwart ƒ650.Onder zoek toegestaan. Mooi en goed. Gar. Sommeijer, Tel. 1195223, Ovezande Wij hebben bij ons mo dern wegmateriaal ook 'n wagen met vloerschakeling Autorijschool Jasperse, Er kend en gediplomeerd door de F. N. O. P. Koudekerke, Tel. 01185—343 Vandaag naar Goes? dan om mooi goed voor weinig geld naar De Goedkope Simon, Klokstraat, Goes Pracht interlock dames- directoiri in alle maten ƒ2.98 nu ƒ1.98. De Goed kope Simon. Klokstraat, Goes Ook de Interlock dames canïisools van 2.98 nu voor ƒ1.98. De Goedkope Simon, Klokstraat, Goes Voor kleine heren: res tant Jaeger hemden alleen maat 5 nu 1.98. De Goed kope Simon, Klokstr., Goes Balansopruiming. Prima Chevrolet van 1948 met radio en kachel ƒ790,3 rijwielen met hulpmotor; Berini, oud model, prima 185.C. van Boven Jz., Oostweg 24, Krabbendijke Ger. Gem. in Ned. te Yerseke. Zaterdag 7 uur Ds. Aangeenbrug Geboorte- en andere ge legenheidstegels en wand- bordjes, Delfts blauw, zeer fraaie uitvoering, tegels v.a. ƒ4,95 bordjes v.a. ƒ8.25 Den Boer, L. Vorststraat 110, Goes en Nieuwediep- straat 36, Terneuzen VerslapenOnmoge lijk met een Kienzle wek ker van horlogerie D. Lie- vense, L. Vorststr. 87, Goes tel. 8280 Zweden was eind april 1945 bereid om zijn traditionele neutraliteit op te geven en militair in het door de Duit sers bezette Noorwegen te intervenië ren. Dit blijkt uit een witboek, dat het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken heeft gepubliceerd. Op 30 april van dat jaar willigde de Zweedse regering een geallieerd verzoek in om met generaal Eisenho wers hoofdkwartier .te spreken over een Zweedse militaire interventie in Noorwegen, tot welk doel inmiddels legereenheden gemobiliseerd werden. Op de middag van ezelfde dag kwam de Zweedse regering met vertegen woordigers van het Duitse ministerie van buitenlandse zaken en Gestapo- chef Himmler in beginsel overeen dat Zweedse troepen de Duitse bezetting IJveren voor een vrijhandels- gebied in Europa Engeland heeft aan de landen van de OEES een memorandum gezonden, waarin het zijn standpunt aangaande het vraagstuk van de landbouw in een Europees vrij handelsgebied uiteenzet. Het memorandum zal een van de voor naamste punten van bespreking vor men in de volgende week te houden conferentie van het comité van minis ters der OEES, dat belast is met de onderhandelingen over het plan voor een Europees vrijhandelsgebied. De voorzitter van de Europese com missie van de EEG, de Duitser Walter Hallstein, heeft verklaard al het moge lijke te zullen doen voor de totstand koming van een vrijhandelsgebied in Europa. Zeilschip bij Borneo vergaan Voor de oostkust van Borneo ii een zeilschip vergaan, waardoor 23 personen de dood hebben gevonden, aldus een uit Tarakan te Djakarta ontvangen bericht. Twee opvarenden van het schip, de „Sukatjita". werden gered. Europa's somberste plek De Noordkaap, Europa's somberste plek in de duisternis van de Poolwinter, en één van de aantrekkelijkste beziens waardigheden ontjer de Middernachtszon van de zomermaanden, krijgt een eigen restaurant, aldus wordt in een persbe richt van de Noorse regering medege deeld. Het ontwerp van het gebauw is het resultaat van een wedstrijd tussen Noorse architecten. Het wordt een ge bouw in natuursteen, dat harmonieert met de ruige, verlaten omgeving. Het restaurant zal op tijd klaar zijn voor het zomerseizoen. Vorig Jaar is een autoweg naar het plateau geopend en een veer dienst ingesteld. De Noordkaap ligt op het eiland Magerby tussen de Noorse Noordpoolautoweg de nationale autoweg no. 50 en de Noordkaap weg. van Noarwegen zouden vervangen en dat de Duitsers in Zweden geïnter neerd zouden worden. Maar Hitier stuurde deze plannen door zijn zelf moord, later op diezelfde dag, in da war. De voorafgaande dag had hij ad miraal Doenitz als zijn opvolger aan gewezen en bepaald dat Himmler uit de nazipartij zou worden gestoten en uit al zijn officiële functies ontzet. Muziekprijsvraag van internationaal orgelconcours De Commissie Internationaal Orgel, fonds, te Haarlem, heeft ter gelegenheid van de achtste orgel-improvisatiewed strijd, die in juli a.s. in de Grote Kerk te Haarlem wordt gehouden, een prijs vraag uitgeschreven voor een partitia voor orgel op het thema „Veni Creator", (Gezang 78 uit de bundel van de Her vormde Kerk), met een speelduur van ongeveer vijftien minuten. Er wordt een prijs uitgeloofd van 500 gulden. Het be kroonde werk zal op een der concerten van het orgelconcours worden uitgevoerd en tevens worden uitgezonden door de N.C.R.V. en de Wereldomroep. De werken moeten met vermelding van naam en adres van de componist gezon den worden uiterlijk 1 mei aan de secre taris der commissie, p/a Stadhuis, Haar lem. Op het terrein van het hoofdkan toor van de Calpam Vloeibaar Gas N.V. te Zutphen heeft zich gistermorgen omstreeks zes uur een hevige explosie voorgedaan, gevolgd door een brand, waardoor onder meer het houten kan toor in de as werd gelegd. Uit een met propaangas gevulde spoorwagon spoot een grote steekvlam. Gevulde gascylinders in en rond het kantoor explodeerden achtereenvol gens met luide knallen. De brandweer van Zutphen, die met groot materieel was uitgerukt, kon aanvankelijk niets uitrichten. Het do ven van de steekvlam zou namelijk het explosiegevaar hebben vergroot. Tevens was explosiegevaar door over verhitting van de i- de nabijheid staande grote tanks, waarvan er één was gevuld met 34 ton butaangas, niet denkbeeldig. Tenslotte werd de steekvlam gedoofd met droogpoeder, waarna de brand weer zich kon gaan bezighouden met het doven van de smeulende resten van het kantoor. In Engeland zijn duizend arbei ders van een fietsenfabriek in Bir mingham uit protest tegen het ontslag van 80 anderen in staking gegaan. De kans is groot, dat de staking zich tot andere fabrieken zal uitbreiden.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6