Begroting van Domburg zonder kapitaalswerken Atoomenergie in de tuinbouw PROGRAM VAN BILLY GRAHAM Pctsic Pclle Pingo BESTRALINGSLAMPEN Nieuwe Geref. kerk te Bloemendaal Voorlichtingsdag te Den Haag a mackt der zonde !\adi \bo en TELEVISIE Pastoraal Psychologisch Centrum Meer nuchterheid gewenst Uitzicht voor vakante gemeenten DE KERK VANDAAG Doctoren en kleine jongens De vrolijke avonturen van en Kerk te Vrouwenpolder wordt brandweergarage ponderdag 2 januari 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 In da vergadering van de gemeen teraad van Domburg deelde de voor- iitter, burgemeester W. J. E. Cromme- lin, mede dat de begroting na het aanbrengen van bezuinigingen en aanwending van de saldi-reserve aan vankelijk sluitend was, doch dat na pet opstellen een tegenvaller is geko- feien, omdat het rijk van de bijdrage voor het kleuteronderwijs de subsidie die de gemeente daaraan gaf voor het totstandkomen van de wet op het kleu teronderwijs aftrok. Het is noodzake lijk dat 'n hogere rijksbijdrage wordt gevraagd. Hiertoe werd door de raad besloten. Verder deelde de voorzitter mee dat geen enkele kapitaalsuitgave 6p de begroting is geplaatst. De heer Dourleijn drong aan op het uitvoeringsklaar maken van gewenste Objecten, om zodra de toestand zich in gunstige zin wijzigt klaar te zijn. Hij wees op de sterk gestegen kosten van Bouw- en Woningtoezicht, waar hij ifich moeilijk mee verenigen kon. Ook drong hij aan op hernieuwd T.B.C.- Onderzoek. VOLKSFEEST EN MUZIEKSCHOOL De heer Joh. de Visser wenste geen post op de begroting voor volksfees ten en was tegen de subsidie voor de muziekschool zolang de balletlessen daarvan profiteren. Hierin werd hjj gesteund door de heer J. Warners en Jac. de Visser. Hij vroeg ook sluiting van de café's en het niet toestaan van eport en spel op zondagen. De voorzitter deelde mede dat een hernieuwd onderzoek naar T.B.C. niet door één gemeente tot stand kan ko men. Hij zegde toe dit in de bijeeen- komst van burgemeesters en secreta rissen te bespreken. De subsidie aan de muziekschool is «en gevolg van een in vorige jaren genomen raadsbesluit. Zij ontvangt tot ïept. 1959 alleen nog een aflopende bij drage. Sluiting van da café's op zon dagen en het niet meer toestaan van sport op die dag zei spr. niet te kunnen toezeggen. De gemeentebegroting heeft met 'n post onvoorzien in de gewone dienst het rijk van f12500,een eindcijfer van f 2192,2 en een extra bijdrage van van f 498349,46. Ingezonden mededeling (adv.) met OSRAM ULTRA-VITALUX OF THERATHERM (raadpleeg Uw arts) Het kerkgebouw van de Gereformeerde kerk van Bloemendaal zal in januari a.s. worden afgebroken, waarna men op de zelfde plaats een nieuw bedehuis zal doen verrijzen, dat plaats zal bieden aan 546 kerkgangers tegen 285 in het be staande gebouw. Als de nieuwe kerk ge reed is zal men beschikken over drie zendcabines met vensters, die op de kerkruimte uitzien. Deze cabines worden voorzien van opneem- en afspeel-appa- raten. De verbetering van de zendmast moet wegens de hoge kosten voorlopig achterwege blijven. MELK IN HET WESTEN EEN CENT DUURDER De algemene vereniging voor melk- Voorzlening heeft de melkhandel in die Celen van haar werkgebied, waar de prijsverhoging per 30 juni J.l. beperkt bleef tot 5 cent per liter, geadviseerd, de prijzen voor melk en karnemelk met Ingang van 5 januari 1958 met één cent per liter te verhogen Het werkgebied Van de A.V.M. omvat in hoofdzaak het Vasteland van Zuid-Holland, net zuidelijk deel van Noord-Holland en det westelijk deel van Utrecht. De minister van economische zaken heeft medegedeeld, tegen de prijsverho ging geen bezwaar te hebben. Stroper schoot op politieman „Sta of ik schiet", aldus hoorde zich de commandant van het te Breda ge stationeerde jachtdetachement der rijkspolitie, majoor De Beaufort, toe roepen op het moment dat hij In de bossen te Rucphen drie stropers be trapte, die bezig waren met een licht bak. Toen de majoor geen aanstalten maakte hieraan gevolg te geven schoot een van de drie, namelijk De B., zijn geweer met hagel op de majoor leeg. Deze werd daarbij niet ernstig ge wond. De B. is gearresteerd en naar Breda overgebracht. Tot de terreinen waarop het vreedzaam gebruik van de atoomkernsplitsing geen toekomstmuziek meer is, behoren ook land- en tuinbouw. Bij de planten veredeling, de bestrijding van ziekten en plagen, de voedselconservering, het grond- en bemestingson- derzoek zijn met deze jon ge wetenschap reeds op vallende resultaten bereikt. Vele en groots zijn verder de mogelijkheden die men voor de toepassing van de radio-actieve straling in land- en tuinbouw meent te mogen zien. Om die mogelijkheden en de bereikte resultaten dichter bij de praktijk te brengen, heeft de Neder landse Tuinbouwraad in samenwerking met het mi nisterie van landbouw een voorlichtingsdag georgani seerd die geheel aan dit onderwerp is gewijd. Het voorlopig programma van deze dag, die op vrijdag 31 januari a.s. zal worden ge houden in de dierentuin te 's-Gravenhage, vermeldt de volgende sprekers en on derwerpen: Mr. H. C. M. Edelman te Utrecht: grondslagen en algemene toepassingen: dr ir D. de Zeeuw te Wageningen (in stituut voor de toepassing van atoomenergie in de landbouw): gebruik van isotopen bij het tuinbouw kundig onderzoek; ir C. Broertjes te Boskoop (proefstation voor de boomkwekerij): radio-ac tieve straling en planten veredeling; dr D. A. A. Mossel te Utrecht (centraal instituut voor voedingson derzoek) voedselconserve ring door Ioniserende stra ling. Verder wordt overwogen één of twee films te ver tonen die betrekking heb ben op de toepassing van atoomenergie. door LESLIE KEITH 82) „Waarom zouden we haast maken?' Ze keek naar beneden. „Ik moet toe stemmen, dat mijn jurk lang niet meer naar de laatste mode is, maar, vergeef mij, is die van u het wel?" Mevrouw Brandon lachte. „Ja, maar ik ben ook geen erfgena me. Maisie, en ook niet meer jong en Je moet spoedig je vaders beide oude Vrienden opzoeken, de executeur van bet testament en de raadsman van je moeder, de heer Sim „Moet ik mij voor hen kleden?" „Je moet natuurlijk een goede in druk op hen maken." „Om hun verdenking af te wenden!" „Zij waren de vertrouwde vrienden van je vader!" „Wel dan, om hun vertrouwen aan te moedigen. Peggy is heel knap, ze Verstaat de waarde, die mannen aan Uiterlijkheden hechten, wanneer een Vrouw in het spel is. Laten we zorgen, dat de japonnen er komen, een voor iedere ondervrager, indien u wilt, maar u moet mij eens vertellen, wat Voor mensen het zijn, op wie ik een goede indruk moet maken." „Herinner je je hen niet meer?" Mevrouw Brandon nam geen nota van de spot in haar laatste woorden. „De heer Sim natuurlijk niet. Dat is een kennis van latere jaren." „Dan behoeven we op hem geen japon te verkwisten, daar hij toch niet weet, hoe ik er in mijn jeugd uitzag. Of ik mij dt anderen herinner? Wat voor indruk maken haar vaders gas ten op een verlegen meisje van vijf tien, dan dat ze dik en kaal en oud zijn? Een van hen was in ieder geval niet dik." Ze keek steels naar haar gastvrouw. „Neen, de heer Pile is altijd mager geweest." „En ik denk, dat het mevrouw Smart was, die altijd, thuis tenminste, een schort droeg, meer of minder deftig, naar de gelegenheid het eiste. Ze streek het glad met haar handen, als ze sprak." „Wat herinner je je dat nog goed", zei mevrouw Brandon. „Ja, ze was een van de laatsten, die nog aan de oude mode vasthield. Ze is overleden. Ik herinner mij deze oude vrienden nog zo goed, omdat uitgaan en be zoek ontvangen voor mij toen geheel nieuw waren. Je moeder en vader verkeerden heel veel in gezelschap en (k was er gewoonlijk bij, als Ik in Portlan Place was." „Mijn ondervindingen begonnen en eindigden met het dessert: een biscuit, een ingelegde vrucht en een streekje onder de kin door een mannelijke gast, waren mijn deel van de vro lijkheid. Wel is het kenmerkend voor mijn leven altijd aan het einde van het feest te moeten romen." „Je zit nu aan de volle tafel." „Nu, ik moet alleen eten." „Ja, dat neemt heel wat van de voldoening weg, toch moet het je tot troost zijn, dat je n oeder eindelijk nog aan jou, haar enig kind, heeft gedacht." „In het geheel niet", zei Maisie. „Wat voor verdienste heeft het, iets te geven, wat men zelf niet langer kan gebruiken? Zij ontnam niet mij ik spreek niet over mezelf, maar zij ontnam Harry het bitter weinige, dat hem nieuw le ven en nieuwe hoop zou hebben ge geven, en toen zij het niet meer kon vasthouden, liet ze haar overvloed ach ter aan een dochter, waarom zij zich 15 jaren lang niet had bekommerd, waarvan ze zelfs niet wist, of ze leefde of dood was. Wanneer ik geen kind had gehad, dat van Harry en mij, zou ik nooit op de advertentie hebben ge schreven. Dan zou ik doorgegaan zijn met mooie hoeden op te maken voor onnozele Creoolse meisjes, al was ik er bij verhongerd. Ik zou het geld niet begeerd hebben en uw dochter Peggy zou het hebben gekregen." „Dat doet er nu niet toe", zei me vrouw Brandon, met zachte waardig heid. „Omdat ik de moeder van Harry's kind ben". Zy nam de hand van de kleine in de hare en liet die weer los. Mevrouw Brandon merkte het op en haar teer hart smolt. „Ja, het geluk, dat ons nog is over gebleven, ontvangen wij door onze kinderen. Je zult je overvloed waarde ren, omdat je er zoveel mee kunt doen voor kleine Maisie. Is het geen tijd voor haar, om te eten? Je moet mij eens vertellen, wat zij eet. Zij ziet er zo zwak uit, ben je soms niet bang om haar!" „Het lijkt maar zo." Maisie drukte het kind tegen zich aan. „Ze werd ge boren met een schaduw over haar wieg." „We moeten trachten, Engeland zon nig voor haar te maken." „Zij zal alles hebben wat ik haar kan geven, al het geld Is voor haar. Wanneer u er niet op tegen hebt, zal ik haar boven haar eten geven. Ik kleed haar altijd eerst uit." „Ik zal het in orde maken. Moet het brood en melk zijn? Wij hebben hier heel goede melk." (Wordt vervolgd) Nieuwe directeuren Ned. Heidemaatschappij Met ingang van 1 januari 1958 zijn benoemd tot directeur van de Neder landse Heidemaatschappij ir. B. Pol derman, ir. E. Wijnbergen en ir. A. Franke. Van de directie maken reeds deel uit ir. H. J. A. Hendrikx, presi dent-directeur en ir. J. A. Eshuis. Het Unesco-centrum Nederland te Am sterdam zal in de loop van januari 1958 een serie Unesco-beeldzegels uitgeven, bestaande nit 84 zegels (formaat BH x 6 cm) in hoogglans met bezienswaardig heden van Nederlandse steden. Dit „in ternational plcturestamp system", dat werd uitgedacht door de heer P. E. A. Lindeman, secretaris van het Amster damse schriftmuseum is door het secreta riaat van de Unesco in Parijs enthousiast begroet en heeft alle medewerking toe gezegd bfl het uitwerken van een we reldomspannende verzameling fotobeeld zegels van bezienswaardigheden van grote en kleine steden in verschuilende landen. Op de foto ziet men de eerste 84 Ne derlandse zegels een serie, die bij vol doende belangstelling, kan worden uit gebreid tot 504 zegels van 17? steden met de bijbehorende albums (midden). VKIJDAG 3 JANUARI 1958 HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.18 De ont- bijtclub. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Kamerkoor. VPRO; 10.00 Avonturen met kinderen, eaus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Kamermuz. 10.35 V. d. zie leen. 11.05 V. d. kleuters. 11.20 Plantaar dig en mineraal. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianorecital. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en prognose. 12.50 Piano recital. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Orgelspel. 13.40 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. (14.2014.40: voordr.). VARA: 16.00 Orgel en zang. 16.30 Muzikale caus. 17.10 V. d. jeugd. 17.50 Lichte muz. 17.55 Act. 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Dansmuz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Musette-ork. VPRO: 19.30 Mir hahn en neue Oberke't, cantate. 19.45 Unesco in Nederland. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamerkoor. 20.35 Menselijke verhoudingen in de Eu ropese Gemeenschap voor'Kolen en Saai, rep. 20.45 Mensen in het gezin, caus. VARA: 21.00 Muzikaal kolderjournaaL 21.20 De lange weg, documentair progr. 21.45 Gram. 22.00 Lichte muz. 22.25 Bui- tenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. VARA: 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM n (298 m) NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Concertork. en solist. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Omr.ork. en solist. 10.20 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 De jeugd op eigen wieken, hoorsp. 12.00 Clavecim- belrecital. 12.20 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 Radio PhilhaTm. ork. en so- Indien zijn plannen verwezen lijkt worden, zal de Amerikaan se evangelist dr. Billy Graham in januari de Caraïbische eilan den bezoeken voor een evange lisatiecampagne. Op 27 april start de tweede „slag om St. Francisco". Voor september staat North Carolina op het lijstje. Dit is de geboortegrond van Graham en hier woont hij ook. Voor 1959 zijn reeds campag nes bepaald in Australi en in de Engelse fabrieksstad Bir mingham. Vermoedelijk zal hij ook Duitsland en Zweden aan doen; er is een kleine kans, dat wij hem in Nederland zien. Voor Zweden heeft Graham speciaal belangstelling. Dit wel varendste land van de wereld, staat echter wat de geestelijke levensstandaard betreft, zeer laag. Groot is er de zedelijke verwildering, klein het kerkbe zoek. Met steun van christen zakenlieden wordt in Zweden evangelisatiewerk gedaan onder het motto „algemeen christelijk offensief". Billy Graham houdt zich geregeld op de hoogte van de evangelisatie-arbeid in Zwe den. Uitgaande van de wijkgemeenta Abstede aldaar ls te Utrecht een Pas toraal Psychologisch Centrum ge sticht, onder leiding van dr. E. van der Schoot, Hervormd predikant. Men is tot de oprichting van het P.PC. gekomen omdat elkens weer blijkt, dat in onze gecompliceerde tijd velen in nood kunnen raken zonder dat het gewone pastoraat steeds da hulp biedt, die nodig is. Hoewel dik wijls toch de moeilijkheden (huwelijk, gezin, levensmoeilijkheden en con flicten in het algemeen) ook een be lemmering blijken om het leven als gave en opdracht te verstaan en in het geloof (geloof In zichzelf, in de mede mens, in God) blijven leven. Juist hierom wil men in deze levensnood vanuit het pastoraat een aangepaste hulp bieden, waarin psychologische hulpverlening en zielszorg beide tot hun recht komen. Het P P.C. Is er speciaal voor de wljkgemeente, ofschoon ook anderen er gebruik van kunnen maken, zij het dan dat niet-wijkbewoners de diensten van het P.P.C. moeten honoreren. De nieuwe instelling kwam tot stand na overleg met verschillende personen en Instanties, die werkzaam zijn op het gebied van zielszorg, psychothe rapie en geestelijke volksgezondheid. Ds. W. van Boeijen, die gele zen heeft dat een Gereformeerd predikant adverteerde voor een andere standplaats, hoopt dat door deze advertentie niet al leen die predikant geholpen wordt, maar dat ook de ogen van de Gereformeerde kerken zullen opengaan voor de nood van tientallen predikanten, „die niet adverteren, maar wel zuch ten". In het Geref. Kerkblad voor Noord- Brabant en Limburg verklaart ds. Van Boeijen, dat hij maar niet begrijpen kan, waarom de Gereformeerde Ker ken ten aanzien van die nood zo'n uitgesproken lijdelijk standpunt inne men. „Zou het nu werkelijk niet mo gelijk zijn om een college van ver trouwensmannen samen te stellen, die „goede diensten" kunnen bewijzen aan dominees en gemeenten welke om deugdelijke redenen natuurlijk wensen te veranderen?" „We moesten in dat opzicht wat nuchterder worden. En vooral niet te gauw met kwasi-principiële ja-maars aan komen dragen! Er moet voor do minees, die van gemeente wensen te veranderen een andere mogelijkheid zijn om die wens kenbaar te maken dan een fluistergesprek met een goede kennis, die een schoonzuster heeft in een vacante gemeente ofnood sprong in een advertentie". Ds. Van Boeijen hoopt, dat de gene rale synode zich eens met deze mate rie gaat bezig houden en dat er dan een deputaatschap (zonder dominees) ontstaat voor bemiddeling bij het be- roepingswerk. Er bestaan bij de Gereforrneerde- bondsgemeenten in de Hervormde kerk noga* wat vakatures, hoewel er de laatste jaren vrij veel kandidaten van deze modaliteit beschikbaar kwa men. Nu deelt De Waarheidsvriend mee, dat In de loop van 1958 ongeveer vijf tien kandidaten tot de Heilige Dienst worden toegelaten, waaruit de vakan te bondsgemeenten een keus kunnen doen. Orgaan van kerkzegel- verzamelaars Er zijn veel mensen, die foto's van kerkgebouwen verzamelen. Veel min der is het aantal van hen, die studie maken van kerkzegels; maar het zijn er over heel Nederland genomen toch verscheidene. Ten gerieve van hen is een orgaantje uitgekomen, Sigilla Ec- clesiastica geheten. Het verschijnt een keer of acht per jaar en bevat mede delingen en beschouwingen over kerk zegels. De verschijning van dit contact blaadje is mede van waarde, omdat veel gemeenten, die geen eigen zegel hadden, tot het aanschaffen daarvan zijn overgegaan de laatste jaren. Dr. J. J. Woldendorp, predikant te Cil- laarshoek en conservator van de ze gels der Hervormde kerk. verleent aan dit bl.d zijn medewerking. Sola Fide geeft het op Het bestuur van de Lutherse Jonge- renbond heeft besloten de uitgave van zijn maandblad Sola Fide voorlopig te staken. Een voortdurend gebrek aan geldmiddelen maakte dit besluit nodig. Niettegenstaande de Luth. Jon- gerenbond maar een kleine organisa tie is, beschikte zij in Sola Fide over een van de best geredigeerde jeugd bladen in Nederland. In Hervormd Amersfoort heeft de praeses van de centrale kerkeraad al daar een terugblik op 1957 geworpen. Hij maakt o.a. melding van de promo tie tot d ctor in de godgeleerdheid van één der predikanten, dr. A. A. Koolhaas. „Wij hebben nu drie gedoctoreerde predikanten in Amersfoort", zegt de praeses. „Je kunt dat soms op de mi nisterievergaderingen goed merken. De „kleine jongens" knikken maar zo'n beetje en zijn inwendig versteld bij zoveel geleerdheid. Nog hoger rees de ster van onze Soesterwijk-West- dominee (dr. Koolhaas), toen hij niet alleen „weleerwaarde zeergeleerde heer" werd maar zomaar „hoogeer waarde", doordat hij tot praeses van de generale synode werd benoemd". list. 15.15 Voordr. 15.35 Blaasork. 16.00 Tuinb.praatje. 16.15 Gram. 16.25 Cello en piano. 17.00 Voordr. 17.20 Laat-Middel- eeuwse muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Orkestconc. 18.20 Stemmen van overzee. 18.35 V. d. jeugd. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Rege- ringsuitz.: De statistiek v. d. maand, door prof. Dr. Ph. J. Idenburg. 19.25 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.30 De jeugd op eigen wieken, hoorsp. 21.00 Das Land des Lachelns, operette. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Boekbespr. 23.35—24.00 Gram BRUSSEL (324 m) 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koer sen). 13.00 Nws. 13.11 en 14.00 Gram. 15.00 L'Amour aux trois oranges, opera. (Om 16.00 Koersen). 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Vlaamse lie deren. 18.10 Gram. 18.25 Idem. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Kin- derweelde, kron. 20.00 Ork.conc. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22,55— 23.00 Nws. In het gebied van Constantine (Oost-Algerië) zijn elf mensen om het leven gekomen als gevolg van zware regenval. 500 mensen zijn dakloos. Maandagmiddag kwam onder leiding van burgemeester De Kam de raad der gemeente in openbare vergadering bij een. De begroting van de Stichting Zeeuwse Muziekschool voor het dienst jaar 1957-1958 werd na bespreking voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mee dat bij het college van Gedeputeerde Staten een aanvraag is ingediend om te geraken tot de bouw van woningwetwoningen te Vrouwenpolder. De toestand van de hulsvesting van het brandweermateriaal te Gapinge en de in de toekomst te treffen voorzie ningen met betrekking tot aanschaf fing van brandblusmateriaal vormden een onderwerp van uitvoerige discus sie. Besloten werd om de oude Gerefor meerde kerk te Gapinge aan te kopen en deze te bestemmen en te verbou wen tot brandweergarage. Het treffen van deze voorzieningen moet als zeer noodzakelijk worden aangemerkt. De financiering van de aankoop en verbouwing is echter in het raam van de primaire begroting voor het dienstjaar 1958 niet mogelijk. In verband hiermede werd besloten om een verhoging van het basisbedrag per inwoner van de algemene uitke ring uit het gemeentefonds aan te vra gen. Voor het in 1958 te houden bevol kingsonderzoek op t.b.c. werd een ga rantie verleend, voor het bedrag dat niet door de deelnemers kan worden betaald. 8-3) Hartelijk bedankt voor de vriendelijke ontvangst en voor al die geschenken! Dag, Ursalal Als ik groot ben, kom ik terug. en dan trouw ik met jel Zo, nu zal ik jullie op mijn rug zetten, dan gaan we terug naar het schip. Wat is een olifantensnuit toch erg gemakkelijk. De staatscourant bevat een nieuwe subsidieregeling voor het maatschap pelijk werk voor zwakzinnigen; op grond van deze regeling kan de minis ter van maatschappelijk werk subsi diëren het maatschappelijk werk voor zwakzinnigen dat uitgaat van het par ticuliere initiatief.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 7