B en w van Stavenisse in het geweer tegen geuite kritiek Houding van de heer Eerland weinig stijlvol genoemd Kunstkring „Het Zuiden" levert goed werk UIT DE PROVINCIE BAAYENS Wethouder Moerdijk nam afscheid van Driewegen Raad Kapelle akkoord met plan voor sanering'Krim KERSTVIERING IN ZEELAND ZEEUWSCH DAGBLAD Tentoonstelling van duiven in Oud-V ossemeer „Waarvoor zit U in de gemeenteraad?" Expositie in Vlissingen Gecombineerde AR en CH-lijst in Bergen op Zoom De speciaalzaak voor nw Bril Gemeenteraad vergaderde Achttien nieuwe woningen toegewezen MIDDELBURG GOES taterdag 28 december 1957 Pagina 2 De postduivenvereniging „De Zwa luw" te Oud-Vossemeer organiseerde een postduivententoonstelling voor de kring Tholen en Sint Philipsland. Juryleden waren de heren J. Noten boom te Roosendaal en J. Walraven te Middelburg. Het aantal inzendingen, nl. voor de diverse groepen 400, overtrof de ver wachtingen. De uitslag luidt: Klasse 1, Oude doffers. (42 inzen dingen): 1 L. M. de Heer te Tholen; F. Koppenhol, Tholen; 3 C. van der Have, Scherpenisse. Klasse 2, Oude duivinnen: 1 L. M. de Heer, Tholen; 2 J. B. Tholenaar, Oud-Vossemeer; 3 L. Laban, Tholen. Klasse 3, Jarige doffers (44 duiven): 1 L. Laban, Tholen; 2 J. Praat, Tho len; 3 A. Douw, Oud-Vossemeer. Klasse 4, Jonge doffers (90 inzen dingen): 1 L. Laban, Tholen; 2 A. van Palen, Oud-Vossemeer; 3 M. Boot, Oud-Vossemeer. Klasse 5, Jonge duivinnen (77 in- Ïendingen)1 M. Geuze, St. Philips- and; 2 D. Jansen; 3 M. Boot, Oud- Vossemeer. Klasse 6, Jarige duivinnen (33 in zendingen): 1 J. Praat, Tholen; 2 A. Rijnberg, Oud-Vossemeer; 3 G. Hoog lander, St. Philipsland. Klasse 7, Schoonheid, Oude doffers 24 inzendingen): 1 J. B. Tholenaar, ud-Vossemeer; 2 F. Koppenhol, Tho len; 3 A. Douw, Oud-Vossemeer. Klasse 8, Schoonheid, Oude duivin nen (15 inzendingen): 1 A. Fonteijne, ft. Philipsland; 2 J. Praat, Tholen; 3 van As, Oud-Vossemeer. Klasse 9, Late doffers (5 inzendin gen): 1 G. Hooglander, St. Philips land. Klasse 10, Schoonheid, Jonge dof fers (22 inzendingen): 1 G. Hoek, Oud Vossemeer; 2 A. van Dalen, Oud-Vos semeer; 3 A. Hommel, Oud-Vossemeer. Klasse 11, Schoonheid, Jonge duivin nen (11 inzendingen): 1 C. Verwijs, St. Philipsland; 2 A. Douw, Oud-Vos semeer; 3 G. van Nieuwenhuijze, St. Philipsland. Klasse 12, Late duivinnen (1-1 inzen dingen): 1 W. Neele, St. Philipsland; 2 A. Rijnberg, Oud-Vossemeer; 3 A. Rijnberg, Oud-Vossemeer. ARTSEN DIENST Zondag a.s. is de praktijk van de artsen als volgt geregeld: Middelburg: mevr. Pel, Rouaansekade 11, tel.2585; Vlissingen: ,J. Vader, Badhuisstraat 88, telef. 2472; Goes: C. Griep Stationstr., telef. 2460; Oostkapelle, Seerooskerke en Veere: P. J. Bom, Oostkapelle, tel. K 1188-276; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: L. Sloos, Koudekerke, telef. K 1185-231; Hansweert, Kruinin- gen, Krabbendijke en Rilland: G. J. Noome, Krabbendijke, telef. K 1134- 444; Kapelle-Biezelinge: I. J. Risseeuw, Kapelle, telef. K 1102-290; Kapelle- Biezelinge, Kloetinge en Wemeldinge: E. F. Facee-Schaeffer, Kapelle, telef. K 1102-260; Borssele, Driewegen, 's-Heerenhoek, Lewedorp en Nieuw- dorp: W. H. C. J. Lucas Luycks, 's-Heerenhoek, telef. K 1105-282 en J. J. Gelderblom, Nieuwdorp, telef. K 1196-327; Hoedekenskerke en Kwaden- damme: G. Wöstman, Kwadendamme, telef. K 1194-337; Heinkenszand, 's-H. Arendskerke en Wolfaartsdijk: H. P. van Maanen, Heinkenszand, telef. K 1106-234; Tholen, Poortvliet, Oud-Vos semeer, Nieuw-Vosmeer en St. Phi lipsland: P. J. Duinker te Tholen, tel. 40 en H. Menger te St Philipsland, tel. 49. Chirurgendienst Goes: M. J. de Bruin, telef. K 1100-3371. Zickenautodienst Goes: telef. K 1100 -2907. u haar",-aldus de voorzitter. Zoals wij gisteren reeds schreven, antwoordde de heer Eerland hierop, dat hij het zijn plicht als raadslid achtte om deze kritiek in de raad te uiten. „Bovendien heb ik het fatsoen lijk gevraagd", zo zei hij. In ons verslag van de gemeenteraad van Stavenisse (zie Zeeuwsch Dagblad van vrijdag j.l.), gaven wij uitvoerig de kritiek weer, die het raadslid C. Eerland (S.G.P.) heeft geuit op het beleid van b. en w. Het antwoord van b. en w. op deze felle kritiek werd door onze corres pondent vrij summier weergegeven, zodat wij thans teneinde beide partijen eerlijk het volle pond te geven nogmaals op deze zitting terugkomen en alsnog de antwoorden van burgemeester A. Sluijmers en wethouder C. J. Moerland uitvoerig weergeven. Op de kritiek van raadslid Eerland, betreffende representatiekosten van h. en w., de vermakelijkheidsbelasting •,d., antwoordde de voorzitter als Volgt: „Waarvoor zit u eigenlijk in de ge meenteraad? Voor het algemeen be lang of voor een zekere show tegen over het publiek? Ik vind uw houding niet erg stijlvol, hebt de eed afge legd om het algemeen belang van Sta venisse te dienen. Maar in plaats van op te bouwen, hebt u steeds afbreken de kritiek". Burgemeester Sluijmers adviseerde raadslid Eerland om de zaken te be spreken, wanneer er kritiek of een kwestie is. „Dat is tenminste mede werking verlenen en ook in het belang van de gemeente". De voorzitter zei de Indruk te hebben, dat de heer Eerland de raadszittingen gebruikt om daar deining te verwekken door dan met gaken ter tafel te komen die in het belang van de gemeente vee! beter met de voorzitter besproken hadden kunnen worden. „Wanneer u in de raad zit om deining te maken, dan helpt u de gemeente niet maar schaadt „Elk mens maakt fouten" Wethouder C. J. Moerland zei het te betreuren, dat de heer Eerland het beleid van b. en w. (waarin ook een S.G.P.-er als wethouder zitting heeft, Red.), niet goedkeurt. „Het was me echter al langer bekend, dat de heer Eerland iets tegen dit college heeft", aldus de wethouder, die erop wees, dat niemand feilloos is, dus ook b. en w. niet. „Maar ik ken er wel, die grotere fouten maken", zo zeide hij. Wat de vermakelijkheidsbelasting betreft, verkeert volgens de spreker het college van b. en w. in de mening, dat deze goed is toegepast. „Of wil de heer Eerland soms de verenigingen ter plaatse helemaal kapot hebben?" zo ging weth. Moerland voort. „Zijn werkwijze lijkt daar wel op". Wat de houding van de andere raadsleden betreft in deze onenigheid, vernamen wij van burgemeester Sluij mers, dat hoewel niet meer het woord werd gevoerd alle raadsle den duidelijk door hoofdschudden, ge baren en uitlatingen lieten uitkomen, dat zij de houding van raadslid Eer land lit dezen afkeurden. Traditie-getrouw exposeert ook dit jaar de Kunstkring „Het Zui den" te Vlissingen in de laatste week van het jaar weer werken van haar leden. In vergelijking met vorige tentoonstellingen kan gezegd worden, dat het werk meer en meer verrijkt wordt. Wat niet wegneemt, dat er nog steeds enke len zijn, die zich sterk laten beïn vloeden door anderen, wat in hun werk tot uiting komt, waardoor dit als het ware onder copieën valt te rangschikken. Het werk van Frans Maas (de enige beroepskunstenaar onder de inzen ders) steekt met kop en schouders bo ven al het tentoongestelde uit. Vlot en van kennis getuigend is zijn studie van een zittend meisje, meesterlijk zijn zijn portretten. Frans Maas is nu een maal een begaafd etser, doch wanneer hij werkelijk wil, blijkt, dat hij nog meer in zijn mars heeft Lou van dér Steen stelde ook dit jaar niet teleur. „Moulin Joyeux" is 'n kleih qlieverfdoekje, doch van zo'n verrassende charme en met een zoda nige 'vlotheid geschilderd, dat mén hét zó mee wil nemen. Enkele studies over. het ringrijden leiden naar bet grote stuk „ïÜngrijderij", wat getuigt van een originele visie dat sterk aan spreekt en waarin Lou van der Steen bewijst, dat hij zijn eigen weg zoekt zonder zich te laten beïnvloeden. Vo rig jaar verraste hij ons met enkele rietpen-tekeningen; nu laat hij een mozaièk zien, van fraaie tegenelkaar afgewogen kleuren, waaruit blijkt, dat Lou meer kan en in elke materie zijn kunstenaarschap wil en zal uitleven. AQUARELLEN De Middelburger J. H. Popma ex poseert eveneens een aantal van zijn werken. Uitstekende aquarellen zo als men van Popma gewoon is en waarover dus niets meer gezegd be hoeft te worden. Piet Bulthuis zoekt het nog steeds in sombere tinten, wat niet wegneemt, dat zijn doeken getuigen van nauwgezet en, intens werk, maar óók van een volledige beheersing. W. Keiler laat èen bui tengewoon aardig duinlandschap zien, goed van kleur en compositie en vlot zijn zijn doeken van de Mid- dellandsezee-kust. Voorts exposeren J. C. den Broeder (kleurige palet, uitstekende crayons, w.o. een kinderkopje), J. C. de Kok, A. W. de Vries (beiden met steeds be ter werk),. H. G. J. de Meijer en G. Verschuur, wiens werk sterk bein- De A.R. en C.H. in Bergen op Zoom zullen met een gecombineerde lijst uit komen tijdens de gemeenteraadsver kiezingen in 1958. Nu de betrokkenen hun instemming hebben betuigd met de plaats op de kandidatenlijst is deze als volgt vastgesteld: (de oneven nummers zijn C.H. en de even-nummers A.R.-kandidaten1 J. van Leeuwen; 2. K. Zuidema; 3. P. v. d. Kreeke; 4. J. Caljouw; 5. A. H. de Vree; 6. D. Westerhof; 7. A. B. de Vis ser; 8. A. Caljouw; 9. A. v. d. Hoek; 10. J. C. de Wit; 11. J. Kooy; 12. M. J. Scheffelaar; 13. L. G. den Houting; 14 N. Zikker. Apotheken In de week van 28 dec. tot 4 jan. zijn de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend: Middelburg: Hummelen. Vlissingen: Tan Meyer. Goes: Numans. Zondagsdienst dierenartsen Van zaterdagmiddag tot maandag morgen zal de praktijk van de dieren artsen in Zuid-Beveland worden waar genomen door A. A. Elzerman te Goes, telef. K 1100-2233 en M. Gaakeer te Ovezande, telef. K 1195-283. vloed schijnt door de werken van Vin cent vans Gogh. Teleurstellend voor de vele kunst minnaars en niet minder voor de kunstenaars zelf Is het ongetwij feld, dat men in Vlissingen, de stad waar het goed wonen en werken schijnt, nóg steeds geen goede expo sitieruimte kan vinden. Nu wordt de ze tentoonstelling gehouden in een gymnastieklokaal van de Bonedijke- scheol. Volkomen ongeschikt voor een dergelijke expositie en sterk van in vloed op het aantal bezoekers. R. Ingezonden Meded. (adv.) ^OPTIEK glSTR.loa-GOES-TJjj Schooldamwedstrijden te Middelburg Uitslagen schooldamwedstrijden groep I (lagere scholen) te Middelburg: R.K. lagere schoolHerv. school Zuidsingel 128, Chr. school 't ZandHerv. school Zuidsingel 416, R.K. school Chr. school 't Zand 128. Rijksleer school niet opgekomen. De tientallen van de R.K. school en de Herv. school Zuidsingel gaan over naar de finale, die op 31 december ge speeld wordt. Schooldamtoernooi in Vlissingen Voor het damtoernooi van de Vlis singse scholen werden de eerste wed strijden gespeeld. De uitslagen waren als volgt: Groep I: St. Paulus ulo A St. Paulus ulo D 10—2; St. Paulus ulo EChr. ulo B 57; Chr. ulo DNij verheidsschool A 48; groep II St. Paulus ulo BSt. Paulus ulo C 84; Chr. ulo AChr. ulo C 102; Chr. ulo ENijverheidsschool B 48; groep III: Nijverheidsschool CJulian van Stolbergschool A 10-2; St. Petrus- school D Oranjeschool A 48, groep IV: Nijverheidsschool DVGLO A 6 6; St Petrusschool AJuliana van Stolbergschool B 84; Vlissingse Schoolvereniging AOranjeschool B 2 10; groep V: Nijverheidsschool E VGLO B 102, St. Petrusschool B Juliana van Stolbergschool C 75; Vlissingse Schoolvereniging BSt. Jo- sephschool A 84, groep VI: St Pe trusschool CVGLO C 48; Prins Willem I school AJuliana van Stol bergschool D 120. BORSSELE Met been in fietswiel. De zoon van de familie G. reed donderdagmiddag met zijn zusje achter op de fiets. Op een gegeven moment geraakte een beentje van het meisje zodanig in het achterwiel beklemd dat door omstan ders het achterste gedeelte van de fiets uit elkaar moest worden gehaald, teneinde het meisje uit haar benarde positie te helpen. Eén der omstanders droeg het meisje naar huis. In de raadsvergadering van Driewe gen is meegedeeld, dat de heer J. Moer dijk per 1 jan. 1958 ontslag neemt als raadslid en wethouder wegens vertrek uit de gemeente. De voorzitter, burge meester D. Lodder, memoreerde, dat de heer Moerdijk vanaf 1 augustus 1945 raadslid is geweest voor de C.H.U. en bracht hem dank voor de wjjze waarop hij de belangen van de gemeente heeft behartigd. Als blijk van waardering bood hij de scheidende wethouder na mens de gemeente een ets van Driewe gen aan. In geheel Zeeland zijn gedurende de Kerstweek speciale kerstvieringen ge- honden. Vele verenigingen hielden een kerstwijding, zondagsscholen vierden hun traditionele kerstfeest als hoogte punt van het jaar, op verschillende plaatsen werden speciale kerstzang diensten of interkerkelijke diensten gehouden. Wegens plaatsruimte ziij wq ons genoodzaakt alleen de speciale kerstdiensten en de kerstwijdingen van verenigingen te vermelden. Geen verslagen van kerstfeestvieringen op Zondagsscholen, e.d. dus. Krabbendijke De Plattelandsvrouwen hielden haar jaarlijkse kerstbijeenkomst, o.l.v. mevr. I. WoutersenTen Hove. Mevr. J. WegenerSleeswijk luisterde de avond op met het voordragen van ver halen en het declameren van gedich ten. Twee nieuwe leden meldden zich. Zangdienst Krabbendijke In de Geref. kerk is, uitgaande van de jongeren der Hervormde en Geref. kerk een interkerkelijke kerstdienst gehouden. De heer Florusse van We meldinge declameerde en vertelde het Kerstverhaal. De liturgie werd ver zorgd door ds. v. d. Klaauw. Met pi ston en orgel werd de gemeentezang opgeluisterd. Interkerkelijke dienst te Zoutelande Ope Tweede Kerstdag werd in de Ned. Hervormde kerk een interkerke lijke Kerstdienst gehouden. De kerk was geheel gevuld. Ds. Wagener ver zorgde de liturgie en ds. Van Heesen uit Meliskerke bracht de Kerstbood-j schap en de bezinning „Nu sijt welle- come". Samenzang en koorzang van „Hosanna" m.m.v. de heren De Vries (orgel) en Kleinepier (trompet) wis selden een en ander af. Borssele De Herv. Vrouwenvereniging o.l.v. mevr. Vrijlandt hield een Kerstwij ding. Onder de genodigden waren ook afgevaardigden van de Geref. Vrou wenvereniging. Liturgie, koorzang en kerstverhaal vormden het programma. Oostkapelle In de Geref. Kerk te Oostkapelle is een kerstzangdienst gehouden waar aan medewerking verleenden: het chr. gemengd koor Sursum Corda, mevr. J. VisserWalraven (piano), ds. De Groot (orgel) en de heer Adri Mal- jaars (declamatie), het geheel oj.v. Gommert de Kok, dirigent De kerk was geheel gevuld. Kerstzangdienst in Sint Annaland Donderdagmiddag is in de Ned. Herv. kerk te St. Annaland een goed geslaagde Kerstzangdienst gehouden, waarvoor van de zijde der bevolking zeer grote belangstelling bestond. Na het openingswoord van ds. P. West- land werd het programma afgewerkt. Er werden enkele Kerstliederen ge zongen door het Hervormd Gemengd Zangkoor „V.Z.O.S." dat onder leiding stond van de heer Jacs. J. Ridderhof. De beide kinderkoren zongen onder leiding van mej. J. A. Krijger en ds. P. Westland vertelde voor de kinderen een Kerstverhaal, getiteld: „De moe dige baanveger". Achttien inwoners van deze gemeente hebben gisteren een gelukkig» dag gehad. De raad wees hen namelijk een nieuwe woningwetwoning toen en hiermee kwam opnieuw een belangrijke verlichting van de woningnood in Kapelle. Verder werd in deze raadsvergadering ook uitvoerig gesproken over de sanering van „de Krim" in de Ooststraat. De voorzitter, burgemeester H. G. van Suylekom, deelde mede, dat in principe met de eigenaar, de heer A. Wisse Nijsse, overeenstemming was bereikt over de aankoop en afbraak van de betreffende zeven huizen. WONINGWETWONINGEN Bij de toewijzing van de woning wetwoningen, die spoedig klaar zijn, deelde de voorzitter mede dat hierme de de woningnood in Kapelle niet ge heel is opgelost, maar dat toch de erg ste gevallen voorbij zijn. Dit jaar wer den vier en veertig woningwetwonin gen in deze gemeente gebouwd. De laatste achttien werden nu toegewe zen. Drie werden er bestemd voor ge- repatrieerden uit Indonesië. Tien woningen in Kapelle werden toegewezen aan: J. G. de Jager, M. Hoogstrate, J. P. Lepoeter, gerepatri eerde; A. Ruissen, D. Zuidweg, I. de Jager, gerepatrieerde; A. Dommisse en C Tramper. Vier woningen te Biezelinge: Chr. te Winkel, M. C. Nieuwenhuize, P. Tho lenaar en P. Ridderhof; vier woningen te Schore: A. P. Lantsheer, P. Vos, C. Zuidweg en F. van Raayen. De woningen de Warretjes 8 en werden resp. toegewezen aan een ge repatrieerde en de heer Jac. van Wil- legen. De woning nieuwe Kerkplein S te Schore aan J. H. van Koeveringe. De heer de Koeyer (C.H.) toonde zich zeer verheugd over deze verbete ring van de woningpositie in Kapelle en sprak de hoop uit dat de velen die nu nog teleurgesteld moesten worden, in 1958 of zeker in 1959 aan een wo ning geholpen zullen kunnen worden. Bij de aanvang der vergadering deelde de voorzitter mede dat de ge meente een broef aan de N.S. heeft geschreven over de kwestie van het enkele keren niet sluiten van de be waakte spoorwegovergang Kapelle en Biezelinge. Ten behoeve van de verbetering ge deelten Rijksweg (Smokkelhoek)— Biezelinge werden aan de provincie Zeeland verschillende percelen grond verkocht. De verordening op de algemene be graafplaatsen werd gewijzigd. Ook besloot de raad om in het ver volg een recht te heffen voor het storten op de gemeentelijke vuilnis belt. De hoogte van het hiervoor te be talen bedrag zal afhankelijk zijn van. de verrichtte dienst. PREMIES Deze zullen door de gemeente wor den aangekocht voor f 300.per stuk en daarna worden afgebroken. De raad ging in principe akkoord met deze aankoop en ook met het voorstel om nog 18 meter lengte bouwgrond van de heer Wisse-Nijsse aan te kopen in de bocht Ooststraat, Wemeldingseweg. Hierdoor is het mogelijk dat er op deze plaats twee blokken huizen worden gebouwd en wel 1 van 6 en 1 van 4 woningen. Door de twee eerste wonin gen af te breken kan reeds vlug wor den begonnen met de bouw van een blok van 4. Hierdoor kunnen de bewo ners ook op een goede manier worden geholpen. De totale kosten van de aan koop van grond en bestaande wonin gen bedragen rond f 16.000. In een volgende raadsvergadering zal hieromtrent een definitief voor stel komen. Eerst kan dan nog met de bewoners van de af te breken woningen worden gesproken. De raadsleden toonden zich verheugd over deze mogelijkheid tot sanering van deze buurt. De heer A. de Neef vroeg nog om de andere grond aan de Wemeldingseweg, tot aan de Hil- lewerveweg, aan te kopen, waardoor weer een aantal woningen gebouwd kunnen worden. Voorts werden de volgende besluiten genomen: De Gereformeerde Stlchtig voor Kerkelijk Sociale Arbeid wordt een subsidie van f 0.05 per bij de Gerefor meerde Kerk ter plaatse aangesloten inwoner toegekend in de kosten van ge zinsverzorging. Aan het gemeenteper- soneel wordt voor het le halfjaar 1958 een looncompensatle toegekend i.v.m. huurverhoging. Tot lid van het Burger lijk Ammbestuur wordt herbenoemd de heer P. J. Mol. Tot leden van de com missie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd en benoemd de he zen J. P. Israël, C. de Jonge, Johs. Me- Ilo, A. Njjsse Jzn. en A. P. Smallegan- ge. De straatverlichting zal worden uit gebreid met een lantaarn op het kruis punt van de weg naar Ellewoutsdijk met de Weldijk, indien de gemeente El lewoutsdijk bereid is de helft van de hieraan verbonden kosten te dragen. In principe wordt besloten in de toekomst zo nodig, ook andere kruispunten van een lantaarn te voorzien. Vastgesteld worden de le wijziging gewone dienst en de le wijziging van de kapitaal- dienst gemeente-begroting 1958. Daar hierdoor de begroting 1958 niet meer sluitend te maken is, wordt besloten een aanvraag in te dienen tot verhoging van de algemene uitkering uit het ge- meentefands. Kerstavond C.J.VJF. De C. J.VJP. heeft de jaarlijkse Kerst avond gehouden. Deze avond werd voorafgegaan door het bezoeken van de zieken door de kinderen. De zieken in de wijk van ds. Dijckmeester kregen een Kerstgave, terwijl tevens een klei ne liturgie werd afgewerkt. Hierna verzamelden de kinderen zich in het Kerkcentrum dat gezellig versierd was en werd o.l.v. de jeugd leidster mej. Theunissen het Kerstfeest gevierd. Naast de liturgie en de Kerst geschiedenis ondervonden de declama tie van Dineke Lokerse en het Kerst verhaal van Iefka v. d. Wiel veel waar dering. Deze Kerstavond vormde dan ook een waardig slot van de grote bij eenkomsten van dit jaar. T ransformatorhnis je Voor de elektriciteitsvoorziening in de Stromenwijk moet aan de Zand- kreekstraat een transformatorhuisje gebouwd worden. B. en w. stellen in verband hier mee de raad voor, de be nodigde 82 vierk. meter grond voor f 1271,82 over te boeken van het grond- op het elektriciteitsbedrijf. Commissie van Toezicht L.O. B. en w. stellen aan de raad voor, om in verband met periodieke aftre ding van drie en bedanken van twee leden, van de commissie van toezicht lager onderwijs een keuze te doen uit de volgende dubbeltallen: (vak. Ch. J. Bakker) Ch. J. Bakker en J. P. van 't Hoff, (vak. drs. J. Scheltens) mr. J. F. C. van Deinse en A. Kornet, (vak. J. Th M Castenmiller) W Snoeren en P. L. C. M. de Graauw, (vak. mevr. M. C. van Empel-Boddaert) mevr. N. J. Mul- ler-Minnema en mevr M. Sandberg- Hiebendaal, (vak. G. van Bruggen) G. van Bruggen en J. W. den Hollander. Bcstunr Godshuizen In verband met de periodieke aftre ding van de heren S. Caljouw en mr. A. J. van der Weel als bestuurslid van de Godshuizen, stellen b. en w. hen opnieuw candidaat, terwijl als tegen- candidaten genoemd worden de heren drs. M. de Bruijne en mr. J. F. C. van Deinse. Koninklijke onderscheiding voor de heer Van Blitterswijk De heer J. van Blitterswijk is giste ren in de raadszaal van het stadhuis een grootse huldiging ten deel geval len in verband met bet feit, dat hij 40 jaar geleden havenmeester werd van het Sas. In tegenwoordigheid van b. en w. en het personeel van gemeen tewerken betitelde burgemeester W. C. ten Kate hem als een ijverig mens en deelde mede, dat het H.M. de Ko ningin had behaagd hem de ere-me- dalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toe te kennen. De heer J. Oranje, directeur van gemeen tewerken noemde de heer Van Blit terswijk een voorbeeld van plichtsbe trachting en bood hem de draagme- dalje, behorende bij de koninklijke on derscheiding, aan. Dr. Fransen van de Putte dankte de heer Van Blitterswijk voor zijn vele werk voor de vereniging „De Werf" en vertelde hem, dat hij benoemd was tot ere-lid van „De Werf". Verder voerden het woord de heer P. de Vos, namens de afdeling Middel burg van Schuttevaer, ir. J. Minder- houd, namens de directie van de Wil- helminapolder, de heer M. Kroon, technisch hoofdambtenaar van rijks waterstaat en tot slot wethouder Roo- se. De héér Van Blitterswijk, die giste ren ook zijn verjaardag vierde, gaat met ingang van 1 januari a.s. met pen sioen. T af eltenniscompetitie Uitslagen wedstrijden van tafelten- nis-competitie te Goes: Klasse A: Goes IVVZB I 64; As- tra— PZEM 4—6; NS I—PZEM 3—7; NS I—Goes I 2—8. Klasse B: Goes H—PTT 7—3; Goes II—Goes dames 6—4; VVZB II—Goes IU 3—7; Goes H—Goes IH 5—5; PTT Goes dames 46. Klasse C: GemeentewerkenHa ringman II 73; Goes IVHaringman I 28; Haringman IIGoes IV 19; Haringman I—NS II 82; Gemeente werkenGoes IV 73; Haringman II —NS H 7—3. Uitvoerig werd gesproken over do aanvragen om premie voor woning verbetering. De voorzitter deelda mede hoe hiervoor een bedrag van f 1500.op de begroting is uitge trokken. Rijkspremie wordt alleen gegeven indien ook de gemeente medewer king verleend. Op het ogenblik zijn er elf aanvragen voor aanleg van een closet en 2 voor woningverbete ring. Verschillende personen hebben nog informaties ingewonnen. De raad besloot aan de heer J. Kor- stanje een premie voor woningverbe tering en aanleg closet toe te kennen. Een premie voor aanleg van een closet kregen verder de heren A. Paardeko- per, J. E. Smit, A. de Waard, Fa. v. 4, Have, W. Klap, C. Wisse, Joh. de Jon ge, N. Duivewaarde, W. Veerhoek, A. Bruinooge en C. Mallekote. RONDVRAAG Voor de aanvang van de rondvraag deelde de voorzitter nog mede dat op 6 januari begonnen zal worden met het grondwerk voor het bluswater- voorzieningsplan in de v. d. Biltlaan. De heer C. Goud (Schore) zeide dat de mensen op Biezelinge dankbaar zijn dat de bok weg is, maar nu zit een deel der inwoners weer in de stank en wel van de riolering. De voorzitter wees op het nieuwe rioleringsplan dat er altijd nog is. Mevr. Beenakker vroeg naar de wachthuisjes voor de bussen. De voor zitter zei dat hiervoor geen geld is en verder is ook de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente niet genegen om deza te doen plaatsen op het kerkepad. D« heer Tramper vroeg naar de verlich ting in de Warretjes. Dit wacht op een nieuw plan van de PZEM. De heer van Hoorn tenslotte vroeg naar de mogelijkheid tot aansluiting op het elektrisch net. Hierop zei de voorzitter dat .er naar schatting nog 60 70 niet aangesloten percelen zijn. De PZEM is bezig met een tienjarenplan voor deze aansluitingen. Burgelijke Stand Geboren: Anthonie, z.v. A. de Witte en D. P. A. Bruel; Francina C. J„ d.v. P. Wander en D. E. F. van Hese; Jacobus A., z.v. P. J. Hopmans en H. D. Balemans; Maria H., d.v. M. L. de Jong en H. J. Korstanje; Catharina, d.v. J. L. Wisse en W. Janse; Hubrecht F., z.v. K. Waterman en J. van der Hart te Waarde. Gehuwd: J. M, van de Peijl, 26 j. en J. J. van de Klippe, 32 j.; A. Dunning. 30 j. en J. R. Duvekot, 32 j.; H. A. Verbee- men, 26 j. en J. Westveer, 25 j.; A. Nijs- sen, 28 j. en J. Ch. Schrier, 29 j. Overleden: M. Fr. Cooke, 49 j. te Am sterdam; E. C. E. Steenberghe, 80 j., wed. van F. van Wageningen; S. G. Koen, 75 j., e.v. L. A. Gunst; Aminah, 60 j., wed. van L. E. Stadwqk; K. J. de Jonge, 81 j., F. Karelse, 70 j., e.v. Wiskerke, te 's H. Arendskerke; C. P. Huijssoon, 83 j., wed. van A. Louwerse; F. T. C. Verboven 69 j„ wed. van W. J. van der Heijdt; N. Karstanje, 74 j., e.v. J. K. Breas, te Wis- senkerke; J. Sauer, 88 j„ wed. van Jac. Verbeem.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2