Een brief van een meneer Onpraktisch en gevaarlijk DE FEESTDAGEN CHANEL IREENTJE BREEKT HART <=>CeLLere L apjeó voor Let loeL van VAN BIEMEN VOOR DAG EN DAUW NOGMAALS: MANNEN MET LANGE HAREN BEZWAREN Uit de wereld Afkondigingen dooi s de ouderling Zaterdag 21 december 1957 L. 1 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Vorige week een brief ontvangen van een mijnheer, die het niet met mijn schrijven eens was, toen ik met u aan het praten was over „Die goeie ouwe tijd", toen de heren er zo charmant uitzagen met weelderige haardossen, diedoor de kappers geleverd werden. Laat ik allereerst vertellen, dat de heer Den H. mij met alle zacht moedigheid behandelt, wat lang niet altijd het geval is, als iemand het niet met je eens is. Verder begint de heer Den H. met de verontschuldiging, dat het opschrift boven mijn Vrouwenpraatje: „Vroeger was elke heer een krullekop", de oorzaak was, dat hij zomaar pardoes ons „Vrouwen vertrek" binnenstapte. Ja, dat kan ik me begrijpen. Eigenlijk was dit opschrift eenvoudig een uitdaging aan het mannelijk deel der lezers om bij ons in het „damesboudoir" naar binnen te komen. Dat was dus radicaal fout van mij, dat ik dit niet voorzien had. Nu heeft de zetter ook een beetje schuld, want die gebruikte daarvoor letters als koeien. Vanzelfsprekend kan ik dus daarom geen boos gezicht zetten, dat de heer Den H. de Vrouwenrubriek doorwandelde. Dat hij het niet met me eens is, mag bi) mij ook geen wrok zetten, want, Ik neem geen ogenblik aan, dat ieder dezelfde inzichten heb als ik. We zijn en blijven dus ondanks verschil van mening de allerbeste vrienden. Ove rigens zijn krantemensen wel me ningsverschillen gewend. Doch nu moet ik toch eindelijk zeg gen, wat de heer Den H. op die mannelijke krullen tegen heeft. Aller eerst het bezwaar op Bijbelse gron den, dat het voor de man een oneer is om lang haar te dragen. 'Daarover discussiëren we niet, dat spreekt. Verder wijst de briefschrijver op de onpraktische kant van die sierlijke lange krullentooi en ja, toen ben ik toch geschrokken van mijn eigen lichtvaardigheid, want ik zou onze beste mannen dan toch maar aan groot g ivaar, ja aan levensgevaar, blootstellen, als ze op mijn aanraden weer zulke hartveroverende krullen lieten aanmeten. De heer Den H. schrijft: „Verder zou ik u willen wijzen op het onprak tische van uw estheticalecr voor he renhaarmode. In de door u genoemde pruikentijd, waarin het verkeer nog per trekschuit geschiedde, hadden de heren de tijd om zich een dergelijke Toen ik dat las, dacht ik met grote schrik, wat dat had kunnen worden met lang herenhaar in ons krante- bedrijf, waar zetmachines, kleine drukpersen, monsters van drukpersen, snijmachines mannetje aan mannetje staan. Neen, geen lange mannelijke krul len, dat ben ik nu voorgoed met mijn opponent eens. Gelukkig eindigt de brief_ met een punt te noemen, waarover wé* het ook tevoren reeds goed eens waren, .-n.l. dat krullend haar mooi is, al behoeft dit dan niet lang te zijn. Deze laatste zin is weer oorzaak, dat ik ons eerstvolgend Weekend zal moeten verstoppen voor mijn eigen heer en meester, want dit lezend, zal hij spijtig over zijn niet krullende lokken strijken en dat moet ik beslist voorkomen. Zo zie ik, dat ik schrijvend in een Vrouwenrubriek, toch voor de man nen het meest moet oppassen. Intus sen nog even antwoord gevend op de laatste zin in de tegen mij gerichte Ingezonden mededeling (adv.) Ingezonden mededeling (adv.) Uitzending elke zaterdagavond 9.45 uur, over Hllverzum II (298 m.j. Schrijf in elk der tien vak|ez een 1 of 2 of 3. Optellen. Plak dit formulier op ge frankeerde briefkaart met 50 eent extra porto op adreszijde. Inzenden aan: Klaver Vier, Hilversum. Eén oplossing per kaart. Wekelijks prijzen tot eon >n nnn totoio waarde v. minstens IU.UUU.- haardos aan te meten. In het tegen woordige snelverkeer zou zo'n haar dos voor een heer slechts een belem mering vormen. Verder denk, ik nog aan de gevaren (b.v. een draaibank, waar lang haar gemakkelijk door een lopend onderdeel gegrepen wordt). brief, wil ik van harte graag zeggen, dat ik er niet aan denk om het de heer Den H. kwalijk te nemen, dat hij mij schreef, want de zeer goede bedoeling was ondanks verschil van mening, te duidelijk merkbaar. MAJA. Radfo-acHe In samenwerking met en ten bate van St.„Prlns Bernhardfonds",Sh„Het Nederl. Blindenwezen", Ned. Ver. Sociale Zorg voor Minder-Validen „AVO" en St. „Ned. Org. voor Intern. Bijstand". Goed- §ekeurd bij besl. v.d. Min. v. Justitie d.d. 7-8-1957 no. 10261257. „N.C.R.V.-Kalender". - Uitgave Bureau N.C.R.V.-Kalender te Wageningen. Ook dit jaar is de N.C.R.V.-Kalen der iets bijzonders. De technische uit voering is voortreffelijk, waardoor natuurfoto's volkomen tot hun recht komen. BehaJve een foto van de Franse Rivièra zijn alle opnamen in ons land genomen. We zouden het aardiger ge vonden hebben, als ook die éne plaat nog Nederlands geweest was. In de zomermaanden krijgen we in talloze foldertjes genoeg kleurrijke platen van de Middellandse Zee te zien. Bij een drietal maanden is het calendarium op zwarte ondergrond gedrukt, wat o.i. te somber is. Doch verder alle lof, ook voor wat op de achterzijde der bladen te lezen staat. Aantrekkelijk voor ons in Zeeland ls, dat ons gewest in deze kalender acte de présence geeft met een prach tige foto van Veere. Ge kunt het er op wagen deze ka lender te kopen, want met pleizier zult ge telkens een maand lang naar de platen kijken. Helaas is deze kalender uitverkocht. Met ingang van 1 januari a.s. is be noemd tot ingenieur van de rijkswa terstaat in vaste dienst ir. C. A. Aan- genendt te Middelburg. Ingezonden mededeling (adv.) VOOR PARFUMS VAN PARFUMERIE GOES WE BEHOEVEN NIET MEER te klagen, dat we alleen staan in onze huishoudelijke beslommerin gen. Vooral in deze dagen niet, want ik kreeg van twee kanten 'n vouwblaadje toegezonden om aan onze lezeressen door te geven, waarin ons hulp geboden wordt in de komende drukke dagen, om 't onze huisgenoten, wat hun magen betreft, naar de zin te maken. De „Stichting Nederlands Zuivelbu- reau" gaf het recept van enkele maal tijden, die vlug zijn klaar te maken, waarvan we de dagen voor de feest dagen gemak kunnen hebben, want zodoende krijgen we de tijd vrij voor onze andere voorzorgen. Hier komen de recepten: Recept: Prei met kaassaus. 1% kg prei, 10 gram boter, 25 gram bloem, 50 g geraspte kaas, zout. De prei schoonmaken, wassen en in plm. 2 cm lange stukken snijden. Nu met weinig water in ongeveer 20 mi nuten gaarkoken. Op een vergiet laten uitlekken en het uitgelekte kookvocht binden met wat aangemengde bloem, door het sausje wat boter roeren en, van het vuur af, geraspte kaas. De saus over de prei gieten. Recept: Gebakken beschuit met stoofperen. Vier beschuiten, boter, 1 a 1% pond (500 a 750 g) stoofperen, 3 dl water, 50 g suiker, pijpkaneel, aard appelmeel. De peren schillen, in vieren snijden en met water, suiker en kaneel gaar koken (minstens 1 uur). Is er een restje bessensap, dan kan dit toege voegd worden om de kleur beter te maken. Het overgebleven vocht bij- binden met wat aangemengd aard appelmeel. Kort voor het opdienen de beschui ten in een koekepan in boter bros en lichtbruin bakken. De beschuiten in een glazen schaal schikken en erop de koud geworden perencompote gie ten. Ook is het aardig dat gerecht op te doen in 1-persoons schaaltjes. Het „Voorlichtingsbureau voor de Voeding" helpt ons weer aan lekkere hapjes voor de feestdagen zelf. Ze zijn niet moeilijk klaar te maken, zijn be slist lekker enals men het zV.i bereidt is alles veel goedkoper. Als dit alles is klaargemaakt kunt u met een gerust hart net eigen volkjj en een stuk of wat gasten verwachten. Kerstgebakjes (plm. 16 stuks). 200 g (2 kopjes) bloem, 150 g boter, of margarine, 90 g (bijna - kopje) basterdsuiker, zout; poedersuiker, jam, een stuk sucade en rode pilletjes of rood musketzaad. De bloem, de boter of margarine, zout en de gezeefde basterdsuiker in een kom doen. De boter of margarine met een mes klein snijden. De ingre diënten met een koele hand tot een gelijkmatig deeg kneden. Zandtaart vormpjes inboteren en met bloem be stuiven. Het deeg in de vormpjes drukken, zodat deze voor plm. twee derde deel gevuld worden. De vorm pjes in een matig warme oven met onderwarmte plaatsen. De taartjes in plm. VA uur gaar laten worden en liefst op een treefje laten afkoelen. De poedersuiker over de taartjes ze ven .De sucade in gelijkmatig dikke plakjes snijden. De sucadeplakjes in de vorm van hulstblaadjes of denne- boompjes snijden, met een weinig jam bestrijken en op de taartjes plakken. Voor versiering nog enkele rode pil letjes of musketzaad aanbrengen. Bij voorkeur voor garnering, glan zende sucadeschil gebruiken. Kerststerren (6 personen). 1 liter melk, 50 g VA kopje gries- meel, 80 g kopje) suiker, 50 g (10 eetlepels) maïzena, 1 eiwit, zout; enkele geconfijte kersjes, VA dl (1 50 g VA kopje) )suiker, 12 g VA eet lepel) aardappelmeel. Het griesmeel met de suiker en wat zout vermengen. De melk aan de kook brengen op een klein deel na. Onder roeren het griesmeel in de melk strooien. De massa 5 minuten laten doorkoken. De maizena met de ach tergehouden melk aanmengen en on der roeren bij de puddingmassa gie ten. De pudding nog even aan de kook brengen. Het eiwit stijf slaan en bij gedeelten tegelijk voorzichtig door de pudding scheppen. De massa overdoen in een paar met water omgespoelde platte borden of een braadslede tot een hoogte van 1 a lü cm. De pud ding koud laten worden en keren. Met een stervormige koeksteker of borstplaatvox-m sterretjes uit de pud ding steken. Op elk sterretje in het midden een half geconfijt rood kersje leggen. Op het laatst wat bessensap- saus om de sterren gieten. De rest van de saus erbij presenteren. Bessesapsaus. Het aardappelmeel met wat water aanmengen. De rest van het water met het bessesap en de suiker aan de kook brengen. Onder roeren het vocht binden. De saus koud laten worden en in een glazen schaaltje gieten. Kerstpudding (6 personen). liter koude gekookte of flessen- melk, 1 slagroom, blikje manda rijntjes, 50 g (5 eetlepels) suiker, 18 g (10 blaadjes) witte gelatine, 1 citroen, zout. De gelatine plm. 15 minuten weken in ruim koud water. Een weinig melk heet laten worden en van het vuur af de suiker, wat zout en de uitgekne pen gelatine erbij voegen. De massa doorroeren tot de suiker en de gela tine opgelost zijn. De rest van de melk Beste neven en nichtjes, In de krant van a.s. dinsdag ons Kerstnummer vinden jullie een mooie tekening, die jullie moeten kleu ren. Prachtige prijzen liggen al op jul lie te wachten. Vandaag wil ik echter graag de briefschrijvers beantwoorden. Het Jagertje te Serooskerke. Met bewondering je brief gelezen, want dat is de moeite waord, als je snipver kouden in bed ligt om dan nog e.en epistel te schrijven. Wat heb jij veel van Sint gekregen. Eigenlijk was het een klein dierentuintje. Ben je alweer zover beter dat je aan het borduren bent gegaan van het schortje? Je schreef me wel, wat je moest koken, maar. er stond niet bij hoe het afliep. Niets aangebrand. Ik zou ook vast een beetje bibberen als ik, net als je vriendin voor de leraressen zou moeten koken, want dat zijn dames, die verstand van het vak hebben. Ik hoop, dat je gauw weer beter was Madeliefje te Serooskerke. Vorige week heb ik eens zuchtend gezegd: „Je kunt wel zien dat het winter is, want dan bloeien er geen madeliefjes, omdat jij zo lang wegbleef, maar nu kom je gelukkig weer „met je kopje boven de grond". Ik kan me wel in denken, dat poes niet verblijd was, toen je haar zo netjes in de kleren stak. Zelf heb ik het vroeger dikwijls onze hond gedaan, maar die liet het geduldig toe, maardan vond die kleine rakker, dat ik dan maar moest goedkeuren dat hij in het popenledi kant ging liggen slapen, waar zulke lekkere zachte kussens waren, ja, dat was een uitgeslapen rakkertje hoor, waaraan ik nog vaak terugdenk. Boerinnetje te Domburg. O, nichtje wat jammer, dat ik niet wat dichterbij woon, want anders kwam ik met ple- erbij gieten. De mandarijnen laten uitlekken en halveren op een paar na, die voor de garnering dienèn. De ci troen uitpersen en met het manda- rijnenvocht bij de melk schenken. De room met een lepel suiker stijf kloppen. Iets room achterhouden voor garnering. Het melkmengsel voorzich tig door de room roeren. De gesneden mandarijntjes toevoegen. De pudding massa, als ze drillig begint te worden, nog even omscheppen en in een met olie ingevette puddingvorm overdoen. De pudding keren als ze stijf ge worden is. De pudding garneren met manda rijntjes en slagroom. zier eens van al die heerlijkheden, die jij kookt proeven. Precies wat ik graag lust. Ik vind je knap,' dat je al zovéél lekkers kunt maken. Doe je het thuis ook al eens? In mijn tuin is het ook treurig gesteld hoor. Die paar dagen vorst vermoordden in één slag de laatste bloemen. Ik heb een brei werkje onderhanden. 5^ De vrouw in de gemeente De Reformierte Bund in Duits- ^la.ntl vergaderde kort geleden te f Detmold. (Deze organisatie is niet te vergelijken met de Gereformeer- ^dc Bond in Nederland. Tot de i ,Bund" behoren de landskerk van Lippe-Detmold, de reformierte Kir- 5^ehen in Noordwest-Duitsland en de t verspreide reformierte Gemeinden in Duitsland). Tjï Op deze vergadering zag men i voor het eerst vrouwelijke deel- neemsters, namelijk afgevaardigden y^van het vrouwenwerk in de refor- raieiTe Kirchen Zij verzochten het moderamen gen rapport te doen sa- 5^menstellen over de plaats van de i vrouw in de gemeente. Ook dron- 1 gen zij er op aan, dat men in de 5~|gemeenten meer dan tot dusver i vrouwen zal verkiezen in de leiding 'der kerken Juist met het oog op j^de veranderde positie van de vrouw in het openbare leven achtten zij _Lhet gewenst, dat de kerk niet ach- T^terblijven zou met het inschakelen van vrouwen. De Amerikaanse tijdschriften „Con fidential" en „Whisper" zijn te Los Angeles schuldig bevonden aan de ver spreiding van zedenkwelsende verha len en elk veroordeeld tot een boete van 5000 dollar. ROESTVLEK De jurk is vermoedelijk niet kleur en wasecht, schrijft u. Laat u dan die roestvlek maar zitten, want het middel zou erger zijn dan de kwaal, De vlek is niet te verwijderen zon der grotere schade aan te richten, WAARSCHUWING In de kranten zijn berichten versche nen, waarin mededeling is gedaan van de verhoging van de bijdragen bij woningsplitsing, wanneer men vrijwillig voorzieningen treft waar door samenwoning mogelijk wordt of kan worden voortgezet. Dat laat ste is een mogelijkheid, die wel eens over het hoofd wordt gezien. Het gaat dus om bijvoorbeeld noodkeu kens of extra toiletten. Nu krijgen wij brieven, waarin ons om nadere inlichtingen wordt gevraagd, omdat men van deze regeling gebruik wil maken. Men vergeet echter vaak één ding en daar willen wij, om moeilijkheden te voorkomen, eens op wijzen. U moogt ineen huurhuis geen verbouwingen aanbrengen zonder toestemming van de eigenaar. Dit is zeer belangrijk. Bewoont u dus een huurhuis ên wilt u gaan verande ren, vraag dan eerst de eigenaar om zijn toestemming. Een tweede punt is: wanneer de eigenaar een verhuurd pand op deze wijze wil Ingezonden mededeling (adv.) kopje bessesap, VA dl (1 kopje water, zende snoet vertoont. Ik DE DAG BEGINT MET EEN DRAMA. Ten minste de schooldag, dat zeg ik er haastig bij, want anders zoudt u kunnen denken, dat ik met mijn hospita aan het bakkeleien ben geweest. Dat zal eenvoudig nooit gebeuren, want ik vermoed, dat daarnooit reden toe zal zijn en alsals het nog eens nodig mocht blijken, dan laat ik verstek gaan, want ze is het dubbele van mijn gewicht, daar kan ik dus toch niet tegen op. Het is dus in school, dat ik een triest gebeuren meemaak, dat mijn gemoed vol schiet. Zou dat bij u ook niet het geval zijn, als in uw tegenwoordig heid een eerzaam jongmens een lelijke blauwe scheen opliep? Ik kan daar dan ook niet tegen. Gebeurtenissen en schaduwen Ze zeggen wel eens: grote gebeurtenissen werpen hun schaduwen vooruit. Bij mij is dat nimmer het geval. Ik word er altijd door overrompeld. Zo ook van morgen. Het klinkt onwaar schijnlijk voor deze tijd des jaars, maar ik ben onwe zenlijk vroeg in school, om dat ik nog wat te werken heb voor de bende me zal overvallen. Na een korte, doch interessante morgen- sprake met Je baas over het weer, verdwijn ik naar mijn lokaal, trek knus de tafel naast de kachel, en werk Op het plein komen na eni ge tijd lichte geruchten. Niets deert me. Ik werk, tot de deur opengaat en daar zie ik Dirk van Harten in de kier, waarin hij zijn blo- hoef heus niet verder te kijken om te weten, dat on ze prinsesselijke Ireentje vlak achter hem zal staan. Dirk kondigt aan, dat hij twee mooie rooie appels voor me heeft. Nu, dat ge schenk zal ik in alle vrij moedigheid aanvaarden, want vader Van Harten heeft een grote bogerd. Ik hoef slechts te knikken en Dirk met Ireentje staan bij mijn tafel. Het zijn twee prachtige appels. Dirk drukt zijn vinger op de ene en zegt: „Die is van mien va der", en dan op de andere, die van zijn moeder blijkt te zijn. Ik geloof het direct, hoewel het mij een raad sel is, hoe hij appels, als een tweeling uit elkaar weet te houden. Dirk, een echte stoere knaap, woont 'n minuut of zeven fietsen bij het dorp vandaan. Hoewel nog jong, manoeuvreert hij met zijn fiets als een han delsreiziger met zijn auto. Op de weg naar school, komt hij langs het huisje van 'Ireentje, die hij bijna altijd „oppikt", zodat deze jonge dame zonder veel moeite, achter de brede rug van Dirk, naar school kan komen. Als ik de appels bewon derd heb, en dank gebracht aan de milde gever en geef ster, zeg ik tegen Ireentje, dat het wel erg koud was voor haar, want haar op standige wipneus ziet vuur rood. „Jaet", zegt de kleine meid, waarop Dirk verwij tend naar haar kijkt en dan tegen mij zegt: „Ze zat ach ter mien rug", en blijkbaar acht hij dat bescherming genoeg. Ireentje steekt me haar knuistjes toe om te laten voelen, dat die óók koud zijn. Vermoedelijk heeft Dirk nu het gevoel, dat hij verantwoordelijk is en wat doen moet. Nu, hij dóét ook inderdaad iets, want kordaat, kortaange bonden, zegt hij: „Ik ga, as- se we groot binne, met Ireentje trouwe". Juffrouw verbluft, Ireen tje verbluft. „Ikke gae met Jeep trou we, dan mag ik lekker in de winkel hellepe". Ze besluit haar woorden met een overtuigende knik. De zaak is bij haar vast besloten. Verbijsterd Dirk is niet alleen ver bluft, doch verbijsterd. Hij kijkt intens verbaasd naar Ireentje, zegt dan: „Jie ben gek", en keert ons de rug toe, om snel naar buiten te gaan. Maar dat miserabele jonge vrouwmens zegt blijmoedig: „Ze 'ebbe zukke lekkere snoepies~bie Jaep in de win kel", en gul belooft ze, dat ik er ook van krijgen zal. Als ik even zwaar en diep denk om die bij voorbaat te weigeren, omdat ik geen zuurtje door de keel zal kunnen krijgen, denkend aan onze trouwe Dirk, wordt ons gesprek onder broken, door Lies uit de ierde, die me meldt, dat haar zusje griep heeft. Ireentje, dat vlindertje, heeft geen tijd meer voor me en ze verdwijnt met Lies. Om twaalf uur kijk ik eéns door de ruiten, wat er gebeuren zal. Ireentje klimt onvervaard achter op Dirk's fiets en weg trapt de jongeling met het gebroken hart. Hij kan nog stevig trappen ook. Wonderlijk. Of zou hij, on danks alles, nog moed hou den? Ik durf bij Jaap geen na vraag te doen, maar ik zou wel eens willen weten, hoe hij tegenover deze gewich tige zaak staat. Doch Ireentje lijkt mij 'n harteloos wicht. Mijn hart gaat in mededogen naar de afgewezen vrijer heen. Toch heeft hij zijn som men best gemaakt vanmor gen. Ach ja, werken is een goed medicijn voor een ver drietig bestaan. laten veranderen kan dit alleen met toestemming van de huurder. Wij kregen een brief van een huur der hierover. Hem werd door de eigenaar gevraagd, om enkele ka mers beschikbaar te stellen voor de zoon van de eigenaar en te laten veranderen, wat nodig is, in ver band met bovenstaande regeling. Het was eigenlijk geen vragen, maar meer sommeren. Verleent de huurder zijn medewerking niet, dan kan de eigenaar deze voorzieningen niét laten treffen. DE LAP STOF Een lezeres kocht een lap stof voor een jurk. Eenmaal aan het knippen, bleek, dat de stof kleurafwijkingen vertoonde en ze vraagt nu of een eis tot vergoeding mogelijk is. Naar onze mening niet. Lezeres zag of kon zien, wat ze kocht en van een verborgen gebrek is dus geen sprake. Indien ze wat zorg vuldiger was nagegaan wat ze kocht, zou de fout tijdig, dus vóór de koop zijn ontdekt. RUILEN De winkelier, lezeres, is niet ver plicht iets te ruilen. U zult dus, nu hij dit weigert, genoegen moeten nemen met dat, wat de Sint u gaf, ook nu hij zich kennelijk heeft ver gist. Een andere vraag is, of deze winkelier een juiste service geeft. Maar die vraag moet hij beant woorden. RISICO Wij kochten in een winkel een voor werp, bedoeld als Sinterklaas-ge schenk en betaalden contant. Wy vroegen de firma voor verzending te zorgen, hetgeen deze deed. Maar het kwam stuk aan. Nu wil de fir ma het alleen voor onze rekening herstellen. Dat kan kloppen Van het ogenblik af, dat de koop tot stand kwam, is het gekochte voor risico van de koper, tenzij anders is overgeko men. Dat laatste deed zich niet voor, zodat de verkoper het risico van transport niet droeg. Dat risico was voor de eigenaar, dus de koper. Al leen wanneer men de verkoper on zorgvuldigheid, by voorbeeld onvol doende verpakking kon ten laste leggen, zou op die grond schade vergoeding kunnen worden geëist, doch in dit geval is hiervan geen sprake. GARANTIE Ja, met garantie kunnen velen het toch niet erg eens worden. Hetgeen overigens te begrijpen is. In dit geval gaat het om een nieuwe fiets met garantie, waarvan een frame brak. De handelaar stuurde de fiets na vervanging van het frame terug met een rekening. Hij eist nu dat de koper betaalt: montage en de montage en verzending van en naar de fabriek van het frame. Is dat nu garantie? Ja, toch klopt dit. Men garandeer de het frame en u krijgt 'n nieuw frame. Wat de winkelier betreft braken alle frames van nieuwe fietsen, want hij verdient er tel kens weer montage- en demontage- kosten aan. U ziet dit feit telkens weer, ook bij andere dingen dan rijwielen. Zelfs bij een horloge maakten we dit onlangs mee. Daar om herhalen wij onze slagzin nog maar eens: garantie strekt niet ver der dan de coulance van de ver koper. De Hervormde wijkgemeente 1 Vredeskerk te Schiedam wil de aa nkondigingen op de zondagmorgen waardevoller en levendiger maken. Eén van de dienstdoende ouder lingen zal vóór het begin van de dienst bekend maken welke hu we glijken er gesloten zijn, wie er ge storven is; ook binnengekomen 5^ attestaties en „doopkinderen" wor- den op deze manier meegedeeld. A5

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5