SPECIALE ttecemo&i'- qbhbiewng Dora van deV©n ^J^rió L KABOUTERS alabastine Parker in PERSIANER NERTZ - BISAM een active persoon alabastine, het wondermiddel 1© waardevolle Parker "51" vulpennen ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina Speciaalhuis in Pellerijen enz. Bontmantels tegen zeer aantrekkelijke B prijzen en onder volledige garantie TERNEUZEN Dienstmeisjes EEN TYPISTE maakt het ruwe hout oppervlak glad! Herziening uitbreidings* plan in Vrouwenpolder Geschiedenis ener martelaarskerk Totale nettopot bedraagt thans: Proficiat voor twee winnaars! voor inzenders met één fout met Gold-filled dop KIJKEN GELD" No. 10 s r 1 1! ui ii v! A 1 B i s C I D E 1 F 1 G I H i 1 J Raad Waarde Werkloosheid in december DOOR DE WERELD Heden nam de Here tot zich, na een langdurig lijden, in Zijn eeuwige heer lijkheid, onze ge liefde Zuster, Be huwdzuster en Tan te Mejuffrouw MAATJE SCHEELE in de leeftijd van ruim 64 jaar. Openb. 21 3 en 4. Fam. SCHEELE. Schoondijke, 17 december 1957. Condoleantie-adres: Willemsweg 31. De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 21 dec. a.s. op de A1 gemene Be graafplaats te Schoondijke des nam. 3 uur. Aan allen die belang stelling hebben getoond voor of op onze huwe lijksdag onze oprechte dank. A. P. de Visser. P. de Visser Coppoolse. Vrouwenpolder, dec. 1957 GEMEENTE VEERE Het hoofd van het ge meentebestuur van Vee- re brengt ter openbare kennis, dat van 20 de cember 1957 t/m 16 ja nuari 1958 ter gemeente secretarie voor efen ieder ter inzage ligt het ont werp van een wijziging van het plan, regelende de aard der bebouwing en het gebruik der gron den, gelegen binnen de bebouwde kom, als be doeld in artikel 43 der Woningwet. Belanghebbenden kunnen vóór 17 januari 1958 be zwaren tegen het ont werp indienen bij de Raad. Veere, 17 december 1957. Het hoofd van het gemeentebestuur, voornoemd, I. F. den Beer Poortugael UITBREIDINGSPLAN KRABBENDIJKE Het hoofd van het ge meentebestuur van Krab- bendijke maakt bekend, dat vanaf 23 december 1957 tot 21 januari 1958 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp van het plan van uitbreiding in onderdelen „Centrum" n „West", alsmede een ontwerp van de daarbij behorende bebouwings voorschriften. Gedurende bovenge noemde ermijn kunnen belanghebbenden bezwa ren indienen bij de ge meenteraad. Krabbendijke, 20 dec. '57 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, L. CNOSSEN. Gevraagd 1 a 2 kamers voor 1 of meerdere da gen per week van 9 tot 5 uur in centrum van Goes. Speciaal dinsdag?. Br. onder no. A 5064 bur. van dit blad te Goes Telefonisch aangesloten onder no. K 1180-3641 B. M. WEEGBRUGGEN, Loskade, Middelburg Coöp. Boerenleenbank Zoutelande Op Oudejaarsdag wordt te Zoutelande en Melis- kerke GEEN ZITTING GEHOUDEN Tilburg Heuvelstraat 44 Tel. 23900 Breda Eindstraat 14 Tel. 31086 Het „ZEEUWSCH DABLAD" vraagt voor het bezorgen van dit blad in TERNEUZEN Spoedige aanmelding aan directie „Zeeuwsch Dag blad", Lange Vorststraat 90, Goes De ANNA KLINIEK voor ORTHOPAEDIE, Mezenstraat 2 te Leiden, vraagt voor spoedige indiensttreding, enige In- of uitwonend Sollicitaties te richten aan de Adj.-Directrice VAKSCHOOL VOOR MEISJES TE GOES Tegen 1 februari 1958 gevraagd Salaris volgens Rijksregeling Schriftelijke sollicitaties vóór 1 januari 1958 bij de directrice van de Vakschool, Wijngaardstr. 3 TE KOOP: Stamboekmerrie, 9 jaar oud, geschikt om alleen te werken. J. Francke, Grijps- kerkseweg 12, Oostkapelle. Uitneembaar betonnen schuurtje (3x4,5). Te be zichtigen: Noordstraat 28, Westkapelle. Joh. de Vis ser, „Waterwijk", Domburg Net dagmeisje. Mol, Dorpsstraat 49, 's-Graven- polder. Een kalfvaars, rekening december. J. Marinissen Zoon, Noordweg 139, Mid delburg. PERSONEEL GEVR.: Tegen 1 maart of 1 mei een vaste arbeider of trac torchauffeur. Woning voor zien van gas, waterl. en elektr. beschikbaar. J. L. de Jager, In den Bongerd, Kapelle. DIVERSEN: Trouw- en verlovings ringen met levenslange schriftelijke garantie. D. Lievense, L. Vorststr. 87, Goes. Tel. 3280. Van een kalenderplaat maken wij voor u een fraaie wandversiering. Den Boer, Lange Vorststr, 110, Goes en Nieuwediepstr. 36, Terneuzen. Wasmachinefabriek heeft snelwasmachines met lichte emaillebeschadiging gloed nieuw met garantie f 145,-. Langzaamwassers f 259, Centrifuges f 150,Desge wenst afbetaling. Depót: Nieuwstraat 28, Terneuzen. Witte verpleegsterschor- ten 2 kanten draagbaar, maat 38 tot 54 f4,49. De Goedkope Simon, Klokstr., Goes. Leuke witte Serveer- schorten met kant enz. f 2,69 tot f 3,59 bij De Goed kope Simon, Klokstraat, Goes. Voor de Kerst, witte ta fellakens f4,95, echte Jorso kwaliteit f7,95. De Goed kope Simon, Klokstraat, Goes. Gratis boekje. „Waar wetenschap en natuur el kaar ontmoeten". Zend een briefkaart met naam en adres aan: Postbus 27, Hil versum. Wij leiden op voor het rijbewijs personenauto, scooter, motor, vrachtauto en bus. Autorijschool dipL door de F.N.O.P., Jasperse. Erkend en ge- Koudekerke, tel. 01185-343.. a> Wafelijzers, Poffertjes pannen, Koekepannen, Braadpannen, Wonderbak- pannen, Bakovens, Bak vormen, Frituurpannen. F. J. van Aartsen, Potten- marlct, Middelburg. U kunt naden, barsten en poriën in het hout opvullen en dichtstoppen, met ALABASTINE. Het houtoppervlak wordt dan niet alleen vlak maar ook mooi glad; naden van tussenverbindingen, ook bij board, kunnen op deze wijze eveneens worden weggewerkt. ALABASTINE, voor 1001 karweitjes In Uw huis, koopt U bij Uw drogist, ijzerhandelaar o( veriwinkel "ALABASTINE HOLLAND leidsegracht 6 Amsterdam Ook In verpakking van 454 gram verkrijgbaar A I 1.20 In de onder voorzitterschap van bur gemeester A. de Kam gehouden verga dering van de raad werd besloten om voor het winterseizoen 1957-1958 aan de houders van een vergunning tot het plaatsen van een kampeerhut, een tijdelijke vergunning te verlenen voor het tijdvak 1 november 195731 okt. 1958 om deze kampeerhutten te laten staan. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur om aan de eigenaren van deze kampeerhutten een perma nente verblijfplaats aan te wijzen in het nieuwe uitbreidingsplan. De Algemene Politieverordening werd gewijzigd in dier voege dat het sluitingsuur voor café's e.d. in het ver volg gesteld wordt op des avonds 11 u. Op zijn verzoek werd aan de heer M. van der Sluijs, arts te Yeere, met ingang van 1 januari 1958, eervol ont slag verleend als gemeente-geneesheer en gemeentelijke lijkschouwer. Als zijn opvolger in beide functies werd be noemd de heer J. W. Oosterhoff even eens arts te Veere. In verband met de toenemende ontwikkeling als badplaats en de ge volgen van de uitvoering van het drie-eilandenplan en het delta-plan werd besloten om een algehele her ziening van het uitbreidingsplan voor te bereiden. Tevens werd voor enkele dringen de aangelegenheden besloten over te gaan tot een particiële wijziging van het uitbreidingsplan. Het ontwerpen van deze plannen werd opgedragen aan de heer P. J. 't Hooft, stede- bouwkundige te Goes. Vervolgens werd behandeld de ge meentebegroting voor het jaar 1958. Het college van b. en w. heeft bij de aanbieding van deze begroting uit gesproken, dat deze van een sobere op zet is en gezien moet worden in het licht van de huidige economische en financiële positie van ons land. In deze begroting komt vooral naar voren de hoge kapitaalslasten voor de in de laatste jaren uitgevoerde wer ken. In verband met de moeilijkheden in de kapitaalsvoorziening werden geen nieuwe kapitaalsuitgaven geraamd, hoewel er nog diverse objecten zijn die in de nabije toekomst verwezen lijkt zullen moeten worden. In de algemene beschouwing van de heer Janse kwam sterk naar, voren 't sterke financiële verantwoordelijk heidsbesef, dat aan deze begroting ten grondslag ligt. Bij de artikeisgewijze behandeling, waaraan door alle raadsleden werd deelgenomeh werden o.a. de navolgen de punten onder de loep genomen. Het onderhoud van de rioolwaterzui veringsinstallatie; onderhoud van de begraafplaatsen; bijdrage aan het weg schap Walcheren, voor onderhoud van de wegen; exploitatie van het zomer woningenterrein; uitgaven voor JÏgel- name aan de Stichting Zeeuwse mu ziekschool. Verder werd van gedachten gewis seld over de bouw van woningwetwo ningen. Er werd gevreesd dat de klei ne gemeenten bij een nieuwe regeling wederom in de hoek gedrukt zullen worden. In de rondvraag wordt de aandacht gevestigd op de noodzaak tot een ver betering van het brandweerwezen op Gapinge. De geschiedenis der Franse Hugenoten, verhaald door Prof. Chambon In sterke hand f2.90 Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. GOES f 21.379.- Nettopot van de vorige week bedroeg f 10,OH,61; deze week f 11.366,70; totaal f 21.379.S1. Deze week zijn er twee winnaars, die tezamen een formidabele prijzenpot delen van f 14.965,66 (70°/o van f 21.379,51). Hun puzzelijver werd met dit schitterende resultaat dubbel en dwars beloond. Van harte gelukgewenst! De winnaars zijn: L. A. Servaas-Martens, Diederichslaan 11, Driebergen M. van Welsum, Wijnstraat 111, Dordrecht 76 ÉÉN-FOUTERS! Er werden 76 Inzendingen met één fout ontvangen. Nog beschik baar aan R.UTON-R.X stofzuigers... 34 stuks 1 In 'n onderlinge kijkpuzzelstrijd zal thans worden uitgemaakt wie van de 74 puzzelaars voor deze prachtige stofzuigerprijs In aanmerking komen. De mededingers hebben inmiddels per expressebrlef nadere in structies ontvangen. ~k in 9 wedstrijden is een totaalbedrag van f 81.330,66 aan de liefdadige Instellingen uitgekeerd. (Financieel beleid, ook vaststelling van prijzenpot, onder accountantscontrole.) Cplossing: 1-3-1-1 - 2-1-2-2-1-2 Dit keer een bijzonder aantrekkelijke verrassing voor de één-fouters! Liefst 16 kostbare Parker "51" pennen met Gold-filled dop wachten op 16 geluk kige winnaars. Winkelprijs f 93,50. De Parker "51" schenkt schrijf genot voor het leven l MOTIVERING: A. Wij zien de jongedame duidelijk lachen, maar of haar gebit volkomen gaaf is kan men zo niet zien. Alleen lach is du- goed. (1). 8. Aanduiden door omschrijving kenbaar maken. Kennisgeven mededelen en bekendmaken. Beide woorden zijn volkomen van toepassing. (3) C. Wij zien dat de boerderij door het hemelvuur is getroffen of geraakt, maar geraakt verdient een voorkeur omdat dit ook betrekking heeft op het feit dat de hofstede in brand is geraakt. (1). D. Het plaatje toont een complete knot. Streng it minder goed omdat een knot katoen uit 7 strengen bestaat, f1). E. Een straal is een door één nauwe opening heen- De gezellig geïllustreerde kijkpuzzel met... aantrekkelijke prijzenpot en... extra verrassing voor inzenders met één fout! gedreven stroom van een vloeistof. Het bij de oor sprong direct in meerdere bundels uiteenvallen van de stroom wijst duidelijk op de aanwezigheid van meerdere openingen. Daarom is dus alleen de be naming fontein hier juist. (2). F. Dit is de karakteristieke uitbeelding van koord dansen. Balanceren is door zijn algemeenheid hier minder goed. (1). G. Bij het maken van toto's en filmopnamen spreekt men alleen van belichting. (2). H. De parapluie biedt gedeeltelijk beschutting tegen de regen. Bescherming is meer van toepassing op het vrijwaren van bewuste gevaren en dus niet op •en onschuldig regenbuitje. (2). I. Het plaatje toont het in steno Groote geschreven woord: kruffen. (1). J. Dat de man kolen opgooli staat vast. Bijvullen is onzeker. De haard kan ook pas aangemaakt zijn. (2). 1. lucht 2. wolken 1. vuur 2. brand 1. kiezen 2. draaien 1. toorn 2. ergernis plezier blijdschap 1. sloven 2. zwoegen f. picnic 2. kampeervreugde 1heildronk 2. wens 1. overwerk 1. aanhalingsteken 2. nonchalance 2. twee komma's VOORWAARDEN TOT DEELNEMING 1. Begin met plaatje A te bekijken. Er staan twee woorden onder. Vindt U dat het eerste woord het best past bij de afbeelding? Vul dan cijfer 1 in achter de A in kolom I van de oplossingsstrook. Hebt U voorkeur voor het tweede woord, dan schrijft U 2 in plaats van 1. Acht U beide woorden even toepasselijk... dan 3. Doe hetzelfde met de andere plaatjes. Is kolom I geheel ingevuld, dan is er een oplossing gereed. Daarna kunt U - als U wilt - de tweede, derde en vierde kolom invullen. 2. Vul zoveel kolommen in als U wilt, maar volledig en zonder veranderingen of onduidelijkheden (geen Romeinse cijfer»), 3. Oplossingen inzenden uitsluitend per briefkaart, beplakt met niet meer dan 1 oplossingsstrook (5 kolommen), uit deze adver tentie geknipt of nagetekend op de briefkaart. Iedere deelnemer kan zoveel briefkaarten inzenden als hij wil. k. Behalve de normale frankering voor elke ingevulde kolom 25 cent aan geldige postzegels plakken. Maximaal dus f 1.- per brief kaart extra plakken. 5. Personeel van het Prijsvraag Service Bureau Laurens A. Daane. alsmede hun gezinsleden zijn van deelneming uitgesloten. 6. Er wordt geen verantwoording genomen voor geheel of gedeel telijk zoekgeraakte poststukken, noch voor poststukken, die, door welke oorzaak dan ook, na sluitingstijd binnenkomen. Aan getekende inzendingen worden niet geaccepteerd. Alleen door de P.T.T. gestempelde briefkaarten zijn geldig. 7. Inzendingen, die niet aan de voorwaarden voldoen, zijn ongel dig. De ingezonden postzegels komen ten goede aan de pot. 8. De pot bestaat uit de tegenwaarde van de door de P.T.T. ontvangen postzegels, verminderd met publicatiekosten en 17% Si i.v.m. adm., controle, notaris, verzekering en O.B. 70% van de ■■■■••■■«••■mi pot wordt uitgekeerd aan de deelnemer, wiens oplossing overeen I l/u/ai'fip HAP l/nlnm stemt met de door het Prijsvraag Service Bureau bij notaris 5 KWallJc pci KUlUïll Mr. F. A. de Gelder te Amsterdam gedeponeerde oplossing. I C 1/nlsimnriAn I 30% van de pot komt ten goede aan de in de linkerbenedenhoek g l ROIOIIIIÏICII I -1 van deze advertentie genoemde instellingen. Zijn er meer juist o.Kolommen Invult Sde kolom gratis ingevulde kolommen, dan wordt op elke zodanige kolom een A. I' gelijk deel van de 70% van de pot uitgekeerd. Wanneer geen C juist Ingevulde kolom is ontvangen, wordt de 70% van de pot gevoegd bij de prijzenpot van de volgende puzzel. 9. Voor een onduidelijke of onjuiste opgave door misdrukken in deze advertentie wordt geen aansprakelijkheid aanvaard. 10. Het Prijsvraag Service Bureau bepaalt in hoe- verrede ingezonden op lossingen juist zijn en aan de gestelde eisen voldoen. Het kent op grond daar van definitief en bindend de prijzen toe respec tievelijk bepaalt of de prijzenpot wordt samen gevoegd met die van de volgende puzzel Hierop wordt ondergeen enkele omstandigheid terugge komen. Over deze wed strijd kan geen corres- bm Pirt. g; tomtm KtiK&m# n tijzmpw POSTBUS 2500 o-:— is f BELANGRIJK. Deze puzzel „Kijken e* Geld" verschijnt elke vrijdag. Inzendingen moeten uiterlijk de volgende dinsdag in bezit zijn van -. - „Kijken Geld", Postbus 2500. pondentie worden ge- Amsterdam. De prijswinnaars krijgen voerd.Deelneminghoudt djrect bericht. De uitslag en toelichting aanvaarding van de voor- wor{jen jn de volgende advertenties waarden ln. bekend gemaakt. Dit zijn de instellingen, aan wie de 30% van de pot ten goede komti Stichting vrienden van de AVAK (Actie voor het Asthmatische Kind), Den Haag - Nederlandse Blindenbond, Den Haag - Stichting Fonds voor het dove en slechthorende Kind, Amsterdam - Nederlandse Stichting voor het gebrekkige Kind, Amsterdam - HANIF Het Algemene Nederlandse Invaliden- wagen Fonds, Amsterdam - Stichting Prinses Irene Fonds, Den Haag - Nederlandse Vereniging van Suikerzieken, Den Haag. Zelfs als U niet tot de gelukkige prijswinnaars behoort, heeft U toch altijd de zekerheid financieel te hebben bijgedragen aan het bijzonder goede werk, dat door bovengenoemde instellingen wordt verricht. Q i 4. In de raadsvergadering van Waarde is naar aanleiding van een schrijven van de stichting prot. chr. rusthuis Oost-Zuid-Beveland, waarin verzocht werd zitting te nemen in het bestuur, besloten twee leden af te vaardigen; burgemeester Lokker en de heer A. Dek. De raad verleende goedkeuring om voorschotten aan te vragen voor de bouw van 12 woningwetwoningen in het uitbreidingsplan. Verscheidene kre dieten bij de Bank van Ned. Gemeen ten werden verlengd. Gezien de hoge re lasten voor de gemeente inzake de kosten van scholenbouw achten b. en w. het noodzakelijk een hogere uitke ring aan te vragen uit het gemeente fonds. De raad ging hiermee akkoord. De leden van de woonruimte-advies commissie en de leden van de commis sie tot wering van het schoolverzuim werden herkozen. In de rondvraag merkte wethouder van Fraassen op, dat nog steeds de aanslagen voor de rioolbelasting de deur nog niet uit zijn. Dit is spoedig te verwachten, aldus de burgemeester. De stand der werkloosheid was vol gens gegevens van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland als volgt: totaal ingeschreven manne lijke werkzoekenden 3329; geheel werkloos 2610, waarvan 307 werkzaam op objecten voor aanvullende werkge legenheden en 412 tewerk gesteld op gem. soc. werkvoorzieningsobjecten. De aanvragen van werkgevers bedroeg 444. Ingeschreven vrouwelijke werk zoekenden: totaal 443; waarvan 320 ge heel werkloos en 123 niet werkloos. De Zweedse vloot zal tegen 1956 over een luchtmacht van vijf helicop- terdivisies beschikken, zo heeft een woordvoerder meegedeeld. De eerste divisie is tegen 1960 gereed en be staat uit acht grote en vier kleine hef- schroefvliegtuigen. Britse militairen hebben in het oosten van Cyprus een actie onder nomen tegen de EOKA, de verzets beweging van de Griekse Cyprioten. De militairen openden het vuur, waar door een lid van de EOKA, dat al enige tijd werd gezocht, werd gedood en een ander gewond. De Thailandse minister-president, Nai Pote Sarasin, heeft woensdag mee gedeeld, dat zijn zakenkabinet op 26 december zal aftreden. De nieuwe volksvertegenwoordiging, die zondag j.l. is gekozen, zal dan een nieuwe regeringsleider kiezen. Radio-Moskou heeft woensdag ge meld, dat het Centrale Comité van de communistische partij van de Sowjet- Unie, Moechitdinof heeft gekozen tot volledig lid van het partijpresidium. Moechitdinof was kandidaat-lid. De „New York Times" schrijft onder aanhaling van welingelichte kringen te Cairo, dat er een merk bare verkoeling in de Russische- Egyptische betrekkingen is ingetre den door Egyptische voorzichtigheid met betrekking tot de voorgenomen Russische lening.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4