Rijk verlaagt aandeel in werkloosheidspremie EEN KONINGIN SCHRIJFT IN MARGRIET Exploitatie badhuis in Kruiningen niet rendabel Brandspuit in Kloetinge op non^actief B. en W, stellen tarief verhoging voor Dorpshuis-probleem nog niet opgelost Maakte sportvlieger commerciële vlucht? Minister Suurhoff dreigde met kabinetscrisis MIDDELBURG Duitse tanker liep bij Zoutelande op paalhoofd TERNEUZEN Krediet vastgesteld op 115.000.- GOES ZIERJKZEE Vrijdag 20 december 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 In de woensdagavond gehouden openbare raadsvergadering te Kruiningen werd de gemeenterekening over 1956 voorlopig vastgesteld. Voor wat de ge wone dienst betreft waren de totale inkomsten f 1.397.610,05 en de totale uit gaven f 1.374.758,10, zodat het batig slot f 22.851,95 was. De kapitaalsdienst wees een nadelig slot aan van f 887.531,80, nl. inkomsten f 6.647.960,10 en uit gaven f 7.535.491,90. De gemeentebegroting voor 1958 werd eveneens vastgesteld. Van de ge legenheid tot het houden van algemene beschouwingen werd slechts gebruik gemaakt door A. Weststrate (P.v.d.A.). Deze stipte een drietal punten aan, die in het jaar 1957 de aandacht van het gemeentebestuur hebben gevraagd, en die in het volgende jaar deze aandacht nog zullen vragen. Allereerst doel de hij op de onverkwikkelijke historie met het zondagsschoolgebouw en het oude verenigingsgebouw. De afbraak van het eerste is inmiddels een feit ge worden en hij hoopte, dat ook het tweede spoedig zal kunnen volgen. Vervolgens wees hij op de moeilijk heden, die er zijn rond het Dorpshuis. Het zal van de schenkers nooit de bedoeling zijn geweest om van het Dorpshuis een commerciële inrichting te maken, en thans is dit gebouw, dat een gemeenschapshuis behoorde te zijn, in handen van een stichting, die alleen commerciële belangen voor ogen heeft. Hij hoopte, dat in 1958 dit probleem tot oplossing zou komen. Tenslotte het onderwijzerstekort. Het stelde hem teleur, dat b. en w. nog steeds geen voordracht hebben kunnen overleggen voor het benoe men van een hoofd van de lagere school. Wat de begroting betreft, achtte hij de peet voor onvoorzien te laag. Deze post omvat slechts f 4919,11, hetgeen neerkomt op nauwelijks f 1,per in woner. Badhuis De voorzitter, burgemeester A. Schipper, antwoordde dat de beide eerste kwesties nauw met elkaar ver band houden. Dat het Dorpshuis probleem nog steeds niet is opgelost, betreurde hij zeer. Hij hoopt evenwel, dat de oplossing in het komende jaar zal komen. Met betrekking tot de va cature van hoofd van de o.l. school, deelde hij mede, dat bij*het geringe aantal sollicitanten slechts enkele ge schikte kandidaten waren. Bij het in winnen van nadere inlichtingen, ble ken zij reeds elders benoemd te zijn. De exploitatie van de hadhuizen geeft een vrij groot nadelig saldo te zien (f660,Daarom overwegen b. en w. om de raad voor te stellen de tarieven binnenkort te verhogen. Daartoe zal men eens vergelijkende cijfers van andere gemeenten opvra gen. Verschillende leden waren over deze mededeling weinig enthousiast. De nieuwgebouwde woningen hebben ■weliswaar douchecellen, doch de mees te oude woningen bezitten deze niet. In het belang van de volksgezondheid zag men daarom gaarne de oude ta rieven gehandhaafd. Zowel de heer J. Witte (vrije lijst) als de heer "Weststrate betreurden het, dat geen bedrag is geraamd voor het bevolkingsonderzoek op t.b.c. De voorzjtter antwoordde, dat van medische zijde een zodapig onderzoek niet meer noodzakelijk wordt geacht. De voorzitter had zelf ook liever gezien dat dit werk was voortgezet. Sint Nicolaas De heer Weststrate uitte zijn te leurstelling over het feit, dat bij de Sinterklaasviering op de kleuterschool de moeders dit feest niet konden bij wonen. Volgens de voorzitter was dit bij het tegenwoordig aantal leerlingen niet mogelijk wegens gebrek aan ruimte. Naar zijn mening behoort het feest in de vertrouwde omgeving van de kinderen, dus in de school, gevierd te worden. Gebruik van het Dorpshuis achtte hij daarom ongewenst. De oudercommissie, waarmede vooraf overleg is gepleegd, was het volko men met de thans gevolgde gang van zaken eens. Bovendien is gebleken, dat het Sinterklaasfeest nog nooit zo goed is geslaagd als dit jaar. De heer C. van Iwaarden (prot. chr.) achtte het gemiddeld bedrag van de kosten per leerling voor het lager onderwijs te laag geraamd. Hij is in het bezit van de cijfers van het wer kelijk uitgegevene van de laatste drie jaar, waaruit blijkt, dat de verschil- Donderdagmorgen stond voor het kantongerecht te Bergen op Zoom de bekende sportvlieger A. M. uit Ber gen op Zoom terecht, omdat hij een commerciële vlucht zou hebben ge maakt, waarvoor hij geen toestemming neeft. Op 19 februari j.L (januari stond in de dagvaarding, doch dit werd met goedvinden gewijzigd) was M. met het vliegtuigje van de West-Brabantse Aero Club, met de instructeur H. Bruijs uit Bergen op Zoom naar Vlis- singen gevlogen. De laatste had een opdracht van het ANP gekregen om van een gestrand schip te Vlissingen een foto te gaan maken waarvoor hij een vergunning heeft. Zoals gebruikelijk laat de instruc teur de leerlingen af en toe een vlucht maken om te controleren of zij hun vliegvaardigheid behouden en vroeg hij of M. deze vlucht mee wilde ma ken. Maar M. moest er als gebruike lijk voor betalen. Voor de instructeur Bruijs was het in dit geval wel een commerciële vlucht, en was het on begrijpelijk dat M. als verdachte moest verschijnen. Ondanks dat eiste de Officier, mr. Bouwens, tegen M. een geldboete van f 100,subs. 20 dagen. De kanton rechter veroordeelde M. daarna tot f60,subs. 12 dagen. M. en zijn instructeur zijn niet van plan zich bij deze uitspraak neer te leggen. len aanzienlijk zijn. Dit zou niet van zo groot belang zijn, ware het niet, dat de voorschotten voor het bijzon der onderwijs aan de hand van de geraamde cijfers worden vastgesteld. Weliswaar heeft om de 5 jaar ver rekening plaats, maar toch is van deze lage raming het gevolg, dat de schoolbesturen geruime tijd te krap in hun kasgeldmiddelen zitten. De voorzitter zegde toe in het ver volg met de opmerking van de heer Van Iwaarden rekening te honden. Kolentoeslag Koninklijke onderscheiding Bjj K.B. is verleend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, in goud, aan de heer A. Ree dijk, te Axel, technisch inspecteur bij de N.V. Zeeuwsch Vlaamsche Tram weg Maatschappij. De heer Weststrate wilde d.e kolen- In functie blijven. bijslag voor ouden van dagen ver hogen. Toen de voorzitter de uitke ringen opnoemde, zoals die in ver schillende andere gemeenten worden gedaan, waarbij bleek, dat Kruiningen vrijwel aan de top staat, werd over verhoging verder niet meer gespro ken. De lijst van hen, die dit jaar een toeslag krijgen, is juist deze week door b. en w. vastgesteld. Hier en daar is men blijkbaar van mening, dat ieder, die 65 jaar is, voor deze toeslag in aanmerking komt. Dit is echter niet het geval; de toeslag is bedoeld voor hen die daaraan werke lijk behoefte hebben. Daarom zijn nog al enkele aanvragen niet ingewilligd. De heer W. J. Pouwer (C.H.) be pleitte de aanstelling van een maat schappelijk werkster. De voorzitter zei dat voorlopig hiertoe nog niet kan worden overgegaan. In samenwerking met een andere gemeente, b.v. Yer- seke, zou dit naar zijn mening echter wel mogelijk zijn. De aanstelling zal echter voor een groot gedeelte afhan kelijk zijn van de vraag of de nodige subsidie daarvoor zon worden gegeven. Tenslotte werd de begroting van de instelling voor maatschappelijke zorg goedgekeurd. Deze begroting sluit met een gemeentelijk subsidie van f 26.300, De voorzitter deelde mee, dat per 1 februari 1958 een nienw hoofd van „Avondlicht" is benoemd. Tot die datum zal de heer W. P. Brouwer nog (Van onze parlementaire redacteur) MINISTER SUURHOFF heeft gistermiddag in de Tweede Kamer met een kabinetscrisis gedreigd toen alle fracties uitgezonderd de K.V.P. ern stige, bijna onoverkomelijke bezwaren uitten tegen het voornemen van de regering om het aandeel van het rijk in de werklcosheidspremie te verlagen. De socialistische woordvoerder, de heer Van Lier, verklaarde voor dit dreige ment „bepaald op zij te zullen gaan". Deze verklaring was voor de bewinds man voldoende om te kunnen rekenen op de meerderheid van de Kamer. Maandag a.s. zal er over dit ont werp worden gestemd. De Kamer komt op deze dag bijeen om de regeringsverklaring van minister Luns aan te horen. Het is wel ze ker, dat er daarna een debat zal plaats vinden over de ontwikke ling in Indonesië. EENTONIG Het klonk gistermiddag allemaal zeer dreigend, maar niemand geloofde in een politiek conflict, omdat er op dit ogenblik niets anders opzit dan te berusten in de politieke samenstelling van dit kabinet. Verleden week trok de beer Droesen (kath.) zijn amende ment in om de vertraagde uitbetaling onmogelijk te maken, nu was het de beurt aan de socialisten om te wijken voor het onaanvaardbaar van de rege ring. Het liedje wordt langzamerhand een beetje eentonig. En misschien wordt dit liedje op 2 en 3 januari a.s. weer herhaald. Dan komen de voor stellen tot belastingverhoging aan de orde. Ook tegen deze belastingverho ging zullen weer bezwaren worden ge maakt. Maar ongetwijfeld zal dan weer het „onaanvaardbaar" van achter de regeringstafel klinken. Het 'sakkeren' tegen dit kabinet zonder dat dit ten slotte enig effect heeft, wordt een slappe vertoning, waardoor de belang stelling voor de staatkunde zeker niet verhoogd zal worden. De fracties, die geestverwante ministers in dit kabinet hebben, zullen dit toch langzamer hand moeten beseffen en zij zuilen dus een beetje spaarzamelijk moeten om gaan met het gebruik van .dikke" woorden. WERKLOOSHEIDSFONDS De regering heeft voorgesteld de premie voor het werkloosheidsfonds te verlagen van 1.6 tot 1.2 pet. van het loon. Gelijktijdig wordt een verande ring in de premiebetaling aangebracht. Tot op heden betaalt het rijk 0,8 pet. van de premie, de werkgevers 0,4 en de werknemers 0,4. Bij de nieuwe pre mie wordt de premie driemaal 0.4 pet. Het rijk brengt zijn aandeel dus terug en het verdient daarmee I 30,5 min. Deze zijn nodig om de begroting slui tend te maken. Terwijl ongeveer f7.5 min. wordt gebruikt om de voorstel len van de Stichting van de Arbeid te kunnen inwilligen, waardoor de laagst bezoldigden meer kinderbijslag zullen ontvangen. De heer De Kort (kath.) was de eni ge spreker, die de regering wilde vol gen. Hij was ervan overtuigd, dat de regering dit geld nodig heeft Natuur lijk kan er aan andere posten geknab beld worden, maar dat zou nog wel eens onaangenamer kunnen zijn dan deze verlaging van de werkloosheids premie. Dit klonk allemaal zo loyaal, dat men de indruk kreeg dat de K.V.P. fractie het onaangename effect van de intrekking van het amendement Droes- sen (kath.) wilde verzachten. Nu trof het voor minister Suurhoff buitengewoon ongelukkig, dat zowel de S.E.R. als de Sociale Verzekerings raad zich tegen dit wetsvoorstel had den gekeerd. Maar zelfs dit werd door de K.V.P.-fractie genegeerd. De heer De Kort rekende uit, dat een bedrijf van 1000 man mahr ongeveer f40 per week extra moet betalen. Dat vond hij niet ontstellend. Vooral niet, om dat minister Suurhoff dit ontwerp onder druk van het advies van de SER een tijdelijk karakter van twee jaar heeft gegeven. PRINCIPIËLE KRITIEK De liberale fractie kwam, bij mon de van mej. Ten Broecke Hoekstra, met principiële bezwaren voor de dag. De overheid wordt een partner waar op niet te rekenen valt, zo zeide hij. De verlaging van het rijksaandeel in de premie is een „knauw" voor het overleg met het bedrijfsleven. En daarom vond zij het ontwerp princi pieel onaanvaardbaar. Minister Suur hoff had met dit argument weinig moeite. Bezuinigingen in de over heidssfeer betekenen meestal een „knauw", omdat zij vaak ten koste gaan van bestaande regelingen. Ook de heren Van Mastrigt (c.h.) en Van Eibergen (a.r.) zeiden geneigd te zijn tegen dit wetsontwerp te stem men. Zij vonden de argumenten van minister Suurhoff niet steekhoudend. Het bedrijfsleven staat reeds voor 'n zware last, aldus de a.r. woordvoer der. Een beetje lucht zou goed doen, ook voor de werknemers. En hij vroeg zich af of het financiël, beleid van de regering nu wel staat en valt met dit wetsontwerp. Het enige argument voor dit ont werp is dat ons budget sluitend moet zijn, aldus minister Suurhoff. Dat is heel wat anders dan de indruk te wekken, dat de regering met deze f 30 miljoen plezierreisjes gaat maken. Als dit wetsontwerp er niet komt dan is het de vraag of de kinderbijslag verhoging voor de laagst bezoldigden doorgang kan vinden. De begroting moet sluitend zijn. In het kabinet is afgesproken dat er geen nieuwe uit gaven worden gedaan, zonder dat daarvoor compensatie is gevonden. Hij vond dit debat weinig zin meer hebben, omdat deze bezuiniging tij dens het debat over de bestedings beperking is aanvaard. Verwerping van dit wetsontwerp zou de regering dus niet kunnen aanvaarden. Dit be toog overtuigde de tegenstanders niet. Zij vonden de monetaire en budge- taire noodzaak van dit ontwerp niet aangetoond. De heer Van Lier (soc.) ging ech ter reeds voor de dreigementen op zij. Maandag zal blijken wat de klei nere fracties zullen doen. Dat is nog niet geheel duidelijk geworden. Geslaagd Geslaagd voor het diploma Scheep- werktuigkundige, diploma A: J. Th. Pel, J. den Boer en J. W. A. Mat- thijssen; voor scheepswerktkundige diploma B I: J. v. d. Hoek, G. Tolsma (met lof); voor scheepswerkt.kundige diploma B II: T. J. P. Kalkman (met lof), J. /ernimmen en N. Kloet; voor scheepswerkt.kundige diploma C I: J. de Lange (met lof); voor scheepswerk- tuigkundige diploma C II: R. Wolter- beek; voor radio-telegrafist 2e klasse: J. M. J. M. van der Vorst, allen leer lingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Koninklijk onderscheiden De heer J. P. R. Hageman te Mid delburg, die veertig jaar pakhuis knecht is geweest bij de Coöp. Land- bouwvereniging, heeft de eremedalje in brons behorende bij de orde van Oranje-Nassau ontvangen. Deze ko ninklijke onderscheiding werd hem opgespeld door loco-burgemeester J. W. Kögeler tijdens een korte plechtig heid in aanwezigheid van directie en personeel. Zendingsavond Geref. Gem. Woensdag werd in de kerk der Geref. gemeente te Middelburg een zendings avond gehouden. Ds. M. Heerschap uit Borssele hield een inleiding, waarin hij aan de hand van de Schrift de beteke nis van de zending verduidelijkte. De heer Nijssen sprak een opwekkend woord. Ingezonden mededeling (adv.) Het aangrijpende relaas dat vorige week in „Margriet" een aanvang nam, is de ware geschiedenis van niemand minder dan ALEXANDRA, Koningin van JoegoslavU. Het is het eigenhandig geschreven verhaal van een vorstin, beroofd van haar vaderland, haar kroon en haar troonde strijd van een vrouw om haar laatste bezit: de liefde van haar Koning, de vader van haar kind! De tragiek en de opofferende liefde van dit vrouwenleven, maken dit verhaal tot een triomfaal getuigenis, dat raakt tot diep in het hart van iedere vrouw en moeder. U zult deze serie lezen en hèrlezen. en haar nooit meer vergeten 1 „Margriet" rekent het zich tot een eer een Koningin onder haar mede werkers te weten; zij prijst zich gelukkig U deze serie te mogen aanbieden verlucht met een schat van foto's vol leven en vol kleur. In méér dan een hall miljoen gezinnen zal straks de geschiedenis van Koningin Alexandra in „Margriet" worden gelezen. Als U „Margriet" nog niet regel matig leest, stuur dan nog vandaag 'n briefkaart aan MARGRIET, Huidekoperstraat 20, Amsterdam. WANT DEZE SERIE MOET U LEZEN! De Duitse tanker „Isebek" uit Ham burg, groot 500 brt. ton, die woens dagavond de haven van Antwerpen verliet met bestemming Malmö, liep donderdagmorgen vroeg, omstreeks 2 uur, op een paalhoofd voor de kust van Zoutelande. Onmiddellijk na de stranding verliet de Belgische sleep boot „Scaldis" de buitenhaven van Vlissingen voor het verlenen van as sistentie. Omstreeks kwart over elf 's morgens, tijdens opkomend water, gelukte het de „Scaldis" het Duitse scheepje, dat hoog op het strand zat en geboeid lag tussen de palen van het hoofd, vlot te trekken. Het schip werd naar de buitenhaven van Vlis singen versleept voor het controleren van eventuele opgelopen averij. Het paalhoofd en de zeewering bjj Zoutelande werd ernstig beschadigd. In afwachting op het storten van een. cautie van f 12.500,voor de aange richte schade, werd de „Isebek" voor lopig door gerechtsdeurwaarders aan de ketting gelegd. De oorzaak der stranding is niet bekend. Er bevond zich een Neder landse loods aan boord. Chr. Reisver. „Voorwaarts" De leden dezer vereniging waren bijeengeroepen v or een buitengewone ledenvergadering. Deze bijeenkomst was belegd in verband met de bijzondere omstandig heden, die waren ontstaan door het onverwachte overlijden van de voor zitter, wijlen dp heer C. Leunis. Na de opening w den allereerst woorden gesproken ter nagedachtenis van wijlen de heer Leunis. Bij de hierna volgende verkiezing spraken de leden eensgezind hun ver trouwen uit in de heer J. van Duiven- dijk voor het vervullen an de voor zittersfunctie. Het bestuur werd bo vendien met een nieuw lid aangevuld. Vervo.gens kwam het winterpro- gramma ter tafel, waarbij bleek dat de activiteiten der vereniging onver minderd voortgang zuilen vinden. Op 3 januari a.s. wordt n.l. gestart met een zeer interessante filmavond, die ook toegankelijk zal zijn voor niet- leden. Voorts werd o.m. nog een le zing met lichtbeelden door de heer IJsebaert in het vooruitzicht gesteld over „Oud-Terneuzen". WEMELDINGE Benoemd. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. kerk te Wemeldinge is be noemd de heer H. J. Meijaard. In de plaats van de heer H. Dekker, die zich niet meer herkiesbaar stelde, is gekozen de heer G. Schouwenaar Mz. ZATERDAG 21 DECEMBER 1957 HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 De zingende kerk. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huis vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d? zieken. 11.45 Gram. 12.00-Middagkloknoodklok. 12.03 Metropole-ork. en solist. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 V. d. jeugd. 14.20 Gram. 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Amateurprogr. 15.15 Kron. v. Let teren en Kunsten. 15.50 Amateurprogr. 16.00 V. d. jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.20 Dansmuz. 17.40 Lichte muz. 18.00 Journalistiek overz. 18.10 Gram. 18.15 Van het Binnenhof 18.25 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz. At lantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.25 Ka- merork. en solist. 20.10 Lichtbaken. 20.25 Act. 20.40 Gevar. progr. 22.10 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aanslui tend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Nouveauté's. HILVERSUM (298 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 V. d. vrouw. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Dansmuz. 10.55 Buitenl, weekoverz. 11.10 De familie Doorsnee, hoorsp. met muz. 11.40 Clave- cimbelrecital. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lich te muz. 13.45 Sportpraatje 14.00 V. d. jeugd. 14.35 Nieuwe gram. 15.00 Boeken wijsheid. 15.20 Zangkoor. 15.40 Van de wieg tot het graf, caus. 15.55 Omr.ork. en soliste. 16.40 Is de maat vol?, caus. 16.50 Instr. kwint. 17.10 Amateursprogr. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Opera- conc. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout. 10.40 Godsdienst voor heen en thans, caus. 19.55 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.45 Klaver Vier. 22.15 Soc. comm. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 De laatste beetjes. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00—17.30 V. d. kind. AVRO: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.1522.00 Een beeld van de stad Den Haag. BRUSSEL (324 m) 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Radio-Almanak. 14.30 Journ. 15.00 Gram. 15.15 Idem. 16.00 Accordeonrecital. 16.15 Gram. 16.30 Ac cordeonrecital. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische zangen. 17.30 Gram. 18.00 Jazzmuz. met comm. 18.30 V. d. sold. 10.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 De Regenboog. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. YERSEKE Raad vergadert. Vanavond komt de raad van Yerseke voor de laatste keer dit jaar in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt enige drin gende zaken, die nog afgehandeld moe ten worden eer 1957 verstreken is. De vergadering begint om acht uur. In de raadsvergadering van Kloe tinge gingen vele agendapunten vlot onder de hamer door. Bij de ingekomen stukken en mede delingen bevond zich o.m. een wens van de schoolarts wat betreft het in richten van een gymnastieklokaal. De voorzitter deelde mede dat dit straks in „Amicitia" wordt ingericht. Ook deelde de voorzitter mede, dat de brandspuit geruime tijd op non- actief was geweest en nog is, daar zij in revisie is. De revisie is nu spoedig klaar. Op voorstel van b en w. zullen alle gemeentewoningen met ingang van 1 augustus 1957 met 25% worden ver hoogd. Voorts werd besloten om met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te 's-Gravenhage overeen te ko men, dat het krediet in rekening courant voor het jaar 1958 vast te stellen op f 115.000, Een nieuwe woonruimteeommissie werd benoemd. De volgende heren hebben nu zitting: R. Buitenhuis, H. P. Maas, J. de Jonge, J. Breeweg, P. Poortvliet. Dr. Entink en Zr. Bossèrt, die als lid van de commissie voor Maatschap pelijk en Cultureel werk per 1 janu ari a.s. aftredend waren, werden her kozen. De commissie tot wering van school verzuim zal er volgend jaar als volgt GROTE VAART ABBEKERK: 18 van Antwerpen naar Hamburg. ANNENKELK: 18 verw. te Fremantle. AMERSKERK: 18 w.n.w. Monrovia. AAGTEDIJK: pass. 18 Str. Messina. ETREMA: 18 w. Sardinië. GROOTE BEER: 18 van Triest naar Port Said. HELICON: 18 voor anker te Guanta. JACOB VEROLME: 20 verw. aank. Montevideo. MAASDAM: vertr. 21 van New York. MIJDRECHT: 18 van Port Said naar Houston. MAETSUYCKER: 18 van Fremantle nr, Singapore. ORANJE: 18 van Napels naar Sout hampton. PRINS ALEXANDER: 17 aank. Bre men. RIJNDAM: 19 te Cobh verw/ STRAAT MOZAMBGIQUE: 16 van East Londen naar Durban. SIBAJAK: 18 z. van Bali. SCHIE: pass. 18 Kp. Passero. STRAAT TORRES: 19 verw. te Mel bourne. TJIPONDOK: 16 van rede te Singapo re. WILLEM RUYS: 18 w. Sabang. WATERMAN: 18 Soerabaja nr. Singa pore. uitzien: A. C. van Eykeren, H. L. v. d. Kaa, H. J. Colijn, J. W. de Vrieze en A. Spee. Zr. M. Bossert en de heer B. M. van Nieuwenhuyze werden per 1 jan. a.s. herkozen als lid van het Burger lijk Armbestuur. Tijdens de rondvraag wenste de heer J. van Liere (C.H.) dat er een gelegenheid zou komen groot afval op de vuilnisbelt te brengen in uren die voor een ieder gelegen komen. B. en w. zullen dit in overweging nemen. De heer D. Koster (C.H.) kreeg op zijn vraag hoe het stond met de woningwetbouw, te horen, dat de ge meente voornemens is 20 woningen te bouwen in het Ëijleweidje en 22 in de boomgaard „De Schalk". Op een vraag van de heer Leys of genoemde boomgaard „De Schalk" nu reeds door de gemeente was aange kocht, moest de voorzitter mededelen dat dit niet het geval was. Een en ander staat in verband met een lopen de pachtprocedure waarin nog geen uitspraak is gedaan. Leerlingen namen afscheid van de heer Heringa Dat ook de leerlingen van de chr. ulo-school waardering hebben voor de heer J.. H. Heringa bleek duidelijk op de afscheidsmiddag in de Vrij Evang. Kerk. Zoals wij gisteren schreven gaat de heer Heringa met pensioen. Bijna dertig jaar heeft hij het chr. ulo-on derwijs in Goes mogen dienen. Het be stuur en het personeel heeft reeds af scheid van hem genomen. Uit elke klas kwamen twee leerlingen naar vo ren, die het echtpaar Heringa toespra ken onder aanbieding van geschenken. En dat waren er nog al wat. De heer Heringa kon dan ook een hartelijk dank- en afscheidswoord uiten. N.C.V.B. vergaderde De afd. Zierikzee van de N.C.V.B. kwam woensdagavond bijeen voor het houden van de Kerstviering. Na de me ditatie uit Lucas 1 en 2 door de pre sidente, mevr. A. M. Baas-Kloet, werd staande gezongen de Engelenzang. Hierna volgde een kerstdeclamatorium dat door enkele dames werd uitge voerd. Na de pauze was er declamatie, zang van een koortje en het lezen van een kerstverhaal. Zes nieuwe leden traden tot de af deling toe. In de januarivergadering hoopt op te treden de heer A. Schout, lid van Ged. Staten, met als onder werp: „Deltaplan, de dijken dicht". ST. LAURENS Benoeming. Tot kerkelijk ontvanger van de Ned. Herv. gemeente is benoemd de heer M. Davidse.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2