Zeeuwse C.B.T.B .'ers spreken over de Euromarkt Uitstekend geslaagde leden' in Goes Rijkswerkplaats voor vakontwikkeling te Middelburg officieel in gebruik Noord-Bevelandse boeren over de (glazige) aardappelen Commissaris der Koningin: Het juiste moment gekozen Wethouder van Goes viel in zelfgegraven kuil ZWARE SHAG Uitspraken Rechtbank Middelburg ORCAM Duidelijke rede van mr J S, Biesheuvel MOSSELVAARDER UIT VLAKE NOG STEEDS ZOEK Vereniging Bedrijfsvoorlichting Toelichting van drietal deskundigen DOOR Dr Ir D. R. MANSHOLT Medewerking gemeente verheugend \mv DOUWE EGBERTS Ruim helft van „dure" woningen zijn verhuurd Nieuwe woningen (120) in Z.O.-Goes De heer P. G. v. d. Bosse te Kloetinge gemeente secretaris van Axel Chr. Besturenbond Souburg 40 jaar Ponderdag 19 december 1957ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 In een zeer druk bezochte en uitstekend geslaagde bijeenkomst, in „De Prins van Oranje" te Goes, hebben gisteren de Zeeuwse C.B.T.B.- èrs hun belangen besproken, 's Morgens zijn de huishoudelijke zaken aan de orde geweest en in de middagvergadering konden de vele land bouwers luisteren naar een referaat over de land- en tuinbouw en de Euromarkt. Zo op het oog een onderwerp om bij in slaap te vallen. Maar mr. J. S. Biesheuvel, de secretaris van het Landbouwschap, ver stond de kunst in een vlot, boeiend en bovendien duidelijk betoog dit ongetwijfeld moeilijke probleem zijn toehoorders voor te schotelen. Dat ieder klaar wakker bleef, bleek uit het feit, dat vele vragen ge steld werden. Een Walcherse landbouwer maakte zelfs de opmerking, dat we straks allemaal Euroboeren worden. Tenslotte onderstreepte ds. A. Breure, Ned. Herv. predikant in Oud- Vossemeer in een principieel woord nog eens duidelijk het belang van een christelijke organisatie, zoals de C.B.T.B. er een is. Mr. Biesheuvel gaf eerst een schets van de wereldsituatie. Politiek staan twee grootmachten tegenover elkaar; een derde macht (Afrika en Azië) ont wikkelt zich. Het gaat om de vraag: welke zijde kiest de grote mensenmas sa. De communisten maken de meeste kans. „We mogen daar wel eens bij stil staan en we moeten God bidden, dat Hij opnieuw geen wereldoorlog zal laten ontbranden", zei hij. Op handels politiek gebied vindt men een afscha duwing van het politieke beeld. De in ternationale arbeidsverdeling is lelijk gestoord. Steeds moet gepoogd worden overeenkomsten te treffen tot meerde re stabiliteit van de vrijhandel. Na de oorlog is de G.A.T.T. ontstaan. Een ta- rievenoorlog kent men nu niet meer. Samenwerking Wat de westerse landen betreft zien we, dat deze na de oorlog van weinig betekenis waren. Vormen van samenwerking werden gevonden: Westeuropese Unie en NAVO. Ook op handelspolitiek gebied hebben de landen na de laatste oorlog terrein verloren. De produktie moest ge heel opgebouwd worden. Amerika verleende vele kredieten (Marshall hulp). Nederland kreeg hierdoor 1 miljard dollar. Maar de landen wa ren ook gedwongen samen te wer ken: Westeuropese Betalings Unie, OEES Klein Europa (Duitsland, Italië, Frankrijk en de Benelux) had na de oorlog helemaal niets in te brengen. Ook daar was samenwerking nodig. We kennen de E.D.G. wat echter door Frankrijk werd getorpedeerd. Handelspolitiek moest men tot inte gratie komen voor meerdere welvaart. Na veel moeite zien we nu de douane unie, gevolgd door een gemeenschap pelijke markt en later door de econo mische unie en de Ver. Staten van Europa. De georganiseerde landbouw in Ne derland pleitte direct voor niet te ho le buitentarieven en voor het afbre ien van de tarieven ook voor land- en uinbouw. Franse eisen Vorig jaar, toen in Brussel het ont- werp-verdrag vastgesteld moest wor den stelden de Fransen scherpe eisen, die door Nederland niet konden wor den ingewilligd. Veel is Nederland te- lemoet gekomen, maar niet alles, ede dank zij de georganiseerde land ouw. Toch zijn er nog wel moeilijkheden, aldus mr. Biesheuvel, een geleidelijke «tijging van de kostenprijs is te ver wachten. Dit is een ernstige zaak. Bo vendien is Nederland niet sterk ver in allerlei commissies. /erder zijn voor Nederland en België geen uitzonderingsbepalingen vastge steld. Eveneens een kwalijke zaak. Het bedrijfsleven zal actief moeten zijn. Natuurlijk, er zijn ook mogelijkheden. Hij noemde de export en de lage kost- Srijs en de hoge kwaliteit van de Ne- erlandse produkten. „Als taak heb ben we samen te proberen de schaduw zijden zo mogelijk in lichtzijden te ver anderen" zo besloot mr. Biesheuveil, waarop voorzitter C. de Putter onmid dellijk inhaakte door te verklaren, dat het Landbouwschap wel meer doet dan vaak gezien wordt. Slotwoord Het slotwoord van ds. Breure was gebaseerd op 1 Koningen 18, de ont moeting tussen Achab en Elia. In die tijd was er grote beroering in 't land; drie jaar geen regen. De afkeer van God was de oorzaak. Het gaat dus om de erkenning van God op alle terrei nen des levens, aldus ds. Breure. Van daag is het precies hetzelfde. Zij, die uitkomen voor God, worden uitge maakt. Maar laten we ons hierdoor niet afschrikken. De Bijbel zegt dat we op alle terreinen van het leven de Here moeten dienen, dus ook in de landbouw en de chr. organisatie. Des morgens heeft de directeur van het boekhoudbureau, de heer P. S. Mariunussen iets verteld over de gang van. zaken. Zo bleek, dat het aantal clienten stijgt en thans 513 telt. Financieel is de toestand zeer gezond; volgend jaar zal dan ook geen tariefverhoging worden toege past, ondanks de gestegen kosten. De zitdagen worden altijd goed bezocht. Gestart zal worden met de bedrijfs economische voorlichting op basis van fiscale rapporten. De heer G. J. de Jager uit A. J. Pol der gaf nog een uiteenzetting van het werk van het Landbouwschap, waarop nogal kritiek was, nu de grote heffin gen loskomen. Maar de kritiek was in hoofdzaak gericht tegen de regering. Met name was betreft het aardappel- beleid voor Zeeland. Een minimum-ga rantie van 10 pet. voor de glazigheid in de export is beslist funest. De ver gadering sprak hierover haar scherpe afkeuring uit. De 46-jarige mosselvaarder P. Koole uit Vlake is, zoals wij gisteren reeds meldden, sinds enkele dagen spoor loos verdwenen. Maandagavond om negen uur ver trok de heer Koole per brommer naar Yerseke, waar hij zijn scheepje had liggen met mosselen, '"ie avond is hij echter noch in Yerseke, noch niet bij zijn gezin in Vlake weer aangekomen. Dinsdag en woensdag heeft de politie alle moeite gedaan om hem op te spo ren, doch alle navorsingen bleven zon der resultaat. Gisteravond was de vermiste nog steeds niet gevonden. Een ongeluk wordt niet uitgesloten geacht. Familieleden van de vermiste heb ben gistermiddag de bekende parag nost Gerard Croiset te Utrecht telefo nisch geraadpleegd. Zfjn aanwijzingen gaven weinig hoop. De Vereniging voor Bedrjjfsvoor lichting „Noord-Beveland" kwam bij een onder voorzitterschap van de heer S. J. van Langeraad in „De Ko renbeurs" te Kortgene in een alge mene ledenvergadering. Ze h;.d een drietal sprekers, de heer J. Verburg uit Colijnsplaat, Dr Ir. D. E. van der Zaag van het Proef- Nadat de directeur der school, de De afsluiting van de Goese binnenstad voor alle verkeer (behalve voor voetgangers) op zaterdagmiddagen, blijkt nogal wat deining te hebben veroorzaakt. Vele tientallen argeloze fietsers en automobilis ten hebben de komst naar de binnenstad van Goes met een proces verbaal moeten bezuren o.w. ook een der wethouders. Dat was voor verschillende raadsleden gisteravond een reden te meer, om in de raadszitting te verzoeken de verbodsborden toch wat beter zichtbaar aan te brengen. Ingezonden mededeling (adv.) douwe EGBERTS V ORCAM zwaheshag De heer W. J. J. M. Vroome (KVP) voorspelde, dat het een onhoudbare situatie zou blijven, indien de bordjes niet (letterlijk) zouden worden ver hangen. Vooral in de zomermaanden zouden er ongetwijfeld vele toeristen de dupe van worden, aldus de katho lieke kandidaat-notaris. Hij noemde het weinig in overeenstemming met de slogan „Welkom vreemdeling!" Als suggestie voor een verbetering, stelde de heer Vroome voor, bij de toegangs wegen midden op straat f en duidelijk bord te plaatsen. Nadat door verschillende, vooral van persoonlijke gedupeerde raads leden dit pleidooi was onderstreept, bracht wethouder Van Melle te berde, dat aan rijkswaterstaat om advies is gevraagd voor het juiste aanbrengen van de borden. Gehoopt wordt, dat dit een afdoende oplossing zal bieden. „DURE" WONINGEN Hoe staat het met de verhuur van de zestig zgn. dure woningen f95,— per maand) op Valckeslot, die nu bij na gereed zijn? aldus vervolgde de socialistische raacfenestor J. S. Visscher het vragenuurtje aan het slot van de zitting, die in drie kwartier tijds tot een goed einde was gebracht. Burgemeester mr. W. C. ten Kate kon hem meedelen, dat voor meer dan de helft van het 60-tal huurders zijn gevonden. „Ik geloof, dat de be langstelling straks, als de woningen eenmaal klaar zijn, nog wel zal toe nemen", sprak de voorzitter. De heer J. Laport (AR) had horen vertellen» dat de kantoren van de Werken Drie-eilandenplan (Rijkswa terstaat) zouden worden verplaatst naar Zierikzee. Hij zou dit betreuren, vooral nu de gemeente een belangrijk aandeel heeft gehad bij het plaatsen van de gebouwen. DECENTRALISATIE De KVP-wethouder J. H. Roose had niet de indruk, dat deze dienst uit Goes gaat vertrekken, vooral nu de nieuwe hoofdingenieur een woning laat bouwen in Kloetinge. Wel wist hij, dat gestreefd wordt naar meer decentralisatie, vooral de werkzaam heden t.a.v. het meten "an stroom- snelheden. Zijn fractiegenoot, de heer C. W. Vervest, vroeg zich af, of de gemeen teraad zich niet reeds bezig diende te Dr. ir. D. R. Mansholt, de directeur-generaal voor de arbeidsvoor ziening in Nederland, heeft woensdag het nieuwe gebouw van de Rijkswerkplaats voor Vakontwikkeling aan het industrieterrein te Middelburg officieel geopend. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst in het theorielokaal van het gebouw, waarbij behalve de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de oud-burgemees- ter van Middelburg, mr. dr. N. Bolkenstein, een groot aantal autori teiten en de cursisten, die thans de rijkswerkplaats bevolken, tegen woordig waren. De heer Mansholt verklaarde de Middelburgse school voor geopend, nadat hij de hoop had uitgesproken, dat ook voor Zeeuwsch-Vlaanderen spoedig een gelegenheid zal worden gevonden, met omscholingscursussen te starten. De plannen voor de bouw van een rijkswerkplaats in Terneuzen verkeren trouwens al in een verge vorderd stadium van voorbereiding. heer J. K. Dijkema, een welkomst woord had gesproken, bracht de waar nemend burgemeester van Middelburg de heer J. W. Kögeler in herinnering, dat het eerste contact voor de bouw van een nieuwe rijkswerkplaats in Middelburg dateert van augustus 1954. Hij zei, dat de besprekingen die met het ministerie van sociale zaken wer den gevoerd buitengewoon vlot en aangenaam zijn verlopen^ De heer Kögeler noemde het een verheugend verschijnsel, dat de ge meenteraad medewerking heeft willen verlenen, temeer daar een aantal af gevaardigden hiervoor over verschil lende bezwaren moesten heenstappen. De bezwaren zullen inmiddels even wel minder zwaar wegen, nu de laatste tijd is komen vast te staan, dat het permanente bestaan van deze school voor een "belangrijk deel is verzekerd. De heer Kögeler zei het te betreuren, dat het besluit voor de bouw van een metselloods te laat werd genomen, zo dat hiervoor de financiële middelen niet opgebracht konden worden, ter wijl de bestedingsbeperking het slui ten van een vaste lening in de weg stond. Centraal punt Middelburgs loco-burgemeester noem de deze rijks werkplaats een „centraal punt van vakopleiding" voor een be langrijk deel van Zeeland, waarvan hij de functie van grote betekenis achtte voor het bedrijfsleven en voor de men sen, die de opleidingen volgen. Hij bracht de dank van het gemeentebe stuur over aan het ministerie van so ciale zaken, de rijksgebouwendienst, de dienst gemeentewerken de ad junct-directeur, de heer II. Mooibroek, maakte het ontwerp voor het gebouw en de hoofdinspecteur-directeur voor de arbeidsvoorziening in Zeeland, ir. K. van Dijk. Dr. ir. Mansholt begon zijn toespraak met een dankwoord aan het adres van b. en w. van Middelburg voor de wij ze, waarop het college zijn taak voor de scholing van arbeiders heeft opge vat. Hij toonde zich verheugd over de ingebruikname van het gebouw, ge zien de omstandigheden waaronder in het onde onderkomen aan de Sint Jo- risstraat gewerkt werd. De directeur- generaal besprak in korte trekken de huidige situatie op de arbeidsmarkt, waarbij hij er op wees dat er welis waar sprake is van een toename van houden met het probleem van de re- patriërenden uit Indonesië, die weldra zullen komen. Zou het niet goed zijn, als de gemeente reeds nu enkele ge vallen tot zich wilde trekken en daar voor enkele woningen beschikbaar stelde? De voorzitter zei dit liever eerst eens rustig met zijn wethouders te willen bespreken. In drie kwartier tijds heeft de Goese raad gisteravond kans gezien zestien punten af te werken, onder voorzit terschap van burgemeester mr. W. C. ten Kate. Eervol ontslag werd verleend aan de heer J. W. van Aller als onder wijzer aan de H. v. d. Veenschool, wegens vertrek naar elders. Besloten werd de woning Matth. Smallegange- buurt 18 aan te kopen, l.v.m. de t.z.t. tot stand te brengen sanering van Goes-noord. Het voorstel tot verkoop van grond aan de fa. C. van Gorp Zn werd teruggenomen door b. en w. omdat men in de volgende vergade ring voorstellen willen doen betref fende de exploitatie van het gehele bouwterrein ten zuiden van de spoor lijn. Tot leden van de commissie van advies voor de gemeentelijke volks- credietbank te Goes werden benoemd de heren G. v. d. Klooster (namens „Handelsbelangen") en D. van Loon (voor N.V.V.), tot leden van het Bur gerlijk Armbestuur de heren M. W. Knuist en A. Buijs (beide aftr.), tot lid van het Gasthuisbestuur de aftr. heer C. van Zweeden, tot commissie van advies inzake de Woonruimtewet: mevr. Griep-Duinker, A. Buys, J. Dirks en P. J. Janssens (atr.) (de heer J. H. Slabbekoorn stelt zich niet weer herkiesbaar), tot lid van de commissie van toezicht op het m.o. en tot curator van de gemeentelijke gym nasiumafdeling mr. H. J. Stieger, bur gemeester van Hoedekenskerke. Tenslotte werd ook besloten tot de bouw van 120 woningen In bouwplan zuid-oost, als resterende phase van de 202 woningwetwoningen, tot de bouw waarvan vorig jaar december werd besloten. Reeds direct werd toen be sloten over te gaan tot uitvoering van de eerste 52 woningwetwoningen In West, waarna in aug. j.l. besloten werd nog 30 woningen in West te rea liseren. De resterende 120 woningen zullen nu worden gebouwd in zuid oost, tussen de spoorbaan en de Kloe- tingseweg. De rechtbank te Middelburg heeft woensdag uitspraak gedaan in de zaak tegen de chauffeur C. J. V. uit Noordgouwe, die 12 juli mevrouw M. R. M.-R. met zijn vrachtauto had over reden. Nadat de officier van justitie veertien dagen geleden drie maanden hechtenis tegen V. had geëist, ver oordeelde de rechtbank de chauffeur tot een gevangenisstraf van drie maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en een boete van f200. Het ongeluk gebeurde, zoals gemeld, op 'terf van de pluimveehandelaar M. De voormalige Bruinisser dragline machinist J. C. L„ die thans in Rot terdam woont, werd tot f 50 boete ver oordeeld, waarbij dg rechtbank het vonnis van de Zierikzeese kanton rechter, waartegen L. in appèl geko men was, bevestigde. De kantonrech ter had de draglinemachinist echter tot f 100 boete veroordeeld. de werkloosheid, maar dat de toestand toch nog geenszins allarmerend is. Er staan momenteel ongeveer 60.000 werkzoekenden ingeschreven, maar in 1953 bedroeg hun aantal 100.000. Juist moment Omdat onder de ongeschoolden de meeste „slachtoffers" van de seizoen- werkloosheid vallen, achtte de heer Mansholt het voor deze groep van het grootste belang een opleiding aan een rijkswerkplaats te volgen. Nadat dr. ir. Mansholt de school voor geopend had verklaard, beklom de commissaris der Koningin het spreekgestoelte om als eerste zijn ge lukwensen over te brengen aan de provincie Zeeland in het algemeen en de gemeente Middelburg in het bijzonder. Hij meende, dat de Mid delburgse rijkswerkplaats op 'n zeer juist moment in dienst was gesteld, nu de herverkavelingswerkzaamhe den op Walcheren en de grote her stelwerkzaamheden van na de oor log op hun eind beginnen te lopen. „Er komen thans veel ongeschoolden vrij en daarom is deze werkplaats hard nodig", aldus jhr. De Casem broot. Hjj wekte de gemeente- en vak bondsbestuurders op om de ongesehool den aan te sporen een opleiding aan een rijkswerkplaats te volgen. „Be kwame vaklieden worden het laatst ontslagen en verdienen het hoogste loon", zo besloot de Commissaris der Koningin. Grotere belangstelling „De vakopleiding voor volwassenen mag zich in een steeds grotere belang stelling verheugen", sprak ir. C. J. Bax, voorzitter der adviescommissie der Middelburgse rijks werkplaats. Hij stipte aan, dat van deze mensen goede prestaties worden verwacht en daar om is het nodig, dat het bedrijfsleven hen op de juiste plaats zet. „Bij de uitvoering van het Deltaplan en wel licht van het Sloeplan zal de vraag naar geschoolde arbeidskrachten toe nemen", aldus ir. Bax, „en zodoende is er voor de rijks werkplaats een be langrijke plaats weggelegd". Nadat de heer Dijkema een slot woord had gesproken, maakten de ge nodigden een rondgang door het ge bouw. De gemeenteraad van Axel heeft tot gemeente-secretaris benoemd de heer P. G. van den Bosse, thans ge meente-secretaris in Kloetinge. Hij zal de heer J. L. J. Maris, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft be reikt, opvolgen. De heer Van den Bosse stond num mer twee op de voordracht, die b. en w. van Axel hadden opgesteld. Als eerste stond op de aanbeveling de heer M. Oggel, hoofdcommies ter secretarie te Axel. Daar de heer P. A. Wondergem (C.H.) afwezig was namen 12 leden aan de stemming deel. Bude kandi daten kregen bij twe~ achtereenvol gende stemmingen elk zes stemmen. Bij de herstemming bepaalde de voor zitter, dat het raadslid D. J. Oggel (ger. pol. verb.) die een broer van kandidaat Oggel is, ten onrechte aan de stemming had deelgenomen en dat hij nu ook niet meer kon stemmen. Hierop verlieten vijf raadsleden, de twee K.V.P.-ers Kesbeke en Maas, de heer Oggel. De Krak r (S.G.P.) en Pijpelink (A.R.) onder protest de ver gadering. Daar nog zeven leden overbleven, liet de voorzitter verder gaan en met zes stemmen werd de heer Van den Bosse tot secretaris benoemd; de heer Oggel kreeg één stem. ZOUTELANDE Voor de NOVIB. Deze maand kon de Chr. M.V. „Martha" aan de NOVIB af dragen f51,60. (Hierbij is de collecte van het jaarfeest van „Martha" inbegrepen). station voor de akker- en weidebouw te Wageningen en de heer C. Lugt van het Instituut voor biologisch en scheikundig onderzoek van landbouw gewassen te Wageningen uitgenodigd om te spreken over het onderwerp „De aardappel". De heer Verburg sprak over „Het voorkiemen van pootaardappelen", waarbij hij de verschillende methoden, die in praktijk gebracht zijn de revue liet passeren en zijn ervaring opge daan in de stam selectieteelt. De Noord-Bevelander ziet weinig voor deel in het voorkiemen voor late consumptieteelt, aldus de heer Ver burg. Men is van mening dat dit tot het verleden behoort. De heer Ver burg was het hier niet mee eens. Dit jaar is gebleken dat de op brengst belangrijk hoger wordt, vooral bij vroeg gerooide aardappe len. Voor vroege aardappelen en ^pootgoed was zijns inziens voorkie men absoluut noodzakelijk. NIEUWE METHODE Bij de nieuwe methode van voor kiemen bewaart men het pootgoed in luehtgekoelde aardappelbewaarplaat sen, bv. in een cel die vrijgekomen is van verkochte consumptieaardappe len. Tegen de tijd voor poten gaat men de aardappelen opwarmen, zgn. warmtestoot. Elektrische verwarming wordt het meest aanbevolen, daar bij andere verwarmingsbronnen zuur stofgebrek kan onstaan. Men moet het voorkiemen echter niet forceren, want in 14 dagen tijd of soms nog minder kan men voorgekiemde aard appelen krijgen. De heer Verburg liet op zijn bedrijf de temperaturur in 4 dagen tot 18 gr. Celsius oplopen en daarna weer teruglopen tot 8 gr. C., een temperatuur die meestal overeen komt met de temperatuur van de grond als men goed poot. De kieming is dan voldoende geactiveerd. Als da eerste puntjes der spruiten zichtbaar worden moet men met het belichten gaan beginnen. Hierbij kan men ge bruik maken van daglicht, kunstlicht of van beide. Tot slot noemde de heer Verburg de resultaten die hij met deze me thode bereikt had. Normaal is de op brengst van pootgoed 17 tol 20 ton per ha. De heer Verburg heeft echter door de nieuwe methode zijn op brengst met 25 proeent weten op ie voeren, waarbij natuurlijk ook andere factiren een rol spelen, zoals wijze van poten, afstand, bemesting, grond soort enz. Een dergelijke opbrengst was tot dusver bij de keuringsdienst Zeeland van de N.A.K. nog niet bekend. De heer Van de Zaag had als on derwerp van zijn causerie gekozen: Het huidige aardappelprobleem". Hij begon met er op te wijzen dat de doorwas bij de aardappelen veeleer te wijten is aan de droogte en de slechte structuur van de grond bij het poten en de hoge temperaturen die later volgden. De aardappelen zijn op een zeer ongunstig tijdstip gepoot. Oor spronkelijk was men van mening dat in december of januari c'e glazige knollen wel kenbaar zouden worden. Thans blijkt dit niet het geval en d€ heer Van der Zaag twijfelde of ze op een nog later tijdstip te zien zullen zijn. Er bestaan thans twee mogelijk heden om het glas er uit te sorteren, nl. door zoutwatersplitsing en door- vallend licht. Wat het pootgoed be treft was hij van mening dat goed voorkiemen dit jaar noodzaak is. Bij de rassenkeuze moet de boer zich niet laten leiden door de door- was-misère van 1957. Bintje en Eigen heimer kunnen gerust volgend jaar weer gepoot worden. DOORWASONDERZOEK Daarna gaf de heer C. Lugt een ver slag over het doorwasonderzoek bij aardappelen van oogst 1957 op Noord- Beveland. Bij de proeven is gebleken, dat eind augustus, begin september, de glazigheid begon op te treden. Als de knollen direct na het doodsproeien ge rooid hadden kunnen worden, dan had men geen last van glas gehad. In de discussie gaf de heer Van der Zaag als zijn mening dat de garantie prijs van de regering alleen voor con sumptiewaardige partijen zal gelden. Hij achtte het mogelijk dat de boeren onderling kunnen proberen geschikte partijen klaar te maken voor con sumptie en niet alles aan de handel moeten overlaten. De voorzitter geloofde dat voor Noord-Beveland het doorlichten de manier is om het echte glas er uit te sorteren. Ook voor de bedrijfsvoor lichting ligt hier een taak. Zoals wij reeds gemeld hebben heeft de Christelijke Besturenbond te Sou burg het 40-jarig bestaan gevierd. Niet minder dan drie avonden waren no dig om alle leden in de gelegenheid te stellen dit feit mee te vieren. De voorzitter, de heer Tissink, heeft in alle drie vergaderingen een inleidend ovrzicht gegeven van de moeilijkhe den die moesten worden overwonnen, waarbij het accent in het bijzonder viel op de jaren in en na de laatste we reldoorlog. Elke avond was er een spreker, die namens het C.N.V. op riep tot verantwoordelijkheid zcwel voor de organisatie als gemeenschap als voor ieder lid persoonlijk. Op ieder der feestavonden is het toneelstuk in drie bedrijven „Een ge heim tussen jou en mij" van P. L. van Prooyen-Bogaerds opgevoerd. Het stuk werd geheel door eigen mensen gespeeld. Zaterdagavond bood de heer Tissink de tonelisten en de regisseur, de heer B. Reyerse, een blijvende herinnering aan.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2