Commissaris der Koningin opende bejaardentehuis in Vlissingen Schooljeugd van Aagteherke bezocht hun „eigen schip" Jubilerende Wolp brandweer kreeg prachtig cadeau Oud-wethouder Van Oorschot „Eindelijk mijn ideaal bereikt" Kon. onderscheidingen voor jubilarissen bij „De Schelde" Polder Walcheren wijzigt het dijkgeschot Hervormd-Gereformeerd Advent Jeugdappèl in Goes Woonruimte voor 152 bejaarden Voorlopig nog volop werk Geen goedkeuring van Ged. Staten Aanleg puinwegen Beheerschap Recreatie gebied De Braakman geïnstalleerd Van der Slikke winnaar te Arnhem Japanners naar Indonesië Nieuw materiaal in gebruik genomen De volleybalcompetitie Burgerlijke stand Hulp aan uit Indonesië gerepatrieerde Nederl. Nagekomen advertentie IV ndag 16 december 1957 "/ÜWSCH DAC /.AD Pagina 2 De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, heeft zaterdagmiddag te Vlissingen, in aanwezigheid van meer dan 250 genodigden, officieel het nieuwe tehuis voor bejaarden ,,Het Gasthuis" geopend. Voordat de Commissaris zijn openingsrede in de kerk-feestzaal van het bejaardentehuis uitsprak, onthulde hij in de hall van het tehuis een glas-in-lood raam, vervaardigd door de gla zenier Wiecherdsma uit Deurne, voorstellende het leven, de arbeid en rust. Het bejaardentehuis omvat een hoofd gebouw (drie verdiepingen) met zij vleugel, waarin 152 beiaarden kunnen wonen. In dit hoofdgebouw, dat op verantwoorde moderne wijze werd op getrokken en ingericht, zijn naast de één- en tweepersoonskamers voor de bejaarden en de dienstvertrekken, ook een kerk-feestzaal (waar nog een mo- laik zal worden aangebracht te ver vaardigen door de kunstenaar Roosen daal uit Wassenaar), ontspanningsza len, eetzalen en conversatieruimten. In het ruime park, dat het tehuis om geeft zijn voorts nog 48 bejaardenflats opgetrokken. De totale stichtingskos- ten van het complex bedragen ca 3(4 miljoen gulden. Het bejaardentehuis kon zes maanden eerder dan aanvanke lijk gesteld was in gebruik worden ge nomen. Bewondering In zjjn openingswoord heeft de Com missaris van de Koningin een verge lijk gemaakt met het oude, uit 1661 da terende tehuis aan het Bellamypark en dit fraaie, nieuwe tehuis. Grote bewon dering had hij voor de bejaarden die ^het oude tehuis hebben gewoond, ant het is, aldus de Commissaris, on gelofelijk, dat de meensen geen armen en benen gebroken hebben op de meer dan steile en nauwe trappen. De com missaris begreep dat het voor het col lege van regentessen en regenten een grote puzzle zal zijn het gebouw op Juiste wijze te exploiteren, doch hij hoopte, dat dit op een menselijke en financieel juiste wijze zou geschieden. De burgemeester van Vlissingen mr. B. Kolff, gaf een historische uit eenzetting van het bejaardentehuis en de zorg voor de ouden van dagen te Vlissingen. Grote vreugde heerste er bij het uiteindelijk tot stand ko men van dit gebouw, doch de grote financiële verplichtingen vervullen het gemeentebestuur desondanks met grote zorgen. Hij wees op de nood zaak het beheer met nodige scherpte te voeren. Ideaal bereikt Namens de directeur generaal van de volkshuisvesting en bouwnijverheid uitte de heer Van Borsselen gelukwen- Laatste overspanning in viaduct te Bergen op Zoom In de nacht van vrijdag op zater dag werd de laatste overspanning ge plaatst voor het viaduct over de spoorlijn Bergen op ZoomGoes na bij Bergen op Zoom. Toen de laatste trein naar Zeeland was gepasseerd werd dit gedeelte stroomloos gezet waarna men aan ving de 16 meter lange en 12 ton zware betonen balken te verrollen. Het werk verliep naar wens en stuk je voor beetje gleed de versierde balk over. Na afloop volgde een tractatie voor de arbeiders. Als het weer ver der mee blijft werken hoopt men be gin maart volgend jaar met het werk klaar te zijn. Cockie Gastelaars verbeterde record Tijdens zwemwedstrijden te Rotterdam heeft Cockie Gastelaars (S.Z.C.) het Ne derlandse record op de 100 meter vrije slag voor dames verbeterd met een tijd van 1 minuut 2,8 seconde. Het oude record stond op naam van Greetje Kraan van de Robben met 1 min. 3,2 sec. sedert maart van dit jaar. Aan gezien deze prestatie in een 25-meter bad werd verricht, zal ze niet in aanmerking komen als Europees record ondanks het feit, dat Cockie Gastelaars onder de li- miettijd (1 min. 5 sec bleef sen en de oud-wethouder van sociale zaken van Vlissingen, de heer L. P. v. Oorschot, die zovele jaren „uit idealis me en sociale bewogenheid" voor het totstandkomen van een verantwoord bejaardentehuis heeft geijverd, sprak van zijn grote vreugde en dankbaar heid, dat hij deze opening nog heeft mogen beleven. Thans is zijn ideaal: huisvesting voor bejaarden in overeen stemming met het menszijn en er is nu gebroken met iets uit het verleden, dat de toets der kritiek niet kon door staan. Uit de liquidatiekas van de Ver. Ziekenhuisverpleging te Vlissingen overhandigde hij een bedrag van 1000 gulden voor de aanschaf van een piano. De directeur van gemeentewerken, de heer J. Moll, voerde eveneens het woord (het tehuis werd uitgevoerd door de dienst van gemeentewerken) terwijl door tal van sprekers geschen ken werden aangeboden. Namens aan nemers en onderaannemers werden 'n biljart en elektrische wandklokken aangeboden. De gemeente Vlissingen bood een schilderij aan en de directie der N.V. Kon. Mij De Schelde een tele visietoestel. Weer geen korfbalwedstrijden Zaterdag zijn wederom alle korfbal wedstrijden wegens de slechte weersom standigheden afgelast. Sla naar Oostenrijk Op de Nederlandse groentenveilingen is op het ogenblik een groot aanbod va.i sla. Het areaal wintersla is de laatste jaren flink uitgebreid. De afzet verloopt niet bijzonder vlot. Door het betrekkelijk koude weer is er meer vraag naar win tergroenten. Er komt nu echter weer een export mogelijkheid en wel naar Oostenrijk In Wenen is namelijk bekend gemaakt, dat voor de periode van 16 december tot 16 januari een kwantum van 500 ton sla voor invoer o.a. uit Nederland zal wor den vrijgegeven. Inbraken spoedig opgehelderd In de nacht van dinsdag op woens dag werd te Bergen op Zoom een inbraak gepleegd in een bij een bouw werk geplaatste werkkeet. Het inge stelde onderzoek had aanvankelijk geen resultaat doch vrijdag werd door surveillerende Rijkspolitieambtenaren langs de Rijksweg op Zuid-Beveland een zekere E. S. uit Rotterdam aan getroffen die niet alleen debet bleek te zijn aan de te Bergen op Zoom gepleegde inbraak maar bovendien ook nog in de nacht van donderdag op vrijdag een inbraak had gepleegd in een loods te Rilland-Bath. De man, die de ontvreemde goederen nog in zijn bezit had, werd aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld. Tijdens een speciaal belegde bijeen komst in „De Scheldehal" te Vlissin gen zijn zaterdag 55 jubilarissen, die 40 resp. 25 jaar in dienst van „De Schelde" zijn geweest, gehuldigd. De burgemeester van Vlissingen, mr. B Kolff, heeft aan drie de zilveren me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt en aan 17 personeelsleden de bronzen medaille. Tijdens deze bijeenkomst heeft de president-directeur van de N.V. Kon. Mij „De Schelde", de heer J. W. Hup- kes, een rede gehouden, waarin hij 'n terugblik wierp op 1957 en ook een blik in de toekomst. Het aantal jubilarissen is sinds de oprichting van de maatschappij geste gen tot 2882. De heer Hupkes herin nerde aan de crisis, die een 25 jaar geleden in ons land heerste, waardoor het bedrijf moest worden ingekrom pen, zodat er een kleiner aantal per soneelsleden zijn op dit moment met' een 25-jarig dienstverband. Bij zijn terugblik over 1957 consta teerde de heer Hupkes, dat in de me taalindustrie nog werk was voor iedereen, die werken wilde en wer ken kon, doch nietemin is 1957 geen zorgeloos jaar geweest. Werk tot 1961 Voor wat „De Schelde" betreft con stateerde de heer Hupkes een zeer druk jaar. Er werden zes schepen afgeleverd en ook een aantal belang rijke produkten van de machine fabriek. Grote sommen werden geïn vesteerd in de verbetering en vernieu wing van de bedrijfsuitrusting. Wat de technische vakopleiding be treft hoopte hij, dat de oprichting van een Avond-U.T.S. in Vlissingen moge lijk zou worden. De order-portefeuille voor het be drijf kon in 1957 worden uitgebreid met drie grote vrachtschepen, 20 tur bine-tandwielkasten en nog enkele opdrachten. De orderportefeuille om vat thans een bedrag van 375 mil joen gulden en zij verschaft werk tot 1961. Wat betreft de toekomst wacht De Schelde nog vele grote plannen. „Reeds nu kon in samenwerking met de Engelse Nuclear Powerplant Co, een offerte worden gedaan voor de levering van een complete atoom centrale. 'Wat de zgn. Sloeplannen betreft, „De Schelde" is hier bereid pioniersarbeid te verrichten en een reparatie-bedrijf in het Zuid-Sloe te stichten, daarmee wellicht de stoot gevend tot een grootse ontwikkeling van de mond der Westerschelde", al dus de heer Hupkes. Ingezonden mededeling (adv.) Ged. Staten hebben hun goedkeu ring onthouden aan het besluit van de vergadering van de Polder Wal cheren tot het heffen van dijkgeschot in 1958. De bezwaren betreffende de heffing voor de gebouwde eigendom men, aangezien uit de toelichting op de begroting blijkt, dat de heffing van het dijkgeschot gebouwd mede dient voor het verlenen van een bijdrage van f30.000 ter zake van algemene kosten van vorige dienstjaren en dus naar de mening van Ged. Staten geschot wordt geheven in strijd met de bepalingen van het bijzonder reglement van de Polder Walcheren. Na een bespreking handhaafden Ged. Staten hun standpunt en beslo ten tevens op zeer korte termijn Prov. Staten voor te stellen artikel 122 van het bijzondere reglement te verande ren in dier voege, dat vanaf het jaar 1958 aan de gebouwde eigendommen algemene kosten in -ekening zullen mogen worden gebracht. Het Polderbestuur heeft Ged. Sta ten verzocht te bevorderen, dat de regeling van toepassing verklaard wordt, die reeds thans is bepaald in de nieuwe reglementen voor Schou- wen-Duiveland, Noord-Beveland en Tholen. Deze regelingen komen in het kort hier op neer, dat zowel de ge bouwde als de ongebouwde eigen dommen aan alle uitgaven bijdragen. Het Polderbestuur acht de meest aanvaardbare oplossing het dijk- Het is een onvergetelijke dag geworden voor de 33 leerlingen van de hoogste klassen der Hervormde school le Aagtekeike. Als kleine vorsten en vorslinnetjes wem en ze zate dagmorgen a n boord van het oceaanschip „Die- merdijKin Rotterdam ontvangen. Geen wonder, want deze jonge Aagte kerkers kwamen eigenlijk hun eigen schip bekijken, hetzelfde schip, dat ze nu al een jaar lang precies op de landkaart wereldkaart volgen en waarvan ze de meer dan tachtig koppen tellende bemanning heb ben geadopteerd. Uit de geregelde briefwisseling, en uitwisseling van leuke presentjes, is dan zaterdag dracht aanwezige dames), het langverbeide persoon- bijzondere vermelding ver- lijke bezoek voortgekomen. En de Aagtekerkers, o.w. ook leden van het school bestuur en hun dames, kwamen zoals het op Walcheren een goede tra ditie is deze visite niet met lege handen afleggen. Meester C. Klap bood een zelfgeschilderd doek van de dorpskern aan met een lijst van een glunde rend terzijde staande heer Minderhout. Drie koene knapen tra den naar voren en of freerden enkele Aagte- kerkse souvenirs, waarvan de pop in klederdracht, aangekleed door de (even eens in Walcherse kleder- dient. Het werd een heerlijke dag voor de kinderen. Kapitein Kooyman, de stuurman en een tiental messbedienden waren spe ciaal voor dit bezoek aan boord gebleven, maar ook het bestuur van de Nederl. Ver. voor Adoptie van Schepen ..Nevas" en ver tegenwoordigers van de Holland-Amerika-Lijn. (Morgen hoopt Artemis, die de reis naar Rotterdam heeft meegemaakt, in zijn „Zeeuwse Babbelaars" na- geschot van de gebouwde eigen dommen te verlagen tot 8,per f 100,belastbare opbrengst en het dijkgeschot der ongebouwde eigen dommen te verhogen tot f 61,per ha. Dit voorstel zal in de spoed eisende vergadering van de Polder Walcheren op vrijdag 20 december des morgens om tien uur, in het Polderhuis te Middelburg, behan deld worden. In verband hiermee wordt tevens voorgesteld de begro ting voor 1958 te wijzigen. PUINWEGEN Met het oog op de in de toekomst te treffen voorzieningen in de duin streek tussen Zoutelande en West- kapelle is het gewenst, dat de bun kers verwijderd worden. De wense lijkheid doet zich voor het afkomen de puin te gebruiken voor de aanleg van 'een toegangsweg naar het strand door de duinen, waarvan de kosten op f 11.000 geraamd worden, welk bedrag geheel ten laste van de Pol- derkas zal blijven. Het bestuur stelt voor in West- kapelle een verharding aan te bren gen op de zandweg vanaf de nieuwe zeedijk langs de duinvoet tot aan de Joossesweg en tot het aanleggen van een toegangsweg naar het strand in Zoutelande even ten oosten van het Streefkerksehuis en vraagt de verga dering hiervoor een krediet van f 11.000. Door Commissaris der Koningin Het „Beheerschap Recreatiegebied De Braakman", samengesteld uit ver tegenwoordigers van de deelnemende gemeenten Hoek, Philippine en Bier vliet, werd zaterdagmiddag ten ge meentehuize van Hoek in O.-Z.-Vlaan- deren, officieel geïnstalleerd door de Commissaris der Koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Het Beheerschap heeft tot doel en taak het door de inpoldering van de Braakman ontstane meer en de droog gevallen gronden geschikt te maken voor recreatie-doeleinden. Tijdens de officiële installatierede heeft de Commissaris der Koningin gewezen op de belangrijkheid van dit gebeuren, niet alleen voor Zeeuwseh- Vlaanderen doch voor alle gebieden, die door Delta- of Drie Eiandenplan te maken krijgen met recreatie-moge lijkheden. Dit Beheerschap is in feite een experiment in Zeeland en wan neer dit slaagt kan het een voorbeeld zijn voor de andere gebieden. De Commissaris der Koningin drong er in het bijzonder op aan, dat op harmonische wijze zou worden samen gewerkt: tussen de gemeenten Hoek, Philippine en Biervliet, met het Pro vinciaal Bestuur in Zeeland en in het Beheerschap zelf. Na afloop van deze plechtigheid volgde een mossel-maaltijd. De samengestelde ruiterwedstrijd om de Amersfoortse zilveren wisselbeker is gewonnen door L. van der Slikke uit Nieuw- en Sint Joosland met het paard „Etcetera". Hij behaalde 317(4 punt en won daarmee de trofee voor de tweede maal. F. Albers Pistorius nit Beek bij Nijmegen, die met „Ajax" uitkwam, eindigde met een gering puntenverschil op de tweede plaats. Hij behaalde een totaal van 316 pun ten. De wedstrijd bestond uit een middel zware dressuurproef en een springcon cours over twee ronden, waarbij de hoogte van de hindernissen varieerde van 1.10 tot 1.20 meter. Van der Slik ke reed als enige deelnemer 'n fout loos parcours in de tijd van 91 sec. In het onderdeel dressuur kwam hij op de vijfde plaats. De uitslagen luiden: 1. L. van der Slikke (N. en St. Joosland) met „Et cetera" 317% punt. 2. Mr. F. Albers Pistorius (Beek) met „Ajax" 316 punt. .3. Tj. Veldstra (Marssum) met Hannes der op dit bezoek terug te 3x5 punt. 4. H. van Leeuwen (Veenen- komen). daal) met Ingo 306 punten. De correspondent in Djakarta van de „Times" heeft bericht, dat als de Nederlanders Indonesië verlaten, on getwijfeld iemand hun plaats op het gebied van de scheepvaart, het bank wezen en de handel zal innemen, en de eerste kandidaten daarvoor zijn de Japanners. De correspondent voegde daaraan toe, dat zij daarvoor reeds zijn benaderd. Neem niet langer zomaarvloei, vraag uitdrukkelijk om Mascotte De vrijwillige brandweer te Wolphaarts- djjk beeft zaterdag het 35-jarig bestaan herdacht en heeft ter gelegenheid hier van het meest passende geschenk ont vangen, dat men zich maar zon kunnen denlzen: een nieuwe spuit en een moder ne trekker-manschappenwagen. In het gemeentehuis vond de officiële over dracht plaats van het nieuwe materieel en in café Ossewaarde is in tegenwoor digheid van gemeenteraad, brandweer personeel en genodigden daarna in een gezellige sfeer het jnbilenm van de brandweer herdacht. Burgemeester B. H. G. ter Haar Ro- meny droeg in een in de raadszaal ge houden bijeenkomst het materieel over aan de commandant van de brandweer. De burgemeester zette uiteen dat in het verleden vooral tijdens een te Krui- ningen gehouden oefening is gebleken dat nieuw materieel voor de Wolphaarts dijkse brandweer geen overbodige luxe zou zijn. De noodzaak van vernieuwing trad wel heel duidelijk aan de dag. Van die tijd af heeft de burgemeester, ge steund door de wethouders en de andere raadsleden, geijverd voor de aanschaf van een nieuwe spuit met bijbehoren. In de zuidelijke hoofdklasse van de volleybalcompetitie is het Vlissingse EWC nog steeds ongeslagen. Ditmaal wonnen de Scheldestadbewoners in eigen zaal met 30 van EBVC uit Bre da. In groep A van de Walcherse com petitie bleef MVC ongeslagen op de ereplaats. De Middelburgers behaal den een duidelijke 03 zege op Mi- chiel de Ruyter, hetgeen voor de zee lieden de eerste nederlaag betekende. Zij moesten hierdoor zelfs de tweede plaats nog afstaan aan VCU, dat met 03 baas bleef over Marathon. Zuid westers kwam een heel eind in de lift. De Souburgers behaalden namelijk de volle buit uit twee wedstrijden door achtereenvolgens EWC 2 en HTS met 30 te kloppen. De stand is nu: MVC ■12; VCU 6—8; Michiel de Ruyter 6 Marathon 66; Zuidwesters 76; HTS 5—4; EWC 2 7—4; EMM 6—3. In groep B werden slechts twee wed strijden gespeeld. Michiel de Ruyter 2 trok tegen EWC 3 aan het kortste eind (30), doch wist op HTS 3 een puntje te veroveren (22) EWC 3 kon door deze overwinning de leiding overnemen van MVC 2, zoals blijkt uit de stand: EWC 3 5—9; MVC 2 4— 8; Marathon 2 46; Michiel de Ruyter 2 6—5; HTS 3 3—2; EWC 4 3—1; HTS 2 3—1; VCU 2 4—0. „Het is een goede traditie geworden om als jongeren van verschillende kerken gezamenlijk ons te bezinnen op de betekenis van Advent", aldus ds. D. Bouwknegt, Gereformeerd pre dikant van Wolfaartsdijk, in zijn in leidend woord op het Jeugdappèl, dat zaterdagavond in de Grote Kerk van Goes gehouden werd op initiatief van de Hervormde Jeugdraad en het Gere formeerd Jeugdverband. Ds. S. P, de Roos van 's-Heer Hen drikskinderen hield op dit jeugdappèl een toespraak over: „De kunstmaan spreekt een woordje mee". Bij elk keerpunt in alle tijden gaat iets in vervulling van de voorspellin gen van de Bijbel. Wij gaan momen teel naar het einde van een bepaalde tijd. Of dit het wereldeinde zal zijn, dat kunnen wij niet weten. De Bijbel spreekt van tekenen aan de hemel. De mogelijkheid bestaat, dat dit ook door mensen wordt bewerkt. Het is niet alleen de grote technische ken nis, dat de Russen zover gevorderd zijn op dit gebied, maar dit komt ook omdat er in Rusland slaven zijn, die gedwongen kunnen worden tot het werk in de uraniummijnen en atoom centrales. De geweldige veranderingen in onze tijd kunnen tot gevolg hebben, dat de mens de moed laat zakken, maar dan laat men merken, dat men de bood schap van God niet gelooft. De kerk moet vertrouwen hebben in God en niet in de coiferentie van Parijs en de bewapening van het Westen. Wjj hebben als christenen veel bewuster ons vertrouwen te stellen op Jezus Christus, de Heer van de toekomst. Dit hebben wij ook als jonge christe nen in woord en daad te verkondigen. Met veel aandacht werd deze zeer actuele toespraak beluisterd. 's-HEER 'ARENDSKERKE Burgerlijke stand. Geboren: Hendrik, zv Chr. Sandee en L. Almekinders; Jan netje M., dv C. C. de Baar en A. C. Beuns Machiel M., zv M. M. A. Weezepoel en K. van Hekke; Marinus C., zv J. Kloet en A. Braamse; Josien C., dv A. Janse en C. N. Blok; Leendert, zv P. A. de Vos en T. Wijkerhe; Cornelis A. M., zv M. Raas en E. Polfliet; Adrianus N. P., zv A A. Hazen en M. van 't Westeinde. Gehuwd: P. A. Meenaard, 22 ,j. en K. Kole, 25 J. D. de Raad, 24 j. en N. M. Elenbaas, 22 j.; P. W. de Bakker, 28 j en J. de Dreu, 24 j.; C. de Wolf, 26 j. en A. Blankenburgh, 26 j.; A. Jansen, 24 i. en J. van Alten, 26 j. Overleden: C. va Strien, 68 j., wedn. van J. Boot; L. J. Weststrate, 82 jaar, wed. van S. Geluk- J. Verijzer, 79 jaar echtg. van P. Braam. Slechts één voetbalwedstrijd Zaterdag is er slechts één voetbalwed strijd gespeeld. Het was Spui—Zaamslag: 4—3. Zaterdagmiddag kon men de resultaten van deze activiteit zien. Wolphaartsdijk heeft een voortreffelijke en tevens voor deze gemeente zeer doelmatige spuit ge kregen. De losse spuit is gemakkelijk hanteerbaar en ook de trekker-man schappenwagen voldoet aan de eisen, die hieraan voor deze plaats met zijn polder wegen moeten worden gesteld. Enkele technische gegevens: de spuit heeft 'n ca paciteit van 1000 tot 1200 liter per mi nuut en een opvoerhoogte van ongeveer 80 meter. De trekker-manschappen wa gen kan tien mensen vervoeren. In afwachting van de inrichting van een brandweerkazerne gebouw T.A.V.E.N.U. zal tot dit doel worden ver bouwd is het gemeentebestuur erin geslaagd een gebouwtje op het indus trieterrein te kopen, waarin het materi aal kan worden geplaatst. De commandant van de Wolphaarts dijkse brandweer, de heer A. Schuit, aanvaardde spuit en manschappenwagen met grote dank. De heer J. Pilaar uit Goes, kringhoofd van de B.B. sprak zijn vreugde uit over de nieuwe aanschaf, da heer H. van Schenkel uit Breda, inspec teur van het brandweerwezen in Noord- Brabant en Zeeland sloot zich hierbij aan en burgemeester A. A. Schuit van Kort- gene, voorzitter van de Provinciale Zeeuwse brandweerbond prees de ge meenschapszin van de mannen van da brandweer. Achter het gemeentehuis hebben da mannen van de brandweer hierna tijden» een korte vaardigheidsoefening bewezen met goed materieel snel te kunnen wer ken. Jubileum Tijdens oen bijeenkomst in café Osse waarde is het 35-jarig bestaan van da vrijwillige brandweer herdacht. Burge meester Ter Haar Romeny hield hierbij een speech, waarin hij de betekenis van de brandweer naar voren bracht en hul de bracht aan het personeel. Drie mannen werden daarna onder scheiden. De ondercommandant, de heer J Knuit ontving het zilveren kruis van de Kon. Ned. Brandweervereniging en de manschappen J. Koster en J. P. Plat- teeuw mochten een medalje in ontvangst nemen. Allen hebben 35 jaar lang dienst gedaan bij de vrijwillige brandweer. Een gezellige avond voor het brand weerpersoneel besloot deze voor Wol phaartsdijk belangrijke en feestelijke dag. Het Nederlandse Rode Kruis zal hulp verlenen aan Nederlanders, die Indonesië moeten verlaten. Een natio nale actie zal worden gevoerd. Achter welke actie de Nederlandse regering zich heeft geplaatst. Een inzameling is geopend op girorekening 777 ten name van het Nederlandse Rode Kruis te Den Haag. De hulpverlening van het Neder landse Rode Kruis aan de betrokken Nederlanders zal zich richten op de verzorging buiten het gebied van Ne derland zelf, behoudens enigerlei hulp bij aankomst hier te lande en behou dens hulp van specifiek Rode-Kruis- aard. Opdracht is gegeven tot het samen stellen van 6000 pakketten, welke zul len bevatten: biscuits, pepermunt, schrijfpapier, zakdoeken, balpunt, tan denborstel, tandcrême, zeep, handdoe ken en blocnota. Bovendien voor man nen: shag, sigaretten vloei, scheerkwast, scheerappara'at en scheerzeep: voor voor vrouwen: sigaretten, toiletpoeder, veiligheidsspelden, haarschuifjes, huid- crème, garen, naalden en hygiënische artikelen en voor kinderen: kauwgom, gecondenseerde melk, zuurtjes, rozij nen, drop en speelgoed. Er wordt overlegd hoe deze pakket ten het vlugst aan de betrokkenen kunnen worden overhandigd. De hulp wordt in Indonesië, in Sin gapore en hier te lande verleend. Heden werden wij diep getrof fen door het bericht van het plotseling overlijden van onze geliefde Broeder en Zwager JOHANNIS NICILAAS MAAS Gepens. Tech. Hoofdambtenaar der Rijkswaterstaat te Tiel Ridder in de Orde van Oranje-Nassau in de ouderdom van 67 jaar. T. Zachariasse-Maas G. Zachariasse Zoutelande, 12 december 1957

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2