G Wat lekker smaakt dat helpt groeien! Peignoirs Pyjama's Oosterbaan Le Cointre N.V. Goes HOEST? 'n mevrouw stop. rriir - het nieuwe, fijne af wasmiddel is in alle opzichten handiger. handiger dan Het ooit worden kan zuiniger dan 't ooit geweest is. Pagina Jllasses Voor Uw DRUK WERK naar Delfzijlse kapitein „viste" munitie Atoomonderzoek in W.-Duitsland Polen vraagt atoomvnje zone in Europa Afgeluisterde gesprekken geen bewijsmateriaal Wenken bij te water tijden van autc/s Gaitskell wil neutrale 2011e Alle respect voor Uw handigheid, maar op de MIR-knijpfles zit een handiger en zuiniger druppelaar dan U zelf ooit maken kunt. Sfêêtói Mêêb vidz#crKe.-zê/c&c/teicC/ ->LUE BAND NU VERRIJKT MET CfotóÓfeftf etc fc&Mpefcofcd./ Donderdag 12 december 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD grote sortering verschillende prijzen Grote Markt 5 GOES Telefoon 2326 jij Apothekers en Drogisten De heer H. Augusto uit Delfzijl heeft met zijn motor-tjalk „Zee meeuw" in de afgelopen maanden grote hoeveelheden munitie opgevist van de zeebodem ten noorden van de kust van Seeland in Denemarken. Reeds lange tijd zag kapitein Augus to een goudmijntje in de Deense wa teren, waar de Duitsers -tegen het einde van de tweede wereldoorlog grote hoeveelheden munitie in zee hebben gegooid. Deze munitie zou ech ter nog steeds gevaarlijk zijn, reden waarom het de Deense bergers ver boden was de springstoffen op te halen. De heer Augusto gebruikt een grote elktromagneet bij zijn ammu- De Westduitse commissie voor atoomenergie, waarin atoomdeskundi gen, industriëlen en vakbondsverte genwoordigers zitting hebben, heeft onder voorzitterschap van minister Balke een program goedgekeurd dat voorziet in de ontwikkeling en bouw van een kernreactor met een vermo gen van 500.000 kilowatt voor 1965. Het program, dat ook voorziet in pro- duktie van materiaal voor het atoom onderzoek, zal tot 1965 2,2 tot 2,4 mil- pjard mark vergen. Dit bedrag zal door de staat en de zakenwereld bij een worden gebracht. De commissie heeft voorts een voor stel van minister Balke aangenomen om een commissie op te richten die toezicht moet houden -p de veiligheid bij het atoomonderzoek. De leden van de commissie zullen volledig onafhan kelijk zijn. De Pools' minister van buitenlandse zaken, Adam Rapacki, heeft informele besprekingen gevoerd met de gezan ten van de V.S., Groot-Brittannië en Frankrijk, die betrekking zouden heb ben gehad op een Pools plan een zone zonder atoomwapens in Europa te cre- eren, die Polen, Oost- en West-Duits- land en Tsjecho-Slowakije zou moeten omvatten. Dit voorstel is door Papac- ki uiteengezet op de zitting van de Algemene Vergadering van de V.N. Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft met algemene stemmen besloten dat bewijsmateriaal, dat staatsambte naren hebben verzameld door tele foongesprekken af te luisteren, niet door de federale gerechtshoven aan vaard mag worden. Zendingsarbenders in goede welstand Het Zendingscentrum te Baarn deelt mee, van de zendings. rbeiders op Soem- ba een tel» im te hebben ontvangen, dat allen daar in goede welstand ver keren. Van midden-Java zijn nog geen 1 -- richten ontvan„m, maar uit berichten van vóór 1 decern' er blijkt, dat de aut - riteiten voor hun welzijn waken. Intussen is Ds. P. G. van Berge, missi onair pr dikant op Soemba, per vlieg tuig uit Indonesië gearriveerd, hier zijn verlof r te brengen. Dr. P. J. Zuidema, arts aan het christelijk zieken huis „Bethesjia" in Jogjakarta, die zijn zendingsloopbaan beëindigde, heeft nog passage kunnen b eken »p de „Oranje", zodat hij waarschijnlijk tegen Kerstfeest in Nederland zal kunnen arriveren. nitievisserij en kan met dit werktuig ongeveer zes ton in „een trek" op halen. Thans ligt de „Zeemeeuw" in Ham burg, op weg naar Wilhelmshaven waar de lading verkocht wordt aan een handelsonderneming. Een gedeel te van de gevonden munitie kan nog gebruikt worden bij opruimingswerk zaamheden als springstof en de rest wordt als schroot verhandeld. Kapi tein Augusto heeft reeds vier maal een reis naar het Kattegat gemaakt, en komt tegen het einde van deze week weer thuis. Bevrijder van kardinaal Mindszenty terechtgesteld Majoor Antal Palinkas Palavincini, die tijdens dè Hongaarse opstand kar dinaal Mindszenty heeft bevrijd, is door een krijgsraad ter dood veroordeeld en terechtgesteld, aldus heeft radio-Boe- dapest gemeld. Na de rooms-katholieke primaat van Hongarije bevrijd te hebben, begeleid de majoor Palavincini hem in een tank naar Boedapest. Kardinaal Mindszenty verblijft se dert 4 november van vorig jaar in het gebouw van het Amerikaanse gezant schap te Boedapest. Nu het jaargetijde weer mist en gladde wegen brengt, stijgt het aantal ongelukken, die door weersinvloeden worden veroorzaakt. De Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelin gen publiceerde vorig jaar een aan tal jvenken voor automobilisten hoe te handelen bij te water rijden'. Uiter aard is het de bond niet bekend hoe veel mensenlevens gered zijn doordat men die wenken heeft opgevolgd, maar uit tal van rapporten en ver slagen heeft de bond 'och wel de in druk, dat deze wenken in vele ge vallen werden opgevolgd, en met succes. Daarom heeft de bond deze wenken thans samengevat in een klein handig vouwblad. De wenken zijn gesplitst in 1. voorzorgen bij auto gebruik langs waterwegen en 2. wen ken bij te water rijden. Men vindt er de bekende wenken in om bij te water rijden de verlich ting van de auto in te schakelen, de portieren voorlopig gesloten te hou den en zich rustig te houden binnen de „luchtbel" onder de kap, maar ook het praktisch advie., aan alle automo bilisten om steeds ec n twintig meter lange' touwlijn bij zich te hebben, en met de inzittenden eens te bespreken wat elk zou doen bij te water rijden. De leider van de Britse Labour- partij, Hugh Gaitskell, heeft in New Dalhi op een conferentie van parle mentariërs van het Britse gemenebest verklaard, dat er „een neutrale zone" in Europa moet komen. De buitenlandse strijdkrachten die in West-Duitsland zijn gelegerd, moe ten teruggetrokken worden en de Sowjet-Unie moet haa troepen terug trekken uit Oost-Duitsland, Polen en Hongarije en Tsjechoslowakije, aldus Gaitskell. Hij zei voorts dat men de aanwezig heid van de Russen in het Midden- Oosten als een feit moet aanvaarden en dat men moet trachten de vrijma king van dit gebied tengevolge heeft. Bij Gotha in Oost-Duitsland is een vrachtauto met grote vaart op een groep kleuters, die onder de hoede van ex kinderjuffrouw een weg oversta ken, ingereden. Hierbij vonden 'zes kleintjes de dood. Geen zware fles meer, zoals vroeger (nog geen 3 ons tegen bijna 2 kilo!). En toch de waskracht van twee oude literflessenGeen risico van brekende flessen en knoeiboel in huis. Geen wankele pakjes, die omvallen en nat worden op Uw aanrecht. WantMIRzit in een plastic „knijpfles": mooi, hanteerbaar, onbreekbaar! Eén keer knijpenprecies genoeg. Geen statiegeld, geen flessen terug: U ge bruikt ze gewoon weer voor iets Met de waskracht van 2 oude literflessen slechts 85 ct. U weet wat Blue Band U al jaren geeftvitamine A voor weerstand en energie en vitamine D - de zonneschijnvitamine - voor een sterk beendergestel en een gezond gebit. Nu is Blue Band nog verrijkt met CAROTEEN, een natuurlijk groeivitamine, dat vooral in kleurige groenten en vruchten voorkomt. CAROTEEN levert een waarde volle bijdrage tot een voorspoedige groei. CAROTEEN maakt Blue Band nog gezon der. Meer dan ooit helpt Blue Band in de dagelijkse vitamine-behoefte voorzien. BLUE BAND Zo is het, mevrouw! Uw kind hapt... het smaakt hem hij groeit. Geef Uw kind een Blue Band-boterham eneen, twee, drie: wèg boterham! Hij vindt het heerlijk. En U denkt blij: „Wat eet hij goed!" Zo worden Uw goede zorgen beloond. Uw keus voor hem is goed geweest. Blue Band blijft aandacht schen ken aan nieuwe mogelijkheden. En heus, dat zal altijd zo blijven! Welke andere margarine geeft U zo'n vitamine-zekerheid? lang, hoe zwaar moeten Uw kinderen zijnt Hoeveel vitamine A en CAROTEEN hebben ze dage- tijks nodigt meisjes 3 jaar 4 jaar jaar 6 jaar lengte in cm 94 99 105 lil gewicht in kg 14'/4 15/, I8V4 19 H Heeft U misschien een zoon van 6? Let dan j op ie volgende advertenties met meer gegevens, j, dte natuurlijk altijd een gemiddelde blijven. I per dag vitamine 660 I.E. 770 I.E. 880 I.E. 990 IE. Caroteen 800 pg 900 fig 1000/fg HOO/jg

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4