MODE VOOR DE WINTER P.T.T. moet met 1500 man worden uitgebreid UIT DE PROVINCIE BURGELIJKE STAND a macht der zonde ho en Proef met vrouwelijk personeel bevredigend Crisis in Japanse textielindustrie Zwarte handel en diefstal in de Sowjet-Unie GYMNASTIEK VOOR BOSARBEIDERS Verplichte verzekering tegen W.A. in Frankrijk h\adt TELEVISIE Naar minder partijen in Frankrijk Maandag 9 december 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Ondanks de personeelsmoeiljjklieden is de postdienst er totnutoe in geslaagd het aantal postverzendingen- en bestellingen te handhaven. Over de personeelsproble men van de P.T.T. merkt de minister van verkeer en waterstaat in de memorie van antwoord op de begroting 1958 voor deze dienst op, dat het personeel van de P.T.T, in leder geval met 1500 man zal moeten worden uitgebreid. De proef met het aanstellen van vrou welijk personeel voor die functies, welke voorheen uitsluitend door mannelijke krachten werden bezet, is tot nu toe be vredigend verlopen. Bij de postdienst verricht dit personeel uitsluitend gedeel telijke taken, bij de technische dienst echter ook volle taken, zoals onderhouds- en revisiewerkzaamheden. In totaal wer den in deze groepen 150 vrouwen te werk gesteld, waarvan bij de postdiensten in Amsterdam en 's Gravenhage in totaal 100 en bij enkele telefoondiensten 50. Van het totale aantal van 150 vrouwen zijn er 70 gehuwd. De gehuwde vrouwen ver richten nagenoeg allen slechts gedeelte lijke taken. De hoogstgelegen TV-zender van Europa nadert zijn voltooiing Op de Santts, een van de bekendste bergen ln de Oostzwitserse Voor-Alpen, waarvan het uitzichtplateau per zweef- baan te bereiken Is, wordt op het ogen blik op meer dan 2000 m boven de zee spiegel, voor de Zwitserse televisie de hoogstgelegen zender van Europa ge bouwd. Dit werk is bijna klaar en men rekent er op, dat binnen zeer korte tijd met de eerste proefuitzendingen kan be gonnen worden. Ook in Italiaans-Zwitserland is men bezig met de bouw van twee televisie zenders. Bij die op de Monte Cenerl moeten grote technische moeilijkheden overwonnen worden, maar niettegen staande dat kan deze zender vermoede lijk in het volgend voorjaar in gebruik worden genomen, terwijl dit met ande re, die op de Monte San Salvatore bij Lugano zal verrijzen, ln de herfst van 1958 het geval zal zijn Witte python gaf pers-party in Zürich De aan attracties en afwisseling zo rijke grootste Zwitserse stad Zürich bood kort geleden iets zeer exclusiefs, toen de Zwitserse dierenvanger Peter Ryhiner tijdens een persontvangst een waardevol aandenken aan zijn jongste expeditie naar de oerwouden van Oost- Bengalen presenteerde. Het was n.l. de enige witte python ter wereld een Albina-Abart die de naam draagt van „Serata", in in het Sansk'rit zoveel als „witte schoonheid" betekent en waarvan de waarde wordt ^geschat op 25.000 dollar, waarmede deze slang dus ongetwijfeld de duurste tèr wereld is. Deze zeer bereisde dame verbleef enige tijd ln de étalage van de Swissair-ver- tegenwoordiglng te New York en na een kort vakantieverblijf in de dieren tuin van Zürich reisde zij wederom naar de Verenigde Staten, waar haar verde re repesentatieve plichten wachen. Afdoende lawine-beveiliging van Alpenwegen Zware lawines maakten tot dusverre elke winter, soms zelfs tot tegen Pa sen, een deel van de Zwitserse Alpen wegen ontoegankelijk en het ruimen van de sneeuwmassa's verslond telken male grote sommen gelds. Bijzonder zwaar had het de weg door het Lötschental te verduren, die steeds bij Goppensein tengevolge van lawines was geblok keerd. In de afgelopen zomer is men begonnen met de bouw van een stevige wegtunnel uit gewapend beton. Tot- nu toe is ongeveer twee derde van deze 9 m brede en 6 m hoge tunnel gereed gekomen. Deze imposante tunnel wordt later met een laag aarde, waarop be- plantlgen komen, bedekt, zodat het ge heel aan het omringende landschap aan gepast wordt. Een verdere uitbreiding ondergaat ook de Lukmanierpas, die Graübünden met het Tessin verbindt. De rijbaan wordt tot 8 5 m verbreed en ook hier komen verschillende galerijen, die de weg tegen lawines en neervallend gesteente moeten beschermen. De Luk manierpas zal op deze manier het hele jaar door bereden kunnen worden en daarmee zeer tot de verlichting van de drukke Gotthard-route bijdragen. Nachtelijke Emigranten-uitzending Wanneer het nieuwe jaar een uur oud is, dusin de oudejaarsnacht om 1 uur, zendt de N.C.R.V. een program ma uit, dat wordt voorbereid in samen werking met de Christelijke Emigratie centrale en waarin van verschillende samenkomsten van geëmigreerde land genoten flitsen ten gehore gebroeht zullen worden. Deze bijeenkomsten, die rechtstreeks verband houden met het Kerstfeest en met de jaarwisseling, moeten in de tweede helft van deze maand ter plaatse op band opgenomen worden. Uit verschillende werelddelen (Australië, Zuid-Afrika en Canada) zullen deze bandopnamen naar Hilver sum worden gezonden en ln de studio tot één programma van een uur wor den gemonteerd. Het ligt niet in de bedoeling, in dit programma persoonlijke groeten van emigraten op te nemen. Keerzijden" Door onvoorziene omstandigheden is het niet mogelijk reeds op maendag 16 december a.s. in het N.C.R.V.-televisie- programma een optreden uit te zenden van het beroemde Amerikaanse neger kwartet „The Go'den Gate Quartet". In plaats hiervan komt het programma „Keerzjjden", dat verzorgd wordt door Tob de Bordes en Coosje Gullleron. Het door het eigen personeel verrichte overwerk bedroeg in 1956 in totaal onge veer 1300 volle mantaken. In 1957 zal dit naar schatting ongeveer gelijk blijven. Een deel van het overwerk bij de post dienst wordt opgevangen door tewerk stelling van tijdelijke krachten, speciaal voor de avonduren (piekverkeer). Ove rigens moet worden vermeld, dat het in stituut van de avondwerkers reeds sinds jaar en dag toepassing vindt. Het is nl. met het oog op het samenstellen van re delijke diensten ondoenlijk het piekver keer in de avond volledig door het eigen personeel te laten opvangen. Dr. ONTSLAG GROOTENHUIS Schouwen-Duiveland achter stichtingsbestuur De kring Schouwen-Duiveland van de stichting „Gezondheidsdienst voor Die ren", vorige week in vergadering bijeen, voelde niets voor het instellen van een neutrale commissie, zoals dit door de kringen W.Z.-Vlaanderen en W.Z.-Beve- land wordt voorgesteld. De vergadering stelde zich unaniem achter het bestuurs beleid inzake het ontslag dr Grootenhuis. De kringvoorzitter, de heer K. A. van Langeraad en de prov. voorzitter, de heer J. P. Lindenbergh hadden vooraf een toelichting gegeven op deze kwestie. AXEL Geboren: Gerard, z.v. L. S. Coppieters en W. Jonkman; Palmyra W. C., z.v. A. A. van Haestregt en J. A. H. Engels; Jo- zina S., d.v. J. C. de Feljter en M. A. la Gasse; Liana A., d.v. W. Bolleman en W. S. Kaijser; Jannis A., z.v. C. A. Hoog- straate en E. Hamelink; Maria A„ d.v K. Oppeneer en E. de Bruijne; Henri F. C., z.v. A. C. M. Plasschaert en A. E. M. Steijaert; Judith, d.v. A. Scheffer en C. M. Koekkoek; Ronald J. M., z.v. E. J. van den Bosch en M. X. M. van den Ber gen. Ondertrouwd: H. B. Roelandt, 23 j. te Zuiddorpe en A. E. M. van Bastelaar. Gehuwd; P. J. Oosting, 44 j. en J. J. M. Goossen, 29 j. Overleden: E. van Rijn, 66 j., geh. gew. met E. G. Bareman; J. Jansen, 91 J„ we- duwn. van J. Klaassen. 's-GRAV EN POLDER Sinterklaasfeest. Na een dag daarvoor een bezoek te hebben gebracht aan de christelijke kleuterschool verschenen Sint Nicolaas en Zwarte Piet ook op de o.l. school. Zij vertoefden daar enkele uren, waarbij de leerlingen diverse spel letjes deden en liedjes zongen. Vanzelf sprekend werden ook cadeautjes uitge reikt. Vele óüdefs en belangstellenden woonden dit geest bij. Collecte. De collecte vanwege de stich ting maatschappelijk en cultureel werk in Zeeland t.b.v. televisietoestellen voor bejaardentehuizen heeft opgebracht f 180,—. Het Japanse ministerie van handel voert met belanghebbenden bespre kingen over de ernstigste crisis in de Japanse textielindustrie sedert de oorlog. Volgens 't ministerie wordt de crisis voornamelijk veroorzaakt door een te snelle uitbreiding van de produktieca- paeiteit, welke de uitvoer en de bin nenlandse behoeften te boven ging Het orgaan van de communistische partij van Georgië „Zario Wostoka" meldt dat het centrale comité van de communistische partij in Georgië spe ciaal is bijeengekomen om maatrege len voor te bereiden, die een einde moeten maken aan de zwarte handel, speculatie, diefstal van staatsgoederen, delicten die volgens het blad in deze Sowjet-republiek een geweldige om vang hebben genomen. Het centrale comité heeft een aantal partijleden, die mede verantwoordelijk hiervoor worden geacht, ernstig be rispt. HANSWEERT Sinterklaas. Ook Hansweert heeft een bezoek gehad van Sint Nicolaas met zijn knechten. Hij bezocht de kleuterschool, waar hij verwelkomd werd door het hoofd der school, mej. Van Koeveringe. De kleuters deden leuke spelletjes en na tuurlijk ontvingen zij cadeautjes. POORTVLIET Sinterklaas. Sint Nicolaas en Zwarte Piet hebben een bezoek gebracht aan de kinderen van de kleuterschool. Dit feest werd gevierd op de bovenzaal in het ge meentehuis. Over en weer werden harte lijke woorden gesproken, gezellige liedjes gezongen en de kleuters ontvingen ge schenken. WEMELDINGE Raad. Dinsdagavond om acht uur komt de raad bijeen. De agenda vermeldt o.m. behandeling van de gemeentebegroting voor 1958 en voorstellen tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van straatbelasting en tot het verhuren van de woningwetwoningen voor het tijdvak van 1 jan. 1958 tot 31 WESTKAPELLE Raad bijeen. De raad der gemeente Westkapelle hoopt in openbare verga dering bijeen te komen. Op de agenda komen o.a. voor de punten: aanvrage van de Chr. Landbouwschool te Oost- kapelle voor subsidievergoeding, ver koop van een perceel grond enz. Veel interesse voor Leger des Heilsfilm De belangstelling voor de filmtoernee van het Leger des Heils is goed te noe men. Op vele plaatsen, die tot heden in Zeeland bezocht zijn, was de zaal flink bezet. In december zal met de film „In Opmars" de volgende dorpen bezocht worden: 9 Wissekerke; 10 Stavenisse; 11 Oud-Vossemeer; 13 Colijnsplaat; 14 Re- nesse; 16 Bergen op Zoom; 17 Kamper land; IS Kortgene en 19 Vrederust. Drie modellen uit de wintercollec tie van de Amsterdamse mode ontwerper Dick Holthaus. Wij zien hier links: een cocktaüjas van zwart laken met satijnen knopen. Hierbij past een baretje van Breitschwanz gegarneerd met zwart satijn. Midden: een gekleed middagjapon netje van dunne geruite wollen stpf. De ruiten zijn uitgevoerd in groen, marine en rood. Rechts een cocktailjurk van zwar te gedrapeerde faille. De bosarbeiders, die in dienst van de gemeente Apeldoorn zijn, krijgen sinds kort in hun werktijd een uur per week bedrijfsgymnastiek. Men is hier niet willekeurig mee begonnen. Vijf jaar lang wordt er al propaganda gemaakt voor rationalisatie van de arbeidstech- hiek in de bosbouw en het is vooral ir. P. H. M. Tromp van de Ned. Heide Mij, die de promotor van dit streven kan worden genoemd. Genoemde bedrijfs- sport is een onderdeel van deze totale rationalisatie. Door het geven van be drijfsgymnastiek hoopt men niet al leen verhoogde arbeidsprestaties van de bosarbeiders te verkrijgen, maar tevens dat de spieren in de arbeid doelmatig gebruikt worden. De Franse nationale vergadering heeft een wetsontwerp goedgekeurd, dat voor ziet in het invoeren van een verplichte verzekering tegen wettelijke aansprake lijkheid voor alle motorvoertuigen in Frankrijk. Het heelt in de eerste plaats betrek king op de bestuurders van motorrijwie len en scooters. Hiervan heeft namelijk 25 tot dertig procent geen W.A.-verzeke ring gesloten. ARNEMUIDEN Geboren: Pieter, M., z.v. J. Schroevers en M. Meulmeester; Jan, z.v. C. Maljers en J. C. van de Gruiter; Klazina H., d.v. I. van Belzen en W. Schuit; Pieter, z.v. N. de Vos en A. de Ridder; Marinus J. z.v. M. Knuiit en A. de Nooijer. Gehuwd: J. van Belzen, 23 j. en J. Janse, 27 j.; C. A. van Klooster, 23 j. en J. G. Kusse, 20 j.; P. Oostdijk, 21 j, en G. Marijs, 22 j.; G. de Nood, 25 j. en T. Siereveld, 17 j.; C. van Belzen, 19 j. en J. van Belzen, 23 j. Overleden: C. Schroevers, 90 j„ wed. van P. Schets; A. de Meulmeester, 49 j., e.v. J. van Belzen; J. J. Wijkhutjs, 85 j., e.v. C. Bliek. 's-GRA VENPOLDER Geboren: Jacoba A., d.v. C. Zandee en L. Brouwer. Ondertrouwd: L. Boogert, 24 j. en P. A. de Pree, 24 j. Gehuwd: M. C. Dekker, 24 j. en M. A. Proos, 23 j.; M. Bruinooge, 27 j. en M. M. C. Blok, 27 j.; G. van Aalst, 26 j. en F. H. Moeleker, 22 j. Overleden: D. de Fouw, 67 v.v. W. Snoep. GRIJPSKERKE Geboren: Jacoba, d.v. A. Wagenaar en A. Moens. Overleden: A. Louwerse, 77 j., weduwn, van E. Dingemanse. 's-HEER ABTSKERKE Geboren: Maria C., d.v. Jac. J. Braam en W. G. Minnaard. Gehuwd: H. P. Snoep, 27 j. te Kapelle en P. C. van Liere, 24 j. KAPELLE Geboren: Pieter C., z.vc. G. L. Israël en M. Kole; Cornelia L„ d.v. J. A. Nijssen en C. Rottier; Antonetta T„ d.v. F. P Hundersmarck en C. Bruijnzeel; Jacoba D„ d.v. J. N. Bakker en F. W. Klap; Leendert, z.v. J. Ruissen en M. Boogaard; Jan, z.v. J. H. van Alphen en H. D. Kie vit. Gehuwd: W. Mallekote, 23 j. en G. J. M. Bolderink, 26 j. Overleden: M. A. Meulpolder, 74 j.; C. Stroosnijder, 80 j. KRABBENDIJKE Geboren: Willem L., z.v. C. J. Molhoek en A. L. Wagenaar; Lena L., d.v. M. J. Allewijn en A. K. F. van den Brink; Willemina, d.v. J. Oosterlee en A. Mas tenbroek; Cornells A., z.v. C. Lobbezoo en A. J. Clement; Anthonie, z.v. C. Butljn en J. van der Wekken; André, z.v. A. Schrier en A. J. van Felius. Ondertrouwd: J. Tramper, 26 j. en G. te Sligte, 22 j. Gehuwd: M. Maas, 24 j. en J. Nleuwen- huize, 21 j. Overleden: J. van Houte, 79 j„ weduwn. van C. van den Berge. KRUININ GEN Geboren: Abraham A., z.v. C. J. Koe man en A. J. de Nood; Johan C., z.v. A. H. van Noorden en A. Brandt; Jan, z.v. J. Nieuwenhuize en J. J. Roelands. Ondertrouwd: J. A. de Fouw, 22 j. en C. M. Blok, 22 j.; J. Vos, 24 j. en J. W. Verschuure, 22 j. Gehuwd: J. Salomé, 33 j. en M. P. Po- leij, 30 j.; G. R. M. Rammeloo, 23 j. en P. A. A. Theenaart, 21 j. Overleden: C. Mol, 84 j., e.v. G. Haas donk; P. Priem, 76 j., wed. van J. Uiter- hoeve; F. Krabbe, 70 j., wed. van L. Matter. KORTGENE Geboren: Adriaan, z.v. P. Kramer en W. van der Maas; Jan A., z.v. T. Visser en M. Hoogerheide; Aaltje C„ d.v. J. Sinke en C. A. van der Wekken; Pietjan. z.v. F. Platschorre en H. Verburg; Meeuwis M., z.v. D. P. de Bruijne en J. L. C. Priester; Pieternella L„ d.v. P- Kramer en P. van Hakken. Overleden: P. Schrier, 63 j., e.v. L. Ei kenhout; A. Koets, 89 j., e.v. J. Post; A. Kramer, 9 d.; T. Meulenberg, 78 j.; J. J. van Leeuwen, 79 j. KOUDEKERKE Geboren: Marcus J. A., z.v. P. M. Bou- wense en C. M. van Schaik; Pieternella. d.v. J. Dingemanse en J. J. Wielemaker; Pieter M., z,v. J. Daane en G. S. Hol; Kla zina M. L„ d.v. M. Brouwer en W. P. Treffers; Leuntje d.v. J. Simonse en C. Kluiifhout; Elizabeth J., d.v. C. de Kroo en C. Aarnoutse; Anja, d.v. J. Bosselaar en A. Biesters. Gehuwd: W. de Witte, 22 j. en C. L. Ruitenbeek, 22 j. Overleden: J. Boone, 77 j., wed. v. H. Aarnoutse; A. Barentsen, 88 j., wed. v. J. Aarnoutse. MELISKERKE Gehuwd: J. Geschiere, 26 j. te Grljps- kerke en J. Riemens, 24 j.; J. Falusi, 27 j. te Vlissingen en E. Matthijsse, 19 j. NISSE Geboren: Johanna, d.v. J. J. Matthijsse en C. Murre. Overleden: J. Weststrate, 73 j., e.v. T. M. Weststrate. OOSTKAPELLE Geboren: Cornells S., z.v. C. Wijkhuijs en J. G. van Diepen; Maria J., d.v. I. Gi- 37) Peggy waardeerde haar helper, om de tact, waarmee hij het zo gemakke lijk maakte, zijn diensten te aanvaar den en om een zekere goedheid, die ze in zijn gelaat vond. Ze begon te vergeten, dat hü de huurder was en zich te herinneren, dat hij de vriend van Sim en van George Herrison was en zo in zekere zin ook haar vriend kon zijn. En misschien hield zij nog het meest van hem, omdat hij wegging, toen hij ophield, nuttig te zijn. Bij de keukendeur hield hij stil. „Kan ik uw hulp weer voor u van gen?" vroeg hij, „of een andere an nexeren?" „Neen". Ze schudde haar hoofd. „Ik zal een „tijdelijke" dame vragen, die ik ken, om ons te helpen". Hjj ging, maar keerde terug, voor hij zes treden van de donkere trap was opgegaan. Peggy stond bij de keukentafel. Ze staarde voor zich uit. „Neem me niet kwalijk", zei hij. „Ik begrijp niet, dat ik zo dom was het te vergeten, maar mevrouw Brandon was zo vriendelijk, er voor te zorgen, dat ik vanavond thuis zou kunnen eten en ik dacht er in 't geheel niet aan, dat ik een afspraak had." „Dank u. Ik zal het zeggen. Het maakt geen verschil." door LESLIE KEITH „Ik eet bij Sim te Dulwich." Zij knikte, maar toen ze de buiten deur hoorde sluiten, lachte ze. Ze liet zich niet zo gemakkelijk beetnemen. „Hij zal niet veel te eten krijgen", zei ze toch zich zelf, „als hij ongeno- digd daarheen gaat. Hij moest vooruit waarschuwen". Mevrouw Brandons verkoudheid liet zich niet door huismiddeltjes verdrij ven en Verney die te hulp geroepen was, ging de dokter die om de hoek woonde, halen. Terwijl hij in de slaapkamer was, bevond Drake zich in de gang, terwijl hij tot zijn eigen grote verbazing, wachtte om de uitdrukking van Peg gy's gelaat waar te nemen, als zjj uit haar moeders kamer kwam. Hij ver telde zich zelf, dat hij een grote ach ting voor mevrouw Brandon was gaan voelen, hetwelk tenminste gedeeltelijk waar was; maar hij keek 't eerst naar Peggy, toen de dokter en zij samen beneden kwamen. „Het gaat heel goed", zei de dokter, die naar zijn middagmaal verlangde en dankbaar was, dat hij niet lang opge houden werd. „Nog een paar dagen goed oppassen, en zij zal spoedig weer op de been zijn. Houd de patiënt in de warmte, juffrouw Brandon, en geef haar ieder drie uur de medicijnen." Peggy keek, alsof zij wel kon dan sen, toen de deur gesloten werd ach ter de haastige geneesheer, maar zij viel op de kleine bank in de vestibule en in haar lach lag een snik: „O", zei ze, „ik schrok zo. Waarom moet een dokter er altijd uitzien, alsof hij de dood aankondigt? Maar hij kon het niet volhouden en toen hij moe ders pols voelde en zei: „Een klein beetje kou gevat", denk ik, dat ik hemwel, ik zou hem bijna gekust hebben!" Zij bloosde, maar vervolgde: „Ik wens hem een smakelijk eten toe", zei hij. „Hij had nog al haast, om 't te krij gen". „En u hebt het uwe nog niet gehad". Zij stond op, terwijl ze haar waardig heid hernam: „En ik houd u er van af. Dank u voor uw hulp. Ik kon moe der niet alleen laten, om de dokter te halen". Hij voelde, dat hij weggestuurd werd en langzaam ging hij naar buiten. In de High Street was een restaurant, waar hij nu en dan heen ging, wan neer hij bemoediging nodig had. Daar heen ging hjj nu, om zich te sterken voor een vervelende avond. Geduren de de weinige dagen van mevrouw Brandons ziekte, was er een soort ka meraadschap gegroeid, die voor hem nieuw was. Hij kon met Peggy bijna zo goed overweg, alsof ze Grania was. Nu was dat natuurlijk weer afge lopen en hij moest met de grootst mogelijke ijver* weer terug aan zijn werk. Maar hij wist niet, wat hem nog te wachten stond. Terwijl mevrouw Brandon nog aan haar kamer was gebonden, kwam er een briefje van Sim, waarin deze dag en uur meedeelde, waarop mevrouw Kingston werd verwacht. De boot was een dag te laat. De reizigster kon de stad niet bereiken vóór acht uur 's avonds, schreef hij. Moeder en dochter keken elkaar aan. „Ik vrees, dat ik niet kan gaan, Peggy!" „Natuurlijk kunt u niet. U mag niet eens!" (Wordt vervolgd) deonse en M. de Visser. Gehuwd: A. Coppoolse, 22 j. en M. Sturm, 25 j. Overleden: G. Spruijt, 80 j., e.v. L. La- bruyère; L. den Hollander, 75 j„ wed. van P. Bimmel; G. Wijkhuijs, 82 j., weduwn. van N. Verhage. OOST- EN WEST-SOUBURG Geboren Jan, z.v. A. van den Dries en W. A. Oostdijk; Andries P., z.v. J. Baljé en L. C. den Bleijlter; Rudolf, z.v. D. Sie. bons en M. W. Bloemsma. Gehuwd: J. Castel, 27 j. en C. Loge- mann, 24 j.; M. de Witte, 51 j. en T. Bos, 52 j. Overleden: P. van der Est, 87 j., e.v. A. P. van der Klooster. OUDELANDE Geboren: Albertus W., z.v. C. de Jonge en E. C. Koens; Neeltje J. C., d.v. C. J. Baas en J. C. Goud. Gehuwd: P. Vermeule, 24 j. te Ovezan- de en P. Rijk, 21 j. SEROOSKERKE (W.) Geboren: Abraham J. W., z.v. J. Wat- tel en P. de Rijke. Gehuwd: J. J. Wisse, 26 j. te Ossen- drecht en A. H. van Doorn, 20 j.; A. P. de Visser, 26 j. te Vrouwenpolder en P. Coppoolse, 23 j. Overleden: S. Poppe, 81 j., wed. van J. Besuijen. SCHERPENISSE Geboren: Johannis M., z.v. M. Vroegop en D. J. van den Hoek; Leendert K„ z.v. W. Dekker en H. van den Werf. Gehuwd: J. Knuist, 25 j. en A. C. Slager, 21 j. Overleden; W. Potter, 77 j., geh. gew. met P. Bolier. VEERE Bevallen: F. VersluisCommelin (d.)L. Kasse-Dingemanse (z.); M. Verkammen- van Belzen (d.). Gehuwd: A. de Nooijer, 27 j. en E. Lou. werse, 23 j.; A. Marteijn, 32 j. en A. Harpe, 26 J VROUWENPOLDER Geboren: Adriana J., d.v. P. A. van Keulen en C. M. Moens. Ondertrouwd: C. A. Vermeulen, 22 j. en P. J. van Keulen, 22 j. Overleden: C. Goverse, 88 e.v. P. van den Bosse. DINSDAG 10 DECEMBER 1957 HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Lichtbaken, caus 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, eaus. 12.00 Middag kloknoodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Pla- tennieuws. 13.30 Dansmuz. 14.00 Sopr. en piano. 14.25 Gram. 14.30 V. d. plattelands, vrouwen. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Zie- kenlof. 17.00 V. d. kind. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: W. Joseph: Suriname en zijn districten. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lichte muz. 18.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Katechismus. 20.30 Act. 20.45 Sopr. en piano. 21.20 In het hart van een be weging, klankb. 21.35 Omr.ork. en solist 22.35 Gezondheidspraatje. 22.45 Avondge bed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Nouveauté's. HILVERSUM H (298 m) AVRO: 7 00 Nws. 7.10 Gm. 7.20 Gram. VPRO: 7 50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Amus. muz. 11.30 Saxo foonkwartet. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Promenade- ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Pianoduo. 15.30 V. d. zieken. 16.30 V. d. jeugd 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.15 Journ.18.30 Amateursprogr 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gram. 19.45 Toneel- beschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Operafacetten. 22.55 Ik ge loof, dat.... 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York calling. 23.21 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S: NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45 Fanfare-ork., dameskoor en volksdans groep. 21.20—22.45 Herhaling v. h. progr. ter introductie van het Internat. Geophy- sische Jaar. BRUSSEL (324 m) 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12.34 Piano recital (verv.). (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.30 Vlaamse muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 Muz. v. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Radiokron. 21.00 Gram. 21.30 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Hoorn en piano. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws. De Franse nationale vergadering heeft met 354 tegen 149 stemmen een door een conservatieve afgevaardigde ingediend wetsontwerp aanvaard, waarin is bepaald dat, te beginnen vanaf het zittingsjaar 1958-1959, e -n parlementaire fractie ten minste 28 leden moet tellen, wil zij als vertegenwoordigster van een partij wor den erkend. Tot nu toe konden veertien afgevaardigden reeds een partij vormen. Door deze bepaling zullen onder meer de voormalige aanhangers van generaal De Gaulle, die nog niet in andere partijen zijn opgegaan, de afgescheiden en rechtse radicalen, de radicaal gezinden en het Afrikaanse democratische blok worden getroffen. Enkele dezer partijen overwe gen reeds samensmeltingsplannen. De huidige Franse nationale vergade ring kent twintig verschillende partij groeperingen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5