Nieuwe veerhaven op Noord' Beveland voor f 5 miljoen ZEEUWSE ULl Geschikt voor zij-enkoplading; Diepte 7.50m. en breedte C.J.M.V. 's-Heer Arendskerke herdacht 60-jarig bestaan r DOKTERS EN ZUSTERS TE MIDDELBURG IN ACTIE VOOR DE TENT aars ZEEUWSCH DAGBLAD VOORSTEL G.S. AAN PROV. STATEN Zeeuwen gearresteerd i.v.m. fraude bij Min. Economische Zaken Verhoging subsidie Prov. V.V.V. voorgesteld Weinig fruit in Zeeland Zeeuwse fruitteeltdag Afscheid ds. J. A. Hamers te Wemeldinge V oetbaluitslagen Prov* subsidie voor consultatiebureau voor alcoholisme Ds. F. DON BEGRAVEN Zeeuwse C.B.C. goede uitzondering Wolfaartsdijk heeft' tekort van f 4.000 Voor velen geen heerlijk avondje Nagekomen advertenties Artemis t-as: Maandag 9 december 1957 Pagina 2 Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben Prov. Staten thans een gedetailleerde uiteenzetting doen toekomen ten aanzien van de door nen voorgestelde bouw van een nieuwe veerhaven op Noord-Beveland, -even ten noorden van Kats voor een verbetering en versnelling van de veerdienst op Sehouwen-Duiveland. De kosten van deze nieuwe veerhaven worden gesteld op vijf miljoen gulden, met inbegrip van het aanleggen van de toegangsweg. Voor de aanlegplaats voor zij lading zal gebruik worden gemaakt van de brug van de voormalige drijvende aanlegplaats te Vlissingen, die door de nieuwe veerhaven buiten gebruik is geraakt. Aan de zuidzijde van de ha ven komt een eenvoudige steiger voor het meren van de reserveboot en de ponton voor zijlading komt aan de noordelijke zijde van de haven. De in richting voor schepen met koplading weid geprojecteerd aan het einde van de haven. Het havenbassin van de veerhaven krijgt een algemeen rechthoekige vorm met de lengte-as ongeveer loodrecht op de oever, waardoor de schepen na het binnenlopen niet meer van koers hoeven te veranderen. Voor het onder houden van de veerdienst op Sehou wen-Duiveland is in de eerste plaats gedacht aan de thans in dienst zijnde veerboten met zijlading, doch het ligt in de bedoeling t.z.t. deze haven ook geschikt te maken voor schepen met kop-lading, waardoor dan een extra krediet zal worden aangevraagd. De diepte der haven wordt 7,50 m. min N.A.P. en de breedte 120 m. De breedte van de havenmond werd we gens de stroom bij springtij bepaald op ongeveer 90 meter op de laagwater- lijn (55 meter in de bodem). Het noor delijke hoofd reikt verder zeewaarts dan het zuidelijke, hetgeen de invaart bij ebstroom die het sterkst is zal vergemakkelijken. De lengte van de haven werd gesteld op 4 a 5 maal de scheepslengte, derhalve op 300 meter. Dijken De hoogten van de havendijken zijn ontworpen op 6 meter plus N.A.P. voor de waterkerende dijken en op 4,5 me ter plus N.A.P. voor de overige dijken. De verdediging van de koppen der dij ken zal geschieden door basalt. In de haven wordt het talud verdedigd met betonblokken tot een hoogte van 3 me ter plus N.A.P., het havenplateau krijgt evenals dat van de aanleg plaats De Val bij Zierikzee een op stelplaats voor ruim 100 auto's. Eind vorige week werd door de Of ficier van Justitie bij de Haagse Recht bank, mr. J. C. Maris, op verzoek van ferendaris van het ministerie van eco nomische zaken, die er van verdacht ferendaris van het minister van econo mische zaken, die er van verdacht werd fraude t.a.v. de voorschriften voor de uitvoer van staalschroot te hebben gepleegd. De referendaris heeft inmiddels een volledige beken tenis afgelegd, en verklaard onjuiste inlichtingen betreffende herkomst van staalschroot te hebben gegeven, waar door vele tienduizenden tonnen schroot tegen te hoge prijzen verkocht konden worden, ten nadele van de kas van de staalverwerkende industrieën in de landen van de Euronese Gemeenschap voor Kolen en Staal. In verband met dit onderzoek, is de gemeentepolitie van Vlissingen en Middelburg op verzoek van de Haagse recherche, zaterdagmorgen overgegaan tot de arrestatie van de drie directeu ren van de N.V. Zeeuwse Metaalmaat schappij v.h. Cracou Metalen te Vlis singen, t.w. S. C. te Vlissingen en B. M- en H. O. beiden te Middelburg. Door de rijkspolitie werden zij per trein overgebracht naar Den Haag, waar zjj werden overgenomen door de Haagse recherche. Tot op heden be vinden zij zich nog in Den Haag onder arrest. De volledige boekhouding van de metaalmaatschappij werd in beslag genomen en eveneens overgebracht naar Den Haag. Het wi van de Provinciale Zeeuw se vereniging voor vreemdelingenver keer heeft zich in de loop der jaren en vooral in de laatste jaren aanzienlijk uitgebreid. Naar het zich laat aanzien is het uitermate gewenst en noodzakelijk dat de activiteiten van deze vereniging in de toekomst nog groter omvang aannemen. Het organi satorische werk van de directeur vraagt zeer veel tijd en het is gebleken dat de directeur ook het uiterste van zijn eigen krachten vergt. Het personeel van het bureau zal moeten worden uitgebreid i.v.m. een nog intensiever te voeren propaganda. Ged. Staten van Zeeland hebben grote waardering voor het werk van de Prov. Vereniging voor vreemdelin genverkeer en stellen voor de bijdrage der provincie, die thans f 16.000,per jaar bedraagt, met ingang van het jaar 1938 te brengen op f 23.000, Volgens mededelingen van de veiling „Zuid Beveland" te Goes bedroeg op 1 december de geschatte totale hoeveelheid fruit in Zeeland nog slechts 4 miljoen kg. Het nu nog beschikbare kwantum is nauwelijks de helft van hetgeen in nor male jaren omstreeks deze tijd nog be schikbaar was. Ondertussen wordt er op het ogenblik nog steeds flink geruimd, zodat verwacht moet worden dat het niet lang meer duren zal of het fruitaanbod zal zeer belangrijk teruglopen. In andere delen van het land is dit reeds in sterke mate het geval. Alt toegangsweg tot het havenpla teau is een weg getraceerd in aanslui ting op de Veerweg-Provinciale weg Kortgene-Colijnsplaat. Deze weg krijgt een 6 meter brede rijbaan, met aan weerszijden een rijwielpad van 2.10 m., elk gescheiden van de rijbaan door een berm van 2.50 meter. Op vrijdag 10 januari zal in „De Prins van Oranje" te Goes de jaarlijkse ont wikkelingsdag voor de Zeeuwse Fruit teelt worden gehouden. Het programma voor dez dag die steeds een hoogtijdag is voor de Zeeuwse fruitteelt, is bekend ge worden. In de morjenijvergadering wordt eerst gesproken door Ir. J. Butijn, bodemkun- dige bij het Proefstation te Wilhelmina- dorp over „Bodembehandeling in de fruitteelt" en daarna spreekt de heer A. op 't Hof, hoofdassistent bij het rijks- tuinbouwconsulentschap te Goes over: 20 jaar bemestingsonderzoek in Zeeland en West-Noord-Brabant. In de middagvergadering spreekt drs. H. K. Krijgsman, onderzoeker bij het in stituut voor Tuinbouwtechniek over „Doelmatig plukken van fruit" en Ir J. J. van Hennik, rijkstuinbouwconsulent te Goes over „Vragen rondom het appel- en perensortiment.". De organisatie berust bij de kring Zeeland der N.F.O. In het tot de laatste plaats bezette kerkgebouw heeft ds. J. A. Hamers gisteravond afscheid genomen van de Vrije Evangelische gemeente te We meldinge. Ds. Hamers heeft een be roep als evangelisatiepredikant voor de vijf noordelijke provincies aange nomen. Tevens zal hij de Vrije Evan gelische gemeente te Bergum (Fr.) dienen. Als tekst voor zijn prediking had de scheidende predikant gekozen Openbaring 22 17: „En de Geest en 5e bruid zeggen: Kom! En wie het hoort zegge: Kom! En wie dorst heeft kome, en wie wil, neme het water des levens om niet". "1 Na de preek werd ds. Hamers toe gesproken door ouderling C. de Schip per namens kerkeraad en gemeente, door ds. J. Karelse namens de Vrije Evangelische gemeente te Goes en door ds. Traas uit Nieuwvliet. De heer Dronkers voerde het woord na mens de Vrije Evangelische gemeente te Yerseke, de heer C. Duvekot te Goes als afgevaardigde van het comité van de Bond van Vrije Evangelische gemeenten, ds. K. W. Slik namens de plaatselijke Herv. gemeente, ds. C. de Ruyter namens de Geref. ,kerk, bur gemeester C. N. F. van Sas namens het gemeentebestuur en door de con sulent, ds. H. R. Timmermans te Yer seke. De Vrije Evangelische gemeen te te Bergum en het comité voor de binnenlandse zending hadden zich schriftelijk tot ds. Hamer gericht. Op verzoek van de consulent werd de scheidende predikant Psalm 134 3 toegezongen. Ds. Hamers maakte met dankbaarheid gewag van de goede samenwerking met de gemeente en met heel de Wemeldingse bevolking. lste klasse: ArnemuidenWemeldinge 112. AZWZaamslag 5—0. 2e klasse A: RCS 4Middelburg 5 23. Zeeland SportOostkapelle 40. VCKSerooskerke 33. 2e klasse B: Goes 5Kapelle 10. KloetingeYerseke 3 22. SVDWissenkerke 42. MevoKats 42. 2e klasse O: Kapelle 2Colijnsplaatse Boys 2 44. Krabbendijke 2Nieuwdorp 2 03. Wolfaartsdij'' 2Rillandia 2 16. 2e klasse D: Bruse Boys 2Mevo 3 101. DuivelandMevo 2 93. 2e klasse E: Kats 2—'s Heer Hendrikskinderen 02. Serooskerke 2VCK 2 31. Rest afgelast. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen aan Provinciale Staten voor met ingang van 1 januari 1958 aan het Zeeuws consultatiebureau voor alcoho lisme, gevestigd te Middelburg, tot wederopzegging jaarlijks een subsidie te verlenen van f 2.750,per jaar. Het consultatiebureai is op 21 okto ber jl. geopend. Zeeland is de laatste provincie, waar een dergelijk bureau werd opgericht. De provinciale bond „Het Zeeuwse Wit-Gele Kruis" is eveneens voornemens een medisch bu reau op te richten in het kader van haar dienst voor de geestelijke gezond heidszorg en t.z.t. tot dat doel subsidie bij de provincie aan te vragen. Van r.k.-zijde meent men dat dit werk op levensbeschouwelijke basis moet wor den verricht. Chr. landarbeiders te Goes bijeen Zaterdagmiddag hield de afdeling Zuid-Beveland van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond een kadervergadering in „De Opril" te Goes onder leiding van de heer Chr. Maas uit Krabbendijke. De districtsbestuurder, de heer M. D. den Hollander sprak over de arbeids- en rusttijdenverordening. Verder zijn in een brede discussie nog tal van on derwerpen aan de orde gesteld: wij noemen het vraagstuk van de land- arbeiderswoningen. Algemeen was de vergadering van oordeel dat deze hui zen in de dorpskernen gebouwd moe ten worden en niet in de polders. Ook was het probleem van de werkgelegen heid een onderwerp van gesprek. Men was enigszins bevreesd voor toeneming van werkloosheid. Tot slot waren de landarbeiders van mening, dat een scholing voor landarbeders in verband met de toenemende mechanisatie nood zakelijk is. Onder buitengewoon grote belang stelling, zowel van burgerlijke als kerkelijke zijde, vond zaterdagmiddag op de Algemene Begraafplaats te Middelburg de teraardebestelling plaats van ds. F. Don, in leven Hervormd predikant te Middelburg. Op uitdruk kelijk verlangen van de overledene werden er bij het graf géén toespra ken gehouden. Alleen ds. Van Woer den sprak een kort woord namens de wijkgemeente en de predikanten van Middelburg en Oostkapelle, welke ge meente ds. Don eveneens diende. Na de korte toespraak zongen de aanwezigen: „Jezus Uw verzoenend sterven", waarna een zoon van de overledene het „Onze Vader" bad. De oudste zoon, de heer A. Don te Oost kapelle, sprak een kort woord. Voordat deze teraardebestelling plaats vond, werd in de Nieuwe Kerk te Middelburg een rouwdienst gehou den, waarin ds. M. Don, eveneens een zoon van de overledene voorging. De overdenking was gebaseerd op Joh. 11 28: „De Meester is er en Hij roept U". Zich tot zijn familie rich tende merkte ds. Don op, dat het ster ke geloof van hun vader de familie talloze malen overeind heeft gehou den en zich richtende tot zijn moe der: „U vormde samen met hem de levende eenheid voor ons". In zijn predikatie stelde ds. Don, dat de roep van de Meester alle leegheid vult en door alle duisternis richting geeft aan ons leven. Het horen van deze roep stem was de dienst van de overledene. Hierna zongen de vele aanwezigen Gezang 64: „Ik zeg U allen dat Hij leeft", waarna het orgel tot besluit een prelude op Gezang 503 liet ho ren. Vóór het begin van de dienst speelde de organist een prelude op Psalm 6810: „Geloofd zij God met diepst ontzag". Groente en fruit naar Oostenrijk Oostenrijk heeft bekend gemaakt dat het met onmiddellijke ingang de invoer van bloemkol uit Nederland zal toestaan. Dit geldt tot en met 31 maart 1958. Verder heeft Oostenrijk ook vrij gege ven de invoer van appelen, peren, toma ten en sperziebonen. Ook voor deze pro- dukten zijn er dus voor ons land export mogelijkheden. De kans is dat er nog wat appelen uit ons land naar Oostenrijk ver zonden zullen worden maar overigens wordt geen grote waarde gehecht aan detse grensopenstelling omdat de betref fende produkten niet meer in voldoende mate beschikbaar zijn. „Durf tegen de wind in te gaan jonge mensen van nu! Breek af het levens patroon van deze tijd, waarin men slechts oog heeft voor de materiële belan gen, waar de vooruitgang van de techniek als het hoogste goed geprezen wordt". Deze woorden sprak de C.J.M.V.-secretaris voor het industrie-werk, de heer J. C. Gordeau, in de zondagmorgen gehouden herdenkingsdienst ter gelegenheid van het 60-iarig bestaan van de C.J.M.V „Het Mosterdzaadje" te 's Heer Arendskerke. De heer Gordeau schetste daarbij de verschillen van levensopvatting die er zijn tussen de jeugd van voor 1940 en de na-oorlogse generatie. Kon men vroeger nog een zeker idealisme ontwaren hij de jonge mensen, thans doorziet de jeugd de dingen zo scherp dat ze er geen Idealen meer op na houdt. Slechts de techniek en de droom van het witte doek kunnen verbeelding boeien. In zfln rede trok de spreker een pa rallel tussen de roeping van de jonge man Jeremia tot profeet en de opdracht aan de (jonge) mens van deze tijd. Ook Jeremia had de taak tegen de tijdgeest de strijd aan te binden. Dit geldt nu evenzeer, de omstandigheden zijn gewij zigd, doch de kern-problemen blijven dezelfde. Receptie Zaterdagavond was dit feestelijk her denken ingezet met een broodmaaltijd in het verenigingsgebouw, waar ruim tochtig genodigden aanzaten. Hieronder bevonden zich vele oud-leden, ouders van leden, afgevaardigden van andere ver enigingen en ambtsdragers van de Her vormde kerk ter plaatse. Daarna vond een receptie plaats, tij dens welke een rij van sprekers het woord voerde. Namens de oud-leden De provincie Zeeland vormt in onze bond een goede uitzondering. Terwijl in alle provincies in het eerste half jaar het ledental terugliep, gaf Zee land een winst van 10 leden, zodat we er nu bijna 650 leden hebben. Dit deelde de heer C. Braspenning, districtsbestuurder van de Christelijke Bedrijfsgroepencentrale (fabrieksar beiders en vervoerspersoneel in par- ticliere buedrijven) mee, toen hij in een rayonvergadering van deze C.B.C. zaterdag een uiteenzetting gaf over de positie der organisatie. Toch is propaganda nog altijd nodig en ook mogelijk, vervolgde hij. Dit laatste be wees hij door de medeling, dat bin nenkort een afdeling Rilland-Bath kan gesticht worden, omdat een aantal landarbeiders daar naar fabrieks arbeid zijn overgegaan. Zoiets komt op meer plaatsen voor. En buiten deze plaatsen zijn er nog tal van ongeor ganiseerden, die gewonnen kunnen worden. Spr. drong daarom aan op grote activiteit van de afdelingsbestu ren, waarbij afdeling voor afdeling werd nagegaan op haar werkzaam heid. Dat georganiseerd zijn grote waar de heeft, bewijst niet alleen het af sluiten van collectieve contracten en het totstandbrengen van bedrijfspen sioenfondsen, maar ook het werk voor individuele leden, die in verband met vakantie-uitkering, kinderbijslag, zie kengeld, ontslag of wat dan ook in moeilijkheden komen. Voor deze „klei ne gevallen" werd in V/2 jaar in het district meer dan f 11.000 voor leden geïicasseerd. werd door een huldigingscomité onder leiding van de heer P. van Sabben een vlag en een lessenaar aangeboden. Ver tegenwoordigers van de meisjesvereni- gingen, de jongensclub, de Jonge Kerk, de jeugdraad, de Hervormde vrouwen vereniging, en afgevaardigden van zus terverenigingen uit Nieuwdorp, 's Heer Hendrikskinderen en Goes boden felici taties aan. Bijzonder boeiend en amusant waren de toespraken van verschillende oud-leden. Van de oudste tot de jongste lichting waren ze opgekomen en de ver halen uit de oude tijd vonden een ge spannen gehoor. Eensgezind getuigde men van de rijke zegen die het lidmaat schap van de C.J.M.V. voor het persoon lijk leven betekent. Ds Plantinga gewaag de van de goede samenwerking met de Ned. Hervormde kerk en wees op de be tekenis van de vereniging voor de vor ming van toekomstige kerkeraadsleden. Het hoofdbestuur en het provinciaal be stuur waren vertegenwoordigd door de secretaris Jat? Sinke. De voorziter van de vereniging de heer M. de Schipper sprak tussen al de toespraken een ver bindende tekst, waarin ieder een weder woord kreeg. Aan het eind van de bij eenkomst werd het spel en tableau „De Poort" opgevoerd. Vrijdagavond j.l. kwam de gemeente raad van Wolphaartedijk in voaltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. H. G. ter Haar Ro- meny. Na beëdiging van het nieuwe raadslid de heer J. Knuit, werd deze door de voorziter welkom geheten en toegespro ken. De raad zegde medewerking toe voor de bouw van een nieuwe school voor buitengewoon lager onderwijs te Goes. Aan de stichting voor Prot. Chr. Maat schappelijk Werk Z.-Beveland West en de R.K. stichting voor Maatsch. Werk West Zuid-Beveland zal met ingang van 1 januari 1958 een subsidie verleend wor den van resp. f0,25 per protestantse en f0,20 per r.k. inwoner. De gemeentebegroting voor 1958 werd vastgesteld met op de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven f311.670,72, waar onder een post onvoorzien van 3473,65. Deze begroting vertoont een tekort van f4.000,dat echter gedekt kan worden uit de saldireserve van vorige jaren. De kapitaaldienst sluit met een totaal aan inkomsten en uitgaven van resp. f785. 667,96 en f976.073,73 en dus een tekort van f 190.405,76. Het bedrag per leerling voor het openbaar lager onderwijs in 1958 werd bepaald op f39,81. WAAR BLIJFT Sinterklaas eigenlijk elk jaar? Met veel tam tam wordt de goede man steeds binnengehaald, maar zodra een ieder de buit binnen heeft en het „heerlijk avondje" achter da rug is, wordt er niet meer aan de bisschop gedacht. Waar blijft St. Nicolaas? Een mooi onderwerp om, nu het Deltaplan zo lang zamerhand in alle clubs en clubjes is doodgepraat, eens op uw verenigingsavond aan te snijden. Hoeft al niet meer. Ik kan u uit de droom helpen: St. Nicolaas is zaterdagmiddag met stille trom weer naar Spanje vertrokken. Ik heb hem zelf uitgeleide gedaan. „Ondankbaar volk", mompelde de grijsaard in zijn baard, toen wij ge zamenlijk op het perron stonden, „da's nu elk jaar hetzelfde. Met veel lawaai halen ze je in, maar als ik al mijn goede gaven heb uit gedeeld, dan kunnen ze me wel slijten Eigenlijk had die brave Sint dub bel en dwars gelijk. Want 't is toch maar weer een goede St. Nicolaas- week geweest. Voor u en mij. Voor de zakenmensen, de kinderen en ook voor ons. Zelfs voor onze tent actie. Voor iedereen. Nou, iedereen Toch kan ik zo een aantal mensen aanwijzen, die ook op een gezellige avond hadden gehoopt en gerekend, maar voor wie de lol er al gauw af was. AANSLAGBILJET Neen, nu bedoel ik niet eens al die mensen, die voor ons gemak en voor onze veiligheid aan het werk zijn geweest op die avond van 5 december, zoals de mannen van de politie, vervoersorganisaties en nos- men die niet één dag in een lado van de prov. Griffie houden? 't Zijn maar een paar domme vra gen van mij. Maar misschien is het iets om aan te denken, voor vol gende feestdagen. Overigens was het maar een goe de Sinterklaas. Tenminste, volgens de geluiden die ik her en der in onze provincie heb opgevangen. De zakenmensen zullen instemmend knikken. „Waar halen de mensen het geld vandaan", heb ik meerma- -nvf t ....ja, we hadden twee Sinterklaas pakjes verwisseld, en nu wil-ie de pijp niet meer missen terijen, telefonistes en ook onze nachtredacteuren. Neen, nu bedoel ik anderen, die alles al hadden klaargemaakt voor de pakjesavond, maar wier pret werd vergald door weinig tactvolle ambtenarij. Een grote groep mensen in Zee land kreeg namelijk op die 5e de cember zo'n beruchte blauwe enve loppe in de bus aanslagbiljet. Ja heus,, uitgerekend op de dag van St. Nicolaas. Ik sprak met een man uit Vlissingen, die ongeveer het vol gende zei: „Ik kreeg smiddags een aanslagbiljet van f 500,wegens verschuldigde inkomstenbelasting. Weg gezellige avond. Aan alle spe culaas en suikergoed zat meteen een naar bijsmaakje. Hadden ze daar nu niet een dagje mee kunnen wachten?" BEGROTING Geval II. Op 5 december kwam er in de namiddag een bericht: de provinciale begroting is uitgeko men! En dat betekende voor alle Zeeuwse dagbladen, dat behalve de nachtredacteuren er een extra man van zijn „heerlijk avondje" moest worden beroofd. Ik wil het u wel verklappen: een onzer redacteuren is er bijna de hele avond mee beziggewees. Zijn vrouw zat om elf uur 's avonds nog te wachten bij de pakjesmand. Weg avondje! Ik wil alleen dit maar vragen: had dat nu niet anders gekund? Kunnen, aanslagbiljetten niet een paar dagen later worden verstuurd? Moet een begroting nu uitgerekend op 5 december uitkomen en kan Dat is de P van Pluim, dokter! Voor U en al het verplegend perso neel len horen zeggen. Er is zeker niet minder gekocht dan een jaar gele den. Alleen zocht men het nu wat minder in het luxe. Meer praeti- sche cadeaus. VOOR DE TENT Ook voor de Tent-actie is het een goede week geweest. Fijn, dat men bij al die Sinterklaas-drukte het Youth for Christ-werk niet heeft vergeten. Bijzondere ere-pluimen moet ik vandaag uitdelen. In de eerste plaats aan het verplegend personeel van het Gasthuis in Middelburg. Een onzer redacteuren te Middel burg vertelde mij het volgende: „Met een oude schoenendoos zijn enkele verpleegsters van het Alge meen Ziekenhuis te Middelburg rondgegaan langs de artsen en de verpleegsters. En in die oude doos hebben ze f32.50 opgehaald". Fantastisch! Doktoren en ver pleegsters, ik ben met deze hulp en in het bijzonder met het spon tane gebaar bijzonder in mijn nopjes. De tweede pluim gaat naar Goes, waar een dame het busje heeft opengemaakt, dat ze speciaal had neergezet voor de Tent-actie. Van al de koffie- en theedrinkers drup pelden de kwartjes en dubbeltjes binnen en nu kon die mevrouw ons deze week een bedrag van f 10.88 overhandigen. Welke huismoeder volgt dit prachtige initiatief? STAND IS NU: f 1.360.27* En pluim no. 3 stuur ik naar Grijpskerke, waar de meisjes van de M.V. „Dient den Heere" op een vergadering f9.50 bij elkaar col lecteerden voor ons aller tent. Goed zo! En verder natuurlijk hartelijk dank aan al die andere goede ge vers: J. van 1. te 's-Heer Arends kerke f2.50, Joh. de B. te Bigge- kerke 17.50, J. H. te Goes f2.50, O. K. te Goes f 1, H. te W. f2.50, B. te Goes f3 (laatste vier via dhr v. W. te Goes), van een meisje uit Goes f 2 en tenslotte f 3.25 van en kele N.N.'s in Zeeuwsch-VIaande- ren, via dhr W. Bos te Breskens, die er hij vermeldde: „Ze zullen wel denken: „Al komt het ook van „overzee", Wij doen met alle liefde mee!' In totaal hebben we nu f 1.360.27. „Houwen zo!" Geboren: MARGIT CHRISTINA Ds. en Mevr. METSELAAR Goes, 8 december 1957 Tijd. Kraamkliniek Oostwal BEKENDMAKING BEKENDMAKING Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat ter voldoening aan art. 13 der Waterstaatswet 1900 ter Prov. Griffie te Middelburg als mede ter secretarie van de gemeenten op Walcheren, uitgezonderd de ge meente Nieuw- en St. Joosland, ter inzage is nedergelegd een voorstel tot wijziging van het Bijzonder regle ment op het bestuur van de polder Walcheren. Belanghebbenden worden in de ge legenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen en hun bezwaren daartegen aan de Provinciale Staten schriftelijk in te dienen uiterlijk 30 december 1957. Middelburg, 3 december 1957 Gedeputeerde Staten voornoemd, A. F. C. de Casembroot, Voorzitter Pilaar, Griffier Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat, in verband met het bepaalde in artikel 13 der Water staatswet 1900, gedurende het tijdvak 10 tot en met 30 december 1957 ter Provinciale Griffie, Dam 68 te Mid delburg en ter secretarie van de ge meenten Biervliet, Hoek en Philippine voor belanghebbenden is ter inzage gelegd hun voorstel met bijbehorend ontwerp-besluit aan de Provinciale Staten tot oprichting van een nieuwe polder over de bedijkte gronden in de voormalige Braakman onder de ge meente Biervliet, Hoek en Philippine. Bezwaren tegen genoemd voorstel moeten uiterlijk 30 december 1957 aan de Provinciale Staten worden inge diend. Middelburg, 3 december 1957 Gedeputeerde Staten voornoemd, A. F. C. de Casembroot, Voorzitter Pilaar, Griffier Geen korfbalwedstrijden Wegens de slechte weersomstandighe den zijn zaterdag in Zeeland alle korf balwedstrijden afgelast.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2