Nu Zeeland zijn eigen T.V.-zender heeft VISITEKAARTJES VRIJDAGMIDDAG GESLOTEN KABOUTERS Oosbr^an Le Cointre n.v. Cres Will van Zoelen en Sorry geven elkaar niets toe Vlissingen heeft nu een „Aroda" sportterrein U/lasses Aanbesteding rotsvast betrou Van den Dienst des Woords Uitverkoop Zeeuwsche tafeltenniscompetitie Een provinciale primeur Donderdag 5 decemt**? 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina tf De afd. Goes van de Ned. Chr. Grafische Bedrijfsbond geeft hierbij kennis van het overlijden van hun aller vriend, de heer WILLEM EENKHOORN in de ouderdom van ruim 62 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons in her innering blijven. Het Bestuur: M. D. v. d. Slikke, voorzitter D. Gorsse, secretaris Goes, 4 dec. 1957 grote sortering verschillende prijzen Grote Markt 5 GOES Telefoon 2326 In plaats van dinsdagmiddag Brouwenaar en van de Kamer Langeviele 6-8, MIDDELBURG, Telef. 2670 b Het bestuur van de Waterkering der calamiteuze polders Oost-Beveland en Wilhelmina (Z.B.) zal op donderdag 19 december 1957, des voormiddags om 11 uur, in café Dalebout, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zeeland, trachten aan te besteden: a. Bestek no. 13: Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot en met 31 december 1958, van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooiing- en andere werken aan de waterkering van het dijkvak „Wilhelmina" van bovengenoemde calamiteuze polders. Bestek no. 14: Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot en met 31 december 1958 van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooiing- en andere werken aan de waterkering van het dijkvak „Oost-Beveland" van bovengenoemde calami teuze polders. De besteding geschiedt volgens par. 2 der A.B. De bestekken liggen ter inzage ten kantore van de Waterbouwkundig Ambtenaar en van de Secretaris- Ontvanger en zijn bij laatstgenoemde tegen beta ling van 3,50 per exemplaar voor elk dijkvak, van af 6 december 1957 verkrijgbaar (postrekening no. Waterkering 199890). Aanwijzing der werken op donderdag 12 december 1957, om 11 uur in café Dekker te Goese Sas. De nota van inlichtingen ligt van 12 december 1957 af ter inzage ten kantore van de Waterbouwkundig Ambtenaar te Goese Sas. Wilhelminadorp, 2 december 1957 A. MINDERHOUD, Voorzitter P. H. KEUKELAAR, Secretaris-Ontvanger TE KOOP: b Een vare koe en een Jaarling os. J. Kal jouw en Zn, Grote Abeele 2, Sou burg. 2 schoolkachels; grote en kleine maat. W. J. Murre, Sandeestraat 6, Ier- seke. TE KOOP GEVRAAGD: m. I.g.st.z. niet-elektrische 2e-hands wasmachine. Br. onder no. A 5050 bur. v. d. blad te Goes. PERSONEEL GEVR.; mm Werkster of meisje voor woensdag en vrijdag of 3 morgens per week. Te koop 4 clubfauteuils f90, Seisweg 189, Middelburg. WONINGRUIL: Wie wil eengezinswo ning te Souburg ruilen voor dito woning te Goes of Kloetinge. Br. onder no. A 5051 Bur. v. d. blad, Goes. kunt ook u voortaan kijken naar de Nederlandse televisie-programma's op een wijze, die niet te over treffen Is. Want Philips televisie-ontvangers geven u de garantie van een sublieme ontvangst. De betrouwbaarheid van Philips televisie uit zich door een constant, haarscherp beeld, helder en contrastrijk van het diepste zwart tot het zuiverste wit. Dat is de reden, dat 9 van de 10 televisie-bezitters in Nederland de voorkeur geven aan Philips televisie. De unieke Philips Televisie serie '58 bestaat uit 12 apparaten met een beeldbuis van 36 tot 68 cm, in prijzen van f 745.- tot f2695.-. In sommige geval len zult u behalve de Nederlandse ook de Belgi sche en Franse zenders kunnen ontvangen. Vraag uw handelaar welk toestel het best voor u ge schikt is. PHILIPS DIVERSEN: Een mooi geschenk Is iets in Tomadoartikelen. Ook zijn wij ruim gesor teerd in theeserviezen reeds vanaf 21,75, 15-delig porselein. Drinkserviezen kunt V reeds vanaf 11,95 bezitten. Een ruime sorte ring geschenken vindt U bij ons. M. Poortvliet, Wijngaardstraat 5, Goes. Telefoon 3452. Vermager zonder dieet met Gracial. 50 dragees f 1,84. Bij apoth. en drogist. Grote sortering baby- kleding, jurkjes, pakjes, manteltjes, truitjes, broek jes, bavets, vestjes, sloop jes, lakentjes, dekentjes, luiers, onderleggers, schoentjes, sokjes, enz. Mej. Poppe, Gravenstr. 86, Middelburg. Mooie kindermantels en jasjes in kort en lang mo del, truien, rokjes, lange overgooiers, enz. Mej. Poppe, Gravenstr. 86, Middelburg. Laat eens een kinderse rie aan huis maken. Wij doen het graag voor U. Foto les Lamain, L. Noord straat 27, Middelburg. Maak nu flitsfoto's. Het is zo gemakkelijk. Wij heb ben alles voor de flits in voorraad. Foto les Lamain, L. Noordstraat 27, Middel burg. mm Bezoekt onze verkeers- cursussen wekelijks in Middelburg en Vlissingen. Autorijschool Jasperse. Er kend en gediplomeerd door de F. N. O. P. Koudekerke, tel. 01185—343 mm Wasmachinefabriek heeft snelwasmachines met lichte emaillebeschadiging gloed nieuw met garantie f 145.- Langzaamwassers f 259,— Centrifuges f 150,— Desge wenst afbetaling Depót: Nieuwstraat 28. Terneuzen Met bijdragen van: Dr. R. Schippers; Ds. R. H. Kuipers; Ds. E. Th. v. d. Born; Ds. H. J. Spier; Dr. M. B. van 't Veer: Ds. F. Guillaume en Ds. D. van Dijk Prijs f2.50 Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. GOES Met dank voor het ge noten vertrouwen deelt ondergetekende hierbij mede, dat zij haar ge regelde bodedienst op Middelburg heeft over gedaan aan de FIRMA CALJOUW te Veere Het ongeregeld vervoer wordt op dezelfde wijze voortgezet. Wed. F. DEN HERDER, Wolphaartsdijk In aansluiting op boven staande melden wij, dat door ons de vrachtauto- dienst Wolphaartsdijk- 's-Heer Arendskerke- Middelburg, van de Wed. P. den Herder te Wol phaartsdijk zal worden voortgezet- Wij hopen door correcte bediening uw vertrou wen te mogen genieten. Voorlopig bestelhuis te Wolphaartsdijk: A. KLOET, tel. 371. FIRMA CALJOUW, Autodiensten, Veere, tel. 238 en 250 44. Het loopt goed af! Aan 't vlakke strand betreden zij vol vreugde land. Job voelt zich dra op zijn gemak. Hij steekt zijn handen in zijn zak. Alleen de hertog, diep verbolgen, was liever door de zee verzwolgen. „Want roept heer Liever, ik zit hier toch zeker niet voor mijn plezier. Wat hebben wij? Kop noch servies, leunstoel noch auto, noch devies. Wij zijn van Marshallhulp verstoken. Ik heb zelfs geen sigaar te roken." „Neem dat nou niet zo somber op, dat komt wel goed, heus wel, zegt Job, gedrieën spelen we het klagr, het lukt wel." „Ja, roept Liever, maar hoe? Ik word gek van 't prakkizeren". Dop ook! Zwaar zit hij te studeren. Officiële Publikatie Burgemeester en Wet houders der gemeente Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad in zijn vergadering van 2 december 1957 heeft besloten medewerking te verlenen overeenkomstig artikel 72 en volgende van de Lager Onderwijs wet 1920 ter aanschaf fing van twee kachels ten behoeve van de school aan de Verwerij- straat van de Vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op Gere formeerde Grondslag. Middelburg, 2 dec. 1957 Officiële Publikatie Burgemeester en Wet houders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad dezer gemeente in zijn verga dering van 2 december 1957, ter voldoening aan het verzoek van het Be stuur der Vereniging voor Gereformeerd On derwijs, alhier, heeft be sloten medewerking te verlenen ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 ter aanschaffing van drie stofzuigers ten be hoeve van zijn scholen aan de Gravenstraat, He rengracht en Nieuwe Haven. Middelburg, 2 dec. 1957 Wegens opheffing van mijn Manufacturenwin kel begint zaterdag 7 december de grote Goederen worden ver kocht met 1030 kor ting, behalve de merk artikelen. Ook in wol nog vele restanten! Wilt u voordelig kopen profiteer dan van deze gelegenheid! M. KLAVER Manufacturenhandel Nieuwe Haven 47 Middelburg Telefoon 01180-3710 Bestel ook dit jaar uw visitekaartjes tijdig Wij hebben ze ook nu. weer in de bekende soorten voorhanden 50 ex. met enveloppen, in kartonnen doosje 4.25 100 ex. met enveloppen, in kartonnen doosje 6. 50 ex., linnenpersing, met enveloppen, in kart. doosje 5.50 100 ex., linnenpersing, met enveloppen, in kart. doosje 7.50 50 ex., gehamerde, met enveloppen, in kart. doosje 5. 100 ex., gehamerde, met enveloppen, in kart. doosje7. één doosje 50 visitekaartjes, in doorzichtig plastichulsje 5.25 LETTERTYPES 1. O.L.C. VISITEKAARTJES 6. O.L.C. VISITEKAARTJES 2. O.L.C VISITEKAARTJES 7. O.L.C. Visitekaartjes O.dH.C. Uiöiteliaartjei 8. O.L.C. Visitekaartjes 4. O.L.C. Visitekaartjes 9. O.L.C. VISITEKAARTJES 5. O.L.C. VISITEKAARTJES 10. O.L.C. VISITEKAARTJES Hierlangs afknippen BESTELFORMULIER Verzoeke te zenden aan: A.u.b. in blokletters invullen! Naam Adres Woonplaats één doosje inhoudende 50 visitekaartjes 4.25* één doosje inhoudende 100 visitekaartjes 6. één doosje a 50 visitekaartjes, linnenpersing 5.50* één doosje a 100 visitekaartjes, linnenpersing 7.50* één doosje a 50 visitekaartjes, gehamerde 5. één doosje a 100 visitekaartjes, gehamerde 7. één doosje 50 visitekaartjes, in doorzichtig plastichuisje 5.25* Te bedrukken met: Lettertype no. Doorhalen wat niet gewenst wordt Will van Zoelen uit Middelburg en Sorry uit Vlissingen geven elkaar geen duimbreed toe in de eerste klasse van de Zeeuwse tafeltennis competitie. Beide teams zijn nog on geslagen en zonder verliespunten en het iets betere gemiddelde, waarop de Middelburgers vorige week kon den bogen, ging deze week weer ver loren. Zij wonnen namelijk met 73 van het bezoekende Sla Raak, doch de Vlissingers behaalden in de derby tegen Spirit de grootst mogelijke over winning (010) en door deze uitsla gen kwamen beide teams op 519 te staan. Intussen is het duidelijk geworden, dat noch Spirit, noch Sla Raak nog een roi van betekenis zullen spelen en dat de strijd dus alleen nog maar zal gaan tussen Sorry en Will van Zoelen. VSV blijkt te zwak voor de eerste klasse. Nu kregen de Vitrite- mensen weer een 46 nederlaag te slikken van Sorry 2 :n dus bleven zij zonder één enkel puntje lantaren dragers. De stand is als volgt: Sorry 612; Will van Zoelen 612; Spirit 78; Sla Raak 7—6; Sorry 2 5—5; Luctor 63; Will van Zoelen 2 52; VSV 6—0. Wilno 2 rukt onweerstaanbaar op naar de eerste klasse. Ditmaal moest Goes er in eigen zaal met 46 aan geloven, zodat de Vlissingers ongesla gen en zonder verliespunten met rui me voorsprong de leiding hebben in de 2de klasse. Voor de Goessenaren betekende dit de eerste nederlaag. Sla Raak 2 bleef met 73 baas over het bezoekende Will van Zoelen 3, dat dus hekkesluiter bleef. Sorry 3 trok bij Spirit 2 aan het kortste eind, waar door de stand als volgt werd: Wilno 2 612; Sla Raak 2 68; Goes 5—5; Spirit 2 44; PZEM 42; Sorry 3 52; Will van Zoelen 3 41. In de 3de klasse werd niet gespeeld: In de 4de klasse kreeg Sorry 4 de eerste nederlaag te incasseren, want het moest voor Wilno 4 het hoofd bui gen (4—6). Het kon echter door een 28 overwinning op het eigen vijfde team de leiding behouden. Sorry 5 zag zich bovendien ook nog geklopt door Will van Zoelen 6, dat met 73 baas in eigen huis bleef. De stand is: Sorry 4 69; Wilno 4 57; Will van Zoelen 6 55; Will van Zoelen 5 54; Sorry 5 5—1. De onderhandelingen tussen de Russische en Westduitse afgevaardig den over kwesties met betrekking tot de ontwikkeling der betrekkingen tus sen beide landen, worden in Moskou voortgezet. Het hoofd van het Noorse instituut voor kernenergie, Randers, zal met drie medewerkers op 9 december naar Moskou gaan om, op uitnodiging van de Sowjet-academie van wetenschap pen, instituten voor kernonderzoek te bezichtigen. Kerk en moderne oorlogvoering In de vergadering van de centrale kerkeraad van de Herv. gemeente van Groningen is aan de orde gekomen een brief van de destijds door de kerke raad benoemde commissie die zich moest beraden op het gebruik van atoomwapens. Hierbij kwam ook aan de orde een memorandum van ds. J. E. Uitman, een van de predikanten der gemeente. Ds. M. A. Krop betoogde, dat de commissie zich aan haar opdracht ge houden heeft en dat van haar geen uitspraak verlangd werd. Naar zijn in zicht is de probleemstelling in de laat ste tijd door de ontwikkeling in de we reld geheel gewijzigd en hebben de feiten ook achterhaald, wat de gene rale synode over deze materie in haar geschriften „Oorlog en vrede" en „Hoe dienen wij de vrede?" heeft gezegd. Hij achtte een gans andere instelling op dit vraagstuk noodzakelijk. Daar om stelde de commissie in haar brief aari de kerkeraad voor, dit vraagstuk thans aan de synode voor te leggen. Ds. Uitman wenste een duidelijke uitspraak van de kerkeraad, zoals hij ook in zijn memorandum heeft gesteld. De kerkeraad was echter van me ning, dat men het hierdoor niet zozeer voor zichzelf, maar wel voor de dienst plichtigen moeilijk maakt. Bovendien gaat het niet aan, dat een plaatselijke kerkeraad een vérstrekkende uit spraak doet, die veeleer de gehele kerk raakt. Besloten werd, dat de commis sie haar vraag aan de generale synode zal doen vergezeld gaan van een na dere toelichting. Voorts zal de zaak door middel van het plaatselijk kerk blad onder de aandacht worden ge bracht. „Aroda" is de naam van een in Zeeland tot voor kort onbekend materiaal, dat intussen niet onbekend meer is, omdat de Ned. Heide Mij.' het in Vlissingen gebruikt heeft bij de aanleg van een nieuw sportterrein. Het betreffende veld is dinsdagavond officieel in gebruik genomen, hetgeen gebeurde in tegenwoordigheid van de Vlissingse gemeenteraad. De vroege vaderen grepen de gelegenheid gretig aan om de nieuwe aanwinst te bekijken. Dit laatste was mogelijk, omdat de gemeente meteen maar een lichtinstallatie rond het veld had laten aanleggen, die gelijkertijd in bedrijf werd gesteld. Het nieuwe s~ irtveld van Vlissingen, dat voorlopig alleen als oefenterrein zal worden gebruikt, betekent een provinci ale primeur, want elders in Zeeland zal men tevergeefs naar een dergelijk „Aro- da"-veld zoeken. En hierbij dient onmid dellijk gezegd, dat de Ned. Heide Mij. •en prachtig stukje werk heeft geleverd. GEEN GRAS Het „Aroda"-veld heeft het aanzien van een tennisveld, er groeit dus geen gras op. „Aroda" is een materiaal, dat is samengesteld uit asfaltproducten, die af komstig zijn van niet meer bestaande hoogovens in Duitsland. Grote hoeveel heden ijzerresten zijn hier gedurende tientallen jaren opgehoopt, waardoor ware heuvels ontstonden. In het inwen dige van deze miniatuurbergen ging het In de loop van de tijd broeien, zo zelfs, dat vrij hoge temperaturen werden ge meten, variërend van 400-500 graden Cel sius. Dit veroorzaakte chemische reacties en als gevolg hiervan veranderde de oor spronkelijke grijs-zwarte kleur van het materiaal in rood tot roodbruin. Verschillende bestanddelen uit de staalsmelterijen geven samen met klei en leem een grote bindkracht aan „Aroda", dat daardoor o.m. een grote veerkracht heeft. Behalve in Duitsland werd dit product de laatste jaren ook in Nederland op verschillende sport velden gebruikt. Het sportveld, dat in opdracht van de gemeente Vlissingen is aangelegd, ligt op de plaats waar vroeger een startbaan van de voormalige luchthaven was. De grond is allereerst met behulp van een dragline geëgaliseerd, waarna het terrein gedraineerd werd. Op een klei laag werd vervolgens een 12 cm dikke laag sintels aangebracht, waarop tenslot te „Aroda" werd gestort. Ds. J. W. van der Heil viert zilveren ambtsjubileum Vandaag is het 25 jaar geleden, dat ds. J. W. van der Hell, Ned. Herv. predikant te Lent, bevestigd werd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Da jubilaris werd geboren 1 januari 1909. Na het voltooien van zijn theologische studie werd hij in 1931 door het Pro vinciaal Kerkbestuur van Gelderland toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk. Op 15 septem ber 1931 werd hij hulpprediker in de Nicolaikerk te Utrecht. Op 4 decem ber 1932 werd kandidaat Van der Heil bevestigd als predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Kattendijke, die hij diende tot 18 juli 1937. Toen verbond hij zich aan de gemeente van Hantum, Hantumhuizen en Hantumer- uitburen. Op 24 november 1946 deed hij intrede in zijn derde gemeente te Lent. Regeling voor geschenk zendingen De Centrale Dienst voor in- en uitvoer deelt mede, dat met ingang van 9 de cember a.s. voor de uitvoer van groen te en bloemzaden alsmede van sier- en gebruiksvoorwerpen van edel metaal, als geschenk- of toeristenzending, tot een waarde van f 200 geen vergunning meer is vereist. De aandacht wordt erop gevestigd dat vergunningvrije geschenkzendin- gen geen bloembollen alsmede bloem en kwekerijprodukten mogen inhou den en evenmin postzegels, goud en andere metalen voorzover niet in sier- of gebruiksvoorwerpen verwerkt, be nevens betaalmiddelen en geldwaardi ge papieren.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 6