UIT DE Raad van Ierseke discussieerde over het ophalen van vuilnis Een nacl zonder hoest !s 1 Christelijke sport staat voor belangrijke beslissingen Swift II versloeg TOGO met een beter schot Aantal ploegen verdubbeld in zaalhandbalcompetitie VALDELIS Fraaie tentoonstelling van postduiven in Kapelle ABDIJSIROOP ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Prof, mr, dr, I, A, Diepenhorst NCWB wordt actief in Zeeland Beginaanval van thuisclub faalde Verrassing van hekkesluiter EVV C Belangstelling neemt toe 2.25 Twee sinterklazen in Kapelle Sluitende begroting vastgesteld Vuilnis i Veel belangstelling Goede muziek van Westkapelse jeugd Dinsdag 3 december 1957 (Van een onzer verslaggeefsters) Ongeveer 65 liefhebbers van de edele wandelsport hebben dit weekeinde deel genomen aan een kaderconferentie van de Ned. Chr. Wandelsport Bond op „Woudschoien" in Zeist. De voorzitter, de heer P. Taekema, vertelde in zijn ope ningswoord dat in november het vierdui- zeniste lid van de N.C.W.B. is ingeschre- De /taken in onze bond zijn thans op beperkt gebied zover geconsolideerd, dat we nu het oog, moeten richten op de nog onon or.nen gebieden in het noord oos en en in Zeeland/' aldus de voor zitter. Proi. mr. dr. I. A. Diepenhorst sprak zaterdagavond over „Sport als vrije tijdsbesteding en als lichamelijke nood zaak". Prof. Diepenhorst verklaarde, dat de sportorganisaties in Nederland op het ogenblik voor grote beslissingen staan. Hij constateerde, dat op allerlei terreinen de gangbare verhoudingen worden stuk- gerukt. Als voorbeelden hiervan noemde spr. o.a. de interland voetbalwedstrijden, waarvoor het werk in verschillende be drijven wordt gestaakt, en de verering van beroemde sportfiguren als nationale helden. Wat de zondagsrust betreft: deze is m de grote steden veel moeilijker te hand haven dan op het platteland. Prof. Die penhorst vond het dan ook zeer logisch, dat de stadsjeugd niet de hele zondag middag op een bovenhuisje blijft zitten, maar sport gaat beoefenen, Spr. achtte dit niet afkeurenswaardig, wanneer het blijft bij een onderling oefenpartijtje en 'wanneer er geen wedstrijden in competi tieverband worden georganiseerd. De sport is in onze tijd door zoveel problemen omgeven, dat er volgens prof. Diepenhorst een nauw contact zal moeten komen tussen de Christelijke sportbeweging en de leden van de Sta ten Generaal, opdat de Christelijke or ganisaties ook aan hun trekken kunnen komen. Bovendien achtte spr. het noodzakelijk, dat de Christelijke sportleiders zich vol gens hun gezamenlijke standpuncen ver enigen. „Als de huidige kansen worden gemist, geschiedt en met de sport hetzelfde als met de film, die ook verloren is gegaan voor de protestanten", aldus spr., „maar als de Christelijke sportorganisaties hun evangelische taak vervullen, zullen zij kunnen meewerken aan een zegenrijke ontwikkeling voor ons volk". In groep A van de Walcherse volley balcompetitie werd druk gespeeld. Hek kesluiter EWC 2 zorgde voor een ver rassing, want het zag kans om koploper Michiel de Ruyter een puntje te ontfut selen (2—2). Weliswaar behielden de zeelieden de eerste plaats, doch zij heb ben een verliespunt meer dan MVC, dat Zuidwesters een 0—3 nederlaag be zorgde en slechts de leiding verspeelde, doordat het tegen HTS niet verder kwam dan «een 2—2 gelijk spel. VCU maakte een enorme sprong op de ranglijst, door zowel EWC 2 als Zuidwesters met 3—0 te kloppen. De stand is nu als volgt: Mi chiel de Ruyter 57; MVC 46; VCU 5—6; Marathon 3—4; HTS 4-4; EMM 43; Zuidwesters 42; EWC 2 52. In groep B werd slechts een wedstrijd gespeeld. EWC 3 bleef met 31 baas over het eigen vierde team, waardoor de stand als volgt werd: MVC 2 48; EWC S 47: Marathon 2 34; Michiel de Ruy ter 2 4—4; HTS 3 2—1; EWC 4 3—1; HTS 2 3—1; VCU 2 3—0. De met zoveel spanning tegemoet ge ziene ontmoeting tussen Togo 1 en Swift 2 om het kampioenschap der Z.K.B. is, na tweemaal te zijn afgelast, zaterdag te Goes gespeeld en geëindigd in een 31 Swiftzege waardoor de Swiftreserves het kampioenschap in de wacht sleepten. Deze wedstrijd gaf twee gelijkwaardige ploegen te zien, die in het begin moeite hadden hun zenuwen de baas te worden. Togo bereikte het eerst het normale spel hetgeen een duidelijke veldmeerderheid opleverde vooral ook omdat het Togo- middenvak uitstekend speelde, waarbij vooral Karman schitterde. Steeds golfden de Togo-aanvallen op de Swiftkorf af, doch het Togo-aanvalsvak toonde een ontstellende schotloosheid. Diverse goede schietposities leverden geen enkel resul taat op en slechts enkele malen slaagde men erin de korf te raken, laat staan te doelpunten. Langzamerhand bereikte ook Swift het normale spel waarbij bleek, dat het aanvalsvak bijzonder goed in be dwang werd gehouden door de Togo- verdediging met aanvoerder Van Dalen aan het hoofd. BLANKE STAND Eerst na 15 minuten noteerden wij de eerste gevaarlijke doorbraak van Mondeel, wiens doorloopbal rakelings miste. Swift ontworstelde zich meer en meer aan de Togo-druk vooral omdat de vele Togo-aanvallen geen resultaat hadden. Hoewel dit vak prachtig combineerde vergat men teveel, dat er een korf stond om te doelpunten. De ruststand gaf een 00 score en nadat het talrijke publiek reeds aan een puntloos gelijk spel ging denken kwamen na ongeveer 20 minuten de doelpunten los. Niet alleen bjj het publiek, maar ook bjj de handballers zelf neemt de belang stelling voor zaalhandbal snel toe. Daar door is het verklaarbaar, dat het aantal ploegen, dat voor de competitie werd in geschreven, twee maal zo groot is als het vorige seizoen. Deze winter zullen maar liefst 69 teams aan de competitie deelnemen en het zou voor de organisatoren onmoge lijk zijn, om op zaterdagavonden in drie maanden een volledige competitie Ingezonden -•% (adv.) een verfrissend geschenk voor hemt Geef hem Fresh-up de enige huidversterkende staaflotlon die hij na het scheren zo graag gebruikt. Ook na elektrisch scheren. af te werken in de enige zaal, welke tot nu toe voor deze sport in Zeeland beschikbaar was, de Middelburgse vei linghal. Men is er echter in geslaagd, om ook de Goese veilinghal voor dit spectacu laire spel beschikbaar te krijgen en dat betekent dus, dat de competitie zonder stagnatie zal kunnen verlopen. De inde ling luidt als volgt: INDELING Heren 1ste klasse! Marathon, Hellas, EMM en Tonido; 2de klasse: Volharding; Olympus, Fortuna en Walcheren; reser ve 1ste klasse: Tonido Marathon 2, EMM 2 en Hellas 2; 3de klasse: Marathon 3, Tonido 3, EMM 3, Fortuna 2, De Meeu wen, Neptunes en ONO; junioren: EMM, Hellas, Tonido, Olympus, Hellas 2, Mara thon en Olympus 2; adspiranten A: Vol harding, Hellas, EMM en Olympus; ads piranten B; Tonido, EMM 2 en Walcheren (dubbele competitie). DAMES Dames 1ste klasse: Marathon, Zeeland Sport, Hellas en Tonido; 2de klasse: Olympus, De Meeuwen, EMM en Wal cheren; reserve 1ste klasse: Marathon 2, EMM 2, Zeeland Sport 2 en Olympus 2; 3de klasse: Hontenisse, Luctor, ODI, Vol harding en Hellas 2; junioren A: Olym pus, Marathon, Walcheren, Zeela.id Sport en Olympus 2; junioren B; Tonido. Hellas, De Meeuwen en ONO; adspiran ten A: Volharding, Walcheren, Marathon, Olympus en De Meeuwen; adspiranten B: Tonido, Walcheren 2, Olvmpus 2. Zee land Sport en Walcheren 3. Van deze teams is ONO uit Kapelle een nieuweling, die voor het eerst aan enige handbalcompetitie zal deelnemen. UITSLAGEN De eerste wedstrijden werden reeds ge speeld. De uitslagen waren: Demes 1ste klasse: MarathonTonido 72; Zeeland SportHellas 311; juni oren; WalcherenZeeland Sport 3- adspiranten A: Volharding—Marathon 2—3. Heren 1ste klasse: EMM—Tonido 6—7; 2de klasse: Olympus—Volharding 148; junioren: EMM—Tonido 58; adspiran ten A: VolhardingOlympus 114; ads piranten B; TonidoWalcheren 418. 's-GRAVENPOLDER Benoeming. De heer E. van Dijk, vroe ger ambtenaar ter secretarie te 's Gra venpolder, is benoemd tot hoofdcommies ter gemeenschappelijke secretarie der gemeenten Meerkerk, Leerbroek en Nieuwland. Mondeel opende de score met een goed gericht afstandsschot (01). Togo rea geerde onmiddellijk waarbij Leys een goed schot van kortbij weer alt de korf zag springen. Het Togo-aanvalsvak bleef aandringen, men schoot meer en de rich ting werd heter. Toch had Swift 5 mi nuten later weer succes door Leo Geldhof, die de Swift-aanhangers ander maal deed juichen (02). Na de vakwisseling kwam bij Togo Pietersz c.s. aan het bod. Onmiddellijk was deze aanval uiterst gevaarlijk omdat Pietersz en Karman flitsende doorbraken forceerden. Karman produceerde enkele snelle doorbraken waarbij de Swiftkorf aan groot gevaar ontsnapte. Toch kwam het succes weer aan de andere kant toen Geelhoed even liet zien, dat hij zijn ef fectief schot niet in Middelburg had ge laten. Met een ver schot stelde hij het kampioenschap voor zijn ploeg zo goed als veilig. TEGENPUNT Direct daarop werd het Pietersz toch te gortig en bewees hij zijn grote klas se door zijn tegenstander in een felle sprint achter zich te laten en feilloos te doelpunten (13). Het komt ons voor, dat Togo, indien dit vak van Pietersz c.s. in de beginaan val had gestaan, ongetwijfeld tot een be ter resultaat was gekomen. Na de vak wisseling probeerde Togo's aanvoerder Jan van Dalen om de achterstand nog verder in te lopen. Verder dan een straf- worp bracht dit vak het echter niet, wel ke strafworp door Schipper grandioos werd gemist. Swift 2 speelde pittig ver der en bleef meester van het terrein. Twee sinterklazen zijn zaterdagmiddag in Kapeile van de ene winkel naar de an dere. getrokken en hebben aan de daar aanwezige kinderen met milde hand hun goede gaven uitgereikt. Het was volop feest voor dt jeugd en een gezellige drukte bracht het met zich mee. De jeugd van Kapelle sprak niet anders dan van de KAMIAC en van de VEGE Sinter klaas. De ouderen konden deza verto ning echter maar matig waarderen. In voorgaande jaren was er in Kapelle steeds maar één sinterklaasaktie van de Middenstand en er kwam steeds één sin terklaas. Dit jaar is eebleken, dat de plaatselijke middenstandsveren. „Han delsbelangen" blijkbaar niet meer bij machte is iets dergelijks te organiseren en het gevolg is dat groefjes aktieve middenstanders nu eik voor zich gaan organiseren wat vroeger steeds allen te samen konden doen. Vermelden we tenslotte nog dat de Kamiac-sirterklaas op net gemeentehuis werd ontvangen door burgemeester Van Suylekom. In het Arsenal-stadion op High bury, Londen, werd zaterdag in de eerste divisie van het Engelse voethal de wedstrijd Arsenal Newcastle United gespeeld. - De foto laat zien hoe linksback Evans van Arsenal (links) met een vlie gende kopbal opruimde toen White (midden) de midvoor van Newcastle gevaarlijk werd voor het doel van de thuisclub. Rechts staat spil Dodgin van Arsenal aan de grond genageld OVEZANDE C.N.V. roept U. De afdelingen van het C.N.V. uit ve-schülende plaatsen op Zuid-Beveland belegden een propaganda- avond in café Van Gessel. De belangstel ling was groot. Nadat de voorzitter van de afdeling Ileinkenszand een openings woord had gesprok n ";prak de heer H Beenhakker, distric* bestuurder over: „Het C.N.V. roept U". Medewerking ver leende een strijkje onder leiding van de heer Lammers uit Heinkenszand. De gemeenteraad van Yerseke heeft besloten medewerking te verlenen aan de stichting van een nieuwe B.L.O.-school te Goes. De kosten be dragen ruim 50 cent per inwoner. De raad besloot de termijn van onbe woonbaarverklaring van woningen te verlengen. Besloten werd tot aankoop van het pand Polen 8 voor de prijs van f2400. In de legesverordening werd een ver eenvoudiging aangebracht. Hier is geen sprake van een verhoging. Tot leden van het burgerlijk arm bestuur werden gekozen de heren B. J. Korstanje en D. Harthoorn (aftre denden). Tot gemachtigden naar de vergadering van de waterleidingmaat schappij werden benoemd wethouder P. de Koeyer en wethouder J. Koster. Tot lid van de commissie van toezicht op 't lager onderwijs is benoemd de heer J. Jonkheer. Namens de commissie van toezicht op de begroting van het burgerlijk armbestuur voor 1958 adviseerde de heer-Van Boven tot vaststelling over te gaan. Hiertoe werd met algemene stemmen besloten. Voorgesteld werd de reinigingsrech ten te verhogen van f 5,tot f 7,50. De aannemer wil het werk uitvoeren voor f 12.000,(voorheen f 10.000. In de moer zal gebruik worden ge maakt van een nieuwe stortplaats. De heer Pekaar stelde voor de reinigings dienst in beheer van de gemeente te nemen. De heer P. de Leeuw advi seerde een wagen te nemen, die ook voor zandtransport kan worden ge bruikt. De voorzitter merkte naar aanleiding hiervan op, dat het moei lijk zal zijn een sluitende exploitatie te krijgen. Diverse raadsleden geven als hun mening te kennen dat het ophalen» van vuilnis bij inschrijving goedkoper zal zijn dan uilvoering van het werk door personeel van de ge meente. Divers raadsleden stelden voor de termijn voor het ophalen op drie jaar i.p.v. op vijf te brengen. De voorzit ter bracht het voorstel niet in stem ming, maar deelde mede dat dit op de volgende vergadering nogmaals aan de orde zal komen. Bij de behandeling van de begroting 1958 hielden de heren C. Pekaar en J. C. Sinke algemene beschouwingen. De heer Pekaar (arb.) zegt het te betreuren dat de oesterteelt in een z.i. verkeerd licht is komen te staan. Hij bepleitte samenwerking met het E.T.I., juichte het toe; dat de straten door eigen personeel worden opge knapt en stelde voor de oude gas fabriek óf af te breken óf op te knappen. De A.R.-woordvoerder J. C. Sinke prees de begroting als sober doch ac tueel. Veel zaken, die urgent zijn, zijn door de maatregelen van de minister van financiën onmogelijk gemaakt. De heer C. Gebraad (S.G.P.) wen ste b. en w. Gods zogen toe en uit zijn dankbaarheid over het feit dat de begroting sluitend is. De heer De Leeuw bepleitte de bouw van woningwetwoningen en de heer Blenbaas vroeg meer trottoirs aan te leggen. De voorzitter antwoord de de heer Pekaar dat niet bekend is welke suggesties het E.T.I. wil doen. Woningbouw is voor b. en w. zeer urgent. Bij de artikelsgewijze behandeling werd de eventuele reparatie van de gemeentebank besproken. De begro ting werd daarna vastgesteld. Bij de rondvraag merkte de heer J. C. Sinke op dat de plaatselijke middenstand meent dat ter gemeente secretarie op vrij ruime schaal ver gunningen worden verstrekt aan ven ters. De voorzitter antwoordde dat het niet mogelijk is deze vergunningen te weigeren. De heer Van Schaik zei, dat de voddenkooplui dikwijls dagelijks terugkomen. De voorzitter merkte op dat de gemeente daar niets aan kan doen. COLlJNSPLAAT Cursussen. Uitgaande van de stichting Dorpsgemeenschap „Colijnsplaat' zal bij voldoende deelname in de komende win ter een tweetal cursussen worden gege ven, t.w. een voor veilig verkeer te ge ven door de heer Van de Bogerd, post- commandant der rijkspolitie en een cur sus algemene ontwikkeling, waaronder muziek, oester- en mosselcultuur, ver voer op de grote rivieren enz. Voor de le zingen hierover hebben de leerkrachten Ingezonden mededeling (adv.) Ik heb zelfs in jg mijn slaap niet 1 gekucht, zegt m'n man. Dat was eerst i anders! Bijtende prikkelhoest urenlang wakker, rechtop in bed - Maar gisteren ben ik met Abdijsiroop begonnen..™ had ik het maar eerder gedaan! i De 23 genezende bestanddelen i lossen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. (AKKER SIROOP) Ontelbaar vele duivenliefhebbers heb ben zaterdag in Kapelle kunnen genieten van een prachtige tentoonstelling van duiven welke werd georganiseerd door de plaatselijke vereniging van duiven- houders „Oost West, Thuis Best". Niet minder dan 400 duiven waren ingezonden en er waren prachtige dieren bij. De prijs voor de mooiste doffer van de tentoonstelling was voor de heer C. Clement te Krabbendijke. De heer M Jeremiasse te Wemeldinge kreeg de prijs voor de mooiste duivin van de tentoonstelling. Deze kregen resp. een beker en een plaquette. Deze tentoonstelling werd gehouden in hotel „De Zwaan" en er waren tevens een aantal attracties aan verbonden. Het bezoek was erg druk en „O.W.T.B." kan dan ook terugzien op een bijzonder goed geslaagd geheel. De volgende prijzen werden toegekend: Klasse 1, oude doffers, totaal 64 duiven: 1. P. J. Maat, Ellewoutsdijk; 2. Joh. Nijsse, Kapelle; 3. F. J. Paulusse, Elle woutsdijk; 4 en 5. Joh. Nijsse, Kapelle, 6. W. Krijnse, Waarde; 7. Joh. Nijsse, Ka pelle; 8. J. Krombeen, Kruiningen; 9. B Ridderhof, Kapelle; 10. J. Efdé, Goes; 11. Joh. Meyer, Hansweert; 12. J. Efdé, Goes; 13. J. Rijk, Sehore; 14. Joh. Bal, Kwaden, damme; 15. P. Butler, Biezelinge en 16. Joh. Nijsse, Kapelle. Klasse 2, oude dulvinnen, totaal 39: l.M. B. Blok, Kruiningen; 2. Joh. Mey er, Hansweert; 3. M. Jeremiasse, Wemel dinge; 4. Jacob Bal, Kwadendamme; 5 M. Minnaar, Yerseke; 6. C. de Beste, Ou- delande; 7. J. Efdé, Goes; 8. M. Jeremi asse, Wemeldinge; 9. P. J. Maat, Elle woutsdijk. Klasse 3, jarige doffers, totaal 53: 1. M. Krijnsen, Waarde; 2. Gebr. van Stel, Wemeldinge; 3. M. Beenhakkers, 's Heer Arendskerke; 4. J. C. Stroosnfj- der, Kruiningen; 5. J. Moerland, Rilland; 6. J. Efdé, Goes; 7. P. Glas, Kapelle; 8. Joh. Bal, Kwadendamme; 9. P. de Klok, Hansweert; 10. Joh. Meyer, Hansweert; 11. P. J. de Boe, Kattendijke; 12. J. de Schipper, Kapelle; 13. Jae. Bal, Kwaden damme. Klasse 4, jarige duivlnnen, totaal 30: 1. Jac. Bal, Kwadendamme; 2. Joh. Meyer, Hansweert; 3. B. Ridderhof, Ka pelle; 4. M. Pieterse, Wemeldinge; 5. M. Jeremiasse, Wemeldinge; 6. M. Minnaard, Yerseke; 7. M. J. van Liere, Goes. Klasse 5, jonge doffers, totaal 103: 1. C. Clement, Krabbendijke; 2. B. Rid derhof, Kapelle; 3. Joh. Meyer, Hans weert; 4. J. van Hekken-Amperse, Goes; 5. P. de Boe, Kattendijke; 6. W. Krijn sen, Waarde; 7. J. de Schipper, Kapelle; 8. D. A. Rijk, Heinkenszand; 9. Th. Kos ter, Yerseke; 10. A. A. van Driel, Kapelle; 11. H. Houtekamer, krabbendijke; 12. P Hengsdijk, Biezelinge; 13. J. op 't Hof, Kapelle; 14. J. H. C. Poley, Kapelle; 15. Joh. Nijsse, Kapelle; 16. idem; 17. Jac, Ridderhof, Wemeldinge; 18. J. M. van der beide lagere scholen zich beschikbaar gesteld. Reis door Amerika. In een jeugdsamen- komst, belegd door de stichting „Dorps gemeenschap", en gehouden in de Chr. bewaarschool, heeft de heer Weyers ver teld over zijn reisindrukken in Amerika. Kerkdienst. Op donderdag 5 dec. hoopt ds. Honkoop te Goes in een kerkdienst in de Geref. Gemeente voor te gaan. Aanvang; 7 uur. 's-GRAVENPOLDER Uitvoering. De gymnastiekvereniging D.A.W. gaf in het verenigingsgebouw „Ons Dorpsleven" de jaarlijkse uitvoe ring. De voorzitter, de heer A. B. Huls-, hof, sprak een openingswoord. Onder lei ding van de heer De Bel werd een groot aantal gymnastiekoefeningen aan brug, kast en evenwichtsbalk en enkele vrije oefeningen vertoond. Het muziekelubje van de heer N. p. Tversen zorgde voor de omlijsting. Na de pau„e volgde de opvoe ring van het blijspel: „De firma Avezaath en de Keizer", hetgeen bij het publiek zeer in de smaak viel. Zaterdagavond is een heropvoering gegeven. KAMPERLAND Bazar. Zaterdag heeft de voetbalver eniging „De Bevelanders" een geslaagde bazar gehouden in het Verenigingsge bouw „Renata". KRABBENDIJKE Bietencampagne. Op de weegbrug Krabbendijke is in de bietencampagne totaal 3.436.005 kilo gewogen aan suiker bieten. Woningbouw. Door de Bouwkas Neder landse Gemeenten is aan de Doelstraat begonnen met het bouwen van 8 wonin gen. Enkele huizen zijn reeds verkocht. KAPELLE Rode Kruis-actie. De jaarlijkse actie van de afdeling Kapelle-Biezelinge en Schöre van het Ned. Rode kruis behoor; weer tot het verleden. Door middel van inzameling met zakjes, het bakken van oliebollen en andere giften, was het net to esultaat dit jaar f i 729,73. Dat is f140 minder dai vorig jaar, maar toen werd de jaarlijkse inzameling juist in de zgn „Hongarije weken" gehouden. Jonge Kerk. De heer M. Allewj.i uit Goes, had een bijzonder aandachtig ge hoor, toen hij op de gehouden bijeen komst van de Jongekerkgroep, heefi ge sproken over het leven van Albert Schweitzer en diens werk in Lambarene. Ondër leiding van ds. Jebbink was er eerst een bijbelbesprek'iig. Bij de afdoe- lir.g der huishoudelijke zaken werd ge sproken over de aanwending van gelden vari het verjaardagsfonds. NISSE Raad. Dinsdag komt de raad der ge meente in openbare vergadering bijeen. Haver, Yerseke; 19. M. B. Blok, Kruinin gen; 20. W. C. Hundersmarck, Katten dijke; 21. M. Beenhakker, 's Heer Arends kerke; 22. J. van Hekken-Amperse, Goes; 23. M. B. Blok, Kruiningen; 24. J. Moer land, Rilland; 25. Joh. Nijsse, Kapelle. Klasse 6, jonge duivinnen, totaal 83: 1. M. Jeremiasse, Wemeldinge; 2. A. Schuurbiers, Bergen op Zoom; 3. M. J. Nelisse, Kattendijke; 4. J. van Iwaarden, Kruiningen; 5. Chr. Meyer, Kruiningen; 6. C. de Beste, Oudelande; 7. W. C. Hun dersmarck, Kattendijke; 8. M. Minnaard, Yerseke; 9. J. Moerland, Rilland; 10. M. Bruinooge, Kapelle; 11. J. van Hekken- Amperse, Goes; 12. P. de Blok, Hans weert; 13. M. Bruinooge, Kapelle; 14. L. Kosten, Yerseke; 15. J. H. C. Poley, Ka pelle; 16. J. Efdé, Goes; 17. J. Clement, Krabbendijke; 18.P. Glas, Kapelle; 19. L. Kosten, Yerseke; 20. W. Krijnsen, Waarde Klasse 7, late jonge duiven, totaal 11: 1. Joh. Nijsse, Kapelle; 2. H. E. Murre, Wemeldinge; 3. Joh. Nijsse, Kapelle. Klasse 8, late jonge dutvtnnen, totaal 16: 1. J. van Iwaarden, Kruiningen; 2. J. de Schipper, Kapelle; 3. J. Kok, Kruinin gen; 4. P. Butler, Biezelinge. De agenda vermeldt o.m.: benoeming leden commissie van advies ingevolge de woonruimtewet; herbenoeming van de commissie tot wering van schoolverzuim; een voorstel tot het ombouwen van de 2 bestaande lantaarns aan de Molenweg tot HPL-lantaarns en het vaststellen ge meentebegroting 1958. SINT LAURENS 40 jaar C.J.M.V. Onder grote belang stelling werd het 40-jarig bestaan ge vierd va nde C.J.M.V. „Immanuël". De voorzitter d1 heer J. Maas, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder burgemeester W. Baas en de beide wet houders. Na een overzicht van de laatste ver enigingsjaren werd een opvoering gege ven van het toneelspel: „Het oude ijzer", een spel in drie bedrijven onder regie van de heer P. J. den Boeft. Gelukwensen werden uitgesproken door de burge meester namens het gemeentebestuur, ds. W. A. Kalkman namens de kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente, voorts door afgevaardigden van zusterverenigingen en door de heer A. H. Verbeek, één der oprichters. De feestavond is zaterdag her haald. Geref. Mannen vereniging. De Geref. Mannenvereniging „Onderzoekt de Schriften" hield o.l.v. de heer J. Koole Mzn de 23e jaarvergadering. De heer L. Tissink hield een inleiding over de pro feet Danil. Uit de jaarverslagen bleek dat het ledental 20 bedraagt. De kerke raad, Geref. vrouwenve:en de beide jeugdverenigingen brachten felicitaties over. De avond werd verder op gezellige wijze doorgebracht met zang en hersen gymnastiek. C.H.-kiesvereniging. De C.H.-kiesver- eniging '-wam in vergadering bijeen on der leiding van de voorzitter de heer H. van Langevelde. Na de gebruikelijke opening werd gesproken over de samen stelling van de groslijst voor de a.s. Sta tenverkiezing. Voorts kwam het gemeen tebeleid voor de a.s. Statenverkiezing. Voorts kwam het gemeentebeleid aan de orde. Er traden 4 nieuwe leden toe. GAPINGE N.C.V.B. Voor de N.C.V.B. heeft ds. Aalders uit Middelburg een causerie ge houden over „De vrouw in het ambt". De openbare les, gegeven door het jeugdorkest van de fanfare O.K.K. te Westkapelle is een groot succes gewor den. Het talrijke publiek, waaronder wet houder P. Lievense, dat de grote zaal van „Westkapelle herrijst" vulde, heeft geno ten van de overgave waarmede werd ge speeld en van de sublieme vertolking, die tal van nummers kregen. Een hartelijk applaus beloonde de jeugdige debutanten. De jeugdige tamboers lieten, o.l.v. de heer M. Ventevogel modelmarsen horen, de eerste klas van het jeugdorkest speel de op verdienstelijke wijze enkele bewer kingen en vooral de soli van drie leer lingen trokken de aandacht. De tweede klas kwam met een drietal nummers heel goed voor de dag en vooral niet vergeten mag worden het pianospel van Ciska Volkers. Arie Starrenburg, een kleine man met een grote accordeon, oogstte enorm veel bijval en was zelfs genood zaakt een toegift te brengen. Zijn optre den was vooral opmerkelijk, omdat deze leerling nog maar drie maanden les heeft gehad. De dirigent en leraar, de heer P. de Rooy kan terugzien op een geslaagde les. De boerenkapel, een onderafdeling van O.K.K. bracht na de pauze een aantal ge zellige nummers, waarvoor het een ova tie in ontvangst mocht nemen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5