Middelburgse raad verhoogt de topsalarissen ZEEUWSE ULL P.T.T. en Z.-Vlaanderen Vervulling van vakatures gaf grote moeilijkheden Gemeente Middelburg plaatst geisers in nieuwe woningen Tentoonstelling voor boer en boerin in Oudelande HERVORMDE SCHOOL s AAGTEKERKE HEEFT I EIGEN OCEAANREUS Automatisering vertraagd IN EEN IMPASSE GERAAKT. Van 13 tot 19 december aars Dinsdag 3 december 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Meeste volgden genieenten het rijk Tegen Er zit niets anders op Nieuwe voorzitter van Godshuizen, Middelburg Huren 95 cent per week hoger TROEPHUIS „KANINEFATEN" GEOPEND Streekverbetering van overheid en bedrijfsleven Raad St. Philipsland Sinterklaasfeest Elf deelnemers aannemerscursus kregen diploma Kaderdagen Zeeuwse C.J.B.T.B. Ill WACHTKAMER LEERZAAM 'SCHEEPVAARTHOEK' Binnenkort op visite bij de „Diemersdijk" TELEFOONTJE WANNE Pagina 2 HET SALARIS VAN HET leidinggevend personeel der gemeente Middelburg wordt verhoogd. De gemeenteraad heeft hiertoe gister middag, na over deze materie uitvoerig van gedachten te hebben ge wisseld, besloten. Doch al werd het raadsbesluit tot verhoging der topsalarissen genomen, van harte ging het allerminst. Niet, stelden di verse raadsleden nadrukkelijk vast, dat de gemeenteraad van mening is, dat het leidinggevend personeel een hogere salariëring niet waard is dat zeker wel doch de raadsleden achtten het niet juist van één categorie de lonen te verhogen en van de andere ambtenaren niet. Men is echter door de gedragslijn van de regering t.a.v. de rijksambte naren in een impasse geraakt en de meerderheid van de raad meende, met het college van b. en w., dat daar niet uit is te komen zonder ver-, hoging der salarissen. Verzet Dit is de voorgeschiedenis: het rijk heeft besloten de salarissen van de „hogere" ambtenaren te verhogen. Het gevolg daarvan is geweest, dat tal van gemeentebesturen, t.w. acht van de 129 gemeenten die meer dan 14.000 inwo ners hebben, het voorbeeld van het rijk hebben gevolgd en de lonen van het leidinggevend personeel eveneens hebben verhoogd. Op 5 augustus besloot de Middel burgse raad niet tot verhoging over te gaan, tenzij deze zou gelden voor alle ambtsdragers. Het dagelijks bestuur van de ge meente Middelburg kwam echter al spoedig tot de ontdekking, dat dit be sluit gevolgen zou hebben. Volgend jaar verlaat de directeur van bedrij ven de dienst en ter vervulling van de vakature werden per advertentie sollicitanten opgeroepen. Er kwamen echter niet veel brieven binnen en enkele van de sollicitanten trokken 'n bedenkelijk gezicht, toen zij hoorden, dat in Middelburg, dat wat werkter rein betreft ook al in een uithoek van het land ligt, de salarissen niet waren verhoogd. Sommige sollicitanten zou den bij aanvaarding van een functie in Middelburg daar niet „beter" van worden. Daar kwam nog bij dat Middelburg en Vlissingen gezamenlijk een direc teur hebben voor de keuringsdienst van vee en vlees. Vlissingen verhoogde wel het salaris van deze ambtenaar, Middelburg niet. Wat nu? B. en w. van Middelburg vonden het een moei lijk geval. Wat zou de raad van deze situatie denken?, dachten b. en w. Zij nodig den de voorzitters van de verschillen de fracties gisteren aangeduid als „senioren" uit er eens een avondje over te komen praten. Hetgeen is ge schied. Daarna hebben b. en w. de raad verzocht op het op 5 augustus ge nomen besluit terug te komen en de salarissen toch te verhogen. De heer A. J. Kaland (c.h.) voelde er niet voor nu de salarissen van het „hogere" personeel te verhogen. Hij deed de suggestie bij het aan trekken van nieuw personeel enkele periodieke verhogingen „cadeau" te doen om op die wijze het komen naar Middelburg aantrekkelijker te maken. Voorts wilde hij weten hoe dikwijls oproepen voor sollicitanten zijn ge plaatst en ook merkte de heer Kaland op dat bij alle overheidsbedrijven het moeilijk is personeel .te krijgen omdat in de particuliere sector voor leiding gevend personeel meer is te verdie nen. Bepaald kwalijk nam de heer Ka land het college van b. en w. het, dat overleg is gepleegd met de fractie voorzitters. Het overleg dient plaats te vinden met de raad, aldus de c.h.- spreker. De heer Kaland zei vervolgens dat niet alleen sprake is van discriminatie van het Middelburgse personeel t.a.v. personeel van andere gemeenten, doch ook onderling, daar niet de salariëring van .alle ambtenaren wordt herzien. Spr. merkte op dat in het georgani seerd overleg is geadviseerd met een be^'ssing nog even te wachten. De heer Th. J. Westerhout (soc.) zei lever te hebben gezien, dat alle sa- arissen konden worden verhoogd. Hij deelde echter de mening van b. en w., dat het in de ontstane situatie moeilijk kan zijn personeel aan te trekken. Daarom wilde hij voor het voorstel van b. en w. stemmen. De heer J. S. Hoek (a.r.) sprak i.v.m. het Middelburgse raadsbesluit van 5 augustus j.l. over de eigen verantwoor delijkheid van het gemeentebestuur. Hij zei het niet juist te achten dat het rijk (en in navolging diverse gemeen tebesturen) alleen de salarissen van de meest -draagkrachtig'en heeft ver hoogd en van de anderen niet. De heer Westerhout legt zich nu bij de ont stane situatie neer, aldus de heer Hoek, doch ik niet. De heer mr. P. van Empel (c.h.) bleek de opvatting van zijn fractiege noot Kaland niet te delen, doch ach ter b. en w. te staan. Nadat wethouder Berenpas en voor zitter Kögeler het standpunt van b. en w. nogmaals hadden uiteengezet en de heer Kögeler de heer Kaland had doen weten, dat hij met de „senioren" con tact had gepleegd om de meningen te peilen en het vooroverleg zo goed mo gelijk te do .1 zijn, werd het voorstel van b. en w. aangenomen met de stemmen van de heren Hoek, Meliefste (a.r.) en Kaland teven. De raad van Middelburg besloot gis teren de heer W. van Berlekom met ingang van 1 n. 1958 eervol ontslag te verlenen Is voorzitter van het be stuur der Godshuizen. De heer Hoek en de voorzitter sprak' woorden van lof voor het door de heer Van Berle kom verrichte werk. Met algemene stemmen werd als zijn opvolger het raadslid ïiesselink toen nog niet ter vergadering aanwezig gekozen, die naderhand mededeelde zijn benoeming te zullen aanvaarden. Aan de Ver. voor 1.0. op G.G. en aan de scholen voor Geref. onderwijs werd medewerking verleend voor de aanschaf van materialen. Enkele be sluiten ten aanzien van pensioenen e.d. van personeel der gemeente wer den genomen. Besloten werd tot ver koop van de inventaris en de instru menten van de muziekschool en tot verkoop van grond aan de Dorus Rij kersstraat en de Baarsjesstraat. Over het toekennen van een persoonlijke toelage aan een lid van het gemeente- personeel werd ruim een uur in be sloten zitting gesproken. Medegedeeld werd dat de afvoer van slootwater achter de woningen langs de Nieuwe Vlissingseweg waarover in een vorige raadsvergadering werd gesproken niet is afgesloten. Het ligt in de bedoeling, werd van de zijde van b. en w. medegedeeld, hier t. z. t. riolering aan te leggen, waardoor de kwestie zal zijn opgelost. DE MIDDELBURGSE gemeenteraad heeft gistermiddag besloten in een aantal in aanbouw zijnde woningen van gemeentewege geisers te doen aanbrengen en in verband hiermede de huurprijs enigermate te verhogen. Vrij uitvoerig werd over dit voor stel van b. en w. van gedachten ge wisseld. De heer Meliefste (a.r.) voor al kantte zich tegen het voorstel, niet, zo zette hij uiteen, omdat hij warm water in de woningen oen overbodige luxe vindt, doch omdat hij van me ning is, dat het gemeentebestuur het aan de bewoners van deze huizen moet overlaten of zij wel of geen geiser wensen, waarbij zij hun beslissing dan uit vrije wil rekening houdend met hun financiële draagkracht kunnen nemen. Het aanbrengen van de geisers zou, zo hadden b. en w. berekend, neerko men op cn verhoging van de huur met 95 cent per woning. De heer Me liefste vond die huren overigens toch al aan de hoge kant. Op zijn verzoek deelde voorzitter Kögeler mede, dat waarschijnlijk de huren van 76 woningen zullen bedra- Na vele weken van ingespannen ar beid werd het te Burgh-Haamstede zaterdag jl. een heugelijke dag voor de padvindersgroep „Kaninefaten", omdat op feestelijke wijze hun nieuw gebouwde „troep"huis geopend kon worden. Omstreeks drie uur hadden veie genodigden zich verzameld in de „Koebel". Vandaar werd gelopen naar het in de nabijheid tot stand gekomen houten gebouw. Bij het troephuis aangekomen wer den eerst de vlaggen gehesen en de padvinderswet voorgelezen. Vervol gens werd de opening verricht door een der secretarissen der landelijke organisatie de heer J. Reddingius. Door het wegtrekken van rijshout dat de deur van het clubhuis aan het gezicht had onttrokken, werd dit ge bouwtje geopend verklaard. De streekverbeteringscommissie voor de zak van Zuid-Beveland heeft een subcommissie ingesteld voor de land- bouwhuishoudige voorlichting in dit gebied. Deze commissie zal van 1319 december b het pakstation van de veiling in Oudelande een tentoonstel ling voor de b r en de boerin hou den, die geopend zal worden door bur gemeester W. M. van Liere. Deze tentoonstelling beoogt vooral de inzichten op het gebied van de wo ninginrichting weer te geven. Maar ook aan het landbouw-technische ge deelte zal plaats worden gegeven, zo dat ook de mannen op deze tentoon stelling iets van hun gading zullen vinden Door de boer en de boerin ge zamenlijk kennis te laten nemen van eikaars moeilijkheden en mogelijkhe den zal een verbetering sneller tot stand kunnen komen. Verder wordt door middel van cur sussen, praatavonden, films en excur sies voorlichting gegeven. Een belang rijk voorlichtingsobject is het verbou wen van woningen. In Kwadendamme en Ellewoutsdijk is een dergelijk ob ject. Volgend jaar zullen ongetwijfeld meer objecten aangepakt worden. Zo krijgt ook de Iandbouwhuishoudelijke voorlichting meer gestalte in de Zak van Zuid-Beveland. gen: boven f 12,75 per week, beneden f 13,25 per week; van de eensgezins woningen zullen de huren bedragen: voor de woningen voor zes personen f 13,50 en voor de woningen voor ze ven personen f 14,per week. Elk van die huren zou dan met 95 cent per week worden verhoogd. De voorzitter maakte het de raads leden wat gemakkelijker door het voorstel te splitsen. Voor het leggen van de leidingen voor warm water stemden alle raadsleden. Hierdoor wordt de huur 25 cent per week ho ger. De meerderheid van de raadsleden was daarna van mening dat de meeste bewoners wel prijs zullen stellen op een geiser en steunden ook dit deel van het voorstel van b. en w. Uitslag stemming: acht voor en zes tegen. Tegen stemden de heren Hoek, Schenk Meliefste, Hubregtse, Schot en Hesse- link. De voorzitter deelde nog mede dat alles in het werk zal worden gesteld om de eerste woningen 15 december gereed te hebben. Dr. ir. C. W. C. var, Beekom, de secretaris van streekverbeterings commissie voor de Zak van Zuid-Be veland heeft ons nog iets verteld over de organisatorische opbouw van deze commissie. Hij stelde daarbij met na druk, dat het streekverbeteringswerk van allen is: overheid en bedrijfsleven. In de commissie hebben zitting alle landbouworganisaties, zowel van werkgevers- als werknemerszijde en de boerinnebonden van alle richtingen. Daar de streek een sterk gemengd ka rakter draagt zijn er enkele subcom missies gevormd, zoals voor de Iand bouwhuishoudelijke en de agrarisch- sociale voorlichting. Voorlichting op die terreinen, die meer de achtergrond vormen van de gedragingen van de gemeenschap. Bij de herverkaveling zijn er mogelijkheden voor betere be drijf s vorming. De aanzienlijke kosten, die daaraan verbonden zijn, dienen ten nutte worden gebracht aan de boeren en tuinders. De knelpunten, waar het om gaat, zijn nog niet be kend. Daarom is onderzoek noodzake lijk. Bij de herverkaveling dient de aanpassing geleidelijk te gaan. In de subcommissie voor de agrarische-soci- ale voorlichting hebben o. a. zitting enkele burgemeesters, een gemeente secretaris en een kassier van een boe renleenbank. De raad van St. Philipsland verleende in de vorige week gehouden vergadering een subsidie aan de bibliotheek, uitgaan de van de Ned. Herv. kerk, van 10 cent per boek. De bibliotheek bevat 700 boe ken. Aan de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg zal een bedrag van f 176,96 beschikbaar worden gesteld. In het voorjaar van 1958 zal uitvoering wor den gegeven aan het opnieuw bestraten van de Oostdijk bi) de molen. De klin kers die daaruit komen, zullen worden gebruikt voor het bestraten van de weg onder de Oostdijk. Het aftredend lid van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zorg, de heer J. Ver wijs, werd herkozen. Door de Centrale Dienst werd een be groting opgesteld voor het betegelen van het terrein voor de kleuterschool te St. Philipsland. Van de twee plannen die werden ingediend, plan 1 f476,en plan 2 f 432,werd deze laatste aanvaard, om dat deze aan het doel beantwoordde. Ook was van deze Dienst een schrijven binnengekomen betreffende de berg plaats van het B.B.-materiaal in Anna Jacobapolder. Het brandwagentje b.v. staat in de werkplaats van de heer J. v. d. Berg. Daar hier ook nog een auto ge stald wordt is het bij een eventueel alarm te omslachtig als eerst die auto er uit moet. De C.D. en de heer Breeman heb ben hierover een onderhoud gehad met de heer M. J. Nelisse, die een gedeelte van zijn schuur hieryoor wilde afstaan voor f 1,per week. De bijkomende kos ten voor verbouwing zouden dan nog be dragen f350,Na in besloten zitting hierover breedvoerig te hebben gediscu- sieerd, werd besloten het een en ander te plaatsen bij „Ons Dorpshuis". Voor de kinderen van de leden der bij het C.N.V. aangesloten organisa ties wordt zaterdag 7 december een zgn. Sinterklaasmiddag gehouden in het Geref. jeugdgebouw te Haamstede, 's Middags drie uur. Op de laatste vergadering van de PTT-Kamer voor de provincie Zeeland hebben de stagnatie in de automatisering van de telefoon dienst in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en de postale verbinding tussen O. en W.-Zeeuwsch-Vlaanderen punt van bespreking uitge maakt. Wat het eerste betreft: op de begro ting voor het jaar 1958 zijn tengevolge van de investeringsbeperking de be nodigde gelden voor het bouwen van een knooppuntcentrale te Oostburg, welke moet dienen voor de automati sering van de interlocale verbindingen geschrapt. Besloten werd, met het oog op de binnenkort aanvangende voor bereidingen van de begroting 1959 de speciale aandacht van de PTT-raad -?y!1 In Hotel de Draak werden door de heer Groothof lid van de raad van Be stuur van het Bouwbedrijf uit 's-Gra- venhage de diploma's uitgereikt aan de deelnemers aan de aannemerscur sus voor West Brabant en Oost Zee land. Elf cursisten kwamen in het bezit van dit diploma. Nadat de voorzitter van re commis sie van toezicht de heer de Kok een openingswoord had gesproken, me moreerde hij, dat het aantal geslaag den betrekkelijk gering was. Het eer ste gedeelte het theoretische ging wel doch bij het behandelen van de prak tische stof vier er nog wat te wensen over. De diploma's werden daarna uitge reikt aan: J. M. v. d. Bergh, Tholen; J. L. Heuseveld, Halsteren; A. J. Schot Tholen; J. Smallegange, Kortgene; W. Groffen, .Woensdrecht; C. Nijssen, Nw Vosmeer; J. Waverijn, Yerseke; W. Krinkels, Bergen op Zoom; C. Luijten, Oud Gastel; J. v. d. Male, Serooskerke en J. Freijser, St. Jansteen. De directeur ir. Juten richtte daarna woorden van gelukwensen tot de ge slaagden. voor dit automatiseringsproject te vra gen. Over de postale verbindingen tus sen. O.- en. W.-Zeeuwsch-Vlaanderen bestaan veei onjuiste opvattingen. De directeur van het postdistrict Zeeland en W.-Brabant gaf een uit eenzetting over dit onderwerp. Daar uit bleek, dat de over deze verbindin gen veïzonden correspondentie, mits op het voor dag- en nachtnet aange geven tijdstip ter-post-bezorgd, nor maal in de eerstvolgende bestelling komt. Het huidige vervoerschema had dan ook de volle instemming van alle le den. Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer door de C.J.B.T.B. een kader conferentie belegd worden. Als data zijn voorlopig vastgesteld vrijdag 10 en zaterdag 11 januari a.s. Vrijdagsmorgens zal het onderwerp „Polders en Waterschappen" behan deld worden, waarna 's middags door A. Vingerling (Goes) een praatje zal gehouden worden over „Leketoneel en creatief spel", gevolgd door toepas sing van het creatieve spel, waarbij zoveel mogelijk deelnemers worden ingeschakeld. Hierna zal het onder werp „Vormen en manieren" ingeleid worden, terwijl daarna hopelijk nog tijd resteert voor wat ontspanning. 's Zaterdagsmorgens zal het onder werp „Het kleine-boerenvraagstuk" onder de loepe genomen worden. Tegen 1 uur 's middags zal de con ferentie gesloten worden door het ere lid, de heer M. v. d. Maas (Wissen- kerke). Alle onderwerpen zullen in discus siegroepen besproken worden. Het gehele programma zal met samen zang en declamatie worden afgewis seld. HEEL BINNENKORT, waarschijnlijk op zaterdag 14 december, gaan de jongens en meisjes van de klassen 4, 5, 6 en 7 van da Hervormde lagere school te Aagtekerke een snoepreisje maken naar Rotterdam. Vreemde tijd voor een schoolreisje, vindt u? Ja, maar 't is ook geen gewoon schoolreisje. Welnee, de leerlingen van meester C. Klap gaan naar Rotterdam op uitnodiging van de Holland-Ameri- kalijn, om daar ja schrikt u maar niet! om daar hun eigen schip, de oceaanreus „Diemerdijk" te gaan bezoeken. Toen ik dit sterke verhaaltje op onze redactie hoorde vertellen, ben ik direct naar Aagtekerke getuft, want daar moest ik het mijne van weten. Stel je voor schoolkinde ren, die een eigen oceaanstomer hebben en daar nu eens even een kijkje gaan nemen „Dat zit zo, meneer Artemis", vertelde het hoofd der school, de heer C. Klap, mij toen Ik tegenover hem In zijn studeerkamer was neer gestreken, „wij hebben die Diemer dijk geadopteerd en uit die adoptie is zo'n sterke band gegroeid, dat we nu binnenkort naar Rotterdam gaan, om nu eens persoonlijk ken nis te maken met de bemanning en het schip te kunnen bekijken." Hoe komt nu uitgesproken die Hervormde school van Aagtekerke op het idee om zo'n oceaanreus te gaan adopteren, heb ik me op weg naar het schoolhoofd verschillende malen afgevraagd. Ik wist er geen antwoord op. De heer Klap wel, want hij is de „aanstichter" ge weest. In de wachtkamer van de in specteur l.o. te Middelburg zat de heer Kilap op zekere dag in een stapel tijdschriften te snuffelen. Toen viel zijn oog op een jubileum nummer van de Enfin, van 't een kwam het an der. „Doen we het, jongens?" vroeg de heer Klap enkele dagen later aan zijn groep ('t is een 2-mans- school, waarvan het hoofd klas-4- en-hoger heeft). Zo begon het. Kinderen beginnen graag aan zo iets, maar ach, hoe zijn zena een week of wat is het nieuwtje er af en danJa, zo gaat het meest al. Maar niet in Aagtekerke. „Als we het doen, doen we het goed," aldus de heer Klap, die zich er vol ledig heeft voorgespannen. En nu loopt het al een jaartje en nog steeds neemt de belangstelling toe. Hoe speelt u dat klaar? heb ik aan de motor van* deze adoptie gevraagd. „Kiik", zei de heer Klap, op een toon die verried, dat hij ofwel in de contreien van Rotterdam is geboren of daar een groot deel van zijn jon ge jaren heeft doorgebracht," het ligt 'em er maar aan, hoe je de zaak aanpakt. Je kunt natuurlijk de kinderen zo nu en dan briefjes la ten schrijven en dan verder maar afwachten. Maar dan bloedt het na verloop van tijd dood". Het is wel aardig, zo'n adoptie, dacht de heer Klap, maar de kinde ren moeten er ook iets van opste ken. Of dat gelukt is? Reken maar! Daarom drukte meester Klap zijn 33 pupillen op het hart, als het weer eens in de zoveel weken „Die- merdijk-dag" was: „Je mag gerust wat vertellen van je school en van je familie thuis, maar vergeet niet ook vragen te stellen over de Die merdijk en alles wat je van de scheepvaart wilt weten. En als al die briefjes waren ge schreven, dan begon de heer Klap te schrijven: een brief aan de ka pitein en een aan de bemanning. En daarin vertelde hij niet alleen van zijn school, maar ook van alles wat met onderwijs te maken kan hebben. Dat werd gewaardeerd. De briefwisseling werd uitgebreider en er groeide een levendig contact. Zo „Dit is nu onze scheepvaart- hoek", wijst meneer C. Klap, en toont me de kaarten, scheepstekeningen, routes, vlaggen en Diemerdijk-model (Eigen foto) zelfs, dat de kapitein (bij elke reis is er een andere gezagvoerder) eens pardoes met zijn vrouw naar Aag tekerke kwam gereden. Dat werd een feestdag. Vooral toen die me neer met al die gouden strepen op de mouw aan 't vertellen sloeg Maar het bleef niet bij brieven. De school kreeg prachtige scheeps- kaarten, een miniatuur-Diemerdijk, modellen van scheepsknopen en wat niet al. Zo ontstond de „seheep- vaarthoek", die weliswaar niets met Beursplein 5, maar alles met school-Klap en de Diemerdijk te maken heeft. Dagelijks wordt de route van „de eigen boot" op zijn wereldreizen gevolgd. En zo leren de jongelui niet alleen 1001 dingen van de scheepvaart, maar en pas sant steken ze nog heel wat op van deze uitgebreide aardrijkskunde. En als de Diemerdijk van Ant werpen naar Rotterdam vaart, dan komt er uit Antwerpen een tele foontje: „Om zo en zo laat passeert de Diemerdijk Vlissingen." Dan pakt meneer klap z'n fiets en zegt tegen zijn leerlingen: wie gaat er mee? En dan peddelen elke keer zo'n 20 a 30 Aagtekerkers naar Vlissingen, waar ze op het puntje van de boulevard wachten tot HUN schip passeert, vlak langs hen. Dan worden de machines stopgezet, dan gillen de sirenes en wuiven de Aag tekerkers en bemanningsleden dat het een lust is. Maar omstreeks de 14e dec. a.s. de datum staat nog niet geheel vast gaan ze naar Rotterdam. De H.A.L. heeft daarvoor een autobus beschikbaar gesteld. „Het is een goede Walcherse gewoonte iets mee te nemen, als je op visite gaat, „vertelt de heer Klap", dat doen wij dan ook." Er zal een grote salonpop wor den aangeboden, die gekocht is door de scholieren en die zij de on vervalst Walcherse naam Wanne hebben gegeven. Een drietal moe ders heeft Wanne in Walcherse dracht gestoken, compleet met echte gouden krullen en stukken. Tevens wordt een schilderij van Aagtekerke, vervaardigd door de heer Klap en in een met de hand gemaakte (door dhr Minderhoud) lijst gestoken, aan het schip over gedragen.'Een en ander zal gepaard gaan met een toespraak door een der leerlingen in Walchers dialect. Deze toespraak is als oorkonde uit gewerkt op een achtergrond van zee, daarna ingelijst en behoort bij de pop. Het belooft een fijne dag te wor den, daar in Rotterdam. Nu, ze heb ben het ook best verdiend, vindt. - AXEL Aanwinsten Chr. Openbare Leeszaal. Berkouwer, G. C. Dogmatische studiën; De mens het beeld Gods; Devoe, A., en Mary Berry Devoe, Dieren om ons heen; Houtman, J„ Knutselen met waardeloos materiaal; Engasser, Q., Suez; Janowic, F., In Boedapest hadden wij een zoon; Verschoor-v. d. Vlis, Nel, Zonnekind. Jeugdboeken: Booy, H. Th. de, Avon tuur om Rottumerplaat; Galiën, S. .M. v. d„ Zwarte Havik's grote jachtbuit; Haar, J. ter, Saskia en Jeroen malle gevallën. WESTKAPELLE Causerie over Israël. Het kerkkoor „Moria" der Hervormde Gemeente, hield in het verenigingsgebouw der Hervormde kerk een bijzondere avond, die onder lei ding stond van ds. W. Oosthoek. De echtgenote van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, me vrouw De Casembroot-geb. baronesse v. d. Felts hield een causerie over haar be zoek aan Israël. Op bijzonder interessante wijze vertelde zij hierover. Lichtbeelden verduidelijkten het gesprokene.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2