Wemeldingse dominee ruilt gemeente voor vijf provincies De derde ronde van de damwedstrijd UIT DE PROVINCIE Ik geloof dat Gods Geest ook in deze tijd kan doorwerken EVANGELIESA TIE-PREDIKANT IN HET NOORDEN 4711" AC van der fédeót Van de smidse naar de kansel Zaterdag 30 november 1957 ^ËHUWSCH DAGËLMÖ Pagina 3 Weet V, zegt ds Hamers, weet U, ik geloof keel zeker, dat Gods geest in alle tijden en ook nu kan doorwerken. Dat te weten is genoeg voor een predikant. Hij krengt de boodschap, Gods Geest werkt. Ds Hamers zal tweeërlei werkkring krijgen in het noorden; hij zal als predi kant verbonden worden aan de kleine Vrije Evangelische Gemeente in het Friese plaatsje Bergum en daarnaast zal hij evangelisatiepredikant in vijf provin cies worden. Ds Hamers stelt zich voor straks con tacten te zoeken met leden van de Vrije Evangelische Gemeenten in de vijf noor delijke provincies. Dank zij deze contac ten zal hij wellicht in aanraking komen met van de kerk vervreemden. In andere plaatsen zal hij waarschijnlijk de mede werking vragen van niet Vrij Evangeli- achen en zal hij aan collega's uit andere kerken hulp hij het evangelisatiewerk aanbieden. Ds Hamers denkt hierbij o.a. aan straatprediking en aan lectuurver- spreiding. God zal de weg wel wijzen. Loopbaan De Wemeldingse predikant heeft al meer dan eens in zijn leven ondervon den, dat hij niet zelf zjjn weg kan uit stippelen. Het lag oorspronkelijk hele maal niet in zijn bedoeling predikant te worden. Geboren in Oostburg bezocht hij daar na de lagere school de ambachts school met het doel zich te ontwikkelen als een flinke smid-bankwerker. Het di ploma werd behaald en de jonge Hamers werd smidsknecht in zijn geboorteplaats, waar hij de boerenpaarden besloeg en de Zeeuwse wagens repareerde. Toen kwam de begeerte zo maar, van binnen uit, maar door God gewekt om Hem te dienen op het terrein van de Evangelieverkondiging. Geen Franse wapens voor Jemen Frankrijk heeft een verzoek van Je men om wapens van de hand gewezen na overleg met Engeland. Engeland had tegen de levering van Franse wapens aan Jemen geadvi seerd. Onlangs werd in Britse kringen ge zegd, dat Jemen aanzienlijke hoeveel heden wapens, waaronder tanks, van de Sowjet-Unie had ontvangen. Ingezonden Meded. (adv.) 991# 11 in grote verscheidenheid verkrijgbaar bij Lange Kerkstraat 42, Goes „Vliegende ledikant" neergestort Donderdag is het „vliegende ledi kant" het eerste straalvliegtuig, dat loodrecht is opgestegen op het ter rein van de Rolls Royce fabrieken te Hucknall (Engeland) neergestort. De bestuurder is om het leven gekomen. De machine stortte neer toen zij bo ven een stellage vloog waaraan zij be vestigd was. Het „vliegende ledikant" heeft voor het eerst in 1953 gevlogen. Het toestel rust op vier poten en heeft twee Rolls Royce straalmotoren. Het derde probleem van de op loswedstrijd dammen luidt als volgt: Groep A (gevorderden) Probleem 3A. Stand zwart 11 schijven op: 8, 9, 13, 15, 16, 17, 19, 24, 26, 34 en 36. Stand wit 11 schijven op: 27, 28, 33, 37, 43, 44, 46, 47, 48, 49 en 50. Groep B (beginners). Probleem 3B. Stand zwart 5 schijven op: 8, 10, 12, 14 en 28. Stand wit 5 schijven op, 23, 24, 32, 34 en 42. Voor beide problemen geldt: Wit speelt en wint. Inzendtermijn sluit op 14 december. Vorig probleem De stand van het 2e probleem voor groep A luidde: Zwart 7 schijven op: 4, 8, 9, 17, 22, 27 en 36. Chili breekt met Venezuela Chili heeft donderdag de betrekkin gen met Venezuela verbroken. Er be staat een geschil tussen beide landen over het vasthouden van een lid van de Chileense ambassade in Caracas. Op 22 november protesteerde Chili tegen de arrestatie van Jorge Basulto, een attache van de Chileense ambassa de in Venezuela. Basulto, die na een hechtenis van vier dagen werd vrijgelaten en Vene zuela reeds verlaten heeft, zou zich in ongunstige zin uitgelaten hebben over het Venezolaanse bewind. Wit 7 schijven op: 15, 24, 28, 38, 41, 47 en 48. Voor groep B: Zwart 2 schijven op: 31 en 32. Wit 4 schijven op: 41, 42, 43 en 44. Van deze twee problemen gaarne de oplossing voor 7 december. CORRESPONDENTIE. Willen de deelnemers, die beide op lossingen inzonden, even berichten in welke groep ze willen meedingen? Het adres luidt: J. Strooband, N.O.straat 42 te Middelburg. Op Cyprus is een nieuwe Turkse verzetsbeweging opgericht teneinde de Turkse gemeenschap te besehermen. De Turken op Cyprus wordt aangera den zich rustig te houden en niet over te gaan tot onwettige hande lingen. Al heeft de ziekte, welke presi dent Eisenhower van de V.S. heeft getroffen, alom aanzienlijke onge rustheid gewekt, toch ljjkt he, dat de gezondheid van Amerika's eerste burger niet ernstig is aan getast. Hij verricht nog een ge deelte van zjjn werkzaamheden en op „Thanksgiving Day" woon de hij in Washington zelfs een kerkdienst bij. Deze telefoto toont Eisenhower met zijn echtgenote op weg naar de kerk. BERGEN OP ZOOM Zangavond op Vrederust. Door ds per soneelsvereniging muziek- en zangcom missie is weer een mooie avond vastge steld. Op 23 januari a.s. zal het Kamer koor uit Middelburg een avond voor Vre derust verzorgen. St. Nico la as komt op Vrederust. Op dinsdag 3, woensdag 4 en donderdag 5 december a.s. zal St. Nicolaas iedere mid dag Vrederust bezoeken en alle paviljoe nen afgaan en versnaperingen uitdelen. Op 5 december 's avonds komt St. Ni colaas voor de kinderen van het perso neel. BORSSELE Ouderavond. Onder leiding van de heer Joh. Krijger is een ouderavond van de o.l. school. Het personeel van school zorgde voor een goedgevuld pro gramma. Secretaris en penningmeester dè jaarverslagen. De school staat er fi nancieel goed voor. De opkomst was groot. COL1JNSPLAAT Jaarfeest. De Hervormde meisjesvere nigingen „Dorcas" en „Tabitha" hielden het jaarfeest onder leiding van mevr. Veldman. Opgevoerd werd het toneelstuk „Om vaders erfgoed". Tussen de bedrij ven door werden nog enige schetsen op de planken gebracht. •s-GRAV EN POLDER Geslaagd. De heer A. Karman slaagde te Den Haag voor het eerste deel van het diploma gemeente-financiën. KOIJDEKERKE N.C.VJB. Onder leiding van mevr. Hoekstra-Kok kwam de afdeling Koude- kerke van de Ned. Chr. Vrouwenbond in jaarvergadering bijeen. Het programma bestond uit declamatie van mevr. Van Kamer en zang door een koortje onder leiding van de heer Arendse, Op 17 de cember zal een kerstmiddag voor bejaar den worden gehouden in het gemeente lijk verenigingsgebouw. KAPELLE Contaetavond Chr. Nationale school. Er was zeer veel belangstelling voor de don derdagavond gehouden contactavond van de Chr. Nationale school. Op deze avond kregen de ouders gelegenheid met het onderwijzend personeel te spreken over de gedragingen en vorderingen van hun kinderen. Ook konden zij kennis nemen van het werk. Verkiezing notabel. Tijdens de donder dagavond gehouden verkiezing voor no tabelen van de Ned. Herv. kerk is in de vacature D. de Jonge Jzn gekozen als zodanig de heer C. A. Potter. Voor de zending. De in deze gemeente gehouden najaarszendingscollecte van de Ned, Herv. kerk heeft opgebracht f280,79 In Biezelinge bracht deze najaarszen dingscollecte op f483,51- Adventsavond Jonge Kerk. De plaatse lijke Jongekerkgroep heeft besloten op 14 december a.s. in het CJMV-gebouw een adventsbijeenkomst te beleggen waarop iedereen vrije toegang heeft. Er zal door een groep Jongekerkers een spel worden opgevoerd waarin de Advents boodschap wordt gebracht en verder zal er o.m. samenzang en declamatie zijn. Aardige attentie. Ter gelegenheid van de Dankdag voor het gewas heeft de diaconie van de Ned. Herv. Ge meente te Kap el le voor een aardige attentie gezorgd voor de zieken en ouden van dagen. Deze kregen name lijk allen een prachtige fruitmand. C.J.M.V.-uitvoering. Traditiegetrouw op Dankdag 's avonds de C.J.M.V, te Kapelle een pitvoering gegeven in haar gebouw. Dit was tot de laatste bezet. Hoofdschotel van het vormde de opvoering van blijspel „Rapalje over de vloer" dat door een zestal leden op bijzon der goede wijze voor het voetlicht werd gebracht en veel waardering oogstte. In zijn openingswoord ging de voorzitter, de heer H. Eversdijk, speciaal in op de taak van 't C.J.M.V.- werk in deze tijd. Joh. Leendertse declameerde voor de pauze. Verder werd er een schetsje opgevoerd, ge schreven door een der leden. Ook was er een aardig spel. Ds. Jebbink hield een dagsluiting op deze zeer goede avond, waarvan zaterdagavond een herhaling zal worden gegeven. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Muziekuitvoering. De muziekvereni ging „Oefening na de Arbeid" hield de jaarlijkse uitvoering in zaal Pluymers. Tevens werd het 50-jarig bestaan gevierd. De voorzitter, dr P. J. Brons, deelde in zijn openingswoord mede, dat de direc teur van het korps, de heer J. Meliefste 25 jaar lid is, waarna hij hem het zilve ren insigne van „Onda" op de borst speldde. De muzieknummers werden keurig uitgevoerd. Na de pauze volgde opvoering van het stuk: „Melodie uit het verleden". Het werd uitstekend gespeeld, de tonelisten ontvingen dan ook een pre sentje. Gisteravond is een heropvoering gegeven. POORTVLIET Geslaagd. De heer P. Oudesluijs is ge slaagd voor het examen leerlingstelsel schildersbedrijf. ST MAARTENSDIJK N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield de eerste ledenvergadering onder leiding van de vice-presidente, mevr. Pleune- Ketel. Spreker was de heer Krijger over het onderwerp: „In de branding". De kerstavond zal 17 december worden ge- gehouden. Zeven nieuwe leden konden ingeschreven worden, de afdeling telt nu 31 leden. SEROOSKERKE (W.) C.J.B.T.B. In het jeugdgebouw verga derde de C.J.B.T.B. onder leiding van de heer A. Maljaars. Spreker was de heer M. A. van Stri—i, hoofd '-an de Chr. la gere landbouwschool met als onderwerp: „De welvaart der wereld". Voorts werd gesproken over een cursus paardenge- bruik en over ploegwedstrijd. De op komst was goed. Eervol ontslag voor notaris mr, P, Loeff te Middelburg Bij Koninklijk Besluit is aan mr P. Loeff, op zijn verzoek, met ingang van 1 maart 1958 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van notaris ter standplaats Middelburg. Ingezonden mededeling (adv.) en 's avonds en dikwijls een groot ge deelte van de nacht studeerde hij. Dat was in de oorlogstijd. Toen kwam de be vrijding en de smederij werd vaarwel ge zegd en geruild voor een betrekking bij het Bureau tot Hulpverlening aan oor logsslachtoffers te Middelburg. De studie werd in de vrije tijd voortgezet en in het najaar van 1946 werd de heer Hamers in geschreven als student aan de theologi sche school van de Vrije Evangelische gemeenten te Utrecht, echter op voor waarde dat hij naast de studie aan de school zich de kennis van de oude talen eigen zou maken. Dit was namelijk tij dens de zelfstudie niet voldoende ge beurd. „Ik weet, dat ik een sprong in het duister ga doen, maar ik weet ook, dat God op ons gebed ons krachten wil geven en dat Hij ons de nabijheid van Zijn Geest heeft beloofd. Wat ik straks precies moet gaan doen, kan ik nu nog niet zeggen. Wel, dat God Mij de weg zal wijzen en daarop meen ik te mogen vertrouwen." Ds J. A. Hamers, de jonge, energieke predikant van de Vrije Evangelische Ge meente in de Zeeuwse plaats Wemeldin- ge staart het raam van zijn studeerkamer uit. Enige tijd geleden heeft hij een be noeming men kan bet ook een beroep noemen ontvangen van de Commissie voor de Binnenlandse zending van de Bond van de Vrije Evangelische Gemeen- t en in Nederland om als predikant in al gemene dienst werkzaam te zijn. Deze benoeming heeft ds Hamers aanvaard. Wat het toekomstige werk van de We meldingse predikant zal zijn? Hij weet het zelf niet precies. Zijn opdracht luidt: Ga evangelisatiewerk doen in de vijf noordelijke provincies van Nederland. Enkele richtlijnen worden U desgewenst gegeven, maar U moet zelf verder naar wegen zoeken om aan van de kerk en van Christus vervreemde mensen het Evangelie van Gods redding te brengen. Denkt U, dat dit werk U zal liggen? Ik weet het niet. Op die wijze heb ik er ook nog niet zo diep over nage dacht. Ik wil een kleine dienstknecht van de Heer Jezus zijn, hier, in Wemeldinge wel, ginds, in het noorden ook wel. Ik weet niet of ik het nieuwe werk aan zal kunnen. Dat klinkt nogal somber, maar ik kan er een groot brok optimisme tegenover stellen Ds. J. A. HAMERS Studeren Het was de Oostburgse smidsgezel dui delijk dat een lange en moeilijke weg moest worden afgelegd, alvorens de pas toriedeur voor hem open zou gaan. Maar hij zette door. Van 's morgens zeven tot 's avonds zeven stond hij in de smederij Vijf jaar duurde de studie in Utrecht. Een examen met gunstige afloop volgde en op 9 september 1951 werd kand. Ha mers hulpprediker te Gorkum. Enkele maanden later, op 9 december deed hij reeds intrede als predikant van deze ge meente, die hij daarna anderhalf jaar heeft gediend. Toen kwam het beroep van de Vrije Evangelische Gemeente, te Wemeldinge, dat werd aangenomen. Op 8 maart 1953 verbond ds Hamers zich aan deze ge meente. Het spijt de Wemeldingse bevolking bijzonder dat ds Hamers deze plaats gaat verlaten. Hij heeft in de afgelopen jaren zich een grote plaats weten te verwer ven, niet alleen in het midden van de éigen gemeente, doch ook temidden van de dorpsgemeenschap. Het jeugdwerk had steeds zijn bijzondere liefde en geen moeite was hem te veel in het belang van de jeugd. Zelf gaf hij hierbij steeds het voorbeeld, o.a. door met een kar door Wemeldinge te trekken om oud papier op te halen. Afscheid en intrede Ds Hamers is voornemens 8 december afscheid te nemen van de Vrije Evange lische gemeente te Wemeldinge. De be- vstiging en intrede te Bergum zal plaats vinden in één dienst, te houden op 17 december. Als bevestiger zal optreden ds D. N. Veldkamp te Hilversum, voorzitter van de Commissie voor de Binnenlandse zending van de Bond van Vrije Evange lische gemeenten.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3