Gaat V.C.K. weer grote zege tegemoet Bondsleven kwijnt bij chr. schilderspatroons Grote veranderingen in 2e klas C zijn heel goed mogelijk KABOUTERS Weer staat TOGO-Swift 2 op het programma 9" Dames! KEÜRCOLLECTIE a Uitkeringen uit gemeentefonds Verhoging omzetbelasting bij invoer van auto's Driemaal scheepsrecht WEINIG KANS VOOR MIDDELBURG V Vrijdag 29 november 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Wij hebben het genoegen U mede te delen, dat wij voorradig hebben een zowel in de voor delige soorten als in het fijnere genre Alle bontmantels worden door ons ten volle gega randeerd Wenst U ons met de collectie aan huis, schrijft ons dan een briefkaart, zodat wij een afspraak kunnen maken pm Geef haar een echte Fa- Voritasehort, leuke model len f2,98, f3,49 enz. De Goedkope Simon, Klokstr., Goes. mm Geef mooie nylons, doch fleet de echte Dubarry ny- ons f2,95 bij De Goed kope Simon. Klokstraat Goes. mm Geef haar of hem een paar pracht gevoerde Nap pa handschoenen van De Goedkope Simon, Klokstr., Goes. -» Ontvingen zo juist Fa- vorita japonschorten met lange mouw, voordelig bij De Goedkope Slmon, Klok straat, Goes. Verslapen.Onmoge lijk met een Kienzle wek ker van horlogerie D. Lie- vense. L. Vorststraat 87, Goes. Tel. 3280. Wij leiden op voor het rijbewijs personenauto scooter, motor, vrachtauto en bus Autorijschool Jasperse. Erkend en gedlpl door de F.N.O.P., Koude- kerke, tel. 01185—343. Schilderijen, de betere soort voor billijke prijs. Den Boer, Lange Vorststr. 110, Goes en Nieuwedlep- str. 36, Terneuzen. Voordelig, geen draadje verlies! Niemeljer Samson halfzware shag kin niet uitdrogen. Handige plastic tabakszak met grote ruim te om uit te rollen houdt de shag altijd vers en soe pel. Samson is de lekkerste halfzware in de beste ver pakking. Handig in de zak engeen draadje ver lies bij 't rollen. Vraag uw winkelier nu Samson half zware, die zal u bevallen! (Van onze Utrechtse redacteur) Op de jaarvergadering van de Ned. Bond van Chr. Schilderspatroons, die te Utrecht gehouden werd, kwamen twaalf voorstellen aan de orde. Slechts één daarvan had direct betrekking op de bedrijfsvoering, de overige gingen merendeels over de interne hondsor ganisatie. De voorzitter, de heer F. F. van de Weij uit Leeuwarden, ver klaarde in zijn openingswoord mede hieruit de verflauwde belangstelling voor het organisatieleven in deze tijd. De eigen verantwoordelijkheid voor belangrijke zaken als de loon- en prijsvorming is grotendeels door de overheid van de schouders der be- drijfsgenoten afgenomen. De voorzit ter juist teruggekeerd van een fa miliebezoek in Canada, waar deze din gen heel anders liggen sprak de wens uit dat in de naaste toekomst de verantwoordelijkheid voor deze dingen weer gelegd zal kunnen wor den waar ze behoort: bij de georga niseerde bedrijfsgenoten. De heer H. van Tilborg, bestuurder van de Ned. Chr. Bond van Werk nemers in de Hout- en Bouwnijver heid, bracht verslag uit over de werk zaamheden van de Chr. Nationale Schildersschool te Zwoll", waarvan hij bestuurslid is. De eerste paal voor het nieuwe ge bouw zal op 4 december a.s. door de heer Van der Weij geslagen worden. Bondssecretaris C. C. Hengeveld toon de zich gematigd verheugd over het vestigingsbesluit voor hut bouwbedrijf, dat dezer dagen gepubliceerd werd. In het eindverslag van de Tweede Kamer over de begroting 1958 van het gemeentefonds hebben zeer vele leden gevraagd of inmiddels de voorlopige percentages van de algemene en de belastinguitkering voor 1958 zijn vast gesteld. Zo ja, welke zijn deze per centages? Heeft de vaststelling van 't percentage van de algemene uitkering plaats gehad in overeenstemming met het advies van de Raad van Advies voor de gemeentefinanciën? Nu inmiddels een aantal ontwerp- gemeentebegrotingen voor 1958 is ge publiceerd, welke begrotingen in het algemeen belangrijke tekorten aanwij zen, werd de vraag gesteld, of de mi nisters verwachten, dat de na de aan bieding van die gemeentebegrotingen vastgestelde voorlopige uitkeringsper centages voor 1958 tot gevolg zullen hebben, dat vele van die begrotingen alsnog in evenwicht zullen komen. Zo ja, waarop wordt die mening dan ge baseerd? S.E.R.-advies inzake het concept- Een bestuursvoorstel tot instelling van een fonds voor Bijzondere Noden werd ingetrokken, omdat het niet de algemene instemming verwierf. ZWARTE LONEN „De overheid is afgedaald van het hoge voetstuk, waarop zij vroeger stond als bestelster van orde en recht. Ze is nu in veel opzichten koopman onder de kooplieden en we komen haar telkens in ons eigen bedrijf te gen". Met deze woorden begon de voorzitter van de Chr. Middenstands bond, de heer H. de Mooy, zijn refe raat over „Overheid en Bedrijfsleven". Hoewel ook de prijsstabilisatie niet onvermeld bleef, lag het accent hier toch op het vraagstuk der zwarte lo nen. Spr. noemde dit „een volkszonde, waarvoor zowel de overheid als de werkgevers en werknemers verant woordelijk dragen". Er is een wetsontwerp ingediend tot goedkeuring van het K.B. van 10 ok tober 1957, waarbij de omzetbelasting bij invoer op een aantal goederen werd verhoogd. In verband met de verho ging voor auto's wordt in de Memorie van Toelichting ondermeer opgemerkt, dat indien geen bijzondere voorzienin gen zouden zijn getroffen, de heffing van omzetbelasting t.a.v. hier te lande vervaardigde personenautomobielen tot een zwaardere druk zou leiden dan de heffing, welke t.a.v. ingevoerde perso nenautomobielen wordt toegepast. Dat vloeit o.m. voort uit het feit, dat bij vervaardiging hier te lande de belas tingdruk op grondstoffen en hulpstof fen, welke in het produktieproces zijn gebezigd, mede een rol speelt. Het verschil in heffing tussen hier te lande vervaardigde goederen en in gevoerde goederen kan worden opge heven door de druk op de binnens lands vervaardigde te verminderen. De regering achtte het dan ook wen selijk te bevorderen, dat de omzetbe lasting bij invoer voor personenauto mobielen bij K.B. werd verhoogd met een percentage, hetwelk de omzetbe- lastingdruk van de grondstoffen en hulpstoffen, welke bij vervaardiging Jiier te lande worden verbruikt, bena dert. Berekeningen hebben uitgewe zen, dat een percentage van 3 in dezen juist moet worden geacht. De Griekse ministerpresident heeft met de Griekse minister van landbouw en Nederlandse deskundigen bespre kingen gevoerd over de plannen tot drooglegging van gebieden in Grieken land, waarbij Nederlandse deskundi gen zouden meewerken. Als het gezegde driemaal Is scheepsrecht ook voor de wedstrijd Togo 1—Swift 2 geldt, zal deze match zaterdag a.s. ongetwijfeld door kun nen gaan en zal de Zeeuwse Korfbalbond eindelijk weten wie de hoogste titel dit jaar ln de wacht sleept. Van groot belang is ook de promotiewedstrijd tussen Blauw wit 1 en Swift 4. Indien Swift 4 zijn plaats in de tweede klas wil behouden moet deze wedstrijd gewonnen worden. Overigens is het programma zeer beperkt omdat enkel nog wat restanten van wedstrijden gespeeld moeten worden, zodat binnen enkele weken de competities 1957 afgewerkt zullen zijn. Voor de wedstrijden van a.s, zaterdag verwachten wij de volgende resultaten: le klass: ADSPIRANTEN: PromATSef Afd" B: BKC-Ondo Blauw wit 1—Swift 4 2 Afd. D: Vios A—Blauw wit. 3e klasse A: Afd. E: Luctor BVolharding B Animo 2Vedo 1 2 (duur 45 min.); Luctor CVolhar- StormvogelsAtlas 2 ding B (duur 45 min.). Elegant winterlaarsjein zu/art en beige suède met wollen vachtvoering yg Filialen: Goes, Lange Kerkstraat 47 Vlissingen, Walstraat 68 Middelburg, Lange Delft 42 24-26 11.75 27-30 13.75 Prachtig laarsje met echt vacht gevoerd OPNIEUW moet VCK in de 2de klas A. een belangrijke wedstrijd spelen en deze week tegen Middelburg 5, dat nog altijd een woordje wil meespreken in de strijd om de bovenste plaats. Niet minder be langrijk is de ontmoeting Nieuwdorp 2Arnemuiden 2 in de 2e klas C. Hoek, dat op het ogenblik de derde plaats bezet in 2F, gaat de strijd aanbinden tegen koploper Driewegen. De twee sterksten in de eerste klas zijn deze week vrij. En wat betreft Spui Rillandia zijn we geneigd het resultaat op een gelijkspel te houden. Wanneer het op een overwinning zou uitdraaien, had den we die toegedacht aan de gasten. Col. Boys moet het tegen Rillandia tot volle winst kunnen brengen, hetgeen ook geldt voor Krabbendijke in de ontmoe ting tegen Wemeldinge. Zaamslag zal niet veel kunnen uitrichten tegen Tern. Boys en d winst aan de gastheren moeten laten. Herstel van Meeuwen Meeuwen in 2 A is dus na de ver- liespartij van verleden week afgezakt, maar deze keer krijgt men weer de kans de schade te herstellen. Dat wil zeggen, men wint van Zeeland Sport. Of het veel zal helpen is nog een vraag, want VCK zal vermoedelijk de niet gemakkelijke wedstrijd tegen Middelburg winnen. We houden het er op, dat de twee punten in Serooskerke blijven en dat Oostkapelle met niets naar huis gaat. Veere is bij voorbaat de winnaar in het duel tegen RCS. In 2 B ziet het er weer weinig hoopvol uit voor Bevelanders. Wissenkerke, dat twee punten heel goed kan gebruiken, zal het misschien deze keer tot winst kunnen brengen. Of moet het misschien het vijfde gelijkspel van Wissenkerke worden? Goes 5 zal het niet moeilijk krij gen tegen Heinkenszand, dat het er nog steeds bijzonder slecht af brengt. Van Kapelle-Wolfaartsdijk is op het eerste ge zicht niet veel te zeggen. Een puntenver deling ligt voor de hand, maar misschien kan de thuisclub tot winst komen. Mevo kan zijn positie nog weer verbeteren door ditmaal Kloetinge aan de zegekar te binden. Yerseke komt als winnaar te voorschijn uit de strijd tegen SVD. Belangrijke strijd Bepaald belangrijk voor de uiteinde lijke bezetting van de eerste plaats is de ontmoeting Nieuwdorp 2Arnemuiden 2. Winnen de gasten wat niet waarschijn lijk is dan nadert men de leider tot op één punt. Ook Col. Boys 2 kan dichterbij komen en in theorie op hetzelfde punten- aantal als Nieuwdorp 2 komen. Maar daar moet zoveel voor gebeuren. Voor eerst moet Col. Boys zelf nog winnen van Krabbendijke. En wanneer wij het nu eens hielden op een puntenverdeling? Een gelijk spel is ook niet uitgesloten bij de wedstrijd Wolfaartsdijk 2Kapelle 2. Waarschijnlijker is echter, dat de gas ten met de volle buit gaan slepen. De positie van Bruse Boys in 2 D zal er zeker niet slechter op worden Men zal waarschijnlijk de vijfde overwinning in successie kunnen boeken tegen Mevo 3 Ook Sinoto kan tot winst komen tegen Bruse Boys 2. We geven Mevo 2 de meeste kans op twee punten tegen Burgh 3. En Duiveland kan zijn puntental op veertien brengen na de zege op Brou wershaven, dat dan zijn achtste achter eenvolgende nederlaag heeft geleden. We zijn van het resultaat van Arne muiden 3Serooskerke 2 in 2 E zekerder (overwinning voor de thuisclub), dan van Kats 2Beren. Want wie gaat hier met de eer strijken? Of wordt het een puntenverdeling? Interessant kan de ontmoeting Driewe genHoek zijn. Naar onze mening wint de thuisclub deze wedstrijd, maar we weten ook, dat een voetbal héél raar kan rollen. En zo is het ook bij Hoek 2 Driewegen 2. Als de bal in beide doelen even veel rolt, verbaast het ons niet. AZW 2 en Tern. Boys 2 redden het wel tegen Zaamslag 2 resp. AZW 3, ook al zijn het dan uitwedstrijden. Programma Het programma voor zaterdag luidt als volgt: 1© kl&s* Spui I—AZW I; Rillandia I—Col. Boys I; Wemeldinge I—Krabbendijke I; Tern. Boys IZaamslag I. 2e klas A: Meeuwen I—Zeeland Sport VI; VCK I Middelburg V: Serooskerke IOostka pelle I; Veere IRS IV. 2e klas B: Bevelanders IWissenkerke I; Goes V Heinkenszand I; Kapelle IWolfaarts dijk I; Mevo IKloetinge I; SVD I Yerseke III. 2e klas C: Nieuwdorp IIArnemuiden II; Krabben dijke IICol. Boys II; Wc'"aartsdijk II Kapelle II. 2e klas D: Bruse Boys IMevo III; Sinoto IBruse Boys II; Burgh IIIMevo II; Brouwers haven IIIDuiveland I. 2e klas E: Arnemuiden IIISerooskerke II; Kats II—Beren I. 2e klas F: Zaamslag II—AZW II; AZW III- Tem, Boys II; Driewegen IHoek I; Hoek II Driewegen II.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5