„DUITSE METHODEN" KENT ZEELAND NIET Hoge prijzen op St. Nicolaasveiling Krabbendijke in DIJK OM BOUWPUT BIJ KATS GEDICHT Eerste mijlpaal bij Uitspraak in hoger beroep is geen blamage Jongelui vielen passagiers op boot lastig Tien jaar voor moordaanslag op wethouder te IJzendijke In alle stilte, drie uur voor de vastgestelde tijd m G/ijeoAa raswusas JUSTITIE EN POLITIE ZIJN VER WONDERD Politierechter Hulpmeter kreeg 60 gulden boete Bejaardentehuis in Vlissingen 14 dec» officieel open De zagende pijnen Kwaliteit zeef goed; Recordopbrengst van f 162.000,- RECHTBANK MIDDELBURG Vrijdag 29 november 1957 ZEEUW SCH DAGBLAD gsbjhV Pagina 2 De justitionele en politionele autoriteiten hebben zich ten hoogste verbaasd over de wilde uitlatingen, die Lou Hoebeke zich gisteravond, na zijn invrijheidsstelling, tegenover de pers heeft veroorloofd. Waar schijnlijk heeft hem in de eerste roes van zijn vrijheid de slimheid, die hij anders in rechtzaken betoont, in de steek gelaten en heeft hij aller lei dingen verteld, die hem op dat ogenblik maar voor de mond kwa men. Helaas was het gisteren op het late uur, waarop het resultaat van het exclusieve interview dat overigens ook aan andere bladen werd gegeven gereed kwam, te laat, om ook de andere kant van de zaak te belichten en zo aan de justitie en politie het recht te doen weder varen, waarop zij ongetwijfeld aanspraak mogen maken. Het ergst was bij dit alles wel zijn bewering, dat er „Duitse methoden" op hem zijn toegepast. Men denkt dan onwillekeurig aan de martelingen, die Duitsers hun gevangenen deden onder gaan, om hen tot bekennen en tot het Verraden van geheimen te brengen. Van dit alles is, het blijkt ook trou wens uit zijn verhaal, niets voorgeko men. Het had anders al veel eerder, tijdens zijn arrest aan de dag kunnen treden, bij het regelmatig bezoek dat zijn advocaat hem bracht, bij het con trolebezoek, dat aan de huizen van be waring gebracht wordt en waarbij de gearresteerden alle gelegenheid heb ben, om klachten over de behandeling naar voren te brengen, of tijdens de rechtszittingen. Maar noch de advo caat, noch de thans vrijgesprokene hebben daarover ook maar iets gezegd. VERHOOR Uiteraard, Houbeke is verhoord. Hij was verdacht van moord. Daar waren, naar het oordeel van de politie en jus titie, aanwijzingen voor. Nadat hij eerst enige malen op uitnodiging naar Middelburg was gekomen voor een verhoor, werd hij als verdachte in ar rest gesteld. Verdachte van moord zijn is bepaald niet leuk. Daarover verhoord te wor den is nog minder leuk. En als men daarbij telkens leugens vertelt B. vermeldt dit zelf en daarop betrapt wordt, gaat dat niet altijd met vrien delijkheden gepaard. Maar hij is nooit met een vinger aangeraakt. Hij heeft de sigaretten van de rechercheurs, die hij nu poogt te bekladden, gerookt. Als zij drinken kregen, kreeg hij het ook. Als hij een glas water gewenst had, had hij het gekregen. Er werden geen schelle lampen op hem gericht, of enig ander middel toegepast, om hem de kluts te doen verliezen. Alleen werden hem bezwarende fei ten voorgehouden en werd hem waarom was hij anders „verdacht", wat toch inhoudt, dat men meent, dat hij het gedaan had gezegd, als er weer een tegenstrijdigheid in zijn ver klaringen gebleken was: beken nu maar. Er is geen enkele maal een verhoor geweest van zeven uur 's avonds tot vier uur in de morgen. Trouwens, hem was, als aan alle verdachten, gezegd, dat hij het „zwijgrecht" had en als hij gemeend had, dat hij te lang achter een verhoord was, had hij kunnen vra gen, weer naar het huis van bewaring teruggebracht te worden. Dat weet ieder verdachte, dat weet Lou H. VOL LOF Alle essentiële verhoren zijn ver telde hij ons meegemaakt door de commandant der rijkspolitie, de ma joor W. H. van Ballegoijen de Jong Wie hem kent, zal er al zeker van zijn, dat onder zijn leiding en verantwoor delijkheid geen „Duitse methoden" zijn toegepast. En wie de beide rijks rechercheurs, die de verhoren hielden, kent, weet te beter, dat deze politie mensen, met een prachtige staat van dienst, zich van dergelijke methoden stellig niet behoeven te bedienen. „Zij wilden promotie maken", ver onderstelt Lou H. Maar wie weet, dat deze belde rechercheurs de hoogste rang, die zij kunnen bereiken, die van adjudant, reeds hebben, kan zich over een dergelijke insinuatie alleen verba zen. Beide rechercheurs staan bij hun superieuren in hoge achting. Ook na de door Lou H. verkregen vrijspraak, is hun dat nog nadrukkelijk verklaard, werd ons uit justitiële kringen verze kerd. De lof, die zij voor hun werk kregen, is onaangetast. Majoor Van Ballegoijen de Jong verzekerde ons nadrukkelijk, dat" de verhoren in de grootste rust hebben plaatsgehad en dat hij als corpschef de hoogste lof heeft voor de verbali santen, die opgetreoden zijn met een correctheid, waarvoor hij niet dan bewondering kan hebben. Ook de proeven met de politiehond zijn volgens alle regelen van de kunst geschied en de aanwijzingen daarvan, waarbij de hond bij lucht aan de ene zijde van de strik steeds hetzelfde staafje trok terwijl Lou H. in de gelegenheid geweest is, om het stok je te leggen, waar hij wilde, waren naar het oordeel van de politie vol komen duidelijk. Deze mannen laten zich niet „be- invloeden". Wie zou hen trouwens hebben moeten beïnvloeden? En waarom? Het enige feit was, dat er een moord was gepleegd en dat er een aantal aanwijzingen waren, die naar het oordeel van de politie wezen in een bepaalde richting, zodat ze 'n „verdachte" in verzekerde bewaring zette. GEEN BLAMAGE Is de Middelburgse rechtbank en de politie „voor schut" gezet? Heeft zij een figuur geslagen? In genen dele, verzekerde ons mr. G. J. B. van der Dussen, de Middel burgse officier van justitie, die er ge heel vrij tegenover staat, omdat niet hij, doch zijn subsitituut, mr. J. L. Andreae, in deze zaak optrad. Dit is de gewone justitiële weg. Een vrijspraak of ook een ver oordeling in hoger beroep betekent geenszins een discrimatie van de la gere rechtsinstantie of van de onder zoekende ambtenaren. Men lette er we! op, dat Lou H. vrijgesproken is omdat naar het oordeel van het Haag se Gerechtshof „het wettig en overtui gend bewijs" niet geleverd was. Er is geen „vrijspraak uit overtuiging" gegeven, wat in Nederland de vorm is, waarin uitgesproken wordt, dat iemand naar de overtuiging van de rechterlijke instantie onschuldig is, werd ons verzekerd. Het Hof heeft alleen een andere visie op het bewijsmateriaal dan de Middejburgse justitie. Dat is alles. Toen het Hof de overtuiging had, dat het bewijs niet voldoende justi tiële zekerheid gaf, en vrijspraak moest volgen, heeft het de uitspraak vervroegd. Ook dit is een heel gewoon verschijnsel. Als men meent, niet tot een veroordeling te kunnen overgaan, spreekt men de vrijspraak vervroegd uit, omdat het onjuist zou zijn, iemand ook maar een dag langer vast te hou den. Daar zit dus ook niets achter. Heeft Lou H. geen gelegenheid ge had, een wederwoord te spreken? Hij heeft die gelegenheid èn in Middel burg èn in Den Haag volledig gehad. Zelfs heeft hij het recht van het laat ste woord gehad, zoals ieder, die voor de rechtbank staat. HET HUIS Tenslotte het huls van Kodde. Dit is door de politie geheel „omgekeerd". Maar als het geld daar nog is, waar om heeft Lou H. dat dan niet aan de politie aangewezen? Dat zou de bewijzen tegen hem sterk ondermijnd hebben. EEN TROEP (brood) dronken jongelui heeft het op de late avond van zon dag 20 oktober op de boot van Terneuzen naar Hoedekenkskerke erg bont gemaakt. Verschillende passagiers werden lastig gevallen en zagen zich ge noodzaakt een rustiger plaats aan boord op te zoeken. De onaangenaamheden bereikten echter hun hoogtepunt pas, toen de boot in Hoedekenskerke'was gearriveerd. Een Goese predikant werd achtervolgd en deze zag zich tenslotte genoodzaakt zich met een koffertje te verdedigen. Dit voorwerp werd be schadigd en hiervoor moest zich donderdagmiddag de Baarlandse hulpmeter M. A. B. tegenover de politierechter verantwoorden. De politierechter, mr. B. S. Sieper- da, vond het „niet zo fraai", wat de herrieschoppers hadden uitgevoerd. Het bleek, dat B. op de aanlegsteiger in Terneuzen reeds in samenwerking met twee kornuiten Van W. en Van der H. een meisje hadden las tig gevallen, nadat zij in deze plaats „uit" waren geweest. Ds. J. W. Koen- raad uit Goes bemoeide zich met de zaak en toen bepaalden de „heren" zich er toe zich tegen de predikant uit te leven. Op de boot gingen ze met dit spelletje verder en de taal, die zij uitsloegen was zo weinig ver heven, dat verschillende mensen zich geërgerd verwijderden. Eenmaal aan de wal in Hoedekens- kerke richtten zij dreigementen aan het adres van een bejaarde heer en ook hiermee wilde ds. Koenraad zich bemoeien. Maar dit was de hulpmeter niet welgevallig. Er ontstond toen een vechtpartij, waarbij nogal wat blau we ogen vielen. De predikant ver weerde zich met zijn koffertje. De officier van justitie noemde het optreden van het trio en speciaal dat van hoofdrolspeler B. schandalig. Mr. Schenkenberg van Mierop wees er op, dat dit niet de eerste keer was, dat op het veer TerneuzenHoede- kenskerke passagiers lastig gevallen worden. De laatste boot wordt op zaterdag- en zondagavonden door jon gelui uit de Zak van Zuid-Beveland vaak in een toneel voor baldadig heden herschapen. Tegen B. vorderde de officier twee weken gevangenis straf voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar, alsmede een on voorwaardelijke geldboete van f 60.-. De politierechter, die de houding van Ingezonden mededeling (adv.) B. scherp veroordeelde, vonniste con form. „Even afdraaien" „Draai eens wat af", riep de rivier- venter H. M. van S. uit Wemeldinge 4 oktober tegen de schippersvrouw van het motorschip „Fiat", toen S.' bootje voor de Westsluis in Wemel dinge beklemd dreigde te raken tus sen enkele andere schepen. „Ik draai af als ik wil", riep de vrouw terug, waarna de parlevinker haar enkele minder fraaie woorden toevoegde. De schipper van de „Fiat", die dit hoor de, greep onverdroten naar een enter haak en ging de venter hiermee te lijf, waarbij deze aan een hand ge wond raakte en verschillende kleding stukken scheurde. De schipper van de „Fiat", W. F. P., moest voor deze agressie op het matje komen, maar hij had verstek laten gaan. „P. heeft zich als een dolleman aangesteld", meende mr. Schenken berg, die vond, dat het geval voor S. nog goed was afgelopen. Hij vor derde drie weken hechtenis voorwaar delijk (proeftijd twee jaar), f50 boete en toewijzing van de civiele vordering van f36. Mr. Sieperda kon zifch hier mee verenigen. De zitting verkreeg een internatio naal tintje door de aanwezigheid van de Fransman C. D., schipper op een sleepschip, dat kolen pleegt te ver voeren. Hij werd ervan beschuldigd uit zijn eigen schip een zevental zak ken kolen te hebben gestolen. „C'est vrai", zei D. Hij ratelde in zijn radde landstaal een heel verhaal af, waar uit bleek dat hij een philantropische instelling heeft. Hij zou de kolen namelijk gegeven hebben aan een arme bakker, die geen geld had om brandstof voor zijn bakkerij te kopen. De officier vroeg f 30 boete en D. werd conform veroordeeld. Diefstal van een paar liter benzine ten koste van zijn werkgever kostte de Grijpskerkse transportarbeider J. S. f 15 en mevrouw L. van D.S. uit Terneuzen zal evenals haar dochter, mevrouw L. A. van D., f20 moeten betalen wegens belediging van een buurman. De man was als „vuile smeerlap" betiteld tijdens een woor denwisseling om de kinderen. Gemeente-avond te Zoutelande Woensdagavond werd door de leden van Hervormde kerk te Zouteland een gemeente-avond gehouden. De leiding was in handen van ds. Wagener. Eerst werd door de kerkeraad en de kerk voogdij gelegenheid gegeven vragen te stellen betreffende het wel en wee van de Hervormde gemeente. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Hierna bracht de heer C. Pattenier verslag uit over de besprekingen in Woudschoten, waar het Deltaplan in discussie is geweest. De heer H. J, Schoenmaker gaf voorts zijn visie over hoe onze houding moet zijn ten opzichte van de vele rooms- katholieke badgasten, die des zomers Zoutelande bezoeken. Ingezonden mededeling (adv.) De Commissaris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, zal op zaterdag 14 december des middags om drie uur officieel het nieu we tehuis voor bejaarden te Vlissin gen openen. Na jaren van voorbereiding verkreeg men in 1955 goedkeuring om over te gaan tot de bouw van dit bejaarden tehuis met 24 bijbehorende flatwonin gen. Dit aantal woningen werd in de loop van de bouw uitgebreid tot 48. Op 2 november werd het complex op geleverd en begin van december zal 't tehuis door de huidige bewoners van het oude gasthuis worden betrokken. In het gebouw wordt een glas-in- lood raam aangebracht, dat wordt ver vaardigd door de glazenier Pieter Wie- cherdsma uit Deurne, voorstellende 't leven, de arbeid en de rust, links en rechts geflankeerd door de vier jaar getijden. In de kerkzaal zal een mo- zaïk worden aangebracht, te vervaar digen door de kunstenaar Roozendaal uit Wassenaar, dat een huiselijk tafe reeltje zal uitbeelden. Nieuw koelhuis in Terneuzen in gebruik Op a.s. dinsdag 3 december zal het feest zijn op de Coöp. Vruchtenveiling „Zeeuwsch Vlaanderen" G.A. te Ter neuzen. Dan zal namelijk de officiële ingebruikstelling plaats vinden van 't nieuwe koelhuis en losperron van deze veiling. Dit zal gebeuren 's middags om half drie. Tal van officiële perso nen zijn voor deze gebeurtenis uitge nodigd. Ingezonden mededeling (adv.) van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40 en f 8.88 „Zelden zagen we een zo goede kwaliteit in een dergelijke hoeveelheid op één veiling bij elkaar". Dat heeft menige bezoeker van de traditionele Sint Nicolaasveiling in Krabbendijke, donderdagmiddag, gezegd. In totaal was er 163 ton fruit, hoofdzakelijk appels, door de kwekers aan gevoerd. Hiervan was 63 ton verpakt in kleine kratten en gedeeltelijk ook gewikkeld. Honderd ton werd los in de kist aangeboden. Het grootste deel was standaardkwaliteit. De belangstelling voor deze veiling was bijzonder groot. Uit alle delen van het land waren de kopers en exporteurs gekomen. De handel was bijzonder levendig. Dat kwam wel heel duidelijk uit toen na afloop van de veiling be kend werd dat deze 163 ton fruit het recordbedrag van f 162.000,had op gebracht. Dat wil dus zeggen dat al dit fruit gemiddeld f 99,75 per 100 kg voor de kwekers in het laatje bracht. zen van het verpakte fruit waren: Cox Orange Pippin st. 100-131; h f 0,96 tot f 1,25. Golden Delicious st. f 1,07 tot f 1,20; h. f 1,03 tot f 1,19. Goud- reinette st. f 0,92 tot f 1,05. Jonathan st. f 0,82 tot f 0,98. Weinig peren Het aanbod van peren was zeer gering. Deze zijn hoofdzakelijk reeds in de voorgaande maanden geruimd en bovendien was de oogst ook in het gebied van veiling Krabbendijke ge ringer dan in volge jaren. Het aan bod dat er was bracht hoge prijzen op. Het duurst waren de Doyenne du Cornice. Deze fijne handpeer was zeer gevraagd voor België en de prijs van de st.-kwaliteit lag van f 1,61 tot f 1,73 per kg. Legipont noteerde f 1,12 tot f 1,36 per kg. Comtesse de Paris fl,10 tot f 1,15 per kg. Flinke kwantums werden gekocht voor export naar Frankrijk, terwijl ook voor België veel werd gekocht. Het bleek echter dat ook de binnen landse handel tijdens de komende feestdagen goed gesorteerd wil zijn in fruit van eerste kwaliteit, want ook voor de binnenlandse markt wer den vele partijen afgedrukt Vooral voor de grote steden in Holland kon den de handelaren veel gebruiken. Beste kwaliteit Het hoofdras van deze speciale vei ling was de Golden Delicious. Deze appel is vooral in Frankrijk zeer ge vraagd. Er waren in Krabbendijke werkelijk zeer mooie partijen van aangevoerd. Soms zelfs zeer grote par tijen. De heer M. Dees uit Krabben dijke b.v. had een partij van 2159 kg. verpakte Golden Delicious van één sortering. Fruit wordt '~ijna altijd ver pakt in witte interieurs, maar in Krabbendijke zagen we ook gekleurde interieurs en daarbij bleken vooral de gele Golden Delicious in rode in terieurs in de kist, het bijzonder goed te doen. Hoge prijzen In tegenstelling tot voorgaande ja ren werd er nu enkel huishoud- en standaard-kwaliteit geveild. Begonnen werd met het fruit los in de kisten. In vlot tempo werd deze 100 ton fruit verkocht. Toen bleek al dat het een dure veiling zou worden, want ook het losse fruit ging voor hoge prij zen van de hand. Toen later het ver pakte fruit kwam werd er nog een schepje bovenop gedaan. Enkele prij- De arrondissementsrechtbank te Mid delburg heeft vrijdagmorgen vonnis gewezen in de zaak tegen de 27-jarige Belgische, in IJzendijke woonachtige vlashandelaar Aimée C. De rechtbank acht het primair tenlastgelegde, poging tot moord op de 41-jarige landbouwer C. J. Doens, wettig en overtuigend be wezen en veroordeelde C. tot een ge vangenisstraf van tien jaar met aftrek van voorarrest. De verdediger van C., mr. H. A. R. de Mul uit Oostburg, heeft onmiddellijk hoger beroep aange tekend tegen dit vonnis. Zoals bekend was de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, tijdens de behandeling van deze zaak veertien dagen geleden al tot de slotsom geko men, dat C. de aanslag op de heer Doens, de wethouder voor de K.V.P. in IJzendijke, heeft gepleegd. De officier kwam tot een eis van tien jaar, welke vordering de rechtbank nu dus heeft overgenomen. Men zeal zich herinneren, dat de heer Doens op de avond van de 12e ja nuari in zijn schuur door een pistool schot in de buik werd getroffen, na dat iemand op de dorsvloer in het don ker een zaklantaarn op hem gericht had en hem had toegevoegd „Doens, nu gaan we afrekenen!" Maar de wet houder werd niet dodelijk getroffen, hij vluchtte weg, achtervolgd door zijn aanvaller, die hij daarna in het lamp licht herkende als Aimée C. De vlasser ontkende evenwel hard nekkig met deze zaak iets uitstaande te hebben, maar de verklaringen van een negental getuigen maakten erg on waarschijnlijk, hetgeen C. tot zijn ver dediging had aan te voeren. Boven dien was zijn alibi allerminst water dicht en voorts legde hij allerlei te genstrijdige verklaringen af. De zaak zal nu dus te zijner tijd in hoger be roep dienen. Prijzen Voor de aanvang van de veiling werd door de veilingdirecteur, de heer S. G. Nooteboom, meegedeeld hoe de bevinding van de jury was. Al het aangevoerde verpakte fruit was na melijk gekeurd door een jury, be staande uit de heren A. de Jager, N.- en St. Joosland, M. Paardekoper te Eist en W. J. Robijn te Goes. Deze hadden de lang niet gemakkelijke taak het fruit te beoordelen op kwa liteit, sortering en verpakking. De Gouden Medaille van het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilin gen voor het hoogste aantal punten was voor de Cultuur Onderneming „Vredehof" te Krabbendijke, welke 96 pnt. behaalde voor een partij Glo rie van Holland. De zilveren medail les van het Centraal Bureau van vei lingen waren voor fruitbedrijf C. P. Vogelaar te Krabbendijke met Jona than 94 punten en Abr. Versprille te Krabbendijke, Golden Delicious 93 pnt. Een vierde prijs was voor de heer J. P. Kakebeeke te Krabbendijke met Doyenne du Comice 91 punt. Ook voor de mooiste kwaliteit wa ren prijzen beschikbaar gesteld. De wisselbeker van de gemeente Krabbendijke voor deze rubriek was voor de Cultuuronderneming „Vrede hof". 2e prijs voor fruitbedrijf C. P. Vogelaar; 3e Abr. Versprille en 4e J. van Langevelde, Terneuzen. In deze volgorde werden ook de prijzen voor het hoogste gemiddelde van minstens 5 inzendingen toe gekend. De heer M. Dees te Krabbendijke kreeg een prijs voor de grootste par tij van één ras en sortering. Ook voor de kopers waren er prij zen. De fa. L. J. van Langevelde en Zn te Krabbendijke kreeg een prijs voor het kopen van de grootste hoe veelheid fruit op deze veiling (42.914 kilogram). Ook kocht deze commis sionairsfirma voor het hoogste bedrag (f41.622,05), waarvoor ook een prijs beschikbaar was gesteld. De heer C. van Oosten te Krab bendijke kreeg een or ijs voor de hoogste prijs voor minstens 5 krat ten verpakt fruit. Hij betaalde f 1,70 voor 12 kratten Doyenne du Comice. Zowel aan kopers als aan kwekers werd 1 ct. per aangevoerde colli in rekening gebracht voor het Rode Kruis. Deze ontving hierdoor f204,94. GISTERMORGEN om kwart voor elf is in alle stilte de ringdijk gesloten van de bouwput, waarin binnenkort de sluis wordt gebouwd voor de dam in het Veeregat. En daarmee is dan de eerste mijlpaal gepasseerd in de historie van het Drie-Eilandenplan, dat omstreeks 1961 zal zijn gerealiseerd. Het was de bedoeling, de dijkdich- ting omstreeks twee uur 's middags, bij laag water, te doen plaats hebben. Maar toen in de loop van de ochtend bleek, dat de stroming meeviel, nam de heer Maldegem van Rijkswater staat het besluit de dijk enkele uren eerder te sluiten. En daarmee wist hij drie uren te winnen, zodat de man nen er werken er in totaal 80 nu meer tijd kregen om de dijk te verste vigen. Gedicht Omstreeks tien uur begon men met de uitbouw en om 10.45 zat de dam er in. De mijnsteenkade werd verste vigd en daarna begon men- met het persen van zand achter de dam, ter wijl twee draglines een rug zand ach ter de dam gooiden. Het sluitgat werd verder gedicht met mijnsteen. Vandaag, vrijdag, zal de dijk op hoogte worden gebracht (3 meter plus NAP), waarna maandagochtend be gonnen wordt met de verdere afwer king van de dijk. Dan brengt men mijnsteen op de dam aan en wordt er de glooiing opgezet. Sluisbouw De bouwput, die een oppervlakte heeft van 5 a 6 ha, wordt door een pomp (met een capaciteit van 300 kub. meter per uur) op een waterpeil ge houden van 1.60 m min NAP. Zo kan men rustig de binnenzijde van de dijk verder afwerken. Wanneer d(g) ringdijk geheel is vol tooid, beginnen de mannen van rijks waterstaat direct met de bronnering en de bouw van de sluis. Het sluitgat was voor de dichting nog 17 a 18 meter breed. De dijk, die een lengte heeft van een kleine 900 meter, bevat tevens een gedeelte (220 meter) dat later zal dienst doen als permanente dijk bij de verbinding tus sen Noord- en Zuid-Beveland. In totaal is thans 420.000 kub. meter zand geperst en daar komt nog een 40.000 kub. meter bij. In totaal is aan klei aangevoerd 9.000 kub. meter (dat wordt 18.000), aan mijnsteen 20.000 ton, terwijl 8000 vierk. meter zinkstuk- ken is verwerkt (dit wordt 13.000 vier kante meter).

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2