si*Mi A. J. DE PAGTER 'n Geschenk dat hartelijk weerklank vindt PHILIPS grammofoons Uitslagen konijnen- en pluimveekeuringen KABOUTERS MORGEN WOENSDAG houden wij een goedkope dag Alg. Ziekenfonds Z.- en N-Beveland bijeen te Goes ^J\rió hraó pu o ...geef of vraag een Philips platenspeler Van den Dienst des Woords Prins George van Griekenland overleden DOOR DE WERELD Instrument der begaafde luisteraars geef of vraag een Philips grammofoon... Dinsdag 26 november 1957 "ZEHUW.SCH DAGBLAD Pagina 4 of -wisselaar voor grammofoonplaten- weergave via het radiotoestel. Het geluk van muziek beleven - van zelf gekozen eigen programma's - vertolkt met Philips weergave-techniek en Philips betrouwbaarheid. Geef of vraag een van deze betrouwbare instrumenten die uw radio pas écht compleet maken... Dan kost ons kwaliteits gehakt half om half slechts 1,55 per 500 gram Dan kosten doorregen Runderlappen 1,70 per 500 gram Voor de boterham hebben wij deze dag 100 gram ham voor 40 cent of 100 gram boterhamworst en 100 gram Haagse Leverworst samen 50 cent Ook hebben wij dan de beroemde boeren- leverworst en boerenhoofdkaas weer, vers o'AtYtanlf t Korte Noordstraat 51, Tel. 2914 MIDDELBURG Met bijdragen /an: Dr. R. Schippers; Ds. R. H. Kuipers; Ds. E. Th. v. d. Born; Ds. H. J. Spier; Dr. M. B. van 't Veer; Ds. F. Guillaume en Ds. D. van Dijk Prijs f2.50 Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. goes' In „Amicitia" te Kloetinge hielden de konijnen en pluimveeverenigingen „Zee- landia" te Goes en „Streven naar Beter" uit Nieuwdorp een clubtentoonstelling die zaterdag een goede belangstelling tjrofc. Vrijdags daarvoor was de keuring ver richt door de keurmeesters de heren A. A. Clement uit Arnemuïden, P. H. Die- leman uit Terneuaen en P. Wesseling uit Amsterdam. De volgende prijzen werden toegekend: Mooiste dier der tentoonstelling: prijs beker Vlaamse Reus (Wit) eigenaar M. A. Stroosnïjder uit Kruiningen. Mooiste dier op één na VI. Reus (Wit) medalje eig. J. H. van Strien, Wolfaartsdijk. Mooiste dier op twee na Wener, ra, (wit) lauwertak, eig. M. A. Stroosnijder (Krui ningen). Mooiste dier op drie na Hol lander, ijzergrauw (voedster) eig. J. Ha- rinck, Goes. Pluimvee: Mooiste dier Haan Java Kriel prijs beker eig. C. Vermeulen, Le- wedorp. Mooiste dier op één na Haan Plymouth Roks eig. S. Katsman, Wol faartsdijk. Verder kreeg nog een prijs zwarte ram Lotharinger eig. N. Corne- lisse, Nieuwdorp. De andere prijzen werden als volgt toegekend: Vlaamse Reuzen J. Bliek, Nieuwdorp 2 x en C. Schrier, Wolfaartsdijk; Vlaam se Reus (ijzergrauw) J. Bliek, Nieuwdorp Vlaamse Reus (wit) J. Driesprong, 's Gravenpolder; M. A. Stroosnijder, Krui ningen 2 x; J. H. van Strien, Wolfaarts dijk en C. Vermeulen, Lewedorp; VI. Reus (wit) J. H. van Strien en G. Flik- weert, Zierikzee 2 x; Lotharingers (blauw) N. Cornelisse, Nieuwdorp en A. Verboom, Kloetinge; Loth (zwart) N. Cornelisse, Nieuwdorp en A. Verboom, Kloetinge; Franse Hangoor W. Huygerns, Goes; Groot Chincilla J. Verburg, Kloe tinge 2 x en P van Sprang, Kloetinge; Weners (wit) M. A. Stroosnijder, P. Van Sprang en M. Meulblok, Heinkenszand; Weners (blauw) J. H. Bakker, Zierikzee; Kleine rassen Hollanders A. Janse (Hein kenszand J. Harinck, Goes; Hollanders (bruin) L. Janse, Heinkenszand; Hollan- Uitbreidingsplan Bergen op Zoom B. en w. van Bergen op Zoom vragen de gemeenteraad goedkeuring voor hun plan om in het uitbreidingsplan Zeekant wederom 60 eengezinswoningen en 12 be jaarden woningen te bouwen. Het plan Zeekant, gelegen aan de zuidrand van de stad en aan de boorden van de Ooster- schelde, is het laatste uitbreidingsplan van deze gemeente, met de verwezenlij king waarvan pas in 1956 een begin werd gemaakt door de bouw van 99 woningen en 14 garages. De bouwkosten van deze 72 nieuwe woningen zijn geraamd op f 1.008.366 ders (ijzergrauw) J. Harinck, Goes; Klein zilver midden (Kon. grijs) F. H. van Sabben, Kloetinge 2 x; idem: zwaar A. Verboom, Kloetinge; idem mid en bruin F. H. van Sabben; Dwergrassen Pool, rood-oog M. K. Mol, Yerseke, W. West- veer, Kattendijke. Pluimvee. Plymouth Rocks licht ge streept haan D. Katsman, Wolfaartsdijk; Rode Islands Reds A. A. Weijns, Wol- af artsdijk; Java Krielen C. Vermeulen, Lewedorp 2 x; Trio's Java Krielen C. Vermeulen. Duiven. Holl kropper Zwartband D. Katsman, Wolfaartsdijk; Rood Zilver doffer D. Katsman, idem. Zaterdag jX werd in de Prins van Oranje te Goes de jaarlijkse vergadering van verzekerden van genoemd fonds ge houden, die zeer matig was bezocht. De leiding berustte bij de 2e voorzitter, de heer A. Buijs. Voornaamste punt van de agenda wes de verkiezing van 11 verte genwoordigers en 11 plaatsvervangers, wegens periodiek aftreden, bedanken en afschrijving wegens overschrijding wei standsgrens. Tot vertegenwoordigers wer den her- of gekozen de heren Ph. Ha- nerhoek. Goes; H. J. G. Clement, Goes; N. C. de Regt. Heinkenszand; F. Menhere, Ovezande; A. B. de Koeijer, Borssele; A. Jacobsse, Hoedekenskerke; A. de Neef, Kapelle, L. M. Wisse Jz, Kattendijke; J. C. Hamelink, Kruiningen; P. Lobbezo. Rilland en J. A. Filius, Kamperland. Tot plaatsvervangers de heren J. v. Paas- schen en H. J. C. v. Outheusden beiden te Goes; M. v. d. Guchte, Heinkenszand; A. Rentmeester, Ovezande; M. de Meij, Borssele; P. W. Versluijs, Hoedekensker ke; G. v d. Vliet, Kattendijke; J Klap, Kruiningen; D. v. Boven, Yerseke, G. Traas, Rilland en G. D, de Smit, Wisse- kerke. Van de gelegenheid tot vragenstellen werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt. O.a. werd gepleit voor het meer aantrekkelijk maken van deze ver gaderingen, waarop de voorzitter de toe zegging deed zulks aan het fondsbestuur voor te leggen. Hierop aansluitend volgde de vergade ring van de Bond van Verzekerdenver- tegenwoordigers, die goed bezocht was Ook hier was de verkiezing de hoofd moot der agenda. Als bestuursleden wa ren periodiek aftredend de heren A. Buijs en C. K. Maartense, die beiden werden herkozen, terwijl ook de heren A. Buijs en A. Dek resp. als voorzitter en secretaris van deze Bond werden her kozen. Tijdens de rondvraag werd gesproken over het tandartsenconflict. De directeur van het fonds, de heer J. Meijers, gaf een duidelijke uiteenzetting, speciaal wat be treft de zo zeer gewenste restitutie van gemaakte kosten door verzekerden, tij dens genoemd conflict. Hierbij stelde hij vast, dat het fonds evenals de Federa tie en enkele andere ziekenfondsorgani saties op het standpunt staat, zich mo. reel verplicht te voelen hieraan te vol doen, doch dat zulks juridisch niet mo gelijk wordt geacht, voor wat de ver plicht verzekerden betreft. Evenwel is het advies thans ingediend bij de zieken fondsraad, welke uiteindelijk de beslis sing in deze zaak zal hebben te geven. Ook deze laatste vergadering stond onder leiding van de heer A. Buijs. Prins George van Griekenland, oom van koning Paul van Griekenland, is zondagavond in zijn woning te Saint- Cloud bij Parijs op 88-jarige leeftijd overleden. Zijn vader, prins Christiaan van De nemarken, besteeg in 1863 als George de eerste de troon van Griekenland. Prins George was een neef van ko ning George de zesde van Engeland en van Tsaar Nikolaas van Rusland. Hij was gehuwd met prinses Marie Bona parte. In Djakarta is gistermiddag vijf mi nuten het werk neergelegd om zich te concentreren op de Indonesische aan spraken op westelijk Nieuw-Guinea. De Sowjet-vice-premier Mikojan en de Albanese premier Sjehoe hebben te Moskou een overeenkomst getekend be treffende economische en technische bijstand. Albanië krijgt een krediet van 60 miljoen roebel. A Van Westelijke zijde is zondag in Oost-Berlijn bekendgemaakt dat de hui dige opperbevelhebber van de Russische troepen in Oost-Duitsland, maarschalk Gretsjko, binnenkort vervangen zal wor den door generaal Zakharof. A Te Washington is zaterdag een con ferentie gehouden, waarop de leiders van de Amerikaanse en de Britse commissie voor atoomenergie van gedachten gewis seld hebben over de plannen voor sa menwerking tussen de twee landen op kern- en defensiegebied. A De rebellen in Birma, communisten inbegrepen, die zich aan de regering van Birma overgeven, zullen als zij dit wil len van deze regering geld kunnen krij gen om in de dorpen van het land aan de slag te gaan. A Zondagmorgen is in de haven van Rotterdam het 20.000ste schip van dit jaar binnengekomen. Het was het 1929 brt. metende m.s. „Pieter S\' van de Rotter damse kustvaartcentrale dat met kolen geladen van Swansea kwam en ligplaats koos in de Waalhaven. A De internationale Leninprijs voor de vrede is dit jaar toegekend aan de Fran se schrijver Louis Aragon ter gelegenheid van zijn 60e verjaardag en wegens zijn grote verdiensten in de strijd voor het handhaven en versterken van de vrede. A Zaterdagavond zijn op de beton weg in Boelenslaan, een dorpje bij Drachten, twee personenauto's tegen elkaar gebotst waarbij de bestuurder van een der wagens, de heer P. de Jong, uit Heerenveen, zo ernstig werd gewond, dat hij ter plaatse overleed. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon JASPER L. Dingemanse K. Dingemanse Roelse Zoutelande, 23 nov. 1957 Langstraat 38 Tijd. adres: Gasthuis Middelburg Voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk onder vonden zeggen wij U langs deze weg hartelijk dank. J. Geschiere J. Gesehiere-Riemens Meliskerke, nov. 1957. Voor de vele blijken van medeleven tijdens zijn ziekte en na het over lijden van onze geliefde man, vader, grootvader en overgrootvader GERRIT SPRUIJT, betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam: Wed. G. Spruijt Labrueyère Oostkapelle, nov. 1956. UITSLAG VERLOTING M.T.V. „WILHELMINA" Prijzen zijn gevallen op: No. 4698, 2294, 6106, 1845, 2323, 2953, 4807, 1622, 986 2694, 2295, 4721, 1128, 1720, 5490 Prijzen afhalen: Kromme Weele 7, Middelburg, 's avonds na 6 uur AG 2100 - f 75.- MIGNON I auto matische 45-toeren platenspeler Sluit MIGNON aan op uw radio, schuif de plaat er in - klik - muziek 1 BIJ INSCHRIJVING TE KOOP Het woonhuis met schuur en stenen varkenshok, gelegen in de gemeente Oost kapelle, Duinweg no. 7, groot ongeveer 2 aren 27 centiaren. Ontruimd direct te aan vaarden. Briefjes in te leveren voor of op 7 december 12 uur van. bij de Wed. G. SpruijtLabrueyère, Domburgseweg 33, Oost kapelle. Te bezichtigen 28 nov. tussen 12 en 4 uur. De Commissaris der Koningin in Zeeland maakt bekend, dat de tweede gewone zitting van de Staten van dat Gewest zal worden ge opend op dinsdag 17 de cember 1957, des voor middags te 10 uur, in de Statenzaal aan de Groen markt te Middelburg. Middelburg, 20 nov. 1957 De Commissaris der Koningin voor noemd; A. F. C. de Casembroot. Uit voorraad leverbaar FRANSE LANDBOUWGIPS N.V. Zeeuwsche Voeder en Kunstmesthandel CHR. HIST. UNIE MIDDELBURG De uitgeschreven verga dering op 27 november vangt aan te 21.00 UUR in de Bogardzaal, zulks i.v.m. Dankdag TE KOOP: Hulpmotor Berini, da- messportrijwiel, meisjesrij- wiel en autoped- Kerk straat 30, 't Zand, Middel burg. mm Ingeschreven, drachtige zeugen. Wed. J. Dekker- Maas. Kiuithoekweg 3 Biggekerke. RIR-hennen volop a. d. leg. J. Jobse, Sint Jan, Aagtekerke. Tel. K 1188-- 585. TE HUUR: Ruime kelder. Pijpstra.. 21, Middelburg. Te bevra gen: Nieuwenhovense Weg 2 bij Middelburg. DIVERSEN: Meisje, 21 jaar, Ger Gem. zoekt een leuke vriendin. Brieven onder no. A 5044 bur. v. cL bla^ te Goes. Laat Uw schilderijen, reproducties, kalenderpla ten, diploma's en foto's vakkundig inlijsten. Den Boer, L. Vorststr. 110, Goes en Nieuwediepstr. 36, Ter- neuzen. Warme heren flanellen 100 lang dubbele borst f3,95 en f4,95. De Goedko pe Simon, Klokstr., Goes. Dames directoirs wol ge voerd f2,95, gebreide da meslijfjes f2,59. De Goed kope Simon, Klokstr. Goes. Grote 2-persoons flanel len lakens, heerlijk warm reeds voor f 6,95 bij De Goedkope Simon, Klokstr., Goes. Bezoekt onze verkeers- cursussen wekelijks in Middelburg en Vlissingen. Autorijschool Jasperse. Er kend en gediplomeerd door de F. N. O.P. Koudekerke, tel. 01185—343 Aan de inwoners van Serooskerke en omgeving: Wij gaan starten met de reeds aangekondigde ver- keerscursus op 28 novem ber a.s. in het gemeentelijk ver. geb. des avonds om 3 uur. Een ieder welkom! Autorijschool Jasperse, Er kend eri gediplomeerd door de F.N.O.P., Koudekerke, Tel. 01185—343. AG 1114 - i 159.- Automatisch© platenwisselaar 4 snelheden Ge schikt als automatische platen speler Druktoetsen voor starten, onderbreken, stoppen, instellen plaatdiameter AG 1014 -113S.- Dezelfde wisselaar voor inbouw. PHILIPS AG 12141 f 225.- platenwisselaar in gemakkelijk draagbare luxe kof fer 4 snelheden Gewicht 7 kg. AG f128 - f 49S.- I Automatische platenspeler met brillante geluids weergave door 6 watt kwaliteits versterker en 2 speciale luidspre kers. een voor de hoge en een voor de lage tonen Dubbele klank kleurregeling Walnoten kast. het briljante instrument, dat iedere muziekliefhebber gelukkig maakt die geen radiotoestel heeft - of die in de beslotenheid van zijn eigen kamer (en dat wil vooral de jeugd!) zijn platen wil kunnen beluisteren. Geef of vraag een van deze Philips grammofoons, volmaakte ver tolkers van levende muziek... AG 2146 - f 95.- Platenspeler op voetstuk 4 snelheden Voorzien van verwisselbaar kristalelement met2saffiern3alden AG2012-f 79.- Dezelfde platenspeler voor inbouw AG 2145 - f 125.- Dezelfde platen speler In fraaie koffer. AG 1166 - f 278.- Draagbare gram mofoonmet platenspeler, versterker en luidspreker 4 snelheden On- middelijk"'voor gebruik gereed Continue klankkleurregelaar voor hoge tonen - Basschakelaar Micro foon-aansluiting. AG 2208 - f 120- Automatische platenspeler op voetstuk Ook ge schikt als wisselaar van 45-toeren platen Druktoetsen voor starten, onderbreken, stoppen, Instellen plaatdiameter AG 2006 - f ÏOÖ.- Dezelfde platenspeler voor inbouw. AG 110» -I290- Hi-Fl automati sche platenwisselaar Geschikt als automatische platenspeler Druk toetsen voor starten, onderbreken, stoppen, instellen plaatdiameter AG 1005 - f 265.- Dezelfde auto mat. platenwisselaar voor inbouw. AG 9127 - f 348.-/ Draagbare platen wisselaar. versterker, luidspreker 4 snelheden Continue klankkleur- regelaar voor hoge tonen Basscha kelaar Aansluitingen voor extra luidspreker of bandrecorder, radio, microfoon I Aantrekkelijke Meuren. AG 9129 - f 265.- I Transistor kof fergrammofoon, versterker, luid spreker 4 snelheden Speelt zonder radio- of lichtnetaansluiting 4 droge batterijen van 1,5 volt geven, waar u ook wilt, circa 30 uur muziek Klankkleur- en volumeregelaar.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4