Eis tegen taxichauffeur: twintig jaar V.C.K. rekende hard- met Meeuwen af (7-2) handig Verdediging houdt nog vast aan zelfmoord Vlotte export van appelen Wederopbouw in Waarde per 1 jan. beëindigd Sint Nicolaas enthousiast in Goes verwelkomd Prof. G. Wisse zaterdag in Doom begraven B.K.C. rukt onweerstaanbaar op naar 2e klasse Maandag 25 november 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 NIEUWLANDSE MOORD VOOR HAAGSE HOF Jaloez ie, enige drijffeer GOES „Zeelandia "te Arnhem vierde jubileum agen verkocht Lijkw Uienhandel blijft erg stil Duitse kustvaarder Plan" geborgen Half afgewerkt voethalprogramma Zeeuwse korfbalcompetities Top I uitgeschakeld voor promotie V olleybalcompetitie Burgerlijke stand Nagekomen advertenties (Van onze speciale verslaggever) Aan het einde van zijn requisitoir, waarin hij systematisch de be wijzen tegen de Nieuwlandse taxi-chauffeur Lou H. opbouwde, heeft de procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof zaterdagmiddag be vestiging geëist van de straf, die de Middelburgse rechtbank de ver dachte had opgelegd: twintig jaar gevangenisstraf met aftrek. Van doodslag, waartoe de Middelburgse officier van justitie, mr. Andreae, eertijds neigde, wilde mr. J. Zaayer niets weten: hij legde H. „moord en diefstal" ten laste en achtte een en ander voldoende bewezen. Wel schril staken hierbij de pleidooien van Lou H.'s beide verde digers, de mrs. Adriaanse en Kurtz, af zij bleven aandringen op vrijspraak, zeiden in H.'s onschuld te geloven en wilden de mogelijk heid van zelfmoord nog steeds niet uitsluiten. Utrechtse paragnost, die onder controle van prof. Ten Haeff gedaan is, en waar van pleiter een band-opname aan het hof overhandigde ter onderzoek. In zijn repliek zeide mr. Zaayer, aan zulk een paragnostische voorspelling of helderziendheid als bewijs weinig waar de te hechten, al hield dat niet in, dat hij het werk van deze mensen als tipgevers wilde kleineren of ontkennen. Terugziend op deze tweede dag van de cassatie-behandeling- van deze Nieuw landse moordzaak, kunnen we alleen nog maar opmerken, dat de belde verdedigers bijzonder weinig moeite hebben gedaan, bezwarende verklaringen voor hun client te neutraliseren met het naar voren brengen van duidelijke taal sprekende getuigen. Ook het alibi van verdachte in de betreffende nacht kreeg van de ver dediging geen enkel steuntje in de rug de verdedigers doen niet anders, dan het door het hof opgestelde tijdschema aanvechten en bagatelliseren. Drie punten achtte mr. Zaayer in het bijzonder zwaar tegen verdachte pleiten: de aanwijzing door de politie-speurhond „Duur", het feit, dat Lou al alles over de moord wist, toen de politie er nog nie mand bjjgelaten had, en het feit, dat Lou's alibi voor de desbetreffende nacht nu wel definitief in elkaar gestort is. Bij komende aanwijzingen zijn het zo gauw weer weggaan, toen hjj voor een gesloten deur kwam, het geld van Sien, dat bü Lou thuis op diens bankrekening werd gevonden en diens hele gedrag tijdens onderzoek en zittingen: leugenachtig en onbetrouwbaar, als van een schuldig man. Jaloezie Lou is de enige, die deze moord begaan kan hebben, en de voorgeschiedenis staat me helder voor de geest, aldus de procureur generaal. Lou was door Sien verstoten en zijn jaloezie was de drijf veer, haar geld (dat hem nu dreigde te ontgaan) zijn motief. Eerst moet hij het geld gestolen hebben, daarna Sien in haar slaap verrast, haar gewurgd en de boel in scene gezet met een-laken om de hals geknoopt in de hoop, dat deze omstandigheden de aandacht van de wa re doodsoorzaak zouden afleiden. Lou heeft de moord lang van te voren lopen bedenken en voorbereid er is geen sprake van „plotselinge drift" of zoiets. Dit alles bracht mr. Zaayer ertoe tegen Lou bevestiging van het Middel burgse vonnis te eisen: twintig jaar. Pleidooien In grote lijnen waren de pleidooien van de twee verdedigers, mr. Adriaanse en mr. Kurtz, beide uit Middelburg, gelijk aan die, in Middelburg gehouden: mr. Adriaanse drong aan op het nietig ver klaren van de dagvaarding, omdat er geen bewijs tegen Lou zou bestaan, al leen maar schijn. Mr. Kurtz hield het hof de mogelijkheid van zelfmoord van de weduwe voor en maakte het verwijt, dat aan deze mogelijkheid te weinig aan dacht was besteed. Voor Lou's onschuld pleitte verder nog de verklaring van de Frankrijk blijft een goede afnemer van de Nederlandse appels, met name van de rassen Jonathan, Goudreinette en Gol den Delicious. In de tweede week van november bedroeg de totale appelexport van ons land 2628 ton en hiervan gingen er naar Frankrijk 593 ton, naar West- Duitsland 1225 ton en naar België 703 ton. De export van Nederlandse appelen blijft door deze grote vraag zeer vlot verlopen. Op vele fruitveilingen gaat het aanbod nu afnemen. In de komende weken zul len in verschillende plaatsen in het land zgn. „St. Nicolaas" en Kerstveilingen worden gehouden. Op deze speciale vei lingen is een aanbod van verpakt stan daard fruit. De bedoeling van deze spe ciale veilingen is de handel tijdens de komende feestdagen te voorzien van goed fruit. Contactavond Groningse vereniging De Groningse vereniging van Noord en Zuid-Beveland „Oet en thoes", hield zaterdag haar tweede contactavond in restaurant „De Koophandel" te Goes. Voor deze gelegenheid bracht de zustervereniging „Staad en Omme- laand" te Middelburg het toneelstuk „Als 't getij keert" ten tonele, een spannend drama in drie bedrijven. Met veel talent voerden de Middel burgse „Grönners" dit stuk op. Aan het slot dankte de voorzitter van „Oet en thoes", de heer Th. de Rooy, de spelers en speelsters en bood de dames bloemen en de heren een ro kertje aan. Zaterdag 11 januari wordt in de Die rentuin in Den Haag een buitengewone vergadering van het N.O.C. gehouden. Onder grote belangstelling heeft de Zeeuwse vereniging „Zeelandia" uit Arnhem vrijdagavond in de grote zaal van hotel „Tivoli" het 30-jarig jubi leum gevierd. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer J. A. G. Bastiaanse en het zingen van het Zeeuwse volkslied, bracht mr. J. F. Hornstra, directeur van de stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel werk, een groet over van de provincie Zeeland aan de jubilerende vereniging. Gelukwensen werden aangeboden door de voorzitters van de Friese en Groningse vereniging uit Arnhem ter wijl de voorzitters van de Zeeuwse ver enigingen uit Apeldoorn en Nijmegen „Zeelandia" ook feliciteerden. Verder was er o.a. een gelukstele gram ontvangen van de Commissaris der Koningin in Zeeland, mr. A. F. C. de Casembroot. Tenslotte volgde het optreden van Jan Brouwer en Tony v. Verre en na de pauze van Rien de Jonge uit Kloetinge die met zijn spe cifiek Zeeuwse conference en liedjes veel succes oogstte. Omdat geen gebruik meer wordt gemaakt van de gemeentelijke lijk wagen, die door paarden wordt ge trokken (in voorkomende gevallen wordt steeds de lijkauto van de ge meente Krabbendijke ingeschakeld), besloot de raad van Waarde in zijn vergadering van vrijdag deze te ver kopen. Aan het gemeentepersoneel zal de looncompensatie, ook over de maan den oktober tot en met december worden uitbetaald. Mededelingen werden gedaan over de in voorbereiding zijnde plannen voor de bouw van een nieuwe school voor buitengewoon lager onderwijs en het nieuwe Protestants Christelijk Streekziekenhuis. Hoewel deze plan nen veel geld kosten, was de raad toch van oordeel, dat, gelet op de noodzaak, deze plannen dienen te worden gerealiseerd. De heren G. P. Allewijn, A. Dek en M. A. van Weele werden tot lid van het burgerlijk armbestuur her benoemd. Besloten werd tot verlenging van een kasgeldlening van f 100.000, per 15 december a.s. en tot verhoging van het crediet, bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, tot f 80.000 per 1 januari 1958. Aan de heren L. van Houte en K. Waterman werd grond verkocht, ge legen langs de pas aangelegde Juliana- straat. Besloten werd dat de raad de op zich genomen wederopbouwtaak met ingang van 1 januari 1958 als beëin digd te beschouwen. Tijdens de rondvraag werd besloten de door de bouw van de nieuwe scho len vrijkomende oude schoolbanken tegen de prijs van f2,per stuk te Er Is nog steeds weinig beweging op de uienmarkt. In de voorgaande weken is de prijs enkele centen per kg opgelopen, maar op het ogenblik is er weer een zekere stilstand inge treden. Voor de exportgeschikte mid delkwaliteit ligt de prijs thans tussen 15 en 16 et. per kg. Het aanbod blijft betrekkelijk gering. De wekelijkse kwantums uien, die vanuit ons land werden geëxporteerd lagen begin november en eind oktober steeds rond 5 miljoen kg. Op het ogenblik zijn deze terug- gelópen tot rond 4 miljoen kg. per week. De voornaamste afnemers zijn Engeland en West-Duitsland. De prijsontwikkeling in de komende tijd zal in sterke mate afhankelijk zijn van de weersomstandigheden. Een koude winter stimuleert steeds de vraag naar uien. Met ingang van 1 december mogen in West-Duitsland ook uien uit andere landen worden ingevoerd, zodat dan met een toene mende concurrentie rekening gehou den moet worden. tt1 In de loop van zaterdag is het ber gingsbedrijf Van den Akker erin ge slaagd het Duitse kustvaartuig „Plan", dat op 21 oktober tijdens een van zijn eerste reizen in de Wester-Schelde ter hoogte van Hoedekenskerke in ruim 40 meter diep vaarwater zonk, te bergen. Tijdens de afgelopen week hebben de bokken Arend, Adelaar en Condor het schip naar steeds minder diep vaarwater gesleept en het recht gezet. Zaterdagmiddag is het neergezet op de schorren van de Boomepolder. Bij laagwater valt het schip met zijn ia- ding wol geheel droog. Men is thans bezig met het provisorisch dichten van het ruim zes meter grote gat, dat de „Plan" bij de aanvaring met de Duitse tanker „Winitou" heeft opge lopen. In het begin van deze week wordt het schip naar Antwerpen ge sleept voor het lossen der lading en voor definitief herstel. Uien naar Finland Er komt een exportmogelijkheid voor Nederlandse uien naar Finland. Bevoegde autoriteiten in dit land heb ben namelijk bekend gemaakt dat tot nader order de onbeperkte invoer van uien mag plaats vinden. Dat geldt o.m. voor Nederland. Vrouw vein trap gevallen en overleden Zaterdagmiddag is de 64-jarige me vrouw E. de Badts van Voorn van de trap in haar woning te Vlissingen ge vallen en werd zo ernstig aan 't hoofd gewond, dat zij vrijwel onmiddellijk is overleden. Een juichende en enthousiaste kinderschare, met vele vaders en moeders, hebben zaterdagmiddag in Goes Sint Nicolaas en zijn gevolg een grootse ont vangst bereid. Een ontvangst, die met muziek opgeluisterd werd door „Hosan na" en „Euphonia". Het kindergeduld was bijna tot het toppunt gestegen, toen de Sint met zijn stoomboot aan de Albert Joachimkade meerde. Een deputatie van de evenementscommissie en de middenstandsverenigingen verwelkomde hém hartelijk. En terwijl de zwarte Pieten met pepernoten strooiden vertrok de Sint naar de Markt, waar hij ook hartelijk werd toegejuicht. B. en w. ontvingt het Spaanse ge zelschap op, het stadhuis. Burgemees ter ten Kate was zeer verheugd, dat hij de Sint weer mocht begroeten. „Een teken, dat U meeleeft met de gemeenschap, waaraan de midden stand een zo krachtig cachet geeft." De burgemeester had één wens: dat de inwoners van Goes hun inkopen mogen doen in de stad zelf. Op de hoogte De Sint was blijkbaar helemaal niet vermoeid van zijn lange reis, want in een humoristische toespraak vertelde hij, dat een groeiende stad, zoals Goes vele problemen heeft. In Spanje had hij al van de bestedings- Onder buitengewoon grote belang stelling is zaterdag te Doorn het stof felijke overschot ter aarde besteld van prof. G. Wisse, in leven rustend hoog leraar der Theologische school van de Christelijk Gereformeerde Kerken te Apeldoorn. Aan de begrafenis ging een rouw dienst vooraf, die met het oog op de grote belangstelling in het Hervormd kerkgebouw werd gehouden. De dienst werd geleid door prof. J. J. van der Schuit, emeritus-hoogleraar aan de Theologische school te Apeldoorn. De hoogleraar besloot zijn toespraak met het uitspreken van een gebed van de nu overledene, gevonden in diens na gelaten papieren. Hierna trok de lan ge stoet naar de dodenakker. Aan de geopende groeve werd aller eerst het woord gevoerd door ds. L. S. den Boer, Chr. Geref. predikant te 's-Gravenhage-West en president-cura tor van de Theologische school te Apeldoorn, die hij vertegenwoordigde tezamen met de secretaris van het curatorium, ds. J. C. Maris uit Sant poort. Namens het college van hoog leraren der Theologische school en ook namens de hoofdredactie van het officiële orgaan van de Chr. Geref. kerken, „De Wekker", sprak prof. W. Kremer uit Apeldoorn. Ds. K. G. van Smeden uit Utrecht-Zuid sprak na mens deputaten naar artikel 13 der kerkenorde van de generale synode- der Chr. Geref. kerken. Ds. H. A. L. van der Linde uit De Bilt maakte zich de tolk van de vele vrienden, die prof. Wisse ook had in de geref. kerken. Ds. J. A. Smink, predikant van de Geref. Gemeente onder het Kruis te 's-Gravenhage, voerde het woord als persoonlijke vriend. Dr. ir. R. H. Borkent te 's-Gravenhage sprak na mens de stichting „Spaanse Evangeli sche zending", die het werk onder de verdrukte protestanten, door prof. Wisse aangevangen, thans voortzet. Laatste spreker was het lid der Tweede Kamer ds. P. Zandt, voorzit ter van de Staatkundig Gereformeerde Partij, die hij vertegenwoordigde met ir. C. L. van Dis, eveneens lid der Tweede Kamer. Aan het einde van de plechtigheid werd gemeenschappelijk psalm 68 vers 10 gezongen. Namens de familie heeft verkopen. Enkele van deze banken de heer G. A. Wisse uit Voorburg, een zullen op de nieuwe zeedijk worden kleinzoon van de overledene, voor de geplaatst. belangstelling dank betuigd. beperking gehoord. Hij was blij dat de haven vergroot word en hoopte, dat de uitgegraven grond gebruikt zal worden voor de demping van de oude haven. Tevens wenste hij het gemeen tebestuur geluk met de televisietoren, met de bouw van de vakschool en straks de nieuwe ambachtsschool. Om de taak van het college wat te ver lichten, zoals de Sint zei, had hij voor ieder een presentje meegebracht. Terugslag De heer I. A. Luteyn zei in zijn toespraak, dat Sint een grote kinder vriend is, maar ook een vriend van de middenstand. Ondanks de beste dingsbeperking zitten wij niet bij de pakken neer. Wij kunnen echter niet verhelen, dat er enige terugslag is, maar wij hopen, dat Uw komst een teken mag zijn van het begin van meer welvaart. De heer Luteyn zegde het gemeentebestuur tenslotte dank voor deze ontvangst. Hierna klonken de glazen. Nadat de kelen gelaafd waren maakte de Sint, met de muziek voorop, een rondrit door de stad. Duizenden waren in middels op de been om een glimp op te vangen van de goede Sint, die dit jaar wel zeer enthousiast door de Goese jeugd was verwelkomd. De ■middenstand van Goes had weer voor een puike ontvangst gezorgd. Lang niet alle wedstrijden van de voetbalcompetitie hebben zaterdag doorgang kunnen vinden. In de eerste klas is alles afgewerkt, zodat we in die klas dus nog wat geluk hadden. Enigszins verrassend was de uitslag van KrabbendijkeRillandia. Een puntenverdeling was het resultaat en dat zal de thuisclub niet erg leuk ge vonden hebben. Abnormaal hoog wa ren de uitslagen van Arnemuiden en Nieuwdorp. Eerstgenoemde won met 50 van Tern. Boys, terwijl Nieuw dorp zelfs met 91 zegevierde over Wemeldinge. Zaamslag kon het niet redden en verloor met 41 van AZW De laatste wedstrijd eindigde gelijk spel: SpuiColpl. Boys 11. Meeuwen verslagen In de 2e klasse A is weer een grote strijd achter de rug. VCK kraakte Meeuwen met 72. Relatief heeft VC K nu een voorsprong van zes punten aangenomen dat men de achterstallige wedstrijd In een overwinning omzet. Verrassingen waren er niet in 2B Bevelanders ging met een fikse neder laag naar huis, Kloetinge won op het nippertje van SVD en Mevo liet er geen twijfel over bestaan, dat men niet voor niets koploper is. Colpl. Boys 2 rekende in 2C op hard handige manier af met Wolfaartsdijk. Nieuwdorp 2 handhaafde zijn goede positie op de ranglijst door Rillandia 2 met lege handen achter te laten. Met dubbele cijfers moest SVD 2 in 2E in het zand bijten. 's-H. H. Kinde ren nam kennelijk het zekere voor het onzekere en scoorde twaalf coals. In 2F behaalde Driewegen 2 een erg kleine overwinning op Zaamslag 2. De andere wedstrijd was AZVV 2Hoek 2. Het was duidelijk: 71. Uitslagen Iste klasse: Terneuzense BoysAr nemuiden 05; ZaamslagAZW 1 4; SpuiColpl. Boys 11; Krabben dijkeRillandia 11; Nieuwdorp— Wemeldinge 91. 2e klasse A: VCKMeeuwen 72 2e klasse B: Kats Bevelanders 83; Kloetinge—SVD 4—3; Wissenkerke— Mevo 38. T elevisie-uitzendingen via Goes niet overal duidelijk De proefuitzendingen die via Goes worden uitgezonden blijken niet in ge heel Zeeland even goed te worden ont vangen. In de streek rond Aardenburg hebben de televisiekijkers geconstateerd dat zich op het beeld een raster vertoont, waardoor het beeld minder duidelijk is. Aardenburg ligt hemelsbreed onge veer 40 km. van het zendstation verwij derd. Tot nu toe was men daar hoofd zakelijk aangewezen op de uitzendingen van Antwerpen, Brussel en Rijssel, waar van Rijssel in Frankrijk verreweg het duidelijkste beeld geeft, doch ook Ant werpen, dat op hemelsbreed 65 km. ver wijderd is, heel goed kan worden opge vangen. De televisiekijkers hadden gehoopt, thans ook een duidelijk Nederlands beeld te kunnen opvangen, doch bij de proef uitzendingen blijkt dit thans tegen te vallen. In Middelburg en Vlissingen blij ken de uitzendingen echter duidelijk te zijn. Wederom moest de titelstrijd tussen Togo I en Swift 2 wegens terreinafkeu ring worden afgelast. Het ziet er naar uit, dat voor deze wedstrijd uiteindelijk naar een ander terrein zal moeten wor den uitgezien. De andere wedstrijd in de eerste klasse Vios 1Animo 1 eindigde in een overtuigende 63 zege voor Vios 1, die daar mee toch wel bewezen heb ben, dat hun derde plaats op de lijst volkomen verdiend is. In de promotiewedstrijd voor de le klasse werd Top 1 uitgeschakeld door Olympia 1 (32). In deze overigens vriendschappelijk gespeelde wedstrijd kwamen enkele incidenten voor omdat het publiek zich op onbehoorlijke wijze met de leiding bemoeide. Ook twee Olympiaspelers deelden deze houding en verlieten het veld. Met slechts 10 men sen over slaagde Olympia erin om enkele minuten voor tijd een 22 gelijk spel nog te veranderen in een 32 overwin ning. Top toonde zich een zeer sportieve verliezer en ze hadden beslist meer ver diend doch het geluk was niet aan hun zijde. In klasse. 2a klopte Vitesse Vios 2 royaal met 50, waardoor ook deze klas se de competitie bijna uitgespeeld is. Vor de promotie naar de 2e klasse be wees BKC wederom, dat het hun ernst is om naar de 2e klasse over te gaan. Met liefst 84 werd nu Blauw Wit 1 geklopt Luctor 2 slaagde erin om Ondo juist met 54 te kloppen. Deze wedstrijd stond ondanks het moeilijk te bespelen terrein op een goed peil en het publiek kon hier genieten van goede combinaties. Ondo bewees hier andermaal, dat het over een technisch zeer behoorlijke ploeg beschikt, die echter nog de nodige ervaring mist. De overige vastgesteld wedstrijden in de klassen 3a, b en c gingen door afge lasting niet door. Bij de adspiranten ging enkel door de wedstrijd in afd. a. tussen Olympia en Animoa, uitslag 00. Standen in de promotiecompetitie: prom. le klasse: Elto 1 1 1 0 2 3—1 Olympia 1 1 0 2 32 Top 1 2 0 2 0 3—6 Promotie 2e klasse: BKC 2—4 Swift 4 12 Luctor 2 22 Blauw Wit-1 10 Ondo 20 RILLAND 50-jarig huwelijk. Donderdag vierde het echtpaar Ch. TraasOudenaarde het 50-jarig huwelijksfeest. De belangstelling die het jubilerende paar genoot was zeer groot. Beide genieten nog een uitsteken de gezondheid en zijn nog geheel vitaal, 's Avonds bracht het muziekgezelschap „Rillandia" hen een serenade. Burgerlijke Stand OOST- EN WEST-SOUBURG Geboren: Annie R., dv G. P. Veerman en R. Ooms; Adriana, dv D. W. de Vis ser en D. P. Theune; Jeanette, dv J. de Nooijer en B. R. Mulder; Sarina C., dv H. F. Wagenaar en M. A. Reminsen. Ondertrouwd: J. Castel, 27 j. en C. Logemann, 24 j.; M. de Witte, 51 j. en T. Bos, 52 j.; P. Beun, 30 j. en C. M. Marijs, 19 j. Getrouwd: G. W. H. Wiegers, 22 j. en T. S. de Kam, 27 j.; L. Barentsen, 36 j. en A. Goozen, 35 j.; C. A. Riteco, 31 j. en E. J. Lenselink, 22 j. Overleden: M. Huijsman, 59 j., w.v. M. Lorier; M. J. Vader, 66 j., e.v. L. Cla- risse; C. P. Devos, 61 j., e.v. W. den Broeder. 2e klasse C: Colpl. Boys 2Wol faartsdijk 2 80; Rillandia 2Nieuw dorp 2 24. 2e klasse E: Beren—VCK 2 1—2; 's-H. H. KinderenSVD 2 122. 2e klasse F: AZVV 2—Hoek 2 7—1; Driewegen 2Zaamslag 2 43. In groep A van de Zeeuwse volleybal competitie heeft Michiel de Ruyter de leiding. De zeelieden wonnen namelijk met 30 van EMM, dat echter kans zag om op HTS een puntje te veroveren (22). MVC speelde de eerste wedstrij den. Begonnen werd met een 31 zege op EVVC 2, doch tegen VCU moest de hoofdstedelingen met een 22 gelijk spel genoegen nemen. De stand is nu: Michiel de Ruyter 4 2 2 0 6 105 Marathon 3 1 2 0 4 74 MVC 2 1 1 0 3 5—3 HTS 3 0 3 0 3 6—6 EMM 4 1 1 2 3 5—9 Zuidwesters 2 10 12 43 VCU 3 0 2 1 2 5—7 EVVC 2 3 0 12 1 3—8 In groep B werd slechts een wedstrijd gespeeld. EWC 4 en HTS 2 deelden da buit eerlijk (22), waardoor de stand als volgt werd: MVC 2 EWC 3 Marathon 2 Mich, de Ruyter 2 HTS 3 EVVC 4 HTS 2 VCU 4 4 3 2 3 2 4 2 2—0 2 0 3 0 3 0 12—2 8-2 6—3 7—7 3—5 3—5 2—8 0—9 Grote belangstelling voor VTV De jaarlijkse uitvoering van de Vlis- singse Turnvereniging mocht zich in een grote belangstelling verheugen en met reden, want al waren er dan enkele num mers, die niet al te best werden uitge voerd, het overgrote deel van de ver richtingen stond op uitstekend peil. Daarvoor zorgde natuurlijk Jaap van der Sande in de eerste plaats, die aan alle toestellen schitterend werk verricht te. Bij de dames misten we Nel Fritz, die voor de Nederlandse ploeg moest uitko men. Maar ook het werk van de nu bij na 50-jarige Florusse verdient vermel ding, want wat deze gymnast presteerde is nog voor tal van jongeren uit de ver eniging een voorbeeld. Bijzonder goed waren de dames B met haar knotsuitoefening en de dames C met het ringzwaaien. Minder geslaagd was de rytmisehe oefening van de dames A, want deze werd lang niet feilloos en bo vendien rommelig uitgevoerd. Het spec taculaire werk van de heren aan het ho ge rek stond ditmaal niet op het pro gramma, doch de adembenemende oefe ningen op de lange mat vergoedde veel. Verheugend was hierbij het werk van d« jongeren. Al met al een geslaagde uitvoering, welke het beste doet hopen voor de ko mende belangrijke wedstrijden. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Giessen-Nieuwkerk, G. van Estrik te Nieuwland. Bedankt voor Lunteren, K. van da Pol te Veenendaal. TERNEUZEN Geboren: Geertruida Chr., dv J. Luycks en M. de Cock; Krijn, zv K. J. Willem, sen en Chr. J. de Feijter; Gerrit, zv G. van Leiden en L. Riemens; Leendert, zv J. M. Hoogendoorn en J. van den Adelj Florimond C. H., zv L. C. Roete en C. J. Oosterwaal; Jozias, zv C. de Kraker en C. Klaassen; Jacobus, zv M. Boeije en A. van Es; Cornells J., zv J. C. Haak en M. S. van Hoorn; Andrea J. M., dv H. A. de Dobbelaere en P. S. Versluijs; Mari- nus, zv C, F. Verschelling en C. A. van den Hout; Gijsbertus E. L„ zv A. A. M. Gelderland en A. M. Strijdonk; Adriana S., dv C. M. de Ruijter en D. E. van Bendegem. Gehuwd: D. Sehrier, 25 j. en C. P. van Langevelde, 22 j.; J. C. Pichal, 27 j. en A. W. Geelhoedt, 22 j.; A. M. de Bruij- eker, 25 j. te Hoofdplaat en N. Geelhoedt 20 j. Overleden: C. Leunis, 58 j„ e.v. N. Fraanje; P. L. van Driel, 62 j., e.v. J. van Wijck; E. M. Baert, 42 j., e.v. J. E. Vermeire; M. A. Kesbeke, 82 j„ geh. gew. met B. A. Schelleman; L. de Putter, 78 j„ e.v. J. de Putter. Heden nam God plotseling van ons weg, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Vader, Groot vader, Broeder, Zwager en Oom GILJAAN NIJSSE Weduwn. van Leuntje Schipper in de ouderdom van bijna 71 jaar. Wed. M. T. van Oosten- Nijsse Gillis Leuntje en verdere familie Driewegen, 22 november 1957 Begrafenis op dinsdag 26 novem ber a.s. A. DE KONING tandarts, Souburg PRAKTIJK HERVAT

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2