Radio- TWEEDE DAMPROBLEEM VAN OPLOSWEDSTRIJD OSRAM w. w i 'm i Radio-telegrafist werd arts Sigarenwinkeliers protesteren Huis voor de journalisten bij Olympiade LAA TSTE IERSE PAARDETRAM Nederlanders kunnen uit Indonesië repatriëren POSTZEGELR UILBEURS In nog geen twee maanden bijna honderd deelnemers Nu ook Engels contact-adres RUILWAAR Zeven punten Indonesië gaat voort met dreigen GEEN GEWAS IN DE KERK en t.v.-nieuwtjes vraag altijd beter licht voor woning en industrie Bescherming Bevolking De algemene klacht Kuiltjes in de toetsen cidio en TELEVISIE Zaterdag 23 november 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 NADAT verleden week het eerste probleem van de oploswedstrijd dammen in zee is gegaan, komen wij vandaag met het tweede. Voor de goede orde herinneren wij er nog even aan, dat de oplossing van het probleem van verleden week vóór zaterdag 30 november binnen moet zijn. Voor dit probleem geldt, dat de oplossing vóór 7 december a.s. ver zonden moet zijn naar de heer J. Strooband, N.O.straat 42, Middelburg. Groep A (gevorderden) Probleem 2. m Wy wt m Zwart 7 schijven op: 4, 8, 9, 17, 22, 27 •n 36. Wit 7 schijven op: 16, 24, 28, 38, 41, 47 en 48. Groep B (beginners) Probleem 2. Zwart 2 schijven op: 31 en 32. Wit 4 schijven op: 41, 42, 43 en 44. Zoals steeds: wit speelt en wint. Oplossingen inzenden vóór 7 december VORIGE PROBLEMEN De stand van het eerste probleem voor groep A luidde: Zwart 8 schijven op: 6, 8, 9, 13, 27, 28, 31, 36. Wit 8 schijven op: 11, 29, 30, 39, 40, 41, 42, 47. Voor groep B: Zwart 2 schijven op: 6 en 37. Wit 4 schijven op: 26, 32, 41 en 47. Van deze problemen verwachten we de oplossing vóór 30 november. De K.L.M.-radio-telegrafist eerste klas se R. de Wit deed met goed gevolg zijn arts-examen aan de Gemeentelijke Uni versiteit van Amsterdam. Bijna tien jaar heeft de heer De Wit, die reeds in zijn jeugd het beroep van arts als zijn ideaal besc' wde, naast zijn normale werkzaamheden als tele grafist, medicijnen gestudeerd. Op 1 oktober 1936 kwam hij bij de K.L.M. in dienst als aspirant-radio-tele grafist. Gedurende de tweede wereld oorlog was hij bij het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf van Noord-Holland werkzaam. Na de oorlog kwam hij terug en werd in januari 1948 radio-telegrafist eerste klasse. Toen begon hij ook daad werkelijk aan de studie, waaraan hij reeds jaren zijn hart had verpand. Nadat hij het kandidaatsexamen met goed gevolg had afgelegd, wist de KLM, dat de heer De Wit zijn studie „au sérieux" nam en kreeg hij de volle me dewerking voor zijn verdere studie. Zijn indeling op de routes vond altijd zo plaats, dat hij gelegenheid tot studeren overhield en ook tentamens en examens kon afleggen. De heer De Wit, die 11.000 vlieguren heeft, gaat de K.L.M. niet verlaten. Hq zal zich gaan bezighouden met algemene medische vraagstukken die het vliegen betreffen. Tijdens zijn studie heeft hij problemen van het vliegend personeel, zich reeds beziggehouden met physieke alsmede met het samenstellen van voed- selschema's. Hij was ook reeds behulp zaam bij het samenstellen van de werk en rusttijdenregeling voor het vliegend personeel. „Wij zijn onbezoldigde rijksambtenaren" De Ned. Bond van Chr. sigarenwin keliers heeft evenals de r.k. bond bij de Tweede Katner geprotesteerd tegen de voorgenomen verhoging van de omzetbelasting op sigaretten. De winkeliers zijn van mening dat de omzet en hun inkomen zal dalen. De heer H. de Mooy, voorzitter van de Christelijke Middenstandsbond voegde de sigarenwinkeliers toe: „Ik onderstreep het als u zegt dat u niets anders bent dan een leger van onbe zoldigde belastingambtenaren". De heer De Mooy merkte ook nog op dat volgens een rapport van de Raad van Midden- en Kleinbedrijf blijkt dat 74 procent van de werkge vers in de detailhandel en 67 procent van de werkgevres in het ambacht minder dan 6900 gulden per jaar ver dient. Het organisatiecomité voor de Olympische Zomerspelen in 1960 te Rome zet de voorbereidende werkzaamheden op allerlei gebied krachtig voort. Zo heeft het be sloten voor de journalisten, die zulks wensen, een groot en mo dern gebouw aan de Via Aurelia beschikbaar te stellen. In dit „journalistendorp" zullen alle persdiensten telegraaf, tele foon, telex, foto-afdeling enz. worden gecentraliseerd, en de journalisten zullen er zowel een onderkomen als gelegenheid tot het gebruiken van maaltijden vinden voorzover zij het hun „home" willen maken. Het ligt op vrijwel gelijke afstanden (van 7 tot 9 kilometer) van de be langrijkste Olympische centra en ongeveer 5 kilometer van het centrum van Rome. (Van onze parlementsredactie) De in Indonesië verblijvende Neder landers, die naar Nederland wensen te repatriëren, kunnen er verzekerd van zijn, dat in de behoefte aan scheeps- ruimte zal worden voorzien. De regering houdt zich -steeds met deze zaak bezig. Dit heeft de minister van maatschappe lijk wérk, mej. dr. Klompé, in de Twee de Kamer meegedeeld. DE OPROEP VAN DE VORIGE week om in verband met de Sint Nicolaas een aantal zegels in te sluiten voor enkele zieke leden van de postzegelruilbeurs heeft succes gehad. We kunnen reeds een paar bonderd zegels reserveren. Maar naar onze mening zijn nog meer gezonde leden in de gelegenheid om hieraan mee te doen. De inzenders danken we langs deze weg hartelijk voor de bereid willigheid en we hopen, dat een groot deel van de leden, die nog niet inzonden, hun voorbeeld zullen volgen. Juist voor een zieke betekent een verzameling heel veel! Nogmaals, de vijfde december nadert met rasse schreden, dus. doe het direct. Ook degenen, die zelf geen lid zijn en toch over postzegels be schikken, mogen hieraan meehelpen. Wij wachten weer vol spanning. Ook deze week ontvingen wij weer zegels van een nieuw contactadres n.l uit Engeland, zodat wij nu drie buiten landse medewerkers hebben. Thans zijn we bezig om correspon dentie-adressen voor onze leden op te sporen. Wie hiervoor belangstelling heeft laat het maar eens horen. De meest gebruikte taal is het Engels, maar hoogstwaarschijnlijk zullen we binnenkort ook in het bezit komen van enkele adressen, waarmee in het Ne derlands gecorrespondeerd kan wor den. Twee nieuwe leden konden we de afgelopen week weer inschrijven. Het zijn: C. de Visser, Vrouwenpolder en Aardgasbehandelings- jnaf-alGtjg oeonptld De directeur-generaal voor de indus trialisatie en energievoorziening, dr. E. E. Kramer, heeft d e aardgasbehande lingsinstallatie „Agelerbrug" te Ageler- brug officieel geopend. We zien hier tijdens de rondgang over de nieuwe installatie van het staatsbedrijf tweede van links, met lichte jas, de directeur-generaal en tweede van rechts de commissaris der Koningin in Overijssel, ridder de Van der Schueren. J. v. d. Heiden te Berkel (Z.-H.). Het totaal aantal leden is thans gestegen tot 91. Nog een klein rukje en er zijn hon derd postzegelverzamelaars, die aange sloten zijn bij de ruilbeurs. Laten alle leden nu eens een nieuw lid aanbrengen, dan hebben we met 1 januari minstens het dubbele aantal leden, waardoor de „ruilwaarpot" ook weer meer variaties biedt en uw kan sen op nog meer „enkele" zegels weer worden vergroot. In nog geen twee maanden tijds heb ben 91 verzamelaars zich in laten schrijven, terwijl er iedere week nog meer liefhebbers zich aanmelden. Op iedere school zijn nog verzamelaars ge noeg, die van de postzegelruilbeurs niets af weten, dus jongens en meisjes praat er eens over met je klasgenoten. Ook de vergevorderde verzamelaars kennen in hun omgeving wel andere filatelisten, die nog niet meedoen. Ook lang niet alle leden van de filatelisten verenigingen in Zeeland hebben van zich laten horen. Nogmaals hoe meer leden, des te meer keus voor u! Wij wachten de ko mende week weer vol spanning af hoe veel nieuwelingen zich komen aanmel den. De ruilbeurs stelt voor het honderd ste lid reeds 25 extra zegels van ver schillende landen beschikbaar. Veel gevraagd worden zegels uit: de Zuidamerikaanse landen, het Midden-Oosten, de Franse koloniën, Finland, Portugal, Israël, Luxem burg en Monaco. In het bijzonder: Nieuw Guinea en de Ned. Antillen. Heeft u van deze landen zegels dub bel? Stuurt ze dan op! WAAR MOET U AAN DENKEN: 1. Niet meer dan 25 geweekte, onbe schadigde exemplaren inzenden. Toegestaan wordt wanneer men enkele reserve-zegels meestuurt voor vervanging van eventuele be schadigde zegels. 2. Postzegels met een totale waarde van 12 centen in sluiten voor ant woord. (Gebruik zoveel mogelijk de onlangs verschenen kinderze gels.) 3. Het is toegestaan om enkele landen te vermelden, waarvan men het liefst zegels terug ontvangt, het geen in geen geval wil zeggen, dat zo'n verzoek kon worden ingewil ligd. 4. Willen degenen, die voor het eerst insturen iedereen kan immers meedoen vermelden hoe groot hun verzameling is? 5. Vergeet niet uw naam en adres op de enveloppe en op de ingesloten brief te vermelden. 6. Men mag maar eenmaal in de maand inzenden. 7. Inzendingen moet men richten aan: De Beursmeester, Zeeuwsch Dag blad, Postbus 49, Middelburg. DE BEURSMEESTER. Fintona, een dorp in Noord-Ier- land, heeft afscheid genomen van zijn paardetram, de laatste van het eiland, welke meer dan 70 jaar lang voor de verbinding heeft gezorgd tussen Fintona en de halte Fintona langs de spoor- lijn van de „Great Northern Rail- de way Company", welke eveneens aan het verdwijnen is. De dub- beldeks tram, die het paard „Dick" hier voor de laatste maal uit het station van Fintona trekt, werd in 1883 gebouwd in Bir- mingham en heeft sindsdien re- gelmatig op het één kilometer lange enkelspoor tussen genoem de de punten dienst gedaan. De tram gaat nu naar hte museum en „Dick" zal door dierenvrienden worden aangekocht. Aan boord van het 4.563 ton meten de Britse schip „African Prince" heeft zich donderdag, kort na vertrek uit een haven op West-Cyprus, een ont ploffing voorgedaan. Een der ruimen van het schip liep vol. O In Boedapest wordt op het ogenblik vanwege het toenemend tekort aan water, gedurende de nachtelijke uren geen water aan de huizen toegevoerd. De Indonesische monetaire raad heeft informeel beraadslaagd over een moge lijke verbreking van de handelsbetrek kingen met Nederland, in het geval de huidige debatten in de V.N. over wes telijk Nieuw-Guinea voor Indonesië on gunstig mochten invallen. Intussen heeft een vooraanstaand lid van de nationalistische partij, Soebagio Reksodipoero voorgesteld om de maat regelen die de regering' voornemens is tegen de Nederlandse belangen in In donesië te nemen, ook op andere buiten landers toe te passen, „omdat ook zij de Indonesische economie beheersen en be nadelen". Prof. dr. J. Severijn verklaart dc zich in De Waarheidsvriend als een tegenstander van de gewoonte om 1 bij de dankstond voor het gewas een tafel in de kerk te plaatsen, waar- op allerlei gaven gebracht kunnen 1 worden. De hoogleraar is ook tegen het neerleggen van zakjes of schalen met de collecteopbrengst op een ta- fel voor de preekstoel. Hij ziet daar- in namelijk een onderdeel van het streven om heel de dienst des 4c Woords en de handelingen in de i samenkomst der gemeente sacra- 1 menteel te maken. Het moge waar zijn, dat het brengen van dankof- fers op het altaar een Bijbelse ge- 1 dachte is, maar dan van het oude testament. Bij het rein geestelijk i karakter van de dienst des Heren, 1 waarin Jezus zelf ons onderricht, is 4cer volgens prof. Severijn voor deze offergedachte geen plaats. De offer- 1 gedachte houdt bovendien het ge- vaar in, dat men van de avond- i maalstafel een misaltaar gaat ma- 1 ken. ->C Wellicht zullen er wel mensen i zijn, die zonder bij deze dingen stil 1 te staan, de kerkgang wat willen -)< opluisteren. Naar de opvatting van i prof. Severijn zou dat wel op gees- i telijke armoede kunnen wijzen. -)c Evenals men het kerstfeest luister wil bijzetten met de symboliek van i de altijd groene boom en van de -)t lichtende kaarsen, wil men ook het i paasfeest omringen met een symbo- lische spraak van nieuw leven. „De dienst des heren gaat echter niet op in zekere liturgische handelingen, i maar het hele leven van de ware Christen staat in het teken van dienst, als een levende oferande." Thom Kelling zingt Spaanse psalmen THOM KELLING, die bekendheid geniet als de vertolker van Spaanse en Zuid-Amerikaanse volksliedjes, heeft zich bereid verklaard, zijn ken nis van de Spaanse taal enkele malen in een heel ander soort programma te gebruiken, namelijk in de N.C.B.V. uitzendingen „De Goede Boodschap". In deze programma's wordt regelmatig in beknopte vorm het Evangelie ver kondigd in een vreemde taal: Hon gaars, Frans, Duits, Tsjechisch en Es peranto bijv. Gedurende vier maan dagavonden in december worden deze Evangelisatie-uitzendingen in de Spaanse taal gegeven. Thom Kelling zal daarbij psalmen in het Spaans zin gen. Een ogenblik is gedacht aan de mogelijkheid, dat de heer Kelling zich zelf zou begeleiden op de gitaar, maar gezien het karakter van deze uitzen dingen is orgelbegeleiding toch beter. Het gesproken woord voor deze uit zendingen wordt verzorgd door ds. Ca po, die predikant is op Mallorca en wiens toespraken zijn opgenomen door de B.B.C. Ds. Capo is namelijk gedu rende korte tijd in Engeland geweest voor het bestuderen van de liturgie in Engelse Protestantse kerken. Zang uit de woonoorden OP MAANDAG 25 NOVEMBER a.s. zal de N.C.R.V. in plaats van de mid dagwijding een herdenkingsprogram ma uitzenden ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de zelfstandige Evangelisch Molukse kerk. De toespra ken zullen worden gehouden door de voorzitter van de Synoderaad (in het Maleis en in het Nederlands) en door vertegenwoordigers van enkele Mo lukse organisaties in ons land. Uit de woonoorden „Almere" te Huizen en Lunetten" te Vught komen de koren, die de omlijstende zang zullen verzor gen. stijgende lijn OP WOENSDAG 27 NOVEMBER zendt de N.C.R.V. een klankbeeld uit onder de titel „Het C.N.V. en de stij gende lijn". Het klankbeeld zal een aktueel karakter hebben. Gesprekken in de groentewinkel, de huiskamer, op het achterbalkon van de tram over vraagstukken van de dag, zoals de be stedingsbeperking zullen er in worden opgenomen, evenals flitsen uit een ka dervergadering, waar dezelfde proble men, zij het op wat hoger niveau, aan de orde komen. De bedoeling van deze uitzending is, de persoonlijke verant woordelijkheid voor het vakvereni- gingswerk aan te wakkeren. Ingezonden Meded. (adv.) Onderwaterfestijn voor T.V. In het fraaie, van een onderwater verlichting voorziene zwembad in Bo- chum in Duitsland wordt donderdag 28 november a.s. een spectaculair wa terfestijn gehouden, dat via een relais van de Duitse televisie in het N.C.R.V. programma van die avond zal worden uitgezonden. Er wordt aan deelgeno men door schoonspringsters, kikvors mannen, een Nederlandse kunstzwem- groep en het Ballet Nautique uit Pa rijs. De kijkers zullen de verrichtingen van de zwemsters en zwemmers niet alleen op, maar ook in het water kun nen volgen. Er bestaat bfl een nieuwe uitbarsting van gewapend geweld voor de burgerij niet veel keus meer. Ofwel men is slachtoffer en moet ge holpen worden. Ofwel men helpt (en dan is tn negen van de tien gevallen „men" een nood- wachter van de B.B.). Een tussenweg: als non-combattant aan de kant blijven toekijken, ls er niet meer. De oorlog van deze tijd ls totaal en gericht tegen ieder, zonder rekening te houden met ouderdom, geslacht of maatschappelijke status. Wie reeds noodwachter is, geeft er blijk van de tekenen aan de wand be grepen te hebben. Wie nu na de gebeurtenissen van recente datum nog geen B.B.-nood- wachter worden wil of voor de B.B. geen belangstelling of sympathie ge voelt, heeft de les van deze tijd niet verstaan. In de vergadering van de classis Goes der Gereformeerde Gemeenten zijn de kerkvisitatierapporten behan deld. „Daaruit blijkt zo zegt 't ver slag van de classisvergadering dat wat de uitwendige zijde betreft, de toestand der gemeente bevredigd te noemen is; doch wat de geestelijke zijde aangaat er helaas zo weinig te bemerken is van de levendmakende bediening des Heiligen Geestes, zowel in de toebrenging alsook in de opwas en oefening des geloofs van Gods volk". In diverse kerkelijke vergaderingen van andere kerken hier te lande kan men uit de visitatierapporten ongeveer hetzelfde geluid horen. Vijftig jaar achtereen heeft de heer C. H. van den Dool te Ze venhuizen (Z.H.) het orgel in de Gereformeerde kerk ter plaatse bespeeld. Deze self made-orga nist, die in zijn dagelijks werk de schop hanteert, daar hij in het landbouwbedrijf zit, heeft het vroegere orgel in de kerk te Ze venhuizen bespeeld, totdat het aan vernieuwing toe was. Er za ten toen kuiltjes in de toetsen. De jubilerende organist ver klaarde, dat hij het nieuwe orgel, waarop hij thans enkele jaren speelt, mag blijven bespelen tot dat ook de toetsen op het nieuwe klavier een beetje hol worden. ZONDAG 24 NOVEMBER HILVERSUM I (402 m.). NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Orgelconc. EKOR: 8.30 Evang. lutherse vroegdienst. 9.20 Weka Boen! KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Vioolduo 12.20 Amus.muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 De Wadders, hoorsp. met muz. 13.30 Gram. 13.45 Bpek. bespr. 14.00 Poolse muz. 14.25 Pianovoor dracht. 14.55 Brab. halfuur. 15.25 Prome- nade-ork. en soliste. 16.15 Sport. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Gereform. kerkd. 18.30 Vocaal dubbelkwartet. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Geestelijke kamer- muz. 19.25 Tot ziens in Jeruzalem, ge sprek. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Bonjour Caroline, blijspel m. muz. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Cabaret. 21.20 U bent toch ook van de partij?, causerie. 21.30 Sprong in het heelal, hoorsp. 22.10 Lichte muz. 22.35 Uit het Boek der Boe ken. 22.45 Avondgebed en liturg, kal 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.). VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Geest, leven, eaus. VPRO: 10.00 Geef het door, caus. 10.05 V. d. kind. IKOR: 10.30 Ned. Herv. kerkd. 11.30 Vragenbeantw. AVRO; 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Zang en piano. 13.00 Nws. en S.O.S.-ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. strijdkrachten. 14.00 Boekbespr. 14.20 Gr. 14.30 Concertgebouwork. en sol. m. koor. 15.20 Voordr. 15.40 Dansmuz. 16.30 Sport- revue. VPRO: 17.00 Gesprekken m. luis teraars. 17.15 Het platteland nu, gesprek. VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws. en sportuitsl. 18.05 Sportjourn. 18.30 Instr. sext. lf.00 Discussie. 19.30 Annemarieke, hoorsp. met muz. AVRO: 20.00 Nieuws 20.05 The Pajama Game, musical. 20.45 De wraakroep van Siva, hoorsp. 21.20 Lichte muz. 21.45 Cabaret. 22.15 Act, 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Weekoverz. v. d. vergadering v. d. Ver. Naties. 23.20 24.00 Met de Franse slag. BRUSSEL (324 m.). 12.15 Amus.orkest. 12.30 Weerber. 12.34 Amus.ork. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en Bel- cantoconc. 15.30 Gram. 15.45 Idem. 16.00 Sport. 16.45 Gram. 17.15 Sportuitsl. 17.30 Gram. 17.45 Sportuitsl. 17.52 Gram. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.„0 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Hoorsp. 21.20 Gr 21.30 Damesork. 22.00 Nws. 22.11 Gram. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00—22.30 Eurovisie: Don Car los, toneelstuk. (Relais v. d. Bayerische Rundfunk te Miinchen). MAANDAG 25 NOVEMBER HILVERSUM I (402 m.). NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Raak de roos. 10.20 Gr. 10.30 Theologische etherleergang. 11.15 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of acte. 13.00 Nws. 13.15 Concertork. 13.45 Gram. 14.05 School radio. 14.35 Gram. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Metropole-ork. en klein koor. 15.45 Gram. 16.00 Rep. 16.30 Harpkwintet. 17.09 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Rijksdelen Overzee. Grepen uit de Surinaamse geschiedenis, door W. van Dijk. 18.00 Orgelspel. 18.30 Sport. 18.40 Eng. les. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Schoolzang. 19.35 Volk en Staat, caus. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Amus.muz. 20.50 Ont moeting aan het Bodenmeer, hoorspel. 21.35 Gram. 22.00 Boekbespr. 22.15 Ka- mermuz. 22.40 Kamerork. en solist. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.40 Evangelisatieuitz. in de Tsjechische taal. 23.55—24.00 Dag sluiting. HILVERSUM H (298 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.10 De groenteman. 9.15 Gr. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.45 Voordr. 12.00 Piano en orgel. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.43 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Mil. ork. 13.55 Beursber. 14.00 V. d. vrouw. 14.45 Pianorecital. 15.15 Een massa-promotie in Edinburgh, caus. 15.25 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 V. d. padvinders. 17.25 Sportmozaiek. 17.35 V. d. jeugd. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws. 18.15 Metropole-ork. en solist. 18.50 Open baar kunstbezit. 19.00 Sopr. en piano. 19.30 Muzikale caus. 19.45 Regeringsuitz.: Landb.rubr: 1. Paarden in actie in Uden; 2. Pluimveevaria; 3. Goed voeren nood zakelijk. 20.00 Nws. 20.05 De Radioscoop. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 Act. of gram. 23.3024.00 Front- loge. BRUSSEL (324 m.>. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landbouw. 12.42 Gr. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 ld. 17.45 Meisjeskoor. 18.00 Franse les. 18.15 Kinderlied. 18.20 Boekbespr. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Caus. 10.00 Kamerork. en soliste. 20.55 ICunst- kaleidoscoop. 21.10 Kamerork. 21.30 Amus.muz. 22.00 Nws. 22.11 Viool en piano. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 20.30 Gastenboek. 20.45 Open doekjes. 21.05 De verzameling, TV-spel. Daarna: epiloog.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5