hl mc fjttkalon— I Grote prijzenpot IT DE PROVINCIE Vele artikelen waar U lang plezier van hebt overwinti WESTSTRATE ma maasgaren no. 6 En nu met extra St. Nicolaas-verrassing Vrijdag 22 november 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Maakt dagbladreclame Adverteert in dit blad W. J. CAMPER Bejaard echtpaar zoekt... MOTOREN revisie ruilMOTOREN voor //u - BRANDSTOFPOMPREVISIES Motorenrevisiebedrijf C. F. WESTSTRATE, Krabbendijke DE POT IS ERUIT! Totale kijkpuzzelpot bedraagt thans: *il°ors **2? als extra St. Nicolaas-verrassing voor de inzenders met één fout/ 1 J Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochterje JACOBA A. Wagenaar A. Wagenaar-Moens Grijpskerke 20 november 1957 Zwagermanweg 2 Getrouwd: J. L. A. C. GROEN en C. P. A. J. SPEELMAN 's-Hertogenbosch 22 november 1957 Gelegenheid tot geluk wensen te Goes, 's-Heer Hendrikskinderenstraat 75, op 23 november, van af 16.00 uur. Inplaats van kaarten Getrouwd: WILLEM VAN SCHELLEN en FRANCIEN C. HILLEBRAND Grand Rapids 22 november 1957 Adres: 2500 Meijer Avenue S.W. Grand Rapids 9 Michigan U.S.A. Heden overleed nog onverwachts, onze lieve zuster, be huwdzuster en tante JANS BOONE, Weduwe van Hendrik Aarnoutse in de ouderdom van ruim 77 jaar. Uit aller naam: P. Boone Hzn Koudekerke, 21 november 1957 Kerkhoflaan 34 De begrafenis zal plaats hebben op maandag a.s. te 12.30 uur, vanaf het sterf huis. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons be toond na het overlijden van ons geliefd zoontje, broertje en kleinzoontje NICO betuigen wij onze harte lijke dank. Fam. A. Eversdijk- Sinke Sehore, november 1957 Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling, op mijn 90ste ge boortedag ondervonden. P. Louisse Hoedekenskerke, november 1957 horloges, horlogebanden, klokken (staand en hangend), kleine klokjes, wekkertjes, barometers, armbanden, ringen, broches, oorknopjes, colliers, hangers, sigarettenkokers, -dovers, sigarenpijpjes, enz., enz. bij: Lange Delft 51, Middelburg de hardnekkigste Dij Apoinexers en urogisien Prettige leeslamp, rustig pension, net dag meisje, gummi dop voor wandelstok, dito echtpaar om gezellig samen te kunnen babbelen, een duitse herder (vooroorlogs), maar al zouden ze iets belangrijkers zoeken, dan zouden ze het nog te pakken krijgen, als ze een „Kabouter" in de arm nemen. 10 ct. per woord (minimum 100 ct.) Nieuwe DIESEL MOTOREN o.a. „Perkins" 3, 4 en 6 cilinder Nieuwe BENZINE MOTOREN ONDERDELEN voor uw benzine- of Diesel MOTOREN Ruilmotorenvoorraad: Austin A 40 Devon Austin A 40 Somerset Bedford Citroen Chevrolet (alle jaart.) Dodge Truck Dodge Beep G.M.C. Ford Zephyr Austin A 30 o.a. bussen en zuigers, zuiger veren, kleppen en klepgeleiders, pakkingen, verstuivers enz. Opel Olympia Opel Kapitan Perkins P 6 Jeep Morris Oxford Peugeot 203 Skoda Vauxhall Volkswagen Ford V8-100 pk. Austin Truck Austin Combine Ford Prefect Fordson (Bestelw.) Ford Taunus 10M. Ford Taunus 12M. Ford Anglia Ford Consul Morris Minor Tractoren: Fordson Major na '52 Fordson Major voor'52 Ford Dearborn telefoonnummer: 01134-255 (3 lijnen) voor 'n stop die houdt! r- Let op het merk met de vuistI •n Product van N.V. Artsilk-Breda UITSLAG „KIJKEN =GELD" No. 5 Deze ronde heeft 3 prijswinnaars opgeleverd. Zij delen een prachtige prijzenpot van liefst f 31.485,88 (44.979,- verminderd met 30% overeenkomstig de voorwaarden) De prijswinnaars zijnT. Bakker, Eemsteijnstr. 13, Dordrecht - C. F. Bosschaart, v. Alkemadelaan 239, Den Haag - Mr. Soekandar, van Weelstr. 7 A, Rotterdam. Zij ontvangen elk de kapitale som van f 10.495,29. Proficiat winnaars! In S wedstrijden is een totaalbedrag van f 53.667,55 aan de liefdadige instellingen uitgekeerd. (F nanciee be'e'd, ook vaststelling van prijzenpot onder accountantscontrole). Oplossing: 3-2-1-1-3-3-1-3-3-2-3-1 MOTIVERING: A. Beschadigd niet jaaf. Gaaf is de vaas zeker niet. Geschonden heeft eveneens de betekenis van beschadigd. Beide woorden zijn goed. (3). B. Onde wijzen= (iemand iets) leren. Maar leren betokenr bovendien enderwijs ge n/eten en is hier dus dubbel van toepassing en daarom beter. (2). C. Verouderd is iets dat niet meer voldoet aan de moderne eisen, of niet meer over eenstemt met moderne opvattingen. Ouderwets is datgene wat in on(ge)brulk is geraakt. Dit is hier veel beter van toepassing. (1). D. Mensen met denkvermogen begaaide wezens, is hier volkomen toepasselijk. Per sonen heeft meer betrekking op het individu op zich zelf en is dus minder luist. (I). E. De krant maakt ontbijt mogelijk, maar volgens de koffiekan kan het evengoed een koffiemaaltijd zijn. Er is geen aanwijzing die met zekerheid een voorkeur wettigt. (3). F Omkeren en omdraaien zijn synoniem. (3). G. Het glas is een karakteristiek cognacglas. De inhoud zou cognac kunnen zijn, maar de hoeveelheid, groter dan men bij cognac serveert, wettigt gegronde twijfel, zodat cognacglas de voorkeur verdient. (1). H. Wij zien een hoeveelheid sieraden die samen zeker een schat vertegenwoordigen. (3). J. Onder oekroning verstaat men het beloond zijn met een prijs, zoals hier. Beide woorden zijn dus uist. (3) Het doek vertoont een ciose-up van een vrouw maar we weten niet of het een .peel-, documentaire- of iournaal-film is. Filmster s dus twijfelachtig. Dat er publiek is, is zeker. (2). K. Zowel bijeenkomst als samenkomst hebben de betekenis van vergadering. (3). L. Statig wijst op voornaamheid, indrukwekkendheid en vormelijkheid, wat hier noch bij hec ongedwongen bruidspaar, noch bij het bloemenstrooistertje tot uitdrukking komt. Een huwelijk is echter altijd plechtig, 'ft. Puzzelaars, opgelet! De grote puzzelwedstrijd „Kijken Geld" heeft deze week voor U in petto: voor de inzenders met 0 fouten. n°g K< huis! Dit grote St. Nicolaas-nieuws maakt deze 6e ronde voor U extra aantrekkelijk. Liefst 10 ERRES televisie toestellen met 53 cm beeldbuis, in prachtige noten houten kast. Type KY 531. Winkelprijs f1295.-. een toonbeeld van volmaaktheid Gun Uzelf zo'n schitterend St. Nicolaas-cadeau. ERRES- televisie geeft méér fleur, méér gezelligheid aan Uw leven! Grijp Uw kans en doe mee! Hpfe VOORWAARDEN TOT DEELNEMING 1. Begin met plaatje A te bekijken. Er staan cwee woorden onder. Vindt U dat het eerste woord het best past bij de afbeelding? Vul dan cijfer 1 in achter de A in koiom I van de oplossingsstrook. Hebt U voorkeur voor het tweede woord, dan schrijft U 2 in plaats van 1. Acht U beide woorden even toepasselijk... dan 3. Doe hetzelfde met de andere plaatjes. Is kolom I geheel ingevuld, dan is er een oplossing gereed. Daarna kunt U - als U wilt - de tweede, derde en vierde kolom invullen. 2. Vul zoveel kolommen in als U wilt, maar volledig en zonder veranderingen of onduidelijkheden (geen Ro meinse cijfers). 3. Oplossingen inzenden uitsluitend per briefkaart, beplakt met niet meer dan 1 oplossingsstrook kolommen), uit deze advertentie geknipt of nagetekend op de briefkaart. Iedere deelnemer kan zoveel briefkaarten inzenden als hij wil. k. Behalve de normale frankering voor elke ingevulde kolom 25 cent aan geldige postzegels plakken. Maximaal f 1.- per briefkaart extra plakken. 5. Personeel van het Prijsvraag Service Bureau Laurens A. Daane en Smit's Reclame- Advies-en Servicebureau N.V., alsmede hun gezinsleden zijn van deelneming uitgesloten. 6. Er wordt geen verantwoording genomen voor geheel of gedeeltelijk zoekgeraakte poststukken, noch voor poststukken, die, door welke oorzaak dan ook, na slui tingstijd binnenkomen. Aangetekende inzendingen wor den niet geaccepteerd. Alleen door de P.T.T. gestempelde briefkaarten zijn geldig. 7. Inzendingen, die niet aan de voorwaarden voldoen, zijn ongeldig. De ingezonden postzegels komen ten goede aan de pot. 8. De pot bestaat uit de tegenwaarde van de door de P.T.T. ontvangen postzegels, verminderd met publicatie- kosten en 17% i.v.m. adm., controle, notaris, verzeke ring en O.B. - 70% van de pot wordt uitgekeerd aan de deelnemer, wiens oplossing overeen stemt met de door het Prijsvraag Service Bureau bij notaris Mr. F. A. de Gelder te Amsterdam gedeponeerde oplossing. 30% van de pot komt ten goede aan de in onze vorige publicatie genoemde instellingen. Zijn er meer juist ingevulde ko lommen. dan wordt op elke zodanige kolom een gelijk deel van de 70% van de pot uitgekeerd. Wanneer geen juist ingevulde kolom is ontvangen, wordt de 70% van de pot gevoegd bij de prijzenpot van de volgende puzzel. 9. Voor een onduidelijke of onjuiste opgave door misdruk ken in deze advertentie wordt geen aansprakelijkheid aanvaard. 10. Het Prijsvraag Service Bureau bepaalt in hoeverre 'de ingezonden oplossingen juist zijn en aan de gestelde eisen voldoen. Het kent op grond daarvan definitief en bindend 1 kwartje per kolom 1 K 5 kolommen f 1.- als U 4 kolommen invult 5de kolom gratis Z ir tir IV V A B C D E i F I G j H 5 K I L» i de prijzen toe respectievelijk bepaalt of de prijzenpot wordt samengevoegd met die van de volgende puzzel. Hierop wordt onder geen enkele omstandigheid teruggekomen. Over deze wedstrijd kan geen correspondentie wor den gevoerd. Deelneming houdt aanvaarding van de voorwaarden in. s-S. AXEL W.C.V3. Deze week vergaderde de afde ling Axel van de N.C.V.B. Da. J. Cu- pedo, Ned. Herv. predikant, te Sluiskil, hield een lezing over „Het biddende kind". Voorts werd door de presidente, mevr. Boor, verslag uitgebracht van de genouden presidenten-conferentie in Goes. E EWOUTSDIJK Raad vergadert. Vanavond om acht uur komt de raad bijeen. De begroting voor 1958 zal vastgesteld worden. Voorts zijn er voorstellen tot verlenging van kas geldleningen en tot aankoop van het westelijk en oostelijk haventerrein. HANSWEERT Op schip gevallen. Woensdagmorgen maakte de rijksambtenaar van Invoer rechten en Accijnzen te Hansweert, de heer Koens, een val van vier meter door dat een trap uitgleed. Het ongeluk ge beurde aan boord- van het schip „Elwi" in de buitenhaven. Met een hersenschud ding en inwendige kneuzingen is de heer Koen» naar zijn woning overgebracht. 's-HEER ARENDSKERKE N.C.V.B, Onder leiding van mevrouw AllewijnNagelkerke vergaderde de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Spreekster was mevrouw J. de JongBikker uit Middelburg. Zij behandelde het onderwerp: „Wat, hoe en waarom lezen wij". Een geanimeerde be spreking op dit referaat volgde. De kerst avond zal 19 december gehouden worden. Collecte. De opbrengst van de collecte voor blindentehuizen bedroeg ƒ34,50. KAPELLE Kamiacavond. De plaatselijke mid denstanders, verenigd in de Kamiac, hebben dinsdagavond hun klanten een gezellige avond aangeboden met een heel aardig ontspanningsprogramma. Het gezelschap Willy Vervoort vulde deze avond. Vooral de conferences van Willy Vervoort werden gewaardeerd. De heer H. J. Burger opende de avond en J. P. Herselman sprak een slot woord. Het is de bedoeling in januari wederom een gezellige avond te orga niseren, ook dan met medewerking van radio-artisten. Oliebollenactie. Vandaag en morgen staan Kapelle, Biezelinge en Schore in het tekenvan de oliebollen voor het Ro de Kruis. Deze week is namelijk de Rode Kruisweek. N.C.V.B. bijeen. Op de gisteren gehou den maandelijkse vergadering van de N.C.V.B., heeft de heer O. de Moor uit Utrecht gesproken over „Van colbert naar uniform". Dit onderwerp ging over het werk van het Prot. Interkerkelijk Thuisfront. KRUININGEN A.R.-kiesvereniging. Dinsdag hield de A.R.-kiesvereniging te Kruiningen haar eerste wintervergadering onder leiding van de voorzitter, de heer J. Jille. In zjjn openingswoord heette deze allen welkom in het bijzonder het ere lid, de heer J. Verijzer te Goes. De heren Jille en Verbeek brachten verslagen uit van verschillende pro vinciale vergaderingen. De heer Verij zer behandelde de brochure Hommes, waarop een levendige bespreking volgde. Vervolgens werd de kandida tenlijst voor de verkiezing van de le den voor de Provinciale Staten vast gesteld. LEWEDORP Collecte. De opbrengst van de collecte voor de blindentehuizen was 151, NIEUWDORP Collecte. De collecte, gehouden voor de blindentehuizen heeft 79,90 opge bracht. OOSTKAPELLE N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. kwam in vergadering bijeen oJ.v. mevr. Lantsheer. Tijdens deze ver gadering is een inleiding gehouden door de heer O. de Moor van het P.I.T. over het onderwerp: Van colbert naar uni form. Tevens legde mevr. Lantsheer in deze vergadering haar functie als pre sidente neer. In haar plaats werd ge kozen mevr. M. den HollanderWonder - gem. SEROOSKERKE (W.) Raad. Dinsdagmiddag om vier uur komt de raad bijeen. De agenda ver meldt o.m. een voorstel tot het geven van een naam aan de straat, die de ver binding zal vormen tussen de Noordweg en de Wilgenhoekweg. Voorts zal de ge meentebegroting voor 1958 aangeboden worden. Burgerlijke Stand VLISSINGEN Geboren: Jacobus, zv J. Wisse en M. v. d. Heijden: Pieternella, dv J. Jansen en M. M. den Outer; Rudolf J„ zv H. A. Ensinck op Kemna en H. M. Knaap; Fran- ciscus A. C„ zv J. Verbart en W. I. M. van Tilburg; Thomas N„ zv J. A. Jetses en J. U. Cox; Ronald, zv J. Verhage en M. P. Heijstek; Ellen M„ dv C. J. pitton en S. M. Schubert; Magdalena C„ dv W. M. van Weert en C. E. van Marion; Jean Baptiste A., zv J. B. M. Dooms en R. J. Vereeeke; Elizabeth H„ dv J. H. Ver- helst en L. W. de Vroom; Josephina C. F., dv J. van Loon en J. N. M. Jonge- pier. Ondertrouwd: H. J. Hubregtse, 21 j. en M. E. A. Prince, 21 j.; C. Meerman, 21 j. en E. Stouthamer, 17 j.; D. van Diepen, 22 j. te Avereest en C. G. E. Kaat, 23 j.; C. C. v. d. Molen, 22 j. en E. de Vries, 23 j. Gehuwd: J. de Bruijne, 68 j. en Chr. J. Hintzen, 59 j.; J. de Nooijer, 21 j. en E. Wielhouwer, 23 j.; H. J. Knegt, 19 j. en M. E. Lute, 18 j. Overleden: J. de Keizer, 42 j„ e.v. M. Marijs: R- J. G- de Waal, 68 j„ e.v. L. J. Mollemans; D. van Gilst, 65 j„ e.v. J. C. de Muijnck; M. Izeboud, 85 J., wedn. van I. J. Hutchison. Onderhoud cal. polder Borssele Het herstel, onderhoud en vernieuwing van de calamiteuze polder Borssele is aanbesteed. Ingeschreven werd als volgt: A. de Leeuw,-""Nieuwdorp 28.500; K. Lucasse, Walsoorden .27.250; A. Sponse- lee, Kloosterzande 26.500; F. F. Warrens, Ossenisse 26.640; L. van der Klippe, Vlis- singen 26.500; P. de Regt, Terneuzen 28.200; M. van der Velde, Bruinisse 27.280 J. la Gasse, Koudekerke 26.900. Boerenleenbanken op Walcheren Het overzicht van de totaal ingelegde en terugbetaalde spaargelden van de ge zamenlijke boerenleenbanken op Wal cheren over de maand oktober ziet er als volgt uit: ingelegd ƒ718.741,81, terug betaald ƒ911.451,39; meer terugbetaald 192.270,58. WILHELMIN ADORP Jeugddienst. Zondagavond om zeven uur zal wederom een jeugddienst worden gehouden. Ds Ph. Cornelder zal dan voorgaan. Hij spreekt over het onder werp „Trektocht der jongeren".

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4