Amateur-bondsploeg stelde danig teleur VL/m Mosselkwekers uit Zierikzee zeggen óok vertrouwen op Goede overwinning van Zeeuws elftal (3-1) Oïympia eindigde op de onderste plaats Tewaterlating Naess Tiger In Yerseke gist het Petsie Pelle Ping motortanker te Vlissingen ZEEUWSCH DAGBLAD ONDERSCHATTING EEN VAN HOOFDOORZAKEN Jubileum schaakkamp te Middelburg Drie oorzaken Inzinking Israël in de branding Grote korfbalwdstrijd ging niet door Tentoonstelling konijnen en pluimvee te Kloetinge GOES MIDDELBURG Commissie van Dertien krijgt nog meer tegenkanting Trekken exporteurs aan de touwtjes De vrolijke avonturen van en o Historisch gebouw in Bergen op Zoom overgedragen Delta-forumavond in Kortgene Dertig nieuwe woningen te Goes Maandag 18 november 1957 Pagina 2 Reeds onmiddellijk na de aftrap kwamen de Zeeuwen opzetten. Men zette goede combinaties op en de aan vallen waren steeds bijzonder gevaar lijk. Jan de Nooyer scoorde, in samen werking met Neefs, een fraai doel punt. De Zeeuwse ploeg kreeg hierna even een inzinking, waardoor het spel zich verplaatste naar de Zeeuwse helft. In de eerste helft kregen de Zeeuwen nog enkele goede kansen, die niet benut werden. Spoedig na het hervatten van de wedstrijd bleef er weinig twijfel over, wie de zege zou behalen. Langzaam maar zeker geraakte de bondsploeg in paniek en vooral voor het doel Wetzels heerste grote verwar ring. Fouten ontstonden hierdoor, de keeper liep vér uit, zonder dat het doel verdedigd werd. Corners werden weegegeven, die dankbaar werden be nut door de Zeeuwse ploeg. Neefs nam zo'n corner. Henk de Nooyer ving de bal beheerst op en schoot fraai ln. De Zeeuwen leidden met 20. Op nieuw werden gevaarlijke aanvallen opgezet, Pierre van de Schraaf kreeg een kans, maar schoot tegen de lat. De Walcherse schaakkamp, welke de S.V. Middelburg ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan in „De Gouden Poorte" te Middelburg organiseerde, is niet zo'n masale wedstrijd gewor den als de organisatoren zich hadden voorgesteld. Slechts 16 schakers van de verenigingen Vlissingen en Koude kerke gaven acte de présence. Zij bon den de strijd aan met 16 leden van de jubilerende vereniging, welke zich in dit duel duidelijk de sterkste toonden en met 12'A— 3% wonnen. Er werd gespeeld in een tempo van 40 zetten in 1% uur en de gedetail leerde uitslagen waren: J. de Baare A. Marinusse (Koudekerke) 10; J. NiemarktA. Willemsen (Vlissingen) I0; H. StroobandA. Mast (Vlissin gen l 10: Drs. J. Schel tensChr. Sch oper (Koudekerke) P. M. de 'leynPY. Bikker (Vlissingen) 1 M. GeerseJ. de Witte (Koude kerke) 01; K. van BelzenG. Stein- hauser (Vlissingen) 1—0; K. J. Hol sterJ. A. Smits (Vlissingen) 14; J. L. WoudstraC. Klap (Koudeker ke 10; mevr. WoudstraR. Bensky (Vlissingen) 01; P. SandersC. Vos (Koudekerke) 10; H. MatenaM. Smit (Vlissingen) 10; J. A. Flipse P. de Witte (Koudekerke) 10; H. ReynierseP. Weeland (Vlissingen) 1 0: H. VermeulenP. Boone (Koude kerke) '4; C. A. v. d. KoordeP. An'k-nnisse (Vlissingen) 10. Kort daarna ontstond uit fraai samen spel tussen Ilenny van Wezel en Henk de Nooyer het derde Zeeuwse doel punt. De verwarring in de bondsploeg was nog niet ten einde. In het strafschop- HET ZEEUWSE K.N.V.B.-elftal, dat zaterdagmiddag in Vlissingen de strijd heeft aangebonden tegen de veel sterkere en technisch betere Nederlandse Amateur Bondsploeg heeft een fantastische overwinning behaald, die niet alleen is uit te drukken in de eindstand; 31. De winst is in feite veel groter en de eindstand drukt zeker niet het over wicht van de Zeeuwse ploeg uit. Het geluk was niet volkomen aan de zijde van de Zeeuwen, want had men niet tot viermaal toe op de lat geschoten, dan was de score nog belangrijk groter geweest. Een drietal oorzaken zijn voor deze grootse Zeeuwse overwinning aan te Wijzen: de verbeten wil van de Zeeu wen om te winnen, het onderschatten door de bondsploeg van zijn tegen standers, waardoor men zelfs niet on der de indruk kwam van de in de eer ste helft opgelopen 10 achterstand, wat zich na de rust wreekte en het belangrijke feit, dat niet minder dar. acht spelers uit „Vlissingen" in dit Zeeuwse K.N.V.B -e'ftal stonden op gerold. Van de Poel (Hulst) bezette de spil- plaats alsof het voor zijn eigen club Was. Linksbinnen Neefs was de zwoe ger van het veld en speelde een ver rassend goede wedstrijd. Henk de Nooyer behoeft geen krans meer. Tot tweemaal toe wist hij op fraaie wijze te scoren. De man, die een voortref- feliike indruk maakte was Henny van W- zei. F prestaties van de bondsploeg stc.' en bijzonder teleur. Wél was dui delijk, dat zij technisch sterker waren. Spelers zoals Claus, Van Bruggen, Brandse en Michels stelden ons danig teleur. gebied werd De Nooyer ten val ge bracht doch de toegekende strafschop leverde geen succes op. Neefs plaatste een gevaarlijke kopbal, die door kee per Wetzels juist nog over de lat kon worden geslagen. Eindelijk wist de bondsploeg uit een corner een doelpunt te behalen. Voor de afdeling Zuid-Beveland en Omstreken van de Prot. Chr. Onderwij zers Vereniging (P.C.O.V.) trad in de Chr. Ulo te Goes op de heer Sonneveld te Den Haag met het onderwerp: „Israël in de branding van onze tijd". Eerst schetste de spreker uitvoerig hoe de staat Israël omringd door Arabische landen, een brandpunt is geworden van het wereldgebeuren. Tenslotte zette hij duidelijk uiteen, dat het Christendom t.o.v. Israël verplicht is voortdurend te letten op de tekenen der tijden; op wat Cod met dit volk gaat doen. Referent lichtte een en ander toe met projecties en kleurendia's. Helaas moest zaterdag de belangrijke strijd om het kampioenschap tussen Togo 1 en Swift 2 worden uitgesteld. De kleine hoeveelheid regen die ge vallen was maakte het Togo-terrein onbespeelbaar. Wel viel de beslissing om trent de onderste plaats. Oïympia 1 slaagde er niet in om de halve overgespeel de wedstrijd tegen Vios 1 in winst om te zetten. Het verloor met 76, Uitstekend was de start van Elto 1 in de strijd om een plaats in de eerste klas se. Het lang niet malse Top 1 werd in Arnemuiden met 31 geklopt. De stand in deze halve promotiecompetitie is nu Elto 1 2 uit 1, Top 1 0 uit 1 en Oïympia 0 uit 0. In klasse 2a werd nog gespeeld Vitesse 1Eendracht. Zoals te verwachten viel won Vitesse met flinke cijfers (91) en is het nu zeker van de vierde plaats in de eindrangschikking Voor de promotie naar de tweede klasse ging de ontmoe ting tussen Blauw Wit 1 en Luctor 2 niet dior vanwege de weersomstandigheden. Hetzelfde onderging ook de ontmoeting tussen BKC en Swift 4. Ook de andere vastgestelde ontmoetin gen in klasse 3b en 3c werden afgelast. De zaterdagmiddag op het Sparta- terrein te Rotterdam gespeelde voet balwedstrijd tussen de elftallen van Rotterdam en Antwerpen is door Rot terdam met 50 gewonnen. C De voetbalontmoeting tussen de jeugdelftallen van Nederland en Bel gië. die zaterdagmidag op het NAC- tetrein in Breda is gespeeld, eindigde in een gelijk spel: 11. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De op het HW-terrein te Den Haag gespeelde voetbalwedstrijd tus sen de studentenelftallen van Neder land en België is door de Belgen met 20 gewonnen. De ruststand was 10. De doelpunten werden gescoord door Oversteyns en Rutten. te Zeeuwse vereniging te Arnhem jubileert De Zeeuwse vereniging „Zeelandia" Arnhem viert vrijdag het 30-jarig bestaan. Mr. J. F. Homstra, directeur van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel werk, zal een groet overbrengen uit Zeeland aan de jubilerende verenging. Verder wordt er een oesterfilm ver toond en zullen Jan Brouwer en Tony van Verre de afstand tussen Zeeland en Arnhem weg praten en zingen. De Zeeuwse humorist Rien de Jon ge uit Kloetinge zal eveneens mede werking verlenen. De verenigingen voor pluimvee en konijnenfokkers „Zeelandia" uit Goes en „Streven naar Beter" uit Nieuw- dorp organiseren op zaterdag 23 no vember in „Amicitia" te Kloetinge een clubtentoonstelling. Er zijn in totaal 270 exemplaren ingeschreven van di verse rassen nl. 225 konijnen en 45 stuks pluimvee. De keuring geschiedt vrijdag. Bij de adsplranten werden eveneens alle wedstrijden afgelast. De uitslagen: Klasse 1 Vios 1Oïympia 1 76. Prom. Ie kl. Top 1Elto 1 13. Klasse 2a VitesseEendracht 91. Ale overige wedstrijden werden afge last. Verbetering hoek B. en W. van Goes hebben de ge meenteraad bericht dat een plan is ge maakt voor de verbetering van de hoek Buys Ballotstraat, Kloetingseweg en 's-Gravenpolderseweg. Benoeming onderwijzeres B. en w. van Goes stellen de gemeente raad voor als onderwijzeres aan de H. v. d. Veenschool te benoemen mej. A. J Steketee, onderwijzeres aan de o.l. school te Cadzand. Bij de raad van Goes is een ver zoek tot ontslag ingediend door mej. E. L. M. Herman te Vlissingen. Mej. Herman is onderwijzeres aan de o.l. prof. dr. Kohnstamschool en heeft een benoeming elders ontvangen. Uitvoering Juliana Zaterdag heeft het ■:amboer- en pij perkorps „Juliana" in het Schutters hof te Middelburg een uitvoering ge geven oner het motto „Lang zullen ze leven". De hoofdmoot van de avond was de opvoering van het'blijspel „De tante van Charley", een toneelstuk y.a,n Rosita Peters. Twee verliefde stel letjes, die alles op alles zetten om zo spoedig mogelijk verloofd te geraken, een tante en de jacht op de centen van deze dame scheppen vele komi sche voorvallen. De rollen werden met vaart gespeeld. De regie was in handen van de heer E. Vooys. Tevoren hadden de pijper" o.l.v. di recteur J. de Brink, pittige muziek ten gehore gebracht. De band onder lei ding van tamboer-maitre B. Bosch bracht een saluutschotenprogramma. De avond werd gegeven ter ver sterking van de „jubileum-kas". ST ANNALAND Postdienst op Dankdag. Op de Dank dag zal in Sint-Annaland de tweede postbestelling niet worden uitgevoerd. Kwitanties worden niet aangeboden. Er bestaat wel gelegenheid tot het kosteloos afhalen van correspondentie van 17.30 tot 18 uur. Huisslachtingen. In de maand oktober werden op de gemeentesecretarie te Sint- Annaland 62 vergunningen uitgereikt voor huisslachting. Ingeënt. In het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis te Sint-Annaland werden 16 kinderen Ingeënt tegen kin derverlamming. Verkoping Zendingskrans. De jaarlijk se verkoping van de Hervormde Dames- zendingskrans „Indonesië" zal worden gehouden op donderdag 21 november a.s. van 3 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur in het catechisatielokaal der Ned. Herv. kerk. Op de werf van de N.V. Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen vond zaterdagmiddag de tewater lating plaats van de motortanker „Naess Tiger", groot 24.600 ton, d.w., welk schip is gebouwd voor rekening van de Nederlandse Nor ness Scheepvaart Mij. N.V. te Am sterdam, welke maatschappij en kele jaren geleden in samenwer king met de Herstelbank werd op gericht door Mr. Erling Naess, een in Noorwegen geboren New Yor ker. De „Naess Tiger" zal daarom onder Nederlandse vlag varen, evenals de 39.000 d.w. metende turbinetanker Naess Commander, de 24.600 ton d.w. metende „As- trid Naess" en de evengrote „Naess Lion". Deze drie laatste schepen zijn besteld bij de Ned. Dok en Scheepsbouw Mij. De Astrid Naess werd reeds in 1956 afgeleverd, de Naess Commander in 1957, terwijl de Naess Lion in okto ber tewater werd gelaten. De vloot, welke de zeven zeeën on der de Naess-vlag bevaart, bestaat uit twaalf schepen met een totale tonnage van 350.000 dw. In bestelling zijn 20 schepen met een tonnage van ruim 800.000 ton. Zij zullen in de komende jaren tot en met 1963 worden afgele verd. Binnen enkele jaren zal de Naess-vloot derhalve over ruim én miljoen ton dw. beschikken en ge rangschikt worden onder de grootste olietanker maatschappijen ter wereld. De Kon. Mij. De Schelde zal de nieuwbouw voor de „Norness" kun nen voortzetten omdat in totaal 3 tan kers gebouwd moeten worden. De Naess Tiger werd zaterdag tewater ge laten, de „Naess Ranger" groot 19.000 ton dw. wordt in maart 1958 op de KLOETINGE Opgeheven. De buurtvereniging „Schoolstraat" is opgeheven. Er waren nog 12 leden, die het kasgeld (f24,60) hebben verdeeld. Brand. In de boomgaard „De Schalk" is een uienren met enkele duizenden kilo's uien verbrand. Vermoedelijke oor zaak: spelen met lucifers door kinderen. Verzekering dekt de schade. HET BEGIN VORIGE WEEK door de vissers van Bruinisse ingeno men standpunt: opzeggen van het gestelde vertrouwen in de Commis sie van Dertien is vrijdag gevolgd door de twaalf mosselkwekers van Zierikzee. Tijdens hun vergadering werd besloten eveneens het ver trouwen op te zeggen en evenals de groep Bruinisse 42 mossel kwekers en twee oesterkwekers via de „Zevibel" de nog te instal leren Provinciale Commissie voor de Visserij hun belangen te doen behartigen En naar verwacht mag worden zullen waarschijnlijk nog deze week de mossel- en oesterkwekers van Tholen het voorbeeld volgen. De scheuring in de Zeeuwse oester- en mosselwereld is dus een voldongen feit geworden. Slechts de mossel- en oester kwekers van Yerseke staan nog achter de Commissie van Dertien, zij het slechts ten dele. En het zou niet te verwonderen zijn, deelde men ons mede, wanneer ook hier binnenkort de bom barst en een scheuring ontstaat. Waarvoor reeds nu tekenen zijn aan te wijzen. Vorige week maandag werd in Yerseke een vergadering gehouden met de Com missie van Dertien en alle vissersvereni gingen. Tholen ontbrak op het appèl en Bruinisse vertrok, na het vertrouwen te hebben opgezegd. Doch dit heeft men al leen gedaan, nadat burgemeester Willem sen van Yerseke, voorziter van de Com- misle van Dertien, de motieven had ge noemd, waarom de Commissie tot haar zgn. „ommezwaai" was gekomen. Niet al leen Bruinisse, Zierikzee en waarschijn lijk ook Tholen distancieren zich van deze motieven. In Yerseke is er een zeer groot percentage dat afwijzend staat te genover hetgeen door de burgemeester werd medegedeeld. Waarom Want waarom zegt men, heeft de Com missie van Dertien, in haar zitting op de zaterdag, voorafgaande aan de zittingen der Tweede Kamer, in een onvolledige samenstelling, besloten de mening te moeten verkondigen, dat men géén waar. de hecht aan de te nemen proeven, wat dus in feite erop neer komt; geef die tien miljoen maar aan ons? Proeven, waarvan men in Bruinisse, Tholen en Zierikzee en zelfs onder een deel van de kwekers in Yerseke wél het belang ziet, omdat men het volkomen on begrijpelijk zou vinden dat het Rijk wél tien miljoen voor de proeven in het Veersegat en straks nog eens 100 miljoen voor de Grevelingen zal uittrekken tegenover een jaarlijkse exportopbrengst van ca. 4 miljoen wanneer het Rijk geen enkele zekerheid zou hebben dat er ook maar enige kans van slagen zou zijn. Motieven Burgemeester -Willemsen noemde in deze besloten vergadering de volgende motieven, die voor de Commissie van Dertien de doorslag hebben gegeven: 1. Van begin af aan heeft men weinig vertrouwen gehad in de praktische resul taten en dit vertrouwen werd allerminst versterkt, toen men ervan kennis nam, dat óók minister Mansholt, óók dr. Kor- ringa en óók dr. Havinga weinig hoop hadden op een gunstig resultaat. 2. Het gevoel van onbehagen was steeds sterker geworden en dit heeft de „ommezwaai" tot gevolg gehad. 3. Door te nemen proeven in het Veer segat zou de buitenlandse concurrentie 46-2) Haaaaaa Tsji! Nens, maar de tabak, die de zee- Neem me niet kwalijk, jon-1 man rookt, is wat te sterk. met name België éérder voordeel hier van trekken dan de Zeeuwse kwekers, omdat er reeds nu een uitwisseling van wetenschappelijke gegevens bestaat. 4. De kosten van de te nemen proeven zouden in mindering worden gebracht op de schade-uitkering. Deining Door deze „motivering" ontstond er grote deining. Vele aanwezigen, zelfs le den van de Commissie van Dertien, meenden dat dr. Korringa en dr. Havin ga wél vertrouwen in de resultaten had den. Het punt van de verminderde scha- deuitkering deed bij velen de deur dicht, waardoor zij overhelden naar de mening van de Commissie van Dertien, doch an deren waren allerminst te spreken over, zoals zij het zelf noemden: „slinkse ma nier van voorschotelen". De groep van kleine oester kwekers te Yerseke 112 bedrijven nam het de Commissie zeer kwalijk, dat zij niet gekend was in het genomen standpunt. Exporteurs Waar men in Yerseke en daarbuiten van overtuigd meent te zijn, is dat in feite achter de „ommezwaai" de kleine groep van kweker-exporteurs staat. Een kleine groep, bestaande uit drie grote exporteurs te Yerseke en een te Tholen, verenigd in de „Vervoex", de vereniging van oester-exporteurs. En waar Bruinisse Tholen, de kleine oesterkwekers van Yerseke op de vergadering van de Com missie van Dertien ontbraken, wordt des te meer de indruk versterkt, dat uitslui tend en alleen deze grote kwekers, de ex- zijn geweeast. Deze kwekers-exporteurs hebben de hele oester-export in handen, zodat de 112 kleine kwekers uitsluitend en alleen op hen zijn aangewezen. Dat dit tot vreemde toestanden kan leiden is enkele jaren geleden wel bewezen, deelde men ons mede, toen de kleine kwekers even eens besloten tot een „oesterbeurs" en die door boycot van de groten een grote mislukking is geworden. Door deze toe stand durft vrijwel niemand van de klei ne kwekers te Yerseke zich uitspreken voor of tegen de Commissie van Dertien. Een enkeling slechts, die prompt wordt aangevallen, doch die blijft hopen, dat de huidige toestand meer vraag naar oes ters dan er aanbod is blijft gehand haafd omdat hij dan moeilijk buitenge sloten kan worden van leveranties. Op de bewogen vergadering van vorige week hebben drie bestuursleden van de „Zeeuwse Oester", als afgevaardigden van de vererving een verklaring afge legd, waarin zij beklemtoonden, dat de samenstelling van de Commissie van Dertien herzien moest worden, om het vertrouwen te herwinnen en dat men de te nemen proeven absoluut niet wil af wijzen, doch dat zij wel los moeten staan van de schade-uitkering. Deze verklaring werd ook afgedrukt in oen ter plaatse verschijnend blad en het gevolg ervan is geweest, dat er moeilijkheden zijn ont staan in de kring van kleine kwekers. In e$n bestuursvergadering van de Commissie van Dertien komt deze week de materie aan de orde. Wij ontvingen de gegevens voor boven staand artikel in de nacht van zondag op maandag. Het is ons niet meer mogelijk geweest nog officiëel contact op te nemen met de in het artikel bedoelde expor teurs. (Red.). helling gezet terwijl in 1962 wordt be gonnen met de bouw van 3e 32.000 ton dw. metende tanker, waarvoor tot dusver nog geen naam werd vastge steld. Vrijdagmiddag is in het Markiezen hof te Bergen op Zoom op plechtige wijze door de Staatssecretaris van Oor log mr. F. J. Kranenburg aan de bur gemeester van Bergen op Zoom ir. L. A. H. Peters het historisch gebouw (dat meer dan X </2 eeuw als kazerne had ge diend) overgedragen. Eerst werd op de binnenplaats met militair ceremonieel de vlaggenparade gehouden, werd de Nederlandse drie kleur gestreken en werd de stadsvlag gehesen. Daarna volgde in de voormalige of ficiers mess in tegenwoordigheid van tal van militaire en burgerlijke auto riteiten en genodigden de overdracht. Mr. Kranenburg hield hier eerst een korte rede waarin hij er zijn vreugde over uitsprak dat de Krijksmacht iets kon weggeven, wat maar weinige ke ren wordt gedaan. Het gemeentebestuur heeft vele ja ren geprobeerd dit historisch gebouw terug te krijgen waarin het dan nu is geslaagd. Het gemeentebestuur is van plan er een cultureel centrum voor de stad en omgeving van te maken waarmee meer eer ingelegd zal worden dan met een kazerne! Nadat de notaris de officiële acte had voorgelezen en de staatssecretaris en de burgemeester hun handtekening er onder hadden geplaatst voerde bur gemeester Peters het woord. KAPELLE Onderwijzersjubileum. Vrijdag heeft de heer M. Nieuwenhuize zijn veertig jarig jubileum als onderwijzer mogen vieren. Van deze tijd heeft hij een groot deel in Kapelle doorgebracht. Aanvankelijk was hij hoofd van da openbare lagere school en in 1944 is hij hoofd geworden van de lagere tuinbouwschool van de Z.L.M. in Ka pelle. Jonge Kerk. Het was een zeer goede bijeenkomst welke vrijdag door de plaatselijke Jonge Kerkgroep werd be legd. Als gasten waren de Jongeker- kers van Kloetinge aanwezig. Ln dis cussiegroepen werd een Bijbelgedeelte besproken en na de pauze vertelde ds. P. Kloosterman uit Kloetinge over een confer entie met West- en Oostduitse predikanten over vragen van het ge loof, welke hij had bijgewoond. Demonstratie nevelspuiten. Ondanks het voor het nevelen zeer ongeschikte weer tengevolge van de dichte nevel welke er hing, waren zaterdag toch heel wat fruitkwekers aanwezig bij de demonstratie met nevelspuiten en snelspuiten voor ziektebestrijding in de fruitteelt, welke werd gehouden in de boomgaarden van de C.V. 'Bruelus'. Uitvoering kinderkoor. Het kinder koor „De Zangvogeltjes" o.l.v. mej. J. de Schipper te 's-Gravenpolder, heeft vrijdagavond in hotel „De Zwaan" een zeer geslaagde uitvoering gegeven. Opgevoerd werden de zangstukken „Lentebloemen" en „Hans en Grietje". De uitvoering was perfect. De regie berustte bij mevr. A. de Reus uit Goes. Uitvoering kinderkoor. Het kinder koor „De Jonge Stem" gaf zijn jaar lijkse uitvoering in het jeugdgebouw o.l.v. de heer I. Ruissen. Opgevoerd werd het kinderzangspel „Juffertje Hap" van mevr. E. J. v. d. Broecke- de Man. De provinciale jeugdraad en do werkgroep Deltazaken Zeeland hiel den vrijdagavond in Kortgene een fo rumavond, om met de jongeren van Zeeland van gedachten te wisselen over het Deltaplan. Prominente figuuren uit ons gewest waren bereid gevonden in dit forum zitting te nemen, wij noemen: ir. D. J. Swaters, hoofdingenieur-directeur pro vinciale waterstaat, drs. M. C. Verburg, directeur E.T.I., ir. M. de Vink, direc teur P.P.D., ir. J. G. Snip, hoofd bu reau bijzondere werken van de provin ciale waterstaat in Zeeland, en mr. J. F Hornstra, directeur stichting Zee land voor maatschappelijk en cultureel werk. De bijeenkomst stond onder lei ding van de Hervormde predikant ds. J. Strating uit Goes. Ir. de Vink hield een korte inleiding over het ontstaan van het Delta-plan en de inhoud van dit plan, waarna de forurr.-leden elk voor zich een korte toelichting gaven. Zo werd het pro- iect uit waterstaats-oogpunt toegelicht door ir. Swaters, de technische zijde van de afsluiting door ir. Snip, de te verwachten economische ontwikkeling ten gevolge van dit plan door drs. Ver burg, de recreatie-mogeliikheden door ir. de Vink en de sociale kant van het Delta-plan door mr. J. F. Hornstra. Het gehoor bestond niet alleen uit de jongeren van Zeeland maar ook vele ouderen en de burgemeesters van N.- Beveland hebben naar de uiteenzet tingen geluisterd. Het ligt in de be doeling deze forumavond elders in de provincie te herhalen. De gemeenteraad van Goes zal woens dagavond een voorstel van b. en w. be handelen tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de bouw van dertig woningen in plan zuid-oost. V

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2