58 Wethouder Wisse van Zoutelande is niet pessimistisch Moeilijkheden bij het onderwijs Kleverskerke in Arnemuiden en TOPI werd kampioen na sportief duel met Swift 3 Zeeland telt nu 21.000 Roode Kruis-leden HOBBY Er zit schot in de woningbouw Fraaie overwinning van Hans Bostelaar in Cadzand Visserijschool start 1 sept. Dinsdag 12 november 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD GEEN SPRAKE VAN BANKROET" Parkeerterrein Vergissing bezorgt Stavenisse strop Examen bijenteelt te Middelburg Veldloop was bijzonder zwaar Goese televisiezender draaide proef grieperig PvdA-raadslid wantrouwt b. en w. Voor vierde maal op eerste plaats met inzameling Orgelconcert van Kenneth Goodman in Herv. kerk Axel Kring Zeeland N.C.G.V. bijeen MAXWELL - Utrecht Raad Nisse Algemene - Swift Pagina 2 (Van onze correspondente) De A.R.-wethouder, J. Wisse, van Zoutelande is niet pessimistisch. Er moet momenteel in deze gemeente veel gebeuren ener is haast bij, want 1 januari 1958 wil de polder Walcheren met haar werkzaamheden aan de zeewering beginnen. In verband met dit zee weringenplan moet de gemeente Zoutelande een groot aantal wonin gen aankopen. We kunnen wel een miljoen gebruiken, aldus de wet houder. De heer Wisse is echter niet pessimistisch. Zoutelande staat niet aan de rand van een bankroet, beweert hij. Diverse objecten zijn op het ogenblik onder handen of staan op stapel. Gelooft u me, zijn we met een bepaald object gereed, dan komt het geld er ook heus wel, zodat we het werk kunnen financieren. Het werk aan de zeewering kost Zoutelande handen vol geld, maar toch zijn we blij met de nieuwe zeewering, want als het Deltaplan doorgaat en alles wijst in die richting dan wor den in de Westerschelde hogere vloe den verwacht. Daarom is Zoutelande dankbaar, dat eerst de zeewering wordt verzwaard en dat pas daarna de zee armen worden afgesloten. Vele kleine woningen zullen, aldus de wethouder, moeten verdwijnen. Zoutelande wordt voor een groot ge deelte vernieuwd. Kunstschilders zul len dit wellicht een achteruitgang vin den, maar uit het oogpunt van goede volkshuisvesting moet van een belang rijke verbetering worden gesproken. Wethouder Wisse heeft ons, ten be wijze dat het er met de gemeente nog niet zo slecht voor staat als sommigen wel menen, een opsomming gegeven van de plannen, die in uitvoering zijn of worden voorbereid. Woningbouw Aan de Bosweg verrijzen twee wo ningen, evenals aan het Kerkplein. Aannemers uit Westkapelle bouwen acht woningen aan het Raadhuisplein en een aannemer uit Koudekerke bouwt achter de Noordstraat, in de (nieuwe) Nieuwstraat vier woningen. De heer J. Melis (bloemenhandel) krijgt een nieuwe winkel aan de Lan- De raad der gemeente Stavenisse kwam in openbare zitting bijeen on der voorzitterschap van burgemeester A. Sluymers. In zijn openingswoord "herdacht de voorzitter de opstand van het Hon gaarse volk bijna een jaar geleden. In de notulen der vorige vergadering was sprake van verkoop sloot Post- straat oppervlakte plm. 300 vierk. m. De heer C. J. Moerland deelde mede, dat het kadaster alleen de slootbodem meet, zodat de opp, maar 77 vierk. m. bedraagt. De. gemeente heeft hierdoor bij de verkoop een strop van 232 x f 1 is 1232.—. De heer N. Klippel (S.G.P.) en de heer C. W. Euland vroegen of hier nog iets aan kon worden gedaan, hetgeen b. en w. zouden proberen. Het voorstel tot aanoop van een mo- torgazonmaaier werd na enige discus sie of ze al of niet nodig was, door de raad bekrachtigd. De prijs bedraagt f 650.en zal worden bestreden uit de opbrengst der verkochte keet ad. f 855.—. De heer I. Oostdijk, die momenteel tersadvies, kreeg de nieuwe woning in een krot woont en mede op dok- toegewezen. Verschillende voorstellen betreffen de aan en verkoop perceeltjes grond Werd en door de raad bekrachtigd. Voor het geven van een tractorcur sus werd vergaderruimte in het oude gemeentehuis afgestaan voor f 5.per avond. Een subsidie aan de muziekvereni ging a f 150.werd met 4 tegen 3 aangenomen. De heren J. HapN. Klippel en C. W. Eitland waren tegen subsidie. gedam en aan de Zuidstraat wordt 'n nieuw huis gebouwd voor de heer H. Melis. \sj Daar komt nog bij, aldus wethouder Wisse, dat minstens vijftien woningen zijn aanbesteed of spoedig zullen wor den aanbesteed. De wethouder memo reerde ook de plannen tot het bouwen van een nieuw gemeentehuis. Voorts heeft een hotel in Zoutelande plannen om uit te breiden. Er worden in Zoutelande straten aangelegd en de riolering wordt uitge breid. Er komt tekening in het stra tenplan, een object van 67 mille. „We hebben tegenvallers gehad door de be stedingsbeperking, maar ook wel mee vallers, want de aanbesteding van de Stratenaanleg met de riolering bleef achttien mille beneden de raming". „We zijn nog lang niet bankroet", herhaalde de wethouder. En hij voegde daaraan toe: „Ik ben helemaal niet pessimistisch". Modernisering Zoutelande moderniseert, aldus de heer Wisse. De nieuwe woningen krij gen stromend water, douchecellen of een lavet. De huren zijn wel wat aan de hoge kant, van f 10.65 tot f 15. Toch is er veel vraag naar de nieuwe wo ningen. Van de acht woningwetwoningen zijn er reeds zeven toegewezen en wel aan de wed. A. Dingemanse en aan de heren Meulmeester, P. Verhage, Fran cois, L. Dingemanse, I. Ovaa en W. Janse uit Biggekerke. Op het Raadhuisplein zullen zes middenstandswoningen worden ge bouwd. De huur daarvan zal wel op ongeveer twintig gulden per week ko men. Het ligt in de bedoeling deze panden, zodra ze gereed zijn, te ver kopen. Parkeerterrein Zoutelande heeft een parkeerpro bleem. Op een dag in de afgelopen zomer stonden er niet minder dan zes honderd auto's langs en op de straten „geparkeerd". Het is dus wel heel noodzakelijk, dat jarkeerruimte wordt geschapen. De heer Wisse de.elde ons mede dat thans definitief de plaats voor het par keerterrein is aangewezen, namelijk tussen de Duinweg en de Bosweg, on geveer achter de woningen van de he ren J. Gabriëelse en C. A. Poelman. In de Chr. Kweekschool te Middel burg is vorige week een examen af genomen ter afsluiting van een cursus in bijenteelt voor beginners. Dertig leerlingen, die deze cursus vrijwillig volgden, slaagden. Alvorens het exa men werd gehouden voerden 't woord de heer J. A. van Bennekom, directeur van de chr. kweekschool; de heer Gi- deonse, voorzitter van de afdeling Zee land Bijenteelt, de heer Van Willigen (leraar en examinator), assistent bij het Rijksbijenteelt-consulentschap. Na het examen reikte de rijksbijenteelt- consulent, ir. Mommers, de diploma's uit. Iedere geslaagde kreeg twee bijen kasten. Voor de eerste maal organiseerde de atletiekvereniging ,,'t Zwin" een veldloop in Cadzand. Het parcours, dat een lengte had van 1000 meter, liep geheel door weilanden en was door tal van hinder nissen bijzonder zwaar. De organisatie was uitstekend en de wedstrijd had dan ook een vlot verloop. Bij de C-junioren won J. Bongers van Zeeland Sport de 1000 meter in 3.25.6 voor H. Joossens van AV '56, die een tijd van 3.16.2 maakte. Bij de B-junioren, die 2000 meter moes ten afleggen, zorgde J. Leenhouts van 't Zwin voor een verrassing, want hij zag kans om te winnen voor de favoriet Kas Mulder van EMM, die kort voor de finish in een sloot viel. Bij de A-junioren bleven vrijwel alle deelnemers tot in de laatste van de drie ronden bijeen. Het was A. Heydens van Zeeland Sport, die over de beste eind sprint beschikte en winnaar werd. De senioren moesten 5000 meter op dit zware parcours afleggen. Hans Bostelaar van EMM, diens clubgenoot Piet Zwar- tepoorte en de Belg Wuyts bleven lang bijeen. In de laatste ronde demarreerde Bostelaar en werd onbedreigd winnaar voor A-klasser Piet Zwartepoorte. Staf Dobbelaere wist in de derde ronde de Belg Wuyts nog te passeren en kwam daardoor als derde binnen. Dick Jeras van EMM ging als vijfde door de finish en werd daarmede eerste D-klasser. Uitslagen De uitslagen waren: Senioren, 5000 meter: 1. Hans Boste laar EMM 18.42.7; 2. Piet Zwartepoorte EMM 19.1.2; 3. Staf Dobbelaere, Mara thon 19.42.2; 4. J. Wuyts, 't Zwin 20.2.4; 5. D. Jeras, EMM 20.50.-; 6. H. Mondeel EMM 21.25.-; 7. J. de Witte, Zeel. Sport 21.45.-; 8. G. C. Rodts, EMM 22.25; 9. L. Sijta, Zeeland Sport 22.54.-. Junioren A, 3000 meter: 1. Ad Heydens, Zeeland Sport 11.36.6; 2. J. van Riel, EM M 11.45.9; 3. J. Nijsse, AV '56 12.07.-; 4. A. A. Bouwens, EMM 12.39.-; 5. R. A. Matthijs, 't Zwin 13.05. Junioren B, 2000 meter: 1. J. Leen houts, 't Zwin 7.21.4; 2. Kas Mulder, EMM 7.31.9; 3. W. Blokpoel, EMM 7.59.6; 4. H Sohier, Marathon 8.16.-. Junioren C, 1000 meter: 1. J. Bongers, Zeeland Sport 3.25.6; 2. H. Joossens, AV '56 3.46.2; 3. H. L. Smit, AV '56 3.46.3; 4. M. Poissonnier, Marathon 3.52.. (dame) 5. P. v. d. Voorde, 't Zwin 3.54.-; 6. A. Joosse, EMM 4.52.-; 7. S. Masclee, Zwin 5.02.-; 8. J. M. Dierckx, 't Zwin 5.04.-; 9. W. van Balen, Zeeland Sport 5.05.-; 10. B. Hooftman 5.07.-; 11. H. Dierckx, 't Zwin 5.08; 12. J. v. d. Voorde, 't Zwin; 14. A. Robijn, 't Zwin. Gisteravond is de Zeeuwse televisie- bezitters meegedeeld, dat de televisie zender te Goes proefbeelden uitzond. Naar men ons meedeelde, was de ont vangst van de proefuitzending prima. Van storing was geen sprake. Een ra dio- en televisiehandelaar in Goes ver telde ons, dat de antennes wat groot zijn. Daarom zal deze firma vandaag experimenteren met kleinere an tennes. Ingezonden Meded. (adv.) rillerig koortsig helpen direct Raadslid J. Allaart (P.v. d. A.) was het niet eens met b. en w. dat er onder de vier kandidaten volstrekt niemand zou zijn, die goed genoeg was voor het hoofdonderwijzerschap en hij wees op één der kandidaten, over wie nog steeds geen schriftelijk rapport van de De wedstrijd Top 1Swift 3 die beslissend was voor het kampioenschap in klasse 2a werd gespeeld op het voetbalterrein te Nienwland, omdat het korf- balveld te Arnemuiden ten enenmale ongeschikt is voor dit spel. Beide ploegen hebben in deze wedstrijd met veel elan gestreden. Er werd hard voor de puntjes gevochten doch de wedstrijd bleef sportief hetgeen niet in het minst te danken was aan de uitstekende leiding van scheidsrechter Marteyn uit Yerseke. Top begon met een stevig offensief hetgeen na tien minuten leidde tot 'n doelpunt van Coby Kusse uit een fraaie doorbraak. Top had voor de rust het voordeel van de harde noor denwind en was mede hierdoor voort durend iets sterker. Swift stelde zich ondanks deze handicap goed teweer en had met verschillende schoten be paald pech. Met, de stand 10 in het voerdeel van Top werd gerust. Na rust kwam Swift gesteund door de wind fel opzetten maar Top had weer suc ces toen G. de Voogd zich vrij speelde en van dicht bij de korf het tweede doelpunt scoorde. Swift gaf zich echter niet gewon nen. De Swiftsupporters kregen dan ook waar voor hun geld want met een ver schot zorgde Jo Schout van Swift voor het eerste tegenpunt. Even tevo ren had deze speelster een strafworp gemist hetgeen dus achteraf een kost- om één plaats in de eerste klasse ZKB. Nog steeds is men er in Arnemuiden niet in geslaagd een hoofd voor de openbare lagere school te benoemen, ondanks het feit, dat men voor de ver vulling van deze vacature een viertal sollicitaties heeft ontvangen. Het is echter een toestand die bezwaarlijk langer kan duren, want de toestand is Jban» zodanig, dat een klas halve dagen naar huis moet worden gestuurd. Dat het college niet overhaast te werk moest gaan bij de benoeming was het oordeel van het raadslid J. L. Joosse (S.G.) omdat een goede hoofdonderwijzer nu eenmaal een zegen voor de gemeente is en men beter verlegen om dan verlegen met een hoofdonderwijzer kan zitten. Inspectie was uitgebracht. „Is het soms van invloed dat deze man in zijn woonplaats fraktievoorzitter van de Partij van de Arbeid is" wilde hij we ten. B. en w. betoogden dat dit abso luut geen punt van overweging uit maakt en dat men zal zoeken naar 'n oplossing in het belang van de school. Raadslid Allaart drong erop aan, dat het college uit zou spreken dat men niet zou zien naar de politieke richting van betrokkenen, wat bij de burge meester de opmerking ontlokte, dat de heer Allaart dus aan de bedoelin gen van het college wantrouwt, wat door hem werd bevestigd. Na lang heen en weer gepraat zouden b. en w. er zorg voor dragen, dat er alsnog een schriftelijk rapport van de Inspecteur L.O. zal worden gevraagd over de kandidaat, waarover dit rapport nog ►ontbreekt. Woningbouw Burgemeester Van der Heide deelde mede, dat een aannemer uit Middel burg optie had verzocht voor de tijd van twee jaar voor een stuk bouw grond gelegen bij het Oude Gat. De aannemer wil hierop 27 woningen bouwen, ruime eensgezinswoningen, met aanvragen van rijkspremie en de ze woningen bestemmen voor de ver koop. Na aftrek der premie blijft er een koopbedrag van f 10.000,inclusief grond etc. over. De raad verleende de gevraagde optie. Burgemeester Van der Heide deelde eveneens mede, dat hem als bestuurs lid van de Stichting Visserijschool be kend was geworden, dat de minister van O., K. en W. een schrijven aan de „ZEVIBEL" heeft gezonden, waar in hij meedeelde, dat de kwestie visse rijschool op de begroting 1958 is op genomen. Volgende week zal men een bezoek brengen aan de Visserijschool te Katwijk, waarna sollicitanten voor het lerarenkorps worden opgeroepen. Per 1 september 1958 zal men de cur sus aan deze school starten. Hij wekte de raadsleden op al hun invloed aan te wenden opdat dit onderwijs van zeer groot belang voor Arnemuiden is. Temeer, daar de jongeren vrijwel geen belangstelling tonen voor voort- bare misser bleek te zijn. Swift gooide na dit succes alles op de aanval en de Topverdediging kreeg het zwaar te verduren. Toch wisten zij stand te houden hetgeen ehigszins deprimerend werkte op de Swiftploeg want naar mate de tijd verstreek zakte bij hen het peil aanmerkelijk. Geleidelijk ont worstelde Top zich aan de druk en met Top iets in de meerderheid ein digde deze spannende wedstrijd. Met recht kan van deze wedstrijd gezegd worden, dat de gelukkigste won want veel krachtsverschil bleek er tussen deze twee ploegen niet te bestaan. De vreugde in het Top-kamp na af loop was groot en het kampioenschap is voor deze ploeg, gezien het gehele eompetitieverloop, zeer zeker verdiend te noemen. Top 1 gaat nu samen met Elto 1 en de onderste'club uit de eer ste klasse een halve competitie spelen gezet onderwijs aan ambachtschool of ï.d., zodat er overvolle zevende en achtste klassen bij de lagere scholen zijn ontstaan. Na lang debat werd besloten de Visbal openbaar te verpachten zoals steeds de gewoonte is geweest. Doch een gevolg hiervan zal zijn, dat b. en w. ten strengste de verordening inzake de in- en verkoop van vis zullen toe passen, zodat deze handel niet meer op andere plaatsen dan in de Vishal zal zijn toegestaan. Raadslid Van Belzen verkreeg aantekening tegen te hebben gestemd. Brandweer Het ophalen der schillen werd op nieuw verpacht aan de heer Laureinse en over de hoofden der raad heen wekte de burgemeester de bevolking van Arnemuiden op hun schillen en oud brood niet aan de vuilnisman mee te geven doch te doen bestemmen tot veevoeder. De begroting 1957 werd gewijzigd en door deze wijziging werd voor de vrij willige brandweer een nieuwe vergoe- leden van dit nuttige korps buitenge- dingsregeling ingesteld, waarover de woon tevreden zijn. Helaas moest de burgemeester mee delen, dat de brandweer te Klevers kerke werd opgeheven omdat men daar beschikte over té jeugdige krach ten die weinig begrip toonden voor de ernst van hun functie. De brandweerspuit van Arnemuiden is in prima toestand en men vertrouwt erop, dat bij een eventuele oproep uit Kleverskerke snel hulp kan worden geboden vanuit Arnemuiden zelf. Langdurig heeft de raad gesproken over het voorstel van b. en w. opnieuw voor een periode van drie jaar te be sluiten voor de instandhouding van de Openbare School te Kleverskerke. Destijds bij de opheffing van de ge meente Kleverskerke was toegezegd, dat de school steeds intact zou blijven en burgemeester Van der Heijde wilde aan deze belofte niets veranderen. En kele raadsleden, o.a. de heer Dekker (woonachtig in Kleverskerke) en J. Allaart zagen het liefst een contact met de inwoners van dit kleine ge hucht om al dan niet te besluiten de school in stand te houden. Want het is een 3-klassige school met als leer kracht het hoofd der school. Leerlin gental.... negen stuks. Na buitengewoon lange discussie, waaraan alle aanwezigen deelnamen, werd besloten, dat b. en w. op ver zoek van de heer Allaart een be- sperking met de hele dorpsgemeen schap van Kleverskerke zullen houden en dan In de eerstvolgende raadszit ting mee zullen delen of er al dan niet de wenselijkheid bestaat deze door negen leerlingen bevolkte school instand te houden. In de zaterdag j.l. te Goes gehouden Kringvergadering van het Ned. Rode Kruis bracht de voorzitter, Mr. J. A. Heyse te Middelburg, in zijn openings woord twee belangrijke feiten in her innering, nl. de Hongarije-herdenking en het Deltaplan. In het eerste geval releveerde hij de hulpverlening aan land, ongeveer een jaar geleden, in het andere de één dezer dagen aange nomen Deltawet door de Tweede Ka mer, als uitvloeisel van de waters noodramp in 1953, waarbij het Rode Kruis zo'o belangrijke rol heeft ver vuld. Komende tot de behandeling der huishoudelijke zaken, bracht de voor zitter de vergadering onder de aan dacht dat Zeeland zowel in het kader van de inzameling als de ledenwer ving dit jaar een uitzonderlijk goed figuur heeft geslagen. Er kan met grote voldoening worden geconsta teerd, dat de Kring Zeeland circa f 60.000 inzamelde, tegenover verleden jaar f53.000, hetgeen plm. 90 procent van het streefbedrag inhoudt, hetgeen een nieuw record betekent. Dit per centage bedroeg in 1956 78% procent. Voor de vierde maal in successie zal Zeeland landelijk de eerste plaats weer bezetten. Zeer verheugend is het ook te kunnen meedelen dat de afdeling St. Philipsland wederom een nieuw record vestigde, doordat zij f2403 (v. j. f2303) inzamelde of wel 445 van het streefbedrag (v! j. 434% procent). Dit houdt in dat zij vrij zeker ervan is de in 1954 veroverde landelijke trophee ook dit jaar te kunnen behou den. Ook de ledenwerving, aldus de voor zitter, boekte in ons gewest een fraai resultaat want het aantal leden ver meerderde met 5000 tot 21000, terwijl het verder zich laat aanzien, dat per ultimo van dit jaar de 22000 leden zal worden bereikt. Landelijk bekeken staat Zeeland hiermede op de tweede plaats. De Inspecteur der Fondsen werving, de heer J. D. de Visser Smits te Den Haag en de Kringsecretaris gaven hierna enkele nadere gegevens o.a. de mededeling dat van de 25 Zeeuwse afdelingen er negen zijn die boven de 100 procent van het streef bedrag der inzameling en een die bij na dit percentage behaalden. Spontaan rezen de enkele honderden aanwezige muziekliefhebbers van hun zitplaatsen op, toen de beroemde orga nist Kenneth Goodman uit Philadelfia het Wilhelmus inzette, tijdens een con cert, dat hij vorige week gaf in de Ned. Herv. kerk te Axel. Na de pauze kan men genieten van een improvisatie van Ps. 19, twee ko ralen en een synfonie van Bach. De grote Bach lag hem bijzonder, want hij vertolkte ook: „Komt Christenen deze dag en Dochter Sions" en andere wer ken. Na de pauze kon men genieten van voortgezet met de sonate in f-mineur van Mendelsohn, het preludes nigres spirituals, afgewisseld met verzoek nummers w.o. het Largo van Handel, Panis Angelicus van Frank, de liede ren: „Laat ons samen brood breken" en „Ik bid een woning in de Rots", dood Goodman zelf gezongen, de im provisatie van een Deens carillon, waarin Goodman zijn indrukken weer- gafvan zijn verblijf in Kopenhagen en nog enkele Nederlandse volksliederen. Ds. P. J. Pennings, Ned. Herv. pre dikant als Ps. 47, eerst in Nederlands en daarna in het Engels. Tot slot speelde Goodman een improvisatie van Ps. 47. Na afloop hadden wij de eer enige woorden met Goodman te wisselen: Het volgende vertelde hij: „Vanavond had ik de grootste inspiratie in mijn leven, omdat ik voelde, dat het volk naast mij stond." (In verband met een technische sto ring dit verslag eerst thans te plaat sen). In de jaarvergadering van de kring Zeeland van het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond, te Bergen op Zoom gehou den, zijn de aftredende bestuursleden, de heren M. C. van Melle en N. D. Scheffelaar, herkozen. De jaarverslagen van de secretaris en de propagandist, alsmede het finan cieel overzicht van de leiderscursus werden goedgekeurd. Veel stof tot spreken hadden de af gevaardigden van de 17 aangesloten verenigingen wat betreft het voorstel een regeling van de omslag der kos ten, verbonden aan de kringactivitei ten. Het voorstel werd aangenomen, zodat voortaan alle verenigingen van de kring in deze kosten zouden bijdra gen. Op 7 december zullen de kringwed strijden in Bergen op Zoom worden gehouden. De adspirantendagen zullen volgend jaar op Hemelvaartsdag in Goes en Klundert worden gehouden. Het voorstel tot splitsing in afzon derlijke kringen Zeeland en Noord- Brabant kon voorlopig geen algehele instemming krijgen en zal volgende jaar opnieuw in overweging genomen worden. Ingezonden mededeling (adv.) Stuur ons slechts deze advertentie en Uw adres en U ontvangt gratis vele schitterende radio-bouwtekeningen, gratis geïll. prijscouranten met alle radio-onderdelen, gratis prospectus en proeflessen van radiocursussen. 16. Nader adres overbodig Vorige week kwam de raad der ge meente Nisse in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester J. A. Jansen. De wederop- bouwtaak zal per 1 jan. a.s. als be ëindigd worden beschouwd. De rege ling tot verstrekking van brandstof- fentoeslag aan de minvermogenden ge durende de wintermaanden werd ge wijzigd. Het voorstel tot verhoging van de subsidies voor maatschappelijk werk aan de Protestants Christelijke Stichting voor Maatschappelijk werk in West-Zuid-Beveland en de stichting Rooms-Katholiek Maatschappelijk werk Zuid-Beveland-West tot respec tievelijk f 0.25 per Protestants en f 0.20 per Roomskatholieke inwoner werd aangenomen. Het voorstel verhoging van het sub sidie aan de kerkeraadsbibliotheek tot f50 per jaar, zo lang de bibliotheek minder dan 1000 boeken heeft, werd aangenomen. Tot lid van het burger lijk armbestuur werd gekozen J. C. v. Liere. Voorstel tot goedkeuring der be groting 1958 van het Burgerlijk arm bestuur werd goedgekeurd. Deze be groting 1958 sluit in inkomsten en uit gaven met een bedrag van f 6827.74 en een post onverzien van f 1927.24. De gemeentebegroting 1958 werd aange boden. Rondvraag: de heer C. Bos vroeg naar de onhoudbare toestand door het water op de Achterweg; daarin zal worden voorzien door het plaatsen van een roos „er. J. D. van der Endt tc Yerseke plotseling overleden Gistermiddag is tengevolge van een hartverlamming overleden de heer J. D. van der Endt, een bekend oester kweker en eigenaar van de schelpen- fabriek te Yerseke. Hij bereikte de leeftijd van 64 jaar. Tweede Geref. predikant in O. en W. Souburg beroepen Gisteravond heeft de Geref. Kerk te Oost- en West-Souburg een tweede predikant beroepen. Dit vanwege het feit, dat het aantal zifelen van de Geref. kerk gestadig toeneemt en de werk zaamheden voor één predikant te om vangrijk worden. Beroepen werd ds. B. Scholten te Bergen (NH..). Korfbal In verband met de invallende duis ternis werd 2 maal 35 minuten ge speeld. Algemene nam dadelijk het heft in handen, maar door een fout in de Leidse verdediging kon Mop da Voogd toch de Middelburgers een voor sprong geven (0—1). De vreugde was van korte duur, want dadelijk daarop viel de gelijkmaker door de mand (11). Het tweede aanvalsvak van Al gemene was bijzonder sterk, doch door goed verdedigen wist Swift tot aan da rust de achterstand te beperken tot 2—1. Na de rust liep de thuisclub al spoe dig uit tot 41. Wel kon Jan Maljers met een mooie doorloopbal de achter stand nog verkleinen, maar Algemene scoorde nog tweemaal en won dus deze pittige wedstrijd verdiend met 62. Benoemingen Benoemd tot plaatsvervanger van da dijkgraaf van de Bontepolder J. Wal- hout te Terneuzen; gezworene van de Hellegatpolder J. P. J. Claessens to Hontenisse; dijkgraaf van de Klein- Cambronpolder F. G. M. J. Morres te Vogelwaarde; bestuurslid van het wa terschap Nol-Koude-en-Loven F. F. Tollenaar te Hoek; voorzitter van het waterschap Stoppeldijk c.a. W. P. J. Staal te Vogelwaarde; bestuurslid van het waterschap SCtoppeldijk c.a. L. J. van Esbroeck te Vogelwaarde; dijk graaf van de polder Papeschor G. H. E. M. van Waes te Westdorpe; plaats vervanger van de dijkgraaf van de Philippinepolder A. A. Goethals te Sas v^n Gent; gezworene van de Pros- perpolder (Ned. gedeelte) J. F. M. Smet te Clinge; dijkgraaf van de pol der Nieuw-Westenrijk P. Haak te Hoek. Zilveren P.Z.E.M.-jubileum te Hulst. Vrijdag j.l. vierde de heer C P. de Maree, hoofdmonteur bij de P.Z.E.M. in het district Hulst zijn zilveren dienstju- bileum. 's Morgens werd de jubilaris in zijn woning, in aanwezigheid van het gehele districtspersoneel, toegesproken door de hoofdingenieur der P.Z.E.M., ir. R. Froijen. Namens de directie werd de jubilaris een enveloppe met inhoud aan geboden Vervolgens sprak de bedrijfs- ingenieur in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer R. Vis de jubilaris toe. Namens de personeelsvereniging bood spreker be halve gelukwensen, een fruitmand aan. Filmtournee Leger des Heils begonnen Het Leger des Heils is zijn toernee door Zeeuwsch-Vlaanderen begonnen met een filmavond te Retranchement, waarvoor veel belangstelling bestond. In de vooravond was er een jeugdsa- menkomst. Des avonds werd in de Ned. Herv. kerk de indrukwekkende film „In Opmars" vertoond.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2