Chr. Nat. Schildersschool krijgt een nieuw gebouw alabastine 75 ct Petsie Pelle Pingo DE LEKKERSTE LETTER lange vingers 19 leverpastei 34 Ttllclitel Adriaanz. de Ruyter Ulsters ...125.-„,185.- .„57?° „,115.- Geef dus Union alabastine, het wondermiddel HET ROTANHUIS Vrijdag 15 november 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 8 zo vraagt men wat lekkers in het Hebreeuws maar zo in het Nederlands opo/ Opleiding geniet te weinig bekendheid Lijdt niet langer Nederlander kreeg monument in Japan Vorig jaar werden 1882 woningen gevorderd Populaire aanbieding LIVING BRA* naar uw maten gemaakt! zet losse tegels muurvast De vrolijke avonturen van en bij aankoop van I pakje VéGé-cacao 100 gram voor 60 et. met 12 geldzegels. Een blikje VéGê- 100 gram voor tl echts 9et. met 7 geldzegels, bij aankoop van een pakje toast. ïo%? EScJSj (Van onze Utrechtse redacteur) Twee jaar geleden werd in Zwolle de Chr. Nationale Schildersschool geopend. Deze enige gespecialiseerde Chr. vak school was en is allerbedroevendst ge huisvest, maar zal toch op 15 maart a.s. de eerste groep leerlingen afleveren, die de titel „meester schilderen" heeft be haald. Nog dit najaar hoopt men de eerste paal te slaan voor een nieuw ge bouw, dat geheel op de eisen van deze speciale opleiding is afgestemd. De leer lingen, die uit het gehele land afkoms-tig zyn, zullen zich dan ook voor het uiter lijk van hun school niet meer behoeven te schamen. Ze hebben dan een hyper moderne inrichting waarop de beide an dere nationale vakscholen te Boxtel (r.k.) en te Utrecht (neutraal) jaloers kunnen zijn. Helaas is het zo, dat tot dusver deze unieke opleiding nog alleen bekendheid geniet in de gezinnen van Chr. schilders en schilderspatroons. Andere ouders van jongelui, die zich tot dit vak aangetrok ken gevoelen, weten meestal niets af van de opleidingsmogelükheden te Zwolle en voor de beroepskeuzebureaux geldt vaak hetzelfde. De school gaat uit van drie Chr. orga nisaties. n.l. van de Ned. Bond van Chr. Schilderspatroons, van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouw bedrijven en van de Vereniging van Chr. Leraren bij het Nijverheidsonderwijs De opleiding voor het diploma meester schilder wordt gegeven in een driejarige dagcursus gedurende het winterseizoen. De leerlingen wonen in die periode ge deeltelijk te Zwolle op kamers, doch ve len zelfs uit Leeuwarden en Apel doorn reizen heen en weer Het diplo ma geeft de volledige vestigingsbevoegd heid als schilderspatroon, doch biedt ook goede kansen als opzichter bij of uitvoer der van schilderwerken in het bouwbe drijf, als verftechnicus. vertegenwoordi ger bij fabrieken van schildersbehoeften e.d. Op zaterdagen worden cursussen van twee jaar gegeven voor het gezellendi- ploma en voor het vakbekwaamheidsge deelte van het middenstandsdiploma Dit dus voor leerlingen, die al in de praktijk werkzaam zijn. Thans is men bezig met het creëren van een opleiding voor de nijverheidsakte NEschilderen. Dit wordt dan een tweejarige cursus, aansluitend aan de opleiding voor het alg. ontwikke lingsgedeelte die alom in het land ge volgd kan worden. Deze nieuwe oplei ding voorziet in een behoefte, nu op tal van plaatsen gewerkt wordt aan de op richting van Chr. technische scholen en er een grote vraag naar Ieraren zal ont staan. Het nieuwe schoolgebouw zal aan de rat.d van Zwolle verrijzen naar een ont- Ingezonden Meded. (adv.) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zui vel t de nieren, is onschadelijk voer hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0,85, f 2,40 en f 8,88. werp van de bekende architekt C. Trap penburg uit Hilversum. Het wordt gro tendeels gebouwd uit voorgefabriceerde betonelementen Het nieuwe gebouw biedt plaats aan 75 leerlingen voor de dagopleiding terwijl de totale capaciteit inclusief de cursussen 150 leerlingen be draagt. De Nederlandse ambassadeur in Japan heeft woensdag te Nagasaki een monument onthuld voor de Nederlan der dr. Pompe van Meerdervoort, die honderd jaar geleden de Westerse me dische wetenschap in Japan introdu ceerde. Dr. Pompe van Meerdervoort vestig de op 13 november 1857 een medische school op de plaats, waar nu de medi sche hogeschool van Nagasaki staat De plechtigheid werd door meer dan duizend mensen bijgewoond. Blijkens de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begro ting 1958 van maatschappelijk werk werd in 1956 op grond van de woon- ruimtewet 1957 in 1882 gevallen een gehele woning gevorderd voor onbe paalde tijd en in 220 gevallen een deel van een woning. In 20 gevallen werd een gehele woning gevorderd voor een bepaalde tijd. In 1957 (tot 1 oktober) werd in 1926 gevallen een gehele woning gevorderd voor onbepaalde tijd en in 181 geval len een deel van een woning. In 21 ge vallen werd een gehele woning ge vorderd voor een bepaalde tijd. In de periode van 1 januari tot 1 no vember 1957 voerde de stichting lnter- loeale woningcentrale 2055 ingeschre venen af als geslaagd door ruil. Om andere redenen werden 1799 ingeschre venen afgevoerd. Op 1 november ston den 3777 gegadigden te boek. De maatschappij te Redlands in Ca- lifornië die drietrapsraket voor de Amerikaanse kunstmaan maakt, heeft de mededeling ontvangen dat op 1 de cember in Florida een Amerikaanse satelliet zal worden gelanceerd. De V.S. hebben Frankrijk dinsdag opnieuw een nota doen toekomen waarin gevraagd wordt naar het in zicht van de regering-Gaillard inzake eventuele Amerikaanse wapenleveran ties aan Tunesië. Door de wervelstorm die de afge lopen dagen op de Philippijnen heeft gewoed, zijn 33 personen om het le ven gekomen. De meest geteisterde gebieden zijn het centrum en het noor delijk deel van de Luzon waar 22 men sen de dood vonden. Het gerechtshof te Arnhem heeft de 29-jarige huisvrouw G. H. P. uit Oosterbeek wegens moord op haar zoontje van drie maanden veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voorwaardelijk met aftrek, alsmede voorwaardelijke ter beschikking stel ling van de regering. was behalve de grote zeeheld ook een «eer correct man, wat vooral in zijn kleding tot uiting kwam. Ook van zijn onderge schikten verlangde hij dat deze goede kleding droegen. Als dit s.tuk «geschiedenis** rich \j nu zou herhalen zouden do I) Ruyter en zijn manschappen 1 zeker hun kleding bij Bischoff kopen. Naast de beste nederlandse producten brengen wij O de nieuwste modellen uit het buitenland. Winterjassen waar U jaren plezier van heeftI voor de prijs verrassend mooie kwaliteiten en dessins OEVEITEfi - BEKSELO - DEK HEU)EB DORDRECHT - OERDEK OP ZOOM - ROOSENDAAL - VUSSIK6EK - ZUKOAH Geen andere beha geeft dat weldadige comfort, die subliemo «ondersteuning" die u een aantrekkeljjl^ I een verjongd aanzien geeft! De Playtex Living Bra fa gemaakt I van elastisch batist met nylon. Cups van nylon marquisette, gevoerd met zacht katoen. Elastische rug fa laag en blijft laag - kruipt nooit op. Schuingeknipte elastische zijpanden voor perfecte pasvorm en volledige bewegi ngs vrijheid. Gekruist elastisch front separeert en steunt subliem - geeft diep décolleté. Vormvast nylon „sluit" afa uw eigen huid - vast, maar voorzichtig. Vraag ook eens naar de Playtex Living Longline Bra. Geeft lange, fraai-soepele lijn van buste tot taille en daardoor een verjongd, slanker figuur. A-B-C-cup34£0, D-cup 39.50. Verkrijgbaar in 5 maten en 3 cupgrootten en daardoor voor ieder figuur perfecte pasvorm gegarandeerd. Alle maten 19 50. In wit en zwart. Indien nog niet verkrijgbaar, schrijf voor verkoopadressen aan de importeurs: Jacq. Mot N.V„ Afd. Playtex, Vondelstraat 93, Amsterdam. Playtex Living Bra's worden gemaakt door InternationaI Latex Corporation Dover (Del.) U.S.A. Losse tegels en loszittende trapleuningen kunt U met ALABASTINE direkt zelf muurvast bevestigen. Wat kunt U nog meer mei ALABASTINE doen? Vlak- en glad maken van houtoppervlakken. Dicht maken van scheuren ea gaten in muren,plafonds en lambrizeringen. ALABASTINE, voor 1001 karweitjes in Uw huis, koopt U bij Uw drogist, ijzerhandelaar of verfwinkel. ALABASTINE HOLLAND N.V?] Leidsegrocht 6 Amsterdam per pakje van 200 gram Ook verkrijgbaar In 1 ponds-verpakklng f. 1.20 U koopt dan voor fabrieksprijzen. L. Vlele 48-50 - Middelburg, tel. 3478 Rotan biedt ongekende mogelijkheden voor een fleurig, modern, persoonlijk Interieur. Rotan fa praktisch en sterk. Rotan is bovendien zeer aan- trekk lijk in prijs. Vooral als U kiest uit de grote collectie van de ROTAN-speciaalzaak voor Zeeland. „HET ROTANHTJIS". 44-2) jzien, beste walvis, kun je ons ook Wat een geluk, dat we je 1 aan wat benzine helpen? Nee, ik heb tot mijn spijt I verder zwemmen en kijken of ik geen benzine. Maar ik kan well iets voor jullie kan vinden.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 8