KABOUTERS wZWITSAL Strijd om titel tussen TOGO en Swift 2 1)W SPECIALISTEN Oüi0fk Firma H. Blok SC Zonen, Kapelle (Z.-B.) SPOELTJESWOL Positie van GAILLARD in gevaar GOES KAAS Let loeL van VOOR BETER LINNENGOED HUISHOUDGOED MIDDELBURG J/ heeft een uitgelezen collectie Cindèrèl la-producten in voorraad Goed modem is ook klassiek Kabouters doen het! Geschiedenis ener martelaarskerk Russen binnen 2 jaar naar de maan kinder HONING siroop Fototentoonstelling in Haarlem Schaakkamp in Middelburg De bruid vroeg om kaas doe 'meer met Korfbalcompetitie Pensioenfonds in Kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen Uit de wereld Vrijdag 15 november 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina jazeker, Uw linnenkast is een ware schatkist. Doet U de deur maar eens open. Ziet U wel: juweeltjes van weefkunst - Uw prachtige Cinderella huishoud- goed nog zo nieuw als jdren geledenEnCinderella is geen verborgen schat. Spanjaard laat U zien wat U koopt. Er is geen paplaag, die het weefsel mooier doet lijken dan het is. En het garantielabel, verpakt bij elk Cinderella artikel, geeft U zekerheid dat U voor Uw geld de hoogste gebruikswaarde krijgt Garantielabel geeft zekerheid: Spanjaard spint, weeft, verft en borduurt alles zelf. Spanjaard kan daarom verkla ren, dat Cinderella de allerhoogste ge bruikswaarde voor Uw geld geeft en bewijst dit met laboratorium-geteste cijfers. Cinderella lakens en slopen v.a. 9.75 - ï.tS; Cinderella baddoe ken en washandjes 5.00 - 0.75; Cinderella tafellakens, servetten en vingerdoekjes v.a. ƒ10.00 -ƒ2.00 - 0.90; Cinderella- keukendoeken 1.75; Cinderella frotté handdoe ken 2.75 Huishoudgoed met ||§|if garantielabel IET OP HET UOEDKEURINGSMERK VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN markt n TIL. 2005 driaanstr. 2526 Hen voorname en goede eigenschap van Pastoemeubelen is: veelzijdig heid. Zij zijn blijvend nuttig, omdat zij zo eenvoudig zijn en verant woord blijvend modern. Verant woord modern is goed modern. Woninginrichting A. J. M. JACOBS Zn L. Kerkstraat 11 -1 3-1 5-1 7 GOES Zeelands grootst gesort. woninginrichting Brood bij de bakker doch mooi en degelijk on dergóed bij De Goedkope Simon, Klokstraal, Goes. Keurige damespyjama's f8,90. Dames nachthemden reeds voor f 5,98. De Goed kope Simon, Klokstr., Goes Zoekt TJ bijverdienste? Schrijf aan postbus 61, Sit- tarcl. U ontvangt p.o. ant woord. Vraag prijsopgave voor betonschuttingen, schuren, garages, wagenhuizen, kip pen- en varkenshokken, kantplanken, droog- en af- heininpspalen enz. W. Da- niëlse. Voorstraat 13, West- Souburg. Telef. 402. Ger. Gem, in Ned. te ^erseke. Zondag 17 nov. 10. 1.45 en 5.45 uur Ds. Aangeenbrug. n» Warme flanellen lakens flinke 2-pers. f6,95 in de speciaalzaak De Goedkope Simon, Klokstraat, Goes. DE BESTE W TE KOOP: Amerik. orgel i'A spel f425,J. Diepenbroek, Van Hall-laan 27. Doetin- chem (Gld.). 4 z.g.a.n. eiken fauteuils, linnenkast, waskast, ledi kant, tafels, haard. Te be vragen op zaterdag 16 nov. a.s. van 1517 uur bij M. F. de Jonge, Noordsingel 54, Middelburg. i'A spels orgel met elek trische windaandrijving Geschikt voor zaal. Jac. H. Tamminga, Leliestraat 117, Goes. Partijtje koopmansbl. aardappelen, ook bij ged. W. Louwerse, Vr.pold.weg 61. Tel 431. Serooskerke w. Kookhaard met oven in goede staat en herenrij wiel. Herenstraat 18, Dom burg. personeel gevr.: Net meisje voor halve dagen. M. Jobse, Wilgen- hoekweg 4, Serooskerke w. Timmerman (s) voor het aftimmeren van 6 wonin gen te Kapelle. Prestatie toeslag naar bekwaamheid. Corn, v d. Velde. Bieze- linge, tel. 387 K 1102. Nette jongen of halfwas bakker gevraagd. C Hen- derikx, Brood- en Banket bakkerij, Oranjeplein 29, Souburg. diversen: Inboedel verkoping No tarishuis, te houden op 27 november 1957. Nette goe deren kunnen worden in gebracht, op te geven in het Notarishuis. Huwelijk. Ongeh. wel- gest. landb. (i.d. vijftig), zoekt ser. kennism m. net meisje of jonge vrouw uit boerenst., 1 kind g. bezw. Prot. Chr., degelijk karak ter belangr. dan vergank, schoon. Br. ond. nr. A 5037 aan bur. v. d. blad, Goes. Van een kalenderplaat maken wij voor U een fraaie wandversiering. Een Boer, L. Vorststr. 110, Goes Nieuwediepstr. 36. Terneu- zen. Wasmachinefabriek heeft snelwasmachines met lichte emaiHebeschadiging gloed nieuw met garantie f 145.- Langzaamwassers f 259,— Centrifuges f150,Desge wenst afbetaling Depót: Nieuwstraat 28. Terneuzen De geschiedenis der Franse Hugenoten, verhaald door Prof. Chambon In sterke band f2.90 Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. GOES Binnen twee jaar zullen wij de maan bereiken, zo heeft professor Kiryllo Stanioewowitsj, lid van de Sowjet-academie van wetenschap pen, verklaard in een vraaggesprek met een correspondent van het Poolse blad „Trïbuna Ludu". Hij voorzag drie mogelijkheden: landing van een raket op de maan, een reis van een kunstmaan om de maan en terug naar de aarde en het lanceren van een satelliet die geruime tijd een baan om de aarde en de maan zou beschrijven. Stanioekowitsj achte de eerste mogelijkheid de meest waarschijn lijke. Volgens hem zou binnen vijf tot tien jaar een mens de eerste interplanetaire reis kunnen maken. President Coty heeft woensdag avond een spoedvergadering van het kabinet bijeen geroepen na een conservatieve opstand tegen de belastingmaatregelen van Gail- lard, waardoor diens coalitierege ring in gevaar dreigt te komen. Gaillard heeft woensdag een diner voor de NAVO-parlementariërs, die in Parijs bijeen zijn, niet kun nen bijwonen. Gaillard is de vorige week premier geworden op de uitdrukkelijke voor waarde, dat de meeste partijen o.w. de conservatieven hem en zijn anti- Inflatieplannen om de frank te redden zouden steunen. De conservatieve fractie in de Na tionale Vergadering heeft woensdag evenwel verklaard, dat de conservatie ve afgevaardigden de regering wel licht in de steek zullen laten als za terdag of maandag de belastingsvoor- stellen aan een vetrouwensvotum on derworpen worden. De conservatieven beschuldigen de socialisten ervan, dat zij de overeenkomst der partijen die Gaillard steunen, hebben gebroken, toen zij op een bijeenkomst van de financiële commissie der algemene vergadering met communisten en som mige radicalen tegen een conservatief voorstel hebben gestemd. Volgens waarnemers is dit echter een voor wendsel om niet voor de nieuwe be lastingen te hoeven stemmen. Dinsdag is op de onbewaakte over weg te Beilen een met twee paarden bespannen wagen vastgeraakt. De paarden werden uitgespannen, maar de wagen kon niet meer op tijd wor den losgemaakt en werd door de trein Groningen-Rotterdam gegrepen. De wagen werd vernield. Ingezonden Meded. (adv.) Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Kennemer Fotokring, een der oudste fotoclubs van Nederland, zal van 4 april tot 4 mei in de Vishal te Haarlem een internotionale fototen toonstelling worden gehouden, waar aan fotografen uit de Beneluxlanden kunnen deelnemen. Er worden 700 inzendingen verwacht, waaruit een keus zal worden gemaakt en 150 foto's zullen worden tentoongesteld. Voor de maker van de beste zwart-wit foto is een zilveren medalje van koningin Juliana beschikbaar gesteld. Prins Bernhard heeft een ereprijs voor de mooiste kleurendiapositief aangeboden. VERBETERING In ons blad van woensdag hadden we een bericht over een aanbesteding van herverkavelingswerken op het eiland Tholen. Hierin was vermeld, dat de laagste inschrijver was de firma J. D. Janse te Middelburg voor f 1.758.000. De raming bedroeg f 1.088.490. De lezer zal begrepen hebben dat dit bedrag niet juist is. Het moet zijn (2.088.490. Remonstranten gaan landdag houden Voor het eerst zullen thans ook de Remonstranten hun „kerkdag" hebben en wel op zondag 11 mei 1958 in de jaarbeurshallen te Utrecht. Het the ma voor deze dag' is „samen mens, samen christen-zijn". In aansluiting op de landdag zoals men dit samenzijn noemt wordt de algemene vergadering van de Remon strantse Broederschap gehouden. Kerkelijke kalender weer toegestaan Voor de eerste keer sedert 1944 heeft de Lutherse kerk in Estland haar kerk kalender weer mogen uitgeven. De kalender, die tegelijkertijd een gids is voor Bijbellezing volgens het kerkelijk jaar, telt 180 pagina's en bevat theolo gische artikelen, personalia e.d.; ook is de kalender rijk geïllustreerd. Al leen ontbreken er gegevens betreflen de ledentallen van gemeenten, ,die vroeger altijd in deze kalender te vin den waren. De Lutherse kerk in Est land telt naar schatting 350.000 leden. Aartsbisschop Jaan Kiivit staat aan 't hoofd van deze kerk. Vrijdagavond om half acht wordt in De Gouden Poorte te Middelburg in het kader van de viering van het 50-jarig bestaan van de schaakvereniging Middel burg een Walcherse schaakkamp gehou den. Ongeveer 25 schakers uit Vlissingen en Koudekerke zullen de strijd aanbin den met een zelfde aantal spelers van de jubilerende vereniging. Bouw ambachtsschool te Goes kan beginnen Aan de N.V. Kon. Rotterd. Beton en Aannemings Mij v/h Van Waning Co te Rotterdam, is opdracht verstrekt voor de bouw van de nieuwe Ambachtsschool te Goes, voor de inschrijvingssom, groot f2.327.120,—. Ds. J. C. Schroder 80 jaar Vrijdag 15 november zal ds. J. C. Schroder, emeritus-predikant en oud- predikant-directeur van het Lutherse diaconessenhuis te Amsterdam, woon achtig te Voorburg, zijn 80e verjaardag vieren. Ingezonden Meded. (adv.) „Frederik", zei ze, „nu niet zo'n ouderwetse grote bruids taart, maar een stevige homp kaas. Da's beter voor je maag ook, Frederik." Dit is natuurlijk wel vreemd, het gebruik van kaas moet niet worden overdreven. Blijft het feit, dat Hollandse kaas een verrukkelijke, gezonde lekkernij is, een traktatie voor bijna iedere gelegenheid. Vraag het Kaasreceptenboekje (25 ets) bij Uw winkelier of schriftelijk (25 ets postzegel hijsluiten!) aan Het Nederlands Zuivelbureau, Cort van der Lindenstraat 7, Rijswijk (Z.H.). Publikatl* van hat Nad. Zulvalbur&au 51 DE VOORDELIGSTE Het leuke Hollandia on dergoed de prachtige Hol landia onderjurken bij De Goedkope Simon, Klokstr., Goes. Het beste van het beste :s Samson halfzware shag n plastic tabakszak. De enige shagverpakking waarin de shag altijd vers en soepel blijft en. geen draadje verlies bij 't rol len. Probeer vandaag nog Niemeijer Samson half zware shag. Super-kwali teit in superverpakking! ZATERDAG VALT het doek over het spannende verloop om het kam pioenschap in de eerste klasse van de ZKB. Togo 1 en Swift 2 gaan uitmaken wie kampioen wordt. Swift 2 heeft aan één punt genoeg doch Togo moet beslist winnen om de titel te behalen. Om zoveel mogelijk korfballers in de gelegenheid te stellen deze wedstrijd btf te wonen is slechts een klein pro gramma samengesteld. Eveneens van groot belang zijn de ontmoetingen in de promotiecompetitie's Elto 1 komt voor een krachtproef te staan tegen Top 1 en BKC is met een overwinning op Swift 4 al een heel eind in de goede richting. Van belang is ook nog de ontmoeting tussen Vios 1 en Olympia 1. Dit is slechts een halve wedstrijd en indien Olympia hier een puntje weet te behalen brengen ze het nog tot een beslissingswedstrijd tegen Scampolo 1. Voor de wedstrijden van zaterdag verwachten wij de volgende resultaten: le klasse: 3e klasse B: TOGO—Swift 2 3 Ondo—VZOD 1 VIOS—Olympia ....-1 3e klasse C: Prom, le klasse: Vopo 2 -Kats 1 TOP—Elto 2 ASPIRANTEN 2e klasse A: Afdeling D; VitesseEendracht 1 VOPO Tjoba. From. 2e klasse: Afdeling E: Blauw WitLuctor 2 2 Scampolo bVIOS b; Luctor bVol- BKC—Swift 4 1 harding b; Luctor c—Volharding b. In de bijeenkomstenzaal van de spiegelglas- en fosfaatfabriek te Sas van Gent is eergisteren de oprich tingsvergadering gehouden van het pensioenfonds kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen, Hierbij waren ondermeer aanwezig de voorzitter van de kring van werkgevers in de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen, drs. H. J. P. Verschaffel, vertegenwoordigers der bij het fonds aangesloten industrieën, afgevaardigden van de werknemers organisaties „Sint Willibrord", alge mene bedrijfsgroepen centrale en christelijke bedrijfsgroepencentrale en de vertrouwensmannen van de werk gevers uit de deelnemende industrieën. Drs. Verschaffel uitte in zijn ope ningsrede zijn vreugde over het in luiden van deze nieuwe fase in de geschiedenis van de sociale status van Zeeuwsch-Vlaanderens werkende be volking. In het overleg tussen werk gevers en werknemers, aldus de heer Verschaffel, hebben wij een situatie bereikt waarbij de positie van de werknemers de toets der vergelijking met de rest van het land kan door staan. Een voorlopig bestuur is gevormd, dat o.m. tot taak heeft de bestuurs verkiezing voor te bereiden. Nog dit jaar hoopt men daarmee gereed te komen. „Juliana Regina", samenge steld door D. Wijnbeek en uitgege ven door Uitgeverij en Drukkerij Hollandia N.V. te Baarn. Ook dit jaar is het weer met onver deeld genoegen, dat we de aandacht ves tigen op dit kostelijk werkje, dat in beeld en woord een stuk vaderlandse ge schiedenis geeft, waarin het Koninklijk gezin de centrale plaats inneemt. Men begon met deze deeltjes in 1948, zodat er nu al een aardige reeks gereed is. De eerste' vijf deeltjes zijn in een bijzonder mooie band gebundeld. Men zal er goed aan doen zich jaarlijks Juliana Regina aan te schaffen, want zodoende verkrijgt men op de duur een belangrijk overzicht der nieuwe geschiedenis en een overzicht dat ook door de jeugd graag „gelezen" zal worden. De uitvoering is voortreffe lijk. „Saskia en Jeroen". Drie nieuwe boekjes met de lotgeval len van de in ons land reeds overbekende olfjke tweeling. Jaap ter Haar gaf als on dertitel der deeltjes achtereenvolgens: „Bokkesprongen", „Met de dieren" en „Malle gevallen". Evenals de reeds eer der verschenen boekjes zullen deze door de jonge jeugd verslonden worden. De tekenaar Hein van Looy maakte de boek jes weer fleurig met zijn geestige plaat jes. Van Holkema en Warendorf N.V. te Amsterdam stuurde ook deze Saskia's en Jeroen'i. „Welkom thuis Hermelijn", door Mia Bruyn Ouwehand. „Spel van droom en werkelijkheid" door Henriëtte van der Kop. „Slipgevaar", door Freddie van Schouwen. De drie hierboven genoemde boeken, uitgegeven door Van Holkema en Waren dorf N.V. te Amsterdam, zijn bestemd, zo staat op de omslag, voor oudere jonge meisjes. Het boek als nummer twee ge noemd is misschien wel het meest voor jongens geschikt. Van alle drie kunnen we zeggen, dat ze geschreven zijn vanuit de humanisti sche levensbeschouwing. De mens moet en kan het goede zoeken en dat ook doen. Zo komt het, dat we zoveel fijne en be minnelijke mensen in deze deeltjes aan treffen, die alles voor een ander over hebben. Nu kunnen we daarop wellicht wat smalen, maar zo moet toch eigenlijk het leven van de Christen in de eerste plaats zijn, niet om iets te verdienen, maar als werk van dankbaarheid. Het boek „Welkom thuis, Hermelijn" is ontzaglijk geladen met problemen, die allemaal prachtig worden opgelost. Om maar iets te noemen: het jonge paar Ma rian en Henri komen met verlof uit In- dië, brengen natuurlijk hun kinderen mede, maar eveneens het speelkameraad je van hun tweetal, om dat dit kind de kleine Gijs Blomberg geen eigen ouder lijk huis meer bezat," daar de ouders het niet samen konden vinden. In Holland is Marian's oude vriendin, die zelf geen kinderen heeft en daardoor niet gelukkig is. De zuster van Marian woont in een deel van een Amsterdams grachtenhuis, waar ze haar bedrijf heeft. Ze is op weg een bekende couturière te worden. In het sousterrein van dat huis woont en werkt een schoenmaker, die echter een bijzondere schoenmaker bliikt te zijn. Het standenverschil. anders een pro bleem wordt hier met een handomdraai en weggewerkt en Truus, de bekende couturière, geeft haar jawoord aan de schoenmaker. Verder komt daar de oor log alles, dus ook het leven van deze fa milie, ondersteboven pooien. De schoen maker, die alle moeilijkheden zomaar doorziet, weet wonder veel goeds te be werken, ook, dat het jodenmeisje nog net op het nippertje aan boord van een schip in TJmuiden wordt gewipt. De schrijfster had zich moeten beper ken. En daar zij toch een serie over Her melijn schriift, had ze pemakkeliik deze pegeyens in twee boeken kunnen ver werken. wat nu voor éën boek te veel was Ze schrijft evenwel ezer boeiend en haar figuren zijn zo beminnelijk dat de ion^ere garde graap er over zal lezen. Beter vinden we „Slipgevaar", waarin we de moderne jeugd met de gewone oroblemen aantreffen, die ook wel heel Gemakkelijk worden opgelost, doch beter verantwoord dan in eerstgenoemd boek. Er zijn ook hier weer tal van fijne men sen, die alles doen om voor de tiaaste het goede te zoeken. R1TTHEM Polio-inenting. Tijdens de polio-vacci natie in dez egemeente zijn zeven kin deren van de „lichting 1955" voor de eerste maal ingeënt KOUDEKERKE Verkoping. Ten overstaan van mr. P. Loeff, notaris te Middelburg is verkocht het huis met schuurtje, erf en tuin, aan de Weststraat 7. Koper werd de heer P. Flipse voor f 12.700,

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5