Schouwse moss el vissers gaan uit commissie van dertien DOLCIN i m Na de „ommezwaai" Bruinisse:,, Wij nemen dit niet. Het is geen stijl" Westen maakt crisis van vertrouwen door Theologische betekenis van de kunstmaan Jonge Europese Protestanten komen in Kampen bijeen WEG DIE KWELLENDE REUMATISCHE PIJNEN DOLCIN Yerseke: Geen vertrouwen meer in de oesterproeven Pagina 3 E.G.K.S. over gezamenlijke politiek LESAUTO REED OP TREIN Na „ommezwaai" van Commissie van Dertien Buitenlandse concurrentie speelt een belangrijke rol Boete van f 8.000.— voot belastingontduiking Generaal Norstad in Ohio: Russische maan niet onderschatten Markiezenhof te Bergen op Zoom wordt overgedragen Eerst de kosten berekenen met OSRAM Doopdienst moet feest blijven Woensdag 13 november 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD De mosselvissers uit Bruinisse en Zierikzee hebben hun vertrouwen in de Commissie van Dertien opgezegd en slaan een eigen weg in. Dit is ons gistermorgen meegedeeld op een persconferentie te Yerseke door burgemeester A. C. Willemsen als voorzitter van de Commissie van Dertien. Dit besluit is gevallen op een gecombineerde vergadering van alle vissersverenigingen in Yerseke, Zierikzee en Bruinisse naar aanleiding van de „ommezwaai" van de Commissie, die vlak voor het slot van de debatten over het Deltaplan in de Tweede Kamer ver klaarde geen heil meer te zien in de oesterproeven in het Veerse Gat en daarom de voorkeur gaf aan een volledige schadevergoeding. De commissie staat op het standpunt dat de proeven voor het maken van kunstmatige verwaterplaatsen door moeten gaan. Ook de vergadering was unaniem deze mening toegedaan. Juist nu moet meer dan ooit een gemeen schappelijk front gevormd worden. Daarom betreurt men het zeer, dat Bruinisse het vertrouwen in de Com missie van Dertien heeft opgezegd. Tijdens de persconferentie is nog meegedeeld, dat men het scheppen van een kunstmatige verwaterplaats voor mosselen mogelijk acht, maar ten aanzien van de houdbaarheid van de aldus verwaterde mosselen staat men zeer sceptisch. De Commissie meent, dat de Brui- nisser mosselkwekers denken, dat nu ook hun proeven in gevaar komen, nu de Commissie weinig ziet in de oester- proeven. Dr. P. Korringa heeft echter gezegd, aldus de burgemeester, dat beide proeven onafhankelijk van el kaar staan. BURGEMEESTER MICHAELIS Wij hebben ons licht eens opge stoken in Bruinisse. En burgemees ter H. K. Michaelis verklaarde ons het volgende: „Met veel moeite heb ben wij deze proeven er door gekre gen. Op het moment, dat de Kamer debatten aan de gang zijn komen enkele heren van de Commissie van Dertien tot de conclusie, dat het toch niets wordt met de proeven. Het prov. bestuur, de regering, dr. Korringa en allerlei andere instan ties worden daarbij gepasseerd. Met niemand wordt er over gesproken. Wij nemen het eenvoudig niet. Dit is geen stijl". De burgemeester vervolgde: „De Yersekse. oesterkwekers zijn veel te bang voor de Belgische concurrentie. De proeven zijn ons aangeboden. We hebben ja gezegd. Met veel moeite is het ons gelukt dit voor elkaar te krij gen. De regering zijn we dan ook gro te dank verschuldigd. Wij willen ook de oestercultuur redden. Dit is een nationaal en vooral een Zeeuws be- Terstond verlichting door jjf'l Ontelbare mannen en vrou- ft wen, jarenlang door de reu- nratiek ondraaglijk gekweld, hebben hun pijnen blijvend verbannen en hun'oude activiteit weer herwonnen dank zij de DOLCIN tabletten' Lijdt U aan jicht, ischias, reumatiek, spit en zenuwaandoeningen grijp dan In! Begin nog vandaag met DOLCIN, het nieuwe uit Amerika komende prepa raat, dat terstond en beslist verlichting geeft bij pijnen van reumatische aard Zonder voorschrift bij Uw apotheker of drogist verkrijgbaar. Flacons van 100 tabletten f 4.15 kuur- "flacons van 500 tabletten f 16.-. In een bijzondere zitting van de E.G. K.S., met de Hoge Autoriteit en de bij zondere Raad van ministers, de minis ters van economische zaken van de zes ledenstaten heeft een uitwisseling van gedachten plaatsgevonden met betrek king tot coördinatie van de politiek der leden-staten in de economische, sociale en vervoerssectoren. De prijspolitiek werd uitvoerig besproken en een over eenkomst werd bereikt inzake de noodzakelijkheid van het handhaven van grote investeringen in de sleutel industrie. De Duitse minister van economiche zaken, Erhard wees er in een rede op dat de voornaamste doelstelling de vermeerdering is van het nationale in komen en verbetering van de levens standaard van de Europese volkeren. Dat doel zal moeten worden bereikt door stabilisatie van de wisselkoers en een vrije uitwisseling van goederen. Ten aanzien van de economische politiek zei Erhard dat het noodzake lijk is, dat het gevaar van inflatie in de zes landen wordt vermeden. lang. De proeven moeten plaats vin den, al gaat het op halve kracht. Wij gaan nu verder via de prov. commissie en de Zevibel", zo vernamen wij van de burgemeester. Ingezonden Meded. (adv.) fiatc* I SPECIALIST IN AMES mode SCHOENEN Gisteren is een militaire lesauto op een particuliere onbewaakte overweg te Stoutenburg, in de lijn Amersfoort- Apeldoorn, in botsing gekomen met de trein die uit Enschede naar Amster dam ging. De twee inzittenden van de lesauto werden zwaar gewond naar 't militaire hospitaal in Amersfoort over gebracht. De trein kreeg een uur ver traging. „Tijdens een gecombineerde vergadering van de vissersverenigingen in Yerseke, Zierikzee en Bruinisse, die was georganiseerd naar aan leiding van de „ommezwaai" van de Commissie van Dertien (liever geld, dan proeven) is duidelijk naar voren gekomen, dat geen der aan wezigen vertrouwen heeft in de proeven in het Veerse Gat en als deze mochten slagen in het resultaat van de praktische toepassing ervan in de Grevelingen. Wel was het zo, dat niet allen over de gerezen kwesties eenzelfde mening hadden. Er is dus in Yerseke op dit punt geen verschil van mening", zo vertelde burgemeester A. C. Willemsen, in zijn kwaliteit als voorzitter van de Commissie van Der tien, tijdens eên gistermorgen gehouden persconferentie. Tegen de 40-jarige Helderse arts J. U. die voor de rechtbank te Alkmaar te recht stond, is voor de tweede maal 8000 gulden boete of 4 maanden hechtenis ge ëist wegens onvolledige belastingaangif te. De arts zou over de jaren 1951 en 1952 zijn inkimsten-, vermogens- en om zetbelasting te laat hebben opgegeven en voorts 5248 gulden te weinig belasting hebben betaald. De rechtbank had de officier van jus titie, mr. dr. J. Vellinga, in eerste instan tie niet ontvankelijk verklaard. De offi cier had daarop beroep aangetekend. Het hof verklaarde de officier wel ontvanke lijk en verwees de zaak terug, zodat deze gisteren opnieuw in behandeling werd genomen. De officier zag geen reden van zijn oorspronkelijke (bovengenoemde) eis af te wijken. De verdediger, mr. J. Bregman uit Den Helder, meende dat geen veroordeling kon volgen, omdat verdachte zelf aan gifte gedaan hadvan zijn onbewust ge maakte fout. Mocht de rechtbank ver dachte toch strafbaar achten 'dan ver zocht pleiter er rekening mee te houden dat zijn cliënt na 1952 steeds juiste aan giften had gedaan. Hij vroeg de straf ge lijk te stellen aan de door de fiscus reeds opgelegde boete van 5011 gulden. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Het Westduitse kantoor voor de statistiek, heeft medegedeeld dat het aantal verkeersongevallen in septem ber jl. 26.4 procent lager was dan in september 1957, als gevolg van de in de bondsrepubliek ingevoerde maxi mumsnelheid. Het Franse hoofdkwartier in Algiers heeft bekend gemaakt, dat Franse troe pen in de afgelopen 24 uur meer dan 20 Algerijnse verzetsstrijders hebben ge dood. De opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten in Europa, gene raal Norstad, heeft maandagavond in Ohio City in de V.S. een rede gehouden, waarin hij zei dat het westen een „crisis van het vertrou wen" doormaakt. Hij geloofde niet dat het westen door de lancering van de Russische kunstmanen plotseling in een technologische crisis was geraakt. Norstad legde de nadruk op het voorkomen van oorlog als voornaamste taak van de NAVO. Over de Russische kunstmanen zei generaal Norstad dat degene die de prestatie van de Russen tracht te ba gatelliseren, dwaas is. Hij verklaarde dat er een „onheilspellende schaduw" ligt over datgene wat In minder wre de handen een enorme vooruitgang in het steeds voortdurende avontuur van het leven zou zijn. De generaal ver wachtte dat er op de duur militaire verwikkelingen uit een en ander zul len voortvloeien. Maar dit betekent niet dat de Rus sische kunstmanen de wereld in een vloek en een zucht hebben veranderd, aldus generaal Norstad. Hij merkte voorts op, dat de bijeen komst van de regeringsleiders van de NAVO-landen, die in december in Pa rijs zal worden gehouden, een symbool is van de eenheid van het westen. Hij was ervan overtuigd dat men op deze bijeenkomst zal komen tot een verste- Dit wordt als een opmerkelijk feit beschouwd na de deining, die was ont staan na de verklaring van de Com missie van Dertien. Men is wel van mening, dat, hoewel men geen heil ziet in de proeven, deze moeten door gaan. De volledige verantwoordelijk heid hiervoor dient uitsluitend voor die instanties te zijn, die het initiatief hebben genomen, nl. de Rijkswater staat. De Commissie is tevens van oordeel, dat deze proeven los moeten staan van de schadevergoedingen. Nu de beslis sing over het Deltaplan is gevallen, dient de schadevergoeding primair te worden gesteld. De vergadering be treurde het, dat reeds bij de raamwet aan artikel 8 niet meer positieve re dactie was gegeven betreffende de schadevergoeding, terwijl ook een ant woord op de vraag, wat er met de oes terkwekers gaat gebeuren straks (en dat is dan over 20 jaar) de Ooster- schelde wordt afgesloten, niet is gege ven. „Onze taak moet dan ook nu in de eerste plaats gericht zijn op deze kwestie en de vergadering hoopt dan ook, dat de Kamer en regering be- grop zal blijven tonen voor de on zekere toekomst, waarvoor de oes terkwekers komen te staan" aldus de Commissie van Dertien. Het ligt in de bedoeling de Commis sie van Dertien uit te breiden met vertegenwoordigers uit de verenigin gen, zodat er een sterkere binding tot stand komt met deze Commissie. Consequenties Natuurlijk kwam de vraag ter spra ke, waarom de Commissie zo overijld te werk is gegaan wat betreft deze „ommezwaai". Uit de mond van de heer Mieras vernamen we, dat nu de consequenties ingezien worden. „Het is ons n.l. bekend geworden, dat er in ternationaal wetenschappelijk contact gaande is over oesterproeven. En dat straks België (onze grote concurrent) en andere landen met de buit gaan schuiven. Het buitenland profiteert dus van de proeven, die in het Veerse- gat worden genomen en waarin een miljoenenkapitaal is gestoken. We ra ken op die manier onze monopoliepo sitie kwijt", aldus de heer Mieras „en ons brood". Het is n.l. zo, dat in de jachthaven van Ostende een proef- bassin van 90 ha is aangelegd en dat de wetenschap ervaringen uitwisselt. Risicofactor „Stel, dat de proeven in het Veerse- gat slagen en de bedrijven naar de Grevelingen worden overgeplaatst en het gaat daar niet. Wat dan? We kun nen dan geen aanspraak meer maken op de schadevergoeding. De risicofactor wordt niet gedekt door artikel 8 van de Deltawet" aldus de Commissie, die verder niet twijfelt aan de goede bedoelingen van de re gering en ook wel waardering heeft voor de plannen, „maar we moeten ons de consequenties goed realiseren. Er zijn teveel onzekere factoren. Dat wil echter helemaal niet zeggen, dat de proeven niet doorgaan. Maar het ini tiatief zal niet van ons uitgaan" zo verklaarde de Commissie. De oesterkwekers hebben echter al- tijcf nog een vleugje hoop, dat de Oos- terschelde open blijft. „We hebben de tijd mee" aldus de heer Mieras. Direct na deze „ommezwaai" werd de opmerking (die nog al door socia listische dagbladen naar voren is ge bracht) gehoord: „O, dat zijn natuur lijk de grote oesterkwekers, die dit doorgedreven hebben." Dit is echter tijdens de persconferentie pertinent practisch de gehele oesterwereld ach ter staat, aldus de Commissie. Naar aanleiding van de start van Spoetnik heeft bisschop Mit- zenheim van Thüringen in een interview de hoop uitgesproken, dat de technische prestaties aan vreedzame doeleinden ten goede zullen komen. Hij uitte tevens zijn wens, dat de kunstmanen, die momenteel rond de aarde cirkelen, de wereld er toe zullen bren gen om in vredelievende samenwerking de mogelijkheden te be studeren, die het luchtruim biedt. De Lutherse kerkleider ontkende, dat de start van Spoetnik theologische betekenis zou hebben. „Het is beslist niet waar, zoals vaak beweerd wordt, dat de kerk er slechts op uit is de middel eeuwse voorstelling van de aardbol en het firmament te conser veren, waardoor elke poging om de geheimen van het luchtruim te ontdekken als een ketterij wordt beschouwd, aangezien dit tot de hemelse gewesten zou behoren", verklaarde bisschop Mitzen- heim. Ingezonden mededeling 'adv Vrijdagmiddag zal door de Staatsse cretaris van Oorlog, mr. F. J. Kranen burg in een officiële bijeenkomst een gedeelte van het Markiezenhof te Ber gen op Zoom aan de burgemeester ir. L. A. H. Peters worden overgegeven. Het Markiezenhof is een van de fraaiste paleizen van Nederland, een bouwwerk van de beroemde Belgi sche architect Antonie Keldermans uit Mechelen welke zowel in België als in Nederland vele schone kerken en gebouwen stichtte. Nu de overgave van het ministerie van oorlog aan het gemeentebestuur een feit zal worden, wordt gedacht aan een bestemming voor dit monu mentale paleis. Men heeft gedacht er musea in onder te brengen en andere 'instellingen op cultureel gebied, bi bliotheken e.d. Na een deskundige restauratie zou met het eerherstel dat dit unieke ge bouw zal krijgen de mogelijkheid ge schapen zijn, dat niet alleen West- Brabant doch ooi- de bewoners van de Zeeuwse eilanden op een gemakke lijke wijze cultuurzaken onder hun bereik krijgen, waarvoor nu te grote reizen moeten gemaakt worden wat de scholen uit deze streek en zeer zeker de vreemdelingen zal trekken. Wat in het Prinsenhof te Delft mogelijk bleek zou ook op kleinere schaal in het Markiezenhof geprobeerd kunnen worden. Treinontsporing in Frankrijk De exprestrein CalaisBazel is dins dagochtend op het station van Esquel- beck nabij Duinkerken ontspoord door een breuk in de rails. Vijf Fran sen werden zwaar en acht licht ge wond. Drie rijtuigen liepen uit de rails, maar werden niet zwaar beschadigd. Na het ongeluk reed een locomotief op een der beschadigde rijtuigen in. Vliegtocht liep goed af Een 14-jarige jongen en een 13-jarig meisje, die waren weggelopen, zijn met een licht vliegtuig dat zij op het vlieg veld van Sturgis in de Amerikaanse staat Michigan hadden gestolen, op 'n strand neergestort. De jongen, die al les wat hij van vliegen wist uit boeken had geleerd, had drie gebroken tan- tegengesproken. Dit is een zaak, waar den en het pieisje een gebroken neus. De artsen, die president Eisennower maandag aan een volledig medisch on derzoek, dat een dag duurde, onder wierpen, hebben verklaard, dat zijn toestand uitstekend is. Na het onderzoek van een jaar ge leden waren er geen symptomen van angina pectoris of zwakte der hart spieren waargenomen. „Integendeel. Wij Christenen ma ken dankbaar gebruik van de tech niek en wij verheugen ons over elk nieuw inzicht van de wetenschap. De voortgaande openlegging van de wetten der natuur versterkt ons ge loof in de schepping van hemel en aarde, die wij als een steeds groter wonder gaan beschouwen. Ja, elke verdieping van onze kennis aan gaande de schepping geeft ons aan leiding om de scheppingsmacht van God te roemen en te prijzen", zei deze bisschop in de Oostzone van Duitsland. Mormonenkerk als grootgrondbezitster De „kerk van Jezus Christus en de heiligen der laatste dagen" (mormonen), die ongeveer ander half miljoen leden telt, heeft in de staat Florida eén enorme farm we ten aan te kopen. Daardoor is deze kerk een van de voornaamste groot grondbezitters in Florida geworden. Zij was dit reeds in de staat Utah, waar haar voornaamste vestiging (Salt Lake City) is. Ook in weste lijk Canada en op de Hawai-eilan- den hebben de mormonen belang rijke nederzettingen. In het kader van bezinning op de verbreiding van de Christelijke Democratische politiek in Europees verband vindt van 13 tot 16 november 1957 in Kampen een conferentie plaats, waaraan jonge protestanten uit België, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Oostenrijk, Hongarije, Duitsland en Nederland zullen deelnemen. Deze bijeen komst is een onderdeel van de activiteiten van de Unie van Jonge Christen Democraten, de jongerenorganisatie van de Nouvelles Equipes Internationales,-waarin alle Europese Christelijke Democra tische partijen samenwerken. De deelnemers aan deze conferentie, die worden ondergebracht bij de Kam- pense burgerij, worden officieel door het gemeentebestuur op het stadhuis ontvan gen. Ook wordt een korte excursie naar de Noordoostpolder gemaakt. De verga deringen vinden op uitnodiging van het betreffende sociëteitsbestuur plaats in de studentensociëteit in de Cel- lebroederspoort. Het doel van deze bijeenkomst is, het leren kennen van elkanders opvattingen en het kennis nemen van de situaties en mogelijkheden in de verschillende Euro pese landen op het punt van de Christe lijke politiek en wel in het bijzonder be trekking hebbend op het protestantisme. Tijdens deze conferentie, die een voort zetting is van een in oktober 1956 te Worms gehouden bijeenkomst, treden voor Nederland de Christelijk-Historische en de Anti-Revolutionaire jongeren als gastheren op. Het thema van deze conferentie luidt: „Sociaaleconomische politiek naar pro testantse opvatting". Prof. dr. G. C. van Niftrik, spreekt over „Protestants perspectief in Europa" de heer A. Borstlap, secretaris van het C.N.V., refereert over „Sociaal-economi sche grondlijnen". Tenslotte spreekt dr. Gerhard Steltenberg, voorzitter van de Junge Union der C.D.U. en lid van de Duitse Bondsdag, over „De overheidstaak op sociaal-economisch terrein". Met grote ingenomenheid publi ceerde de Gereformeerde kerk van 's-Gravenhage-West verleden jaar het ontwerp voor een nieuwe kerk aan de Daal- en Bergselaan. Het ontwerp, dat alom geprezen werd en waarvan de verwezenlijking in steen f 480.000 zou kosten, is thans evenwel van de baan geschoven. In de eerste plaats werd de aan vankelijke raming zo drastisch overschreden, dat de kosten van 't kerkgebouw naar het miljoen toe liepen. Ten tweede bleek achteraf, dat er in de nieuwbouw rond het punt waar de kerk zou moeten staan, minder gereformeerden wo nen dan men aanvankelijk vermoed de, zodat het zitplaatsenaantal van 700 onverantwoord zou wezen. Daar de architect kenbaar heeft gemaakt, dat verlaging van het aan tal zitplaatsen tot ontwrichting van zijn ontwerp zou leiden, moest men wel besluiten met dit project niet in zee te gaan. Hierdoor wordt de kerkbouw in dit stadsdeel belang rijk vertraagd, daar men nu van voren aan moet beginnen. viging van de bondgenootsehapsge- dachte en een krachtiger bundeling van de gemeenschappelijke inspannin gen hulpbronnen. Generaal Norstad verklaarde, dat da bewering als zouden de NAVO-strijd krachten te land zwakker worden, vol komen onjuist is. Het omgekeerde it waar. Zij zijn sterker geworden. Hij merkte hierbij op, dat de uitrusting van deze strijdkrachten aanmerkelijk verbeterd is en dat de vergroting van hun kracht volgens plan geschiedt. De president van de Wereldbank, Eu gene Black, heeft meegedeeld dat zijn besprekingen met president Nasser var» Egypte over de aan de aandeelhouders van de Suez-kanaalmaatschappjj te beta len schadeloosstelling zondag sncces heb ben opgeleverd. Hij zal zijn bemiddeling in Parijs en Londen voortzetten. Maandag verlaat hij Cairo. Prof. ir. J. A. van Beukering, hoogle raar in de tropische landhuishoudkunde aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen, is in de nacht van zaterdag op zondag in Mexico City tengevolge van een hartaanval overleden. Hij is 53 jaar geworden. Prof. Van Beukering vertrok op 20 au gustus jl. naar Mexico voor de voedsel- en landbouworganisatie van de V.N. (f.a.o.) een onderzoek in te stellen naar de landbouwkundige hulpbronnen en mogelijkheden in het pappaloapan-dis- trict. Hij zou eind december naar Neder land terugkeren. Johannes Arnoldus van Beukering werd op 22 maart 1904 in Wageningen geboren. In 1927 slaagde hij aan de Land bouwhogeschool aldaar voor het ingeni eursexamen. Hij vertrok naar het toen malige Nederlands-Indië en was van 19281929 bodemkundige aan het alge meen proefstation voor de landbouw in Buitenzorg, van 19291930 landbouweon- sulent aan Sumatra's westkust en van 1931—1938 hoofd van de landbouwvoor- liehtingsdienst voor Celebes en onderho righeden te Makassar. Prof. Van Beukering werd in 1953 be noemd tot lid van de agrarische commis sie voor landontwikkelingsplanning in Nederlands Nieuw-Guinea. Hij heeft een groot aantal publikatics op zijn naam staan, waarvan de meeïte op het gebied van de tropische landbouw. Een militaire deputatie van de „Third Armoderd Division" van het Amerikaanse leger in de bondsrepu bliek Duitsland uit Frankfurt heeft gisteren op het Amerikaanse militaire kerkhof te Margraten de gevallenen uit de tweede wereldoorlog herdacht. Tn^vonden Meded (adv.) BESTRALINGSLAMPEN ULTRA-V1TALUX OF THERATHERM (raadpleeg Uw arts) Een Egyptische technische inspeo- tiemissie, die in Japan vertoeft, heeft de Japanse staalindustrie verzocht 41 staailtechnici en geoefende arbeiders naar Egypte te zenden om te helpen bij de exploitatie van een ijzer- en staalbedrijf, dat thans in Egypte wordt gebouwd. Maandagochtend zijn bij een ont ploffing, die een huis aan de Ierse grens verwoest heeft, minstens vijf personen om het leven gekomen. Men vermoedt, dat een zesde slachtoffer nog onder het puin ligt. Tussen de resten zijn zes machinegeweren ge vonden. „Ik ben altijd blij om te zien, dat bij een doopdienst het kerkbezoek zeker niet te lijden heeft", schrijft ds. M. Wabeke in zijn wijkbericht in Hervormd Enschede. „Want ten slotte is dit een feestelijke gebeur tenis voor de hele gemeente, die wij nog meer als zodanig gaan waar deren, naarmate het aantal kinde ren dat gedoopt wordt, kleiner is geworden. Komende uit een plattelandsge meente waar vrijwel alle kinderen gedoopt werden, heb ik mij er al tijd over verwonderd, hoe gering 't aantal naar verhouding in een stad als Enschede is. Ik doopte sinds 1951 (in de wjjkkerk „Westerwijk") achtereenvolgens per jaar 12, 28, 22, 14, 14, 17 en 21 kinderen, dus een gemiddelde van 18. Hetgeen voor een wijkgemeente van pim. 1300 gezinnen beslist niet veel is. En de oorzaak? Dat is minder eenvoudig te zeggen dan men soms denkt. Natuurlijk een toegenomen onkerkelijkheid. Maar ook een vrijer proces, dat in onze gezinnen plaats vindt en het kleiner zijn van deze gezinnen dan vroeger. En juist gezien als deze factoren, zijn wij telkens weer verheugd wanneer in onze kerkdiensten de naam van kleine kinderen verbonden wordt met de heilige naam Gods. En daarom, ouders en gemeente: har telijk gelukgewenst".

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3